Leo, geniet van je rust Lastig voor PK? Kennelijk heb ik raak geschoten" Verlichte boerderijen Politiek positief-kritisch over gebiedsplan voorlichting Dorpsraden tegen verdwijnen lijndienst Kampioen f elke dag vrübUjveKd implantaten, klikgebit ff ff ff ff ff ÖNDZORG PEEL EN MAAS Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 11 CDA-fractieleider heeft genoeg van uitspraken 'orakel van Meerlo' Voor Rob van der Heijden is de maat vol. Na een nieuwe publicatie in een nieuwsblad, dit keer in de Echo van Meer lo, vindt de fractieleider van het CDA in Meerlo-Wanssum het hoog tijd om 'het orakel van Meerlo de mond te snoe ren'. En met het orakel doelt Van der Heijden op oud-PK- wethouder Leo Beterams uit Meerlo. "Leo zorgt met zijn zogenaamde noodkreten en ongefundeerde kritiek voor veel onrust onder de leden en het bestuur van SV United. Ook heeft hij steeds maar com mentaar op de huidige poli tiek, die in zijn ogen te weinig oog heeft voor de gevaren van een nieuw multifunctioneel sportpark aan De Helling. Maar dat is niet zo, wij wegen alle belangen van alle partijen gewoon goed af en luisteren in tegenstelling tot hem naar wat de mensen willen. Als het betaalbaar en haalbaar is, dan is De Helling gewoon de beste locatie. Maar blijkbaar zit het Leo nog altijd hoog dat hij niet meer in het college van B en W zit. Een broedende kip moet je niet storen, dat zou hij toch als de beste moeten weten Het is eigenlijk niet zijn stijl om over politieke kwesties via de media te communiceren. Zeker niet als er nog geen definitief besluit over is gevallen, vertelt Rob van der Heijden. "Maar Leo Beterams maakt het te bont en ver draait in artikelen en ingezonden brieven geregeld de feiten. Een voorbeeld. Hij wees als wethouder de locatie Bergbos af en zat zelf in de werkgroep die met De Hel ling op de proppen kwam. Daarna koos het college van B en W ech ter voor 't Hoogveld in Blitterswij- ck, een voorstel dat werd afgewe zen door de raad. En nu vindt hij als zogenaamd betrokken lid van SV United sportpark Bergsbos in Meerlo plotsklaps weer de beste optie. Het moet niet gekker wor den, hoe lang blijft hij nog aan het draaien? Hij heeft zelf mede heeft bijgedragen aan de lijdensweg van de club. Het is hoog tijd dat er knopen worden doorgehakt en dat de verenigingen weten waar hun toekomst ligt." Op die vraag geeft de gemeenteraad op maan dag 2 november antwoord. "Er komt snel duidelijkheid. Gelukkig maar voor SV United en alle aan palende verenigingen, zou ik bijna willen zeggen. Want als Beterams het voor het zeggen had, dan zou den er weer nieuwe onderzoeken moeten komen. Hij wil sportpark Bergbos opknappen. En dat ter wijl iedereen weet dat die locatie in de toekomst bij hoge waterstan den geregeld onder water komt te staan. Niet vaak, nee, maar naar verwachting toch zo'n vier keer per jaar. Het gebied wordt na de ingebruikname van de oude Maas- arm echter wél erg drassig en nat. Dat moet je toch niet willen? Doe het dan in een keer goed. Wil hij van United soms een waterpolo club van maken? De keuze voor Bergsbos is een fata morgana, kijk maar naar de argumenten die eer der door Leo Beterams zelf en de andere leden van het oude college van B en W zijn aangedragen." KOSTEN Dat de kosten voor realisatie van De Helling en de exploitatielasten voor SV United de spuigaten uitlo pen, zoals Leo Beterams beweert, daar is de CDA-fractievoorzitter het ook helemaal niet eens. "Dat is grote onzin. Ook een nieuw sport park op Bergsbos kost miljoenen en dan heb je alleen een onder komen voor de voetbal- en korf balclub. In de multifunctionele nieuwbouw op De Helling krijgen naast SV United meer verenigin gen onderdak, zoals MAC Wans- sum, de postduivenvereniging en Kindervakantiewerk Wans- sum-Geijsteren. Dat plan wordt gesteund door de bevolking en de ondernemers. Dat wij-gevoel zal met een centraal sportpark voor alle verenigingen uit Meerlo en Wanssum alleen maar sterker worden. Daarbij komt dat de ver enigingen gezamenlijk nog eens 1 miljoen euro willen inbrengen door zelfwerkzaamheid. Dat geld gooi je weg als je kiest voor een ander alternatief. Ik verwacht juist dat centralisatie tot een daling van de exploitatiekosten zal leiden en tot hogere inkomsten. De krach tenbundeling leidt tot synergie, ruimtes en gelden kunnen immers multifunctioneel ingezet worden. En daarbij krijgt de gemeente Venray de huidige percelen van het sportpark op De Broekberg als bouwgrond terug. Dat moet die gemeente toch ook heel wat waard zijn.De gemeente Venray is namelijk spekkoper, ze krijgt sportparken die up-to-date zijn en krijgt in dat geval bovendien de aantrekkelijke bouwlocatie De Broekberg om niet!" GESCHIEDENIS Volgens Van der Heijden heeft Beterams 'een dikke pak boter op zijn hoofd'. "Ken je eigen geschie denis, zou ik tegen hem willen zeggen. Zowel SV United als de andere verenigingen, zoals het MAC, zijn in de problemen geko men door het beleid van deze ex- wethouder, omdat zij de bestaande locaties de Broekberg en Bergsbos moesten opgeven. Bovendien is er jarenlang niet geïnvesteerd in de bestaande accommodaties. In 2002 is de discussie met de zes voetbalclubs over de problemen met de exploitatie al begonnen, dit is niet iets van de laatste maan den. Leo probeert via de media zijn eigen gelijk te halen, maar hij zaait met zijn uitspraken alleen maar verdeeldheid en dat brengt de oplossing niet dichterbij. Hou daarmee op en geniet van je rust, zou ik tegen Leo willen zeggen." Ook GP'94 en PvdA kritisch over uitlatingen Beterams Niet alleen CDA-fractielei- der Rob van der Heijden heeft genoeg van de uitlatingen van oud-PK-wethouder Leo Bete- rams in de pers. Ook raadslid Ben Minken (PvdA) vroeg zich maandagavond in de commis sie Leefbaarheid en Bestuur af wat de mening van PK-fractie- leider Theo Francken was over de optredens van Beterams in de media. Volgens Minken probeert Bete rams met zijn uitspraken en com mentaren het politieke beleid te frustreren. "Dat verontrust lid roept de leden van SV United op tot een opstand tegen het eigen bestuur. Nou heb je overal excen triekelingen, maar we hebben het hier wel over de partijleider van de PK. Hij probeert de klok terug te zetten voor zijn eigen voetbal club. Dat is toch lastig voor de PK in z'n geheel?" Theo Francken (PK) diende Minken meteen van repliek. "Ik hoorde vorige week tijdens de inspraakavond in Wanssum (over de Gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum, red.) toch ook een vooraanstaand lid van GP'94 (Frans Koch, red.) pleiten om zo min mogelijk landbouwgronden in te leveren? Het gaat hier om een verontrust lid van SV United, dat zijn eigen mening geeft. Maar ik geef hier verder geen enkel commentaar op." Minken liet het echter niet bij dat antwoord van Francken zitten. Hij probeerde het nog een keer. "Hij is toch het boegbeeld van de PK. Neemt de PK afstand van zijn 'beleid'?" Met zijn vraag doelde Minken op het alternatief dat Leo Beterams aandraagt voor het sportpark aan De Helling: sportpark Bergsbos in Meerlo. Dat zou volgens de oud-wethouder van de PK, na een grondige renovatie, een geschikte locatie kunnen zijn voor SV Uni ted. Beterams vreest namelijk dat het nieuwe sportpark aan De Hel- ling er nooit zal komen. Volgens hem hangt de toekomst van de korfbal- en voetbalclub aan een zijden draadje. 'Sportpark De Hel ling is onbetaalbaar. Wanneer wor den de leden wakker en komen ze in het geweer?", zo liet hij vorige week nog in De Echo van Meerlo optekenen. "Het is jammer dat de PK de kaarten nog altijd voor de borst houdt en niet vol voor De Helling wil gaan. Samen zouden we politiek sterker staan in de richting van Venray", stelde Min ken. Ook fractieleider Frans Kerst- jens van GP'94 hekelde de han delswijze van Beterams. "Hij weet dat er al jaren een maatschappe lijke claim (waterbergend gebied bij hoogwater van de Maas, red.) op sportpark Bergsbos in Meerlo rust. Hij zat namelijk zelf in de stuurgroep "Tevens vinden de coa litiepartijen het belangrijk dat aan De Helling een multifunctioneel sportcomplex komt en niet alleen een gebouw plus velden voor de voetbal- en korfbalclub. Leo Beterams: "Gelet op de reacties vanuit de politiek heb ik niet alleen geschoten, maar kennelijk ook raak geschoten." Dat laat Leo Beterams in een schrif- telijkereactie op alle kritiek weten. "De discussie en ook de felheid van de reacties geven aan dat de partijen moeite beginnen te krij gen met de inhoudelijke kritiek en dat ze zelf ernstig gaan twijfe len over de haalbaarheid nu het zonder ongedekte cheques ken nelijk niet kan. De politiek maakt zich zelfs al druk over een inge zonden brief van een vereni gingslid dat de overige leden van United probeert wakker te schud den voordat men in de afgrond kiepert. Dat deze reactie aan bestuur en leden van SV United, en voor alle helderheid niet aan de politiek gericht is, daaraan is het bestuur zélf debet. Meermaals heeft de voorzitter van United mij tijdens ledenvergaderingen het woord ontnomen onder het mom van 'we bedrijven hier geen poli tiek'. Hoezo, we bedrijven geen politiek? Moet ik de dubbele pet ten en verbanden met GP'94 en het CDA in deze zaak nog nader toelichten? Wie heeft hier boter op zijn hoofd? Kortom, als je dus vaak genoeg (als verenigingslid) in de vergadering monddood gemaakt wordt, moet je niet ver steld staan dat er op een gegeven moment toch een reactie komt. In dit geval (nu zonder politieke bin ding en petten mijnerzijds) een signaal richting de leden van Uni ted van 'weet waarin jullie je ver eniging storten'. Of mag ik nu ook al geen mening meer hebben van de politiek? Waar bemoeien zij zich mee? Wij gaan er bovendien toch geen wedstrijd van maken, wie zich de meeste zorgen maakt? Ik ben van mening dat de leden van United zich ernstig zorgen moeten maken omdat het voor stel wat aan de raad is voorgelegd financieel van alle kanten rammelt, omdat het financiële stuk van de stuurgroep wat hiervoor als basis diende van alle kanten rammelt, en omdat het naar mijn mening nog altijd ging en gaat over hoe te komen tot een duurzame en financieel gezonde voetbalclub, inmiddels met korfbalclub. Een eigentijdse sportaccommodatie is daar ondersteunend aan, meer niet. En mag ik mij als burger mis schien ernstig de vraag stellen wat er allemaal aan speerpunten en dus ook leefbaarheidsvoorzie ningen geslachtofferd wordt van wege de tunnelvisie van deze coa litie? Nee, de kernen Meerlo en Wanssum moeten blij zijn dat het Leefplein de nek is omgedraaid om gelden voor de sportaccom modaties vrij te maken. Dat allang niet meer gesproken wordt over de problematiek van het gemeen schapshuis Wanssum. Juist daarin zou ook de oplossing kunnen lig gen voor verenigingen als MAC, duivenclub, kindervakantiewerk, zeskamp etc. Hoezo synergie en onderlinge solidariteit? Wie plaatst er nu verenigingen buiten de kern?" Het Nederlandse platteland is volop in beweging. Veel his torische boerderijen verliezen hun oorspronkelijke functie en worden gesloopt of ingrij pend verbouwd. Dat betekent een dreigend verlies aan cul tuurhistorische en landschap pelijke waarden. Om hier de aandacht op te vestigen orga niseert de LLTB, van vrijdag 30 oktober tot en met woensdag 4 november, voor het zevende achtereenvolgende jaar het evenement Boerderij in het licht. Dit jaar zal vooral het buitenge bied van Afferden, Aijen, Bergen, Heukelom, Well en Wellerlooi het decor zijn. De verlichte boer derijenroute is een toeristische autoroute van ongeveer 42 kilo meter die in de avonduren wordt verreden. Een tocht die vanaf het eerste jaar duizenden deelnemers trekt. De bewoners van het bui tengebied en de agrarische sector hebben de afgelopen jaren veel gedaan aan het verfraaien van de gebouwen. En, zoals voorgaan de jaren, zal hopelijk een groot aantal boerderijen en verdere panden weer door de bewoners 'opgeleukt' worden met extra elementen, bijvoorbeeld stropop pen, oude werktuigen of verlichte pompoenen. De lichten zullen van 30 oktober tot en met 4 november branden van 18.30 uur tot 22.30 uur. In de route is een wedstrijd element ingebouwd. De hoofd prijs is een rondvlucht boven het gebied, dat tijdens de tocht wordt verlicht. Het rijden van de verlich te boerderijenroute is dus dubbel de moeite waard, ook voor uw kinderen. Een uitgebreide routebeschrij ving is tegen een kleine vergoe ding te verkrijgen op de start punten in Aijen (café 't Veerhuis, Aijenseweg) en in Wellerlooi (café 't Centrum, Catharinastraat). Omdat de route in het donker gereden wordt, wordt aangeraden een leeslampje mee te nemen om de routebeschrijving goed te kun nen lezen. Onderzoek explosieven: 550 tot 600 hits De zoektocht naar oude explosieven op de beoogde bouwlocatie voor het multi functionele sportpark aan De Helling in Wanssum heeft al 550 tot 600 hits opgeleverd. Dat maakte wethouder Mathieu Emonts (PvdA) maandagavond bekend in de commissie Leef baarheid en Bestuur. "Maar dat wil niet zeggen dat er ook echt projectielen onder de grond zitten. De constatering is dat er mogelijk oorlogstuig zit." Het onderzoek wordt gebruikt om te inventariseren hoeveel explosieven er nog onder de grond liggen en wat het gaat kos ten om ze te verwijderen. De afge lopen dagen zijn de agrarische gronden onder de loep genomen. In het naastgelegen bosgebied lij ken meer oude explosieven in de bodem aanwezig, maar dat onder zoek is momenteel nog bezig, ver telde Emonts. "Daar lijkt echter van een hogere concentratie spra ke te zijn." Mocht het sein voor de bouw van het multifunctionele sportcomplex op groen komen te staan, dan is verder onderzoek noodzakelijk. De kosten hiervan en van de eventuele ruiming van de oude explosieven in het agra risch deel van het plangebied bedragen volgens Emonts naar schatting 30.000 euro. De kosten voor het bosperceel zullen naar verwachting hoger zijn, maar daar over deed de wethouder maandag, in afwachting van de definitieve uitkomsten van het onderzoek, verder geen uitspraken. Om aan spraak te kunnen maken op een vergoeding van het Rijk, is het volgens Emonts beter om met het mogelijk ruimen te wachten tot 2010. "Want het daarvoor bestem de potje van het Rijk over 2009 is leeg. Het is dus verstandig om dat in 2010 te doen." De politiek wil tijdens de raadsvergadering van maandag 2 november de knoop definitief doorhakken. Dan zal dui delijk worden of het ambitieuze plan voor de bouw van een multi functioneel sportpark aan De Hel ling doorgaat of niet. Moslims en christenen in gesprek De Stichting Stelcom verzorgt vanaf maandag 2 november een cursus interreligieuze gespreks technieken. Deze cursus maakt onderdeel uit van een onderzoek aan de Radboud Universiteit Nij megen. De multireligieuze samen leving vraagt om een pragmati sche benadering. Men moet ermee leren leven en verschillen moeten geaccepteerd worden. Maar ver schillen kunnen ook gewaardeerd worden. Eigen ervaringen zijn vaak positiever dan de negatieve geluiden uit de media. Toch zijn er ook obstakels op de weg naar een multireligieuze toekomst. Neder land kent een grote diversiteit aan religies. Tijdens de cursus wordt gewerkt met een praktische methode voor het interreligieuze gesprek. De nadruk ligt op concrete commu nicatietechnieken. Er is aandacht voor persoonlijke geloofsbeleve nis. De cursus is bedoeld voor christenen en moslims, en zij die affiniteit hebben met de christe lijke of islamitische traditie. Een cursusavond duurt telkens van 19.30 tot 21.30 uur. Meer informa tie is verkrijgbaar via e-mail info@ stelcom.nl. Meer aandacht voor boeren, kloostermuur en tracé rondweg Natuurlijk, er waren nog wel wat kanttekeningen. Maar de politiek toonde zich maan dagavond tijdens de vergade ring van de commissie Ruimte en Economie in grote lijnen tevreden over de inhoud van het Gebiedsplan Ooijen-Wans- sum. Wél maken de partijen zich zorgen over bijvoorbeeld het behoud van het cultureel erfgoed, lees: de kloostermu ren in Blitterswijck, en het tracé van de rondweg, dat in hun ogen verder van de kern Wanssum af zou moeten lopen. Tevens moet er in het gebieds- plan meer rekening worden gehouden met de belangen van agrariërs, zo stelden de coalitiepartijen CDA, GP'94 en PvdA en oppositiepartij PK Meerlo-Wanssum. Want een aantal agrariërs heeft het gevoel dat zij weer eens de dupe worden van plannen van de overheid. Niet alleen wonen en/of werken tal van agrariërs in het plangebied, waarin veel ruimte wordt gemaakt voor waterrijke en vrij toegankelijke natuur, ook zien zij een nieuw gevaar opdoe men: woningbouw. Om het hele plan te kunnen financieren, is het idee om luxe woningbouw in het gebied toe te staan. Dat plan moet nog verder uitgewerkt worden, maar de boeren zien de bui al han gen en vrezen dat de agrarische sector door de bouw van grote, luxe huizen nog meer in de knel komt. Die angst hebben ook de fracties in Meerlo-Wanssum, die tijdens de raadsvergadering op 2 november met een aantal wijzi gingsvoorstellen het gebiedsplan verder wil verfijnen. Maar dat ze goedkeuring aan het Gebiedsplan Ooijen-Wanssum, dat belangrijk maatregelen zoals het weer mee stromen van de oude Maasarm bij hoogwater, de aanleg van hoogwa- tergeulen bij Ooijen en bij Wans- sum en de aanleg van de rondweg rond Wanssum beschrijft, gaan geven, dat staat buiten kijf. "Het gaat eindelijk de goede kant op", zei fractievoorzitter Theo Franc ken (PK). "We zullen alleen wat op papier moeten zetten over onze voorkeur voor de ruimste variant van de rondweg, die aan de ene kant, aan de zijde van de brug naar Well, zou moeten aan sluiten op de Langstraat richting Blitterswijck. Aan de andere kant zou het traject ook ruimer aan gelegd kunnen worden, vanaf de Lange Ven via de N270 op de Oir- loseweg (via een nieuwe rotonde op afslag Venrayseweg-Ericaweg, red.)." Dat was raadslid Jan Kuij- pers (CDA) helemaal met Franc ken eens. "Het tracé van de rond weg staat nog niet op de meter vast. Om een vloeiender verloop te krijgen, zou dat als mogelijk heid bekeken moeten worden." Theo Francken vroeg ook nog aandacht voor de op de plankaart ingetekende ontsluitingen van de rondweg. "De ontsluiting bij de Gouverneur Houbenstraat ligt vlak bij de basisschool, dat is niet ideaal. Op de Meerlosebaan is nu een fietstunnel ingetekend. Het zou veel logischer zijn als je deze twee ontsluitingen om zou ruilen. Het voordeel is dan dat je met de ontsluiting van de Meerlosebaan meteen de golfbaan ontsluit en de Gouverneur Houbenstraat bij de school autoluw maakt." Het CDA pleitte ook voor het zoveel mogelijk in stand hou den van de agrarische gronden in het gebied. "In de hoogwater geulen moet agrarisch medege bruik mogelijk zijn. Dat doet geen afbreuk aan de natuur", aldus Kuij- pers. Frans Koch van GP'94 was dat helemaal met Kuijpers eens. "Want landbouwgrond is ook natuurgebied." Door de dijken in Blitterswijck ruimer aan te leg gen, kunnen de kloostermuren in Blitterswijck, die momenteel niet op de kaarten van Rijkswaterstaat voorkomen en in het plan geen bescherming genieten van dijken, wellicht behouden blijven, denken de partijen. Ook de kasteellaan en de ruïne liggen in de gevarenzone. "Wat kan, moet behouden blijven", drukte Jan Kuijpers zich cryptisch uit. Het Gebiedsplan Ooijen-Wans- sum is een plan op hoofdlijnen dat de komende jaren nog gedetail leerder wordt uitgewerkt in onder meer bestemmingsplannen. Het plan om de oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum te reactive- ren moet ervoor zorgen dat bij een hoogwatergolf niet het hele gebied onder water komt te staan. Het gebied moet beschermd zijn tegen een overstromingsrisico van eens in de 250 jaar. Duidelijk is volgens de plannenmakers dat bij een combinatie van maatregelen, waaronder de aanleg van hoogwa tergeulen bij Ooijen en Wanssum (onder de brug van de Maas) en de reactivering van de oude Maas- arm, een substantiële waterdaling kan worden bereikt. Wel moeten in dat geval enkele kades en dij ken in het gebied worden opge hoogd of verplaatst. En er moeten bijvoorbeeld ook oplossingen op maat komen voor particulieren en bedrijven die verplaatst moeten worden of belemmerd worden in hun ontwikkeling. Door de aanleg van de rondweg zal ook gekeken moeten worden naar de positio nering van de winkels en bedrij ven die nu aan de doorgaande weg in Wanssum liggen. Volgens planning moet de hoogwaterbe scherming in 2016 voltooid zijn. Van tevoren moet de rondweg gerealiseerd zijn. Binnenkort spre ken ook de gemeenteraden van Horst aan de Maas en Venray zich uit over het Gebiedsplan Meerlo- Wanssum. Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl Veolia: busregeling anders, maar niet slechter De lijndienst Maasdorpen rijdt vanaf 1 november 2009 niet meer over Blitterswijck en Geijsteren. De dorpen worden dan afgeslo ten van buslijn 29 Venlo-Venray. In plaats hiervan komt een buurt bus voor maximaal acht personen: buslijn 38 Venray-Meerlo. En dat levert vooral problemen op voor senioren en studenten, vinden de dorpsraden van Blitterswijck en Geijsteren.De kernen Geijsteren en Blitterswijck, momenteel vaste halteplaatsen van lijn 29, worden vanaf 1 november bediend door de nieuwe lijn 38. Lijn 38 verbindt de twee kernen met het station in Oostrum en het centrum van Ven- ray. Er is een overstapmogelijkheid in Wanssum op lijn 30 van en naar Well en in Meerlo op lijn 29 van en naar Lottum. Lijn 38 wordt uit gevoerd met een buurtbusje voor maximaal acht personen en rijdt een keer per uur. De dorpsraad van Blitterswijck werd door een aantal verontrus te dorpsgenoten op de nieuwe dienstregeling van Veolia Transport gewezen. In een brandbrief aan de directie van Veolia, het college van Gedeputeerde Staten en Staten leden van de provincie Limburg uit de dorpsraad zijn zorg over het verdwijnen van de lijndienst Maasdorpen. Het is drastische ver slechtering van het openbaar ver voer voor met name de reizigers richting Venlo, vindt de dorpsraad. Met name voor scholieren die in de regio Venlo naar school of sta geadressen moeten. 'Zij moeten in Meerlo overstappen en zijn daar door dagelijks een halfuur meer aan reistijd kwijt. De eerste dienst van buslijn 38 is om 6.45 uur in Meerlo. Een kwartier later kun je pas overstappen op buslijn 29 Venray-Venlo. Op de terugreis heb je met dezelfde overstaptijd te maken. Wij vinden deze verlenging van de reistijd onacceptabel, met name voor scholieren die al erg vroeg moeten opstaan om op tijd op school te verschijnen'. Het gaat momenteel volgende de dorpsraad om een groep van itwt tan mi m —-"zsMmi-im f gï Tijdens de Limburgse kampi oenschappen majorette, die afge lopen zondag werden georgani seerd door LBT district Maastricht, hebben de majorettes van Con- cordia Wanssum drie Limburgse titels in de wacht gesleept. In de klasse ensembles (duo's) senior basis A pakten Lieke Peeters en Fleur Claessen de titel met 81,9 punten. Fabiënne Kremers, Manon Broere, Danique Janssen, Cyn thia Janssen, Melloney Janssen, Anne Wijnhoven, Denice Verberkt en Isa Linskens werden met 80 punten Limburgs kampioen in de klasse smallteams jeugd 3, basis A. circa twaalf scholieren die door deweeks gebruikmaken van deze vroege dienst. Deze scholieren moeten vanaf 1 november een plek in de bus reserveren. Niet klantvriendelijk, aldus de dorps raad. 'Bovendien is de capaciteit van de buurtbus met acht reizigers te klein om die ochtendpiek te kunnen opvangen'. Tevens is de dorpsraad van mening dat de busverbinding Blit- terswijck -Horst 'aanmerkelijk ver slechtert door deze wijziging van de dienstregeling'. De reizigers op deze lijn moeten namelijk zowel in Meerlo als in Tienray (lijn 69) overstappen. Deze lijn wordt met name gebruikt door ouderen voor een bezoek aan de weekmarkt en het verzorgings- en verpleeghuis in Horst. De dorpsraad wil dat de oude dienstregeling gehandhaafd blijft. Tevens wil hij in de toekomst eerder op de hoogte te worden gesteld van plannen om de dienst regeling van het openbaar vervoer in Blitterswijck te wijzigen. De dorpsraad van Geijsteren onder schrijft de schriftelijke reactie van zijn collega's uit Blitterswijck. 'Alleen zijn wij wat minder op Horst gericht qua reisrichting, maar meer richting station Venray', laat Irma van Kreij weten. 'Met name scholieren en ouderen die afhankelijk zijn van het openbaar vervoer ondervinden hiervan hin der. Wij betreuren het dat vanuit Veolia niet in een vroeg stadium wordt gecommuniceerd met de dorpsraden'. Volgens een woord voerster van Veolia baseren de dorpsraden zich op foute infor matie. Zo hoeven jongeren die 's morgens naar school gaan geen bus te bellen. Er is een vaste lijn verbinding (lijn 38), tussen Meerlo en Venray. "Het gaat om een bus voor maximaal acht personen, die een keer per uur, vanaf 5.50 uur, rijdt. Als structureel meer mensen gebruik willen maken van de bus, worden meer busjes of een gro tere bus ingezet" De busverbin ding met Venlo, nu vijftig minuten, duurt na 1 november vijf minuten langer. Als reizigers met de bus naar het NS-station in Oostrum gaan en daar de trein naar Venlo nemen, zijn ze volgens Veolia tien minuten eerder dan nu in Venlo. Inwoners van Blitterwijck die naar Horst willen, moeten eerst met lijn 38 naar Meerlo, om daar over te stappen op lijn 29. Zij zullen wel langer onderweg zijn. Daar staat volgens Veolia echter tegenover dat er een directe verbinding met Venray komt. Volgens Veolia wordt de dienstregeling vooral anders, maar niet veel slechter voor de inwoners van Blitterswijck en Geijsteren. Dit heeft de openbaar vervoerder in een reactie aan de gemeenten Meerlo-Wanssum en Venray laten weten. De gemeenten venray en Meerlo-Wanssum sluiten zich hier na bestudering van de informatie van Veolia bij aan. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie Meerlo-Wanssum CENTRUM s -rr. J Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11