Freek St (SVOC' Nuttige SSS'18 zege Volharding vloert koploper Regen kan Oostrums feestje niet bederven HRsEll Kledingsponsors: -mz Summa Topschutters] Klassement FLE> TRONICS PEEL EN MAAS De Schijnwerper op: top inn town SPORT2000 Rood-witten leggen in sterke eerste helft basis voor derbyzege op SV United Omstreden strafschop en gemiste kansen kosten de overwinning: 2-2 Donderdag 5 november 2009 - Pagina 23 De redactie van Peel en Maasact ook in het voetbalseizoen 2009-2010 wi lijks een speler of trainer vaneen amateurvereniging uit de gemeenten Vei en Meerlo-Wanssum in drschijnwerpers. Ook spelers van SSS'18, Volhard en Holthees worden ip^e rubriek 'De Schijnwerper op...' aan de tand geve De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuws ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gespeeld den. Zijn deHdorspellingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal 1 oor de jeugdafdeling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld (oor Sport-In^an het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De Schijnwerper: Freek Steeghs, doelman van SVOC'01. Naam: Freek Steeghs Leeftijd: 22 Woonplaats:Tilburg Partner: ik ben vrijgezel Studie: commerciële economie in de richting evenementen en muziek Club: SVOC'01 Positie: doelman Hoogtepunt: dat ik enkele jaren gele den als invaller in de derby tegen SV United een penalty stopte. Dieptepunt: als jeugdspeler heb ik veel blessures gehad. Beste trainer: Marcel Lenssen Slechtste trainer: John Geelen Beste boek/tijdschrift/krant: het muziekblad Off the record Andere hobby's: OJC Watjang?!? en de joekskapel Mooiste vrouw: Jennifer Lopez Favoriete club: Ajax Favoriete speler: Van der Sar Favoriete tv-programma: de comedy The King of Queens. Favoriete vakantieland: Griekenland Wie wordt kampioen in jullie klasse?: HRC Wie wordt laatste in jullie klasse?: De Willy's Freek Redactie Venray-Dijkse Boys 1-2 1-1 Margriet-Volharding 1-2 2-2 SSS'18-PSV'35 3-0 2-1 Olympia' 18-Leunen 1 -2 1 -1 Swolgense Boys-Estria 0-1 1-1 Bavos-United 3-1 3-0 SV Oostrum-Holthees 2-0 2-1 Lottum-Merselo 1 -3 0-2 SVOC'01-Handel 1 -0 0-0 Sambeek-Ysselsteyn 0-2 1 -1 Ferry Heijl (Holthees) is de nieuwe koploper in deze rubriek. Heijl behaalde zeven punten en won daarmee ook het onderlinge duel met Peel en Maas redacteur Henk Lammen die slechts een puntje wist te scoren. De stand: 1) Ferry Heijl (Holthees) 7 2) Roel Vissers*** (SV United) 5 3) Daan Geenen (SV Venray) en Tom Rutten* (Swolgense Boys) 4 punten 5) Ales Jurcik (SSS'18) en Nick van Hoek (Leunen) 3 punten 7) Dave Hendriks (Volharding) en Ralph Kessels** (Oostrum) 1 punt. Tom Rutten (Swolgense Boys) heeft het duel SVEB-Swolgense Boys nog te Ralph Kessels (Oostrum) heeft het duel MVC-Oostrum nog te goed. Roel Vissers (SV United) heeft het duel Leunen-Juliana Mill te goed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2009-2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. SVOC'01 scoorde afgelopen week end drie keer en verstevigt zijn positie in het teamklassement met 23 treffers. Oostrum volgt met achttien doelpun ten. In het individuele klassement wisten de beide leiders, Maikel Wis- mans (SVOC'01) en Chris Wilschut (Oostrum), niet te scoren. Zij blijven beiden met zes treffers wel aan kop, maar zagen Bas Heijnen (Swolgense Boys), die twee keer scoorde, wel langszij komen. Teamklassement 1) SVOC'01 23 2) Oostrum 18 3)Ysselsteyn en Merselo 16 5) Venray en Volharding 15 7) Swolgense Boys 14 8) Holthees en sSs'18 12 10) SV United en TOP'27 11 12) Leunen 9 Individueel klassement 1) Maikel Wismans (SVOC'01 Bas Heijnen (Swolgense Boys) en Chris Wilschut (Oostrum) 6 4) Paul Jeurissen (Ysselsteyn), Dave Hendriks (Volharding), Gijs Dinghs (SVOC'01), Stan van Raaij (SSS'18), Jelle van Tilburg (Holthees), Kevin Goldschmidt (TOP'27) en Ahmad Qurishi (Merselo) 5. Wilhelmina'08-SSS'18 0-3 (0-1). Doelpunten SSS'18: In de tweede klasse H heeft SSS'18 uitstekende zaken gedaan door in Weert met 0-3 te winnen van Wil- helmina'08. Binnen twee minuten kwamen de gasten in een prima uit gangspositie. Een snelle aanval via Luc Janssen over links werd strak inge schoten door Teun van Bree en SSS'18 stond op een 0-1 voorsprong. Garan tie voor succes geeft zo'n snelle voor sprong niet, maar het gaf wel zelfver trouwen. Na de snelle openingstreffer moest Wilhelmina wel met druk naar voren gaan spelen en het risico van snelle uitvallen van SSS'18 op de koop toenemen. De balvaardige spelers van de Weertse ploeg drongen aan, maar wisten weinig echte kansen te creëren. Wel werden diverse corners afgedwongen en in de 25e minuut kwamen de gasten goed weg toen de bal uit een scrimmage voor het doel via de lat terug het veld insprong. De druk bleef, maar de uitvallen van SSS'18 waren zeker zo gevaarlijk. In de 35e minuut kreeg Stan van Raay een vrije kopkans na een voorzet van Luc Janssen, maar de Weerter doel man wist via een reflex zijn ploeg te behoeden voor een grotere achter stand. De tweede helft begon zoals de eerste, met een kans voor SSS'18, maar opnieuw wist de Weerter doel man al grabbelend een tweede treffer te voorkomen. De tweede helft was lange tijd rommelig en geen van beide teams wist zich kansen te scheppen. Wederom had Wilhelmina meer bal bezit, maar wist er weinig goeds mee te doen. De wedstrijd werd in de 78e minuut beslist door Wout Janssen die de Weerter doelman kansloos liet en de 0-2 liet aantekenen. Vijf minuten laten had diezelfde speler opnieuw een mogelijkheid maar zijn schot ging hoog over. Aan de andere kant wist SSS-doelman Ales Jurcik wel raad met hoog ingebrachte ballen. In de 85e minuut werd de wedstrijd definitief beslist toen Stan van Raay in twee pogingen de 0-3 liet aantekenen. Beste kans voor Wilhelmina volgde een minuut later, maar redelijk vrij staand werd de bal naast het SSS-doel geschoten. Opnieuw werd een wed strijd zonder tegentreffer afgesloten. Zondag speelt SSS'18 thuis tegen PSV uit Posterholt, rode lantaarndra ger in 2H. HVCH-Volharding 1-2 (1-2). Doelpunten Volharding: Mark Blenckers (2x). Volharding boekte zondag een dik verdiende overwinning op bezoek bij koploper HVCH in Heesch: 1-2. Mark Blenckers -die na een lange blessure periode voor het eerst de negentig minuten vol maakte- verzorgde beide treffers van de roodwitten, de eer ste uit een vrije trap en de tweede uit een strafschop. Voor Volharding trainer Stephan Sijbers had de zege een speciaal tintje aangezien hij nog niet zo lang geleden twee jaar aan het roer stond bij de ploeg uit Heesch. Ondanks het verlies tegen Volharding pakte HVCH overigens wel de eerste periodetitel en bleef het aan kop in de tweede klasse H. Op een of andere manier is HVCH uit voor Volharding -ongeacht de klas sering- altijd een ideaal potje. Drie maal speelden de Vierlingsbekena- ren in de historie op verplaatsing in Heesch en evenzovele keren won Vol harding. De parallellen met de vorige uitwedstrijd (16 december 2007, red.) waren treffend. Destijds voerde HVCH voor aanvang van de wedstrijd de ranglijst aan en stond Volharding negende, in beide duels zag HVCH- keeper Rob van Erp de rode kaart en de thuisploeg kwam steeds met 1-0 voor en de ruststand was in beide gevallen 1-2. Het enige verschil met twee jaar geleden was dat Volharding de score toen na rust uitbouwde tot liefst 1-6. Dat verzuimden de roodwit- ten deze keer hoewel een dergelijke score allerminst had misstaan tegen de matte koploper. Met name clubtop scorer Dave Hendriks (vijf goals, red.) had zijn vizier niet op scherp staan. De Venraynaar in Vierlingsbeekse dienst had zijn seizoenstotaal zo maar kunnen verdubbelen, maar hij faalde liefst viermaal alleen voor de HVCH- keepers Rob van Erp en na diens rode kaart Ferdi Kocken. Daarnaast raakte Hendriks ook nog een keer de paal. Gelukkig voor Dave Hendriks brak zijn antiproductiviteit Volharding niet op. Zonder de zieke Erik Ermers en geblesseerde Patrick van Kempen startte Volharding bijzonder agressief en goed in Heesch. Al na drie minu ten kreeg Dave Hendriks zijn eerste grote kans, maar vrij voor Rob van Erp schoot hij met de buitenkant van zijn schoen te gehaast naast. Even later ging een schot van Mark Blenckers maar rakelings over. Daarna nam de thuisclub het initiatief tijdelijk over en dat leidde tot dikke kansen van Perry van de Wal en Thomas van den Broek. Zij waren echter nog niet suc cesvol, Willem de Groot was dat na een kwartier spelen wel. De lange spits rondde een fraaie aanval af bij de tweede paal: 1-0. Volharding rechtte de rug en onder aanvoering van regis seur en uitblinker Mark Blenckers draaiden de Bekenaren het duel nog voor rust om. In de 33e minuut trapte Blenckers een freekick fraai over de muur binnen: 1-1. Vijf minuten later werd Dave Hendriks in de zestien onderuit gehaald door doelman Rob van Erp (die daarvoor zijn eerste gele kaart zag, red.). Mark Blenckers eiste zonder aarzeling de penalty op. Dat getuigde van klasse want vorige week miste de middenvelder nog een pin gel in het bekerduel met Boskant. Nu schoot Blenckers onberispelijk raak: 1-2. Even later prikte Paul van de Rijt de bal aan de andere kant maar net naast na een zeldzame misser van Vol harding-aanvoerder Rob Branje. Nog voor de pauze had Volharding in de persoon van Dave Hendriks het duel vervolgens moeten beslissen, maar tot tweemaal toe wist hij vrij voor Van Erp niet te scoren. Direct na de hervatting ging Hendriks opnieuw alleen af op het HVCH-doel. Nu werd de spits onder uit gehaald door Van Erp en daarvoor kreeg de doelman zijn tweede gele kaart en dus kon hij vertrekken. Een déja vu voor de keeper, twee jaar gele den kon hij al na vijf minuten inruk ken nadat hij direct rood zag na een charge op Jaap de Vlam. Volharding sprong in het verloop van de wed strijd enorm slordig om met de nume rieke meerderheid en de ruimte die men kreeg. Mark Blenckers raakte na een uur met een volley de paal, Chris van Duijnhoven krulde de bal net over de kruising en Dave Hen driks hielp zoals reeds gememoreerd de ene na de andere fraaie kans om zeep. HVCH bleef daardoor in de wed strijd en mocht blijven hopen op een gelijkspel. Bij een tweetal gevaarlijke uitvallen verrichtte Volharding-goalie Daan de Bruin twee cruciale reddin gen en kneep rechtsback Hendrik Ermers goed naar binnen toen Tim Govers dreigde te gaan scoren. Het slotakkoord was weer voor de pech vogel van de middag Dave Hendriks. Ver in blessuretijd schoot hij eerst op de paal en vervolgens mikte hij de rebound naast. Tot Hendriks' en Volharding's opluchting floot scheids rechter Van Eijnden uit Vlijmen daarna direct voor het einde zodat de kansen- misserij van de topschutter uiteinde lijk geen puntverlies veroorzaakte. Swolgense Boys verslaat nummer laatst Swolgense Boys-HBV 3-1 (1-0). Doelpunten Swolgense Boys: Bas Heijnen (2x) en Sander Thijssen. Swolgense Boys heeft op een zeer gemakkelijke manier gewonnen van de nummer laatst HBV uit Beers: 3-1. Vanaf de eerste minuut regen de kansen voor de thuisploeg zich aan elkaar. Het was Sander Thijssen die zijn man voorbij snelde en de bal over de keeper tegen de lat stiftte. Even later hetzelfde verhaal met dit maal wel een doelpunt 1-0. De thuis ploeg liet de mannen uit Beers hierna komen. Hierdoor werden de ruimtes voor de Swolgense snelle spitsen nog groter en het werd dan ook al snel 2-0. Bas Heijnen rondde een voorzet van wederom Sander Thijssen koelbloedig af. De trainer van Beers kon het niet meer aanzien en wisselde een verde diger. Er veranderde echter weinig. HBV viel aan zonder overtuiging en de thuisploeg snelde met regelmaat naar voren. Beers ging nu vaker op buitenspel spelen, dit lukte prima met een veelvuldig vlaggende grensrech ter, maar zelfs hier hadden de boys een antwoord op. Verdediger Sjoerd Kerstjens liep gewoon door naar de keeper zonder aangevallen te worden, alleen de sterke doelman van HBV kon Kerstjens van scoren af houden. De tweede helft hetzelfde verhaal. Swolgense Boys kreeg kans op kans. De spitsen gingen alleen te vaak voor eigen succes en waren zeer slordig in de afronding. Alleen Bas Heijnen wist een buitenspelval te omzeilen en doeltreffend te scoren 3-0. Hierna kreeg HBV ook nog een rode kaart te verwerken. De doorgebroken Michel Kleven werd van achteren neerge haald. Tegen tien man en met de wind in de rug wist de thuisploeg niet meer te scoren. HBV wel, enkele minuten voor het einde bepaalde de spits van de gasten de eindstand op 3-1. Zondag komt Estria uit Escharen op bezoek in Swolgen. m m MEMBERS VAN Venray Hoofdsponsors: Special Member: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens Golden Membeis: Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij -'tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timer Hirsi Europe BV Time2Paint Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs Sportnieuws -info Oostrum verrast met eerste periodetitel SV United-Oostrtumn 2-3 (1-2). Doelpunten: 3. Ruud Custers 0-1; 12. Joost Jenneskens 1-1; 27. Rik Schlepers 1-2; 83. Ruud Cus- ters 1-3; 89. Willem Reijntjes 2-3. Scheidsrechter: Lucassen (Ber gen). Toeschouwers: 125. SV United: Rutten; Reijntjes, Paul Beterams (41. Franssen), Reijnders en Juriën Beterams (50. Erwin Peters); Tax, Jeuken en Theeuwen; Vissers, Jenneskens en Van den Munckhof (70. Willem Peters). Oostrum: Kessels; Giel Emons, Broeren, Steef Emons en Frede- rix; Direks, Bouwsema en Jans sen; Schlepers, Custers en Wil schut. Door Jan Leijsten Oostrum heeft verrassend de eerste periodetitel gepakt in de vijfde klasse F. Oostrum won in Wanssum de derby tegen SV Uni ted met 2-3 terwijl de concurren ten Bavos en MVC allebei verlo ren. Bijna niemand had met dit scenario rekening gehouden. Net als een week eerder in de top per tegen MVC kende Oostrum opnieuw de luxe van een snelle goal, waarop de rood-witten patent lijken te hebben. Meer overeenkomsten met de wed strijd in De Mortel waren er - op de overwinning na - niet. Het eerste halfuur was duidelijk voor Oostrum. Uit een voorzet van Chris Wilschut opende Ruud Custers al snel de score: 0-1. In de tiende minuut spatte een vrije trap van Ruud Custers vanaf achttien meter op de lat boven Mike Rutten uiteen. De bezoekers bleven komen. Uit een lange bal van Bastian Bouwsema mikte Chris Wilschut over het doel. Toch was het SV United dat tegen de verhouding in scoorde. Wil lem Reijntjes kopte op de lat waarna het voor Joost Jenneskens, die alle ruimte kreeg van de toekijkende gas- tenverdedigers, een fluitje van een cent was om 1-1 te scoren. Oostrum bleef ook na de onverwachte gelijk maker de beste ploeg. United-doel- Oostrum-doelman Ralph Kessel aanstormende Joost Jenneskens. man Mike Rutten kwam in aanraking met Stan Janssen maar na verzorging kon Rutten weer verder. Bastian Bouwsema leek halverwe ge de eerste helft Oostrum weer op voorsprong te schieten. Keeper Rut ten was al geslagen maar verdediger Juriën Beterams voorkwam dat de bal de doellijn passeerde. Nog binnen het halfuur kwam Oostrum weer op voorsprong op de alsmaar zompiger wordende grasmat. Stan Janssen lever de een voorzet af vanaf rechts. Chris Wilschut en drie United-verdedigers misten de gladde bal, maar niet Rik Schlepers die bij de tweede pal doel trof: 1-2. Zes minuten voor rust ver zuimde Bart Direks de derby voortij dig in het slot te gooien. Met alle tijd van de wereld schoot hij over het door Marco Rutten verlaten doel. hts) pakt de bal klemvast voor de In de laatste minuten voor de pauze moest United-verzorger Robert Cus- ters overuren maken. Eerst was het Paul Beterams die met een pijnlijke hamstring was gaan liggen. Verzorging mocht niet baten voor de routinier die vervangen werd door Mike Frans- sen. Even later lag Tom Theeuwen met een hoofdblessure plotseling gesterkt. De aanvoerder kon toch de wedstrijd vervolgen. Met een kopbal van Stan Janssen die net naast ging, werd het eerste bedrijf afgesloten. Met spits Joost Jenneskens in de hoofdrol begon het team van trainer Peter van Osch voortvarend aan de tweede helft. Hoofdwond of niet, Tom Theeuwen kopte opruimend menige gladde bal weg. Kilometervreter Rik Schlepers zetten Chris Wilschut aan het werk, die op zijn beurt Bart Direks in stelling bracht: naast. Aan de overzijde pakte goalie Ralph Kessels een schot van Freddy van den Munckhof in de korte hoek. Het der bykarakter kwam steeds meer boven drijven. Het werd bikkelen geblazen op het zware veld maar de sporti- viteitsgrens werd nooit overschre den. SV United gaf zich niet zomaar gewonnen. Joost Jenneskens stuitte op doelman Kessels. Bastian Bouw- sema zag een 'voorzet' op de onder kant lat belanden. Uiteindelijk was het Ruud Custers die met enkele kapbe- wegingen zijn trucendoos openmaak te. De technicus deponeerde de bal in de verste hoek: 1-3. De dadendrang van SV United bleef en werd beloond met de late treffer van Willem Reijn- tjes: 2-3. In de drie minuten extra tijd kwam de Oostrumse zege niet meer in gevaar. Hoewel de ruststanden al niet ongunstig waren, moest er rond kwart over vier in Wanssum nog druk getelefoneerd worden. Al snel werd duidelijk dat zowel koploper Bavos als achtervolger MVC had verloren. Oostrum werd de lachende derde en kaapte de eerste periodetitel weg. Door Jan Leijsten Een vol blad met goudgele rakkers verdween al snel in het Oostrumse kleedlokaal. De voorbode van het periodefeestje. Ook de geblesseerde Roy Willems feestte terecht mee. De sterke verdediger kon door een enkel blessure, een week eerder opgelopen tegen MVC, onmogelijk spelen. Terwijl de 27-jarige Rik Schlepers - toch al tien jaar een niet weg te denken kracht in Oostrum 1 - rea- geerde zoals hij voetbalt: bekeken. "Ik heb nog op het oude sportpark gespeeld. Het was vandaag inderdaad een mooie zege." Niet meer, Rik? "Dit eerste succes had ik wel ingeschat, maar we zijn er nog niet." Dat belooft dus nog wat. Dan maar eens bij Ruud Vermeer te rade gaan. Een trainer die altijd rustig blijft. Ook in glorietijden zal hij niet met de feestneus voorop lopen. "We gingen vandaag in eerste instantie voor de drie punten", ver klaart hij. Ja ja, maar er was toch meer winst te behalen? "Natuurlijk, vorig seizoen kwamen we precies een punt tekort voor de nacompetitie. Trou wens over onze eerste helft ben ik zeer tevreden. En we hebben de kwa liteiten voor meer." Hoe anders was de stemming in het 'Broekberg kamp'.Tom Theeuwen: "Ik moest ondanks mijn hoofdbles sure door. Bij alle drie de tegengoals werd er bij ons niet goed opgelet", aldus de jeugdige aanvoerder die het siert dat hij ondanks de nederlaag en de hoofdwond de hand in eigen boezem durft te steken. Thuisclub verzorger Robert Custers had het er maar druk mee. Desondanks bleef hij goedgeluimd en deed zonder morren zijn werk. "Ja, ook dit hoort erbij. Een nederlaag of niet. Hopelijk vallen de blessures mee." Vooral voor Paul Bete- rams - eindelijk terug na een ellenlan ge blessuretijd - zal een nieuwe bles sure moeilijk te verteren zijn. Ook de terreinknecht van SV United zal deze week wel eens de wanhoop nabij kunnen zijn. Want het hoofdterrein leek na afloop meer op een omge ploegd weiland dat op een sportveld. Venray laat zege liggen JVC Cuijk-Venray 2-2 (1-0). Doelpunten: 15. Matthias van Zanten 1-0; 49. Tom van Ber gen 1-1; 69. Bob Crooij 1-2; 78. Ferdi Akankan (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: Van Loenen (Den Haag). Toeschouwers: 900. Gele kaart: Matthias van Zanten, Nick Paymans, David Ririhena (JVC Cuijk), Wout Gommers en Peter Nabbe (Venray). SV Venray: Nabbe; Lenders, Geenen, Ooms en Custers; Van Bergen, Willemse, Crooij en Bron- zwaer; Thoone (57. Gommers) en Hlimi. Door Henk Willemssen "We hadden drie punten mee naar Venray moeten nemen", vezuchtte trainer Jan Poels zater dagavond na afloop van de 2-2 remise tegen JVC Cuijk. Op het kunstgras kwamen de Venrayna- ren na rust veel beter uit de voe ten dan de Brabanders. Venray boog een 1-0 achterstand om in een 1-2 voorsprong maar ver zuimde daarna de genadeklap uit te delen. Met zijn snelheid als sterke wapen verscheen Khalid Hlimi diverse malen in kansrijke positie, maar de aanvaller faalde keer op keer in de afwerking. Hlimi schoot vrijwel alle ballen wild en onbesuisd over het doel. Poels: "Khalid is nog jong. Hij moet het leren om in zo'n situatie kalm te blijven en met binnenkant voet af te ronden." In het centrum van de verde diging keerden Daan Geenen en Koen Ooms terug van hun blessures. Venray kon niet beschikken over Bas Joosten, die vanwege een knieblessure twee maanden aan de kant staat. Zijn moge lijke vervanger Wesley Plugers was eveneens niet inzetbaar vanwege een spierblessure. Voor beide ploegen was het een belangrijke ontmoeting. Een zege was welhaast noodzakelijk om aansluiting te houden met de kopgroep in de hoofdklasse B. Na een kwartier kwam de thuisploeg op voorsprong. Uit een vrije trap kopte op opgekomen ver dediger Matthias van Zanten raak: 1-0. Doelman Peter Nabbe riep 'los' maar hij kon niet bij de bal. Een minuut eer der bij een vrijwel identieke vrije trap kopte Danny van Raaij rakelings naast. "Die indraaiende vrije trappen zijn altijd heel lastig te verdedigen", weet specialist Tom van Bergen, die later in de wedstrijd nog een hoofdrol zou vertolken. Venray - onwennig op kunstgras - had in Cuijk een halfuur nodig om warm te draaien. Matthias van Zan ten vergreep zich ten koste van geel aan Freek Thoone. De vrije trap van Nick Bronzwaer zeilde rakelings voorlangs. Even later spatte een vrije trap van Thoone uiteen op de vuisten van keeper Van der Cammen. Daan Geenen nam de rebound ineens op zijn slot maar opnieuw redde de JVC- doelman. Freek Thoone kreeg het op zijn heupen en hij wurmde zich langs de achterlijn door de defensie maar hij trof slechts het zijnet. Bij het vol gende luchtduel kreeg de Venrayse aanvalsleider een flinke klap op zijn achterhoofd. Arbiter Van Loenen had niets gezien. Na de spons van verzor ger Hay Beurskens krabbelde Thoone overeind om een paar minuten later weer gestrekt te gaan. Jan Poels: "Freek is door een elleboog uitgescha keld. Hij heeft last van hoofdpijn en duizeligheid." Thoone begon nog wel aan het tweede bedrijf maar niet voor lang. Wout Gommers, terug na een liesblessure, maakte zijn comeback in de hoofdmacht en nam de aanvoer dersband van Thoone over. Op dat moment stond het al 1-1Na rust zette Venray de thuisclub stevig onder druk. Uit een hoekschop van Tom van Bergen werd een kopbal van Robert Willemse op het nippertje van de doellijn gehaald. Een solo van Khalid Hlimi strandde op de doelman. In de 49e minuut was het toch raak. Tom van Bergen slingerde met zijn sterke linkervoet een corner vanaf rechts ineens in het Cuijkse doel: 1-1. "Na rust zijn we doorgegaan zoals we voor de pauze zijn geëindigd", aldus trainer Poels. Venray drukte door. Tom van Bergen plaatste de bal uit een vrije trap zuiver op het hoofd van Bob Crooij die gretig raak kopte: 1-2. Twee minuten later leek Van Bergen met een kopbal te scoren maar Van der Cammen ranselde de bal uit de kruising. In het laatste kwartier nam JVC Cuijk meer risico's. Peter Nabbe moest reddend optreden maar in de 77e minuut legde arbiter Van Loe- nen de bal plotseling op de stip. Nie mand kon precies navertellen wat er gebeurde. "Ik was ook verrast door die penalty", zei JVC-trainer Willie Wil lems. "Het was een lachertje", vond zijn collega Jan Poels. In de drukte liep de sluwe invaller Ferdi Akankan - die tegen Venray al vaker een pingel versierde - tegen Koen Ooms aan en de bal ging op de stip. Akankan vol trok zelf het vonnis: 2-2. Wout Gom- mers en Peter Nabbe protesteerden heftig en kregen beiden geel. In de spannende slotfase ging het spel in hoog tempo op en neer. Beide ploegen streden voor de volle buit. Khalid Hlimi kreeg op links steeds meer ruimte die hij goed benutte. Vaak vanaf eigen helft kon hij opsto- men naar het vijandelijke doel. Maar de afronding was, zoals gezegd, onder de maat. Wout Gommers en Tom van Bergen namen het JVC-doel nog eens stevig onder de vuur. Aan de overzijde kwam de thuisploeg nog gevaarlijk opzetten maar gescoord werd er niet meer. Tom van Bergen was ondanks een treffer en een assist ontevreden. "De 2-2 is echt teleurstellend. Na rust heb ben we volledig gedomineerd. We hebben er met z'n allen voor geknokt en na het uitvallen van Freek kregen we ook kansen genoeg. Helaas breekt die strafschop ons op. Er gebeurde werkelijk niets", vindt Van Bergen. Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23