Onduidelijkheid over sportpark Wanssum www.pptwee.nl Tiny Grebenja Gunhoek - Onnodige Heisa om Hesjes; iedereen Kan eiKaar prima zien in Tienray! Thuiszorg nodig? STELT VOOR haar kandidaat: PEEL EN MAAS Donderdag 29 oktober 2009 - Pagina 5 Raadsman Houba: "Laat Waals energie maar in andere zaken steken" Een dag na het schietinci dent op 26 juli besloot bur gemeester Waals discotheek Zenith onmiddellijk te sluiten. Directeur Marga van Dijck spande een kort geding aan en haalde een paar dagen later haar gelijk bij de rechtbank. Zenith mocht direct weer open maar Waals heeft zijn geschorste sluitingsbevel nog steeds niet ingetrokken. Dins dag diende de kwestie in de commissie bezwaarschriften. Jan Houba, juridisch adviseur van Van Dijck, haalde vernietigend uit naar het sluitingsbevel van Waals. "Iedere motivering ontbrak en er was geen enkele sprake van een belangenafweging. Kortom in strijd met de zorgvuldigheid", zei oud-wethouder Houba. "Dat Waals in z'n nadagen zijn energie maar steekt in andere zaken. Laat hem dit besluit zo snel mogelijk intrek ken." Houba vindt dat de discotheek imagoschade, negatieve publiciteit en inkomstenverlies heeft geleden doordat Waals het schietincident zo heeft opgeblazen. Zenith ver wijt de politie nalatigheid. Want ten tijde van het schietincident was er, zoals afgesproken, geen politie aanwezig. De agenten Roel Coppus en Frans Coumans vertel len na afloop van de zitting dat normaal gesproken de politie zon dagochtend tussen drie en vijf uur aanwezig is bij Zenith. "Maar dat is geen garantie", zegt Coumans. "Dat kunnen we ook niet garande ren. Alhoewel het wel onze inten tie is. In negen van tien gevallen zijn wij er ook." Coppus had die bewuste nacht dienst. "Er waren toen meerdere incidenten in de regio waar we naar toe moesten." Coumans bestrijdt dat de politie de schietpartij - er werden vier kogels afgevuurd vanuit een auto vanaf de openbare weg - had kun nen voorkomen. Jan Houba hekelde ook het dos sier dat de gemeente heeft aange legd. "Ongeordend en incompleet. Dat heeft me behoorlijk geërgerd." De raadsman van Van Dijck vindt dat de uitspraak van de rechter op 30 juli aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Het sluitingsbe vel werd geschorst. Volgens Houba heeft Waals gezegd 'we wachten het weekeinde af en daarna trek ken we het weer in'. "Maar later ontkent de burgemeester dat weer. Ik snap niet waarom de slui ting nog steeds niet is ingetrok ken", aldus Houba die vindt dat Van Dijck 'part noch deel' heeft aan het schietincident. "De rechter maakte ook gehakt van het besluit. En er valt niets aan te merken op de beveiliging van de discotheek, want die is voorbeeldig." Waals was zelf niet bij de zitting aanwezig. Ambtenaar Helmi Reen voerde namens de gemeente het woord. "Als de burgemeester het besluit zou intrekken, dan gaf hij daarmee het signaal af dat hij een verkeerd besluit heeft genomen. Waals staat er nog steeds volledig achter", vertelde Reen. "Het was een ernstige verstoring van de openbare orde en veiligheid. En het incident was duidelijk gerela teerd aan Zenith." Er werden op 26 juli vier kogels afgevuurd op de uitgang van de discotheek. Nie mand werd geraakt. Zenith stelde beelden van de bewakingscame ra's beschikbaar aan de politie. Er zijn inmiddels vier verdachten uit Gemert aangehouden. Maar de dader is nog niet gearresteerd. Vol gens Reen was vanaf de beelden ook niet te zien wie de schutter was. De woordvoerster reageerde dat Waals wel degelijk het eco nomisch belang van Zenith heeft afgewogen in zijn besluit. "Maar het belang van de openbare orde woog zwaarder. De ondernemer is hiervoor als eerste verantwoor delijk. Ook in de nabije omgeving van de zaak", aldus Helmi Reen. "Het was niet duidelijk of het ging om een incident en op wie de schoten waren gericht. Het risico om Zenith open te houden was onverantwoord groot." Volgens Reen moet het slui tingsbevel niet gezien worden als een bestraffing van Zenith. "Nee, het ging er puur om dat de bur gemeester de veiligheid niet meer kon garanderen. Er was namelijk gericht geschoten." Voorzitter Van Roessel vroeg zich af waarom Waals nu, drie maanden later, het omstreden besluit nog steeds niet heeft her overwogen. "Want dit is een ver gaande maatregel die toch een behoorlijke impact heeft." Reen reageerde: "Stel dat Waals zijn besluit toen weer had ingetrok ken. En er had het volgende week einde weer een incident plaatsge vonden. Dan had de burgemeester alle verwijten gekregen."Van Roes- sel wilde weten of er ook andere maatregelen - zoals aangepaste sluitingstijden - zijn overwogen. Reen: "Ja, dat is bekeken maar dat heeft niet tot een ander besluit geleid." Van Roessel zegde toe dat de commissie zo snel mogelijk met een uitspraak komt zodat het, weliswaar door de rechter geschorste, sluitingsbevel niet veel langer boven Zenith blijft zweven. De afspraken die gemaakt zijn door de gemeente Ven- ray, Harry Maessen, Stichting Motor Sport Stichting De Peel en de Stichting Mileufederatie Limburg zijn vastgelegd in een overeenkomst die binnenkort door alle partijen zal worden ondertekend. De partijen gaan samenwerken in een nieuwlo- catieonderzoek voor het cir cuit. Dit onderzoek zal uiteindelijk resulteren in een definitieve loca tie voor het circuit. Het onderzoek is noodzakelijk geworden nadat de Raad van State het bestemmings plan en de milieuvergunning voor het circuit aan de Bakelsedijk had vernietigd. Het onderzoek zal moe ten leiden tot een breed gedragen oplossing met betrekking tot de problematiek van het circuit. Afge sproken is dat het onderzoek zich richt op diverse locaties in Noord Limburg. Na ondertekening zullen alle partijen met locaties komen die in het onderzoek betrokken zullen worden. Mocht het onder Vijfde verdachte schietincident De politie heeft dinsdag een vijfde verdachte aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een schietincident eind juli bij discotheek Zenith. Het gaat om een 23-jarige man uit Gemert. De verdachte meldde zich zelf bij de politie in Venray. Hij is verzekering gesteld voor verder onderzoek en verhoor. De politie arresteerde al eerder vier andere verdachten in deze zaak, allen ook afkomstig uit Gemert. Zij werden in hun wonin gen aangehouden. Deze vier verdachten zitten momenteel in voorlopige hechtenis. In de nacht van zaterdag 25 juli op zondag 26 juli werd er rond vier uur enkele malen geschoten op de uitgaans gelegenheid in Oostrum. Niemand raakte hierbij gewond, het pand zelf werd wel geraakt. Na het schietincident startte de politie een uitgebreid onderzoek. Wereldwinkel beste cadeauwinkel Volgens de 325.000 ondervraag de Nederlandse consumenten die meededen aan het grootste consu mentenonderzoek in Nederland waarbij de beste winkelketen werd gekozen, is de wereldwinkel de beste cadeauwinkel van Neder land. zoek leiden tot meerdere locaties dan ligt de keuze van de defini tieve locatie bij de initiatiefnemer, Harry Maessen. Voor 30 juni 2010 moet de kogel door de kerk zijn. In de overeenkomst is ook vast gelegd dat tot die datum er geen evenementen op het circuit wor den georganiseerd. De gemeente zal hiervoor ook geen vergunning afgeven. De Milieufederatie zal, na de definitieve locatiekeuze zich inspannen om eventuele bezwaar makers ervan te overtuigen zich te onthouden van (nieuwe) bezwaren. De Milieufederatie zal ook afzien van beroep tegen het bestemmingsplan, de milieuver gunning, bouwvergunning en ove rige vergunningen die nodig zijn. Burgemeester en Wethouders van Venray nemen voorlopig geen besluit over het sportpark in Wans- sum. Vorige week al liet wethou der Jansen weten dat de plannen alleen maar binnen de financieel vastgestelde kaders zullen worden uitgevoerd. Het college heeft dit nu schriftelijk aan de collega's in Meerlo-Wanssum, Gedeputeerde Staten en de gemeente Horst aan de Maas kenbaar gemaakt. Afge sproken is dat voor de aanleg van het sportpark 1,1 miljoen euro wordt uitgetrokken. "Het nu voor liggende plan heeft veel te veel hiaten om een besluit te nemen", legt Jansen uit. "De bijdrage van een miljoen euro van de vereni gingen, in de vorm van zelfwerk zaamheid, is discutabel. De kosten van grondaankoop en de project kosten zijn niet meegenomen in het voorstel." Venray gaat er vanuit dat het voorliggende plan zo'n vier miljoen euro gaat kosten. "Meerlo-Wanssum wil de alge mene reserve hiervoor gebruiken. Zou de gemeente zelfstandig zijn gebleven, zou dat ook nooit gebeu ren", stelt Jansen. Venray verzoekt Meerlo-Wanssum het voorstel aan te houden en over te dragen aan de nieuwe gemeente Venray. "Pas als er een helder voorstel ligt dat past binnen de financiële kaders die zijn vastgesteld, zullen wij hier over een besluit nemen." Jansen geeft wel aan dat, als er goed voor stel op tafel komt. niet per defini tie vastgehouden hoeft te worden aan de 1,1 miljoen euro. "Maar het verschil is nu veel te groot." 1 ook voor üw tuin De Hoveniers iwrs-s-im Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl Samenwerking ondervindt in deze verkiezingstijd bijna dagelijks de teloorgang van normen en waarden. "Juist nu valt ons op hoeveel gebrek er is aan respect voor ander mans opvattingen en spullen", zegt fractieleider Ike Busser. "Dit gebrek neemt groteske vormen aan door vernieling van campagnemateriaal. Het is geen kleine baldadigheid meer na een uitgaansavond. Het heeft meer weg van groot scheeps aangepakte en goed georganiseerde vernielzucht, als je van je materialen zelfs geen spijker meer terugvindt." Samenwerking heeft in het verkiezingsprogramma 'Venray voor elkaar' een belangrijke plaats ingeruimd voor bevordering van gemeenschapszin en het gevoel voor normen en waarden. In de beschouwing op de begroting van 2010 pleit de lokale partij voor aan andere aanpak. De ambtena ren van de afdeling openbare orde en veiligheid houden zich teveel bezig met het toezicht op vergun ningen, vindt Busser. "Terwijl men sen juist schreeuwen om meer handhaving en blauw op straat, maar zij voelen zich een roepende in de woestijn." Het gevoel van onveiligheid heeft een negatieve invloed op de kwaliteit van de woon-, werk- en leefomgeving. Er moet een gerich te aanpak komen van probleem veroorzakende jongeren met cri minele neigingen. De uitbreiding van het aantal toezichthouders (boa's) moet ingezet worden voor handhaving van wetten en plaat selijke regels. "En door zichtbaar te zijn op straat. Daarmee werken we aan een groter gevoel van vei ligheid." Samenwerking heeft zijn beden kingen over de samenvoeging van de politiedistricten Venray en Venlo. De partij wil voorkomen dat dit ten koste gaat van de ope rationele inzet. "Het zou juist moe ten leiden tot minder overhead en meer blauw op straat." De renovatie van het gemeente huis is over de verkiezingen heen getild. Onlangs besloot het col lege het totaalbedrag te verlagen van 30 naar 26,8 miljoen euro. Dit gaat Samenwerking nog niet ver genoeg. De lokale partij vindt dat er nog eens 10 procent bezuinigd kan worden, waardoor de kosten op 24 miljoen euro uitkomen. Samenwerking hekelt de ver keerde aanpak van de renovatie. Eerst had er een onderzoek naar de werkplekken moeten komen, waardoor precies het benodigde vloeroppervlak bekend was. Het college en de meerderheid in de raad hebben echter besloten eerst de architect aan het tekenen te zetten. "Was er maar beter naar ons geluisterd", verzucht Ike Bus ser. "Triest dat hierdoor veel werk voor niets is gedaan en er vertra ging is opgelopen. Een groot deel van de kosten van de voorberei ding is daardoor verspild.". In het ontwerp van de renovatie zitten enkele overbodige ingrepen zoals het compleet veranderen van de entree en de aankomst hal. Samenwerking wil het plan versoberen en luxe toevoegin gen schrappen. Daardoor kan het bedrag verlaagd worden naar 24 miljoen euro, denkt de partij. Samenwerking Venray bestaat bijna veertig jaar en heeft tot 1982 deel uitgemaakt van het col lege. De leden zijn van alle poli tieke kleuren, van GroenLinks tot VVD en van D66 tot PvdA en CDA. Busser: "Bij ons staat een zo breed mogelijke belangenbehartiging voorop. Die richt zich op de ont wikkeling van Venray en zijn bur gers. Wij laten ons daarbij niet hin deren door landelijk ingenomen standpunten. Die staan plaatselijk maatwerk vaak in de weg." In de afgelopen raadsperiode is bewust geen harde opposi tie gevoerd. Er is vooraf vaker gezocht naar consensus met ande re (coalitie)partijen. Fractieleider Busser vindt dat deze opzet goed gewerkt heeft. "We konden zo beter het beleid beïnvloeden en in de richting buigen die Samen werking voorstaat. Het heeft successen opgeleverd doordat gemeentelijk beleid in positieve zin is aangepast en de lasten voor de burger beperkt zijn gebleven." Komende periode hoopt Samenwerking vanuit het college nog meer sturing te geven aan de leefbaarheid in Venray. De partij kiest voor een strakke regie en coördinatie op de gemeentelijke organisatie. Het moet leiden tot lagere kosten, betere resultaten, een grotere klantgerichtheid en een nog betere afstemming op de maatschappelijke behoeftes. Nog drie kandidaten voor Vrijwilligersprijs Er dingen nog drie kandidaten mee naar de Venrayse vrijwilli gersprijs 2009. Dit zijn: Open Jon gerencentrum Jera uit Ysselsteyn, het Sint-Nicolaasgilde uit Venray en jeugdbeweging 't Zandkas teel uit Wanssum. Zij dingen mee naar de cheque van 500euro die op zaterdag 21 november door wethouder Elly van Dijck in de schouwburg in Venray wordt uit gereikt. De jury van de vrijwilli- gersprijs 2009 heeft lang moeten vergaderen om tot voordracht van drie genomineerden voor de prijs te komen. In een eerdere selectie ronde was het aantal kandidaat winnaars van 34 naar zes terug gebracht. De jury heeft zich voor deze verdere selectie op verschil lende manieren laten informeren. Dit jaar konden ook vrijwilligers organisaties uit de nieuwe kerk dorpen van Venray meedingen, dit als voorschot op de gemeen telijke herindeling. Het verheugt de jury dat ook de drie afvallers in deze ronde mee mogen dingen naar de publieksprijs van 250,-- Dit betekent dat ook de stichting Afasie Noord Limburg, Gehandi capten Platform Venray en het Venrays Arbeidspracticum nog kans maken op deze publieksprijs. Op 21 november vindt deze prijs uitreiking plaats tijdens de zesde Venrayse Dag van de Vrijwilliger, omgeven door een programma met Limburgse dans en muziek. Afgelopen zondag om acht uur in de morgen vertrokken ruim 200 grote én kleine wandelende mensen vanaf de voetbalvelden van Geijsteren - gepakt met een tas vol proviand - om te dauwtrap- pen voor het goede doel. Kiwanis Club Rooyse Ladies organiseerde deze wandeling alweer voor de zesde keer met veel succes. Het weer was goed en de sfeer was perfect in de bossen van de Geijs- teren en onder begeleiding van elf professionele en enthousiaste gid sen van het IVN konden de wan delaars genieten van de mooie herfstsferen in eigen omgeving. Tijdens de pauze werd iedereen goed verwend door de heerlijke hapjes die de Rooyse Ladies zelf verzorgd hadden. Na het succes van voorgaande jaren, waar de opbrengst geschonken werd aan verschillende goede doelen in de regio, is dit keer gekozen om het St. Nicolaasgilde in Venray te ondersteunen. Het St. Nicolaasgil- de verzorgt jaarlijks met ongeveer 500 vrijwilligers de Sinterklaas intocht van Venray en allerhande andere activiteiten waaronder het Sinterklaashuis in het centrum van Venray en de aanwezigheid van pieten tijdens de koopavon den, zaterdag en de koopzondag rond 5 december. De opbrengst wordt over enkele weken over handigd aan het bestuur van het St. Nicolaasgilde uit Venray wan neer Sinterklaas weer in Venray is. Uiteraard is deze wandeling mede mogelijk gemaakt dankzij de vele sponsors uit eigen regio. Dit jaar is eveneens een aanzet gemaakt om de zgn. Kiwanispoppen te verko pen. Elke pop die gekocht wordt, wordt vervolgens geschonken aan de kinderafdelingen van de ziekenhuizen in Venray, Venlo en Boxmeer. De pop wordt gebruikt om de kinderen gerust te stellen en om hen op een eenvoudige manier uit te leggen wat er gaat gebeuren in het ziekenhuis. De Rooyse Ladies zullen deze pop- penactie vaker terug laten komen bij hun toekomstige activiteiten. Volgend jaar wordt de wandeling weer georganiseerd op zondag 24 oktober 2010. Bel (088) 850 00 00 proteion thuiszorg noord-limburg sociaal voor menswaardig leven vrijwilliger luisterend oor voor senioren iedereen doet mee! Venray Zenith eist intrekking sluitingsbevel burgemeester Afspraken circuit vastgelegd bfVoi-k ourf site: WWVV.gLmllUek.nl Venrtty 'Gemeentehuis kan nog goedkoper' Dauwtrappen groot succes hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5