Ce meen te Venray Werkplein bundelt krachten Gemeentegids komt voorjaar 2010 Informatiebijeenkomst lage inkomens Burgemeesters ondertekenen convenant met kunstencentrum Samen werken aan collectieve, duurzame energievoorziening Kijk ook op www.venray.nl Gemeenteraadsverkiezingen Venray: stem! Stem! 18 november gemeenteraadsverkiezingen PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Wilt u informatie over regelingen voor mensen met een laag inkomen? Of advies over belastingzaken? Kom dan naar de informatiebijeenkomst op donderdag 12 november. Het Platform Lage Inkomens Venray (PLIV) organiseert deze bijeenkomst in samenwerking met de gemeente Venray. U bent van 9.30 tot 11.30 uur van harte welkom in Wijkcentrum de Kiosk in het Brukske. De gemeente Venray geeft informatie over onder andere bijzondere bijstand, langdurigheidstoeslag, bijdrage kosten maatschappelijke activiteiten en het jeugdsportfonds. Het PLIV informeert u over huurtoeslag, zorgtoeslag, kindertoeslag en andere belastingtoeslagen. U hoeft zich niet van tevoren aan te melden voor deze bijeenkomst, maar kunt gewoon binnenlopen om 9.30 uur. Zin in Centrum op de schop Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 45 De eerstvolgende gemeentegids van de nieuwe gemeente Venray komt naar alle waarschijnlijkheid uit in maart 2010. Dit is later dan in eerste instantie gepland was. Voor de uitgave van een zo compleet mogelijke gemeentegids, heeft de gemeente besloten te wachten op de samenstelling van het nieuwe college en de nieuwe gemeenteraad. Die komen voort uit de gemeenteraads verkiezingen op 18 november. Digitale gemeentegids Totdat de papieren versie verschijnt, kunt u wel alle actuele adressen van verenigingen, organisaties, praktij ken, bedrijven en instellingen raad plegen op de digitale gemeentegids. Kijk hiervoor op de gemeentelijke website www.venray.nl in de linker groene balk gemeentegids. Deze digitale gemeentegids is samenge steld door Akse Media, de uitgeverij die ook de papieren gemeentegids samenstelt. Fotowedstrijd De winnende foto's van de fotowed strijd zijn inmiddels uitgekozen en de winnaars zijn uitgenodigd voor de prijsuitreiking. Hun foto's krijgen een mooie plaats in de nieuwe gemeen- tegids. Gezien de verscheidenheid aan ingezonden foto's van mooie plekjes in het nieuwe Venray is de fotowedstrijd een geslaagde actie. En is tevens duidelijk dat vele (toe komstige) Venraynaren genieten van hun woonomgeving! Wat hebben vijf Noord-Limburgse gemeenten (waaronder Venray), het UWV WERKbedrijf, onderwijsinstituten én werkgevers met elkaar gemeen? Ze hebben onder de naam Werkplein hun krach ten gebundeld. Hun doel: iedereen op maat helpen die op zoek is naar personeel of een (andere) baan. Een revolutie. Zo noemt Don Thijssen (vestigingsmanager van UWV WERK bedrijf) het feit dat gemeenten en UWV WERKbedrijf sinds kort zeer nauw samenwerken met maar één belang: de werkgever en de werkzoekende. "Tot 1 januari 2009 hielden drie instanties zich bezig met re-integratie: het CWI, het UWV en gemeenten. Het kon gebeuren dat eerst iemand van het CWI de werkgever bezocht, dan de gemeente, dan Gilde Opleidingen en dan nog een re-integratiebureau. Aan die absurde situatie komt dankzij het Werkplein een eind." Twan Jansen, wethouder in Venray, vult aan: "Er is straks sprake van één persoon die iemands zoektocht naar personeel of naar werk regisseert, er is geen overdracht tussen verschillende organisaties, we Snel reageten? maken geen onderscheid meer tussen klanten met bijvoorbeeld een WW- of een WWB-uitkering. Werkgevers betrekken we erbij omdat zij de arbeids markt kennen, onderwijsinstituten omdat zij mensen gekwalificeerd kunnen maken en houden voor de arbeidsmarkt." Keukentafel Hoe ziet het Werkplein er fysiek uit? Don Thijssen: "Op dit moment werken we nog vanuit het gebouw van het UWV WERKbedrijf aan de St. Jozefweg in Venray. Maar we zijn op zoek naar een ander, relatief klein gebouw. Waarom klein? Omdat het gebouw bijzaak is. Want als de klant dienstverlening nodig heeft, dan gaan we straks naar hem toe. Juist bij werkzoekenden kan het van belang zijn dat we de thuissituatie kennen. Denk aan mensen met schulden. Als we aan de keukentafel zitten, praten mensen daar makkelijker over." De proactieve houding van het Werkplein zal ook werkgevers niet ontgaan, voorspelt Twan Jansen: "Vroeger kwamen we pas in actie als iemand ontslagen was. Nu willen we regelmatig bij de werkgever aan tafel zitten en uitzoeken of iemand wiens baan bedreigd is elders een werkplek kan vinden." Het Werkplein is opgericht op 1 januari 2009 en moet in 2012 helemaal op stoom zijn. Hoe bevalt de nieuwe aanpak tot nu toe? "Wat mij goede moed geeft, is dat het draagvlak onder onze medewerkers groot is," zegt Twan Jansen. "Dat komt mede door de twee pilots die we al samen hebben ge daan. Onze mensen hebben er zin in, willen de veranderingen doorvoeren. Dat is een geweldige basis." Don Thijssen: "Bij het Werkplein in Eindhoven en in Venlo moesten de partijen elkaar eerst leren kennen. Hier lopen de medewerkers sinds de start door elkaar. Komt doordat wij het niet hebben over gebouwen of structuren, maar over de klant. Dan spreek je meteen dezelfde taal." Eén wens Nauw samenwerken klinkt goed, maar dreigt de recessie geen roet in het eten te gooien? "Nee hoor, de recessie helpt ons alleen maar," luidt het verrassende antwoord van Twan Jansen. "Doordat het aantal werkzoekenden is toegenomen, moeten wij nog beter samenwerken." Toch hebben de wethouder en de vestigingsmanager nog één grote wens. "De gemeente Horst aan de Maas ontleent aan de aanstaande herindeling het vertrouwen dat ze veel op eigen houtje kan, en maakt daarom geen deel uit van het Werkplein. Wij hopen van harte dat ze straks alsnog aanhaken." Op maandag 26 oktober sloot de gemeente Venray een meerjaren- convenant af met Kunstencentrum Jerusalem. In dit convenant zijn de afspraken over subsidies en prestaties vastgelegd voor de komende drie jaren (2009-2012). Dit convenant was het laatste in de reeks van convenanten die de gemeente Venray met alle professionele culturele instellingen heeft afgesloten. Namens de gemeente Venray tekende burgemeester Jos Waals. Namens Kunstencentrum Jerusalem tekende de bestuursvoorzitter Joep Hahn, tevens burgemeester van Meerlo-Wanssum. Dat leverde dit bijzonder plaatje op van de twee burgemeesters, die allebei binnenkort afscheid nemen. De gemeente Venray maakt zich samen met enkele projectpartners in Nederland en Duitsland sterk voor een duurzame energiemarkt in de (grens)regio. Vandaag ondertekende wethouder Lei Heldens namens de gemeente de samenwerkingsovereenkomst. De gemeenten Venray en Helden, Regio Venlo, Stadt Straelen, Stadt Geldern en adviesbureau BHU) hebben zich verenigd in het project CONGRES, een regionaal energieconcept ter bevordering van aanbod en gebruik van duurzame energie. Om het energiepotentieel in de grensregio in kaart te brengen doen zij onderzoek naar duurzame energiesystemen, onder andere wind- en zonne-energie, waterkracht, biomassa en geothermische energie. Daarmee hopen zij het aanbod van duurzame energie te bevorderen. De onderzoeksinformatie is straks via internet vrij toegankelijk voor iedere burger en ondernemer. Project Venray Een pilotproject in Venray richt zich op de nieuw te ontwikkelen bedrijven terreinen De Blakt en De Hulst 2. "Wij hebben aan Thissen/Unica de opdracht gegeven om voor De Blakt en omgeving de haalbaarheid van duurzame energieconcepten over de hele breedte te onderzoeken", zegt wethouder Lei Heldens. De focus ligt op de haalbaarheid van een collectief systeem. Uitgangspunt is dat het financieel aantrekkelijker moet zijn om duurzame energie af te nemen dan energie via het gewone net. Lei Heldens: "Ik roep het bedrijfsleven op om de duurzame handschoen op te pakken en met ons te werken aan een collectieve duurzame energievoorziening. Onze pilot geeft daarbij de handvatten." De herinrichting van het centrum is in volle gang. Dit jaar worden het Henseniusplein en het Schouwburgplein nog opgeknapt. Deze werkzaamheden duren tot eind december. Het Henseniusplein is dan helemaal klaar en het Schouwburgplein tot aan het bordes van de Schouwburg. Na de eerste week van januari pakt de gemeente de werkzaamheden aan het bordes weer op. marktstr u PASSAGE Op woensdag 18 november 2009 kunt u uw stem uitbrengen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Venray. Als u op de dag van de verkiezingen niet in de gelegenheid bent om zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders een volmacht geven. Deze persoon mag dan namens u stemmen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van degene die voor u gaat stemmen (de gemachtigde). Vergeet als volmachtgever niet uw handtekening te plaatsen op de achterzijde van de stempas. De gemachtigde kan iedereen zijn die in de gemeente Venray woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangenomen en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Stemmen met een stembiljet U stemt door een stemvak voor de naam van de kandidaat van uw keuze rood te maken. Indien u op het stembiljet meer stemvakken rood heeft gemaakt of bijvoegingen zijn geplaatst waardoor u kunt worden geïdenti ficeerd, wordt het stembiljet ongeldig. U stemt blanco door geen keuze te maken en vervolgens het stembiljet, dichtgevouwen, in de stembus te doen. Na het invullen vouwt u het stembiljet zo dicht dat de namen van de kandidaten niet zichtbaar zijn en doet u het stembiljet in de stembus. Als u zich bij het invullen vergist, geeft u het stembiljet aan de voorzitter terug. Deze verstrekt u op uw verzoek éénmaal een nieuw stembiljet. week 45 adv.indd 19 04-11-2009 16:56:33

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19