Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Verhuizing doorgeven aan gemeente Collectes Vragen voor de gemeenteraad of een commissie? Neem contact op met de griffie. Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 15 oktober 2009 - Pagina 22 Gemeentehuis Openingstijden Bij een verhuizing komt veel regelwerk kijken. Denkt u er ook aan dat u uw verhuizing doorgeeft aan de gemeente? Wanneer u binnen de gemeente Venray verhuist, dan moet u dat binnen vijf dagen doorgeven aan de gemeente. Verhuist u naar een andere gemeente, dan geeft u uw verhuizing door aan uw nieuwe woongemeente. Als deze gemeente uw inschrijving heeft verwerkt, dan wordt u automatisch bij de gemeente Venray uitgeschreven. Uw verhuizing wordt ook automatisch doorgegeven aan andere overheidsinstanties. Bij uw aangifte levert u de volgende documenten in: - het 'aangifteformulier verhuizing', dat u volledig heeft ingevuld - een kopie van uw legitimatiebewijs een kopie van uw koop- of huurcontract of toestemming voor inwoning. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vergaderingen Verordeningen Gewijzigd Evenementenvergunningen Verleend Bouwplannen Aangevraagd Ontwerpbesluiten Verleend Vrijstellingen Ruimtelijke plannen Structuurvisie Projectbesluit Rectificatie Ruimtelijke plannen Projectbesluit Wet milieubeheer Melding Ontwerpbesluiten Besluiten Ontheffing Stookverbod Verleend Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 Agenda voor de vergadering van het raadspresidium op maandag 19 oktober 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van het raadspresidium van maandag 14 september 2009 3. Ingekomen stukken en mededelingen a. Lijst majeure projecten 4. Evaluatie raadsvergadering 29 september 2009 5. Strategische visie Venray 2020 Procedureel voorstel is de behandeling in gemeenteraadsvergadering van 3 november 2009 te doen plaatsvinden. 6. Voorstel tot harmonisatie in het kader van de grenswijziging Procedureel voorstel is de behandeling in gemeenteraadsvergadering van 3 november 2009 te doen plaatsvinden. 7. Concept Blokschema Raadsbehandeling Begrotingsbehandeling 2009 8. Vaststelling raadsagenda voor de vergadering van dinsdag 3 en 10 november 2009 9. Rondvraag en sluiting. - Verordening Geurhinder en Veehouderij gemeente Venray. De gemeenteraad heeft besloten de verordening aan te passen. Deze aanpassing houdt in dat de kaart en de gebiedsvisie worden gewijzigd en aangevuld. De gemeenteraad heeft deze aanpassing op 29 september 2009 vastgesteld. De verordening en de bijbehorende gewijzigde stukken liggen van 15 oktober tot en met 25 november 2009 (zes weken) ter inzage. De verordening en de bijbehorende stukken zijn ook te raadplegen op www.venray.nl. Er is geen mogelijkheid tot het instellen van beroep. Deze wijziging van de verordening treedt op 16 oktober 2009 in werking. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend op: - 5 oktober 2009 voor het houden van muziekfestival Zomaarpop in gemeenschapshuis De Linde gelegen aan de Hoofdstraat 34 te Oirlo op 23 oktober 2009 van 20.00 tot 1.00 uur, op 24 oktober 2009 van 20.00 tot 1.00 uur en op 25 oktober 2009 van 16.00 tot 24.00 uur. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunningen en de bijbehorende stukken van 16 oktober tot en met 26 november (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tot zes weken na de datum waarop vergunning is verleend een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemees ter. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Wisselhof 1 - vergroten van de woning (nr. ba090359) - De Zomp ongenummerd - bouwen van bedrijfsgebouwen en een sleufsilo fase 1 (nr. ba090360) - Christoffelkruid 46 - vergroten van de woning (nr. ba090361) - Veltumse Kleffen - veranderen van de keerwandconstructie aan de voorzijde van het winkelcentrum (nr. ba090363) - Hubenhof 1 t/m 67 - plaatsen van een spandoek (nr. ba090364) - Zevenblad 26 - bouwen van een carport (nr. ba090365). Sloopvergunningen - St. Paulusstraat 24 - verwijderen van een rioolbuis (nr. slp090052) - Deken Berdenstraat 9 - verwijderen van een rioolbuis (nr. slp090053). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Steegse Peelweg 80 - bouwen van een bedrijfswoning met bedrijfsruimten (nr. ba090267) - Macroweg 4 - bouwen van een bedrijfshal met kantoor (nr. ba090270). U kunt de betreffende stukken van 16 oktober tot en met 29 oktober 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Noordsingel 39 - intern verbouwen van gebouw Den Heuvel (nr. ba090324) - De Wieën 8 - gebruiken pand als kunstgalerie (nr. prin090035). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 16 oktober tot en met 26 november 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Merseloseweg 73 - vergroten van de woning (nr. ba090332, verzenddatum 09/10) - Oude Oostrumseweg 20 - renoveren van het dak (nr. ba090341, verzenddatum 09/10) - Kruidenlaan 195 - bouwen van een berging met terrasoverkapping (nr. ba090349, verzenddatum 09/10) - Haammakerstraat 330 t/m 400 (even) - bouwen van 36 woningen met een berging (nr. ba090271, verzenddatum 09/10) - Grotestraat 31 - veranderen van de voorgevel/pui en reclame (nr. ba090317, verzenddatum 09/10) - Roland 2 - vergroten van de varkensstal (nr. ba090322, verzenddatum 09/10) - Grotestraat 16 - veranderen gevelreclame (nr. ba090350, verzenddatum 09/10) - Eijkenhofweg 5c - bouwen van een vleesvarkensstal fase 2 (nr. ba090318, verzenddatum 09/10). Sloopvergunningen - Oude Oostrumseweg 20 - sloop t.b.v. vernieuwen van het dak (nr. slp090046, verzenddatum 09/10). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Ysselsteynseweg 25 - vergroten van de varkenshouderij (nr. ba080315). Tegen de verleende vrijstelling staat nog geen rechtsbeschermingmogelijkheden open. Dit is pas het geval bij verlening van de bouwvergunning Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning of vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Vastgesteld Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van de op 29 september vastgestelde structuurvisie: - Dorpsontwikkelingsplan Oirlo. In de visie spelen zowel ruimtelijke, functionele, economische als sociaal-maatschappelijke factoren een rol. Deze factoren zijn geïntegreerd in één integrale gebiedsvisie voor het dorp Oirlo. De structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo is tot stand gekomen en vastgesteld in het gebiedspanel Oirlo. De structuurvisie treedt op 16 oktober in werking en ligt ter inzage. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via www.venray.nl. Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Projectbesluit voor het bouwen van een woning aan de Overbroekseweg 14 te Leunen. Het vastgestelde projectbesluit voorziet in de realisatie van een woning. U kunt de desbetreffende stukken van 16 oktober tot en met 26 november 2009 inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via www.enray.nl. Indien u belanghebbende bent kunt u tijdens de ter inzagetermijn - binnen zes weken na de dag van bekendmaking - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Onderstaand besluit is per abuis niet op de gemeentepagina van 8 oktober gepubliceerd. Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Projectbesluit voor het bouwen van een varkensstal aan de Kempkensberg 2a te Ysselsteyn. Het vastgestelde projectbesluit voorziet in de realisatie van een varkensstal. U kunt de desbetreffende stukken van 9 oktober 2009 tot en met 19 november 2009 inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via de gemeentelijke website www.venray.nl. Indien u belanghebbende bent kunt u tijdens de ter inzage termijn - binnen zes weken na de dag van bekendmaking - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Macroweg 4 Venray - Martens EKO BV, Nieuwendijk 126 te Someren, voor het bouwkundig gewijzigd uitvoeren van gebouw 5, ventilatieopeningen, verdiepingsvloer en het wijzigen van de indeling van gebouw 5 (Mel1909021). Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 16 oktober tot en met 26 november 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Kleindorp 31 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan H. en M. Schoenmaker, Den Tiel 6 te Merselo voor een pluimveehouderij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM090029) - Puttenweg 87 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. van Dijck, Puttenweg 93 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM090042) - Testrik 2 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. van Duuren-Bastiaansen, Testrik 2 te Merselo voor een melkrundveehouderij en akkerbouwbedrijf (MM090054) - Puttenweg 93 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan H.G.M. van Dijck, Puttenweg 93 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij (MM090056). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 16 oktober tot en met 26 november 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 67 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding b.v., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij. Tevens wordt voor een periode van 4 jaar ontheffing verleend voor het lozen van spuiwater van een biologische luchtwasser in de bodem ingevolge artikel 25 lid 2 van het Lozingenbesluit bodembescherming (MM090046) - Roffert ongenummerd Castenray - een oprichtingsvergunning te verlenen aan V-Snaar Projecten b.v. Timmermannsweg 26a te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (MM090028). Het eerste besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 16 oktober tot en met 26 november 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Deurneseweg 132 te Yselsteyn - verleend aan dhr. T.F.W.P. Gielens - Heesakker 17 te Castenray - verleend aan dhr. L.A.L. Vroemen - Horsterweg 39 te Castenray - verleend aan dhr. B.W.G. van Eck - Kleindorp 23 te Merselo - verleend aan Mts. Muijsers-Verheijen - Veulenseweg 57 te Veulen - verleend aan dhr. C.A.M. de Weert - Veulenseweg 6b te Veulen - verleend aan dhr. T.G.M. Voesten - Vredeweg 14 te Vredepeel - verleend aan dhr. P. van Loon - Zwartwater 2 te Vredepeel - verleend aan V.O.F. van Zutphen. voor het verbranden van snoei- en sprokkel hout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Horsterweg 20a te Castenray - verleend aan Mts. Classens - Bremmenkamp 11 te Oirlo - verleend aan dhr. J.L.L.M. Willems - Horsterweg ong. te Leunen - verleend aan dhr. P.H.G.M. Martens. voor het verbranden van snoei- en sprokkel hout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locatie: - Molenhofweg 21 te Leunen - verleend aan dhr. T.M.G. Voermans. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 16 oktober tot en met 25 november 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 15 oktober 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray 17 okt. - Week van de geschiedenis, Grote Markt Venray 11 t/m 17 okt. - Brandwonden stichting Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 42 adv kopie l.indd 22 14-10-2009 16:25:22

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22