De Gouden Koets in Smakt mm PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 22 Brabantse debutant geeft lezers een spiegel om in te kijken Maar liefst 165 Limburgse kin deren binden dit jaar de muzikale strijd met elkaar aan. Ze doen mee aan de Limburgse voorrondes van het VARA Kinderen voor Kinderen Songfestival. Zaterdag 7 novem ber zijn de laatste voorrondes van Limburg. Ongeveer vijftig kinde ren uit Noord-Limburg zetten in Venray hun beste beentje voor. Tij dens de voorrondes zingen kinde ren tussen de zeven en twaalf jaar Close Harmony Group Confetti houdt op zaterdag 7 november vanaf 20.00 uur haar jaarlijkse concert met de naam Close with Pop in aula C van het Raayland College. Volgend jaar viert Con fetti het twintigjarig jubileum. Sinds de oprichting op 10 mei 1990 staat Confetti onder leiding van Gertie Cremers. Tijdens de wekelijkse repetities wordt door de 22 zangers en zangeressen gewerkt aan een modern, groten deels Engelstalig populair reper toire, onder het motto: muziek is feest. Tijdens eigen concerten wordt dan ook een uitgebreid aanbod uit het repertoire ten gehore gebracht met muziek uit Toneelvereniging Kom Op is druk aan het repeteren om in het jubileumjaar een toneel stuk op de planken te zet ten. Het stuk heet De Gouden Koets en is geschreven door Mart Moors. De regie is in handen van Karen Buwalda en gaat over een buurtje waar zes wel heel verschillende vrouwen wonen die elkaar nog niet echt mogen. Ze hebben ech ter allen een ding gemeen: hun zeer krenterige huurbaas. Op een dag verschijnt er een nieuwe huurder, en wel een man! Alle live voor een zaal met publiek. Een deskundige jury beoordeelt de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit, maar ook op hun presentatie. Per provincie worden twaalf kinderen geselecteerd die mogen stralen in de provinciale finale die begin 2010 plaatsvindt. De winnaar of winnares van de provinciale finale mag de provin cie Limburg vertegenwoordigen tijdens de landelijke finale die op de jaren '60 tot '90 en variërend van luistermuziek, musical, disco tot popmuziek. Maar de voorkeur gaat toch uit naar close harmony nummers. Daarbij wordt a capella gezongen of onder begeleiding van een eigen combo. Confetti past de wijze van pre sentatie bij concerten aan de stijl van de muziek aan. Zo wor den choreografie en aankleding aangepast aan de muziek die ten gehore wordt gebracht. Confetti heeft zich de laatste jaren niet alleen tijdens haar eigen concer ten gemanifesteerd, maar ook bij optredens zoals Venray Muziek Totaal en de Proms in Leunen en Venray. Onlangs heeft het koor dames raken erg gecharmeerd van deze man, maar of dit nou geheel wederzijds is? Als hij in de tuin gaat graven, komt er wel wat naar boven waarmee ze met z'n allen de huurbaas eens flink een lesje kunnen leren. Dit toneelstuk wordt opgevoerd op zondag 8 november in Plein 27 in Maashees om 14.30 uur. Verder op woens dag 11, donderdag 12 en vrijdag 13 november in 't Pelgrimshuis in Smakt. Aanvang 20.00 uur. Kaartjes zijn te bestellen via telefoonnummer 06-51231298. de landelijke televisie wordt uit gezonden. Iedereen is welkom om de voorrondes bij te wonen. Op 7 november vinden twee voor rondes plaats in het Kunstencen trum Jerusalem aan de Heuvel straat in Venray. De aanvangstijden zijn 10.00 uur en 14.00 uur. Na 7 november gaat de jury bepalen welke twaalf kinderen een plekje in de provinciale finale van Lim burg hebben verdiend. haar medewerking verleend aan Musicals on Stage en het Tema Tie- len Toernooi met MMSK St. Petrus Banden Venray. Met Kerstmis werd in samenwerking met het Venray's Mannenkoor Home for Christmas gepresenteerd. In 2007 werd de eerste cd uit gebracht onder de naam Close. Dit naar aanleiding van de jaar lijkse concerten onder de naam Close with Pop. Dit jaar met medewerking van Just For Fun uit Mierlo en Evergreen uit Vierlings beek. Het concert wordt gegeven in het Raayland College in Venray en begint om 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www. confetti-venray.nl. Themacafé Venray MEE Noord en Midden Lim burg houdt op donderdag 5 november weer een thema café in De Evenaar in Venray. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstan delijke beperking bij elkaar komen om te praten over onderwerpen die hen bezig houden, deze keer is dat Kie zen en stemmen. In verband met de herindeling zijn er in november verkiezingen in een aantal gemeenten in Noord Limburg. Ter voorbereiding hierop besteedt het themac afé aandacht aan Kiezen en stemmen. "Kiezen, wat vind ik belangrijk?" en "Stem men, ja of nee?" zijn de vragen die centraal staan. Er worden toneel stukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Er zijn leden van de Wmo-raad te gast die zelf een verstandelijke beperking hebben. En mensen van politieke partijen zijn aanwe zig om te vertellen wat ze doen voor mensen met een verstande lijke beperking. Het themacafé is eens per twee maanden en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf achttien jaar. Aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst in De Evenaar aan de Merseloseweg begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Meer informatie over het thema café is verkrijgbaar bij Yvonne van der Vlerk van MEE Noord en Mid den Limburg via telefoonnummer (077)3961515. Cabaret Rop Janze De cabaretier Rop Janze ver zorgt op vrijdag 13 november een optreden in de bibliotheek aan de Merseloseweg in Venray. De voorstelling duurt van van 20.15 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via e-mail aanmeldingen@biblionu.nl. Janze is er zo een die het zich zelf in de praktijk heeft aange leerd. Hij leerde het vak eerst als presentator van de Margreet Dol man's Mens Gevoelens avonden in het Amsterdamse Betty Asfalt Complex. Vervolgens bij Comedy- train, de eerste groep Nederlandse stand-up comedians onder leiding van Raoul Heertje. Zijn humor, zijn gedichten en het makkelijk contact maken met het publiek maken Rop uniek in zijn soort. Hij toerde met multi-instrumentalist Baz van Ruijven door het land met het cabaretprogramma DIVO. Voor congressen en symposia schrijft hij conferences, liedjes en gedich ten op maat, Tekst op Thema. Samen met schrijver/jouranlsit/ regisseur Kees Neefjes en schrij- ver/columnist/tv-presentator Pie- ter Hilhorst vormt hij de Poezie Jukebox. In de cabaretvoorstelling Heel Nederland lees Oeroeg gaat Janze in op de belangrijkste thema's uit het boek Oeroeg van Hella Haase: op de proef gestelde vriendschap pen, cultuurverschillen, volwas sen worden en elkaar niet kunnen vergeten, zonder de inhoud van Oeroeg helemaal prijs te geven. Het is immers de bedoeling dat zijn hele publiek Oeroeg leest of herleest! Maar ook dat lezers over het boek praten. Daarom kiest hij tijdens deze voorstelling voor publieksparticipatie. Het is een programma vol humor en ontroe ring, herkenning en verrassing, muziek en poëzie, verhalen en interactie met het publiek. Tussen 23 oktober en 20 november worden Nederlanders aangespoord het boek Oeroeg van Haasse te lezen. Een initiatief van de Stichting CPNB in nauwe samenwerking met de Vereniging van Openbare Bibliotheken. Ook BiblioNu nodigt, onder de noemer Nederland Leest, lezers uit met elkaar in discussie te gaan over dit boek. Tot 20 november kunnen leden vanaf achttien jaar op ver toon van een geldige BiblioNu-lid- maatschapskaart gratis een exem plaar van Oeroeg ophalen in de diverse vestigingen van BiblioNu. Dit zolang de voorraad strekt. St.-Maartensoptocht Jong Nederland en de wijkver- eniging houden op woensdag 11 november de jaarlijkse Sint Maartensoptocht door de wijk Veltum in Venray. Deelnemers kunnen zich met hun lampionnen om 18.30 uur verzamelen bij de blokhut van Jong Nederland aan de Kempweg in Venray. Om 18.45 uur vertrekt de stoet, waarbij Sint Maarten te paard voorop gaat en de joekskapel voor de muzikale ondersteuning zorgt. Rond 19.30 is de stoet weer terug bij de blokhut en krijgen de kinderen een kleine traktatie. Verder is er natuurlijk het Sint-Maartensvuur. Optocht Sint-Maarten In de wijk Brukske in Venray wordt op woensdag 11 november een Sint-Maartensoptocht gehou den. Om 18.15 uur kunnen de kin deren bij de Kiosk een lampion afhalen. Zelfgemaakte lampionnen worden met iets extra's beloond. Om 18.30 uur vertrekt de optocht vanaf de Kiosk door verschillende straten van de wijk. Muziekkapel Lang Zok gaat de tocht muzikaal begeleiden. Bij terugkomst wordt het St.-Maartensvuur ontstoken. Hobbymarkt RVV De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o houdt op zondag 8 november de 15e editie van de groot opgezette hobbymarkt in hotel Asteria in Venray. Wethouder Patrick van der Broeck opent de markt en geeft het startsein voor dit evenement waar hobbyisten hun producten aanbieden en elkaar weten te vin den. De hobbymarkt is uitgegroeid tot een gevarieerde en gezel lige overdekte markt van en voor hobbyisten uit de wijde regio. Al de aangeboden producten zijn uitermate vakkundig, maar vooral uit liefhebberij gemaakt. Zo zijn er onder andere vogelkastjes of -voederhuisjes, glas in lood, wer ken met kralen, huis gemaakte kaarten en al het materiaal om er zelf een hobby van te maken. Als rode draad door de dag draait Het rad van fortuin. Tegen een kleine prijs per lot dingt de bezoeker mee naar de geweldige prijzen. Omdat RVV dit jaar jubileert zijn er bijzondere prijzen beschikbaar gesteld. Elk deelnemend lot heeft vijf prijskan- sen. Ook de allerkleinsten kunnen meedoen. Voor kinderen zijn er speciale rondes met kinderprij zen. Verder is er een informatie- kraam van de vereniging waar men vragen over reuma kan stel len en waar informatiemateriaal voorhanden is. De hobbymarkt begint om 11.00 uur. Miel Blok uit Maashees nam de tijd om zijn boek 'Ik ben mijn beste vriend' te schrij ven. Maar nu ligt er dan ook iets. Uitgeverij Freemuske- teers gaf het uit. Een bundel verhalen over de zin en onzin van.... Ja, van wat eigenlijk? Lees je graag? Dan is dit boek een absolute aanrader. Fanta sierijk, spitsvondig en meestal dicht bij het alledaagse. Snel en puntig geschreven. Voor iedereen die zichzelf een gevoel voor humor toedicht. De schaamte voorbij. Dat vat het boek in drie woorden samen. Iedereen denkt wel eens kritisch over onze maatschappij. Maar wie spreekt zichzelf daadwerkelijk uit? Juist.Niet zo heel erg veel mensen. De uitgesproken mening van Blok zorgt soms voor ronduit schandalige verhaalsituaties. Maar lees vooral verder. Voel je je in de maling genomen? Aangespro ken? Beledigd misschien? Achter de boude uitspraken zie je vooral zelfspot. Ik ben mijn beste vriend is anders dan andere boeken. Geen literair geneuzel. Geen zinnen waar geen eind aan lijkt te komen. Lees het boek en het is alsof iemand je de verhalen zelf vertelt. Ondanks de soms wat vreemde Carnavalsvereniging De Piël- haas in Venray heeft besloten dit jaar de Wakkere Piëlhaas uit te rei ken aan muziek-, mars- en show korps St. Petrus'Banden uit Venray. Deze onderscheiding wordt jaar lijks uitgereikt aan een organisatie die zich gedurende langere tijd belangeloos heeft ingezet voor het sociale en culturele aspect binnen de Venrayse samenleving. De Wakkere Piëlhaas wordt uit gereikt op zondag 15 november tijdens de Hazepaeper in de foyer van Schouwburg Venray. Piet Alaerds en Pierre Swinkels, respectievelijk penningmeester en secretaris van de vereniging, vormen samen met nog zeven mensen het bestuur van MMSK St. Petrus'Banden. Alaerds: "De ver eniging ontstond 50 jaar geleden. Het patronaat, dat zorgde voor de jeugdontspanning in Venray, zocht muzikale begeleiding voor de wandelclub. Dit groeide al snel uit tot een op zichzelf staan de muziekvereniging met onder meer trompetten en jachthoorns. In 1958 werd er al een optreden gegeven in Venray en in 1959 ont stond het echte MMSK. De toevoe ging St.Petrus'Banden wil overi gens niet zeggen dat er een relatie is met de kerk. Wel is de samen werking met de kerk prima. In de loop der jaren bespeelden velen een instrument binnen MMSK. Ook werd er een majorettegroep opgericht, die enkele prima resul taten wist te bereiken, zelfs op landelijk niveau." "Eind jaren negentig daalde de interesse hiervoor, mede door de gedachtenkronkels en sprongen van hak naar tak, blijft het lekker door lopen. Verhalen met titels als Eert de chocolade paashaas", "De prins op de erwt" en "In gestrekte draf richting het graf" roepen wel licht vraagtekens op. Waar gaan ze over? Achter een dikke laag ongein verschijnen serieuze the ma's als twijfels over godsdienst, de zoektocht naar liefde en de angst voor eenzaamheid. De foto op de omslag zegt al genoeg. Wie verzint het om gearmd met zichzelf op de voor kant van zijn eigen boek te ver schijnen? Dat moet of het toppunt van narcisme zijn, of een behoor lijke dosis zelfspot. Ik ben mijn beste vriend. Het klinkt nogal pretentieus. En dat is het hele boek ook. Je lacht je soms ziek. De hoofdpersonen in de verhalen zijn onhandig, ongetalenteerd en soms zelfs ongelukkig. Geen beter vermaak dan leedvermaak, lijkt de auteur te willen zeggen. Leedver maak dat niet in de laatste plaats over zijn eigen prestaties lijkt te gaan Ik ben mijn beste vriend. ISBN 978-90-484-0712-5, 16,95. Overal verkrijgbaar. Voor meer info: www.ikben- mijnbestevriend.nl vele andere faciliteiten die Venray heeft voor mensen die willen dan sen", vult Swinkels aan. "Er werd daardoor met deze groep gestopt." MMSK is op dit moment een korps met 44 muzikanten, die op woensdag en zondag, in en nabij het gebouw van handboogver eniging Diana, repeteren onder leiding van dirigent Joop Derks. Er is een onderscheid te maken tussen de blazerssectie en de tam boers. Verder zitten er negen leer lingen in opleiding. "Er wordt een breed scala aan muziek gespeeld. De muziek wordt gezamenlijk uitgezocht en daarbij wordt de jeugd veel betrokken", zegt Piet Alaerds, "Dit om te zorgen dat de jeugd het ook leuk blijft vinden om te spelen. Er zijn optredens in de kerk, theater, taptoes maar ook straatoptredens. Nog niet zo lang geleden werd er bijvoorbeeld deelgenomen aan een bloemen corso in Frankrijk waar MMSK met een show de mensen prima wist te vermaken." Pierre Swinkels: "We zijn een korps dat wel streeft naar kwali teit, maar niet op concours gaat. Je mag dan ook met een A-diplo ma in het jeugdkorps en met de tamboers wordt er samengewerkt met Merselo. Ondanks dat er veel concurrentie is van bijvoorbeeld sportclubs houdt MMSK het ledenbestand toch aardig op peil. Er zijn studenten die er alles aan doen om vanuit hun studiestad toch regelmatig de repetities bij te wonen. Ook is het geweldig als een verre student na zijn studie zich weer aanmeldt bij het korps. Dat zegt natuurlijk iets over de warmte binnen een vereniging." Naast de bovengenoemde optredens in de kerk, theater, taptoes en straatoptredens is het korps ook aanwezig bij de intocht van St. Nicolaas, St. Maarten, de processie, de wandelvierdaagse en bijvoorbeeld serenades. Een keur aan activiteiten met voor ieder wat wils. Swinkels en Alaerds vertellen vol trots en passie over hun vereniging, maar ze heb ben natuurlijk best nog een paar dingen die ze graag gerealiseerd zouden zien. "Er is al geruime tijd behoefte aan een eigen repetitie ruimte. Samen met Euterpe is dit een wens. Verder zijn we al gerui- Sint-Maarten in Antoniusveld Op woensdag 11 november wordt in Antoniusveld ter ere van het feest van Sint-Maarten de jaar lijkse lampionnentocht gehouden voor de kinderen. De tocht trekt vanaf 18.30 uur samen met Sint-Maarten en onder begeleiding van muziek van MMSK Sint Petrus Banden door de wijk. Kinderen kunnen zich met (zelfgemaakte) lampion netjes en onder begeleiding van hun ouder(s) verzamelen bij het Medisch Centrum Antoniusveld. Na afloop van de lampionnen- tocht kan iedereen zich warmen aan het Sint-Maartensvuur. Voor de kinderen is er warme chocolade melk en voor de ouders een beker glühwein. me tijd op zoek naar een goede voorzitter. Een jeugdige Venray- naar met een uitgebreid netwerk. Ook hier hopen we snel iemand voor te vinden. Verder zouden we best nog meer show optredens willen geven. Maar over het alge meen zit de vereniging goed in elkaar en hebben we de steun van de jongere generatie." De mannen van MMSK zijn zichtbaar trots dat ze de Wakkere Piëlhaas mogen ontvangen. "Het is mooi dat het werk wat we doen, wordt gewaardeerd door anderen. Mede daardoor leeft het korps, ook na 50 jaar, nog steeds volop. We zijn een begrip in Venray", klinkt het uit beide monden. Lezing ANBO Venray In De Kemphaan in Venray wordt op dinsdag 17 november vanaf 14.00 uur de lezing Kenmer ken van Humanisme gehouden. En waarom humanistische verzor ging?" In verband hiermee spreekt André de Bruyn, historicus en ambassadeur patiëntenzorg van het Humanistisch Verbond in Limburg over de kenmerken van het humanisme in de loop der tijd. Vervolgens spreekt drs. Gerty Bemelmans, humanistisch geestelijk verzorger in het AMC spreken over het thema Waarom is humanistische geestelijke ver zorging wenselijk? Aanmelden voor woensdag 11 november via e-mail dflemmers@home.nl, bij Mariëtte Beerkens via telefoon (0478)582566 of de ANBO-brie- venbus in De Kemphaan. Kinderen voor Kinderen Kunst Cultuur 'Ik ben mijn beste vriend' Wakkere Piëlhaas voor Petrus Banden Close with Pop

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22