Bedeltjes voor het goede doel Martin Gaus in Venray Agrarische toekomst Prijswinnaar kapsalon Loterij St. Oda te gast op kazerne Groen genieten Lintje Nellie Wennekers i! Rk Flitsend m®®ö üeurenland m SUCCES Stomerij Claessens Carofina Ingezonden voor al het reinigen van uw kleding en gordijnen Van Laandart b.v. ^5% kort in g op alle grinds PEEL EN MAAS Wereldwijd zijn de bedels van Pandora, Trolbeads en diverse andere merken een enorm succes. Van New York tot Venray sparen en dragen mensen deze bedels zowel aan armbanden als colliers. Het is ongelooflijk hoe enkele zilverate liers vanuit Denemarken in tien jaar de wereld veroverd hebben. Niemand had dit succes kunnen bedenken. De mogelijkheid bij te dragen aan een sieraad met veel dierbare herinneringen spreekt veel mensen aan. Een verjaardag een bedankje voor hulp, profi ciat je bent zwanger, er zijn veel momenten in een mensenleven die aandacht vragen. Veel bedels symboliseren een gedachte, andere bedels zijn uitsluitend decoratief, maar de drager weet wel van wie hij ze gekregen heeft. Sinds kort zijn er zogenaamde goede doelen bedels. Die hebben iets extra's, het zijn goed gevoel sieraden. Zij bevestigen het sympathiek gevoel voor een zelf gekozen goed doel. De ontvanger weet dat een deel van de opbrengst naar dit doel is gegaan en bevestigt daarmee het goede gevoel. De goede doelen ontvangen tien euro bij aankoop van een goede doel bedel. Er zijn meer als tien verschillende goede doel bedels. Een bedel tegen geweld, stop borstkanker, vergeet ze niet, opkikker bedel, aap bedel, dierenbescherming, Ronald McDo nald kinderfonds, Diabetesfonds, Astmafonds, Zonnebloem en adop teer een pup bedel. Iedere bedel is gemaakt in het symbool van het betreffende goede doel. Ook is de verpakking helemaal in de stijl van het goede doel met een vermelding van dit doel. Dan weet ook de ont vanger onmiddellijk wat de relatie is met het geschenk dat hij heeft ontvangen. Door geheel Nederland zijn er veel juweliers die de goede doelen bedel verkopen. In Venray heeft Verlinden juwelier besloten dit initiatief te ondersteunen en de gehele collectie op te nemen. De bedels passen prima bij de bestaande Pandora- en Chamilia- bedels die Verlinden in het assorti ment voert. Tevens heeft Verlinden Juwelier onlangs vijftien bijzonde re zilveren bedels toegevoegd aan het assortiment die speciaal voor Verlinden vervaardigd zijn. Martin Gaus was afgelopen zaterdag in Venray. De hondengoe roe opende Driessen Dierenspre- ciaalzaak aan de Raadhuisstraat. Bezoekers konden vervolgens bij Gaus terecht voor adviezen. Verder konden hondenbezitters hun viervoeter laten meedoen aan behendigheidsoefeningen, samen gesteld door de hondenschool Martin Gaus Venray. Kan de agrarische sector blijven zorgen voor welvaart? Deze vraag staat centraal tijdens een discus sieavond met LNV-minister Gerda Verburg, LLTB-voorzitter Noud Janssen, CDA-gedeputeerde Ger Driessen en agrarisch ondernemer Toon Loonen. De avond wordt gehouden op maandag 2 november in hotel Asteria in Venray en is voor iedereen toegankelijk. De provin cie Limburg kent een grote diversi teit aan producenten in de land- en tuinbouw, die vaak ook aanverwan te bezigheden ontplooien zoals verkoop van streekproducten, landschapsonderhoud, de opvang op de zorgboerderij en allerlei recreatieve activiteiten. De land en tuinbouw staat te boek als een belangrijke economische drager in onze provincie en de plattelands gebieden. Maar blijft dat zo? Er is een economische crisis, de directe Europese ondersteuning valt weg, regelgeving stelt zware eisen en er zijn grote aanspraken op land bouwareaal voor rode en groene ontwikkelingen. Kan de sector haar bijdragen aan de samenleving op het gebied van de voedselvoorzie ning, de welvaart en het landschap blijven geven? Kortom: heeft de land- en tuinbouw nog toekomst? 'Met respect voor mens, dier en omgeving zorgen we voor gezond voedsel; voor waardevolle natuur en een mooi landschap, waarvan iedereen ook in de toekomst kan genieten. En voor een sterke land bouw die internationaal succesvol is'. Dat is de koers, zoals die door het Ministerie van LNV bepaald is. En daarmee zijn ook de kaders aangegeven, waarbinnen de land en tuinbouw zich kan en moet ontwikkelen. De minister van LNV Gerda Verburg, geeft in haar inlei ding vanuit deze LNV-koers haar visie op de toekomstige landbouw in Limburg. Ook neemt zij deel aan de forumdiscussie. Enkele onder werpen die de revue zullen pas seren zijn de toenemende druk op landbouwgronden, Natura 2000, het Europese landbouwbeleid en de marktwerking in de sector. De bijeenkomst begint om 19.30 uur met een inloop. Om 20.00 uur start het programma. De bijeenkomst is een initiatief van het CDA Venray in samenwerking met het CDA Limburg. Opbrengst Kiwanis theaterfeest voor Braille without Borders ANIS CLUB SCHlEEPtRSLAND f H i n/lt iyirkouT Kiwanisclub Schieëpersland kan terugkijken op een geslaagd Theaterfeest. Ruim 230 gasten beleefden een culinaire topavond op het toneel van de schouwburg zaal en boden bovendien goed op 35 dienstenkavels. Het grootste gedeelte van de opbrengst, 27.500 euro, gaat naar Braille without Borders, de organisatie van Paul Kronenberg. Daarnaast zal een deel van de opbrengst besteed worden aan twee nog nader te bepalen projecten. De avond startte met een presentatie door Nard Kronenberg over het werk van zijn broer en diens vrien din Sabrye Tenberken. De avond bevatte vervolgens een gevarieerd programma met de a-capellagroep Intrmzzo, oud-Venraynaar Johan van Krey en caberetier Dolf Jans sen. De laatste was aangetrokken om de veiling naar grote hoogte te stuwen. Met zijn spraakwaterval bleek dat geen probleem te zijn. Klapper tijdens de veiling was een verblijf van drie dagen bij Braille without Borders in Kersala (India). Deze kavel ging voor maar liefst 5.000 euro weg. Aan het eind van de avond kon Arno Cornelissen, president van Kiwanisclub Schie- epersland, aan Nard Kronenberg een cheque van 27.500 euro over handigen. Ét- Cheque 125.- Henk Kerstjens is de september- winnaar van de make-over actie van kapsalon Leo Nooijen. Henk kreeg onlangs de prijs overhan digd door een van de medewer kers van de kapsalon. Tijdens de herinrichting van het Hensenius- plein maken alle klanten maande lijks kans op deze prijs. Het enige wat ze moeten doen is een bezoek brengen aan de kapsalon aan het Henseniusplein. De derde trekking van de jubi leumloterij van het Venray's Man nenkoor is gehouden. In theater café De Artiest in Venray werden ten overstaan van notaris Weijs, de derde serie van vijf winnende lotnummers getrokken. De derde serie van vijf flatscreens die bij deze trekking verloot werden zijn gevallen op de lotnummers 1425, 1608, 2435, 1386, 2616. De volgen de trekking vindt plaats op vrijdag 20 november, eveneens in theater café De Artiest. Groep 8 van basisschool St. Oda uit Ysselsteyn is te gast geweest op de Ruyter van Steveninck Kazerne in Oirschot. Dit uitstapje stond in het teken van de vredesmis sie naar Uruzgan in Afghanistan. Na een presentatie van luitenant Tabor werd er een hapje gege ten in de eetzaal van de kazerne. Daarna stond het hoogtepunt van de dag op het programma: Het kennismaken met militairen die net terug zijn van hun uitzending en alle materialen die nodig zijn op de vredesmissie. Er werd van alles verteld over de voertuigen, wapens en de zware bepakking. Door de goede begeleiding van het peloton konden de kinderen ervaren hoe het was om deze spullen vast te houden. De leer lingen hebben hierdoor een goed beeld gekregen van wat zo'n mis sie allemaal met zich meebrengt. Aan het einde van de dag werd er nog een groepsfoto gemaakt, waar het peloton van luitenant Tabor niet op mocht ontbreken. Op donderdag 12 november wordt in de Oelderse Halte in Oirlo een informatieavond gehou den over het project Leisure Val ley - Groen genieten. De bijeen komst begint om 20.00 uur. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de Vereniging Innovatief Platteland in samenwerking met de LLTB en de Stichting Streek- gala. Gerard Titulaer, voorzitter van de stichting Streekgala zal ingaan op het project Leisure Valley - Groen genieten. Dit pro ject is een vervolg op het project Grenzenloos Vermarkten. Het project bestaat uit twee onder- delen. Enerzijds de realisatie van een gebiedscoöperatie Oregional, en anderzijds de regionale platte landsvernieuwing. Verder zal Har- rie Deckers van de LLTB ingaan op het project GROEI.kans. Dit is een grensoverschrijdend project om plattelandsondernemerschap een economische impuls te geven door professionalisering en door het ontwikkelen van marktcon- cepten. De Oelderse Halte ligt aan de Deputé Petersstraat 27 in Oirlo. Aanmelden kan via het secretari aat van Innovatief Platteland, Paul van Megen, tel. 0478-578189 of via contact@innovatiefplatteland.nl Burgemeester Van Soest van de gemeente Boxmeer heeft vrijdag Nellie Wennekers benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde tijdens het jubile umconcert van fanfare St. Cecilia. Nellie Wennekers is al jaar en dag zeer actief in de gemeenschap van Maashees. In het bijzonder voor de fanfare St. Cecilia die dit jaar zijn 90-jarig jubileumjaar afsluit. Behalve voor de fanfare heeft ze zich ook ingezet voor basismu- ziekonderwijs, de dorpsvereni ging en de bibliotheek van Box meer en Vierlingsbeek. Nog steeds is zij actief. Uiteraard voor fanfare St. Cecilia, maar ook voor de KBO, het Regionaal Patiënten Platform Noordoost-Brabant, de Senioren raad en de WMO-adviesraad. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuws- zaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weige ren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Opsporing verzocht In de Peel en Maas van 22 okto ber stond een artikel over auto's in brand. De politie verzoekt even tuele getuigen zich te melden. De vraag die men hierbij kan stellen is of goedwillende burgers nog wel behoefte hebben om zich bij de politie, voor dergelijke gevallen, te melden gezien de bureaucratische afhandeling van telefonische mel dingen. Het navolgende voorval illustreert die gedachtegang. Als bewoner van het appartementen complex Franciscanerpoort werd ik zaterdagmiddag 17 oktober er op geattendeerd dat er een drietal vrouwen in het gebouw ingeslo pen waren. Bij doorzoeking van het gebouw kwam ik met de lift op een etage. Bij het opengaan van de liftdeur vluchtten deze drie dames het trappenhuis in. Bij hun vlucht door het trappenhuis ben ik hun achterna gegaan. Duidelijk was dat zij niet in het gebouw thuishoor den, bij niemand op bezoek gin gen en slecht van zins waren. Ze hadden een grote geruite tas bij zich, wellicht om goederen in te verstoppen. Ik heb hun vriendelijk en dringend verzocht het gebouw te verlaten. Ik heb direct de politie gebeld en verzocht een patrouille wagen te sturen om de 'dames' op te sporen. Tenslotte waren zij onrechtmatig ingeslopen. Tijdens het telefoongesprek heb ik mij meerdere minuten moeten verant woorden waarom ik die verden king plaatste. Nadat ik vrij nadruk kelijk gezegd had dat het hier om insluiping ging was de mevrouw bereid over te gaan tot het invoe ren van alle gegevens in de com puter. Het gehele telefoongesprek heeft dan ook meer dan tien minu ten geduurd. Het is de wereld op z'n kop; Ik moet mij verantwoor den voor mijn goed burgerschap, de bureaucratie viert hoogtij en de drie dames lopen ondertussen alweer ergens anders rond. Nadat alle formaliteiten ingevoerd waren zou de politiepatrouille ingeseind worden, en de dames? Zondag morgen vroeg in de ochtend keek ik eens naar buiten. Tot mijn ver bazing zag ik onder in de prachtig aangelegde Wadi een houten aan- hangwagentje in het water liggen. Nu weet ik dat op de Franciscus- laan mensen wonen van Dichterbij met een beperkte verstandelijke handicap. Het aanhangwagentje hangt één van de bewoners aan zijn fiets en rijdt daarmee Venray rond. Voor hem is dat zijn lust en zijn leven. Helaas hebben vandalen in de nacht van zaterdag op zon dag dat aanhangwagentje gesto len en in de Wadi gestort. Ik heb de politie maar niet meer gebeld. Zijn dit de normen en waarden die we als samenleving nastreven? Het wordt hoog tijd dat er wijkge richte toezichthouders komen en de politie weer op straat te zien is, in plaats van bureaucratisch achter een computer burgers telefonisch te woord staan. Theo Janssen, Venray Vermiste Venraynaar terecht De sinds vrijdag vermiste 49- jarige Fun Sijbers uit Venray is terecht. Sijbers verliet vrijdag zijn woning nadat hij aan familie en vrienden een afscheidsbrief had gestuurd. Hierdoor werd het erg ste gevreesd en startte de poli tie een onderzoek. Sijbers werd vervolgens afgelopen weekeinde door bekenden uit Venray in Amsterdam gesignaleerd. Bij hen was echter niet bekend dat Sijbers als vermist was gemeld. Woensdag meldde Sijbers zich zelf bij familie en vrienden. Over zijn tussentijdse verblijfplaats en de reden van zijn verdwijning worden geen mede delingen gedaan. Carmina Burana Het Weijerkoor uit Boxmeer brengt op zondag 15 november vanaf 20.00 uur een koorcon cert ten gehore met de Carmina Burana van Orff en werken van Rossini en Debussy. De uitvoering wordt gegeven in parochiekerk Maria ten Hemelopneming aan het Kerkplein in Beugen. Naast de Carmina Burana wordt een vijftal Italiaanse liederen van Gioachino Rossini vertolkt. Zijn muziek ken merkt zich door de virtuoze zang partijen en de zonnige en prettig in het gehoor liggende melodieën. Bovendien wordt nog een compo sitie van Claude Debussy ten geho re gebracht. Het Nijmeegs Kinder koor verleent haar medewerking aan de uitvoering van dit bijzon dere koorwerk. De solopartijen bij het concert worden gezon gen door respectievelijk Claudia Patacca (sopraan), Sytse Buwalda (countertenor) en Robbert Muuse (bariton/bas). De begeleiding van twee piano's wordt verzorgd door de pianisten Micha van Weers en Steven Faber. Het slagwerk in de Carmina Burana speelt een belang rijke rol. De slagwerkgroep die hiervoor is aangetrokken bestaat uit de top van slagwerkers uit de regio. Het betreft: John Gubbels, Walter van Meijel, Hans Simons, Frank van Wely en Leo van Megen. Het gehele concert staat onder de artistieke leiding van dirigent José Doodkorte. Na afloop van het concert is men voor een nazit welkom in het naast de kerk gele gen café Het Posthuis. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar via www. weijerkoor.nl, via de leden van het Weijerkoor, of bij de kassa van de VVV Cultureel Centrum De Weijer in Boxmeer) en boekhandel Van Dinter Media in Boxmeer. Telehulpverlening Telehulpverlening Limburg ver zorgt de hulp op afstand in de pro vincie Limburg. De stichting biedt via de telefoon van Sensoor dag en nacht de mogelijkheid om een anoniem gesprek te voeren met een getrainde vrijwilliger. Ook kan er met Sensoor-e Telehulpver- lening Limburg gechat worden over problemen. Dit alles vanuit de locaties in Venlo en Heerlen. Stichting 113 Online is een nieuw landelijk initiatief dat gericht is op het voorkomen van zelfdo ding. 113 Online wil zelfmoord bespreekbaar maken, zodat meer mensen passende hulp vinden en zodat meer mensen hierover con tact durven te maken. Dat kan ano niem, via de telefoon of via chat. het juiste adres: Merseloseweg 88, Venray, tel. 582471 VenHorst Advies VenHorst aooyse Lacfa Kiwanis Club de Rooyse Ladies dankt haar sponsoren van de Wandeling voor het Goede Doel 2009 Apotheek Veltum, C1000 Van Hout, Drabbels Fruit, IVN Geijsteren-Venray, Globus Ei, Van den Munckhof Uitgeverij, Plusmarkt van Dijck, Rabobank Venray, Restaurant De Beejekurf, SNS Bank, Vivara en Wijnhuis Venray. De opbrengst wordt binnenkort aan het bestuur van het St. Nicolaasgilde overhandigd wanneer Sinterklaas weer in ons land is! Schoonheidssalon Definitief ontharen d.m.v. IPL methode voor hem en haar, snel en vrijwel pijnloos Pigmentvlekken verwijderen Couperose behandeling Tevens het adres voor het aanbrengen van: Permanente make-up Ook voor diverse gezichtsbehandelingen bent u van harte welkom in mijn salon. Carofina Jenniskens Prof. Asserstraat 3 3823 CR Overfoon 0478-641683 Uw partner voor onder andere: Ooijenseweg 14 5871 CA Broekhuizenvorst Telefoon :077-320 97 00 E-mail info@vanleendertbv.nl Kijk ook eens op www.vanleendertbv.nl 25% korting op alle Skantrae accessoires bij aankoop van een SkanSelect binnendeur* Donderdag 29 oktober 2009 - Pagina 8 Dolf Janssen veilt voor 27.500 euro Plaats liNffflV CHILDREN VOOr Administratie- belastingadvieskantoor Wim Linders Emiel Huijs Bergkwartier 23, 5801 PT Venray Stationsstraat 132, 5963 AB Hegelsom 06-51402958 W Linders 06-22255544 E. Huijs linders@home.nl e.huys@wxs.nl nhiLDHEU "F JU-.-, S Voor info of afspraak: meer dan 100 soorten zand en (sier)grind containers voor diverse doeleinden met een inhoud van 6 t/m 30 m3 afvoeren van diverse afval transport van (bouw)materialen met containerauto met kraan diverse (inter)nationaal transport *Deze actie loopt tot en met 30 november 2009 UW TOEGANG TOT EEN NIEUW INTERIEUR Expeditiestraat 3-C 5961 PX HORST Tel. 077-3823203 Fax 077-3826718 www.deurenland.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 8