Lucille Werner in Venray Cyberpesten Theo Francken www.pptwee.nl "VVV moet toeristisch huis worden" Opvoeding Wil de winnaar zich melden? Voor echte Rooyse Vrouwen STELT VOOR haar kandidaat: PEEL EN MAAS Donderdag 29 oktober 2009 - Pagina 7 Elsevier heeft afgelopen weekend de resultaten gepu bliceerd van haar onderzoek naar de beste ziekenhuizen in Nederland. Uit dit onderzoek blijkt dat de Prikpoli en de Spoedeisende Hulp van Vie Curi met locaties in Venray en Venlo de beste zijn in Limburg. Ook voor Radiologie moeten patiënten bij het VieCuri zijn. De opzet van het onderzoek wijkt dit jaar af van die in voor- Afgelopen vrijdag heropen de de VVV/ANBW haar vesti ging aan het Henseniusplein. Behalve een winkeluitbreiding van 75m2 naar 250 m2 is ook de rol die met name de VVV voor Venray gaat spelen, aan verandering onderhevig. Tijdens zijn openingstoespraak ging voorzitter Erik Peters in op de kansen die de regio de komen de jaren gaat krijgen en het feit dat toerisme en recreatie een van de vier economische peilers in de regio is. De Venrayse vestiging zal haar facilitaire rol in dit traject oppakken. Daarnaast zal zij de samenwerking blijven zoeken met partners die hetzelfde gastvrije doel nastreven. Die mening wordt gedeeld door Jaap van Riesen, die als kwartiermaker van het Toeris tisch Platform met name zich op die samenwerking richt. "Partijen zoals ondernemers, lokale over heid, Fraay Venray en anderen kunnen samen meer bereiken. Het nieuwe VVV/ANBW kantoor Vie-Zie organiseert een informatieavond over Kijken naar opvoedingsvragen met behulp van familieopstellin gen om opvoeders een rui mere kijk te geven op opvoe dingsvraagstukken. Iedereen heeft het beste met hun kinderen voor. Het is daardoor frustrerend als je voor problemen in de opvoeding komt te staan, waar je geen antwoord op hebt of dat je gaat twijfelen aan je eigen vaardigheden. Familieopstellingen is een systematische methodiek die het probleem plaatst in samen hang met de belangrijke omge ving van het kind; gezin,familie en/of school. Het is voor ouders een opluchting om te zien dat kinderen met probleemgedrag niet slecht, kwaad of dom zijn, maar belast zijn met iets dat ze gaande edities. Zo is bijvoorbeeld nieuw dat in de beoordeling drie diensten zijn meegenomen waar mee bijna iedereen te maken krijgt: Spoedeisende Hulp, de Prik- poli voor bijvoorbeeld bloedon derzoek en de afdeling Radiologie waar de röntgenfoto's en echo's worden gemaakt. Uit het onder zoek blijkt dat de Prikpoli en de Spoedeisende Hulp van VieCuri met locaties in Venray en Venlo in Limburg door vakgenoten als beste worden beoordeeld. Radio- zal de loketfunctie voor haar reke ning gaan nemen. Samen in dit huis kunnen we het imago van Venray ontwikkelen en wordt het kantoor het Venrayse toeristisch huis." Volgens Van Riesen is op dit moment ook een initiatiefgroep bezig om het citymarketingver- haal van Venray op te pakken. "Zij zijn al heel ver met het vermark ten van Venray." Van Riesen ziet ook de kentering in het denken van de Venrayse mensen. "Een aan tal jaren geleden was de gemiddel de Venraynaar niet trots op zijn of haar gemeente. Nu ligt dat anders. En die trots moeten we samen uit dragen." Wethouder Lei Heldens ver richtte de officiële openingshan deling door vestigingsmanager Marjan Kessels symbolisch een enorme parel aan te bieden die een speciale plaats in de winkel krijgt. Een parel in de Peel die z'n plekje hiermee kreeg. Ook hij benadrukte het belang van de Venrayse VVV ANWB. meedragen uit de familie van her komst. Een opstelling maakt dat opvoeders anders kijken naar hun kinderen en zichzelf en daardoor kunnen ze op een andere manier hun verantwoording in de opvoe ding nemen. Kinderen hoeven tijdens een opstelling niet aanwe zig te zijn. Kom gerust als je een vraag hebt of als je eens kennis wilt maken met deze manier van werken. De avond is op dinsdag 10 november van 19.30 tot 22.00 uur. Kennismakingsprijs tien euro per persoon. De avond wordt gehouden in Praktijk Transire, Stationsweg 7c, 5802 AA, Venray. Graag even door geven of je komt via info@vie-zie. nl, of bij Mary van Deursen, tele foon 06-42387262. Kijk ook eens op de website: www.vie-zie.nl en www.praktijktransire.nl. logie staat op de 2e plek en moest het aZM voor laten gaan. Henk Neervoort, verantwoordelijk voor het priklab van het VieCuri is niet verrast door het goede resultaat. "VieCuri heeft een jaar geleden het Centrum voor Diagnostiek geopend. Patiënten kunnen vlak bij de ingang terecht voor bijvoor beeld bloedonderzoek en rönt genfoto's. Dit concept waarbij we het de patiënt gemakkelijk maken, wordt door vakgenoten geroemd. We krijgen er regelmatig vragen De bewoner van dit huis heeft een mooie prijs gewonnen in de posteractie die door de Venrayse makelaars op touw is gezet. Vier weken lang kunnen mooie prijzen gewonnen worden door iedereen die zo'n poster voor het raam heeft hangen. Op de poster staat de tekst: ik woon met veel plezier over vanuit andere ziekenhuizen." Door het combineren van onderzoeken zoals Röntgen en bloedafname in één centrale plek, maken we het de patiënt gemak kelijk. De patiënt hoeft niet naar diverse afdelingen in het zieken huis; dat scheelt tijd. Bovendien kan met één druk op de knop een afspraak worden gemaakt voor zowel het laten maken van een röntgenfoto als het laten afnemen van bloed. Deze onderzoeken wor den dan vervolgens achter elkaar in de nieuwe gemeente Venray. Voor iedereen die nog mee wil doen zijn posters ter beschikking bij de deelnemende makelaarskan toren. Ook volgende week wordt er weer een foto gepubliceerd. De winnaar kan zich melden bij Peel- rand Makelaardij 0478-568846 of Bouten Groep 0478-511800. ingepland. Dat bespaart de patiënt al gauw een half uur. Elsevier doet jaarlijks onderzoek naar de beste specialisten. Het blad zette voor heel Nederland op rij in welke zie kenhuizen de beste specialisten werken. Elsevier vroeg deskundi gen in de zorg, zoals medisch spe cialisten, hoofdverpleegkundigen, hoofden van afdelingen, huisart sen, managers en bestuurders van ziekenhuizen, om zelf 28 specialis men in Nederlandse ziekenhuizen te beoordelen. Venrays Voorjaarsdictee viert feest Het Venrays Voorjaarsdictee wordt vijf jaar. Dit wordt gevierd op maandag 12 april 2010 met een dictee met extra prijzen en gasten. Het Venrays Kinderdictee is diezelfde dag toe aan de derde editie. Thema van het vijfde dictee is heel toepasselijk Jubileum. In 2010 vieren namelijk een aantal Venrayse verenigingen een jubile umfeest. Het Venrays Voorjaarsdictee doet dat met een speciaal aange kleed programma en extra prijzen. Daarmee moet het Venrays Voor jaarsdictee nog meer dan voor gaande jaren een gezellig avondje worden, waarop de deelnemers ingespannen maar ontspannen met de Nederlandse taal in de weer zijn. Want het dictee bestaat net als andere jaren weer hele maal uit Nederlandse zinnen. En net als vorige keer hoeft niemand bang te zijn om af te gaan, want alleen de namen van de prijswin naars worden bekendgemaakt. Het Voorjaarsdictee begint om 19.30 uur. Een paar uur eerder zitten de beste taalkundigen van de basisscholen uit de gemeente Venray al aan de tafeltjes te zwoe gen op hun dictee. De kinderen van groep 7 en 8 schrijven voor de eigen eer en die van de school, want de beste school mag de grote SPOV-wisselbeker een jaar in de prijzenkast zetten. Aanmel den kan via www.venraysvoor- jaarsdictee.nl. Gouden Toekomstbus Op 24 november komt de Gou den Toekomstbus naar Venray. De bus is een initiatief van de Ver eniging Nederlandse Gemeenten om op lokaal niveau de discussie over de vergrijzing en de gevolgen daarvan te bespreken. "In Venray staat dit onderwerp al langer op de agenda", legt wethouder Elly van Dijck uit. "Maar dat is in Nederland niet overal het geval. In Venray zul len we gaan discussiëren over het thema sociale samenhang en vei ligheid." Voor deze discussie zul len naast vertegenwoordigers van betrokken overheden en ook lan delijke bestuurders diverse lokale maatschappelijke groeperingen worden uitgenodigd. De bus zal dinsdag 24 november om 14.00 uur in Venray arriveren waarna de discussie zal plaatsvinden in de raadzaal van het gemeentehuis. Het programma duurt tot onge veer 16.00 uur. Agenda Thema-avond RVV ReumapatiëntenVereniging Venray e.o. (RVV) houdt op maan dag 2 november een thema-avond over de Wet Tegemoetkoming Chronisch zieken en Gehandi capten (WTCG). Deze avond komen Annelies Devilee van de Chronisch zieken en Gehandicap ten Raad, de heer Jaap Post van WTCG en een vertegenwoordiger van het CAK voorlichting geven over deze wet, en de mogelijkhe den die er zijn om daar gebruik van te maken. Deze avond wordt gehouden in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray en begint om 19.30 uur. Leden, maar ook niet leden kunnen zich opge ven bij Nelly Stoffele via telefoon (0485) 518077. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenover- leg Venray houdt op maandag 2 november een vergadering vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg in Heide. Op de agenda staat onder meer een kennismaking met Marloes Faesen, sportconsulent Synthese, de verzekering van de kunstwerken en de opheffing werkgroep CWK. Lezing over honden Doreen Planta geeft op dins dag 3 november een lezing over gedrag, angst en agressie bij hon den, in complex 't Brugeind in Meerlo. Planta is in de hondenwe reld een bekende persoonlijkheid, die al veel lezingen en publicaties op haar naam heeft staan. Deze lezing wordt gehouden door KC Venray e.o. Aanvang 20.00 uur. Workshop Het Toon Hermans Huis Venlo start op dinsdagmiddag 3 novem ber van 13.30 tot 15.00 uur met een workshop Dansend in het leven, levend in de dans. Kom in beweging, kom in de beleving van jezelf zijn, samen met ande ren. Deze dansen helpen om de verbinding te maken/herstellen tussen lichaam, ziel en geest. Wandeling Het Toon Hermans Huis Venlo houdt op woensdag 4 november onder begeleiding van enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis Venlo en een gids van het Limburgs Landschap, een wandeling in het gebied bij de Steilrand in Venlo. Vertrek om 13.30 uur bij de Familiekerk aan de Belletablestraat in Venlo of om 14.00 uur op de parkeerplaats van de Tennisbanen aan de Schaaps dijkweg. Tai chi In het Toon Hermans Huis in Venlo start op vrijdag 6 november een beginnersgroep Tai chi onder leiding van Kitty Nijs.Tai chi is een van oorsprong Chinese gezond heidsoefening voor lichaam en geest en kenmerkt zich door een langzame en aandachtige manier van bewegen. Iedere vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur wordt er een les gegeven. Aanmelden kan bij het Toon Hermans huis via tele foon (077)3211433. Politieke markt Er wordt een politieke markt gehouden op dinsdag 3 november van 9.00 tot 11.30 uur in Moeder centrum Eva aan de Paterslaan in Venray. Deze morgen wordt gehouden met medewerking van de vrouwen die in Venray poli tiek actief zijn. Voor de pauze is er een algemene inleiding met uitleg over de gemeenteraadsverkiezin gen. Welke partijen doen er mee in Venray; wie mag er stemmen en hoe doet men dat. Wat doet een gemeenteraad precies en wat is de rol van de burgemeester en de ambtenaren. Na de pauze vertellen politiek actieve vrouwen waarom ze in de politiek zijn gegaan en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In de Gemeente Venray worden vanwege de gemeente lijke herindeling de verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad eerder gehouden dan in de rest van Nederland. Op woensdag 18 november gaan de stembureaus open. Gebruik kunnen maken van gemeentelijke loketten, cafés, sportzalen en musea is voor veel mensen met beperkingen in Noord-Limburg niet vanzelf sprekend. De Samenwerkende Gehandicapten Organisaties in Noord-Limburg willen dat daar verandering in komt. De organisaties vertegenwoor digen ongeveer 15% van de inwo ners binnen de gemeenten. (Vol gens berekeningen vanuit CBS). Daarom willen zij overleg met de nieuw te vormen colleges van de vier gemeenten Venlo, Peel en Maas, Venray en Horst aan de Maas. De afgelopen maanden voer den zij campagne bij de politieke partijen. Zij willen in discussie gaan over de verkiezingsprogram ma's om praktische afspraken te maken over beleid voor iedereen en samenwerking met de gehan dicaptenorganisaties. Als afsluiting organiseren de platforms een vier daagse tour door Noord-Limburg, met een debat. De Samenwerken de Gehandicapten Organisaties in Noord-Limburg organiseren van 2 tot 5 november de Inclusieve Tour Noord-Limburg. De platforms wil len de politieke partijen duidelijk Ladiesnight bij Intratuin Woensdag 18 november vanaf 19.00 uur is het bij Intratuin Ven ray Ladiesnight. Vrouwen uit Ven- ray en omgeving zijn van harte welkom voor deze eerste editie van een exclusieve vrouwenavond boordevol inspiratie, tips en idee- en voor de komende feestdagen. Sfeer, mode, beauty, wellness, sie raden, recreatie, gezondheid en culinair zijn daarbij enkele sleutel woorden). In samenwerking met diverse lokale bedrijven kunt u deze avond heerlijk genieten van een inspirerend en divers aan bod. De deelnemende bedrijven zijn: Juwelier Henri Camps, Little kids, Lifestyle,Secondo, D-com- pany, Foto Hoedemaekers, Hotel Asteria, Nagelstudio Karin van Vegchel, Theatercafé de Artiest, Berden Mode, Janneke Gielens schoonheidssalon, Karin Loonen voetrefelxmassage, Mongozo bier, Wijnhoeve Limburgergaard, Reis bureau Vice Versa, Cocon parfume rie, Francis Hairdesign, Paul Jans sen Zumbales, Grosfeld&Grosfeld schilderijen, Ford van Haren. Het wordt een sfeervolle, maar ook muzikale avond met diverse crea tieve demonstraties, of het nu om sieraden maken gaat of om het maken van bloemstukken. Entree- kaarten zijn gratis verkrijgbaar bij de klantenservice van Intratuin vanaf 1 november. Sint Maarten Basisschool De Kruudwis in Venray houdt op woensdag 11 november een St. Maartensop tocht in Landweert. De kinderen dienen om 18.30 uur met een lampion aanwezig te zijn bij 't Stekske. Na de optocht krijgen de kinderen een bekertje choco lademelk en kunnen ze naar het verhaal luisteren. De route begint vanaf 't Stekske via Kruidenlaan richting Klaproos en verder. De school is nog op zoek naar ouders die de optocht willen begeleiden en ouders die op de kruispunten willen staan om het verkeer tegen te houden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met José Thijssen via telefoon (0478)587025. maken dat zij een goede gespreks partner zijn voor beleidsplannen waarin rekening wordt gehouden met mensen met beperkingen. De tour bestaat uit Bus 1202, een opvallende bus, en een politiek debat in de vier gemeenten Venray, Peel en Maas, Horst aan de Maas en Venlo. In en rond Bus 1202 kun nen burgers en politici zien en ervaren hoe een inclusieve samen leving eruit kan zien. Mensen kun nen bijvoorbeeld geblinddoekt of in een rolstoel een route afleggen. Elke avond wordt afgesloten met een politiek debat onder leiding van Lucille Werner, Hannie van Leeuwen, Jaap van der Doef en Theo Maas. Aan de hand van stel lingen begeleiden zij het gesprek tussen de gehandicaptenorgani saties en de fractieleiders van de politieke partijen. De bus staat op maandag 2 november in Venray, op de Julianasingel van 10.00 - 16.00 uur. Het politieke debat vindt die zelfde avond plaats in De Witte Hoeve, van 19.00 uur tot 21.00 uur. De bus staat op dinsdag 3 novem ber in Horst aan de Maas, voor het gemeentehuis, van 10.00 tot 16.00 uur. Het politieke debat vindt die zelfde avond plaats in Ut Gasthoês, van 19.00 uur - 21.00 uur. 24 uur niet roken Rokers die meedoen aan de 24- uur-niet-rokenactie op dinsdag 3 november kiezen tot nu toe het meest voor de tegenprestatie van televisiepresentatrice Nico- lette van Dam. Zij gaat deze dag, ondanks haar hoogtevrees, de ramen lappen van het 93 meter hoge Beurs-World Trade Center in Rotterdam. Deelnemers aan de gezamenlijke 24-uur-niet-roken- actie van GGD Limburg-Noord en STIVORO maken ook kans op een beautyarrangement, een iPod Nano of een digitale Samsung camera. Hiervoor moeten ze zich via www.stivoro.nl aanmelden en de dag na 3 november een vragen lijst over hun ervaringen invullen. Anne Karlijn Wind (GGD Limburg Noord): "Zo krijgen we een goed beeld van de deelnemers en hoe ze het vonden om 24 uur niet te roken. Op basis van deze erva ringen krijgt iedere deelnemer online persoonlijke informatie. Deze informatie op maat kan hem of haar vertrouwen geven in een eventuele latere stoppoging. De ervaring leert, dat rokers die het een dag vol houden om niet te roken, net dat extra zetje krijgen om er later definitief een punt achter te zetten." STIVORO organiseert samen met de GGD'en al jaren een 24- uur-niet-rokendag (voorheen onder de noemer Rokers verdie nen 'n beloning). Ook dit jaar kunnen rokers die op 3 november 24 uur lang geen sigaret of sha gje aanraken, daarvoor beloond worden. Om rokers extra te sti muleren, hebben Nicolette van Dam, judoka Dennis van der Geest en actrice Gigi Ravelli een tegenprestatie in petto, waarbij zij hun 'angsten' (respectievelijk hoogtevrees, stuntvliegen en slan gen) moeten overwinnen. De drie BN'ers snappen dat 24-uur niet- roken erg moeilijk is en nogal wat vraagt van de rokers. Daarom gaan ze de uitdaging aan. Nicolette van Dam is er in ieder geval niet gerus ter op geworden. "Bij de aftrap van de 24-uur-niet-rokenactie op het dak van het Beurs-WTC stond ik al een beetje te trillen, maar nu het allemaal dichterbij komt, is mijn hoogtevrees niet minder geworden.." In de aula van het Raayland- college in Venray wordt door L. Seuren op maandag 9 november vanaf 19.00 uur een interactieve presentatie over hoe ouders kun nen omgaan met kinderen die op het internet actief zijn. Kinderen groeien op in een digitaal tijdperk vol met nieuwe mogelijkheden. Via het internet ligt de wereld aan hun voeten. Chatten, hyves, sky- pen, twitteren, weblogs, forums, allemaal 'dagelijkse kost' voor de kinderen. Maar hoe houdt men dit allemaal in de gaten? Wanneer is een kind aan het surfen, of wordt het kind misschien wel via de computer gepest? Ouders krijgen deze avond een kijkje achter de schermen van het internet. Verder worden er tips gegeven. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Voor deze thema-avond kan men zich opgeven via www.raayland.nl. y Wanssum eerlijk en oprecht rechtvaardig voor leefbaarheid in dorpen, wijken betrokken op basis van argumenten duidelijke visie Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl De leerlingen van het Raayland College hadden het afgelopen vrijdag prima voor elkaar. In de aula van de school verzorgden de leerlingen, in het kader van de maatschappelijke stage, een mid dag voor de leden van De Zon nebloem. Het werd een middag met zang, dans, muziek en cabaret door leerlingen van de school. De aanwezige 'Zonnebloemers' genoten met volle teugen, werden getrakteerd op een hapje en een Maas TV een sfeerreportage van drankje, en in de loterij konden deze activiteit te zien. Die kunt ze zelfs nog een prijsje winnen. u terugkijken op www.peelen- Afgelopen dinsdag was op Peel en maastv.nl oV?<0 VieCuri voert ranglijst aan VERLINDEN JUWELIER Mooie dag 'Zonnebloemers'

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7