DES sluit af met nederlaag Jeugdinter- nationals gaan 'de boer op' Fraaie zege Oranje Wit Eerste puntverlies De Peelkorf Lisa Dreesens derde bij Super prestige Cup Bedrijven tafeltennis weer van start Goede prestaties judoka's Prijzen voor Tong-Il SV Merselo PEEL EN MAAS Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 23 De Peelrunners Zege SVOC'01 Set Up Eerste winst dames Jumpers Oranje Wit De Peelkorf Jumpers'76 verliest in Lieshout SV Oostrum korfbal Jeugd Red Stars redelijk op dreef Het Alvertje DC De Pielhaas SVOC'01 korfbal wjy M Jumpers'76 DES-Olympia: 11-14 (8-9). Doel punten DES: Sanne Rijbroek 3, Petra Branje 2, Eva Rijbroek 2, Wendy Rou- wens 2, Wendy Kuijpers 1 en Patricia Broeren. De korfbalsters van het Vierlings- beekse DES hebben zondag de eerste helft van de competitie, in de eerste klasse van de veldcompetitie, met een 11-14 nederlaag tegen Olympia afge sloten. Vol goede moed begonnen de dames van DES aan de laatste wed strijd. Olympia opende de score, maar Eva Rijbroek had daar meteen een antwoord op en scoorde de gelijk maker uit een doorloopbal. Vanaf dat moment was het ijs gebroken qua scoren en de ballen vlogen er aan beide kanten goed in. De twee ploe gen waren aan elkaar gewaagd en om de beurt scoorden ze uit mooie - en verschillende - acties. De doelpunten makers aan de kant van DES waren Sanne Rijbroek (3), Petra Branje (2), Wendy Rouwens en Eva Rijbroek. Na een ruststand van 8-9 zorgde Wendy Kuijpers in het begin van de tweede helft voor de gelijkmaker. Daarna zakte de concentratie even weg bij de dames van DES en daar maakt Olympia gretig gebruik van: 9-14. DES zette alles op alles in het slot van het duel, maar verder dan doelpunten van Wendy Rouwens en Patricia Broeren kwam de thuisploeg niet: 11-14. DES draaide goed mee in de eerste helft van de buitencompetitie, maar de Vierlingsbeekse ploeg ging wel bijna elke keer als verliezer van het veld. Dat in de poule de teams aan elkaar gewaagd zijn, daar is DES inmid dels ook achtergekomen. DES staat momenteel onderaan, maar de ploeg is er vast van overtuigd dat ze in de tweede helft van de buitencompetitie hoger zal eindigen. Begin november gaan de wedstrijden in de zaalcompe titie van start. In de herfstvakantie gaan de jeugd- internationals van het Nederlandse dameskorfbal 'de boer op'. Op diverse plaatsen in Zuid Nederland geven de oranjemeiden medewerking aan de organisatie van pupillendagen. Zij doen dit als tegen prestatie voor de support die zij van de clubs hebben ontvangen. In totaal staan er vijf pupillendagen gepland, waar circa driehonderd beginnende korfbalsters aan deelnemen. Woens dag 28 oktober is de beurt aan deze regio. Er komen op sportpark De Heesak ker in Oirlo een zestal jeugdinternatio- nals van het Nederlands dameskorfbal in actie. De Oranjemeiden begeleiden een speels korfbalcircuit en spelen microwedstrijdjes tegen en met D en E- pupillen. Naast gastvereniging SVOC'01 zijn er nog zeven clubs in Oirlo present, waaronder Oranje Wit uit Leunen. Er staan in Oirlo twee sessies gepland, een morgen- en een middagsessie. De verwachting is dat aan iedere sessies circa vijfenzeven tig beginnende korfbalsters deelne men. De activiteit wordt afgesloten met een fotosessie. De pupillen gaan samen op de foto met de oranjemei den en krijgen als herinnering aan deze bijzondere korfbaldag een oor konde uitgereikt. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag in Het Schuit water. Dit ligt tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizerdijk. Start bij het begin van de wandelrou tes vanaf 18.30 uur. Zaterdag 24 okto ber de Kastielse Baan Horst. Vertrek vanaf het clubgebouw om 9.00 uur. Zaterdag 31 oktober omgeving Geijs- teren. Vertrek vanaf het clubgebouw om 8.30uur. Iedereen is welkom om een keer mee te doen. Dinsdag baan- training van 19.00 tot 20.30 uur, Kas- tiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zater dag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. zaterdagmiddag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de par keerplaats in de Schadijker Bossen. SVOC'01- Wilma's: 10-14. Doel punten SVOC'01: Debbie Wismans 5, Noortje Philipsen 3, Kim Dircks 2, Yvonne Classens 2, Linda Claes- sens en Loes Hellegers. De korfbalsters van SVOC'01 won nen zondag in de overgangsklasse de uitwedstrijd tegen de Wilma's met 10-14. De gasten speelden gemo tiveerd en met vlijmscherpe scho ten en mooi combinatiespel bracht SVOC'01 de Wilma's gedurende de hele wedstrijd in de problemen. Een pluim voor de ploeg, die in de vorige wedstrijd nog te veel met zichzelf bezig was. De durf was terug en dat heeft zich uitbetaald in twee wed- strijdpunten. De zege is een goede afsluiting van de eerste helft van het veldseizoen. 3-2 1-3 4-0 4-0 2-0 1-2 0-4 0-4 2-2 0-4 2-2 4-0 4-0 4-0 4-0 3-2 Uitslagen Heren Hovoc 3-Set Up Dames ActiveRooy 2-Set Up 2 TSL Activia 6-Set Up 3 Jeugd Avoc MB1-Set Up MB1 Set Up MC2-VC Limac MC2 Set Up MC2-Peelpush MC1 Hovoc N6-1-Set Up N6-1 Avoc N6-2-Set Up N6-1 Set Up N6-2-Avoc N6-1 AV Flash N5-Set Up N5-1 Set Up N5-1-Hovoc N5-4 HVC N4-3-Set Up N4-1 VC Athos'70 N4-2-Set Up N4-1 Set Up N4-2-Brovoc N4-2 Set Up N4-2-AV Flash N4-3 Revoc 2-Set Up HR2 Set Up HR3-Summa Peelpush 2 1-3 Set Up DR1-Oldtimers 4-0 Site Out-Set Up DR2 2-2 Programma donderdag 22 okt. Set Up DR4-Kessel 2 19.00 Programma zaterdag 24 oktober Avoc-Set Up 18.15 Dames DKJO-Set Up 19.00 Programma vrijdag 30 oktober BVC Holyoke-Set Up 19.45 Uitslagen Merselo-Peelkorf 4 welpen 0-0 SKC'06-Merselo welpen 5-0 Oranje Wit-Merselo F-pup. 1-3 Merselo D1-Maaskorf D1 12-0 MKV C1-OranjeWit C1 7-0 OranjeWit B2-DES B1 3-2 Oranje Wit B1-HBSV B1 6-3 Swift A2-Oranje Wit A2 6-11 De Merels A1-Oranje Wit A1 4-11 Merselo-Lottum sen. 9-6 Peelkorf 5-Merselo midw. 10-2 Merselo-Peelkorf 4 welpen 0-0 SKC'06-Merselo welpen 5-0 Oranje Wit-Merselo F-pup. 1-3 Merselo D1-Maaskorf D1 12-0 MKV C1-OranjeWit C1 7-0 OranjeWit B2-DES B1 3-2 Oranje WitB1-HBSV B1 6-3 Swift A2-Oranje Wit A2 6-11 De Merels A1-Oranje Wit A1 4-11 Merselo-Lottum sen. 9-6 Peelkorf 5-Merselo midw. 10-2 Programma zaterdag 24 oktober SVOC'01-Merselo 2 F-pup.2 13.30 SVOC'01-Merselo 2 F-pup.2 13.30 Bladel 2- Jumpers: 36-47. Doelpun ten Jumpers: Kim Jeucken 25 punten, Caroline Burger 7 punten en Natalie Lammerts van Bueren 6 pun ten. Zaterdagmiddag stond voor de basketbaldames van Jumpers de wedstrijd tegen Bladel 2 op het pro gramma. De druk om te winnen was groot, aangezien ze vorig seizoen in de eerste helft van de wedstrijd maar een keer wisten te scoren. Het eerste kwart begon goed voor de dames uit Bladel. Na vijf minuten spelen keken de Venrayse dames tegen een achter stand van 10-2 aan. Jumpers kwam wat meer in de wedstrijd en wist te voorkomen dat de tegenstanders scoorden, waar ze zelf wel aan sco ren toekwamen. Het eerste kwart eindigde dan ook in een gelijkspel. Het tweede kwart bleek dat beide teams erg aan elkaar gewaagd waren. Er werd aan beide kanten goed ver dedigd, waardoor er niet veel scores vielen. Het Venrayse team ging de rust in met een voorsprong van 16-18. De tweede helft gingen de beide teams wat feller spelen, wat resulteerde in fouten en irritaties aan beide kanten. Het laatste kwart wist Jumpers de voorsprong van twee punten uit te breiden door een aantal mooie acties met goed samenspel. De Venrayse dames wisten deze voorsprong de rest van de wedstrijd te behouden. Bladel deed nog een dappere poging om het gat te dichten, maar het mocht niet baten. De eerste winst van het seizoen was een feit: 36-47. 9-11 16-7 3-9 4-1 7-8 4-11 6-11 6-3 3-2 7-0 2-1 4-2 0-3 1-3 0-4 0-2 1-0 0-0 Uitslagen Korloo-Oranje Wit Avanti 2-Oranje Wit 2 Gazelle 2-Oranje Wit 3 Recreanten-Oostrum Oranje Wit 4-Roka 2 De Merels A1-Oranje Wit A1 Swift A2-Oranje Wit A2 Oranje Wit B1-HBSV B2 Oranje Wit B2-Des B1 MKV C1-Oranje Wit C1 De Merels D1-Oranje Wit D1 ODOS D1-Oranje Wit D2 De Merels E1-Oranje Wit E1 Pupillen F1-Merselo welpen 2-SKC'06 Peelkorf 4-welpen 2 SV United 2-welpen 3 welpen 3-Peelkorf 6 Programma zaterdag 24 oktober Oranje Wit D2-HBSV D2 11.00 Oranje Wit E1-ODOS E1 10.00 Programma woensdag 28 oktober DOT-Recreanten 20.00 Uitslagen De Peelkorf A1-JES A1 12-5 De Peelkorf B1-De Korfrakkers B1 5-5 De Peelkorf B2-SVSH B2 2-2 De Peelkorf C1-De Korfrakkers C1 3-1 Gazelle C1-De Peelkorf C2 6-1 Spes (M) D1-De Peelkorf D1 4-1 SVOC '01 D2-De Peelkorf D2 1-2 De Peelkorf D3-Lottum D2 1-3 ODOS E1-De Peelkorf E1 0-0 Klimop (A) E1-De Peelkorf E2 0-7 De Peelkorf F1-SVO 1-2 Merselo-Welpen 4 0-0 Welpen 4-Oranje Wit 2 0-2 Welpen 6-Welpen 5 0-1 Welpen 5-SV United 2 0-2 Oranje Wit 3-Welpen 6 0-0 Programma zaterdag 24 oktober SKC'06-De Peelkorf F2 13.30 Uitslagen De Peelkorf-Klimroos 9-9 De Peelkorf 2-Klimroos 2 5-6 DOT 3-De Peelkorf 3 4-9 Vitesse-De Peelkorf 4 8-4 De Peelkorf 5-Merselo 2 10-2 Oostrum 2-De Peelkorf 6 6-7 Recreanten-Kraanvogels 2-4 De Peelkorf-Korloo 12-3 Programma woensdag 28 oktober De Peelkorf 5-Odos 2 20.00 Odos 3-De Peelkorf 6 20.00 Recreanten-Lottum 20.00 Korloo-Oranje Wit 9-11 (6-4). Doelpunten Oranje Wit: Yvonne Theunis (4x), Loes Kateman (3x), Kim Hendrix (2x), Aniek Drab- bels en Linda Houben. In de andere hoofdklasse boekte Oranje Wit een fraaie 9-11 zege in de uitwedstrijd tegen Korloo. De thuis ploeg stond bij rust nog met 6-4 voor. Na de pauze schakelde de Leunse ploeg een tandje bij en pakte dikver diend de winst. In de eerste competi tiehelft pakte Oranje Wit tien punten. Al snel kwam Oranje Wit op een achterstand van 2-0. Korloo zette veel druk naar binnen waar Oranje Wit heel moeilijk mee omging. Oranje Wit schakelde om en er werden goede kansen gecreëerd. De stand werd dan ook snel gelijk getrokken: 2-2. Het spel ging gelijk op, maar Korloo wist haar kansen te verzilverde, terwijl Oranje Wit dit niet voor elkaar kreeg. De oranjewitten misten de scherpte en begonnen statisch te spelen. Hier door bleef Korloo goed in zijn spel. De ruststand was dan ook 6-4 in het voordeel van de thuisploeg. Na de rust wist Oranje Wit wat het moest doen om de punten mee naar huis te kunnen nemen. Het spel moest dan ook feller en scherper gespeeld worden. Dit liet Oranje Wit ook gelijk zien na het fluitsignaal. Het baltempo werd een stuk hoger en het werd dan ook snel 6-5. Het duurde echter nog even voordat Oranje Wit de stand gelijk kon trekken. Zo lukte het Kor- loo toch weer om de voorsprong uit te bouwen 7-5. Dit weerhield Oran je Wit niet en het bleef doorgaan opzoek naar de goede kansen. Dit vertaalde zich in een 7-7 stand. Vanaf dat moment was het vertrouwen hele maal terug. Voor het eerst in de wed strijd nam Oranje Wit een voorsprong van 7-9. Korloo, dat zich niet zomaar gewonnen gaf, toonde veerkracht en maakte twee kansen af, waardoor het weer gelijk was: 9-9. De gasten bleven doorknokken en bleven goed zoeken naar kansen. Dit lukte en Oranje Wit kwam weer op voorspong 9-10. Met nog zeven minuten op de klok scoor de Yvonne, die goed stond te ballen, haar vierde doelpunt 9- 11. Dit was tevens de eindstand. De Peelkorf: Klimroos: 9-9 (5-5). Doelpunten De Peelkorf: Kim Kusters 3, Moniek Peters 2, Paula van Veghel 2, Lisa Verlijs- donk en Nicole Tielen. De korfbalsters van koploper De Peelkorf speelden zondag hun laatste wedstrijd van de eerste helft van de buitencompetitie en trof daarin tegen stander Klimroos uit Hoogeloon. In het verleden behaalde de hoofdklas ser uit Ysselsteyn tegen deze ploeg wisselende resultaten en het beloofde om die reden van tevoren dan ook een spannende wedstrijd te worden. De Peelkorf opende al snel de score met een mooi afstandschot van Lisa Verlijsdonk (1-0). Een vrije worp bracht Klimroos snel daarna weer op gelijke hoogte (1-1). Opnieuw kwam De Peelkorf op voorsprong (2-1), maar Klimroos had op ieder doelpunt een antwoord en zo ging het de eer- ste helft gelijk op. Na 35 minuten spelen was het opnieuw gelijk: 5-5. Voor De Peelkorf was het in de twee de helft zaak om zijn voorsprong uit te bouwen met minimaal twee pun ten. Met deze opdracht gingen de dames na rust dan ook het veld in. Ondanks enkele mooie kansen, lukte het de aanval echter niet om snel te scoren. Pas na tien minuten kwam de Ysselsteynse ploeg opnieuw op voor sprong (6-5). In plaats van de voor sprong verder uit te bouwen, werd het in de tweede helft een herhaling van de eerste helft: het lukte de Peel- korf niet om het gat te vergroten naar twee punten. Ieder doelpunt van de thuisploeg werd gevolgd door een tegendoelpunt van Klimroos. Een vrije bal bracht de tegenstander in de laatste fase van de wedstrijd opnieuw op gelijke hoogte en zo eindigde de wedstrijd. Tijdens een internationale zwem wedstrijd van de EU Swimming Invi tation in Aarschot, nabij Brussel, wist Lisa Dreesens van SG.Noord-Limburg/ SPIO in het eindklassement de derde plaats bij de dames te behalen. De zwemmers met de beste prestaties volgens FINA puntentelling kwamen in aanmerking voor dit klassement. Dreesens wist met haar zege op de 200 meter wisselslag 761 punten te scoren en met haar tijd van 2.20 minu ten kon ze daarmee de derde beste prestatie van dit twee dagen durend toernooi neerzetten. Op de 100 meter vlinder won ze het zilver in een tijd van 1.02, achter haar Belgische rivaal Charlotte Parent die tweede in het totaalklassement werd. De 100 vrij in 0.58 seconden gezwommen, was goed voor het brons. De winnares op dit nummer Nina van Koeckho- ven wist met haar 56.0 seconden de meeste Fina punten te behalen. Op het sprintnummer de 50 meter vrije slag wist Dreesens haar persoonlijk record aan te scherpen tot 0.27.36 en daarmee won ze het brons. BC Lieshout-Jumpers: 89-56 (26-43) Nadat eerder het reserveteam van basketbalclub Jumpers'76 de punten in Lieshout achter liet, deed het eer ste team dat ook. Jumpers'76 speelde een moeilijk wedstrijd en liet in de verdediging veel steken vallen waar door er keer op keer een fastbreak gelopen kon worden door de man nen van BC Lieshout, die de punten in eigen huis hielden: 89-56. Jum- pers'76, gehavend door een aantal blessures, startte vol zelfvertrouwen aan de wedstrijd. Lieshout, op papier een beter tegenstander, bracht veel meer lengte in het veld, maar in het eerste kwart liet Jumpers'76 zich niet overlopen. Door enkele fraaie scores inside en van buitenaf bleven de Venraynaren in het spoor van de thuisploeg. In het tweede kwart zet ten de thuisspelende ploeg echter een tandje erbij en liet Jumpers'76 zich veel te vaak overlopen in de fast- break. De verdediging van Jumpers'76 toonde veel gaten waardoor Lieshout kon uitlopen naar een ruime voor sprong voor rust: 43-26 Na rust leek Jumpers'76 zich enigszins te herpak ken en wist een aantal keer de basket te vinden. De Venrayse ploeg kwam echter niet dichtbij omdat Lieshout weer bleef scoren vanuit makkelijke fastbreaks. In het derde kwart werd dan ook door beide ploegen even veel gescoord; 18-18. In het laatste kwart stortte echter de Venrayse ver dediging compleet in en kon men het conditioneel ook niet meer bijbenen. Na een zeer matig optreden verloor de Venrayse ploeg dan ook terecht met ruime cijfers: 89-56. Aanstaande zondag staat de eerste thuiswedstrijd op het programma voor Jumpers'76. Het treffen met het reserveteam van Veghel is een herhaling van vorig jaar. Beide teams zijn namelijk gepromo veerd naar de overgangsklasse. Aan vang wedstrijd: 18.15 uur. Uitslagen Midweekdames JES-Oostrum 15-1 Midweekdames 2 Oostr.-Peelkorf 6-7 Recreanten Oranjewit-Oostrum 4-1 Aspiranten B1 Oostrum-Lottum 3-7 Aspiranten C1 Klimop-Oostrum 1-1 Pupillen D1 Swift-Oostrum 2-3 Pupillen D2 Oostrum-ROKA 10-0 Pupillen E1 SVOC-Oostrum 4-0 Peelkorf-SVO 1-2 Programma woensdag 28 oktober Oostrum-Miko'76 3 20.00 HBSV 3-Oostrum 2 20.00 Afgelopen weekend speelden zes Summa Red Stars- leden in Hoorn op het eerste B-Jeugdranglijsttoernooi van het seizoen 2009-2010. De pres taties waren redelijk te noemen voor zowel de jongens als de meisjes in hun leeftijdscategorieën. Bij de jon gens junioren traden aan de gebroe ders Tom en Max Thijssen en van hen bereikte Tom via een eerste plaats in de poule de hoofdronde. Max miste wedstrijdritme en hij strandde in de troostronde. Matthian Vaes speelde voor het eerst in de categorie pupil len en hij speelde goed in de poule. Via een tweede plaats plaatste hij zich voor de hoofdronde, maar helaas was het in de wedstrijd na de poule in een goede partij afgelopen. Bij de welpen trad aan Niels Jenniskens. Hij speel de niet slecht, maar kwam nog het nodige tekort. In de categorie meisjes kadetten B bereikte Lynn Martens de kwartfinale en Annika Jenniskens de finale. In de finale verloor ze echter van Ewa Bednarczyk uit Nieuwegein. Zaterdag gaat de competitie weer verder met vanaf 930 uur tot en met 17.00 uur de jeugd en vanaf 17.30 uur de senioren met onder meer de wedstrijd van Heren 1. Tafeltennnis- centrum, Kiosk 1A in Brukske. Voor nog meer informatie: www.nttb.nl@ redstars De eerste Maaswedstrijd is gespeeld. Uitslag: 1) Antoon San ders. 2) Martien Voermans. 3) Henk Theeuwen. De vijfde wedstrijd om de herfstkoning voor lange hengels is afgewerkt. Uitslag: 1) René Wijn hoven. 2) Peter Cuppen. 3) Antoon Langenkamp. 4) Antoon Sanders. 5) Henk Theeuwen. De totale serie werd gewonnen door Martien Voermans, tweede was Harrie Theeuwen, derde Antoon Sanders, vierde werd Jan Voes- ten en vijfde Lambert van den Hoog- enhof. Tot zondag 1 november kan men zich aanmelden voor de wedstrijdse rie om de winterkoning. De wedstrij den worden vanaf zondag 8 novem ber gevist. Aanmelden kan bij Henk Theeu- wen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en informatie betreffende lid maatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. Sportnieuws -info Korfbaltalent naar Engeland Op zaterdag 24 oktober spelen de nationale jeugdteams onder 19- en onder 16 jaar een interland tegen Engeland in Cambridge. Voor dat de oversteek naar de bekende Engelse universiteitstad gemaakt wordt, vinden centrale trai ningen en een oefenwedstrijd plaats Van links naar rechts:Noortje Philipsen, Linda Verlijsdonk, Pia Bartray en Aniek Drabbels in Nistelrode en Erp. Evenals tegen Duitsland, hebben de beide selecties ook nu weer een hoog 'Venray-gehal- te'. Noortje Philipsen van SVOC'01 en Linda Verlijsdonk van De Peelkorf zijn opgeroepen voor het Nederlands team onder 19. Pia Bartray van De Peelkorf en Aniek Drabbels van Oran je Wit maken deel uit van het Neder- landsteam onder 16, dat onder leiding staat van Erwin Dijkstra, met assistent- coach Marianne Potten. Engeland is een klein korfballand en kent niet een specifieke dameskorfbal afdeling zoals in Nederland. De Engelse teams bestaan dan ook uit speelsters, die in de gemengde competitie spelen. De eerste wedstrijden van de bedrijven recreanten tafeltenniscom- petitie van Summa/Red Stars zijn al weer achter de rug. Tudor en Barto's Broodjes zijn weer de favorieten voor de titel, maar er zijn ook een paar gevaarlijke outsiders die voor verras singen kunnen gaan zorgen. TempoTeam - Stroeken Electro 7-3 TempoTeam is enigszins verzwakt omdat zij John Bonants even moeten missen. Piet Bierman is zijn vervan ger en het zal een hele toer worden om de ervaren Bonants adequaat te vervangen. TempoTeam begon tegen het stugge team van Stroeken Electro, die ongewijzigd aan dit duel begon met Ton Zieltjens, Fons Coppus en de oude sluwe vos Wijkie David. Stroe ken begon goed want zowel Wijkie Davids als Ton Zieltjens wonnen hun wedstrijd tegen resp. Piet Bierman en Nel Dorssers. Wel had de sterk spelen de Angelina Koenen van Fons Coppus gewonnen. Fons had een off-day en kon ondanks zijn luidruchtig spelletje helaas geen winstpartij boeken. De mooiste partij was die tussen Ange lina Koenen en Wijkie David. Ange lina heeft het altijd moeilijk tegen deze veteraan die telkens weer met zijn verdedigende draaiballen vele tegenstanders tot wanhoop brengt. Maar uiteindelijk wist Angelina in de 5e en laatste game na vele prachtige slagenwisselingen de partij naar zich toe te trekken. Verrassend was wel dat ook Nel Dorssers met vijf games Wij- kie David wist te verslaan. Dorssers is duidelijk wat rustiger en daardoor las tiger geworden voor haar tegenstan ders en zal zeker meer winstpartijen gaan boeken. Zieltjens verloor alleen van Angelina Koenen. Piet Bierman wist ook heel netjes de partij tegen Fons Coppus te winnen en kan dus terugzien op een geslaagd debuut bij TempoTeam. Ook het belangrijke dub belspel werd gewonnen door het duo Koenen/Dorssers en aan het eind van de avond stond de stand 7-3 in het voordeel van TempoTeam. Red Stars - Tudor 3-7 Dit nieuwe team van Red Stars bestond uit Hans van den Bosch en de youngsters Justine Janssen en Rick Pouwels. Bert v.d. Venne maakt ook deel uit van dit team maar zal in de volgende wedstrijd zijn debuut maken in de Hoofdklasse. Tegen titel kandidaat en kampioen van vorig sei zoen Tudor begon Rick Pouwels tegen de zeer sterke en stugge verdediger Arno Schrivers en beiden maakten er een mooie wedstrijd van. De nog niet geheel getrainde Schrivers moest duidelijk wennen aan het agressie ve spel van Pouwels, die inmiddels zijn vuurdoop in de reguliere NTTB competitie achter de rug heeft en uitstekende resultaten heeft behaald. Rick is een stuk slimmer en rustiger gaan spelen en dat levert resultaat op gezien zijn verdiende overwinning tegen Schrivers in vier games. Ook tegen Peter Bouwmans en invaller Peter Arts wist Rick te domineren met als resultaat 3 overwinningen. Daar bleef het dan ook bij want Hans van den Bosch en Justine Janssen bakten er niet veel van. Beiden mopperden te veel op zichzelf in plaats van zich te concentreren op de wedstrijden. Het dubbelspel liet Red Stars uit handen glippen. De eerste twee games wer den nog wel gewonnen maar de res terende games waren een prooi voor het geroutineerde dubbel Schrivers/ Bouwmans. Invaller Peter Arts bij Tudor deed het heel verdienstelijk en hij won van zowel Hans v.d. Bosch als van Justine Janssen. Eindstand 7-3 in het voordeel van Tudor. Huggers Elektronika - Barto's Broodjes 1-9 Barto's Broodjes heeft direct laten zien dat zij titelkandidaat zijn. Tegen Huggers behaalden zij een grote overwinning en staan na 1 competi tieronde aan kop in de Hoofdklasse. Het team van Huggers is ongewijzigd evenals Barto's Broodjes. Wel had Barto's in Desmond Janssen een uit stekende vervanger voor de afwezige Dudd Moss. Deze jonge en enthou siaste speler bleef zelfs ongeslagen. Vooral tegen kopman Geert Huggers, die steeds beter gaat spelen, liet Des mond zien dat hij een uitstekende wedstrijdmentaliteit heeft en onder het oog van zijn vader Wiel speelde hij de sterren van de hemel. Echter de verassing van de avond was de prach tige en onverwachte overwinning van Geert Huggers op Leo Manders, die het heel lastig had tegen het zeer opportunistische spelletje van Geert. Met 11-9 in de vijfde en laatste game wist Huggers de wedstrijd naar zich toe te trekken. Verder liet Barto's het niet komen al moest Ernst Brechei- sen alle zeilen bijzetten om Geert Huggers te verslaan. Brecheisen bleef dus ongeslagen evenals debutant Des mond Janssen. Manders verloor dus alleen van Huggers. Patrick Hendriks en Geert van Boven bleven ondanks de vele trainingsuurtjes met lege han den achter maar tegen deze sterke tegenstanders is dat geen schande. Eindstand 9-1 in het voordeel van Bar- to's Broodjes. In café De Pielhaas wordt op zater dag 24 oktober vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven tot kan tot 20.15 uur of via telefoonnummer (0478)582187 Het toernooi begint om 20.30 uur. Uitslag darten: 1) Perry Bussers. 2) Patrick Ikkert. 3) Maikel Piertzak. 4) Marcel Oosterwijk. 1) Johan van Hoof. 2) Paul Hendrix. 3) Roy Troisfontaine. 4) Geert van Hoof. 5) Maggie van den Akker. Er werd 180 gegooid door Maikel Piertzak en Perry Bussers. De hoogste finish was voor Patrick Ikkert met 150 punten. Uitslagen Be Quick A1-SVOC'01 A1 5-3 De Wilma's-SVOC'01 10-14 Be Quick B1-SVOC'01 B1 5-5 Corridor 2-SVOC'01 2 6-7 Swift B2-SVOC'01 B2 6-2 De Horst 4-SVOC'01 3 5-7 SVOC'01 C1-Ona C1 0-3 SVOC'01 4-Lottum 2 2-17 Odio D1-SVOC'01 D1 3-4 SVOC'01 D2-Peelkorf D2 1-2 SVOC'01 5-SKC'06 2 7-5 SVOC'01E1-Oostrum E1 4-0 SVOC'01-De Merels 0-9 Programma zaterdag 24 oktober SVOC'01 E1-Gazelle E1 10.00 SVOC'01 F1-Merselo F1 13.30 De judoka's van de Venrayse judo Vereniging waren afgelopen weekend present op het 30e judotoernooi van judoclub Dai Ippo in het Brabantse Sint-Oedenrode. Op het goed bezette toernooi met deelnemers uit geheel Zuid-Nederland en België waren met name onze jongste judoka's succesvol. Van de meer ervaren judoka's was het met name Nic Goumans die met sterk en technisch goed judo zaterdags in de klasse t/m 50 kg indruk maakte. Hij versloeg al zijn tegenstanders in de drie voorrondes en plaatste zich hiermee voor de finale. Ook in de finale zegevierde hij door al in de éér ste minuut van de eigenlijk 4 minu- ten durende finale te scoren met een ippon. Hij was daarmee de enige win naar op zaterdag. Zondags was het de beurt aan de jongere judoka's gebo ren in 1998 t/m 2003, die zich vaak in een sterk bezet deelnemersveld goed staande wisten te houden. Met nog tien ereplaatsen behoorde de Venray- se vereniging tot de best presterende deelnemende clubs. Er waren eerste plaatsen voor Nic Goumans, Stijn Huntjens, Petran van Acquoij en Sil Philipsen. Een zilveren medaille was er voor Maggie van Hoof. Brons werd er behaald door Teun Philipsen, Munir Lemrini, Murat Okuyucu, Aroon Ayas, Zijan Rassulyar en Rezwan Rassulyar. Taekwondovereniging Tong-Il heeft met jeugdleden deelgenomen aan het Chin Hung sparringtoer- nooi in Sporthal De Kurref in Meyel. Dit toernooi maakt deel uit van een samenwerkingsverband van zes ver enigingen die op toerbeurt een toer nooi houden. In de diverse leeftijd- en bandklassen werd gestreden om de hoogste eer waar ook een prijs aan verbonden was. Negen leden van Tong-Il speelden de finale. Goud werd uitgereikt aan Jelle Walraven,Wesley Denissen, Dre Hendriks, Ayoub Cha- ouki, Mayron Gerrits, Ramin Ahmadi en Alex Tangjitwitsut. Tweede plaat sen waren er voor Björn Jacobs en Kevin Wilmse. Derde plaatsen gingen naar Devon Sonneveld, Soufiane Ach- nine, Anass Khandouk, Patrick Claus, Shyreen Gerrits, Josephine van Lin, Ayman Achnine, en Thomas Bus. Uitslagen BC Lieshout-Heren 85-56 BC Lieshout 2-Heren 2 82-49 Bladel 2-Dames 36-47 Springfield DHOM-U22 72-79 Slamdunk'97-U18 43-68 Programma zondag 25 oktober U22-Gennep Cougars 14.45 U14-Quo Vadis VHG 14.45 U12-BC Deurne Pioniers U12-2 14.45 Heren 2-OBC 2 16.30 Dames-BC Boemerang 16.30 Heren-Attacus 2 18.15 U18-OBC 18.15

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23