"We hebben nog altijd schik samen 'Wereldpaviljoen verdient steun van minister' Meerlo, Swolgen en Tienray zijn duurder uit 'Veil souvenirs raadhuis Meerlo' Kerk Geijsteren Oude foto Service rubriek ff PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 11 Pierre en Paulien Maas uit Swolgen kijken uit naar gouden bruiloftsfeest Ja, ze kijken er écht naar uit. Pierre en Paulien Maas van de Nieuwenhof hebben duidelijk zin in hun gouden bruiloftsfeest. Het in Swolgen woonachtige echtpaar viert op zaterdag 7 november het feit dat het die dag precies een halve eeuw geleden is dat ze samen in het huwelijksbootje stapten. En dat gebeurt met tal van familieleden, vrienden en bekenden. "Ja, we maken er een mooi feest van. Je bent immers maar één keer in je leven 50 jaar getrouwd. Dat moet goed gevierd worden", zegt de man des huizes met een brede glimlach op zijn gezicht. Het is gezellig in huize Maas aan de Molenweg in Swolgen. Het koffieapparaat pruttelt in de keuken en Paulien (76) zet de hartige bokkenpootjes alvast op tafel. Pierre (77) zit meteen op de praatstoel. De Swolgenaar glun dert als hij vertelt over zijn jeugd, die begon in Swolgen. "ik ben op een boerderij aan de Donkerhoek geboren, maar verhuisde op mijn vijfde jaar naar Heide. Als middel ste in een gezin met tien kinderen heb ik mijn jeugdjaren in 'de Hei' doorgebracht. Ik ging er naar de basisschool en werkte thuis op de boerderij van mijn ouders Handrie en Anna, een gemengd bedrijf met koeien, varkens, kippen en akker bouw, en bij andere agrariërs in de buurt. Ik heb ook op de land bouwschool in Venray gezeten" Dat 'agrarische' komt Paulien bekend voor. Want ook zij groei de, niet verrassend voor die tijd, op in een groot boerengezin in het Brabantse Milheeze, onder de rook van Deurne. Als jongste van vijftien kinderen en jongste doch ter was zij de oogappel van vader Dries, die als zelfstandige hard werkte om het grote gezin Van de Nieuwenhof te voorzien van vol doende brood op de plank. "Hard werken, weinig verdienen", kan Paulien zich nog goed heugen. "Maar gelukkig hadden we zelf koeien, kippen, varkens en wat akkerbouw. Ja, net als bij Pierre. De gezinnen moesten in die tijd vooral in hun eigen onderhoud voorzien en iedereen hielp mee op het bedrijf." Kermissen en de carnavalsda gen. Het waren dé belangrijkste uitjes voor de jeugd in die tijd. Zo ook in het jaar 1952, toen Pierre besloot om samen met vier kame raden vanuit Heide naar Deurne te fietsen. "Bij ons was 's zondags geen dansen tijdens het carnaval, in Brabant wel", legt Pierre uit. Het werd een bijzondere carnavalsdag, want bij Van de Putten in Deurne viel zijn oog op Paulien, die graag met hem op de dansvloer stapte. De eerste ontmoeting eindigde in het donker bij een waterput, weet Paulien nog goed. Of ze daar gekust hebben? Er valt een stilte. "Jazeker, het was liefde op het eerste gezicht, van beide kanten", lacht Paulien. Het klikte tussen de twee, dat was al snel duidelijk, en Pierre stapte steeds vaker op de fiets om naar zijn vriendin in Milheeze te fietsen. Maar ze werden op hun liefdespad wel erg goed in de gaten gehouden door vader Dries, weet Pierre nog goed. "We gingen een keer naar een zilveren bruiloft van een oom in Meterik. Het was die avond erg mistig en we beslo ten om op tijd, rond 23.30 uur, naar huis te gaan. Maar je zag echt geen hand voor ogen, we dwaal den door Griendsveen en al die andere dorpen en raakten de weg kwijt. Maar toen we 2,5 uur later bij het huis van Paulien kwamen, zagen we het licht nog branden. Dries zat in zijn vertrouwde stoel. 'Goedenavond', zei ik tegen hem. 'Goedemorgen', antwoordde hij, verder zei hij niks. Maar dacht je dat ik mocht blijven slapen? Nee hoor. Ik kon weer op mijn fiets stappen om 15 kilometer naar Heide te fietsen, in mistig weer!" Beiden beginnen te lachen. Ook Paulien herinnert zich nog een mooi verhaal. "Blijven slapen, dat was er niet bij in die tijd. Maar een keer was het weer zo slecht dat Pierre dan toch mocht overnach ten bij ons. In het oude huis, naast onze woning. En wie moest de dekens naar hem brengen? Mijn zus! Ja, zo ging dat. Slapen onder één dak zonder getrouwd te zijn, was er toen niet bij. HUWELIJKSBOOTJE Na zeven jaar verkering, was echter ook die oh zo bezorgde vader Dries er toch wel van over tuigd dat Paulien met Pierre een goede vent aan de haak had gesla gen. Ook hij gaf zijn jawoord voor het huwelijk. Het trouwfeest vond plaats in de schuur bij de boerderij in Milheeze. Na het huwelijksfeest pachtte het kersverse echtpaar een boerderij aan de Rouwkui- lenweg in Ysselsteyn. "We hadden zeven koeien, vier zeugen en drie honderd hennen", schat Pierre. "In Yssselsteyn zijn ook onze eerste twee dochters geboren, José en Anja." Ruim vijf jaar later verhuisde het gezin Maas vanuit Ysselsteyn naar Swolgen, waar ze een boerderij van de familie van Pierre konden overnemen. Aan de Donkerhoek groeide hun gemengd bedrijf in de loop der jaren uit tot een bloei ende onderneming. Ook werden daar hun drie andere kinderen geboren, Hendrik, Mechelien en Eduard, die het bedrijf in 2000 van pa en ma overnam. "Ja, dat is erg fijn", vindt Pierre. "We hebben toch altijd met hard en ziel voor ons eigen gewerkt. Dan doet het je toch goed dat je bedrijf in de familie blijft. Eduard woont nu in de boerderij aan de Donkerhoek, een paar honderd meter bij ons vandaan, ik kom er nu nog bijna elke dag, vooral om mijn paard te verzorgen." Paulien vervolgt: "Wij zijn blij dat we elf jaar geleden deze bungalow hebben gebouwd. Ja, het is een prachtig huis. Alles is gelijkvloers, we hopen hier samen heel oud te worden." Pierre en Paulien voelen zich helemaal thuis in Swolgen. Maar dat is ook niet zo gek, want bei den zijn echte dorps- en vereni gingsmensen met tal van hobby's. Fietsen, kaarten, dansen en reizen door binnen- en buitenland doen ze beiden graag. Zo maken ze ieder jaar een reis naar bijvoor beeld Spanje, Noorwegen en Lour- des, maar ook de vliegreis naar Seattle in de Verenigde Staten zul len ze niet snel vergeten. Verder gaat de vrouw des huizes vaak volksdansen en zwemmen, terwijl manlief zich liever vermaakt met het beugelspel bij De Knippers in Melderslo. Pierre, die in 1988 werd uitgeroepen tot prins van D'n Bok, is ook een bekend gezicht in de boerenbruiloftstoet die jaarlijks door het dorp trekt.Als koetsier op de bok van zijn eigen rijtuig met daarvoor zijn grote trots. "Ik heb een paard van 26 jaar oud. Samen met Pierre Aerts vervoer ik leden van het boerengezelschap in de koets naar de zaal als span Jer en Jer. Dat is vaste prik." Met paarden Pierre en Paulien Maas zijn vijftig jaar getrouwd. heeft Pierre altijd iets gehad. Zo is hij bijvoorbeeld ook nog steeds voorzitter van de Onderlinge Paar- denverzekering Swolgen e.o. Maar ook de politiek volgt de Swolgenaar, die ook 'lid' is van het zogeheten tienkoppige broeder schap dat elke vrijdagochtend het kerkhof onderhoudt, op de voet. Hij is een trouw bezoeker van de commissie- en raadsvergaderingen in het gemeentehuis van Meerlo. "Ik ben sinds de oprichting lid van GP'94 en zat ook een jaar of vier, vijf in de commissie. Nu ben ik nog altijd op de achtergrond actief. Politiek heeft me altijd geïn teresseerd, maar dat heb ik van geen vreemde. Mijn vader Handrie was het eerste raadslid uit Heide in de gemeenteraad van Venray." OPA EN OMA De jaren vliegen voorbij, weten ook Pierre en Paulien, die sinds een aantal jaren de trotse opa en oma zijn van vier kleinkinderen: Barbara, Kim, Mel en stamhouder Tijn. "Prachtig spul", zegt Paulien. "De oudste is elf en de jongste vijf. Het is niet zo dat we offici eel oppassen, maar we vangen ze geregeld op. En natuurlijk vinden we het altijd erg leuk als ze bij opa en oma op bezoek komen. Dat brengt weer wat leven in de brou werij." Levendig zal hun gouden bruiloftsfeest zeker worden. Want Pierre en Paulien houden wel van een feestje en hebben dan ook heel wat familieleden, vrienden en bekenden uitgenodigd om hun gouden dag samen met hen te vie ren. Maar wat is hun geheim? Hoe houden ze het al meer dan vijftig jaar met elkaar vol? Paulien grijnst. "Ach, je moet af en toe wat harder tegen elkaar praten, dan is alles weer zo oké. Maar dat gebeurt niet vaak, we hebben nog altijd schik samen." De gouden bruiloft van Pierre en Paulien Maas- van de Nieuwen- hof begint op zaterdag 7 novem ber om 12.30 uur in de plaatse lijke kerk met een heilige mis ter ere van hun 50-jarig huwelijk. Van 18.30 uur tot 20.00 houdt het gouden bruidspaar - dat ook al vijftig jaar is geabonneerd op Peel en Maas - receptie in zaal Wilhel- mina, aansluitend start het feest voor genodigden. CDA-fractie Tweede Kamer trots op Noord-Limburgs initiatief De CDA-fractie in de Twee de Kamer heeft maandag een warm pleidooi gehouden voor de realisatie van het Wereldpa viljoen op Venlo GreenPark te Venlo. CDA-Kamerlid Kathleen Ferrier deed namens haar frac tie een beroep op PvdA-minis- ter Bert Koenders van Ontwik kelingssamenwerking om de komst van dit permanent edu catief belevingscentrum voor mondiale vorming te steunen. Zij deed dat tijdens de com missievergadering voor Ontwik kelingssamenwerking tijdens de behandeling van de begroting. Het Wereldpaviljoen is een initia tief vanuit de mondiale groepen uit Noord-Limburg, COS Limburg, de Regio Venlo en de provincie Limburg. Inmiddels is de Stichting Wereldpaviljoen opgericht. De directie van de Floriade juicht de komst van een derde permanent paviljoen van harte toe. Het is de bedoeling dat in het Wereld paviljoen twee zogeheten inlee- fateliers komen waar kinderen en volwassenen kunnen beleven hoe het is om te leven in derde wereldlanden. Tijdens de wereld tuinbouwtentoonstelling Floriade 2012 wordt het Wereldpaviljoen in gebruik genomen. Er is dan één inleefatelier operationeel en er is een attractieve show rondom het thema ontwikkelingssamenwer king en tuinbouw. Bovendien geeft het Wereldpaviljoen tijdens de Floriade ook onderdak aan arme landen die graag met een inzen ding naar de Floriade komen. Na de Floriade is het deels een edu catief centrum mondiale vorming voor basisscholen en voortgezet onderwijs en tegelijk een nieuwe toeristische attractie in de regio. Volgens CDA-Kamerlid Fer- rier past dit initiatief uitstekend in het landelijke beleid van ont- wikkelingssamenwerking."Dat is belangrijk voor het behoud van draagvlak", aldus het Kamerlid. "Niets gaat voor niets, draagvlak is geen vanzelfsprekendheid meer. Al lijkt deze minister dat weleens te denken. We mogen er trots op zijn dat zoveel Nederlanders zich in zetten voor internationale soli dariteit, dat er zoveel draagvlak is voor OS. Dat draagvlak wil de CDA fractie behouden. Daarom vinden wij het van belang dat kinderen op jonge leeftijd ken- nis kunnen maken met het leven van leeftijdgenoten op andere plaatsen in de wereld. Dat zij de positieve en de negatieve kanten daarvan zien. En daarmee ook hun eigen leven in perspectief zien en zicht krijgen op wat de inzet van internationale samenwerking is, zodat zij op latere leeftijd een zelf standig en gewogen oordeel kun nen maken over het belang van ontwikkelingssamenwerking. Te vaak zien we dat mensen, ook hier in deze Kamer, zich wat dit onder werp betreft baseren op halve waarheden en onjuiste informatie. Ik maak mij er boos om. Creatieve projecten en voorstellen zoals het wereldpaviljoen in Venlo, een permanent educatief belevings centrum voor mondiale vorming, verdienen daarom steun." Na fusie: lastendruk stijgt voor burgers en bedrijven De nieuwe fusiegemeente Horst aan de Maas heeft de belastingtarieven voor 2010 bekendgemaakt. De stuur groep heeft een voorstel gedaan dat begin december door de drie gemeenteraden van Horst aan de Maas, Meer- lo-Wanssum en Sevenum nog bekrachtigd moet worden. Burgemeester Kees van Rooij kon dinsdag opgewekt melden dat 90 procent er niet op ach teruitgaat. Zoals te verwachten viel pakken de tarieven voor Meerlo, Swolgen en Tienray juist wel nadelig uit. Meerlo-Wanssum is qua belas tingdruk immers een van de goed koopste gemeenten van Limburg. Bij de overgang naar de fusiege meente gaat een gemiddeld huis houden 48 euro meer betalen. In Meerlo-Wanssum is de belasting druk (ozb, rioolheffing en afval stoffenheffing) gemiddeld 580 euro per jaar. Vanaf volgend jaar zijn de inwoners van Meerlo, Swol- gen en Tienray 628 euro kwijt. Voor de huidige gemeente Horst aan de Maas verandert er weinig. Het tarief daalt met 1 euro van 655 naar 654 euro. De gemeente Seve- num springt er het meest gunstig uit. Een gemiddeld huishouden betaalt nu 667 euro, dit gaat met 40 euro omlaag naar 627 euro. Vanaf 2012 zijn alle tarieven in de gehele fusiegemeente gelijk. De ozb en rioolheffing worden met ingang van 2010 al gelijkgetrok ken. "We streven ernaar de inwo ners, bedrijven en organisaties van de nieuwe gemeente zoveel moge lijk gelijk te behandelen", zegt Van Rooij. "Bovendien voorkomen we zo extra administratieve kosten door de uitvoering van diverse regels." Het verschil wordt nog veroorzaakt door de reinigingshef fing. De drie gemeenten kennen verschillende afvalsystemen met een andere berekening van de tarieven. "Bij deze belastingsoort ligt het wat complexer", aldus bur gemeester Van Rooij. "Begin vol gend jaar gaat de nieuwe gemeen teraad er opnieuw naar kijken. Er moet een keuze gemaakt voor een eenduidig systeem. Er lopen nu nog diverse contracten met afval verwerkers door. We hopen ook hier zo snel mogelijk alles gelijk te schakelen." Ook de bedrijven uit Meerlo, Swolgen en Tienray moeten komend jaar meer aan de gemeen te afdragen.Al is de verhoging min der groot dan bij de inwoners. Een gemiddelde onderneming, met een bedrijfspand ter waarde van 400.000 euro, betaalt nu in Meer lo-Wanssum 1170 euro. Komend jaar wordt dat in Horst 1210 euro. Bij de bedrijven bestaat vanaf 2010 geen onderscheid meer. Een bedrijf uit Horst aan de Maas ziet de lastendruk flink dalen, van 1466 naar 1220 euro. Voor de ondernemingen uit Sevenum blijft het bedrag vrijwel gelijk. De toeristenbelasting is een heikel punt. Als enige gemeente kent Horst aan de Maas een hoog (1,15 euro per overnachting) en een laag (0,90 euro) tarief. Meer- lo-Wanssum hanteert 0,81 euro en Sevenum 0,87 euro. Van Rooij: "Voor een gelijke behandeling en om oneerlijke bevoordeling tegen te gaan, komt er per 1 januari voor de gehele gemeente een hoog en een laag tarief. Er komt dus een gelijk speelveld voor alle toeris tische ondernemers. We kunnen het bijvoorbeeld niet maken dat het AC Hotel een ander tarief betaalt dan het Parkhotel." Het hoge en lage tarief wordt respec tievelijk 1,15 en 0,87 euro. Het lage tarief geldt voor campings, groepsaccommodaties en bed- breakfast- voorzieningen. De gemeente Sevenum heeft al laten weten een fel tegenstander te zijn. Voor de toeristische ondernemers in die gemeente pakt het flink nadelig uit. Het gaat in de nieuwe fusiegemeente in totaal om twee miljoen overnachtingen per jaar, daarvan zijn er anderhalf miljoen in het huidige Horst aan de Maas en circa 500.000 in Meerlo-Wans- sum en Sevenum. Voor de burgers uit Meerlo, Swolgen en Tienray pakken som mige diensten eveneens duurder uit. Zo gaat een paspoort van 49,50 naar 50,90 euro, een iden titeitskaart van 41,70 naar 42,85 euro en een rijbewijs kost straks 35 euro. Dit is nu nog 32,50 euro. Opmerkelijk is dat enkele leges juist veel goedkoper worden. Zo worden de kosten voor een lichte bouwvergunning bijna gehalveerd: van 211,37 naar 113,44 euro. De invalidenparkeerkaart gaat van 51,05 naar 31,50 euro. "Al met al pakt het voor verreweg de meeste mensen neutraal of positief uit", zegt Kees van Rooij. "Er zijn altijd plussen en minnen. Dat is bij zo'n fusieproces niet te voorkomen. Want de belastingdruk is bij de drie gemeenten toch behoorlijk verschillend." Een sympathiek voorstel. Zo omschreven de fracties en burgemeester Joep Hahn het plan van Wil van Ham uit Blit- terswijck om in december een veiling te houden van voorwer pen uit het Meerlose gemeen tehuis. "Het lijkt mij dat een geschikte datum in december, een com petente veilingmeester en een toezichthoudende notaris mak kelijk te vinden zijn. En een goed doel voor het bestemmen van de opbrengst is ook snel bedacht", stelde Van Ham maandagavond tijdens de raadsvergadering. De inspreker denkt dat de gemeente Horst aan de Maas ook vindt dat voorwerpen met voornamelijk nos talgische waarde bij de inwoners van de oorspronkelijke gemeente Meerlo-Wanssum moeten blijven. "Zij zal dus kunnen overwegen om de veilinglijst aan te vullen vanuit de inventarislijst. In de katholieke kerk komt het regelmatig voor dat een gebouw aan de eredienst wordt onttrokken. Dat gebeurt met de nodige voorzichtigheid en omzichtigheid. Het kunnen verwerven van souvenirs uit het gemeentehuis van Meerlo-Wans- sum door de inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum zal een soortgelijke berusting opleve ren. Het gemeentehuis van Meerlo- Wanssum bestaat dan aan het eind van de veiling niet meer. Het is een gewoon verkoopbaar gebouw geworden", aldus Van Ham. Burge meester Hahn vertelde dat het idee van Van Ham niet nieuw is. "Er is al enig voorwerk voor gedaan, maar ik neem het mee en ga het over leggen met de buurgemeenten Venray en Horst aan de Maas." Geijsteren, dat in de middeleeu wen, met Oostrum en Spralant één heerlijkheid vormde en door Jan van Broekhuysen in 1320 tot Geldersch leen verheven werd, wordt in 1400 reeds onder de parochies vermeld. Zoals uit een mededeling van 1558 blijkt, werd van Geijsteren uit de kapel van Maashees bediend, die de oor sprong is van de latere parochie met deze naam. De pastoor van Geijsteren had de verplichting om daar elke zaterdag een heilige mis te lezen en enkele keren per jaar een heilige mis te zingen. Men kan niet zeggen, dat Geijsteren in die tijden een bloeiend dorp was. In 1668 zijn er ongeveer 300 com municanten, in 1775 slechts 280. Van de zeer kleine kerk, waarover in de parochieregisters gesproken wordt, is niets meer over. De in 1944 vernielde prachtige gotische toren van de kerk van Geijsteren 'dagteekent' uit het jaar 1525 was een overblijfsel van de kerk, die in dat jaar werd gebouwd. De toren onderving enkele keren een gron dige renovatie, de eerste in 1885 door architect Weber, de tweede keer door C. Franssen in 1923. Op 5 november legden de Duitsers zoveel dynamiet in de toren, dat bij het opblazen niet alleen deze, maar ook de kerk werd vernield, met name werd de kerk over de hele lengte beroofd van zijn dak en gewelven. Van de inventaris werden orgel (1921), kerkbanken, preekstoel, biechtstoel en doop vont vernield. De twee monumen tale en van klank buitengewoon mooie klokken uit 1416 vond men na het opblazen, op 5 november 1949, in stukken terug, terwijl de weggevoerde van 850 kilogram na de bevrijding terugkeerde. Op de plaats waar de kruiswegstaties, enkele waardevolle schilderijen en andere verplaatsbare delen van de inventaris opgeborgen werden, ontstond tijdens de ramp die de kerk trof, een felle brand, waardoor ook dat deel van het kerkbezit ver loren ging. De voornaamste beel den bleven gespaard. Bron: Heem- kundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30-17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost tel: 0900-0101 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishandeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschappelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouwwerk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11