Gemeente Venray Sportplatform én sportconsulenten presenteren zich l nt a College gaat voor speciaal onderwijs in Venray Evenementensubsidie aanvragen Venray timmert aan de weg Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum sluiten aan bij website Bereken online uw recht op inkomensondersteuning Online vragenboek Wwb Activiteiten herinneren aan bevrijding Venray '44 Reddingsactie voor lindeboom Schouwburgplein PEEL EN MAAS Donderdag 15 oktober 2009 - Pagina 21 Gemeentehuis Openingstijden Organiseert u in 2010 een evenement in de gemeente Venray? Dan kunt u evenementensubsidie aanvragen bij de gemeente. Alle aanvragen die voor 1 november dit jaar zijn ingediend, worden voor 31 december afgehandeld. Ook wanneer u in 2009 evenementensubsidie heeft ontvangen, moet u voor 2010 opnieuw een aanvraag indienen. De hoogte van de toegekende subsidie bepaalt de gemeente met behulp van een puntensysteem. Aan de hand van een aantal criteria worden er punten toegekend. Evenementen met meer punten zijn van groter belang voor Venray en worden gewaardeerd met een hogere financiële bijdrage aan het evenement. Als er na de eerste ronde van subsidietoekenning nog budget over is, dan behandelt de gemeente alle aanvragen die tussen 1 november 2009 en 30 april 2010 binnengekomen zijn. Deze aanvragen worden in elk geval voor 1 juli 2010 afgehandeld. Het budget voor evenementensubsidies is echter niet onbeperkt; het kan dus voorkomen dat niet alle aanvragen gehonoreerd worden. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 Als het aan de schoolbesturen en het college van Burgemees ter en Wethouders ligt, komen delen van het speciaal onderwijs zo snel mogelijk naar Venray. Kinderen uit Venray en omgeving kunnen dan vlakbij huis naar de school gaan die voor hen het meest geschikt is. Het gaat om onderwijs voor zeer moeilijk lerende kinderen (ZMLK) en zeer moeilijk opvoedbare kinderen (ZMOK), die behoefte hebben aan een passende omgeving van rust, regelmaat en structuur. Die passende omgeving is in het speciaal onder wijs of de zogeheten Expertisecam pus te realiseren. De minister neemt voor 1 december een beslissing of hij kan instemmen met de start van speciaal onderwijs in Venray. Uitstel is geen afstel De vestiging van een dependance van de zogenaamde zmlk- en zmok- scholen is op dit moment het hoogst haalbare. Eerder was sprake van een Expertisecampus bij de huidige basisschool de Toverbal. Daar zou den ook onderwijs voor meer- en hoogbegaafdheid en Focus een plek krijgen. Tevens ging het om kinder opvang, buitenschoolse opvang en een peuterspeelzaal. Eén groot clus ter van verschillende scholen is in de huidige tijd te duur en het duurt te lang voordat het nieuwe gebouw er staat. Bovendien heeft de gemeente het geld hard nodig voor lopende projecten als de brede school in Brukske. Al met al is de Expertisecampus op dit moment geen haalbare kaart. Het college blijft echter geloven in de bundeling van onderwijsvoorzieningen in één campus. Uitstel is dan ook geen afstel als het aan B en W ligt. Als de omstandigheden weer gunstiger zijn, moeten alle partijen klaar staan om het project weer op te pakken. Woensdag 7 oktober 2009 was een mijlpaal voor de Venrayse sport. Tijdens het derde sportcafé presenteerden het sportplatform en de drie sport- consulenten zich. Hiermee is weer een belangrijke stap gezet in de uitvoering van het Venrayse sportbeleid. Tijdens het sportcafé vorige week, sprongen de nieuwe sportconsulen- ten letterlijk vanuit het donker in het licht. Ze vertelden wie ze zijn en wat ze gaan doen. De drie sport- consulenten gaan aan de slag met verenigingsondersteuning, sport gekoppeld aan het primair onderwijs en sport gekoppeld aan het voort gezet onderwijs. En op 1 januari 2010 start er nog een sportconsu- lent. Deze vierde sportconsulent gaat zich bezighouden met het stimuleren van sport voor mensen met een beperking. Sportplatform Bij het opzetten van het Venrayse sportbeleid hebben sportverenigin gen de wens geuit om alle vereni gingen die Venray rijk is met enige regelmaat bij elkaar te brengen, om samen in te gaan op alles wat er leeft in de Venrayse sportwereld. Daaruit ontstond het sportcafé, dat in 2008 voor het eerst werd gehou den. Vanuit de behoefte van een meer structurele krachtenbundeling van de sport heeft een groepje enthousiaste mensen het sportplat- form opgericht. Het platform bundelt de krachten van de Venrayse sport verenigingen en is gesprekspartner voor de gemeente als het om sportzaken gaat. Tijdens het derde sportcafé presenteerde het platform zich aan de sportwereld en aan 1. Reconstructie Westsingel (gedeelte Hoenderstraat tot Kempweg), 19 oktober tot maart 2010 2. Reconstructie Henseniusplein en Schouwburgplein, tot half december 3. Reconstructie Kennedyplein, tot half december 4. Aanleg nieuwe Overloonseweg (Aan den Heuvel), tot eind december 5. Reconstructie Gassstraat, tot 20 december. Burggraaf STATIONSWEG Vlakwate Brukske e Brier wethouder Patrick van der Broeck. De sportwethouder droeg een paraplu over aan Cor Vervoort, voorzitter van het sportplatform. De paraplu is het teken van over koepeling van de sport, die kleurig en veelzijdig als een rode draad door onze samenleving loopt. Zoals bekend worden de dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum per 1 januari 2010 toegevoegd aan de gemeente Venray. Vooruitlopend op die formele samenvoeging hebben de dorpsraden de onderlinge samenwerking al opgezocht. Dat gebeurt niet alleen via deelname aan het Dorpsradenoverleg, maar ook door deelname aan de website www.dorpenvenray.nl. Elly van Dijck en Mathieu Emonts (wethouders leefbaarheid in de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum) hebben de uitgebreide website inmiddels gelanceerd. In het laatste kwartaal van 2009 krijgen ook de verenigingen en organisaties uit Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum de mogelijkheid aan te sluiten. Overigens is ook de dorps raad van Leunen sinds 1 juli toegetreden tot de gezamenlijke website. Dat betekent dat alle dorpsraden van de nieuwe gemeente Venray nu zijn aangesloten bij www.dorpenvenray.nl. U kunt voortaan via www.venray.nl berekenen of u in aanmerking komt voor gemeentelijke voorzieningen. Het gaat hierbij om regelingen als bijzondere bijstand, langdurigheidstoeslag, bijdrage maatschappelijke participatie, collectieve ziektekostenverzekering, bijdrage ouderen, chronisch zieken en gehandicapten of kwijt schelding van gemeentelijke belastingen. De gemeente Venray heeft zich aangesloten bij Bereken uw recht. Via de website www.berekenuwrecht.nl kon u al langer berekenen of u recht heeft op landelijke regelingen zoals huurtoeslag, zorgtoeslag of een studietoelage. Vanaf nu kunt u dus ook uw recht op gemeentelijke vergoedingen berekenen. Bevorderen van gebruik De gemeente hoopt op deze manier het gebruik van voorzieningen te bevorderen. Uit diverse onderzoeken blijkt dat Nederlanders veel geld op de plank laten liggen terwijl zij er wel recht op hebben. Onbekendheid met de regelingen, ingewikkelde aanvraagprocedures, maar ook schaamte en trots spelen daarbij een rol. Hoe werkt het? Bereken uw recht is te vinden op www.venray.nl Wonen leven Werk, inkomen en zorg. U moet vragen beantwoorden over onder andere uw gezinssamenstelling, het inkomen en het vermogen. Het programma berekent dan het eventuele recht op een vergoeding. Het eindrapport kunt u vervolgens uitprinten en bijsluiten bij een aanvraagformulier. U kunt het eindrapport ook meenemen tijdens een gesprek met een medewerker van de gemeente. Hoe hoog is de bijstandsuitkering? Mag mijn thuiswonende kind bijverdienen? Ben ik verplicht elke baan te accepteren? Kom ik in aanmerking voor een omscholingscursus? Antwoorden op deze en meer vragen op het gebied van de Wet werk en bijstand (Wwb) vindt u in het online vragenboek Wwb. Dit vragenboek kun u vinden op www.venray.nl Wonen leven werk, inkomen, zorg. Het is een eenvoudig digitaal vragenboek speciaal voor inwoners van de gemeente Venray. Een digitaal systeem met antwoorden op vragen op het gebied van sociale regelgeving. U kunt er veel waardevolle informatie uit halen op het gebied van werk, inkomen en zorg. Complexe en minder complexe onderwerpen zijn helder beschreven en altijd actueel. Op 17 oktober vervoeren legervoertuigen uit de Tweede Wereld oorlog belangstellenden tussen 11.00 en 16.00 uur naar diverse locaties in Venray die te maken hebben met oorlog en vrede. Het is dan 65 jaar geleden dat Venray werd bevrijd. Rooynet organiseert deze activiteit genaamd 'Kostbare bevrijding van Venray' in het kader van de Week van de Geschiedenis. Rooynet is een samen werking tussen het gemeentearchief, HPV, 't Freulekeshuus en BiblioNu. Legervoertuigen Bij de infostand op de Grote Markt in Venray kunt u een kaartje kopen voor een rit met een legervoertuig of een busje. Vanaf de Hoenderstraat/ De Schakel brengen legervoertuigen van Lucky Seventh u naar alle locaties in Venray en halen u daar ook weer op. Wilt u naar één van de activiteiten in Ysselsteyn of Blitterswijck, dan kunt u gebruik maken van een busje. De kaartjes kosten 2 euro. Locaties De locaties waar de legervoertuigen heen rijden zijn: - Museum 't Freulekeshuus - met de dubbeltentoonstelling Oorlog aan den lijve - Museum van de Psychiatrie - met de dubbeltentoonstelling Oorlog aan den lijve. De kelders zijn geopend en er worden verhalen verteld - Brits Oorlogskerkhof - op deze indrukwekkende begraafplaats wordt u geïnformeerd en eventueel rondgeleid door de heer Meijer - Molen Nooit Gedacht Merselo - de molen speelde een belangrijke rol in WO II - Terrein St. Anna - nabij de kiosk op het St. Annaterrein is een legerkamp uit WO II ingericht. Leden van Lucky Seventh geven diverse demonstratie en Anne Beuving vertelt u alles over het opruimen van explosieven. Met een busje kunt u naar: - Expo '40 - '45 te Blitterswijck - de boerderij waar het museum is gevestigd was in WO II een mitrailleurnest van de Duitsers en tevens onderduikadres - Duits oorlogskerkhof Ysselsteyn - hier geven medewerkers uitleg over dit immense kerkhof. De wortels van de 110 jaar oude, karakteristieke lindeboom op het Schouwburgplein kregen de afgelopen week meer ruimte en 15 m3 nieuwe, voedzame grond. De boom had het de afgelopen jaren moeilijk, maar kan door deze reddingsactie weer nieuwe wortels vormen en gaan groeien. Als het Schouwburgplein over een paar maanden klaar is, komt hij weer volop tot zijn recht. Veertig jaar geleden dreigde de boom om te vallen. Daarom werd er rond de boom een betonnen bekisting geplaatst. Door de bekisting viel de boom niet om, maar ging zijn conditie toch achteruit omdat de wortels nu te weinig water en zuurstof kregen en de grond verarmde. Om de linde nieuw leven in te blazen, is op 6 oktober begonnen met de reddingsoperatie. De bekisting werd verwijderd, rondom de boom zijn groeisleuven gegraven, de slechte grond rondom de boom is machinaal weggezogen en vervangen door voedzame grond. week 42 adv kopie l.indd 21 14-10-2009

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21