Woezel en Pip en Disney musical Zomaarpop in Oirlo Over de Tweede Wereldoorlog (3) Agenda Suzan Linssen muzikale kampioen Ramon de Stagiar in De Tijd o Nederland Leest Koekoeksjong PEEL EN MAAS Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray De herfstvakantie staat in Schouwburg Venray in het teken van voorstellingen voor en door kinderen: Woezel en Pip Op Avontuur, Sing-a Long en Vet Kindercabaret Nellerike, Ramses en Sjamke Voor de Disney's kleurwed- strijd dienen kleurplaten vóór 25 oktober ingeleverd te zijn. Deel name aan deze wedstrijd is gratis, maar je maakt alleen kans op de Disney-prijzen als je kaarten voor de voorstelling hebt. De grote Disney-tekenaars zijn ook ooit begonnen met het inkleuren van kleurplaten. Voor alle talenten uit Venray en omgeving: download de kleurplaat van de website www. schouwburgvenray.nl, kleur hem zo mooi mogelijk in en lever hem vóór zondag in bij Schouwburg Venray. De mooiste kleurcreaties hangen de hele herfstvakantie aan de voorzijde van de schouwburg en worden beloond met echte Disney-prijzen die na afloop van de voorstelling van 15.00 uur af te halen zijn aan de kassa. De activiteit Een bezoekje aan de Poppendokter, Doktersbezoek, staat maandag 26 oktober om 13.00 uur en 15.00 uur op het programma. Deelname aan deze activiteit is gratis, eits je kaarten voor de voorstelling hebt. Graag van te voren aanmelden. Woe- zel en Pip vinden alles leuker als ze samen zijn. Daarom mogen alle kinderen een knuffel, teddy beer of pop meenemen naar de schouwburg. En om te zorgen dat je vriendje nog lang bij je kan blij ven, is er een echte Poppendok ter aanwezig. Deze dokter kijkt je knuffel helemaal van top tot teen na. Als de knuffel een beetje ziek is, schrijft de zuster wel een receptje voor of plakt een pleis ter op de zere plek. De voorstel ling Woezel en Pip Op Avontuur is maandag 26 oktober om 14.00 uur en 16.00 uur. Eind september waren Woezel en Pip al eventjes op bezoek in de schouwburg om handjes te schudden en met iedereen op de foto te gaan. Van daag gaan ze op muzikaal avon tuur in het theater. Samen beleven ze allerlei spannende avonturen in de tovertuin. De hele show zit boordevol educatieve thema's en meezingliedjes, bekend van de Woezel en Pip boekjes. Dinsdag 27 oktober is de Disney musical Sing-a-Long twee keer te zien in de schouwburg, om 15.00 en 19.00 uur. Een wervelend en vrolijk theaterconcert voor het hele gezin. In snelle vaart zingen topsolisten Chantal Janzen en Jamai Loman vele succesnummers uit Disney's gevarieerde muzikale schatkist. Voor de kinderen popu laire liedjes van hun tekenfilmhel den en voor volwassenen hitsongs uit de grote Disney musicals. Vro lijke meezingmedleys, meeslepen de popballads en humor met een knipoog naar het volwassen deel van het publiek staan garant voor een selectie van het allermooiste uit het generaties lange repertoire van Disney. Een kindercabaret puzzeltocht is er op woensdag 28 oktober vanaf 13.00 uur. Een speurtocht in samenwerking met Venray Centraal. Gratis, wel van tevoren aanmelden! Test je gevoel voor humor tijdens de Vet Kinderca baret Puzzeltocht. Verspreid over diverse winkels in het centrum van Venray hangen puzzels, raad sels, grappen en vragen in de etalages. Voor deelname kun je het bestelformulier achter in de brochure van Schouwburg Venray invullen. Op de dag van deelname meld je jezelf aan de theaterkassa en krijg je een route, waarop alle deelnemende winkels vermeld staan. Zo kun je gegarandeerd alle onderdelen vinden. Zodra je alle winkels gehad hebt, kan er een zin ontcijferd worden. Heb je de zin ontcijferd, dan lever je het formulier in bij de theaterkassa. Alle goede oplossingen worden beloond met een leuke attentie. De voorstelling Vet Kindercaba ret Nellerike, Ramses en Sjamke begint woensdag 28 oktober om 19.00 uur. Lachen om alles wat niet mag. Lachen om je ouders en lachen om jezelf. Nellerike, Ram ses en Sjamke lachen om elkaar en ze pesten elkaar en jij mag lekker meedoen! Ze acteren, goochelen en zingen. Met heel veel energie, domme dansjes, muziek een vette voorstelling voor iedereen van 5 tot 85 jaar. Maar liefst drie dagen houdt jongerensoos OJC Watjang?!? een groot feest. Op vrijdag 23 oktober vindt een jubile umreünie plaats vanwege het 25-jarig bestaan van OJC Wat- jang?!?. Alle (oud-)Oirlonaren, (ex-)vrijwilligers en (oud-) soosgangers zijn van harte welkom. Een dag na deze reünie start bij OJC Watjang?!? de 24ste editie van het festival Zomaarpop. Op zaterdag 24 en zondag 25 okto ber staan maar liefst zestien acts en bands op de 'mainstage' en de 'soosstage'. Op zaterdag opent de band Crimson Sky het festival. De band, bestaande uit vier gas ten en een dame, is geïnspireerd door de 'groovy riffs' van Hendrix, de melodieuze zanglijnen van Foo Fighters en funky ritmes van Red Hot Chili Peppers, maar toch weet de formatie een krachtige eigen sound te brengen op het podium. Na deze knallende ope ner treedt op de 'soosstage', het tweede podium op het festival, de feestband Schandalica op. De leden van deze band zijn afkom stig uit America en Horst. Zanger Bommel trakteert het publiek op veelal Nederlandstalige feesthits, maar ook een gevarieerder reper toire in andere talen wordt niet geschuwd. Op het hoofdpodium speelt ook Krause, die op dit moment furore maakt met haar single 'Radio Edit'. Met een spetterende vj-show laat Krause zien waarom zij op het punt van doorbreken staat. De afsluiter van het hoofdpodium is ongetwijfeld de bekendste band van de eerste festivaldag. The Madd en Dio bestormen beide de hoogste regionen van de Top 40 en Mega Top 100 met het welbekende nummer 'Baby'. Na de spetterende show van The Madd laten de mannen van OJC Niks met hun 'Draait Door Show' tot in de late uurtjes Zomaarpop dansen. Op de tweede dag trapt de band Derelict Dandies, win naar van de Battle Of The Watjang, af op het hoofdpodium, terwijl Profuna Ocean te bewonderen is in de soosstage. Ook voor Neder landstalige rap is plaats op het podium van OjC Watjang?!?. De formatie The FawakaBrothers laat op Zomaarpop ongetwijfeld zien waarom zij dit jaar op tal van festi vals speelt. Ook de folk- en pun kliefhebbers komen aan hun trek ken. De beste folk-punkband van Nederland op dit moment, Circle J, is van de partij. Ook skamuziek ontbreekt niet met een optreden van The Shenanigans. De abso lute hoofdact is Boemklatsch. Deze band stond de op afgelo pen drie edities op Lowlands, was de grote sensatie van Freefunk, Matrixx at the Park en Mystery- land. De organisatie heeft ervoor gekozen om geen kaartverkoop te laten plaatsvinden. De entree voor beide dagen bedraagt 8 euro, maar belangstellenden kunnen ook een combiticket kopen (voor twee dagen entree 14 euro). De reünie op vrijdag begint om 20.00 uur en voor Zomaarpop gaat het festivalterrein op zaterdag open om 20.00 uur en op de zondag om 16.00uur. Meer informatie is te vinden op de website van het festival: www.zomaarpop.nl. De Jossen Het Overloons Toneel brengt op zaterdag 24 en zondag 25 oktober de nieuwe productie De Jossen. De Jossen bestaat uit korte dialogen tussen verschil lende spelers. Alle personages heten Jos en zien er min of meer hetzelfde uit, doen hetzelfde en lijken hetzelfde te denken. Het publiek krijgt een inkijk in de wereld van De Jossen. Dan blijkt er een breuk te komen in het zorgvuldig gekoesterde 'Josdom'. Jos gooit het bijltje erbij neer, het wordt haar allemaal teveel. Ze wil breken met de groep, een eigen leven gaan leiden. Dit wordt haar niet in dank afgenomen en zet meerdere Jossen aan het denken. Er komt een kettingreactie op gang waarbij allerlei intriges aan het licht komen. Relaties worden bekent. Jaloezie komt om de hoek kijken. Waar deze waterval van bekentenissen toe leidt? Kan een en ander teruggedraaid worden? Wat gaat er gebeuren na de vlam mende toespraak van Jos? Vinden ze elkaar terug? Het stuk in het gemeenschaps huis in Overloon. begint om 20.30 uur. This is It This is It, de titel van de film over Michael Jackson's laatste optreden is zelden zo letterlijk geworden als in het geval van Michael Jackson zelf. Wat een spektakel en tevens zijn come back zou moeten worden, werd een drama voor miljoenen fans over de wereld. De film biedt Jacksonfans en muziekliefheb bers een zeldzame blik achter de schermen van de artiest tijdens zijn voorbereidingen op de uit verkochte concerten die plaats zouden hebben gevonden in de zomer van 2009 in de O2 Arena in Londen. De film is samengesteld uit meer dan honderd uur aan opnames in de periode april tot en met juni van dit jaar, waaron der ook beelden van Jackson die aan het oefenen is voor een aantal van zijn hits voor zijn show. Een persoonlijke blik op deze zanger, danser, filmmaker en architect, ter wijl hij zijn allerlaatste show cre- eert en perfectioneert. Reserveren is aan te raden en kan telefonisch, maar ook via www.luxorvenray.nl. Avond van de Lach In De Smelehof in Ysselsteyn wordt op zaterdag 31 oktober een zogenaamde Avond van de Lach gehouden. De volgende artiesten laten zich deze avond van hun beste kant zien: De Two Petjes, Frank Schrijen, Frans Bevers, Alex Wintermans, Rien Bekkers, Rob Scheepers, Striepke veur en het duo Um en Um. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen in de Boerenbondswinkel in Ysselsteyn of op de avond zelf aan de zaal. De avond begint om 20.00 uur. ■w* tEk. In oktober 2009 is het 65 jaar geleden dat Venray werd bevrijd. De Tweede Wereld oorlog heeft heel wat teweeg gebracht in Venray. De bom bardementen aan het eind van de oorlog hebben veel van het oude Venray verwoest. Ter gelegenheid hiervan is een dubbeltentoonstelling geor ganiseerd op twee locaties. In Museum 't Freulekeshuus ligt de nadruk op hoe de oorlog beleefd werd in Venray. Hier zijn veel gebruiksvoorwerpen, documenten over de regelge ving van de bezetter, dagboe ken, films en foto's te zien. Het museum van de Psychia trie heeft in het hoofdgebouw van de GGZ-NML een fototen toonstelling ingericht, waarbij de nadruk ligt op de beleving van de oorlog op de psychia trische instituten Sint Anna en Sint Servatius. In een serie artikelen wordt de Tweede Wereldoorlog belicht. Dagboek van Piet Clephas (1909-1974). Clephas schreef dit dagboek tussen 1 september en 18 oktober 1944 en gaf het als titel mee: De bevrijding van Venray. Hij woonde op de Paterstraat 7, Venray, waar hun Limonadefabriek was geves tigd. Dit dagboek is een van de indrukwekkendste oorlogsdag boeken uit Venray. Dat komt op de eerste plaats door de verhalende manier waarop het is geschreven. Verder maakte Clephas door zijn taak als blokhoofd de bombarde menten en de gevolgen daarvan direct mee. Hij reageerde nuchter. Hij deed, met gezond verstand, wat er moest gebeuren. Het lezen van het dagboek laat een diepe indruk achter. Piet Clephas was in de oorlog lid van de Blokploeg Luchtbe scherming Veltum. Deze blok- ploeg was opgericht door zijn ouders (beide overleden in 1954). Ze hadden voor de oorlog een mouterij, De Hoop genaamd. En sinds 1929 hadden ze een limo- nadefabriek. Deze is na de oorlog voortgezet. Piet Clephas werkte in deze fabriek met zijn broer. De fabriek maakte limonade, aanmaaklimona- de (ranja, citroen en grenadine, en likeur (Cherry Brandy, 14%). De kinderen hebben dit dag boek van hun vader gevonden in 1976. Het bestond uit een schrift je en een uitgetikte versie ervan. In het schriftje ontbreken helaas de dagen 10 t/m 18 oktober 1944. Die dagen staan gelukkig wel in de uitgetikte tekst. Op de tentoonstelling zijn ook drie foto's te zien. Twee waarop Piet Clephas aan het werk is voor de limonadefabriek, op een ervan is het paard te zien dat bij een van de bombardementen is omge komen. Op de derde foto is de gebombardeerde limonadefabriek te zien. In oktober 2009 is het 65 jaar geleden dat Venray werd bevrijd. De Tweede Wereldoorlog heeft heel wat teweeg gebracht in Ven- ray. De bombardementen aan het eind van de oorlog hebben veel van het oude Venray verwoest. Ter gelegenheid hiervan is een dub beltentoonstelling georganiseerd op twee locaties. In Museum 't Lezing paddestoelen Kring Venray van het Natuur historisch Genootschap Limburg houdt op donderdag 22 oktober een lezing over paddestoelen. Deze lezing wordt verzorgd door Peter Eenshuistra. Eenieder die belangstelling heeft is van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen. Ook geïnteresseerde niet- leden zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in gemeen schapshuis De Oesterham in Oostrum. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zaterdag 24 en zondag 25 oktober een speci ale weefmanifestatie gehouden. De manifestatie past bij de naamdag van St. Severus (23 oktober) de schutspatroon van de wevers. Zoals gebruikelijk op de laatste zondag van de maand wordt er brood gebakken in de bakoven van het museum. Kin deren mogen hun eigen broodje bakken. Tot november is het museum alle dagen open van 11.00 tot 17.00. Klassiek pianoconcert Op het podium van Cambri- nus in Horst neemt op zondag 25 oktober pianist Loek Kleeven plaats achter de vleugel om zijn publiek te dienen met werken van Chopin, Debussey en de Engelse componist John Field. Het concert begint om 16.00 uur en reserve ren is aanbevolen. Meer informa tie is te vinden op www.cambri- nusconcerten.nl. Accordeonfestival Het Trio Buddiger houdt op zondag 25 oktober een accorde- on-/harmonicafestival met open podium in gemeenschapshuis 't Huuske aan de Catharinastraat in Wellerlooi. Aanvang 13.00 uur. 50+ Wandelen WSV De Natuurvrienden Mer- selo houdt op maandag 26 okto ber een 50+ groepswandeling van tien kilometer. De start is om 13.30 uur bij in Den Hoek aan het Grootdorp 99 bij de sportvelden. Het clublokaal is om 13.00 uur geopend. Theatergroep Hilaria De familievoorstelling Dolfina rium is op woensdag 28 oktober te zien bij Kukeleku in Horst. In deze voorstelling spelen de ervaren theatermakers van Hilaria samen met bijna echte dolfijnen een familievoorstelling voor ieder een vanaf de leeftijd van vijf jaar. De aanvang is 15.00 uur. Meer informatie en kaarten reserveren kan via www.kuke- leku.com. Caselse Aovend Fanfare Dorpsklank houdt op vrijdag 13 november de Caselse Aovend. Dit is een muzikale avond met tal van lokale artiesten. Men kan deze avond genieten van muziek van Jan Smit en van Ciske de Rat. Verder wordt er ook een nummer gezongen van Jennifer Lopez. Kaartjes zijn te koop op zon dag 1 november van 11.00 tot 12.00 uur in café De Köster in Castenray. Kaarten reserveren kan ook bij Mariet Hendrix via tele foon (0478)571792 of via casel- seavond@live.nl. Het feestgebeuren vindt plaats op het terrein van Loonbedrijf Hendrix Smits op de Lollebeek- weg in Castenray. Trompettist Suzan Linssen uit Maashees, lid van fanfare St.Cecilia Maashees, is zondag tot Brabant kampioen gekroond tijdens de kampioenswedstrijden voor solis ten in Veldhoven. Met 88 punten scoorde zij het hoogste punten- aantal in de vijfde divisie. Suzan is tien jaar oud en afkomstig uit een muzikale familie. In 2006 begon ze met het nemen van muzieklessen en sinds medio 2008 speelt ze bij de fanfare van Maashees. Zij speelt ook mee op vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober, als de fanfare twee promsconcerten geeft met de titel De tienjarige Suzan Linssen. Made in Holland. Samen met zan gers en zangeressen, een combo en het smartlappenkoor De Harde Kern uit Boxmeer brengt de fan fare muziek ten gehore van Marco Borsato tot André Rieu en van Guus Meeuwis tot Within Temp tation. Er zijn nog kaarten te ver krijgen via 0615360643 of bij café zalencentrum Plein 27 in Maahees. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop en 12,50 euro aan de kassa. Voor meer informatie www. fanfaremaashees.nl. Freulekeshuus ligt de nadruk op hoe de oorlog beleefd werd in Venray. Hier zijn veel gebruiks voorwerpen, documenten over de regelgeving van de bezetter, dagboeken, films en foto's te zien. Het museum van de Psychiatrie heeft in het hoofdgebouw van de GGZ-NML een fototentoonstelling ingericht, waarbij de nadruk ligt op de beleving van de oorlog op de psychiatrische instituten Sint Anna en Sint Servatius. Museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, Venray. Hoofdgebouw GGZ-NML, Stationsweg 46, Venray. Op beide locaties geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. Dj Ramon de Stagiar (oud Ven- raynaar Ramon Verkoeyen) keert zaterdag 24 oktober even terug naar Venray. Hij gaat deze dag namelijk vanaf 23.00 uur een optreden verzorgen in café De Tijd. Momenteel maakt hij deel uit van het BNN radioprogramma Timor Open Radio. Tevens is hij werkzaam bij Radio Decibel en verder versterkte hij vorig jaar nog het team van radiomaker Edwin Evers. Slotconcert Freunde Echo Blaaskapel Freunde Echo houdt op zaterdag 31 oktober een blaas- muziekfestival waarbij het jubile umjaar wordt afgesloten. Freun- de Echo bestaat veertig jaar. De muziek die ze maken is schwung- vol met technische hoogstandjes en geraffineerde tempowisselin gen, veel dynamiek en toch weer met eenvoud, dat alles met een jeugdig enthousiasme gebracht. 40 Jaar blaasmuziek in Overloon op hoog niveau musicerend van stemmingsmuziek tot Egerlander blaasmuziek, van carnavalsmuziek tot Moravische en Böhmische volksmuziek. Op dit moment kan Freunde Echo zich scharen tot een selecte groep van blaaskapel len die tot de top behoren als het gaat om Tsjechische volksmuziek. Vermeldenswaardig is wel dat de kapel on-Nederlands speelt als het gaat om de Moravische volksmu ziek, vooral ook de Tsjechische zang is van groot belang bij deze typische muziek. De kapel gaat niet naar concoursen, maar de kenners weten goed te zeggen op welk niveau Freunde Echo staat. Om de sfeer, het enthousi asme en dit niveau te laten horen, nodigt Freunde Echo iedereen uit om op zaterdagavond 31 oktober samen te genieten van een blaas- muziekavond. Deze avond wordt geopend door Freunde Echo om 19.45 uur. Hierna is het de beurt aan Die Original Maastaler uit Heijen. Deze blaaskapel heeft een grotere bezetting dan Freunde Echo en is daardoor uitermate geschikt om vooral Böhmische blaasmuziek te laten horen. De avond wordt afgesloten door een jonge blaaskapel uit Son, de Eigen heimer Muzikanten. Deze kapel bracht onlangs haar derde cd uit met enkele eigen geschreven wer ken. De avond wordt gehouden in het gemeenschapshuis van Over- loon.Aanvang 19.45 uur. Nederlanders worden aange spoord tussen vrijdag 23 oktober en vrijdag 20 november het boek Oeroeg van Hella Haasse te lezen. Dit is een initiatief van de Stich ting CPNB in nauwe samenwer king met de Vereniging van Open bare Bibliotheken. Ook BiblioNu nodigt, onder de noemer Neder land Leest, lezers uit met elkaar in discussie te gaan over dit boek. Vanaf 23 oktober ontvangen leden vanaf achttien jaar op ver toon van een geldige BiblioNu lid maatschapskaart gratis een exem plaar van het boek. In Venray reikt wethouder Twan Jansen om 11.00 uur het eerste exemplaar uit aan de heer en mevrouw Douwes. Zij hebben tentoonstellingsmate riaal over Indonesië beschikbaar gesteld. Ook leden van Venrayse leesclubs ontvangen een exem plaar. Oeroeg is het romandebuut van Haasse uit 1948. Het vormt het middelpunt van Nederland Leest 2009. Oeroeg is het verhaal van de vriendschap tussen een Indonesische jongen en de zoon van een Nederlandse administra teur op een theeonderneming in het Nederlands-Indië van voor de Tweede Wereldoorlog. Geleide lijk groeien de twee jongens uit elkaar. Wanneer de ik-figuur, de Nederlandse jongen, na een studie in Delft terugkeert in het Indië dat nog net geen Indonesië is geworden, blijkt hun verwijdering te zijn uitgegroeid tot een kloof. In diverse vestigingen van Bibli- oNu zijn er exposities over Indo nesië en is een schrijversportret van Haasse te zien. Tijdens en vlak na de campagne houdt BiblioNu een tweetal voorstellingen over Oeroeg. Op 13 november is vanaf 20.15 bij BiblioNu Venray de cabaret voorstelling Heel Nederland leest Oeroeg van Rop Janze te zien. In deze cabaretvoorstelling gaat Janze in op de belangrijkste thema's uit Oeroeg op de proef gestelde vriendschappen, cultuur verschillen, volwassen worden en elkaar niet kunnen vergeten. Het is een programma vol humor en ontroering, herkenning en verras sing, muziek en poëzie, verhalen en interactie met het publiek. Op 24 november vanaf 19.30 uur presenteert Kirsten Ben schop bij BiblioNu Horst met haar K'On Tour theater de voorstelling Oeroeg. Hoofdpersoon in deze voorstelling is de dochter van de ik-figuur uit de roman Oeroeg. Na het overlijden van haar vader begint ze een zoektocht naar zijn achtergrond. Stukje bij beetje ont rafelt ze de geschiedenis van haar vader en de zo bepalende vriend schap tussen hem en Oeroeg. Na de voorstelling wordt er onder lei ding van Victor Elfring nagepraat over het boek en de voorstelling. Voor beide voorstellingen kan men zich aanmelden bij aanmel- dingen@biblionu.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Journaliste Maria Allende verhuist met haar man en dochtertje naar een fraai huis in een villawijk in Stockholm. Ze raakt gefascineerd door de vorige bewoonster van het huis, Louise, die na jarenlange mishandeling door haar man is vermoord. Maria komt op het spoor van zorgvuldig ver borgen geheimen en zet daar bij haar eigen leven op het spel. Ondertussen doet aanklager Madeleine Edwards onderzoek naar de zelfmoord van een Marokkaanse jongen. De zelf moord lijkt gedwongen, met eer wraak als motief. Is er dan sprake van moord? Madeleine wordt bij haar onderzoek geconfronteerd met een totale minachting voor vrouwen, een minachting waar geen wet op berekend is en waar voor Madeleine en Maria beiden de rekening moeten betalen. Katarina Wennstam (1974) woont in Stockholm, waar ze als mis daadverslaggever werkt voor de Zweedse omroep SVT. Haar thril lerdebuut Besmet stond weken- Koekoeks jong lang in de Zweedse bestsellerlijs ten. Koekoeksjong is de tweede thriller van haar hand, waarin ze op confronterende wijze soci aal onrecht aan de kaak stelt. De literaire thriller Koekoeksjong is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19