'Fusiestrijd' op nieuwe tennisbanen Wanssum Jongenskoor Swolgen neemt 18 oktober waardig afscheid Extra geld, motorcross mag Toch feest in Meerlo-Wanssum Roekenbosch Oude foto Service rubriek g a^rfA.Z.Q.? "Het Roekenbosch" PEEL EN MAAS Donderdag 15 oktober 2009 - Pagina 24 Feest bij TV De Gagel Op zaterdag 17 oktober opent tennisvereniging De Gagel in Wanssum de nieuwe 'red court'-banen die ook in de winter bespeelbaar zijn. Hoog tepunt van de dag is om 15.00 uur een tennispartijtje tussen twee fusieburgemeesters en twee wethouders. Na uitge breide investeringen in banen en clubhuis is TV De Gagel veel waard voor de gemeen tes die vanaf januari 2010 het gesplitste Meerlo-Wanssum inlijven, de grote vraag is dus: wie neemt de hoofdprijs mee naar huis? In aanloop naar de opening van de banen een interview met de voorzitter van TV De Gagel, Peter van Baal. "Onze tennisvereniging is actief en ondernemend", vertelt Peter van Baal. "Daarom hebben we eind vorig jaar besloten om de banen één tot en met vier op te knappen en meteen van een winterharde ondergrond te voorzien. Dit maakt ons een stuk sterker als club, omdat we onze leden nu ook win teractiviteiten kunnen aanbieden." 'Red court', de ondergrond die TV De Gagel heeft gekozen omdat die qua speelwijze dicht bij gravel ligt, is echter niet goedkoop. Een inves teringssubsidie door de gemeente Meerlo-Wanssum moest uitkomst brengen. Na wikken en wegen van het college en de gemeente raad, is de subsidie net voor de zomer toegekend en kon de aan leg van de nieuwe banen begin nen. Peter vertelt dat de gemeente zestig procent van de kosten op zich heeft genomen, 75.000 euro. De overige veertig procent heeft de club zelf opgebracht. "Wij zijn echt een vereniging voor en door de leden", zegt Peter, "maar de banen zelf aanleggen is een brug te ver. Onze eigen leden zetten zich momenteel actief in om ook het clubhuis - onze baan 7 - win terbestendig te maken. Dubbele beglazing, verwarming, isolatie, het is een klus op zich. Iedereen draagt zijn steentje bij aan de ver eniging, of dit nu in het bestuur of in de commissies is, het is allemaal even waardevol." TENNISVIRUS "De nieuwe banen passen bij de visie van TV De Gagel voor de toekomst", vervolgt Peter. "We wil len een recreatieve vereniging zijn met oog voor prestatieve spelers. Daarnaast moet ons tennispark een ontmoetingsplaats zijn voor jong en oud. Baan 7, de kantine, heeft een belangrijke rol hierin. Gezelligheid naast de baan is min stens zo belangrijk. Op dit moment telt onze club zo'n 220 tennissers, over een paar jaar willen we meer dan 300 leden op de lijst hebben staan. De sponsors steunen ons daarin financieel, want alle vier de nieuwe banen zijn al door bedrij ven geadopteerd. Garage Jansen Wanssum, Jewagas, Mari Wanssum en Personato hebben hun naam verbonden aan een baan van TV De Gagel." Visie is natuurlijk niet voldoende voor succes, daden zijn minstens zo belangrijk. Peter: "We bieden een uitgebreid programma aan jeugdactiviteiten. Veel ouders hebben het idee dat tennis een dure sport is, maar in vergelijking met andere sporten valt dat reuze mee. Wij voorzien in een tijdelijk kennismakingslidmaatschap en stellen rackets ter beschikking, zodat de jongeren eerst kunnen zien of ze de sport leuk vinden. Het tennisvirus slaat gelukkig meestal snel over en de meeste probeerleden worden daarna lid van onze vereniging. Natuurlijk vergeten we ook de oudere ten nisser niet. We zijn bezig om meer voor sportieve 50-plussers te orga niseren." SPORTIEF VECHTEN Maascourt, de Venlose tennis- school voor ambitieuze en recre atieve tennissers, geeft al jaren les aan junioren en senioren op het tennispark van TV De Gagel. Op 17 oktober verzorgt de school een tennisclinic, die begint om half twee en na een pauze doorgaat tot half vijf. Rackets zijn beschik baar voor beginnende tennissers, dus iedereen kan tijdens deze clinic kennismaken met de sport, van jong tot oud. "Daar hebben we bewust voor gekozen", ver telt Peter. "We willen ons eigen enthousiasme voor deze sport, Tennistalent Glen Cremers in actie op de nieuwe banen van TV De Gagel. Foto: Joost de Boer. waar je jong mee kunt beginnen en tot op hoge leeftijd mee kan doorgaan, graag met iedereen delen. Daarna zullen om 15.00 uur de burgemeesters en wet houders de baan betreden. Burge meester Van Rooy van Horst aan de Maas is van de partij, evenals wethouder Heldens van Venray. De wethouders Emonts en Derikx van Meerlo-Wanssum maken het dubbelspel compleet. Zij mogen sportief vechten om de gunst van TV De Gagel. Welke gemeente wil zo'n parel niet hebben? Tenslotte komen onze leden uit alle dorpen van de straks gesplitste gemeente Meerlo-Wanssum. Nadat de strijd is gestreden en de kelen schor zijn van de aanmoedigende kre ten, gaan de ontmoetingen verder op baan 7; de plek voor hapjes en drankjes. Troubadour en sponsor Peter van de Water verzorgt de muziek, dus met de sfeer zit het wel goed. We sluiten van 18.00 tot 22.30 uur af met een invitatietoer- nooi, waarvoor spelers van alle sterktes en zwaktes zich kunnen opgeven." Peter van Baal eindigt zijn verhaal met een korte oproep aan alle bewoners van de dorpen van Meerlo-Wanssum: "Toeschou wer of actief tennisser, kom op zaterdagmiddag 17 oktober naar het tennispark van TV De Gagel, want daar gebeurt het." Na meer dan vijftig jaar zingen komt er op zondag 18 oktober een einde aan het Jon genskoor Swolgen. Het koor kent een indrukwekkende geschiedenis met onder meer vier reizen naar Rome, waar op nieuwjaarsdag tijdens de pausmis werd gezongen. Door het overlijden van dirigent Harry Peeters en het slinken de ledenaantal is besloten om op gepaste manier afscheid te nemen van het jongenskoor. Enkele leden en oud-leden van het koor zullen op 18 oktober de hoogmis nog één keer opluisteren. Daarna wordt er in de St. Lamber- tuskerk in Swolgen een plaquette onthuld, als een blijvende herin nering aan het jongenskoor. Na afloop van de onthulling kan in de Blokhut, de verenigingsruimte van het koor, worden nagepraat. Er zullen foto's en dia's worden getoond, zodat leden en oud-leden herinneringen kunnen ophalen. Mooie herinneringen zijn er genoeg. Voor veel jongens uit Swolgen heeft het koor een belangrijke rol gespeeld in hun vorming. De meeste jongens slo ten zich na hun basisschool bij het koor aan en bleven lid totdat ze gingen trouwen of gingen stu deren. Er werd veel gerepeteerd, maar er werden ook leuke vrije- tijdsactiviteiten georganiseerd zoals een fietstocht, een trektocht of zelfs een kamp. De hoogtepunten waren toch wel de vier reizen naar Rome. Tijdens deze reizen mochten de jongens van het koor in de paus mis zingen. Al een jaar van tevoren kreeg het koor de stukken voor de mis en werd er veel geoefend. "Tijdens de repetities was er altijd een bijzondere groepssfeer", kijkt voorzitter Gijs de Swart van Stich ting Jongenskoor Swolgen terug. "Er moesten Latijnse liederen worden ingezongen en dat is niet eenvoudig. Toch is het dirigent Harry Peeters altijd gelukt. Vier dagen van te voren gingen de jon gens al naar Rome om daar dan Jongenskoor Swolgen. De foto dateert uit 1978. met andere koren te oefenen. De hoogmis zelf was natuurlijk het hoogtepunt. Je leeft er echt een jaar naar toe om voor de paus te mogen zingen. Veel jongeren ble ven speciaal voor deze mis nog langer bij het koor." "Dirigent Harry Peeters heeft gedurende het hele bestaan van het koor een zeer belangrijke rol gespeeld", vervolgt Gijs de Swart. "Hij is ruim vijftig jaar dirigent geweest. Dat deed hij zeer gepas sioneerd en bovendien zorgde hij voor een goede sfeer. Hij heeft de jongens veel over muziek en zang geleerd. Mede dankzij hem is de geschiedenis van het koor groten deels bewaard gebleven. Hij heeft een groot archief aangelegd met foto's, dia's en geluidsopnamen. Inmiddels is alles samengebracht op twee dvd's, een cd en een boek werk met jaarverslagen. Dit zal op 18 oktober in de Blokhut worden vertoond. Bovendien is alles ook te bestellen of te bekijken in het gemeentearchief in Venray." "Vorig jaar is Harry Peeters helaas overleden en sindsdien hebben we geen dirigent meer. Harry heeft veel tijd in het koor gestoken en daar hoefde hij nooit iets voor terug. Een nieuwe diri gent aanstellen kost echter wel veel geld. Daarbij komt dat we al jaren inkrimpen qua leden. Daar waar we ooit 40-45 leden hadden, blijven we nu rond de 20 steken. Dit zijn veelal leden die al iets ouder zijn en toch lid zijn geble ven. Er komt helaas geen nieuwe, jonge aanwas meer. Daarom heb ben we besloten om na meer dan vijftig jaar, op zondag 18 oktober, op gepaste wijze en met enige trots afscheid te nemen van het jongenskoor Swolgen. Leden, oud leden en belangstellenden zijn van harte welkom om naar de hoog mis, de onthulling en de nazit in de Blokhut te komen. De hoogmis begint om 10.30 uur in de St. Lam- bertuskerk in Swolgen." Realisatie sportpark De Helling lijkt haalbaar Twee heikele punten in het dossier sportpark Noord lij ken opgelost. Er mogen van de provincie Limburg motorcros sactiviteiten worden gehouden bij het beoogde multifunctio nele sportpark aan De Helling, tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in. Deze races die nen echter geen permanent karakter te hebben. Tevens legt de gemeente extra geld bij om de bouw van het sport complex mogelijk te maken. De provincie Limburg wil dat er elk jaar een aparte evenementen vergunning wordt aangevraagd voor een tweetal crossevenemen ten van MAC Wanssum. Een per manente motorcrosscircuit past volgens de provincie niet haar beleid. Dat is erop gericht om een centrale motorsportaccommo datie te realiseren in Noord-Lim burg. Daarnaast zou een dergelijk permanent circuit de natuur in de nabije omgeving en nationaal park De Maasduinen aantasten. Tegen over een tweetal motorcrossactivi teiten op het evenemententerrein van De Helling, dat hiervoor dan speciaal ingericht moet worden, staat de provincie daarentegen niet onwelwillend. Voorwaarde is wel dat het evenemententerrein een officieel onderdeel is van het sportpark. Door de opening die de provincie geboden heeft, lijkt een van de grootste hindernissen in het dossier sportpark De Hel ling te zijn genomen. VRAGEN De CDA-fractie stelde vorige week nog vragen aan het colle ge van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum over de ruimte lijke mogelijkheden van de acti viteiten van motorcrossclub MAC binnen De Helling, om op deze wijze duidelijkheid te krijgen over de haalbaarheid van het sport park. CDA-fractievoorzitter Rob van der Heijden is niet verbaasd over de reactie van de provincie. "Uit eigen onderzoek was ik zelf al tot de conclusie gekomen dat tweemaal per jaar motorcrossen door MAC mogelijk was op basis van een evenementenvergunning. Wat niet geheel duidelijk was, is de vraag of schansen en dergelijke zouden mogen blijven liggen. Dat lijkt nu niet het geval te zijn." Van der Heijden is dan ook 'uitermate nieuwsgierig' naar het antwoord op de vraag van het CDA onder welke voorwaarden een structure le dan wel incidentele motorcross baan gerealiseerd kan worden bui ten een motorcrossinrichting. "Uitgaande van een evenementen- status, waarop van toepassing is het besluit geluidproductie sport- motoren. Ik ben echter blij met de uitkomsten. Nu kan toch niemand meer met droge ogen zeggen dat het ruimtelijk niet kan. We zijn een stap dichter bij de realisatie van sportpark Noord." Een ander probleem vormde de financiering van het plan. De gemeente kon lange tijd los van de 1,1 miljoen voor het sportpark gereserveerde bedrag amper geld vrijmaken voor het sportpark op de locatie De Helling. Dat is nu toch gelukt, blijkt uit het voorstel van het college van B en W aan de politiek. Een nieuw multifuncti oneel sportpark is naast planolo gisch ook financieel haalbaar. De gemeente heeft in diverse potjes en fondsen geld gevonden om het sportpark te kunnen betalen. De gemeente verhoogt de eigen bij drage met ruim 450.000 euro tot 1586.496 euro. De totale kosten van het sportpark aan De Helling bedragen 2,7 miljoen euro. Met het extra geld dat opzij wordt gelegd door de gemeente, lijkt de financiering rond. Maar dat is niet het geval, zo blijkt uit het voorstel dat aan de politiek wordt voorge legd. De kosten van het aankopen van de gronden, die nodig zijn om het multifunctionele sportpark inclusief evenemententerrein aan De Helling te kunnen ontwikke- len, zijn niet in de begroting opge nomen. Dit bedrag bedraagt naar schatting circa 1 miljoen euro (circa 50.000 euro structureel). Daarnaast moeten de verenigin gen aan de gemeente meer zeker heid geven over hun bijdrage van 1 miljoen euro die ze via zelfwerk zaamheid en sponsoring willen bekostigen. Er is volgens het col lege van B en W 'geen sprake van het kunnen nemen van een onom keerbaar besluit'. Zowel voor de locatiekeuze als het beschikbaar stellen van meer dan 1,1 miljoen euro subsidie is toestemming nodig van de gemeente Venray respectievelijk de gemeenten Ven- ray en Horst aan de Maas en de provincie Limburg. Door de extra uitgave van de gemeente 'zijn alle potjes leeg', schrijft het college van B en W als kanttekening in het voorstel aan de gemeenteraad. 'Als Meerlo-Wanssum zelfstandig zou blijven, was dit niet mogelijk. De algemene reserve moet in het kader van het risicomanagement immers een bepaalde omvang hebben, bij ons circa 1 miljoen euro'. EXPLOSIEVEN Deze week is tevens een start gemaakt met de zoektocht naar oude explosieven op de beoogde locatie aan De Helling. Het onder zoek wordt gebruikt om te inven tariseren hoeveel explosieven er nog onder de grond liggen en wat het gaat kosten om ze te verwijde ren. De resultaten van de studie worden volgende week bekend gemaakt. De politiek wil tijdens de raadsvergadering van maandag 2 november de knoop definitief doorhakken. Dan zal duidelijk worden of het ambitieuze plan voor de bouw van een multifunc tioneel sportpark aan De Helling doorgaat of niet. Op maandag 19 oktober buigt de commissie Leef baarheid en Bestuur zich echter eerst over het voorstel van het college van B en W. Met een aantal feestelijke activiteiten staat de maand december voor de inwoners, bestuurders en medewerkers in het teken van de opheffing en tevens het veertigjarige jubi leum van de gemeente Meerlo- Wanssum. De feestelijkheden beginnen op 7 december 2009 wanneer de gemeenteraad voor de laatste maal officieel vergadert. Enkele raadsle den zullen daarbij onderscheiden worden. Ook wordt in deze ver gadering het speciale jubileum boek 'Veertig jaar Meerlo-Wans sum in beeld' gepresenteerd. Op 11 december neemt de gemeente Meerlo-Wanssum afscheid van het (oud)personeel. Burgemeester Joep Hahn houdt na ruim 24 jaar burgemeesterschap zijn afscheids receptie op zaterdag 12 december 2009 van 16.00 tot 19.00 uur in zalencentrum t Brugeind. Het klapstuk van de festiviteiten vindt plaats op vrijdagavond 18 en zaterdag 19 december 2009 in zalencentrum t Brugeind in Meer- lo. Op dit moment werkt een groep mensen, bestaande uit inwoners, raadsleden en medewerkers van de gemeente, hard aan een (voorlo pig) programma voor jong en oud. Muziekgezelschappen, bedrijven, verenigingen en maatschappelijke organisaties worden benaderd om een bijdrage te leveren. Verdere concrete ideeën zijn een goochel- show, een informatiemarkt, sport en spel voor de jeugd, een kinder programma voor de kleintjes, een vuurwerkshow en een optreden van een swingende band. De toe gang voor alle activiteiten is gratis. Het definitieve feestprogramma wordt later bekendgemaakt. Een eerdere poging om in augustus van dit jaar een jubileum- of afscheids feest te organiseren strandde, maar maakte ook dat een aantal inwo ners en bedrijven opstond om de schouders eronder te zetten. De gemeente en de plaatselijke poli tiek hebben het initiatief van t Brugeind, Marlies Janssen en Trudy Steeghs omarmd en werken samen aan een succesvol feestweekend. Een jaar geleden reserveerde de gemeenteraad al geld voor de fees telijke afsluiting van 40 jaar Meer lo-Wanssum. Deze weken worden zoveel mogelijk bedrijven en verenigin gen benaderd met de vraag om medewerking. Bedrijven en ver enigingen die denken een bijdrage (sponsoring of medeorganisatie) te kunnen leveren aan het feest in deze vorm, kunnen zich melden bij het team communicatie van de gemeente Meerlo-Wanssum, telefoonnummer (0478) 699 219 of e-mail communicatie@meerlo- wanssum.nl. Carnavalsvereniging De Keieschieters uit Geijsteren organiseert al op 14 november 2009 samen met de andere carna valsverenigingen voor alle inwo ners van Meerlo-Wanssum een gemeentetreffen om het carna valsseizoen 2010 te openen. Dat belooft een groots feest te worden met een keur aan artiesten, carna valsverenigingen en joekskapellen. De toegang is vrij. Ter herinnering aan AZC Het Een foto uit de oude doos van Roekenbosch in Blitterswijck Heemkundevereniging Meerlo- (1989-1991). Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30-17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost tel: 0900-0101 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishandeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschappelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouwwerk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24