Ingezonden Toon Kerkhoff 'Awtif www.pptwee.nl PEEL EN MAAS I R O K J PEEL EN MAAS Als enige grafisch bedrijf in Venray Donderdag 15 oktober 2009 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Als enige grafisch bedrijf in Venray heeft Van den Munck hof BV het zogeheten Grafi- media milieuzorgcertificaat in ontvangst mogen nemen. Als een van de weinige grafische bedrijven in Nederland kreeg Van den Munckhof BV voor de vijfde keer het certificaat uit gereikt. "Op onze oude locatie in de Grotestraat hadden wij onze zaken op het gebied van milieu prima voor elkaar. Sinds 1 januari 2008 zitten wij met de drukkerij en kantoorvakhandel op Keizersveld. Hole in the Wall is het nieu we tv-programma dat SBS 6 sinds afgelopen zaterdag uitzendt. De grappige fami lieshow, gepresenteerd door Gerard Joling en Beau van Erven Dorens, krijgt vooral de lachers op de hand en is gemaakt naar een voorbeeld van een Japans programma. Het programma heeft met het werk van De la Roy Isolatie en Design een grote Venrayse inbreng. Waar draait het om bij Hole in the Vanwege de verhuizing hebben we het hele traject van certifice ring opnieuw doorlopen. En met succes, want uiteindelijk behaal den we een 9,4 als rapportcijfer", vertelt John van den Munckhof. Het afgelopen jaar is hij met Han Siebers, een van de medewer kers, bezig geweest om het certifi caat binnen te halen. "Met het toe passen van het milieuzorgsysteem volgens de ISO-14001-standaard dragen we bij aan de emissiere ductiedoelstellingen die gelden voor de industrie in het algemeen en de bedrijfstak in het bijzon der", legt Han Siebers uit. "Daarbij Wall? Wekelijks strijden twee teams tegen elkaar. De teamleden moeten de meest onmogelijke posities aannemen om zich door vreemde vormen in een bewe gende muur te manoeuvreren. Passen ze niet door de figuren in de wand, dan belanden ze recht streeks in het water wat komische taferelen oplevert. De teams staan onder leiding van teamcaptains Gerard Joling en Beau van Erven Dorens. Beiden staan garant voor nog een extra hilariteit. De la Roy Isolatie en Design heeft voor dit wordt gelet op zaken zoals beper king van de hoeveelheid gevaar lijk en bedrijfsafval, het zorgvuldig scheiden en afvoeren van afval, een zo groot mogelijk hergebruik van hulp- en grondstoffen, het minimaliseren van emissies naar bodem, water en lucht en het terugdringen van energiegebruik. Uiteraard hoort hier ook bij het naleven van wettelijke voorschrif ten en vergunningen." ANDERS Om dit te bereiken hebben alle medewerkers de doelstellingen van het milieuzorgsysteem onder- tv-programma de muren mogen maken. Het Venrayse bedrijf heeft al een grote naam op het ontwer pen en snijden van voorwerpen uit tempex. PROJECTEN Projecten als Symfonica in Rosso en reclames voor Hema, L'Oreal en Mercedes heeft het bedrijf al regelmatig in de picture geplaatst. Nu dus voor dit nieuwe tv-pro- gramma. "In totaal hebben we honderd muren gesneden", vertelt Henny de la Roy, directeur van tekend. "Verder is er een tweejaar lijkse controle waarbij de kwaliteit van het milieuzorgsysteem wordt getoetst. Wanneer men daar niet aan voldoet wordt het certificaat ingetrokken", aldus Han Siebers. Aan de hand van die controles kunnen, waar nodig, corrigerende maatregelen worden genomen. "Vaak wordt de grafische bran che gekoppeld aan milieubelas ting. Met het certificaat tonen we aan dat het anders kan. Op deze manier dragen wij ons steentje bij aan het milieu. Daarnaast heeft het certificaat ook voordelen. Ons milieuzorgsysteem voldoet aan de het gelijknamige bedrijf. "We heb ben alles bij elkaar driehonderd kuub piepschuim naar Amsterdam gebracht." Voor dit seizoen zijn er voldoende muren. Als de serie een vervolg krijgt, verwacht Henny de la Roy weer een nieuwe opdracht. "Maar ondertussen zijn we met een nieuw project bezig. Het snijden van tempex voor betonmallen. Die worden gebruikt voor de bouw van een brug bij Everdinge", waarmee Henny de veelzijdigheid van zijn product onderstreept. Han Siebers (rechts) en Christ van den Munckhof (midden) nemen het milieuzorgcertificaat in ontvangst. voorwaarden zoals die zijn vast gelegd conform ISO 14001:2004. Dat houdt in wij als bedrijf een vertrouwde partner zijn voor onder andere overheden. Vanaf 2010 moeten bijvoorbeeld lokale overheden de helft van hun orders plaatsen bij bedrijven die voldoen aan dit certificaat. Behalve een bijdrage aan het milieu biedt het certificaat dus ook kansen voor ons bedrijf." Achtervolging brommerdieven De politie heeft vrijdagavond twee jongens van zeventien jaar uit Deurne aangehouden op verdenking van diefstal van een bromfiets. Een motoragent reed rond 19.15 uur over de rotonde Deurneseweg/Heidseweg in Ven- ray, waar hij een bromfiets voorbij zag komen. Zowel de bestuurder als de bijrijder droeg geen helm, waarvoor de agent hen wilde aanspreken en bekeuren. De bestuurder ging er echter direct vandoor. Tijdens de achtervolging die volgde, werden snelheden gehaald van ruim boven de 70 km/uur. Op onder meer de Vel- tumse Kleffen, Tinnegieterstraat, Langstraat en het Molenpad stak de bestuurder van de bromfiets diverse malen de weg over zonder te kijken, waarbij auto's moesten afremmen om een aanrijding te voorkomen. Bij het Kennedyplein, waar momenteel werkzaamheden plaatsvinden, gingen de jongens op de bromfiets onderuit. Het duo liet de bromfiets achter en rende te voet weg. De motoragent stop te en controleerde het voertuig, dat gestolen bleek te zijn. Dank zij het signalement van de beide jongens, de schade aan de kleding en de vluchtrichting konden zij even later door de politie worden aangehouden op verdenking van diefstal c.q. heling. De twee wer den overgebracht naar het poli tiebureau voor verhoor en nader onderzoek. Zumbamarathon groot succes De zumbamarathon bij Dans school Janssen in Venray heeft afgelopen zondag een bedrag van 2000 euro opgeleverd voor het goede doel: Pink Ribbon. Alleen al in het eerste uur stonden 150 mensen op de dansvloer, onder wie wethouder Hans Teunissen van Venray. Zijn collega-wethouder Twan Jansen had eerder het ope ningswoordje gevoerd bij de start van de marathon. Jeanne Janssen van de dansschool is uitermate tevreden over het evenement: "Jong en oud deed mee voor het goede doel Pink Ribbon. Er heb ben telkens zo'n 80 tot 90 deelne mers op de vloer gestaan, onder wie 60 die vier uur lang hebben gedanst. Dat is op zich al een pres tatie van formaat. Vier instructeurs begeleidden de dansers, waardoor het een afwisselend geheel werd. De opbrengst van 2000 euro is een geweldig resultaat waar ieder een ontzettend trots op. Mede door de publieke belangstelling hebben we dit bedrag bij elkaar kunnen halen. Het was, zoals een van de deelnemers zei, een super vette dag die voor herhaling vat baar is." Politiek debat De dorpsraden van Veulen, Vre- depeel en Heide houden op don derdag 22 oktober een politiek debat in verband met de aanstaan de verkiezingen op 18 november. Het debat wordt gehouden in gemeenschapshuis De kleine Loef aan de J. van Stalbergweg in Vre- depeel. Het programma duurt van 20.00 tot 22.00 uur en de zaal gaat open vanaf 19.30 uur. De opening wordt verricht door de voorzitter van de Dorpsraad Vredepeel. Aan sluitend begint het debat. Iedere politieke partij krijgt vijf minu ten spreektijd. Vanaf 22.00 uur is er gelegenheid tot een informeel samenzijn. Iedereen is van harte welkom. VVD-campagne van start De VVD afdeling Venray start zaterdag haar verkiezingscampag ne. Tot aan de gemeenteraadsver kiezingen zullen de Venrayse libe ralen wekelijks van 14.00 uur tot 16.00 uur. Iedereen kan aanschui ven op een bankje om te praten over Venrayse zaken en met vra gen en opmerkingen te komen. niet ontvangen? Bel 582877! Leefbaarheid kerkdorpen In het voorjaar van 2010, na de gemeenteraadsverkiezingen, komt de notitie uit van de SPOV over de toekomst van de scholen in Venray. Hoewel de notitie nog moet verschijnen, is er toch al een en ander bekend over de inhoud ervan. Doordat de leerlingenaan tallen teruglopen, ontvangt de SPOV minder geld van het Rijk. De teruglopende inkomsten heb ben gevolgen voor het beleid van de SPOV en de scholen die onder hoede van de SPOV vallen. Sommige scholen zullen moeten sluiten. Dit zijn onder andere de scholen in Vredepeel, Heide en Veulen. Waarom deze scholen en geen andere? Hier gaat de notitie op in: kleinere scholen leveren om een aantal redenen minder kwaliteit dan grotere scholen. De werkdruk voor leraren is te hoog en de mogelijkheid bestaat dat de kinderen met drie groepen bij elkaar in één lokaal komen te zit ten. Ook hebben de kinderen te weinig vriendjes of vriendinnetjes om mee op te trekken, waardoor ze in een sociaal ongunstige posi tie verkeren. Kortom, als het aan de SPOV ligt houdt de kleinere school op te bestaan. De gevolgen voor de dorpen zijn groot. Een school is het kloppende hart van een dorp en zonder school loopt de leefbaarheid sterk terug. De meeste inwoners van de Vrede- peel, Heide en Venray zijn dan ook sterk verontrust over wat komen gaat. Omdat de gevolgen voor de dorpen zo groot zijn, zou men ver wachten dat er op zijn minst objec tief en onafhankelijk onderzoek is verricht naar de kwaliteit van de kleine scholen, de werkdruk voor de leraren en de sociale gevolgen voor de kinderen. Want is het wer kelijk zo dat een kleine school op deze punten slechter functioneert dan een grotere school? Niets van dit alles. De criteria in de notitie zijn slechts aannames. Men gaat ervan uit dat het zo is, maar men weet het niet zeker. Een extern onderzoek naar de kwaliteit van kleine scholen vond men binnen het SPOV te duur. Let wel, niet op basis van objectief onderzoek, maar op basis van bevindingen waarvan maar de vraag is of ze kloppen, wordt de toekomst en de leefbaarheid van de kerkdor pen in groot gevaar gebracht. Om dit alles te illustreren het volgende voorbeeld. In nota bene het SPOV- jaarverslag van 2008 staat te lezen dat de basisschool in Heide de beste Cito-score vertoont van heel Venray. Van heel Venray! Hoezo kan een kleine school geen kwa liteit leveren? In de Heide zitten de kinderen met drie groepen in een klas, er zijn 'maar' 45 leerlin gen (de SPOV legt de grens bij driehonderd leerlingen), de werk druk voor de leraren zou dus te hoog moeten zijn en de leerlingen zitten, volgens de SPOV, ook nog eens in een sociaal ongunstige positie. Als de kwaliteit werkelijk zo slecht zou zijn op deze kleine school in de Heide zouden ze dan deze Cito-toets score halen? Natuurlijk niet, onmogelijk. De notitie van de SPOV is geen objec tief en onafhankelijk rapport waarin, na gedegen onderzoek, de resultaten de werkelijkheid weer geven. Wel wordt de notitie door de SPOV gebruikt om de scholen in Vredepeel, de Heide en Veulen te sluiten. De gevolgen hiervan voor de leefbaarheid in deze dor pen zijn enorm en onomkeerbaar. Ik hoop dat de politiek inziet dat de dorpen hun scholen dienen te behouden. Want, zoals met zoveel zaken is het waarschijnlijk ook in dit geval een kwestie van geld. De SPOV krijgt minder geld van het Rijk, en schrijft als reactie hierop deze notitie. De kerkdorpen heb ben het nakijken. Van de politieke partijen verwacht ik dan ook dat ze verder kijken dan deze notitie van het SPOV en een duidelijke keuze maken voor de leefbaar heid in de dorpen. Want de gevol gen voor de kerkdorpen zijn te groot en de keuze mag niet zijn gebaseerd op een notitie die dom weg geen reëel beeld geeft van de werkelijke kwaliteit op de basis scholen. Anne Heideman, Veulen De Zwaluw Dit jaar was het precies hon derd jaar geleden dat postduiven vereniging De Zwaluw in Venray werd opgericht. Dit heugelijke feit werd gevierd in het weekend van 3 en 4 oktober. Op zaterdagavond stond een receptie gepland, die bezocht werd door velen die onze vereniging een warm hart toedra gen. B W van Venray waren ook uitgenodigd. Burgemeester Waals had schriftelijk te kennen gegeven dat hij op deze avond verhinderd was. Tot onze verbazing kwam er verder niemand van de wet houders de bestuursleden van de jubilerende vereniging een handje schudden. Als ook zij verhinderd waren, dan was het toch netjes geweest dat zij zich hadden afge meld. Er zijn echt niet veel ver enigingen in Venray die deze mijl paal hebben bereikt en zodoende betreuren wij het ten zeerste dat geen enkele wethouder de moeite heeft genomen om op de receptie aanwezig te zijn om een woordje te doen in verband met dit jubi leum. Normaal gesproken staan ze graag in de picture, maar op deze manier lijden ze wel gezichtsver lies. Beste wethouders, maak alstu blieft geen onderscheid in welke recepties door jullie aanwezigheid opgeluisterd worden! Namens postduivenvereniging De Zwaluw, Jan Sijbers VVV/ANWB-winkel bijna gereed De VVV/ANWB-winkel aan het Henseniusplein is bijna gereed. Om ervoor te zorgen dat de medewerkers u zo snel mogelijk te woord kunnen staan in de ver nieuwde winkel, zal de tijdelijke winkel in de Patersstraat voor het laatst geopend zijn op zaterdag 17 oktober. Maandag 19 en dinsdag 20 oktober wordt alles in gereed heid gebracht voor de opening op woensdag 21 oktober. A.S. ZONDAG 13.00-16.00 UUR KUNSTENAARS AANWEZIG galerie - lijsten - uitleen www.irok.nl Groei Bloei Groei Bloei afdeling Noord Limburg houdt op maandag 19 oktober een bijeenkomst met als thema De nieuwe tuin in gemeen schapshuis Zalzershoaf in Hout- Blerick.Aanvang 19.30 uur. Lezing over kleine zoogdieren IVN Geijsteren-Venray houdt op maandag 19 oktober een lezing over kleine zoogdieren. Er komen in Nederland zo'n zeventig soor ten zoogdieren voor. Daaronder zijn populaire dieren als egel en eekhoorn, maar ook 'kwelgeesten' als bruine rat en huismuis. Peter Twisk, die de lezing verzorgt, gaat in op de soorten kleine zoogdie ren die men rondom het huis kan vinden. Ook geeft hij allerlei tips waar mee overlast is tegen te gaan en ook hoe men de aanwezigheid van soorten als bijvoorbeeld de egel kan stimuleren. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in café 't Trefpunt in Geijsteren. De la Roy vervaardigde muren voor nieuw tv-programma druk 8t print kantoor uakhandel uitgeverij peel en maar kabelkrant venray De zangers Nick en Simon wurmen zich door de Venrayse muur (foto: SBS6 - Elvin). Boomwereld Merselo STELT VOOR haar kandidaat: sociaal dicht bij de burger enthousiast voor een groene gemeente financieel gezond beleid duurzame economie Plaatselijk Progressief in het Kwadraat mfo@pptwee,ni Milieuzorgcertificaat voor Van den Munckhof BV vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Venrayse gaten in de muur Voor het snoeien en vellen van al uw bomen www.boomwereld.nl Geijsteren, 0478-692861

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9