Toekomst ambulancedienst in Venray onzeker "Venray is zo'n leuk dorp, hier mag het niet onveilig zijn" Behoud kleine scholen is vooral geldkwestie .creajievé iedereen SPOV wacht met rapport tot na verkiezingen ve niers SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Julicher Meijer PEEL EN MAAS Donderdag 29 oktober 2009 - Pagina 3 De toekomst van de ambu lancedienst van de Regionale Ambulance Voorziening Lim burg Noord (RAVLN) in Ven- ray staat op losse schroeven. De RAVLN kan niet blijven op haar huidige standplaats in De Wieën. De in 2008 aangenomen Wet Ambulance Zorg (WAZ) heeft als gevolg dat de markt voor ambu lancediensten wordt opengegooid. Alle huidige ambulancediensten moeten gaan meedingen naar een vergunning. Reden voor de pro jectontwikkelaar van De Wieën om het huurcontract van de ambu lancedienst in Venray na febru ari 2010 niet meer te verlengen. Doordat de wet waarschijnlijk pas op 1 januari 2012 ingaat, moet het Venrayse onderdeel van de ambu lancedienst twee jaar overbrug gen. Als de RAVLN de vergunning dan niet heeft gekregen, houdt de dienst op te bestaan. Een onzeker perspectief voor de RAVLN, het personeel en het materieel. De WAZ houdt in dat iedere vei ligheidsregio, waarvan er in Neder land 25 zijn, één ambulancedienst krijgt. In eerste instantie was de verwachting dat in de regio's waar al een ambulancedienst is, de ver gunning zou worden behouden. Later besloot minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport dat alle partijen die sinds 2000 minstens één jaar ervaring heb ben met ambulance dienstverle ning, kunnen meedingen naar een vergunning. Verwacht wordt dat in elke regio ongeveer vier partijen gaan bieden op een vergunning. Deze vergunning zou eigenlijk op 1 januari 2011 van kracht gaan, maar de laatste brief van de minis ter aan de sector gaf aan dat realis tisch gezien deze datum niet kan worden gehaald en dat de startda tum een jaar zal worden uitgesteld De wet heeft dus als gevolg dat de RAVLN haar vergunning kan kwijt raken na 2011 of 2012. CLAIM Daarnaast kampt de RAVLN met een ander probleem dat voort komt uit de nieuwe wet. De inves teerder die De Wieën in Venray gaat renoveren en uitbreiden, had een plan ontwikkeld voor een aan bouw voor de RAVLN. Deze zou naast de huisartsenpost komen. Huurcontracten in deze sector worden doorgaans voor minimaal tien jaar getekend. Door de onze kere situatie over de vergunning wil de investeerder niet het risico lopen dat de vergunning van de RAVLN niet wordt verlengd. Dit zou immers betekenen dat de RAVLN ophoudt te bestaan en de investeerder de aanbouw moge lijk voor niets heeft gemaakt. De investeerder heeft nu al een claim van 25.000 euro neergelegd bij de RAVLN voor de gemaakte ont wikkelingskosten. En het huur contract van de RAVLN wordt na februari 2010 niet meer verlengd. "We zijn nu naarstig op zoek naar een nieuwe standplaats in Venray," zegt Chris Dijkman, alge meen directeur van RAVLN Lim burg Noord. "In De Wieën komen we definitief niet. Er zijn moge lijkheden om intrek te nemen in containers in de Paardenwei, maar dat is op z'n zachtst gezegd 'geen feest' voor de medewerkers. Op de een of andere manier zijn onze medewerkers in Venray altijd het kind van de rekening wat betreft de huisvesting. We zijn al jaren op zoek naar een vaste standplaats en hebben niet eens de mogelijkheid om onze ambulances overdekt te stallen. Nu staan ze onder party tenten. Ik verwacht wel op korte termijn een oplossing. En we gaan ons uiterste best doen om de ver gunning te krijgen en ons voort bestaan zeker te stellen. De kans dat we in de komende twee jaar moeten uitwijken naar een andere gemeente is klein. De ambulance dienst moet in Venray blijven. In de tussentijd kunnen we ons geen grote investeringen veroorloven, omdat we niet zeker weten of we blijven bestaan. Als we ophouden te bestaan, blijven we bovendien met ons materieel zitten. Dat is een enorm probleem en in dat geval zijn we in 2012 meteen fail liet." RAMP Wiek van den Berg, ambulan- ceverpleegkundige in Venray, denkt dat de WAZ een regelrechte ramp wordt. "Als we per 1 decem ber geen CAO hebben, hoeven de nieuwe vergunninghouders geen werkgelegenheidsgarantie te geven. Dat betekent dat het personeel van de vorige ambu lancedienst kan solliciteren bij de nieuwe dienst of op straat komt te staan. Nieuwe aanbieders van ambulancediensten zijn van plan om leken te gaan opleiden voor de ambulancedienst. Dat doet de zorg geen goed. Op dit moment is de kwaliteit van de ambulance zorg in Nederland op het hoogste niveau van Europa. En dat terwijl de sector een begroting heeft van 360 miljoen euro per jaar, een schijntje in de zorgwereld. Door deze onzekere situatie verliezen we ook nog ons onderdak, alsof het niet al erg genoeg is. We heb ben nog nooit een garage voor onze auto's gehad. Voor politie en brandweer is het normaal om onderdak te hebben, maar wij gaan van de ene tijdelijke situatie naar de andere tijdelijke situatie. Nu is er sprake van huisvesting in containers. We zijn als personeel van plan dat te weigeren. We ken nen dat nog van Bergen, waar de schimmel door het plafond naar beneden droop en de muizen aan de kleren vraten." De RAVLN Limburg Noord gaat er alles aan doen om de vergun ning wel te krijgen, stelt Chris Dijkman. "We spannen ons in om onze diensten te verbreden en de kwaliteit te verhogen. We krijgen twee wagens voor gepland ver voer, bijvoorbeeld voor iemand die vanuit een ziekenhuis naar een ander ziekenhuis moet wor den vervoerd. Daarnaast zetten we sinds 1 oktober dit jaar zogeheten rapid responders in. Deze kleinere auto's kunnen sneller bij iemand in nood zijn dan een ambulance. Hierdoor zijn we in meer geval len op tijd bij diegene die onze hulp nodig heeft. Deze uitbreiding en verdieping van onze diensten moet de doorslaggevende factor worden om onze vergunning te verlengen. Ik vrees dat door de WAZ chaos ontstaat. Volgens mij realiseert de Venrayse gemeen schap zich niet dat wij met een groot probleem zitten." VVD-lijsttrekker Ingeborg de Barbanson wilde straaljagerpiloot worden Ingeborg de Barbanson is de eerste vrouwelijke lijsttrekker van de VVD in Venray. Toen fractievoorzitter Frans van der Kruijf bekend maakte uit de politiek te stappen, greep ze kans aan om de liberale lijst aan te voeren. Een jaar of acht geleden werd haar politieke interesse gewekt door Pim Fortuyn. Ze werd lid van de LPF en bestuursvoorzitter van de provincie Limburg. "For- tuyn sprak me aan omdat hij zo duidelijk was. Iedereen wist waar hij het over had. Hij brak dwars door taboes heen. Dat miste ik zo in de politiek." Door Henk Willemssen Na de moord op Fortuyn op 6 mei 2002 hield ze het snel gezien bij de LPF. "Toen begon het gerom mel en het gedoe. Het was een stoelendans en er kwamen allerlei mensen zonder ervaring op hoge posities terecht. Ik voelde me er niet meer bij thuis." Ze was een tijdje partijloos. In die periode trad ze op in het VARA-program- ma Lagerhuis met de presentato ren Marcel van Dam en Paul Wit- teman. Ze heeft zo'n vijftig keer aan het discussieprogramma mee gedaan. "Heel leuk om te doen. Iedere zaterdag naar de Rode Hoed in Amsterdam voor de live uitzending. 's Middags om vier uur weg en 's nachts om een uur weer thuis, voor een uurtje televisie. Het was zeker de moeite waard. Ik kon vrijuit praten. Mijn rol was de knuppel in het hoenderhok te gooien." In 2005 werd ze lid van de VVD. Bij de raadsverkiezingen van maart 2006 stond ze vierde op de lijst. Met voorkeurstemmen kwam ze in de gemeenteraad. Ingeborg de Barbanson (40) heeft geen Spaanse roots, zoals menigeen denkt. "Ja, dat krijg ik wel vaker te horen. Het komt ook door mijn donkere uiterlijk, denk ik. Maar in ben een rasechte Hol landse. Geboren en getogen in Helmond." Haar verre voorouders kwamen uit Zuid-Frankrijk, uit de streek Bordeaux. Ze loopt naar het wijnrek. "Kijk, hier een echte chateau Barbanson." Ze zet de fles midden op tafel. Haar ouders zijn afkomstig uit Haarlem en Heem stede. Haar vader werkte op het racecircuit in Zandvoort, samen met Rob Slotemaker die er een antislipschool had. Slotemaker zette ook in Deurne een auto- school op en het gezin De Barban- son verhuisde naar Helmond. "In ben geboren in de wijk Eeuwsels, in Helmond-noord. Daar ben ik naar de lagere school gegaan en heb de havo gevolgd. Mijn ouders waren niet actief in de politiek, maar ze waren wel geïnteresseerd. Het liberale gedachtegoed heb ik van huis uit meegekregen. Mensen moeten hun eigen verantwoorde lijkheid nemen en zelf de kansen pakken. Dat heb ik al jong geleerd. Als je zelf wilt, kun je veel. Maar je stimuleert mensen niet als je teveel gaat aandragen." Al heel jong wist ze dat ze straaljagerpiloot wilde worden, ook al was het een echt man nenberoep. "Dat was mijn grote droom. Ik deed aan zweefvliegen en mijn vakkenpakket was erop afgestemd." Op het vliegveld van Gilze Rijen doorliep ze allerlei tests (psychologisch, lichamelijk, fysiek) met glans. Uit zesduizend gegadigden werden twee kandida ten geselecteerd. "Daar was ik er een van. Als allereerste meid. Maar het feest ging uiteindelijk niet door, omdat ik een vrouw was. Mijn droom viel in duigen. Wat nu? Het werd de opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige. Zo kwam ze in 1988 naar Venray. Tijdens het eerste jaar van de B- opleiding woonde ze intern op St. Theresia, op het St. Annaterrein. "In een piepklein kamertje van een bij twee meter, met uitzicht op de dierenweide." Daarna volg den nog drie jaar op St. Servatius. Een maand voordat ze haar diplo ma zou krijgen, gebeurde er een vervelend incident. Tijdens een nachtdienst werkte ze als leer ling-verpleegkundige alleen op de afdeling. "Ik werd toen aange vallen door een patiënt. Een heel vervelende en indrukwekkende ervaring. Ik had mijn scriptie af en was bijna klaar met de opleiding. En toch ben ik er toen abrupt mee gestopt. Ik wilde en kon zo niet meer verder." Toch heeft ze geen moment spijt gehad van haar opleiding. "Nee, want daar heb ik mijn levensles sen geleerd. Als jonge griet kreeg ik met problemen te maken, die ik nog nooit ervaren had. Je leert hoe mensen in elkaar zitten. Daar heb ik nu in de politiek profijt van", lacht ze. "Maar je leert vooral jezelf kennen. Waardoor je sterker in je schoenen staat. Ze vond een baan als verkoop ster bij Surprise. Daar leerde ze haar partner Dave kennen. De verkoop van cadeau artikelen ging steeds meer via internet. In juni 2006 werd daarom gestopt met de winkel in de Patersstraat. De ver koop gebeurt alleen nog van huis uit. "In het begin vreesde ik dat ik de aanloop en drukte van het winkelcentrum zou missen. Maar dat is reuze meegevallen. Vooral omdat ik toen ook in de politiek kwam." De VVD kende in 2006 een teleurstellende uitslag en viel terug van drie naar twee zetels. Terwijl op vier was gehoopt. De zittende raadsleden René Franc ken en Leonie Cals vielen als num mers twee en drie buiten de boot. Samen met lijsttrekker Frans van der Kruijf, eveneens nieuw in de politiek, vormde De Barbanson de tweemansfractie. De verkie zingsavond op 7 maart 2006 gaf een dubbel gevoel. "Aanvankelijk de enorme teleurstelling over de uitslag. Ik wist toen nog niet dat ik was gekozen. Totdat Waals de namen oplas van de gekozen raadsleden die naar voren moes ten komen. En daar was ik bij! Wat een verrassing. Ineens stond ik op het podium met een bosje bloe men in m'n handen." Terugblikkend op de bijna afge lopen raadsperiode, is ze niet over alles tevreden. "Frans en ik waren allebei nieuw. We moesten elkaar leren kennen, we hadden geen ervaring. We gingen traag van start. Je wordt bedolven onder stapels papier. Daar moet je een weg in zoeken. Net zoals in de verhouding tussen raad, college en burgemeester. Toch ben ik het raadswerk hartstikke leuk gaan vinden. Maar ik kan nog beter", vindt ze. Hoe dan? "Ik moet vaker met tegenvoorstellen komen en de dossiers beter doorgronden. Het heeft tijd nodig voordat je alle basiskennis heb vergaard." Iedere woensdagavond staat ze achter de bar in café 't Upke. "Dan heeft Rien ook eens een dag vrij", zegt ze. "Tussen het tap pen van de biertjes door heb ik tijd om te praten. Je hoort wat er leeft. Mensen spreken me ook op dingen aan. Dat maakt de politiek leuk. Het is ook heel herkenbaar. Neem bijvoorbeeld het 'Centrum op de schop'. Je ziet dagelijks wat er gebeurt." Frans van der Kruijf houdt het na een periode voor gezien. Het politieke spel is niet aan hem besteed. "Partijpolitiek hoort er nu eenmaal bij. Maar we mogen niet vergeten dat we er zitten voor de burgers van Venray. Zij hebben ons gekozen. Dat moet altijd voorop staan." De VVD werkte, samen met Samenwerking en CDA, mee aan de val van PvdA-wethouder Mathieu Emonts. Ze kent Emonts ook van buiten de politiek. "Hij heeft de boodschap begrepen door de eer aan zichzelf te hou den. Het gaat om mensen. Alles gebeurt in de openbaarheid, dus je wordt ook beschadigd. Terwijl ik Mathieu een heel sympathieke man vind. Maar hij functioneerde niet goed. Toch is het heel heftig het vertrouwen in iemand op te zeggen." De VVD heeft zich in de afge lopen periode niet als een echte oppositiepartij gedragen. "Nee, want oppositie voeren betekent toch niet dat je overal op tegen moet zijn. Als de plannen goed zijn, dan steunen we die. Onge acht van welke partij ze afkomstig zijn." Ingeborg de Barbanson hoopt op 18 november de verloren derde zetel terug te winnen. De liberalen staan open voor een plek in de coalitie. "De VVD samen met CDA en Samenwerking, dat zou een prachtige combinatie zijn", vindt ze. Toch heeft de VVD nog geen uitgesproken wethouders kandidaat. "Er zijn meerdere men sen binnen de partij die het kun nen. We moeten eerst maar eens zorgen voor een goede uitslag. En als we in het college komen, dan ligt het er ook aan welke por- tefeuille het wordt. Ik wil graag wethouder worden, maar je moet me niet op financiën zetten." Vei ligheid is een speerpunt van de liberalen. Plotseling fel: "Ik wil niet horen dat wij landelijk in de top drie van fietsendiefstallen staan. Venray is zo'n leuk dorp en toch geen wereldstad. Er heerst een gevoel van onveiligheid. Dat moet hoognodig veranderen. Wie zich niet veilig voelt, kan ook niet goed functioneren. De politie moet beter worden ingezet, daar waar het echt nodig is. Veiligheid mag geen zorgpunt zijn in Venray." Het politieke talent van de Ven- rayse is binnen haar partij niet onopgemerkt gebleven. Lande lijk staat ze hoog aangeschreven en ze wordt regelmatig uitgeno digd voor allerlei opleidingen. "Ik heb al de masterclass gevolgd in Utrecht. En komend jaar ga ik de topkader opleiding volgen van de VVD." De kans is groot dat ze politiek Venray een keer de rug toekeert. "Ja, wie weet. Het moet ook niet te snel gaan. Daarom zie ik het lijsttrekkerschap al als een mooie stap vooruit." Over drie weken zijn de verkie zingen. Het zijn spannende tijden. Landelijk populaire partijen als D66 en PVV doen in Venray niet mee. Waar gaan die kiezers naar toe? Zouden de aanhangers van Geert Wilders hun toevlucht zoe ken bij de VVD, zijn voormalige partij? Ingeborg de Barbanson wil geen brug slaan naar de PVV. "Wil- ders is te ver doorgeschoten. Het is knap hoe hij telkens de discus sie loskrijgt en de pers weet te bespelen. Maar hij benoemt alleen maar problemen. Ik verwacht dat hij ook met oplossingen komt. Daarin schiet hij fors tekort. Nee, Wilders past niet meer bij de VVD, want hij is geen liberaal. Het kan toch niet dat hij een belasting voor hoofddoekjes wil invoeren." Vervolg voorpagina Elianne Sweelssen (SP) is er niet van overtuigd dat de gemeente nu al geld moet bijpassen. "Dan wil ik wel eens weten over hoe veel het gaat. Pas als een school onder de wettelijke norm zakt, dan zal er een financiële bijdrage moeten komen." Gerda van Stel ten (CDA) denkt dat er helemaal geen extra geld aan te pas hoeft te komen. "Het hoeft helemaal geen probleem te zijn. Het SPOV heeft immers geld genoeg. En anders moet er maar bezuinigd worden bij het management. Zodat we per school minimaal drie leerkrach ten kunnen houden, dat is het minimum." Volgens Bert Linskens (PvdA) kost een leerling op een kleine school drie tot vier keer zoveel. "Maar geld is geen maatstaf. Het gaat om de kwaliteit." Lins- kens pleit voor duidelijkheid op korte termijn. "Die daling van 35 procent komt er aan. Sluiting mag niet als een zwaard van Damocles boven de scholen blijven hangen." Hans Teunissen (PP2) vindt dat het SPOV eerst maar eens moet aanto nen dat er extra financiën nodig zijn. Er ontspint zich een discussie over de grootte van de scholen. Een snelle rekensom leert dat er in Venray gemiddeld tweehonderd leerlingen per school zijn. Maar de verdeling is nogal scheef. Zo kan de pas uitgebreide De Hommel de instroom van leerlingen nauwe lijks aan. Kinderen uit Venray zou den met een busje naar Vredepeel moeten worden gebracht, stelt Gerrit Verkoeijen voor. "Al gaat het maar om vijf leerlingen, dat is al heel wat. Het vervoer moet toch te regelen zijn." Een toehoorder heeft zijn twijfels: "Die kinderen uit Venray zullen met gemengde gevoelens worden ontvangen." PvdA en VVD denken dat een her verdeling onmogelijk is. "Want de ouders hebben keuzevrijheid van onderwijs. Daar mogen wij niet aankomen", aldus Linskens. Hans Teunissen (PP2) vindt het even min een goed idee. "Want kinde ren moeten in hun eigen leefom geving naar school kunnen gaan. We mogen ze daar niet weghalen en naar de dorpen brengen." Meer bouwen zet voorlopig ook geen zoden aan de dijk. Linskens haalt zijn woonplaats Oostrum als voorbeeld aan. "De laatste vijf jaar is Oostrum flink uitgebreid, maar het aantal leerlingen op school blijft dalen." Hans Teunissen ('de pastoor moet maar weer eens langs de huizen gaan') krijgt de lachers op zijn hand. De politiek is eensgezind. Alle scholen moe ten zolang mogelijk openblijven. Maar hoe en hoelang? Veel zal van het prijskaartje afhangen. Duide lijk is dat de gemeente diep in de geldbuidel zal moeten tasten. Het spookbeeld van uitgestorven dor pen met dichtgespijkerde ramen wil iedereen voorkomen. ho keuten van loon Schoolbestuur SPOV heeft de beleidsvoornemens voor de komende jaren uitgewerkt. Het rapport is klaar maar komt pas in de openbaarheid na de gemeenteraadsverkie zingen van 18 november. Dan zal duidelijk worden wat de gevolgen zijn voor de twintig basisscholen en het personeel. Het belooft niet veel goeds. Het leerlingenaantal gaat enorm kelderen. Van 4300 (in 2006) naar 2800 over een jaar of vijftien. Yvonne Raaijmakers, voorzitter van het college van bestuur, heeft afgelopen donderdag tijdens de informatieavond in Vredepeel de uitdrukkelijke wens van de poli tiek, dorpsraden, ouders en bewo ners goed gehoord. De scholen in de kleine dorpen moeten behou den blijven. Daar is iedereen het over eens. Al wil de ene politieke partij daar verder ingaan dan de andere. Een dag later vertelt Raaijma- kers dat de enorme daling van het leerlingenaantal gewoonweg niet zonder gevolgen kan blij ven. "Als we alle twintig scholen open willen houden, dan kan het SPOV dat niet meer betalen. De inkomsten van het rijk zijn straks onvoldoende om alle uitgaven te bekostigen", zegt ze stellig. "Met veertienhonderd kinderen minder alle scholen in stand houden, dat kan gewoon niet." In Venray zullen straks 45 leslokalen leegstaan. Dit kost jaarlijks ruim 200.000 euro. "Het zal ons echt niet lukken al die ruimtes te verhuren. Daar moeten we een oplossing voor bedenken." Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) opperde donderdag in Vre- depeel dat het openhouden van alle scholen jaarlijks 500.000 euro gaat kosten. Yvonne Raaijmakers wil dit bedrag niet bevestigen. Ze vindt het aan de hoge kant en spreekt liever over een paar ton. Enkele politici meenden dat de gemeente helemaal niet financieel hoeft bij te springen. Het SPOV zou rijk genoeg zijn. Raaijmakers ontzenuwt het. "We zijn welis waar een gezonde organisatie met nogal wat reserves. Maar al dat geld heeft een onderwijskundige bestemming. Als je het omrekent per school, gaat het om een buffer van 40.000 tot 50.000 euro." Ze haalt Heerenveen en Delfzijl als voorbeeld aan. "Deze gemeen ten hebben respectievelijk al zes en vier miljoen euro in de basis scholen gestopt. Ze zijn er nu mee Verkiezingsdebat Met de gemeenteraadsver kiezingen van woensdag 18 november in zicht, wordt er op woensdag 4 november een verkiezingsdebat gehouden. Aan het debat nemen alle lijst trekkers van de zeven politieke partijen van de (nieuwe) gemeen te Venray deel. Het verkiezingsde bat vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis en wordt vanaf 19.00 tot 21.00 uur rechtstreeks uitgezonden door Omroep Venray. Publiek dat dit verkiezingsdebat in de raadszaal wil bijwonen is vanaf 18.45 uur welkom. Tijdens het verkiezingsdebat krijgen de lijsttrekkers een aantal stellingen voorgelegd, waarbij bij iedere stel ling twee of drie partijen recht streeks met elkaar in debat gaan. Deze partijen worden door loting bepaald. Daarna debatteren de overige partijen over de stelling. Ook het publiek krijgt de gelegenheid om vragen te stellen aan de politieke partijen. Presentator is Boude- wijn de Hen, programmamaker bij Omroep Venray, die in zijn programma Horizon in de maand oktober alle zeven partijen al de gelegenheid heeft geboden om het verkiezingsprogramma toe te lichten. Vervolg voorpagina "Dit is hoogst ongelukkig" Toine Wuts heeft Teunissen aan gesproken op de uitlatingen van Jansen. "We dachten met goed en wederzijds vertrouwen verder te gaan", zegt Wuts. "Blijkbaar wor den er toch politieke machtsspel letjes gespeeld. De uitspraken van Jansen zijn zeer onverstandig en een wethouder onwaardig. Dit schendt het vertrouwen. Alhoewel ik nog alle vertrouwen in Teunis- sen heb. Maar zoiets moeten ze niet teveel doen in Venray. Anders stopt de milieufederatie ermee en gaan we alsnog naar de rechter. Daar staan we sterk." Twan Jansen zegt het vervelend te vinden dat zijn stukje zoveel opschudding heeft veroorzaakt. "Ik ga de tekst corrigeren. Want het leidt blijkbaar tot misverstan den", zegt de wethouder dinsdag middag. "Die ene zin is versimpeld en inderdaad wat kort door de bocht. Het ging mij vooral om die twee jongens uit Baarlo, die actief zijn als vrijwilliger op het racecir cuit. Het was zeker niet de bedoe ling een verkeerde indruk te wek ken of allerlei associaties op te roepen." Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching gestopt. Op de lange termijn is dit niet vol te houden. We kunnen in Venray ook echt niet eindeloos door met twintig scholen", waar schuwt ze. In het rapport staan geen concrete berekeningen over de mogelijke tekorten. "Het allerbelangrijkste is hoe wij de toekomst zien. We zijn bereid met alle partijen hierover in gesprek te gaan. Wij luisteren goed naar wat de buitenwereld ervan vindt. Daarom waren we ook in Vrede- peel." Raaijmakers wil voorkomen dat door de verkiezingskoorts enkele delen uit het rapport een eigen leven gaan leiden. "Daarom komen we pas straks met het rap port naar buiten, in wat een rus tigere periode. Zodat het welover wogen ontvangen kan worden." Sluiting van scholen is een bevoegdheid van het SPOV Toch zal het schoolbestuur niet eigen handig te werk gaan. "Nee, we zul len het samen doen", zegt Yvonne Raaijmakers. "Het onderwijs is immers te belangrijk en het gaat ons allemaal aan." Echtscheiding? Alimentatie? Omgang? Tel.: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) 1 1 /A Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN A DVO C ATEN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3