Niets! Xtc-pillen Auto's in brand PEEL EN MAAS SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 3 Twee gratis bewaakte fietsenstallingen De gemeente Venray legt dit jaar nog twee bewaakte fietsenstallingen aan. De stal lingen zijn gelegen op het parkeerterrein van het post kantoor en op parkeerterrein 't Liene. Verder wordt gestart met het fietsvrij maken van het winkelcentrum. In het kader van het project Centrum op de schop wordt het hele winkelgebied vanaf 1 janu ari 2010 fietsvrij. Er mag dan niet meer gefietst worden in de Grotestraat, Schoolstraat en een groot aantal aangrenzende winkel straten. Ook is het parkeren van uw fiets in het kernwinkelgebied vanaf dan niet meer toegestaan. "Dit maakt het winkelen in het Venrayse centrum veel prettiger. Er slingeren geen fietsen meer rond waarover je kunt vallen en fietsers hinderen het winkelend publiek niet meer", aldus wethouder Van der Broeck. Verspreid langs de ran den van het winkelgebied staan, wanneer Centrum op de schop is afgerond, stallingen voor ruim 1000 fietsen. Deze zijn te herken nen aan de roestvrijstalen beu gels, de zogenaamde nietjes. Een aantal van deze nietjes zijn reeds geplaatst, de laatste nietjes staan er voor het einde van het jaar. Daarnaast komen er nu dus twee bewaakte fietsenstallingen, samen goed voor nog eens 350 fietsen. Eén komt er aan de zuid zijde van het centrum, op de par keerplaats van het postkantoor. De andere komt aan de westzijde 'Oefenveld SV Venray bijna klaar' Met enige vertraging krijgt SV Venray binnenkort toch een extra oefenhoek op sport park De Wieën. De voetbalclub heeft een stuk grond moeten inleveren vanwege de bouw van de nieuwe sporthal. Ter compensatie zou aan de kant van de Hoebertweg een nieuw oefenveld worden ingericht. Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) zei in de commissie Maatschappe lijke Diensten dat is toegezegd dat het veld op 1 april 2009 gereed zou zijn. "De voetbalclub zegt dat de beloftes niet zijn nagekomen. De projectleider kwam telkens met andere dingen op de prop pen." Volgens wethouder Jansen (PvdA) was het juist SV Venray dat met aanvullende wensen kwam. "Dat heeft extra tijd gevergd. Maar de belofte wordt nagekomen. Eind oktober is het veld gereed en kan het worden ingezaaid." Het uitstel werd veroorzaakt door het draai en van het veld en extra voorzie ningen, zoals het hekwerk en een keerwand, waardoor de te gebrui ken oppervlakte groter wordt. Taekwondo niet in vechtsporthal De vechtsportaccommoda tie die bij sporthal De Wetteling wordt gebouwd, kan geen onder dak bieden aan taekwondo. Alleen de judoverenigingen kunnen gebruikmaken van de nieuwe hal, meldde wethouder Jansen (PvdA) donderdag in de commissie Maat schappelijke Diensten. "Bij nader inzien bleek dat judo en taekwon do niet in een ruimte te combine ren zijn. Het heeft te maken met de andere ondergrond die beide sporten gebruiken." Voor taekwondovereniging Tong-Il moet daarom nog een nieuw onderkomen worden gevonden. Jansen denkt aan de huidige kantine van sporthal De Wetteling. Deze ruimte was al eer der in beeld als vechtsporthal. Van wege de ongunstige indeling door de pilaren, viel het destijds af. Het ontwerp voor de judohal, die tegen de Wetteling wordt aan gebouwd, is klaar. Het college ver wacht nog deze maand de bouw vergunning te kunnen verlenen. Beveiligingspersoneel van dis cotheek Zenith heeft bij een con trole in de nacht van zaterdag op zondag 21 xtc-pillen aangetroffen bij een 20-jarige Duitse vrouw. Na de controle werd de politie gewaarschuwd. De vrouw is aan gehouden en de politie maakt proces-verbaal op. van het centrum, op parkeerter rein 't Liene. Beide stallingen wor den voorzien van een hekwerk en bewakingscamera's. De bewaakte fietsenstallingen zijn dag en nacht gratis te gebruiken. Dit levert in totaal 350 extra fietsenstallingen op. De wethouder denkt boven dien dat deze fietsenstallingen bij kunnen dragen aan het terugdrin gen van het aantal fiestdiefstallen in Venray. De fietsenstalling is bij het post kantoor is overigens van tijdelijke aard. TNT Post gaat medio 2010 uit het postkantoor en de eige naar van het pand bekijkt hoe hij deze hoek van het centrum kan gaan ontwikkelen. "Voordat daar iets gaat gebeuren zijn we twee jaar verder. Tot die tijd kijken we natuurlijk wel naar een perma- Vervolg voorpagina Samenwerking zegt vertrouwen op in Jansen Het CDA toonde zich heel wat milder. Sjoerd Ewals deelde zelfs complimenten uit aan de jonge ren die ondanks alle tegenslagen zijn doorgegaan. "Ze zijn erin blij ven geloven en hun plannen zien er goed uit. Er zijn alleen te veel problemen met het gebouw en het geluid." Wethouder Jansen (PvdA) gaf ronduit toe dat het gebouw niet geschikt is. "En achteraf is de geko zen constructie ook een ongeluk kige. Het heeft veel geharrewar veroorzaakt. De jongeren hadden hoge verwachtingen, maar het is niet uit de verf gekomen. We gaan op zoek naar een nieuwe accom modatie. Eind 2012 zal er duide lijkheid zijn." Martin Leenders: "In 2007 wis ten we al dat 't Podium tijdelijk was. Nu twee jaar later zijn we nog geen steek opgeschoten. De wethouder weet nog niets eens of hij 2012 wel haalt." Bert Linskens (PvdA) kapittelde Leenders. "Een zuur en slap verhaal. Iedereen wist dat 't Podium niet optimaal was. Maar Samenwerking is nooit met een initiatiefvoorstel geko men." Samenwerking kreeg steun van inVENtief. "Het is inderdaad een falend jongerenbeleid. Dit is niet jaar in, jaar uit vol te houden", aldus GerardThijssen. LokaalAktief en VVD vinden ook dat er in 2012 een nieuw jongerencentrum moet zijn. "Dat is ook de afspraak", zegt Ingeborg de Barbanson (VVD). De politie onderzoekt een brand die in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks tien voor twee werd gesticht op de Wet houder Pubbenstraat in Merselo. Een bedrijfsbus vatte daarbij vlam. Daarnaast werd ook een perso nenauto die voor de bus stond in brand gestoken. Een gedeelte van de achterkant van die auto was zwart geblakerd, meer informatie over de schade is nog niet bekend. Mogelijk zijn er getuigen die iets hebben gezien of meer kunnen vertellen over deze zaak. De poli tie Venray vraagt hen om contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. Tips zijn ook welkom via Meld Misdaad Anoniem, tele foonnummer 0800-7000. Wat gebeurt er als U niet adverteert Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching nente plaats", zegt de wethouder. Later dit jaar voert de gemeente een onderzoek uit naar de haal baarheid om de stallingen te laten bewaken door uitkeringsgerech tigden in de vorm van een re-inte gratieproject. Die mensen zouden daarmee werkervaring kunnen opdoen en hun arbeidsperspec- tief te vergroten. Begin november start de gemeente met de campagne 'centrum fietsvrij'. Via posters, de nieuwsbrief Centrum op de schop, zadelhoesjes en andere ludieke acties worden de bezoekers van het centrum bewust gemaakt van de op handen zijnde veranderin gen. Na een aantal maanden zal de gemeente handhavend gaan optreden. Fietsen zullen dan door bevoegde ambtenaren uit het cen trum worden verwijderd. 'Korfbal niet gebaat bij nieuwe sporthal' De nieuwe sporthal is volop in aanbouw. Rond de jaarwisseling beschikt Venray over een derde hal. Martin Leenders (Samenwer king) merkte in de commissie Maatschappelijke Diensten op, dat dan nog niet alle knelpunten zijn opgelost. "De korfbalclubs kunnen straks nog steeds geen goede uren krijgen in Venray." Wethouder Jan sen (PvdA) onderkende het pro bleem. "Het is inderdaad lastig voor de korfbalsters. Het probleem is dat zij maar een deel van het jaar bin nen sporten." Een criterium voor het verdelen van de uren is, dat de zaal het gehele jaar door wordt gebruikt. "We moeten er nog eens goed naar kijken hoe we de korf balclubs tegemoet kunnen komen", beloofde Jansen. "Het is echt een ramp dat geen enkele club bin nen de gemeente Venray terecht kan." De gezamenlijke korfbalclubs lopen al langer met het plan rond voor een eigen binnensportaccom modatie. Die zou mogelijk kunnen komen op sportpark De Heesakker in Oirlo. Korfbal is een van de wei nig sporten met zowel een veld- als een zaalcompetitie. Afkoopregeling? Functiewijziging? Concurrentiebeding? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) PEEL EN MAAS Wethouder Jansen wil tennishaal De Schaapskooi niet zomaar laten vallen De komst van overdekte jeu- de-boulesbanen in tennishal De Schaapskooi is zo goed als zeker van de baan. Een jaar geleden lanceerde de gemeen te het idee. Van het aanvan kelijke enthousiasme is niets meer over. "We hebben een jaar veel tijd, kosten en nutte loze energie verspild", zei Eef Zeelen, voorzitter van de stich ting Bouledrome donderdag in de commissie Maatschappelij ke Diensten. Bouledrome valt nu weer terug op het eerdere plan om een hal te bouwen nabij de huidige buitenbanen aan de Kempweg in Vlakwater. De stichting komt tot de con clusie dat De Schaapskooi ook financieel onhaalbaar is. Doordat de belangstelling voor indoorten- nis steeds verder afneemt, zou de Bouledrome een van de vier banen van de tennishal kunnen inrichten. "Een baan met een afme ting van 36 bij 17 meter is perfect voor ons", aldus Zeelen. Er kwam een kink in de kabel toen exploi tant Frank Janssen aankondigde er in 2012 mee te stoppen. TC Venray heeft dan de binnenaccommoda- tie helemaal niet meer nodig. Wet houder Jansen (PvdA) bekijkt of de gemeente De Schaapskooi kan verwerven. Dan moeten er wel verenigingen zijn, die er onderdak kunnen krijgen. Alleen de Boule- drome in zo'n grote hal is onhaal baar, vindt Jansen, die zijn hoop gevestigd heeft op Red Stars. De tafeltennisvereniging raakt zijn hal in de wijk Brukske kwijt. Het viel de wethouder echter rauw op het dak toen hij vorige week in Peel en Maas las, dat Red Stars een ver huizing naar De Schaapskooi niet ziet zitten. De stichting Bouledrome richt nu al zijn pijlen weer op een nieu we binnenaccommodatie nabij de Perdstal in Vlakwater. "De buiten banen liggen hier al, er zijn nuts- voorzieningen en er is voldoende parkeergelegenheid", aldus Zeelen, die denkt dat nieuwbouw zelfs goedkoper is dan de verbouwing van De Schaapskooi. "We kunnen het bijna helemaal op eigen kos ten uitvoeren." Wethouder Jansen voelt er ech ter (nog) niets voor De Schaaps kooi te laten varen. "De gemeente is bezig met plannen. We hebben een andere vereniging op het oog. Als zij meedoen dan is er voldoen de draagvlak." Martin Leenders (Samenwerking) herinnerde eraan dat de komst van Red Stars ijdele hoop is. De tafeltennisvereniging kiest voor een plek op sportpark De Wieën. "De afwijzende reactie van Red Stars verbaast me zeer", zei Jansen. "De Schaapskooi is een mooie accommodatie op een mooie plek die gebruiksklaar is." De wethouder zei ook zijn twijfels te hebben over de haalbaarheid van overdekte jeu-de-boulesba- nen in Vlakwater. Hij meent dat de stichting de zaak te rooskleurig voorstelt. Eerder zag de gemeente het al niet zitten om midden in het groen van Vlakwater een gebouw neer te zetten. John Michels (CDA) steunt de stichting Bouledrome in de keuze voor Vlakwater. "Dat zien wij wel zitten. De Schaapskooi betekent nog meer vertraging." Ook voor Martin Leenders (Samen werking) is het bespreekbaar. "Aan de optie Vlakwater werken wij graag mee." Ingeborg de Barban- son (VVD) denkt dat De Schaaps kooi onhaalbaar is. "Red Stars staat niet te springen. Het heeft al allemaal lang genoeg geduurd. We moeten geen tijd en energie meer in De Schaapskooi steken. Voor Bouledrome is Vlakwater de meest logische oplossing. Daar moeten we op inzetten." Lokaal Aktief en inVENtief denken er net zo over. Mieke Beerkens (inVENtief) drukte de wethouder op het hart er goed mee om te gaan. "Er zijn veel vrijwilligers die al jarenlang er hard en met veel enthousiasme aan werken. We moeten deze men sen niet de moed ontnemen." De commissieleden waren eens gezind, maar toch raakte Twan Jansen nog niet overtuigd. Hij uitte nogmaals zijn twijfels over Vlakwater. "Ik vrees dat we ons dan op een rul zandpad begeven." Ook over de mogelijke verhuizing van Red Stars naar De Wieën, is de wethouder niet enthousiast. "Het sportpark zit al behoorlijk vol met veel accommodaties en gebruikers. Er zit druk op. Het is de vraag of een tafeltennishal daar wel wenselijk is." Jansen zei de reacties van de commissieleden wel serieus te nemen. "Er zijn voor de Bouledrome twee varianten. Waarbij De Schaapskooi een gou den kans is, die we niet zomaar moeten laten varen. Zeker niet als we de tennishal voor een prikje kunnen krijgen." Het onderzoeksrapport 'Sturen in de mist' laat een falende aanpak zien van het begeleiden van bijstandsge rechtigden naar werk. De rekenkamercommissie onder zocht de jaren 2006 en 2007. Toen was er nogal wat mis op de gemeentelijke afdeling. Na een reorganisatie staat de re-integratie nu veel beter op poten. Op de vraag van Martin Wijnhoven (Samenwerking) wat er met de aanbevelingen wordt gedaan, meldde wet houder Jansen (PvdA) dat ze inmiddels allemaal zijn over genomen. Daarmee was de kou groten deels uit de lucht. Omdat het onderzoek in de 'verkeerde' peri ode plaatsvond en doordat de meeste kritische bevindingen nu niet meer actueel zijn, maakte de politiek er geen halszaak meer van. PvdA en vooral de SP lieten zich donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten nog het meest kritisch uit. "Ik schrik van de resultaten. De cliënten zijn de mist in gestuurd", zei Esther van Wamelen (PvdA). "Er is meer naast elkaar gewerkt dan met elkaar. Het wordt hoog tijd voor concrete doelen en korte lijnen." De PvdA wil meer aandacht voor de grote groep die al langer dan vijf jaar een bijstandsuitkering krijgt. Deze 'granieten' groep (52 procent van het bestand) krijgt niet of nau welijks een re-integratietraject aangeboden. Ook moet er meer werk gemaakt worden van alleen staande ouders, die vaak nog een lange arbeidstoekomst voor zich hebben Leonie Cals (VVD) vroeg ook extra aandacht voor deze groep. De rekenkamercommissie oordeelt dat er te passief gewerkt is waardoor de werkzoekenden onvoldoende begeleiding kregen. Er was ook nauwelijks overleg met de ingehuurde re-integratie bureaus. De VVD haalde ook het gebrek aan nazorg aan. Waardoor liefst 17 procent van het bestand als 'draaideurcliënten' wordt bestempeld. Deze groep valt na telkens een mislukte werkerva ring weer terug in de bijstand. "Een dikke onvoldoende", oor deelt Ronald van Hal (SP). "Het rapport laat weinig heel van het re-integratiebeleid. Het is weinig professioneel, niet pro-actief en er is veel geld uitgegeven maar er kwam weinig voor terug. Het zit dicht bij een wanprestatie." Onderzoekster Renée van Os meldde dat slechts 42 procent van de 194 bijstandsgerechtigden vroeg of laat (na pas anderhalf tot twee jaar) een traject kreeg aangeboden. "De individuele begeleiding schoot tekort. Er was een gebrek aan ambitie bij de consulenten. De afdeling was het overzicht kwijt. Het ontbrak aan sturing. De ingehuurde krachten hebben meer kwaad dan goed gedaan." Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) wilde er niet veel woorden aan vuil maken. "Iedereen wist dat het toen niet goed liep op de afdeling. Na de reorganisatie gaat het veel beter. Ik erger me mateloos aan dit onderzoek. Hoeveel geld heeft het wel niet gekost?" Grebenjak wijst erop dat alle gemeenten kampen met de 'granieten' groep in de bij stand. Deze mensen hebben zo'n grote afstand tot de arbeidsmarkt, dat er nauwelijks meer energie ingestoken wordt. Sjoerd Ewals (CDA) vindt het eveneens jammer dat er een periode is onderzocht, die niet meer recht doet aan de huidige manier van werken. "Ven- ray doet het nog niet eens zo slecht", meent de CDA'er. Wethouder Jansen vindt ook dat het rapport een vertekend beeld geeft. "In 2006 zijn er al stappen gezet op weg naar verbetering. Het was toen een oefenperiode en er waren inderdaad tekortko mingen. Maar bijna alle gemeen ten kampten toen met dezelfde problemen. Er is zeker geen spra ke van een wanprestatie. Met val len en opstaan is er inmiddels veel verbeterd." Het nieuwe beleid richt zich op drie doelgroepen: jongeren tot 27 jaar, inburgeraars en alleenstaande ouders met kinderen. "Plus men sen die een korte afstand hebben tot de arbeidsmarkt", aldus Jansen, die weinig heil ziet in pogingen om de 'granieten' groep snel aan het werk te krijgen. "Regulier werk komt voor de meesten niet in beeld. We kijken voor deze groep vooral naar de werkvoorzie ning of naar sociale activering in het kader van de WMO." De gemeente Venray en de Voedselbank Venray slaan de handen ineen om de armoede terug te dringen. Vrijdag teken den wethouder Twan Jansen en voorzitter Fred Welschen van de voedselbank de inten tieovereenkomst waarin de samenwerking is vastgelegd. In de overeenkomst spreken gemeente en voedselbank onder meer af dat de voedselbank haar klanten zal attenderen op de voor zieningen van de gemeente en dat ze hen erop zal wijzen dat voed selhulp tijdelijk is. Ook stimule ren beide partijen dat klanten van de voedselbank gebruik maken van (gemeentelijke)voorzieningen en reïntegratietrajecten. Wethouder Jansen: "De gemeen te Venray wil samen met de Voed- selbank Venray op een duurzame manier armoede terugdringen. Wereldwijd is hier aandacht voor en ook in Venray streven wij dit millenniumdoel na." De Voedsel- bank Venray bestaat sinds 2005. De voorziening was tot voor kort gevestigd in een ruimte van de kerk 't Zonnelied in Brukske. Eerder deze maand betrok de vrij willigersorganisatie een grotere ruimte in één van de gebouwen van de NLW-Groep aan de Smak- Wethouder Twan Jansen (r) en Fred Welschen bekrachtigen de samenwerking met hun handte kening. terweg. De ondertekening van de overeenkomst stond in het teken van de wereldwijde dag van de armoede. Bel (088) 850 00 00 proteion Centrum Venray in 2010 fietsvrij INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Bouledrome kiest opnieuw voor Vlakwater Lauwe reacties op falende re-integratie Gemeente en voedselbank bundelen krachten hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-ptussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3