Gemeente Venray v Eerste boekje leefbaarheid voor Joop Lind< m /i fiÜ Afsluiting N277 tussen rotondes de Rips en Elzendorp Openbare bekendmakingen Vanaf 2010 weer subsidie afkoppelen regenwater MEE Deze maand Evenementen Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 20 Gemeentehuis Openingstijden De provincie Noord-Brabant voert werkzaamheden uit op de N277 tussen rotonde de Rips en rotonde Elzendorp. Hiervoor is dit wegvak in beide richtingen afgesloten voor het verkeer. Ook de parallelwegen zijn afgesloten voor het autoverkeer. De werkzaamheden duren van 2 november tot en met 30 november 5.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de N272- Nieuweweg-Deurneseweg-Oploseweg. Vrachtverkeer wordt omgeleid via de N264-A73-N270. De provincie Noord-Brabant voert in de genoemde periode ook asfalteringswerkzaamheden uit aan de N277 tussen Ravenstein en Overlangel. Neem voor meer informatie over al deze werkzaamheden contact op met Gerard Huisman van de provincie Noord-Brabant (e-mail gmhuisman@brabant.nl). Bouwplannen Aangevraagd Ruimtelijke plannen Wet milieubeheer Kapvergunningen Besluit Ontheffing Stookverbod Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 45 Vorige week verscheen 'Samen koken, samen eten': een boekje met recepten voor de leefbaarheid in Venray. Wethouder Elly van Dijck overhandigde het eerste exemplaar aan Joop Linders, voorzitter van het Wijkplatform Landweert. Onder het motto 'Samen koken, samen eten' wil de gemeente Venray in samenspraak met de bevolking alle wijken, dorpen én de kern van Venray proberen leefbaar te houden. Dit thema stond centraal op de grote leefbaarheidsconferentie van 17 april 2009. De resultaten, conclusies en ideeën van die dag zijn verwerkt in een boekje. Alle deelnemers aan die conferentie ontvangen een exemplaar. Investeren in leefbaarheid Als vertegenwoordiger van al die mensen die zich inzetten voor een leefbare gemeente Venray ontving Joop Linders het eerste boekje. "Joop investeert samen met de leden van het wijkplatform enorm in de leefbaarheid van de wijk Landweert", aldus wethouder Elly van Dijck. "Met andere wijkbewoners organiseert Joop activiteiten, met als doel jong en oud weer te betrekken bij hun wijk." Elly van Dijck benadrukte dat de uitreiking van het boekje aan Joop Linders niets afdoet aan de waardering van het gemeentebestuur en aan al die anderen die zich inzetten voor vereniging, dorp en straat. "Ze zijn mij allemaal even lief", aldus de wethouder van Leefbaarheid. Joop Linders en Elly van Dijck bekijken het boekje. Projectleiders Han Verkuijlen en Hans Eijsbouts kijken over hun schouder mee. Sinds maart 2008 kent de gemeente Venray een subsidie voor het afkoppelen van regen water op eigen terrein. Hiermee stimuleert de gemeente huis eigenaren om het regenwater in de eigen tuin te verwerken. De gemeenteraad heeft voor vier jaar budget toegekend aan deze subsidie. Door de toenemende populariteit van de subsidie is het budget van 2008 en 2009 inmiddels op. Daarom is de subsidieregeling nu tijdelijk stopgezet. Vanaf januari 2010 kunt u weer aanspraak maken op deze subsidie. Subsidie aanvragen De gemeente Venray geeft vijf euro subsidie voor elke afgekoppelde vierkante meter dakoppervlak. Meer informatie over deze subsidieregeling Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Bouwvergunningen - Wanssumseweg 17b - bouwen van een loods fase 1 (nr. ba090389) - Merseloseweg 81 - veranderen/vergroten van de woning fase 1 (nr. ba090390) - Wanssumseweg 17b - veranderen van een bedrijfsgebouw (nr. ba090391) - Pascherhof 22 - vergroten van de woning (nr. ba090392) - Teeuwenhofweg ongenummerd - bouwen van een varkensstal (nr. ba090393) - Prinses Marijkestraat 22 - vergroten van de woning (legalisatie) (nr. ba090394) - Pater Tulpstraat 24 - bouwen van een zwembad (nr. ba090395). Sloopvergunningen - Ossendijk 110 - slopen van bedrijfsruimte (nr. slp090056). Reclamevergunningen - Raadhuisstraat 36a - plaatsen van reclame (nr. recl090013). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 en/of 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Brukske - tijdelijk (drie jaar) plaatsen van een bouwbord (nr. ba090385). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 november tot en met 17 december 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/of artikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Kolkweg 19 - vergroten van de woning (nr. ba090246). U kunt de betreffende stukken van 6 november tot en met 19 november 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Adelbertweg 26 - bouwen van een tuinhuisje (nr. ba090388, verzenddatum 30/10) - Marjolein 20 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba090371, verzenddatum 30/10) - Pascherhof 22 - vergroten van de woning (nr. ba090392, verzenddatum 30/10) - Keizersveld 50 - bouwen van een fietsenstalling met overkapping en fietsenrekken (nr. ba090384, verzenddatum 30/10) - Timmermannsweg 98 - veranderen van de kinderopvang (nr. ba090339, verzenddatum 30/10). Sloopvergunningen - Ossendijk 110 - bouwen van bedrijfsruimte (nr. slp090056, verzenddatum 30/10). U kunt de desbetreffende stukken van 30 oktober tot en met 11 december 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bestemmingsplan Vastgesteld Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het, door de gemeenteraad op 29 september, vastgestelde bestemmingsplan: - Circusterrein. Het bestemmingsplan voorziet in de realisatie van een appartementencomplex (36 apparte menten) en grondgebonden woningen (34 aaneengesloten woningen), waarin een deel in de sociale sector wordt gerealiseerd. Het plangebied wordt omsloten door de Nieuwe Maasheseweg, de Christoffelkruid en de Akelei in Venray, bekend als het circusterrein. Het bestemmingsplan is (op ondergeschikte onderdelen) inhoudelijk (onderzoeksaspect archeologie) en redactioneel gewijzigd vastgesteld ten opzichte van het ontwerpplan. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 6 november t/m 17 december 2009 inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend u redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend - Beek Merselo - 1 populier, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - De Hulst - 8500m2 i.v.m. meandering Oostrumse Beek, herplant 8500m2 - Sarabandestraat - 1 berk, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - St. Josefweg - 1 berk i.v.m. aanleg parkeerterrein, herplant 1 boom elders - Moderatostraat - 1 sierkers i.v.m. verwelkingsziekte, geen herplant - Rondweg Brukske - 3 hazelnoten i.v.m. verwelkingsziekte, herplant 3 bomen - Zwarte Klef - verplanten van 10 bomen, herplant 10 bomen - Deurneseweg - 1 dode beuk, herplant 1 boom - Molenklefweg 17 - 1 berk, herplant 3 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 6 november tot en met 17 december 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Meerloseweg 7, 9 en 11 Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan J.T.P. van de Sande, Meerloseweg 7 te Oirlo voor een varkenshouderij met zoogkoeien en een container-/krattenwasserij voor derden (MM090091). Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 6 november tot en met 17 december 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen. Meer informatie hierover vindt u bij Ruimtelijke plannen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Begijnhofweg ong. te Leunen - verleend aan dhr. J.M. Maarschalkerwaard - De Hoef ong. te Leunen - verleend aan dhr. H.W.M. Hendrix - Enge Steeg 3 te Leunen - verleend aan dhr. H.W.M. Hendrix - Overbroekseweg 4 te Leunen - verleend aan Mts. Heldens-Hendrix - Steegse Peelweg 63 te Leunen - verleend aan dhr. M.B.M. Drabbels - De Hees ong. te Merselo - verleend aan Hendrix loon- landbouwbedrijf - St. Jozeflaan 64 te Smakt - verleend aan dhr. G.J.M. Hermsen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 6 november tot en met 17 december 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 5 november 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray leest u op www.venray.nl digitale balie. Zoek op het trefwoord 'afkoppelen'. Hier vindt u vanaf januari 2010 ook weer het aanmeld formulier. MEE helpt mensen met een beperking, zodat zij goed en zo zelfstandig mogelijk mee kunnen doen in de samenleving. Iedere woensdag van 9.00 uur tot 13.00 uur heeft MEE spreekuur in het gemeentehuis. Afspraak maken? Bel 077 - 3961515. De gemeente Venray heeft vergunning verleend of is van plan die te verlenen aan de onderstaande evenementen. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunning- plichtig zijn. 11 nov. - Seizoensopening carnaval, Grote Markt Venray 13.14 nov. - Vorstenroadsbal/ Caselse Aovond, Castenray 14.15 nov. - Kleindieren- tentoonstelling, Leunen 15 nov. - Intocht Sinterklaas, Grote Markt Venray 21 nov. - Dag van de vrijwilliger, Schouwburg Venray 20 t/m 23 nov. - Internationaal Shenshu G-judotoernooi, Wetteling Venray 29 nov. - Koopzondag, Venray Centrum 1 t/m 7 nov. - Diabetes Fonds 8 t/m 14 nov. - Alzheimer Nederland 15 t/m 21 nov. - Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind 23 t/m 28 nov. - MS Fonds 29 nov. t/m 5 dec. - Metakids 10 nov.- Inzameling grof huis houdelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 45 adv.indd 20 04-11-2009 16:56:34

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20