tetris met je fiets met kan.' 9 JANCE lees ook eens een boek! in de trein of zo... 1 IIK JEANS MODE CASUALS Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Nathalie Minten, Roos Versteegh Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Nou, het begint al goed vandaag, een T- splitsing. Ik wil links uitkomen, dus dan maar linksaf. Toch maar rechts dan. Nog een keer links proberenDe uit gang! Ik zie hem! Nog een paar passen, laat er nu alsjeblieft niets meer misgaan. Pff, nóg meer rotzooi in de weg! Wie zet dat er dan ook neer, en nog wel zó? Hèhè, eindelijk, mission accomplished! Vind je dit vreemd klinken? Dan heb je duidelijk nog nooit je fiets op station Ven- ray gezet, of in ieder geval niet in het rek, waar-ie hoort. Iedere morgen weer moet je je door een doolhof heen worstelen om je fiets ergens te kunnen parkeren. Al is par keren wel een erg groot woord voor de ma nier waarop je probeert je fiets het rek in te krijgen. Vaak is er geen ruimte, of je moet dat ene gaatje meetellen waar je heel mis schien, met heel veel moeite, je voorband in krijgt. En als er dan een keer wel ruimte is, kun je je fiets niet in het rek zetten, om dat iemand een loodzware ketting heeft gelegd om het plaatsje waar jij je fiets in dacht te zetten, waardoor ook daar geen fiets meer past. De oplossing voor dit alles is duidelijk: er moeten én meer fietsenrekken komen, én bepaalde mensen moeten leren hun fiets fatsoenlijk neer te zetten, of het nu in het rek is of ervoor. Als dat niet lukt, kan ik over een paar maanden een high score halen bij Tetris. Oefening baart kunst. Nathalie Minten -l ,4. :JéL> - www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Iedereen die buiten Venray op school zit, heeft weieens iets te klagen over het openbaar vervoer. Twee redactieleden van de jongeren pagina hielden daarom een week lang bij hoe het is om met Veolia of met de NS te reizen. VEOLIA Hoe reageren conducteurs op de drukte? Als je in de eerste klas staat: "Ga maar snel ergens anders staan, er is ruimte genoeg in de trein." Dit doen zij ook als de hele trein vol staat en er echt geen mensen meer bij kunnen. Een andere bekende opmerking luidt: "In de wc is ook nog ruimte." Hoeveel vertraging heeft Veolia? Volgens de officiële cijfers rijdt 94% van de trei nen op tijd, maar in de praktijk lijkt eerder 94% van de treinen vertraging te hebben. Wat is de kwaliteit van de treinstellen? Het zijn nieuwe treinstellen en ze zijn nog best oké ook, alleen zijn het er zo weinig. De drukte op het traject Roermond-Nijmegen los je niet op met drie treinstelletjes! Hoe vaak wordt er gecontroleerd? 's Morgens vroeg wordt er niet gecontroleerd, maar in latere treinen meestal wel. Wordt er duidelijk omgeroepen op welk station de trein is? Iedere halte wordt omgeroepen en op het scherm aangegeven (best handig, alleen een vervelend omroepstemmetje). Blijft de trein vaak stilstaan in the middle of nowhere? Dit gebeurde een keer ergens tussen Boxmeer en dijk. Normaal gesproken is het vaker. Hoe zien de wc's eruit? "Eerlijk gezegd vermijd ik het de wc binnen te gaan, want ik heb niet het idee dat die nou zo fris zal zijn." Hoe reageren conducteurs op de drukte? "Eerste klas reizen is vandaag toegestaan!" Hoeveel vertraging heeft de NS? Afgelopen week maar zeven minuten in totaal op het traject Deurne-Tilburg, maar dit is ook regel matig meer. Wat is de kwaliteit van de treinstellen? De dubbeldekkers zien er goed uit. Bij de 'nor male' treinen is het te zien dat ze al oud zijn. De bekleding van de stoelen is vaak vies of kapot. Hoe vaak wordt er gecontroleerd? Deze week maar twee keer in totaal, maar vorige week twee keer in vijf minuten. Wordt er duidelijk omgeroepen op welk station de trein is? Het wordt wel omgeroepen, maar vaak niet hard genoeg. Als je je muziek net iets te hard hebt staan of iets dergelijks, hoor je het niet. Blijft de trein vaak stilstaan in the middle of nowhere? Deze week niet, maar het gebeurt regelmatig dat de trein vlak voor Eindhoven een paar minuten in een weiland blijft staan. Hoe zien de wc's eruit? Smerig. Wc-papier ligt overal en soms drijven de uitwerpselen van je voorganger nog in de wc-pot, omdat het ding gewoon niet goed werkt. Conclusie: zowel de NS als Veolia heeft nog aar dig wat verbeterpunten. Vooral bij Veolia schort er nog het een en ander. Het zou al een hele ver betering zijn als er genoeg treinstellen ingezet zouden worden, met name 's ochtends om kwart voor acht. In deze rubriek test de redactie van de jonge renpagina telkens een bepaald product. Vorige keer namen we nagellak van verschillende mer ken onder de loep; deze keer is cola aan de beurt. Welke cola is beter: First Choice, Pepsi of Coca Cola? Goede cola voelt natuurlijk als vuurwerk op je tong. Bij welke cola voelt het als vuurwerk op je tong als je een slok neemt? First Choice: ja, bij First Choice is dat heel duide lijk. Pepsi: ook wel, maar absoluut minder dan bij First Choice. Coca Cola: vergelijkbaar met Pepsi. Winnaar: First Choice Hebben de flessen een aantrekkelijke verpakking? First Choice: het ziet er een beetje simpel en goedkoop uit. Pepsi: er is een grafisch kunstwerk van gemaakt (zie foto). Coca Cola: het logo heeft sierlijke letters met duidelijke kleuren, maar ver der is het vrij saai. Winnaar: Pepsi Welk merk is het populairst? Coca Cola is het populairst. Het wordt in Neder land het meest gedronken in Noord-Brabant en dan vooral in Breda. Pepsi zit ertussenin en wordt het meest gedronken in Zeeland en Maastricht. First Choice is het minst populair en wordt het meest gedronken in Limburg. Pepsi maakt van zijn logo een grafisch kunstwerk. Winnaar: Coca Cola Wat is de prijs? First Choice: 0,54 voor 0,5 liter, 0,99 voor 1,5 liter Pepsi: 0,75 voor 0,5 liter 1,27 voor 1,5 liter Coca Cola: 0,99 voor 0,5 liter, 1,45 voor 1,5 liter Winnaar: First Choice Tja, welke cola is nu de beste? Onze first choice wordt dan...First Choice. Heel toepasselijk, maar wel redelijk: deze cola is het goedkoopst en smaakt prima. Ook het vuurwer kelement zit er goed in verwerkt. Coca Cola zat er dicht tegenaan, maar helaas geeft een merknaam niet altijd de doorslag. En Pepsi.nouja. Rosa (12) zit in de brugklas op het Raayland College. Ze danst 5 keer in de week. Je wint een miljoen... Juichen! Eh, ik denk dat ik dan danskleren, een nieuwe radio en een I-Pod koop, want ik heb nu een heel oude mp3-speler. Je mag een nieuw schoolvak bedenken... Dansles! Vooral voor de jongens is dat heel leuk denk ik, maar dan moeten ze er toch aan meedoen. Je gaat slapen en als je wakker wordt ben je 18... Dan schrik ik me kapot. Ik weet niet wat ik dan doe. Ik denk dat ik dan al aan het studeren ben. Je moet de hele dag één televisieprogramma kijken De hele dag?! Poe, ik kijk eigenlijk bijna nooit televisie. *denkt* So You Think You Can Dance! Je mag een jaar niet dansen... Dat vind ik erg! Dan ga ik dood, denk ik. En als ik niet doodga, word ik een dikke vetzak, want verder doe ik niks. Je mag winkelen in een grote stad In Eindhoven met mama en met Tania, dat is mijn peettante. Dan ga ik naar de Papillonwinkel (daar hebben ze danskleren en zo) en dan ga ik naar de H&M en de Bijenkorf. Je wordt uit de klas gestuurd... O leuk. Oh, sorry. Dat vind ik wel grappig. Ga je dat nou echt opschrijven? Ik ga geen huiswerk maken denk ik, of ik moet er alleen uit zijn gestuurd. Maar ik word er toch niet uitgestuurd, want ik ben het liefste meisje van de klas, haha. Je wordt blind Help... ja, wat dan? Dan ga ik heel hard huilen en schreeuwen, maar dat doet iedereen dan denk ik. En dan ben ik boos. Ook ga ik dan overal tegenaan lopen. Je mag een huisdier kiezen... Ik houd eigenlijk helemaal niet van dieren. Misschien een vis, want die gaat snel dood en die hoef je bijna niet te verzorgen. Het huis staat in brand en je kunt afgezien van je gezin nog vijf dingen redden... Wow. Ehm, ik denk mijn knuffel, mijn dagboek, de laptop, mijn I-Pod (die ik dan van dat miljoen heb gekocht) en mijn balletpakje. Je mag een van je idolen ontmoeten Giannini (van So You Think You Can Dance) heb ik al een keer gezien, dus dan kies ik Beyonce! DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl van den munckhof bv WOLFF :||i *peps\ of r»< S.'. ,-m sw

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23