'Doodsteek voor biebs in kleine kernen' Gilde Blitterswijck viert feest in 2010 l m Architect Wanssum boos op wethouder Ruimte Coalitie: 'De Helling wel haalbaar' Jeugdwerk Doema stopt Boodschap raad duidelijk Gezond verder Rolstoeldansers in finale r. fi PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 13 Politiek bezorgd over beleidswijziging BiblioNu 'Lezen is straks niet meer te betalen'. Dat is kort samen gevat de strekking van het verhaal dat raadslid Truus Knoops (PK) maandagavond hield tijdens de raadsvergade ring. De Tienrayse maakt zich grote zorgen over het feit dat BiblioNu in Meerlo-Wanssum, Venray en Horst aan de Maas vanaf 1 januari 2010 kosten in rekening gaat brengen voor het reserveren van boeken: een euro per boek. "Vooral voor mensen met een beper king en senioren is dit niet op te brengen", denkt het PK- raadslid. "Dit zou de doodsteek kunnen zijn voor onze servicepunten. Voor bibliotheken in de kleine kernen is dit een ramp, denk ik", stelde Knoops. Volgens de Tienrayse zijn onder meer de zes minibibliothe- ken in de gemeente Meerlo-Wans- sum, maar ook de servicepunten in bijvoorbeeld Lottum, Broekhui- zenvorst en America de dupe van de beleidswijziging. Grotere vesti gingen in Venray, Horst en Maas en Grubbenvorst hebben niet zo'n last van het besluit, denkt Knoops. "In de servicepunten is het aan bod klein. Veel boeken moeten dan ook gereserveerd worden. Ik heb een mail gekregen van een mevrouw uit Tienray. Zij zit in een rolstoel en leest ongeveer twintig boeken per maand. Zij moet voort aan twintig euro per maand extra gaan betalen, boven op de gewo ne contributie. Lezen is straks niet meer te betalen." Zij vroeg aan wethouder Mathieu Emonts (PvdA) of hij op de hoogte was van de beleidswijziging. Dat bleek niet het geval. "Ik hoor het nu voor het eerst en hoop dat het niet waar is, want ik deel met u mijn verbazing." Emonts beloofde con tact op te nemen met de directie van BiblioNu en voegde dinsdag meteen de daad bij het woord. "Ik heb de wethouder ook al aan de lijn gehad. Wat een commotie", zegt een ietwat verbaasde direc teur Arnoud Bruijns van BiblioNu. Bruijns bevestigt de beleidsveran dering van BiblioNu, ontstaan uit de fusie van de bibliotheken van Venray, Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas. "We gaan eigenlijk weer terug naar de oude situatie, van voor de fusie. Tot twee jaar geleden was het reserveren van boeken bij de openbare biblio theek in Venray ook niet gratis." Vanaf 2008 is volgens Bruijns daartoe besloten, als gevolg van de fusie tussen de bibliotheken van Venray en Horst aan de Maas. "We kregen toen één grote col lectie in het werkgebied en één grote automatiseringssysteem. Het leek ons een mooie gedachte om het reserveren van boeken gra tis te maken. Daar zijn we nu op terug moeten komen. Het bezor gen van boeken en het sturen van berichten kost geld. Helaas zien we ons genoodzaakt om die kos ten voortaan weer in rekening te brengen. Het reserveren van boe ken voor kinderen van de basis school blijft overigens wel gratis." Volgens Bruijns komt het niet zo vaak voor dat iemand twintig boe ken per maand reserveert. "Dat is een extreem voorbeeld, daar is het reserveren ook nooit voor bedoeld geweest.Voor mensen die structureel veel boeken reserve ren, hebben we andere oplossin gen. En voor iedereen die om de een of andere reden niet naar de bibliotheek kan, bijvoorbeeld van wege een langdurige ziekte, een handicap of ouderdom, maar wel graag van de bibliotheek gebruik wil maken, hebben we een bibli- otheek-aan-huisservice. Dat zou voor die mevrouw ook een oplos sing op maat kunnen zijn." Tijdens de grote internationale gildedag op zondag 18 juli 2010 viert het gilde Sint Antonius Abt het feit dat het reeds 525 jaar aan wezig is in het Noord-Limburgse dorp Blitterswijck. Naar verwach- ting nemen circa 1.500 tot 2.000 leden van vele gilden en schutte rijen uit Nederland, België, Duits land en Polen aan dit feest deel. Deze dag belooft een prachtig spektakel te worden voor zowel deelnemers als toeschouwers. Het voorlopige programma: 12.30 uur: start optocht door de straten van Blitterswijck. 14.30 uur: mas sale opmars en defilé op feestter rein. 15.00 uur: begin wedstrijden Het Blitterswijckse gilde. geweer-kruisboogschutters, ven deliers, tamboers, klaroenblazers, standaardrijden. 19.00 uur: prijs uitreiking. Onenigheid over afwijzing aanvraag subsidie starterswoningen Wanssum Hij voelt zich soms als een lokale Don Quichot die al jaren vecht tegen ambtelijke, bestuurlijke en politieke wind molens. Architect Theo Vissers ligt al jaren met de gemeente Meerlo-Wanssum in de clinch over de ontwikkeling van diverse bouwplannen. Sinds deze week kan er weer een nieuw hoofdstuk aan het lij vige boekwerk Vissers versus de gemeente Meerlo-Wanssum worden toegevoegd, want de Wanssumse ondernemer gaat de gemeente een nieuw pro ces aan de broek doen. De aanleiding voor de boosheid van Theo Vissers is de afwijzing, door verantwoordelijk wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte), van een door de architect ingediende aan vraag voor de tweede tranche van de stimuleringsregeling woning bouwprojecten 2009 van het Rijk. Deze regeling is in het leven geroepen om woningbouwpro jecten vlot te trekken die door de economische crisis stil dreigen te vallen. Het Rijk zou de gemeente volgens Vissers een subsidie van 140.000 euro kunnen verlenen als bijdrage in de bouw van veertien starterswoningen op de locatie van het voormalige tuincentrum en het naastgelegen pluimveebe- drijf van de familie Bouten aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum. "Het enige wat Derikx hoefde te doen, was voor 1 november 2009 zijn handtekening onder de aanvraag van mij te zet ten. In Swolgen deed hij dat wel, in Wanssum niet. En waarom? Om mij te dwarsbomen, want voor de gemeenschap doet hij het zeker niet. Hij boort potentiële kopers van een woning gewoon een korting van 10.000 euro door de neus!" Dat er momenteel nog geen woning in het bouwplan is ver kocht, doet er volgens Vissers niet toe. "Als er voor 1 juli 2010 niet wordt gebouwd in het plange bied, vervalt de subsidie van het Rijk. Het kost de gemeente niks en ze loopt door het ondertekenen van de aanvraag ook geen enkel risico. De subsidieregeling zou het bouwplan een flinke impuls kunnen geven. Dat zou goed zijn voor mij, maar natuurlijk ook voor Wanssum, waar door het falen van de lokale overheid en huidig wet houder Derikx en voormalig PK- wethouder Carla Brugman in het bijzonder, al jaren niet is gebouwd. Ook nu weer probeert Derikx mij persoonlijk een loer te draaien. En 'dat' wil wethouder worden in Venray? Ik hou in dat geval mijn hart vast voor de toekomst van die gemeente." In een brief op poten aan het college van B en W en de politiek in Meerlo-Wanssum uit Theo Vissers zijn verbazing, maar vooral zijn grote ongenoegen over de gang van zaken. Ook laat hij in het schrijven weten de gemeente aansprakelijk te zullen stellen voor alle schade die hij lijdt als gevolg van het niet honoreren van zijn aanvraag. BESTEMMINGSPLAN Volgens wethouder Derikx steekt de vork echter toch iets anders in de steel. "Natuurlijk had ik de aanvraag van Vissers graag ingevuld, maar helaas doet zijn verzoek niet aan de eisen van de regeling van het Rijk. Dat heb ik ook in de gemeente Venray laten toetsen. Het eerste criteria is namelijk dat het moet gaan om een bouwplan dat stilligt vanwege de economische crisis. En dat is hier niet het geval. Dit bouwplan heeft vertraging opgelopen door problemen met het bestemmings plan. Hoe jammer ik het ook vind, ik wil eerlijk blijven en geen vals heid in geschrifte plegen." Theo Vissers valt bijna van zijn stoel als hij de argumentatie van Derikx hoort. "Het is gewoon onbeschoft wat hij zegt, die man is niet eerlijk en doet niet anders dan de zaak verdraaien en verkwanse len. Dat een wethouder zo'n onzin uit kan kramen, is onvoorstelbaar. Natuurlijk heeft het bestemmings plan ernstige vertraging opgelo pen, door gigantisch geblunder van hem én mevrouw Brugman. Derikx heeft bijvoorbeeld zelf het voorstel voor het bestemmings plan Blitterswijckseweg 2 voor het veranderen van de boerderij van de agenda gehaald omdat er te veel onduidelijkheden over zouden bestaan. Achteraf bleek dat hij dit onterecht van de agenda heeft afgehaald, door op persoon lijke titel het zoveelste ambtelijk advies naast zich neer te leggen." Dat er nog juridische procedu res lopen, is volgens Vissers geen enkel probleem. "Als ik wil, kan ik morgen beginnen met bouwen. Door de bestemmingsplanvertra ging én daaropvolgende recessie is het risico echter aanzienlijk groter geworden om een actieve verkoopcampagne met succes op te starten en af te ronden. Kopers zijn zich zeer bewust van de ver slechterde marktomstandigheden, ieder voordeel telt uiteindelijk voor de koper. Deze subsidie van het Rijk zou dit bouwplan einde lijk eens een keer positief in de schijnwerper zetten. Maar blijk baar wil deze wethouder Ruimte zich niet inzetten voor woning bouw, hij doet ook nog de kopers behoorlijk te kort. Dit geblunder van hem krijgt zeker nog een juri disch staartje. Derikx is nog lang niet van me af." CONFLICT Zoals bekend ligt Vissers al een tijdje overhoop met Frans Bouten. De architect kocht in Wanssum de grond inclusief boerderij met opstallen van Bouten. Vissers wil in het gebied 68 woningen bou wen en de voormalige boerderij van Bouten opsplitsen in twee woningen. Volgens Vissers is er een geldig koopcontract. Bouten is het daar niet mee eens. Volgen de week dient het spoedeisend appel dat Bouten tegen Vissers heeft aangespannen om transport van de koopovereenkomst af te dwingen. Merkwaardig is volgens Vissers dat Bouten richting de gemeente deze overeenkomst bestrijdt. De pluimveehouder claimt dat hij nog altijd de eige naar is van zowel de grond als de panden. Door een geschil van inzicht over de voorwaarden, Bou ten en het waterschap liggen met elkaar in de clinch over een pers leiding van het waterschap die onder het beoogde bouwterrein ligt, kan Vissers naar eigen zeggen de akte nog niet laten passeren. "Omdat Bouten weigert het pro bleem met de leiding op te lossen, wat hij wel is overeengekomen met mij." Door de aanwezigheid van die leiding kan de architect vier woningen minder bouwen op het terrein en die schade wil Bou ten niet aan Vissers betalen. Bin nenkort spreekt de kantonrech ter in Venlo zich op verzoek van Bouten uit over deze kwestie om te bepalen wie er op moet draaien voor de kosten van het verplaat sen van de leiding: Bouten of het waterschap. Bovendien loopt er nog een handhavingverzoek van de gemeente tegen Bouten, die in de voormalige stalruimte duizen den kuikens heeft ondergebracht, terwijl op het gebouw sinds de vaststelling van het bestemmings plan Burgemeester Ponjeestraat een woonbestemming rust. En dat is illegaal, aldus de gemeente Meerlo-Wanssum, die Bouten twee maanden terug sommeerde zo spoedig mogelijk alle door hem aangebrachte voorzieningen én de kuikens uit de stallen te verwijde ren. Dat is echter nog steeds niet gebeurd, want volgens Bouten is er van strijdigheid met het bestem mingsplan geen sprake. Hij zat samen met zijn adviseur onlangs aan tafel met de gemeente en het bureau Veiligheid en Handhaving van de gemeente Venray. Over de uitkomst van dat gesprek, is op dit moment nog niks bekend. Wordt ongetwijfeld vervolgd. Vergadering dorpsraad De dorpsraad van Tienray ver gadert op donderdag 5 november in Dienstencentrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: ope ning, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, vrijwilligers, bespreking dossiers, werkgroepen, nieuwe inwoners, vergaderdata 2010, website, rondvraag. Oppositiepartij PK: kies voor sportpark op De Broekberg Hij is tevreden met de keuze van de raad voor de Hel ling als bouwlocatie voor het multifunctionele sportpark Noord, maar had liever gezien dat alle fracties zich achter het voorstel van het college van B en W hadden geschaard. Jan Lensen, die samen met Henk Janssen voorzitter is van de stuurgroep De Helling, die al jaren ijvert voor de aanleg van een multifunctionele sportac commodatie aan De Helling in Wanssum, vergeleek het besluit van de gemeenteraad na afloop van het debat over de locatiekeuze met een wed strijd. "Je staat met 1-0 voor na de eerste helft en moet nog beginnen aan de tweede, maar je weet niet wat er gaat gebeuren door de verandering van je team. Deze raad beslist dit, maar wat doet de raad in Venray? Dat is de nu de grote vraag. De toekomst is daar door erg onzeker, maar we staan nu wel voor." Dat de coalitiepartijen CDA, GP'94 en PvdA maandagavond het licht op groen zetten voor de bouw van de sportaccommodatie aan De Helling, was geen verrassing. In de laatste commissievergade ring lieten de partijen al duidelijk doorschemeren te willen gaan voor deze locatie, tussen de dor pen Meerlo en Wanssum in. Ze hadden geen enkele moeite om in te stemmen met het voor stel van het college van B en W om extra geld bij te leggen om de aanleg van het zo gewenste sportpark mogelijk te maken. Ook hebben ze alle vertrouwen in de toekomst van de clubs die gebruik gaan maken van de accommoda tie. Vooral het multifunctionele karakter van het complex spreekt CDA, GP'94 en PvdA aan. Tevens krijgt het plan, volgens hen, alle steun vanuit de twee gemeen schappen en wordt met de bouw het accommodatieprobleem van tal van verenigingen, waaron der SV United, opgelost. Dat de kas van de gemeente door deze nieuwe geldinjectie van 450.000 euro totaal leeg is, vinden de coa litiepartijen niet zo'n probleem. De gemeente Venray krijgt in ruil voor een nieuw sportpark immers het huidige sportpark op De Broekberg in Wanssum, dat in de toekomst mogelijk gebruikt kan worden voor woningbouw. 'Dat is toch een goede deal?', zo conclu deerden zij eensgezind. Het ver zoek van B en W van de gemeente Venray, om het voorstel aan te houden en over te dragen aan de 'nieuwe' gemeente Venray, werd door CDA, PvdA en GP'94 dan ook resoluut aan de kant geschoven. De coalitiepartijen zijn het totaal oneens met het college van Venray, dat allerminst overtuigd is van de haalbaarheid van een nieuw sportpark Noord aan De Helling. Volgens het Venrayse col lege bevat het voorstel veel te veel hiaten. De bijdrage van 1 miljoen euro uit vrijwilligerswerk en spon soring vinden burgemeester en wethouders van Venray bijvoor beeld discutabel. Daar komt bij dat Meerlo-Wanssum geen rekening heeft gehouden met de grondaan kopen en de projectkosten. Om de kans op realisering te vergroten, heeft Meerlo-Wanssum tevens alle reservepotjes leeggehaald en zijn bijdrage verhoogd van 1,1 miljoen naar 1,55 miljoen euro. Die handelwijze is ook niet in goede aarde gevallen bij de gemeente Venray, die na de ophef- fing van Meerlo-Wanssum per 1 januari 2010 verantwoordelijk is voor de realisering van het sport park in Wanssum. Maar de coa litiepartijen trokken zich maan dagavond niks aan van de eis van Venray dat eerst helder moet worden hoeveel de aanleg van het sportpark daadwerkelijk kost. Ven- ray gaat ervan uit dat het huidige plan circa 4 miljoen euro gaat kos ten. CDA. PvdA en GP'94 denken dat het plan ruimtelijk en financi eel wel haalbaar is als Venray mee wil denken en mee wil betalen. Volgens hen is Venray daartoe ook moreel verplicht. "Venray moet zijn beloften nakomen", verklaar de fractieleider Frans Kerstjens van GP'94, die een gemeentepagi na van Venray uit Peel en Maas van donderdag 3 april, vlak voor het besluit over de herindeling, voor de dag toverde. In een advertentie, paginagroot, schrijft de gemeente Venray dat ze 'inzet op een toplo catie tussen Meerlo en Wanssum in'. "Zie dit als uw garantiebewijs, zegt de gemeente zelf. Een har dere garantie had Venray niet kun nen afgeven", aldus Kerstjens. Ook fractievoorzitter Rob van der Heijden (CDA) stelde dat Ven- ray zijn beloften na moet komen. "Voor de herindeling werden we dood geknuffeld en kregen we ongevraagde garanties, maar van die opstelling is nu weinig meer te merken. Wethouder Jansen blijkt nu ineens een kille reken meester te zijn. De gemeente Ven- ray doet aan kortetermijndenken, reageert met de oogkleppen op. Want zij krijgt De Broekberg, dat is toch een mooie ruil?" Dat vond ook de PvdA. "Alle op het eerste oog onoverkomelijke bezwaren zijn opgelost. Het is een gotspe dat ons college door Venray wordt beticht van financieel wanbeleid", betoogde raadslid Ben Minken. "Wethouder Jansen heeft bewust overdreven en tendentieus gerea geerd. Hij brengt het imago van de gemeente Venray enorm schade toe, zo vlak voor de verkiezingen. Maar waar geen wil is, is geen weg. Venray moet zijn verantwoor delijkheid nemen." PK TEGEN PK Meerlo-Wanssum stemde als enige partij tegen het voorstel van het college van B en W. De oppo sitiefractie ziet weinig heil in de bouw van een sportpark aan De Helling. Aanleiding voor het stand punt van de PK zijn onder meer de serieuze bedenkingen van Venray. PK is het met het college van Ven- ray eens dat er nog tal van financi- ele gaten in het voorstel zitten. Zo wordt er bijvoorbeeld geen reke ning gehouden met de afkoopsom voor voetbalclub BVV'27, als tege moetkoming voor het opknappen van haar voetbalaccommodatie. Maar ook de kosten van het aan kopen van de percelen, die nodig zijn om het multifunctionele sport park inclusief evenemententerrein aan De Helling te kunnen ontwik kelen, zijn niet in de begroting opgenomen. Dit bedrag bedraagt naar schatting circa 1 miljoen euro (circa 50.000 euro structu reel voor de gemeente Venray). "We geven Venray dus eigenlijk een ongedekte cheque?", stelde PK-fractievoorzitter Theo Franc ken. "Het voorstel rammelt aan alle kanten en is niet financieel afgedekt. Ik heb zelden zo'n slecht voorstel gezien. Het enige wat het college zegt is dat het 'in principe' haalbaar is." Realisatie van het sportpark is volgens de PK hoogst twijfelachtig. Venray gaat naar alle Na ruim 42 jaar Jong Meerlo, Jong Nederland en de laatste jaren Open jeugdwerk Doema, hebben bestuur en leiding van dit open jeugdwerk in Meerlo besloten te stoppen met de activiteiten. De vereniging wordt opgeheven. De belangrijkste reden voor het besluit is wel het teruglopen van het aantal leden en het gebrek aan leiding. Het afgelopen sei zoen heeft de leiding nog alles uit de kast gehaald om de ver eniging nieuw leven in te blazen en nieuwe leden te werven. Dat gebeurde onder andere samen met het provinciaal bureau van Jong Nederland. Doema maakte deel uit van de overkoepelende organisatie Utopia. Vorige jaar hield Utopia samen met Doema nog een groot waterspektakel in Meerlo. Het mocht niet baten. "Na lang beraad hebben we dan ook besloten om te stoppen met onze activiteiten", aldus Marleen Voesten van OJW Doema. "We kunnen met trots terugkijken op 42 jaar Jong Meerlo, Jong Neder land Meerlo en OJW Doema. Wat blijft is een schat aan prachtige herinneringen aan alle activiteiten van de club, en zeker niet te ver geten de zomerkampen. Heel veel jongens en meisjes en papa's en mama's van Meerlo kunnen hier over meepraten." De leiding rea liseert zich dat het succes in het verleden van de vereniging mede te danken is geweest aan de vele leden en leiding die de club heeft gekend. "Het is jammer, maar het is niet anders", berust Marleen Voesten. waarschijnlijkheid namelijk niet akkoord met het voorstel. "Ik ben bang dat dit trekken aan een dood paard wordt." De PK denkt dat het meer zin heeft om het huidige sportpark op De Broekberg in Wanssum op te knappen voor SV United. Voor 1,1 miljoen euro, de bijdrage die de gemeente heeft gereserveerd voor realisatie van het speerpunt sportpark Noord. Want in het gebiedsplan Ooijen- Wanssum staat volgens Francken dat sportpark De Broekberg hele maal niet weg moet om plaats te maken voor woningbouw. In het verleden werd steeds aangenomen dat de accommodaties De Broek- berg in Wanssum en Bergsbos in Meerlo moesten wijken voor de realisering van het gebiedsplan. "Opknappen van De Broekberg is goedkoper en gaat sneller. Er zit namelijk al een sportbestemming op ."Tevens zou het gemeenschaps huis Wanssum snel een renovatie moeten krijgen. Juist daarin zou volgens de PK de oplossing kun nen liggen voor verenigingen als motorcrossclub MAC, de dui- venclub en Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren. Maar CDA, PvdA en GP'94 voelden niks voor het voorstel van de PK. Dan zijn we weer terug bij af, stelde Rob van der Heijden (CDA). "Dit zou de doodsteek betekenen voor SV United. Door nu een besluit te nemen en te kiezen voor De Hel ling, willen wij die vicieuze cirkel doorbreken. De clubs kunnen na dit besluit bijvoorbeeld met het werven van fondsen aan de slag." De coalitiepartijen vinden dat Ven- ray het democratisch genomen besluit van de raad van Meerlo- Wanssum moet respecteren en zich voor meer dan 100 procent in moet zetten om het multifunc tionele sportpark aan De Helling te realiseren. Maar of dat gebeurt, is nog maar de vraag. Want er is geen sprake van een onomkeer baar besluit. Zowel voor de loca tiekeuze als het beschikbaar stel len van meer dan 1,1 miljoen euro subsidie is toestemming nodig van de gemeente Venray respectieve lijk de gemeenten Venray en Horst aan de Maas en de provincie Lim burg. Voorzitter SV United blij MM MM Arie Janssen, voorzitter van SV United, is blij dat de gemeenteraad van de gemeente Meerlo-Wanssum vlak voor haar opsplitsing zelf een keuze heeft gemaakt. "Het besluit over de locatie van het multifunctionele sportpark Noord is gelukkig niet zonder besluit op de lange baan gescho ven. Dat is belangrijk, zeker voor al die vrijwilligers die al acht, negen jaar de kar trekken. Natuurlijk besef ik tegelijkertijd ook dat dit besluit door de nieuwe gemeen- teraad van Venray bekrachtigd zal moeten worden, zoals ook andere gemeenten en de provincie iets van het besluit van de gemeente raad van Meerlo-Wanssum zullen vinden, maar de boodschap van de raad in Meerlo-Wanssum is dui delijk: De Helling is de beoogde locatie. Natuurlijk kan het schip in het zicht van de haven nog altijd stranden, maar we gaan met aan gevulde energie aan de slag om onder meer de politiek in Venray te overtuigen dat De Helling de beste locatie én haalbaar is." Op donderdag 12 november start een programma rondom vei ligheid voor zelfstandig wonende senioren vanaf 65 jaar. Het pro gramma bestaat uit een voorlich tingsbijeenkomst over valpreven- tie én een cursus Gezond verder van vier bijeenkomsten. In dit pro gramma leert u anders te kijken naar uw eigen veiligheid. Wat kunt u zelf doen om een valongeluk te voorkomen? Donderdagmorgen 12 november wordt gestart met een algemene voorlichtingsbij eenkomst voor iedereen in de gemeente Meerlo-Wanssum die graag iets meer wil weten over het voorkomen van valongelukken. Iedereen is van harte welkom van 10.00 uur tot 11.30 uur in Dien stencentrum Zonnehof, Zonnehof 45 in Tienray Vooraf aanmelden is niet nodig. Deelname aan het programma is gratis. Alle bijeen komsten duren twee uur, steeds van 09.30 uur tot 11.30 uur en vinden eveneens plaats in Dien stencentrum Zonnehof in Tienray. Voor de cursus Gezond verder dient u zich wel vooraf aan te mel den. Belt u hiervoor met de afde ling Sevenum van de KBO, H. van Gassel, telefoon 077 - 4672595 of per e-mail: vangassel.ehb@planet. nl. Aanmelden kan tot en met 20 oktober 2009. Presentatie DOP Wanssum Het Dorpsontwikkelingsplan (DOP) Wanssum wordt op maan dag 9 november gepresenteerd. Hoe ziet de toekomst van Wans- sum eruit? Dat is de vraag die centraal staat in het DOP. De uitkomsten van de twee gehou den dorpsgesprekken zijn een belangrijke input geweest voor de inhoud van het rapport. De presentatie begint om 20.00 uur in het café bij de jachthaven. Ook wordt deze avond het project dorpsverfraaiing gepresenteerd, waarin de locaties oude basis school, kiosk, jachthaven en het kerkplein centraal staan. Afgelopen zaterdag werden tijdens de wedstrijd 'Venlo danst grenzeloos' door de deelnemers van Roll for fun mooie resulta ten behaald. Alle deelnemende paren behaalden finaleplaatsen in zowel class 1 als 2, in verschil lende categorieën. Het behalen van respectievelijk de zesde tot en met de eerste plaats is binnen de groep enthousiast ontvangen en geeft weer de nodige energie voor het nieuwe seizoen. Roll for fun geeft op zaterdag 7 november Op de foto alle deelnemende paren met hun medailles. een dansdemonstratie in het Park hotel in Horst. De dansers en dan seressen ondersteunen de activi teiten die in de Kasteelse bossen worden gehouden in het kader van toegankelijkheid en aandacht voor mensen met beperkingen. Dit mede als pr voor de komende freestyle rolstoeldanswedstrijd die Stichting BES met hen in mei 2010 hoopt te organiseren in Meerlo. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13