Cox tweede SVOC01 E1 kampioen DES C1 kampioen Dubbel feest! Opvang steeds veiliger Extra controles PEEL EN MAAS Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 24 Jeugdbowlen Lijstaanvoerder Fireballs heeft twee opeenvolgende nederlagen geleden, zonder dat dit conse quenties had voor de stand. Op de derde speeldag werd met 10,5 -16,5 het onderspit gedolven tegen het eigen gemiddelde en op de vierde speeldag bleek Pinnen- jagers verrassend met 16 - 11 te sterk. Op de derde speeldag werd er door de koploper Fireballs niet echt slecht gespeeld, maar wist men slechts anderhalve game te winnen (4,5 punten) plus de helft van de individuele punten (6). Het resultaat was dus een 10,5 - 16,5 verlies met Melvin Vermeulen als beste speler van de dag met 171 607. Pinnenjagers kreeg van Mas- terball een flinke dreun om de oren door met 1 - 26 te verliezen van Masterball, waarbij Roel Wol- ters als enige een puntje voor zijn team veroverde. Jelle van Duuren speelde bij de winnaar een sterke wedstrijd met 151 529. Mel vin Hendriks en Sander van Bree behaalden als enigen de maximale score van vier individuele punten, waarbij Sander van Bree en pas sant met 102 zijn PR verbeterde. De vierde speeldag leverde een verrassing op, doordat Fireballs opnieuw verloor, nu tegen Pin- nenjagers, nog niet eens zozeer door eigen verdienste, maar meer door het matige spel, dat de kop loper nu liet zien. Individuele gin gen zeven punten verloren, terwijl beide teams ieder twee games wisten te winnen, maar het totaal verrassend naar Pinnenjagers ging, zodat laatstgenoemde team een verdiende 16 - 11 overwinning boekte. Melvin Vermeulen (Fire balls) was opnieuw de beste spe ler van de dag met 158 563 en bij Pinnenjagers was het Roel Wol- ters (463), die opponent Melvin Vermeulen drie persoonlijke pun ten afhandig maakte. Masterball speelde tegen het eigen gemid delde en deed dat voldoende voor een 15,5 - 11,5 zege. Jelle van Duuren liet nog een fraaie 144- game zien en Melvin Hendriks was met drie persoonlijke punten een nieuw PR van 121 de morele matchwinnaar voor zijn team. In de stand is de spanning weer helemaal terug door het dubbele verlies van Fireballs, dat toch met een half puntje voorsprong (59 punten) aan de leiding blijft, maar de hete adem van Masterball (58,5 punten) in de nek voelt. Pinnenja- gers kreeg weer enigszins aanslui ting en staat nu met 42 punt zesde als derde geklasseerd. Zaterdag 24 oktober wordt om 11.15 uur de Harrie Claessens-League gespeeld. Biljarten VOP/DWH KNBB Kader. Halfweg won van VOP/DWH met 6-2. Leon Elbers behaalde 2 punten gem. 11.54 HS 36. KNBB Banden B1.VOP/ DWH won van Tegelen met 5-2. Wilfried Godschalk 2 punten gem. 0.65 HS 7. Jac Litjens speelde gelijk 1 punt gem. 0.77 HS 5. Her man Veltrop speelde ook gelijk 1 punt gem. 0.51 HS 3. KNBB Libre C2 VOP/DWH verloor van de Jor- daan met 2-5. Caspar Michels 2 punten gem. 2.88 HS 10. BBHV Libre A klasse Hap/Hap won van VOP/DWH1 met 10-0. BBHV Libre A klasse Roelanzia tegen VOP/ DWH werd 2-10. Guido Kauffeld 3 punten gem. 13.20 HS 69. Kevin Voermans 3 punten gem. 3.25 HS 15. Frans Bonants 3 punten gem. 2.41 HS 11. BBHV Libre C klasse Boems Jeu tegen VOP/DWH werd 0-10. Theo Olde Daalhuis 2 pun ten Gem. 1 29 HS 5. A Broers een prima partij 3 punten Gem. 2.35 HS 6. Hans Schreurs 2 punten gem. 1.33 HS 6. Maikel Hendrickx 2 punten gem. 1.06 HS 6. Programma: 25-10 Libre Jeugd 't Topke-VOP/ DWH KNBB. 28-10 3 Banden B1 VOP/DWH- Inaborg KNBB. 29-10 Libre C2 VOP/DWH-Maas- bree KNBB. 30-10 Libre A klasse de Ketsers- VOP/DWH BBHV. Libre A klasse Hap/Hap-VOP/DWH BBHV. Biljartvereniging Roelanzia Roelanzia verloor met 10-1 van VOP/DWH/ Alleen Gerrit van Asten kon een puntje pak ken voor het gem. (11.80 kader). Roelanzia 3 won met 9-5 van de Ketsers. Wim Camps haalde een punt voor het gemiddelde (3.88). Frank Verbeek winst met 1.30 gem., goed voor 2 punten. Pieter Jan Straatman winst met 1.53 gem. goed voor drie punten. Mart van Ass winst met 1.37 gem. (2 pun ten). Roelanzia 4 wint met 8-6 van OGO 3. Roelanzia 4 speelt tot nu toe goed, ze staan bovenaan in de stand. Ruud Smolders pakte de volle winst, hij speelde 1.71 gem. (3 punten). Geert Linders speelde een sterke partij hij won met 1.84 gem. (3 punten). Lenie Sanders kon een punt pakken voor het gem. 1.73. Biljartvereniging De Peel De Peel won van den Hook met 7-0. Gerrit van Asten won zijn par tij met 18.75 gem. en een serie van 86. Harrie Mennen winst met 7.82 gem. en een serie van 25. Jo Poels speelde zijn partij in acht beurten uit, gem. 17.50 en een serie van 58. De Peel 2 verloor met 7-0 van de Pruuvers. BV Halfweg Het kaderteam won de thuis wedstrijd tegen VOP/DWH met 6-2. Eric Dericks met 26.67 gemid deld, Herman Robins met 10.63 gemiddeld en Theo Voesten met 13.75 gemiddeld wonnen in acht beurten hun partij. Het B1 team won thuis met 7-0 van Tegelen 3. René Dericks 1.472 gemid deld (serie van 12), Piet Volleberg 1.363 gemiddeld en Philip Ran 0.508 gemiddeld zorgden voor de winstpartijen. BBHV: Het drie bandenteam verloor met 6-4 bij t Trefpunt. Hans Peeters won zijn partij met 0.645 gemiddeld wat goed was voor 3 punten. Het gemiddelde van Nellie Dericks 0.357 was goed voor het vierde punt. Programma: 27-10: B1 Halfweg-Reuver'03 BC Venray Maar liefst 22 viertallen heb ben zich gemeld om een start te maken met het clubviertallen. Verdeeld over vier avonden gaan de deelnemers uitmaken wie op het einde van het seizoen viertal- lenkampioen wordt. Het team van Ron van Gaal met Piet van Genug- ten en Doke Verheijen met Lou Gillissen boekten in de A- lijn de grootste overwinning 25- 0. Het team van Agnes Bloemen deed daar niet veel voor onder. 25- 1. In de B- lijn was de grootste overwin ning voor het team van Jacques Jeurissen met 25- 5. Alle andere teams in deze lijn moesten zich tevreden stellen met ene 17-13 overwinning. In de C- lijn waren Jan Voesten en teamgenoten met 24- 6 te sterk voor hun tegenstan ders. Donderdagavond is de eerste competitieavond van het tweede blok en volgende week wordt de tweede viertallenavond gehou den. Overloonse Bridgeclub Op de vijfde competitieavond was het beste paar in geel Ber Poels en Annie Siroen met 56.77 procent. Luus en Wim van Son bezetten de tweede plek met 55.73 procent. Er was een gedeel de derde plaats voor Miny en Wiel Verhoeven en Riet Dobbe met Mien Kuenen met 55.21 procent. In de rode lijn waren Frieda en Thom Kalkman de winnaars met 62.75 procent. Ria en Kees van Son waren tweede met 58.33 pro cent en derde waren Toon den Brok en Marijn Schaeffers met 51.17 procent. In de groene lijn scoorden Mia en Wim Hecnkens het hoogst met 64.58 procent. Mien Spreeuwenberg en Piet Botden bezetten de tweede plek met 57.81 procent en Irma Huijs en Adele van Leuken waren met 55.21 procent derde. BC Klavertje Vier In de gele lijn zijn op de eer ste plaats geëindigd Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 59.20 procent. Een gedeelde tweede en derde plaats was er voor Tonny van Ham en Jeanne Korsmit en Wilma Dik en Lei Vis sers. In groen ging de eerste plaats naar Lucy Pingen en Joop Hooft met 71.04 procent, gevolgd door Dien en Theo Claessens met 66.08 procent. De derde plaats ging naar Truus Kok en Mia v.d. Munckhof met 64.50 procent. Bridgesoos De Kemphaan De uitslag van een avond vrij bridgen. In oranje op de eerste plaats met 67,71 Wil Tacken en Jeanne Korsmit, op de tweede plaats met 55,90 Diny Steegs en Huub Linders en op de derde plaats met 54,86 de paren Anny van Bindsbergen en Tiny Ouden hoven en ook Fracien Haegens en Tilly Reintjes. In groen op de eer ste plaats met 71,88 Jan Janssen en Frans Mertens, op de tweede plaats met 64,93 Joke Peeters en Gemma van Winkel, en op de derde plaats met 56,94 Tiny van Goinga en Jan Tiggeloven. BC Harten Drie De eerste zitting van de tweede ronde om het clubkampioen schap is gespeeld. In geel waren de winnaars Theo Jakobs en Henk Penninx met 62.50 procent, gevolgd door Trees v.d. Beele en Wim Teunissen met 59.50 pro cent. Derde waren Peter Koole en Jeu Steeghs met 58.33 procent. In rood waren Herma Darmstadt en Carolina Wikkers de beste met 61,58 procent, gevolgd door Hannie Keijsers en Joke Peeters met 54.58 procent. Derde waren Jeanne van Haaren en Antoinette Schaeffers met 54.17 pro cent. Volgende week maandag is de tweede zitting van de tweede ronde. BC Common Sense De vierde laddercompetitie is gespeeld. In geel waren de win naars met 62,50 procent Wil Tacken en Martien Verheijen, gevolgd door Rikie Cremers en Truus Michels met 59,92 procent. Derde met 59,50 procent waren Riet Dobbe en Cor van Elzakker. In rood waren Leny en Jos Arts de beste met 61,11 procent. De twee de plaats was met 59,72 procent voor Irma Huijs en Adele van Leu ken, gevolgd door Sara Hordijk en Ilse Tummers met 53,47 procent. Motorcrosser Emile Cox uit Wanssum heeft dit weekend zijn titel in de MX3 klasse verspeeld. Cox won het afgelopen seizoen in totaal acht manches, maar ging afgelopen weekend in Prinsen beek tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, na een slechte start onderuit. Hierdoor verspeel de Cox, die als koploper de laatste wedstrijd begon, zijn titel aan Paul Spierings. Die won de eerste man che en had daardoor de tweede manche aan een lage klassering voldoende. Cox ging in de eerste manche goed weg en dook vanuit de bui tenzijde de eerste bocht in. Hij werd echter aan de binnenkant verdrongen en ging zelfs bijna onderuit. Cox moest meteen een inhaalslag maken, want anders was de kopgroep weg. Naaste concurrent Paul Spierings had de kopstart en kon met vrij baan weg. Emile zette meteen de aan val in en vanuit een elfde stek reed hij in een halve ronde naar plaats vier, waarna het finaal fout ging. Cox: "Op een aanval bij twee rijders kwam ik met zeer hoge snelheid in een verkeerd spoor terecht. Ik dook met volle kracht voorover en ging tegen de vlakte. Ik kon nog wel strompelend van de baan komen. Een geblesseerde enkel was het gevolg." De motor ATV Venray In de herfstvakantie zijn er geen trainingen voor de pupillen en de CD junioren. De training op zater dag vindt in het bos plaats. Ver zamelen bij De Sprank om 10.00 uur.Agenda: 24 oktober Duatlon Weert, 25 oktober IJzeren Man Cross Weert, 1 november Klein-Zwitserland cross Tegelen. Lopersgroepen/alle niveaus dinsdag (start atletiek baan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. NRBC De eerste zitting van de tweede competitieronde is gespeeld. In geel waren Tilly en Jan van der Heijden eerste met de hoogste zaalscore van maar liefst 67,92 procent. De tweede plaats was met 55,83 procent voor Mientje en Toon Jakobs en derde waren Annie Boekholt en Jacqueline van der Slik met 52,08 procent. In rood waren Henk van Bergen en Cor Oostveen de beste met 58,33 procent. Tweede waren Herma Damstadt en Adri de Klerk met 54,69 procent, en als derde eindig den met 52,60 procent de paren Ger Janssen met Mien Pijpers en Bert en Carla van Kempen. In blauw waren de winnaars Ria Drabbels en Ria van Mil met een score van 64,06 procent, gevolgd door Adri en Piet Kock met 60,42 procent. De derde plaats was voor Corrie Jenniskens en Mariet Strij- bos met 54,69 procent. was beschadigd en Cox gaf de hoop op een titel nagenoeg op. "De verslagenheid was inderdaad groot, bij de EHBO-post bleek dat er niks kapot was in mijn enkelge wricht. Daarom hebben we ook besloten in de tweede manche te starten." Verbeten verscheen Emile Cox aan de start van de tweede manche. Nu had de crosser uit Wanssum de kopstart en in hoog tempo voerde hij de hele wed strijd aan. Hij finishte met meer als 40 seconden op nummer twee, echter niet genoeg om de Neder landse titel te pakken. "Ik heb alles aan de kant gezet en ben er tegen aan gegaan. Ik heb bewezen dat ik een waardige kanshebber ben geweest voor de titel en dat door de tweede manche te winnen vechtlust heb getoond, ondanks mijn enkelblessure. Ik ben erg teleurgesteld. Omdat ik wist dat ik vandaag beter en sterker was. Maar als ik het hele seizoen eva lueer mag ik niet treurig zijn. Ik heb het hele jaar gestreden voor kopplaatsen, maar een foutje en je bent weg, zo gaat dat in de sport. Je hebt het niet altijd in de hand." Motorcrossers Met nog een wedstrijd te gaan in Dongen, is het seizoen voor de Jeugdrijders ook ten einde. De jeugdrijders waren nog te gast op het circuit Stanserhorn van MC Heeswijk. Er hadden zich voor deze wedstrijd 196 rijders inge schreven. Bij de Veteranen werd afscheid genomen van Marcel Hoedemakers die na 34 jaar cros sen de helm aan de wilgen hangt. Bij de 50 automaten wist Kevin Simons een sterke wedstrijd te rij den wat hem de derde beker ople verde. Met een vierde plek in het dagklassement viel Kimberley van der Aa net buiten de bekers. Bij de 85 kleine wielen B wist Tino Broere na het rijden van de man ches een achtste plek op te eisen. Bij de 85 kleine wielen eindigde Bart Pijpers na een verbeten strijd op een derde plek en was er voor Jules Deenen de zevende plaats weggelegd. Een negende plek in het dagklassement kwam bij de 85 grote wielen op naam te staan van Jeremy de Vink. De rij ders waren te gast op het circuit Stanserhorn in Heeswijk-Dinther. Voor verschillende klassen was het hun laatste wedstrijd maar er werd toch nog fel gestreden voor de punten. Er hadden zich voor deze wedstrijd 166 rijders ingeschreven. De dagoverwinning bij de MX 1 Nationaal kwam op naam te staan van Niek van Bent- hum en Rick Simons ging met de tweede beker huiswaarts. Bij de wedstrijd te Prinsenbeek eindigde Maarten van der Aa na het rijden van de beide manches bij de MX 3 Inters op een achtste plek. Bij de MX 1 senioren viel Koen Heldens met een zesde plek net buiten de bekers. Bij de MX 1 junioren wist Wilco Lindner een tweede plek op zijn naam te schrijven in het dagklassement. Komende week end is er de laatste wedstrijd van het seizoen en is er een jeugd wedstrijd in Dongen en een Nati onale wedstrijd in Meijel. Afgelopen zaterdag werden de meiden van het SVOC'01 E-team na een 4-0 winst op Oostrum ongeslagen kampioen. Het team kreeg in de competitie géén enkel doelpunt tegen. Het C1-team van korfbalvereni ging DES is kampioen geworden. Door een 0-3 zege in de uitwed- strijd tegen Heumen werd de titel door de meiden uit Vierlingsbeek binnengehaald. Op zaterdag 17 oktober was er feest in huize Tijssen in Merselo. Demi werd 2 jaar en het leukste cadeau was toch wel dat op diezelfde dag haar broertje Niek geboren werd. Dubbel feest dus voortaan! Allochtone vrouwen De cursus Liever bewegen dan moe is een landelijk ontwikkelde cursus, die bewezen effectief is in het verminderen van depressieve klachten. GGZ Noord- en Midden Limburg start in november samen met fysiotherapeuten Venray en stichting Stelcom in Venray met een cursus voor allochtone vrou wen, die last hebben van somber heid, depressieve klachten en/of stress. Liever bewegen dan Moe is een cursus voor allochtone vrou wen. Men krijgt eerst een half uur voorlichting over thema's als depressie, stress, spanning, ont spanning, beweging en voeding. De voorlichting wordt gegeven door een preventiewerkster. Ver volgens gaat men onder begelei ding van een vrouwelijke fysio therapeut samen bewegen. Door samen meer te bewegen merkt men dat stress, angst en depres sie afnemen. De cursus start met een informatiebijeenkomst en kennismakingsgesprek op vrij dag 13 november om 9.00 uur in moedercentrum EVA aan de Pater- slaan in Venray. Daarin krijgt men uitleg over de cursus en wordt bekeken of de cursus aansluit bij uw verwachtingen en behoeften. De cursus bestaat verder uit acht wekelijkse bijeenkomsten en de start is op vrijdag 20 november van 9.00 tot 11.00 uur. Vooraf aan melden is verplicht. Aanmelden of vrijblijvend een folder aanvragen kan bij Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ ggznml.nl. Dag van de Vrijwilliger Match Steunpunt Vrijwilligers werk Venray houdt op zaterdag 21 november De Dag van de Vrij williger Venray. Tijdens deze dag wordt speciaal aandacht besteed aan de vrijwilligers en het vrijwil ligerswerk in de gemeente Ven- ray en de dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum. Het mid dagprogramma in de foyer van de schouwburg in Venray staat in het teken van; cultureel verwen nen met een vleugje van vroeger naar nu. Op het Schouwburgplein worden bezoekers muzikaal bin nengehaald door Joekskapel Van Toete noch Blaoze uit Venray. Een show van muziek, zang en dans van vroeger is de opening van deze middag. Centraal in het pro gramma staat zoals alle jaren de prijsuitreiking met dit jaar twee hoofdprijzen. De genomineer den hiervoor zijn Jeugdbeweging Wanssum, Sint Nicolaas Gilde Ven- ray en Stg. OJC Jera'70 Ysselsteyn. Daarnaast is er de publieksprijs. De bezoekers bepalen welke organisatie met deze publieksprijs naar huis mag gaan. Zij kunnen kiezen uit bovenstaande kandida ten of de organisaties Gehandi capten Platform Venray, Stg. Afa sie Noord Limburg, en Venrays ArbeidsPracticum, die net niet tot de laatste drie genomineerden wisten door te dringen. Na de prijsuitreiking sluit het duo Um en Um deze middag op ludieke wijze af. De foyer is vanaf 13.30 uur open. Ondersteuning voor kinderen In het najaar 2009 worden vanuit het preventieprogramma KOPP/KVO van GGZNML en RiaggZuid in de regio Noord- en Midden-Limburg weer ondersteu ningsgroepen voor kinderen (9-12 en 12-15 jaar) van ouders met psy chische en/of verslavingsproble men aangeboden. Deze kinderen worden in hun gezin veelal met stresssituaties geconfronteerd. Naast praten met elkaar wor den de bijeenkomsten ingevuld met leuke activiteiten. De groe pen bestaan uit 9 bijeenkomsten (incl. een terugkombijeenkomst) voor kinderen en twee informa tieve bijeenkomsten voor ouders. Omstreeks oktober 2009 zal een Doe-Praatgroep (9-12 jaar) starten in Venray en een Pubergroep (12 15 jaar) in Roermond. Voor meer informatie over deze groepen en/of aanmelding kunt u contact opnemen met het preven tieprogramma KOPP/KVO via het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid GGZ Noord- en Mid den-Limburg, Stationsweg 46 in Venray, telefoonnummer 527066. Klanten tevreden over uitvoering Wmo Klanten van de gemeente Venray zijn tevreden over de manier waarop de gemeen te de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in 2008 heeft uitgevoerd. Op nagenoeg alle prestatievelden scoort Venray dikke voldoendes. De evaluatie van de Wmo over 2008 laat dat zien. Voor de evalu atie werden klanten bevraagd en werden cijfers van andere gemeenten bekeken. De klanten konden hun mening geven over de toegang tot de ondersteuning, de hulp bij het huishouden en de hulpmiddelen. Ook werd hen gevraagd waarom ze een beroep deden op de gemeente. Negen van de tien klanten is tevreden over de ondersteuning bij de behan deling van de aanvraag. Over de wachttijd nadat de aanvraag is toegekend is 70% tevreden. De klanten waarderen de hulp bij het huishouden met een 8. Bijna alle klanten (99%) vindt de huishou delijke hulpen hen met respect behandelen en dat ze snel en effi ciënt werken (90%). Wmo-klanten geven de verstrekte hulpmiddelen (rolstoelen, scootmobielen etc) een 7,3 als rapportcijfer. Het minst tevreden zijn de klanten over de vergoeding die ze ontvangen bij een verhuizing (78% is tevreden) en over het omrijden en wach ten op het taxibusje. Hierover is minder dan de helft van de klan ten te spreken. "Mooie cijfers", zegt wethouder Twan Jansen. "Het geeft aan dat we ons werk goed hebben gedaan. Dat is mooi, maar belangrijker is dat onze klanten aangeven op hoofdlijnen tevreden te zijn over dat werk. En ze geven aan waar het nog beter moet. Daaraan blijven we werken." Jan sen benadrukte dat op het gebied van wachttijden en omrijden de gemeente slechts beperkt invloed kan uitoefenen. Een jaarlijkse eva luatie is verplicht opgenomen in de Wet maatschappelijke onder steuning. De evaluatie wordt voor gelegd aan de Wmo-klankbord- groep en aan de gemeenteraad. Margriet gaf feest voor vrijwilligers In december 2008 won Mar griet van Glabbeek uit Leunen de titel Mooi Mens 2008. Voor haar een erkenning van het belang en de uitgangspunten van palliatieve terminale zorg. Samen met de prachtige titel, won ze ook een geldbedrag dat ze gebruikte om alle vrijwilligers die zo enorm belangrijk zijn, in het zonnetje te zetten. "We kunnen niet zonder vrijwil ligers en mantelzorgers", vertelt Margriet, "ik was er dan ook snel uit. Het moest een feestje worden voor alle vrijwilligers waar ik mee werk of heb gewerkt." Het afgelopen jaar heeft voor Margriet veel in het teken gestaan van Mooi Mens. Ze vindt dat ieder een die inspeelt op de behoeften van zowel de stervende als de naasten in deze fase van het leven, deze titel verdient. Vandaar ook het feestje. 'Vrijwilligers boren energie, creativiteit en passie aan, en door op deze manier in het leven te staan, kunnen zij een voorbeeld zijn voor anderen. Ze houden van wat ze doen!' Het feest, waar Gildeopleidin- gen in Venlo haar ruimte voor beschikbaar stelde, kwamen zo'n 160 vrijwilligers samen. Rouwthe- rapeute Claire van den Abbeele gaf een intense en diepgaande lezing genaamd 'Hoe ga je vrijwil lig zelf met verdriet om?' Maar het was veel meer dan dat. Ook werd er gezorgd voor een vrolijke nooit door 'Theater tussen de bedrijven' en was er ruimte voor iedereen om samen met elkaar te genie ten. "De sfeer was warm, gezellig, als een reünie. Voor mij was het genieten van al die lieve mensen. Mijn hart liep over en kon het soms even niet aan, zo verbindend en verwonderlijk", aldus Margriet. Ze ziet het dan ook als een mooie afsluiting van het Mooi Mens-zijn en gaat zich nu weer volledig rich ten op nieuwe ontwikkelingen en trainingen binnen de palliatieve zorg. Margriet houdt van wat ze doet en is daarmee ook zelf heel mooi voorbeeld voor anderen. Per 1 januari 2010 worden de eisen voor gastouders aange scherpt. Zij moeten voortaan in het bezit zijn van een certificaat dat getuigt van vaardigheid, erva ring en kennis op het gebied van opvangen en opvoeden. Hebben ze dat niet op 1 januari 2011, dan kan dit de ouder van het kind tienduizenden euro's kosten. Die moet dan geld terugbetalen aan de Belastingdienst. Niet alle gast ouderbureaus krijgen het op tijd voor elkaar om hun gastouders te laten voldoen aan de nieuwe eisen volgens de Wet Kinderopvang. Grote gastouderbureaus worden nu al veel benaderd om gastou ders van kleinere bureaus op te vangen en over te nemen. Spring Kinderopvang, een kinderopvang organisatie met 145 gastouders in vele Brabantse en Limburgse gemeenten, waaronder Venray en Venlo, ergert zich al jaren aan de negatieve beeldvorming over het 'beroep' gastouder en is blij dat het gastouderschap in Nederland een nieuw, professioneel gezicht krijgt. Gastouderopvang wordt hierdoor steeds veiliger. Vele kinderopvangorganisaties, waaronder het gastouderbureau van Spring, voldoen al jaren aan hoge kwaliteitseisen en selec teerden gastouders, volgens een streng selectiebeleid, al op hun kwalificaties. Ondanks dat de overheid pas laat de nieuwe eisen bekend heeft gemaakt, is dit gast ouderbureau er van overtuigd dat zij in het register van goed gekeurde opvang wordt opgeno men, zodat haar opvang vergoed blijft worden door de overheid. De bemiddelingsmedewerkers van Spring hebben hun krachten gebundeld en een projectmede werker benoemd zodat de gast ouders optimaal worden begeleid om tijdig te kunnen voldoen aan de nieuwe eisen. "Als ze dat al niet deden. Het gaat hierbij namelijk om de basiskennis voor het veilig en professioneel opvangen van kinderen, zoals kinder-EHBO, vei ligheid, hygiëne en het herkennen van kindermishandeling. Onder delen die standaard zijn opgeno men in ons pedagogisch beleid en waarvoor wij gastouders al cursussen bieden," aldus Ilonka Wolters, projectmedewerker gast- ouderopvang, die het opleidings niveau van de gastouders inven tariseert en nauwe contacten onderhoudt met het Implementa tiebureau. Een initiatief van over heid, Bureau Kwaliteit Kinderop vang en de brancheorganisatie. Gastouderbureaus moeten zicht baar maken dat ze aan de nieuwe eisen voldoen. Zo heeft Spring haar jarenlange ervaring met het begeleiden van gastouders gebundeld in de Springdingen, een boekje over hun pedagogisch beleid dat onlangs alle gezinnen hebben ontvangen. "Een boekje dat mede door onze gastouders en de pedagogisch medewerkers op onze kinderdagverblijven, peuterspeelzalen en locaties voor buitenschoolse opvang tot stand is gekomen. Met daarin alles over de dagelijkse verzorging en bege leiding van kinderen. Van hoe wij omgaan met emoties, tot struc tuur bieden en een veilige omge ving die het juiste gedrag uitlokt." Daarnaast biedt Spring, in goed overleg met de diverse opleidings instanties, laagdrempelige work shops aan om de kennis van de gastouders meetbaar te maken voor de overheid. "We vinden het belangrijk dat onze gastouders zich volledig kunnen concentre ren op de opvang van de kinde ren. Wij zorgen ervoor dat alles daaromheen voor hen geregeld is." Het gastouderbureau van Spring heeft momenteel 145 gastouders in ZuidOost-Brabant en Noord Limburg, die tezamen opvang bieden aan zo'n 440 baby's tot pubers. Het Verkeershandhavingsteam van de politie Limburg-Noord is gestart met de uitbreiding van de controle op snelheid op bepaalde wegen. Eén van deze wegen is de Deurneseweg (N270) in Venray. Analyse van de ongevalcijfers in de politieregio Limburg-Noord heeft aangetoond dat een aantal van de wegen specifieke aandacht van de politie verdient. De analyse strekt zich uit over de afgelopen drie jaar. Onder andere op de Deurneseweg bleek een project matige aanpak noodzakelijk. Ook klachten van omwonenden en verkeersdeelnemers tellen mee bij deze keuze. In de jaren 2006 t/m 2008 bleken er op de Deurne- seweg, inclusief de kruispunten, 91 verkeersongevallen te hebben plaatsgevonden, waaronder een met dodelijke afloop op 20 janu ari 2006 in Heide en er gebeurden in die jaren vijftien ongevallen waarbij betrokkenen letsel oplie pen. De aanpak zal bestaan uit mobiele snelheidscontroles. Om de weggebruikers te waarschu wen voor de controles alsmede de aandacht te vestigen op verkeers veiligheid, worden binnenkort mottoborden langs het traject geplaatst. De maatregelen moe ten leiden tot een reductie van het aantal verkeersongevallen. De snelheidscontroles zijn van start gegaan in de week van 12 tot 18 oktober. De resultaten van de eer ste controledag tussen 08.00 en 21.30 uur zijn opmerkelijk te noe men. Er werden 8.671 passerende voertuigen gemeten, waarvan er 902 harder reden dan de toege stane snelheid van 80 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 152 km/u. Al deze overtreders ontvan gen binnenkort een acceptgiro van het Centraal Justitieel Incasso Bureau. Nieuwe vennoten bij Rühl Haegens Molenaar Venray Rühl Haegens Molenaar Venray heeft na de recente afsplitsing van de collega's in Eindhoven weer een nieuwe stap gezet richting de toekomst. De voormalige part ners, Stefan van Maasakkers, Pieter Weijs en Fer Verbeek, zullen voort aan samen met Lau Haegens als directeuren/eigenaren van Rühl Haegens Molenaar Venray BV de leiding vormen van het kantoor in Venray. De directie is van mening dat de accountants- en adviesorganisatie met ongeveer 40 werknemers de kwaliteit in huis heeft om de klan ten in het MKB op een juiste en professionele wijze van dienst te zijn. Naast een vakkundige eigen organisatie zijn er verschillende strategische partners op aanver wante adviesgebieden waar het kantoor een beroep op kan doen. Rühl Haegens Molenaar Venray ziet het als hun taak de klanten persoonlijk en professioneel bij te staan en te laten ontwikkelen. Het kantoor doet dit met een mix van jonge, energieke en ervaren mensen. Persoonlijke betrokken heid en korte lijnen zijn voor het kantoor erg belangrijk. Met deze nieuwe stap is de continuïteit van Rühl Haegens Molenaar Venray gewaarborgd en zal het kantoor de klanten de vertrouwde kwali teit blijven bieden. Kiezen en stemmen MEE Noord- en Midden-Limburg houdt op donderdag 22 oktober een themacafé in Hotel Wilhelmi- na in Venlo. Tijdens het themacafé komen mensen met een licht ver standelijke beperking bij elkaar om te praten over onderwerpen die hen bezighouden, deze keer is dat Kiezen en stemmen. In ver band met de herindeling zijn er in november verkiezingen in een aantal gemeenten in Noord Lim burg. Ter voorbereiding hierop besteedt het themacafé aandacht aan 'kiezen en stemmen'.'Kiezen, wat vind ik belangrijk?' en 'Stem men, ja of nee?' zijn de vragen die centraal staan. Er worden toneel stukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Er zijn leden van de Wmo-raad te gast die zelf een verstandelijke beperking hebben. En mensen van politieke partijen zijn aanwezig om te vertellen wat ze doen voor mensen met een verstandelijke beperking. Het themacafé is eens per twee maanden en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf 18 jaar. Aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Wilhelmina aan de Kalden- kerkerweg in Venlo en duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opne men met Yvonne van der Vlerk van MEE via telefoonnummer (077)3961515. Dinsdag 27 oktober 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Item: Gemeentepraat Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24