Speurtocht SP wil betere standplaats ambulances Opening VVV/ ANWB Venray 'Groot verlies voor gemeenschap' 'Verkeerde aanpak toegankelijkheid' Gratis Heropening oogcentrum www.pptwee.nl Knallende openingsactie PEEL EN MAAS STELT VOOR haar kandidaat: PEEL EN MAAS Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 7 Boerenbond Swolgen vierde Werelddierendag niet alleen op zondag 4 oktober, maar twee weken lang tijdens de Dolle Die ren Dagen. Van maandag 28 sep tember tot en met zaterdag 10 oktober konden baasjes hun huis dieren extra voordelig verwennen, werd er voedingsadvies gegeven en was er voor de kinderen een Dolle Dieren Dagen Speurtocht georganiseerd. De speurtocht leidde de deelnemende kinderen door de winkel waar ze leuke vragen aantroffen die vervolgens moesten worden beantwoord. Bovendien gaf elke Boerenbond winkel drie waardecheques weg aan de winnaars. De gelukkigen bij Boerenbond Swolgen waren Fleur Meussen (50 euro), Onno Weken (25 euro) en Amber Gülcher (10 euro). Hendrik Maas, bedrijfslei der van de Boerenbondwinkel in Swolgen reikte de cheques uit. De winnaars kunnen hun waarde- cheque in de winkel besteden aan artikelen voor hun eigen huisdier. De ambulances staan in Ven- ray onder een open tent achter zakencentrum de Wieënhof aan de Leunseweg. Ronald van Hal (SP) vindt dit ontoelaat baar. Met het oog op de nade rende winter moet er een fat soenlijke standplaats komen. "Een fatsoenlijke stalling is geen overbodige luxe voor de ambu lances, die op elk moment van de dag startklaar moeten staan", zei Van Hal donderdag in de com missie Maatschappelijke Diensten. De SP krijgt van het ambulance personeel zorgelijke berichten te horen. "De wagens staan buiten in weer en wind en hebben last van de winterse ongemakken. Daar door kunnen vaak de aanrijtijden niet worden gehaald. Vooral in de uithoeken van de regio gaat het over de vijftien minuten heen." Van Hal noemde drie mogelijke locaties die als alternatief onder komen kunnen dienen. De Opel- garage op Keizerveld, busstation Hermes of de brandweerkazerne. Wethouder Jansen (PvdA) meldde dat de gemeente in overleg is met de Regionale Ambulance Voorzie ning (RAV). Alhoewel de gemeente er geen directe bemoeienis mee heeft. Het ambulancevervoer valt immers onder de provincie. Vol gens Jansen is het dilemma dat het ambulancevervoer binnenkort lan delijk opnieuw wordt aanbesteed. "Het risico bestaat dat de huidige vervoerder buiten de boot valt. Investeren zou dan weggegooid geld zijn." In de nieuwbouw van de Wieënhof is ook geen rekening gehouden met een standplaats voor de ambulances. "Er moet naar een vervangende locatie worden gezocht. De gemeente helpt daarbij mee. Want het is in ieders belang dat er een passende locatie is, zodat de aanrijtijden zo kort mogelijk zijn", aldus Jansen, die meldde dat er al contact is geweest met de brandweer. "De kazerne is een mogelijke optie. Het is ook een gunstige plek dicht bij de grote uitvalswegen en het is vlak bij Wieënhof." Sinds woensdag is de VVV/ ANWB Venray weer terugge keerd naar haar eigen pand aan het Henseniusplein. Hier is in de tussentijd hard gewerkt aan de verbouwing van dit geheel vernieuwde pand. In de nieuwe winkel kan de VVV/ANWB u nog meer van dienst zijn met een groter assortiment aan Human Natu re kleding en een nog ruimer assortiment kaarten, boeken en gidsen. Ook andere producten zoals de elektrische fietsen hebben een betere plek in de winkel gekregen. Verder is er een speciaal gedeelte ingericht met allerlei artikelen van Venray en omgeving; denk bijvoorbeeld aan leuke souvenirs zoals honing uit Venray, rabarber- producten of de alom bekende streekmandjes gevuld met Lim burgse producten. Uiteraard vindt u naast een ruim assortiment aan wandel- en fietsroutes ook de geheel nieuwe stadswandeling. Om de opening te vieren heeft de VVV/ANWB een leuke actie. Indien u voor minimaal 50 euro aan Human Nature producten koopt krijgt u daar een cadeaubon van 25 euro bij. Deze aanbieding geldt tot en met zaterdag 24 okto ber. Op zaterdag 24 oktober zijn er rond de opening diverse feeste lijke activiteiten. Van 13.30 uur tot 16.00 uur kunnen kinderen tot 12 jaar meedoen aan een ballonwed strijd. De kinderen die een ballon oplaten krijgen tevens een bon netje waarmee ze gratis poffertjes kunnen eten. Voor de muzikale omlijsting van dit geheel zal een drietal kleine draaiorgels zorgen. De eerste 100 betalende klanten ontvangen op die zaterdag boven dien nog een kleine traktatie uit de Peel. Verder kunt u alleen op deze dag profiteren van een zeer interessante TomTom aanbieding. Tot slot zal er door Boerderij 't Platteland een kleine proeverij worden verzorgd rondom rabar- berproducten. "Kansen voor de Hulst II' "Het blijft angstwekkend leeg op de Hulst II", zei Elianne Sweels- sen (SP) vorige week woensdag in de commissie Middelen. Na het afhaken van ScienceLink, en eer der BMW en de woonboulevard, wil het maar niet vlotten met het aantrekken van bedrijven voor de zichtlocatie langs de A73. Wethou der Heldens (CDA) meldde echter dat er iets 'veelbelovends' zit aan te komen. "Het gaat om twee zeer interessante projecten. We zijn met twee bedrijven serieus in de slag. Het gaat in beide gevallen om hoogwaardige werkgelegen heid", aldus Heldens, die er niet verder op in wilde gaan. "Want de beoogde partijen willen nog niet naar buiten treden." Op het bedrij venterrein komt mogelijk ook een hotel. Heldens: "Ook dit is zeer kansrijk. Ik hoop dat het van de grond komt." een abonnement waard They Hendrix, erevoorzitter voetbalclub SV Leunen, overleden Zaterdagavond is They Hen drix (75) in zijn woonplaats Leunen overleden. Hij was zeer actief in de Leunse gemeen schap. Hendrix is erevoorzit ter van voetbalclub SV Leunen. Afgelopen zondag werden alle voetbalduels afgelast. Hij zette zich ook in voor de historische werkgroep, de wandelpaden en hij was de voorman van de grote opknapbeurt van het kerkhof. Naast de voetbalclub kon ook carnavalsvereniging 't Knölleke altijd op hem reke nen. Hij ontving de Gouden Knol, de hoogste onderschei ding van de carnavalsvereni ging, en de zilveren speld van de KNVB. Door Henk Willemssen In maart 2009 sloeg het noodlot toe. Bij de kerngezonde zeventi ger - hij tenniste nog wekelijks fanatiek - werd een hersentu mor geconstateerd. Behandeling van het gezwel bleek welhaast onmogelijk. Zeven maanden later overleed hij. Wim Voesten was in de jaren zeventig en tachtig secre taris en bestuurslid van de voet balclub. Hij werkte al die jaren nauw met Hendrix samen. "Als iemand in Leunen ooit een lintje heeft verdiend, dan was They het wel. Eigenlijk onbegrijpelijk dat hij die koninklijke onderscheiding nooit heeft gekregen", vindt Voes ten. In 1970 kwam Hendrix in het bestuur van de voetbalclub. Drie jaar later volgde hij Herman Bal- tussen op als voorzitter. Dat bleef hij tot 1990. Hij werd benoemd tot erevoorzitter en op sportpark 't Klaverblad werd het laantje naar hem vernoemd.. SV Leunen maakte onder zijn bewind een enorme groei en bloei door. Zowel in ledenaan tal als op het prestatieve vlak. In 1969 werd het nieuwe sportpark geopend. Het was uniek voor die tijd dat drie dorpen (Leunen, Veu len en Heide) samen een sport park betrokken. Een paar jaar later bleek 't Klaverblad al te klein te zijn. Hendrix is trouwens ook de bedenker van de naam. 't Klaver blad symboliseert de verbonden heid van de drie dorpen. In 1979 volgde een uitbreiding met een derde veld plus vier kleedlokalen. In 1975 promoveerde Leunen 1 voor het eerst naar de vierde klas se. Tien jaar later wisten de oran je-witten zelfs de derde klasse te bereiken. Het waren de hoogtijda gen van de voetbalclub met They Hendrix aan het roer. Hoe was hij als voorzitter? "Een man die er zijn hele ziel en zalig heid inlegde", zegt Wim Voesten. "Een harde werker, die niet alleen op de voorgrond trad. Hij was er ook achter de schermen. Hij was zelf de eerste die de overall aan- trok. Als er op het sportpark iets gedaan moest worden, dan deed hij dat nog eerder dan op zijn eigen bedrijf." Volgens Voesten had de erevoorzitter niet alleen oog voor de prestaties. "Hij vond het recreatieve aspect van de voetbal club enorm belangrijk. Iedereen moest zich er thuis kunnen voe len. In die tijd werden er her en der al spelers betaald. Daar had hij een grote afkeer van, daar zou Leunen nooit aan beginnen." Het bestuur vormde in die peri ode een hechte club. Er was veel werk aan de winkel om alles bij de snel groeiende vereniging in goede banen te leiden. "We heb ben samen een heel mooie tijd beleefd. Het bestuur vormde inderdaad een hechte vrienden groep. Dat was ook de verdienste van They. Niet alleen ervoor sjou wen, maar er was ook tijd voor gezelligheid. We gingen samen uit met carnaval. En 's zondags na de wedstrijd hebben we heel wat gezellige uren in de kantine doorgebracht." Op 20 september 2009 bezocht Hendrix voor het laatst een voetbalwedstrijd: Leu nen tegen Swolgense Boys. Uitge rekend de twee clubs waarvoor hij actief was. Bovendien zag hij vol trots dat zijn kleinzoon Frank debuteerde in de hoofdmacht. De geboren en getogen Swol- genaar verhuisde in 1956 naar Leunen, waar hij met zijn vrouw Jo een boerderij betrok aan de Brienshoekweg. In het eerste jaar werd hij nog iedere zondag door een bestuurslid van Swolgense Boys aan huis opgehaald om in het eerste elftal te voetballen. Toen in 1963 SV Leunen werd opgericht, werd hij meteen lid. Hij speelde in het vaandelteam dat in 1964 het kampioenschap greep in de derde afdelingsklasse. Bij carna valsvereniging 't Knölleke was hij jarenlang actief als wagenbouwer. In 1972 werd hij uitgeroepen tot prins They II. Als oud-prins was hij de roerganger van de APK (Ald Prinsen Kompaneej). Hij was ook de trekker van de grote opknapbeurt van het Leunse kerkhof dat er nu weer prachtig bijligt. Ook als er in de kerk een klus gedaan moest worden, was hij van de partij. Zoals onlangs bij het leggen van de nieuwe vloer. "They stond dag en nacht klaar voor Leunen. Een groot verlies voor de hele gemeenschap", zegt Voesten, die hem een paar weken geleden nog opzocht. "Ik dacht maar even te gaan, want hij zou wel moe zijn. Maar het was zo laat, het werd tot na elven. De hele avond hebben we oude herinne ringen opgehaald. Je zag dat They weer opbloeide. Het is nog een heel leuke avond geworden." De uitvaartdienst vond donder dagochtend 22 oktober plaats in de St. Catharinakerk in Leunen. Subsidie aanpassing verenigingsgebouwen voor gehandicapten De politiek juicht het toe dat de gemeente 250.000 euro uit trekt voor het beter toegankelijk maken van verenigingsgebouwen. Gedurende vijf jaar kunnen ver enigingen en andere organisaties hun gebouwen aanpassen met subsidie, zodat ze beter toeganke lijk worden voor gehandicapten. John Michels (CDA) vindt het doel goed, maar de aanpak verkeerd. De gemeente vermoedt dat het in Venray om zestig accommo daties gaat die gebruikt worden door vrijwilligersorganisaties. De bouwkundige aanpassingen bestaan vooral uit de aanleg van een hellingbaan, het installeren van een lift en het aanpassen van de toiletten. De 250.000 euro wordt gehaald uit de reserve WMO die stevig gevuld is. In de commissie Maatschappelijke Diensten uitte het CDA kritiek op de aanpak. Nu moeten de vereni gingen zichzelf melden om voor een maximale subsidie van 25.000 euro per gebouw in aanmerking te komen. "We zetten hier vraagte kens bij. We weten niet waar het probleem precies zit en we willen voorkomen dat het geld niet goed wordt besteed", zei John Michels in de commissievergadering. "De aanpak had precies andersom gemoeten. De gemeente had aan de voorkant de problematiek inzichtelijk moeten maken. Door eerst de zestig accommodaties te inventariseren en daarna een bud get vast te stellen. Dan kunnen we ook zelf de urgentie bepalen. Nu weten we niet of 250.000 euro teveel of te weinig is." Martin Wijnhoven (Samenwerking) stelde voor de termijn te verkorten naar drie jaar. Ingeborg de Barbanson (VVD) meent dat het bij enkele accommodaties nogal schort aan de toegankelijkheid. "Daar moeten we de nadruk opleggen." Geert Craenmehr (Lokaal Aktief) vindt het een goede zaak. Hij wijst op het gebouw van Omroep Venray dat onlangs is aangepast voor het gebruik van gehandicapten. "Maar we hebben niet in beeld waar de problemen precies zitten bij die zestig accommodaties. Het kan nog wel eens heel kostbaar wor den. Het geld zal snel op zijn", denkt Craenmehr. Bert Linskens (PvdA) wil dat er snel aan de slag wordt gegaan. Mieke Beerkens (inVENtief) vindt het een goed plan. "Want zodra de voorzienin gen zijn aangebracht, worden de gebouwen ook gebruikt door de gehandicapten." Beerkens vindt het wel een gemiste kans dat er vooraf geen advies is gevraagd van het Gehandicapten Platform Venray. "Het platform heeft veel deskundigheid op dit gebied. Het heeft ook veel rapporten over toe gankelijkheid van accommodaties. Maak daar gebruik van." Wethou der Jansen (PvdA) vertelde dat er al diverse aanvragen wachten op afhandeling. Nu er een budget is, kunnen de verenigingen aan de slag. "Dit had eigenlijk al veel eer der gemoeten", vindt Jansen. "We kunnen nu snel klappen maken. Met dit budget kunnen we tien tot vijftien gebouwen aanpassen." Volgens de wethouder is het niet nodig om alle accommodaties onder handen te nemen. "Dat zou verkwisting van gemeenschaps geld zijn. En sommige gebouwen zijn inmiddels al aangepast." Jan sen meldde dat hij geen ambte naren ter beschikking heeft om vooraf een onderzoek te doen, zoals het CDA voorstelt.John Michels reageerde: "Kijk dan wel goed naar waar de prioriteiten lig gen. Pak die gebouwen aan waar dit het hardst nodig is." Wethou der Jansen wilde wel vasthouden aan een periode van vijf jaar. "Als het budget snel is uitgeput, dan moeten we het opnieuw bekij ken. En we zullen actief bekijken welke accommodaties het meest in aanmerking komen." 'Niet gratis in parkeergarage' Martin Wijnhoven (Samenwer king) dacht twee uur lang gratis te kunnen parkeren in de parkeer kelder in de Gouden Leeuw. "Als trouwe Volkswagen-rijder kan ik namelijk met mijn Visacard twee uur gratis parkeren bij alle Q-Park garages in Nederland", meldde hij trots in de commissie Middelen. Wethouder Van der Broeck (CDA) hielp Wijnhoven snel uit de droom. "Nee, dit geldt niet voor onze parkeerkelder. Die is name lijk eigendom van de gemeente Venray, en niet van Q-Park." Van der Broeck wilde tevens een mis verstand uit de weg ruimen. "De gemeente heeft Q-Park alleen ingehuurd voor het beheer van de garage. Om gratis te kunnen par keren moet u echt naar Helmond of Eindhoven toe." Spirituele praktijk Sinds kort is in Venray een nieuwe vorm van maatschap pelijk werk op spirituele grondslag van start gegaan. Mieke Swinkels-van Dieren- donck is een praktijk begon nen voor mensen, die het gevoel hebben, dat het leven meer is dan dat wat de ogen zien. Volgens haar bepaalt juist dat onzichtbare namelijk je gevoel. Het spirituele maatschappelijk werk is een verdieping van haar eerdere loopbaan als maatschap pelijk werker. Gedurende dat werk liep zij geregeld tegen vragen aan die een diepere laag leken te heb ben. Zij wilde weten wat dat was en ging op zoek naar die dimensie. Tijdens die boeiende zoektocht vond zij antwoorden, die haar vol strekt logisch voorkwamen. "De prachtige liefdevolle en volstrekt logische manier waarop het leven is geordend, raakte mij diep in het hart. Ons leven blijkt een aaneen schakeling te zijn van oorzaak en gevolg, en dat ten diepste doorge voerd", aldus Mieke Swinkels-van Dierendonck. Zij deed haar spirituele kennis op door het volgen van cursussen en workshops, en door literatuur studie. Bijna altijd sloten de cur sussen en boeken naadloos aan bij haar volgende stap en innerlijke groei. Volgens haar is alles energie en heeft alles en iedereen energie om zich heen, mensen, dieren en stenen. Omdat het leven een leer school is kunnen wij dingen mee maken die ons energieveld versto ren. Het is dan belangrijk om als het ware weer in balans te komen, weer goed in je vel te komen zit ten. Meer weten? Neem dan een kijkje op de website www.spi- ritueelmaatschappelijkwerk. vpweb.nl of maak een vrijblijven de afspraak via 06-24920283 of ms.vand@gmail.com. LIOF steunt Inalfa Roof Systems Industriebank LIOF verstrekt extra financiële middelen aan Inalfa Roof Systems in Venray. Dat gebeurt met een achtergestelde lening. Inalfa is de tweede toele verancier van autodaksystemen in de wereld. Het geld wordt aan gewend om de technologische positie van het bedrijf verder te versterken. Wereldwijd zijn er bij Inalfa 1.500 mensen werkzaam in vestigingen in Nederland, Itali', Verenigde Staten, Brazilië, Korea, Japan en China. Het bedrijf heeft het door de economische crisis en het inzakken van de autover koop moeilijk. Zo gingen er het afgelopen jaar 90 banen verloren van de 500 in Venray. Ook maakte het bedrijf in de winter gebruik van werktijdverkorting en deel tijd WW. Maar volgens Inalfa zijn er tekenen van herstel, zowel in Europa als in Amerika. Daarnaast groeit het bedrijf snel in landen als China en Zuid-Korea. Het LIOF zegt vertrouwen te hebben in de toekomst van Inalfa. Vanafwoensdag 21 t/m zaterdag 24 oktober Human Nature Cadeaubon Human Nature cadeaubon van 25,- Gratis bijminimale besteding van€ 50,- van Human Nature (vraag naardevoorwaarden in dewinkel) Alleen zaterdag 24 oktober TomTom ONEXLv2TMC Meest recente kaarten van West-Europa Groot touchscreen van 4,3 inch Easyport houder En verder... anwb i De afgelopen zes weken heeft de Firma Strakk uit Venray de win kel van Oogcentrum van Meurs verbouwd. In het monumentale pand aan de Grotestraat 16 is de plafondhoogte weer hersteld naar originele hoogte van vier meter. Paul Cleven, interieurdesigner van Strakk, heeft geprobeerd een zo huiselijk mogelijke omgeving te creëren. De medewerkers van Strakk hebben het ontwerp geheel in eigen atelier vorm gegeven. De verlichting is uitgevoerd in ener giezuinige led waarbij de wanden van het winkelinterieur aan elk gewenste kleur kan worden aange past. Hierdoor ontstaat een omge ving waarbinnen de klant optimaal geadviseerd kan worden. De afge lopen periode zijn zowel binnen landse als buitenlandse beurzen bezocht zodat de monturencol- lectie geheel is aangepast met een aantal verrassende nieuwe merken. In het interieur is op drie meter hoogte een vide aangebracht. Hier op kunnen lokale amateurkunste naars nu en in de toekomst een aantal weken hun kunstwerken exposeren. Ook de ontwikkeling van glazen staat niet stil. Hoya, de huisfabrikant van Oogcentrum van Meurs, is in staat om voor een redelijke prijs het perfecte glas voor de klant te maken met een super hivision coating. Die wordt, tijdens de heropeningactie die tot 15 november duurt, geheel gratis aangebracht. Dit kan tot 150 euro voordeel opleveren. Loop gerust eens binnen en vraag even naar de mogelijkheden. Op het gebied van oogzorg is er weinig veranderd, oogzorg staat bij oogcentrum van Meurs hoog in het vaandel. Onno van Meurs, ooit de eerste optome trist in Venray, en met meer dan tien jaar ervaring, is in staat om in de geheel vernieuwde oogmeet ruimte uw ogen met geavanceerde apparatuur te meten en beoorde len. Of het nu gaat om een bril of contactlenzen er wordt altijd naar een passende oplossing gezocht. Ons Genoegen Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo heeft deelgenomen aan het bondsconcours van de Limburgse Muziekbond (LBM) in De Maas poort in Venlo. Daar behaalde de fanfare 82,83 punten en zat bij de top drie van de dag in de tweede divisie. Ons Genoegen had een concertprogramma samengesteld dat door de jury en het publiek gewaardeerd werd. Het resultaat was ook de beloning voor de inten sieve voorbereiding die gedaan is door de fanfare onder leiding van dirigent Geert Jacobs. Hij heeft optimaal gebruikgemaakt van de talenten die aanwezig zijn in het korps. Een korps met vierenzeven tig leden, van wie bijna eenderde deel jonger is dan twintig jaar. Bij zondere waardering kreeg ook het muziekstuk Gabriella's Song dat door Geert Jacobs speciaal werd gearrangeerd voor de fanfare. Met zang van Auke Classens en piano spel van Maartje van Rhee, beiden lid van fanfare Ons Genoegen, maakte dat nummer veel indruk. Venray actief betrokken voor betaalbare woningen voor leefbaarheid en veiligheid niemand langs de zijlijn iedereen doet mee! Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl proeverijvanrabarberproducten poffertjeskraam ballonwedstrijd WV-ANWB winkel Venray, Henseniusplein 13,5801 BB Venray Zolangdevoorraad strekt. [Wïardecheatie

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7