Koester uw Monument Amsterdamse avond m 1 Flanderijn en Geboers gerechtsdeurwaarders zoekt incassomedewerkers. Flanderijn Geboers Honderddertigste jaargang - week 45 - donderdag 5 november 2009 Muzikaal talent uit Castenray op het podium Fanfare Dorpsklank in Cas tenray presenteert op vrijdag 13 november voor de eerste keer de Caselse Aovend. Tal van lokale artiesten bren gen een spetterend muzikaal programma in de tent op het feestterrein van Loonbedrijf Hendrix en Smits aan de Lol- lebeekweg 60 in Castenray. De avond begint om 20.00 uur. In navolging van andere dorpen in de regio presenteert ook Cas tenray een muzikale avond met talent uit eigen dorp. "We waren al langer van plan om zo'n avond op touw te zetten, maar omdat ons gemeenschapshuis De Wis te klein is voor een dergelijke activiteit, is het er nog niet van gekomen. Nu carnavalsvereniging De Schanse knuppels dit jaar de organisatie van het vorstenraadsbal kreeg toe gewezen, konden we twee vliegen in een klap slaan. Op vrijdagavond de Caselse avond, een dag later het vorstenraadsbal", verklaart voorzitter Eric Thielen van Fan fare Dorpsklank het idee om voor het eerst een muzikale avond van eigen bodem te presenteren. "Zo kunnen we samen de kosten van de feesttent, de aankleding ervan en de kosten voor licht en geluid delen over twee evenementen. Het is toch prachtig als je met twee verenigingen in een dorp zo'n weekend met twee fantasti sche avonden kunt presenteren." De Caselse Aovend belooft een wervelende show te worden met muziek, zang en dans. Zo zijn er optredens van de fanfare en jeugdfanfare van Dorpsklank. Het orkest onder leiding van Robert Theeuwen zal veel verschillende genres ten gehore brengen, met muziek van onder anderen Rob bie Williams, Jan Smits, de musical Ciske de Rat, Jennifer Lopez en tal van andere artiesten uit heden en verleden. Beide fanfares zullen de artiesten begeleiden die live zullen zingen op het podium in de royale feesttent. Het programma is divers met voor ieder wat wils. Zo heeft de organisatie de dansgroep Blitz weten te strikken, een groep jonge meiden in de leeftijd van 19 tot en met 24 jaar. Uiteraard van eigen Castenrayse bodem. Zij laten twee mooie dansen zien op de muziek van Pirates of the Caribbean en de Irish Dance Masters. Speciale aandacht verdient het gastoptre den van Henk en Jolanda Classens. Zij verzorgen een demonstratie rolstoeldansen, waarmee ze in de laatste jaren al enkele malen in de prijzen zijn gevallen tijdens wed strijden. De jeugd kan genieten van een stoere lokale rockband, Hertog Jetje, daarnaast passeert een keur aan artiesten de revue. De volkszangers Geert Cremers, hij zingt een nummer uit de musi cal Ciske de Rat, en Daan Dinghs, die als geen ander Jan Smit kan imiteren, komen aan bod. Verder is er een optreden van Yvon en Anouk Philipsen, moeder en doch ter, die samen een prachtig num mer brengen, en Susan Keijzers die zich waagt aan een heel mooi, maar moeilijk Frans lied. De bezoe kers gaan terug in de tijd met een Abba-medley door Annet Bruijnis, terwijl Karin Jacobs en Annelie Reintjes het dak eraf knallen met een supergaaf swingnummer. Kortom, talent van Castenrayse bodem met 24 acts muziek, zang en dans. Eric Thielen verheugt zich nu al op volgende week vrijdag: "Het is voor Castenray een uniek concept. Hopelijk slaat het aan, waar ik ove rigens wel van overtuigd ben. Het is nu een probeersel van Fanfare Dorpsklank, maar wellicht krijgt Yvon en Anouk Philipsen, moeder en dochter, staan samen op het podium tijdens de eerste editie van de Caselse Aovend het evenement een terugkerend karakter met een ander thema. Ik ben benieuwd naar de reacties van het publiek. Het wordt in ieder geval een avond voor en door de inwoners van Castenray. En dat is al een prestatie van formaat." De kaarten voor de Caselse Aovend vliegen inmiddels de deur uit. Wie er bij wil zijn, moet snel zijn, want vol is vol. Kaarten zijn te koop via telefoon 0478-571792, of mail naar caselseavond@live. nl In de voorverkoop kosten de kaarten voor volwassenen tien euro en voor kinderen tot en met 15 jaar 7,50 euro, aan de dagkassa kosten de kaarten 12,50 euro (vol wassenen) en tien euro (kinderen tot en met 15 jaar). De Ysselsteynse afdeling van de vrouwenvereniging ZijActief bestaat 75 jaar. Dit jubileum wordt op 21 novem ber gevierd. Na de heilige mis komen de dames in gemeen schapshuis Smelehof bij elkaar om samen te dineren en te feesten. Met bijna 300 leden is de Ysselsteynse afde ling van ZijActief de grootste van Limburg. Op 11 november 1934 werd in de kerk in Ysselsteyn aangekon digd dat er een Boerinnenbond zou worden gevormd. Er waren 31 boerinnen die hier wel oren naar hadden. Zij bezochten de volgende dag de oprichtingsverga dering. Uit hun midden werd het eerste bestuur gekozen. Mevrouw van Dijck-Wismans werd als eer ste voorzitter benoemd, waarmee de oprichting van de Boerinnen- bond van Ysselsteyn een feit was. Na 31 jaar Boerinnenbond ging de organisatie in 1965 over in de Limburgse Vrouwen Bond (LVB). De LVB was er niet alleen voor de boerinnen, maar voor alle burger vrouwen. In 2001 kreeg de LVB haar huidige, modernere naam: ZijActief."In 75 jaar is er veel ver anderd", weet het bestuur van ZijActief Ysselsteyn. "Het hoofd doel van zowel de Boerinnenbond als ZijActief is het ontmoeten, ontwikkelen en ontspannen. In de eerste jaren van de Boerin- nenbond lag de nadruk op het ontwikkelen. Er werden uitjes georganiseerd, zodat de vrou wen een keer van de boerderij af kwamen. Deze uitstapjes hadden allemaal een maatschappelijke insteek, het ging bijvoorbeeld om kinderverzorging, koken en inma ken. Tegenwoordig ligt de nadruk 'Y'l fcf meer op het ontspannen. Er wordt geprobeerd aansprekende the ma's te organiseren. Soms zijn dit leerzame thema's, maar het moet vooral leuk zijn. Dit is ook prima vindt het bestuur. Dan bereik je ook leden die echt interesse heb ben. We hopen altijd op een grote opkomst maar het is natuurlijk in deze drukke tijd niet realistisch en waarschijnlijk ook niet praktisch als alle, bijna 300, leden elke acti viteit zouden bezoeken." ZijActief organiseert ieder jaar een groot scala aan activiteiten. Wekelijks kunnen de leden volks dansen en iedere twee weken is er een kienavond. Jaarlijks worden een feestavond, een kerstavond, de algemene ledenvergadering, een fietstocht en een knutsel- avond gehouden. Verder zijn er nog veel losse, zeer uiteenlopende activiteiten. Dit jaar konden de dames bijvoor beeld meedoen aan het vervaardi gen van tapaz,de lentebeurs bezoe ken, een reanimatiecursus volgen, een rondleiding door het crema torium maken, een modeshow bijwonen of een bezoek brengen aan een eierverwerkingsbedrijf. Alle activiteiten worden door de bestuursleden én de leden van ZijActief georganiseerd. "Er zijn verschillende werkgroepjes die dit doen. Zo is er bijvoorbeeld een werkgroep voor de fietstocht en de kienavonden, maar ook een voor het verspreiden van de post voor ZijActief. Dit zorgt voor een grote betrokkenheid van de leden, één van de krachten van ZijActief. Na een ledenwerfactie afgelopen jaar heeft de vereniging 30 nieu we 'jongere' leden mogen begroe ten. Hier zijn we erg blij mee." Op 21 november viert ZijActief haar 75-jarige jubileum tijdens de jaarlijkse feestavond. Na de Heili ge Mis in de kerk komen de leden bij elkaar in gemeenschapshuis Smelehof. Hier wordt tijdens het diner genoten van acts, sketches en zang die door tien leden van de eigen vereniging ten tonele wor den gebracht. Tijdens deze feest- avond worden traditiegetrouw de leden die 50, 60, 70 of 75 jaar lid zijn in het zonnetje gezet. "Mevrouw Hendrix-van der Weijer is dit jaar 50 jaar lid en dat wordt dus gevierd. Vorig jaar hadden we een heel bijzonder jubileum. Mevrouw Sofie Lemmen-Heldens (92) was toen 75 jaar lid van onze organisatie. Op zestienjarige leef tijd werd ze lid van de Katholieke plattelandsjongeren. Enkele jaren later kwam ze bij de Boerinnen- bond. Zij is momenteel ons oudste lid en natuurlijk ook het langste lid. Ons jongste lid is 35 jaar. En ook daar zijn we trots op. Hier kunnen we als vereniging wel 100 jaar mee worden." Geijsteren was van oudsher een Willibrordusbedevaartsoord. In de tiende eeuw bestond er al een St. Willibrorduskerk, in 1525 werd haar opvolgster gebouwd en in 1864 werd die middeleeuwse kerk gesloopt en vervangen door een neogotische zaalkerk, met behoud van de middeleeuwse toren. Die kerk stond aan de Wanssumseweg op de plaats van de begraafplaats, op een steenworp afstand van het voormalige Kasteel Geijsteren. Op 5 november 1944 legden de bezet ters zoveel dynamiet in de toren, dat bij het opblazen de gehele kerk verwoest werd. Ook een belangrijk deel van de inventaris ging verloren. In 1946 besloot het kerkbestuur om de kerk en haar monumentale toren, zie de foto linksboven, te herbouwen. Er ont wikkelde zich een discussie over de vraag waar de nieuwe kerk moest komen te staan. Ofwel in de dorpskern van Geijsteren, om pla nologische en pastorale redenen, ofwel op de plaats van de vorige St. Willibrorduskerk, om redenen van financiële en historische aard. De nieuwe kerk werd uiteindelijk in de dorpskern gebouwd en in 1949 in gebruik genomen. Echter zonder toren, die is nooit meer gebouwd. De kerk is ontworpen door de bekende kerkarchitect Alfons Boosten (1893-1951) uit Maastricht, die koos voor een voor hem karakteristieke vormgeving in baksteen. De foto in het mid den is genomen vanaf de Dorp straat en laat de oostelijke zijgevel zien. Aan de zuidelijke kant van die gevel was de toren gepland op de plaats waar zich nu een portaal onder een zadeldak bevindt. Daar in bevindt zich de hoofdingang, zie de dubbele deur op de foto midden onder. Hoog daarboven, zie de foto midden boven, bevindt zich een driepasraam. De oost gevel bezit ook twee zeer grote dominerende rondboogvensters. Een tegen de oostgevel geplaatste grafsteen is afkomstig uit de mid deleeuwse kerk. Daarop zijn uit- gebeeld Jacob van Eyll, geboren omstreeks 1530 en zijn vrouw Eli sabeth van Groesbeck, die in 1574 overleed, bewoners van Kasteel Geijsteren. Verder is een Mariaka pel in de oostgevel opgenomen. Een rondbogige deur onder deze kapel verschaft toegang tot de Crypte en de kelder, zie rechts op de centrale foto. De voorgevel, die gericht is naar het zuiden, heeft een prachtig, groot roosvenster met betonnen maaswerk, zie de foto linksonder. De uit 1416 stam mende Catharinaklok hing in een klokkenstoel bij de kerk. In 1978 is in plaats daarvan aan de weste lijke kant van de kerk een beton nen klokkentoren gebouwd, naar een ontwerp van architectenbu reau Lerou uit Venray. Foto en tekst Frans de Roos. Bron: Kerkgebouwen in Limburg. Stichting Venray Monumentaal (SVM): secretariaat Vliezenweg 1 5801 JC in Venray, e-mail venray- monumentaal@live.nl. Op zaterdag 7 november is er weer een Amsterdamse avond in café De Uitmarkt. De Amsterdamse avonden in De Uitmarkt overleven alle muziekstormen. Al bijna twin tig jaar staat deze uitgaansavond garant voor een muzikale happe ning waar menigeen weer nieuwe energie kan opdoen. Wat begon als een probeersel, zingen achter de bar in het café met cassettebandjes (afgekeken in Amsterdam), bleek al heel snel een doorslaand succes. 't Podium in Venray, het toenmalige café van de gebroeders Geert en Bert Pelzer, stond dan ook regelma tig op zijn kop. Al tijdens de eerste Amsterdamse avond, bezocht door ongeveer 25 mensen, zong Geert Pelzer de gasten letterlijk de biljart lampen in. De avonden daarna ver dubbelde het publiek zich steeds, totdat er op een gegeven moment niemand meer bij kon. Een geslaag- de avond was een feit. Bij de over gang naar Café De Uitmarkt werd de Amsterdamse avond meegeno men en was ook daar weer een succes. Zaterdag 7 november is Geert Pelzer staat garant voor een muzikale happening. iedereen weer welkom op deze onvervalste klassieker. Flanderijn, met inmiddels 12 vestigingen door heel Nederland, is 's-lands grootste organisatie op het terrein van gerechtsdeurwaarders- en incasso diensten. Onze Rotterdamse "roots" werken door in onze zakelijke en nuchtere aanpak. Wij opereren landelijk, maar waar nodig met een duidelijke regionale focus. Steeds inzettend op maximale effectiviteit én maatschappelijk betrokken. Voor onze relaties geldt Flanderijn als een betrouwbare partner. De incassomedewerkers voor de vestiging in Venray zullen binnen het team zelfstandig belast zijn met het incasseren van geldvorderingen. Op ons kantoor ben je werkzaam in een dynamische werkomgeving. Je behandelt voornamelijk geautomatiseerde dossiers en je hebt telefonisch contact met opdrachtgevers, debiteuren en bemiddelende instanties. Je bewaakt in overleg met de klant zijn vorderingen, vanaf de eerste sommatie tot - zo nodig - beslaglegging. Je kunt resultaatgericht, zorgvuldig en onder druk werken. Je wilt kwaliteit leveren, samenwerken en je kunt je mondeling en schriftelijk goed uitdrukken. Je vindt het belangrijk om in een professionele organisatie te werken waar je de kans krijgt om te groeien op het gebied van de zakelijke juridische dienstverlening. Als dit profiel je aanspreekt kun je incasso medewerker worden bij Flanderijn en Geboers gerechtsdeurwaarders. Wij vragen een opleiding op minimaal havo/mbo-niveau. Ervaring is niet vereist. Sollicitatie Meer informatie over ons kantoor vind je op onze website www.flanderijn.nl. Interesse? Schrijf een brief en stuur deze met CV naar Flanderijn, t.a.v. mevr. B. Roos, Hoofd P&O, postbus 25042, 3001 HA Rotterdam of per e-mail naar: sollicitatie@flanderijn.nl Incasso gerechtsdeurwaarders Venray L EN MAAS Eerste editie Caselse Aovend ZijActief Ysselsteyn viert 75-jarig jubileum - ..V - O

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17