Prijswinnaar bij Van Essen V Piet Tromp in Evenaar Torenfeest Week van Laco Vitaal Wonen Venray 90 jaar Intratuin weer in kerstsfeer OP 20 DECEMBER 2009 ZINGT HET VENRAY'S MANNENKOOR PRECIES 100 JAAR Trouwplan 2010 in Boxmeer Rappen met Lange Frans Kunst bij de Stoffelhoeve PEEL EN MAAS Donderdag 15 oktober 2009 - Pagina 13 Mevrouw A. Frederix is de prijs- winnares geworden van de wijn kaas-actie van Johan van Essen Optiek. Mevrouw Frederix kreeg een grote ronde kaas als prijs overhandigd. Klanten van Van Essen Optiek krijgen bij aanschaf van een bril een mooie messen- set met een kaaspakket cadeau. Het thema kaas sluit aan op de bourgondische wijnactie van het najaar 2008. Zondag 25 oktober speelt de driemans formatie Rob Orlemans half Past Midnight, waarvan Venraynaar Piet Tromp deel uit maakt, in café zaal de Evenaar aan de Merseloseweg 96 in Venray. De Nederlandse bluesrockformatie Rob Orlemans Half Past Mid night behoort tot de top van het blues- en rockgenre. Het power- trio is met grote regelmaat te vin den op diverse nationale en inter nationale podia, onder andere in België, Duitsland en USA. De band krijgt niet alleen keer op keer lovende kritieken van zowel de Nederlandse als buiten landse media, maar laat ook het publiek laaiend enthousiast ach ter. Na de in 2003 met lovende kritieken ontvangen cd Live in Chicago heeft de band een nieuw meesterwerkje afgeleverd en wel Libertyville. Deze cd wordt beju beld door de pers. Bij een groot aantal radiostations, waaronder Arrow Classic Rock, staat dit album op airplaylist en bij velen is het zelfs uitgeroepen tot cd van de maand. Het album Liber- tyville staat garant voor prachtige bluesy nummers en is gedeeltelijk in Nederland en de Paragon Stu dio's in Chicago opgenomen. Niet alleen met zijn eigen band maar ook met de legendarische Curtis Knight, de mentor van gitaarlegen de Jimi Hendrix, heeft Rob Orle- mans lange tijd getoerd. Samen hebben zij enkele prachtige cd's uitgebracht te weten Mean Green (1995) en On the Road Again (1996). Rob Orlemans is zonder meer het gezicht van de band. Met zijn kenmerkende stijl wordt hij een van de beste bluesrock gita risten genoemd. Zijn ietwat door leeft stemgeluid en enerverend gitaarwerk is ieder optreden weer een ware happening. De line-up van de band bestaat uit Piet Tromp op bas, Ernst van Ee op drums (Highway Chile, Vengeance, Lana Lane) en Rob Orlemans op gitaar en zang. Met deze stevige ritme sectie creëert Orlemans een band die vanaf de eerste minuut vol energie uit de startblokken schiet en garant staat voor een spette rend optreden.In het kader van de juist verschenen cd Into The Spirit wil Piet Tromp zich na lange tijd weer een presenteren voor zijn Venrayse publiek. Into The spirit bevat stevige bluesrock waarmee de band zich al jaren heeft onder scheiden. De cd komt behalve in Europa ook uit in Japan en de Ver enigde Staten. Eindelijk is het zover. De restau ratie van de toren en de inrichting van de dagkapel van de kerk in Vierlingsbeek zijn klaar. Reden voor een feestje, op zaterdag 17 oktober. De afgelopen drie jaar is het Torencomité druk in de weer geweest om de benodigde financi- ele middelen voor de werkzaam heden bijeen te krijgen. Dat is uiteindelijk gelukt door bijdragen van de inwoners van Vierlings beek en Groeningen, door spon soring van diverse bedrijven en door enkele subsidies, waaronder een grote van de provincie Noord Brabant. Aannemer Koenen heeft de klus geklaard en het dorp kan weer trots zijn op de 'Lange van Bèèk'. De zangverenigingen Von del en Groeningen hebben hun medewerking aan het feest toe gezegd, evenals de harmonie en drumband van Vierlingsbeek en het gilde van Groeningen. Ook de brandweer is van de partij. De fes- tiviteiten vinden plaats in de kerk en op het plein tussen de kerk en de basisschool. Om 18.30 uur begint de eucharistieviering, die tot ongeveer 19.30 uur duurt. De jeugd maakt voorafgaand aan het feest zelf 'Lange van Bèèk'- lam pionnen en verzamelt zich om 19.00 uur bij de Joffershof voor een lampionnenoptocht - onder begeleiding van de harmonie en drumband - door Vierlingsbeek. Om 19.30 uur begint de openings ceremonie. Het programma duurt ongeveer 30 tot 40 minuten, waar na de kinderen een ballon oplaten met daaraan hun naamkaartje dat eerder in de week op de basis school is uitgedeeld. Na afloop worden alle aanwezigen uitgeno digd in zalencentrum Concordia voor een kop koffie en voor de kinderen is er een ijsje. Op zondag 18 oktober is de toren van 11.00 tot 16.00 uur opengesteld voor het publiek. Fanfare Oirlo naar concours Op zondag 18 oktober zal fan fare Ons Genoegen uit Oirlo in De Maaspoort in Venlo deelnemen aan het bondsconcours van de Limburgse Bond van Muziekgezel schappen. De fanfare staat onder leiding van dirigent Geert Jacobs uit Leunen en komt uit in de tweede divisie. Het is vijf jaar gele den dat de fanfare op concours is geweest. Dat was in Roermond en daar werd toen promotie behaald van de derde naar de tweede divi sie. Ook toen was dat onder lei ding van dirigent Geert Jacobs die nu wil aantonen dat de promotie terecht was. Fanfare Ons Genoe gen heeft drieënzeventig muzi kanten en er is een gastspeler aan toegevoegd om tot een betere orkestbezetting te komen. Bijna eenderde deel van de leden is jon ger dan twintig jaar. Het optreden van fanfare Ons Genoegen in De Maaspoort te Venlo is gepland van 15.05 tot 15.55 uur. De vereni ging hoopt daar vele supporters te mogen begroeten. Fanfare Ons Genoegen speelt tijdens het con cours een concertprogramma met als thema Historische en andere verhalen. Op zaterdagavond 17 oktober is er nog een openbare generale repetitie waarbij ieder een welkom is. Deze vindt plaats in gemeenschapshuis De Linde te Oirlo van 20.00 tot 21.30 uur. Bijeenkomsten mantelzorgers De maandelijkse bijeenkomst van de contactgroep mantelzor- gers in de gemeente Horst aan de Maas vindt plaats op dinsdag 20 oktober van 09.30 -11.30 uur bij Synthese, Bemmelstraat 2 in Horst. Het thema luidt: Moderne hulpmiddelen en zorgmiddelen in de Thuiszorg, zoals alarmering met opvolging, hulp op afstand, ZorgTV, domotica enz. Gastspreek ster is Bep Holla, relatiebeheerster van Proteion Thuiszorg. Op 10 november is de Dag van de man telzorg 2009. Het thema van 2009 is 'Doe het samen'. Bloemenactie. Kent u een mantelzorger die een bloemetje verdient? Meld hem of haar aan. De aanmeldkaarten zijn te verkrijgen bij huisartsenposten, bibliotheek, apotheek, gemeente en gemeenschapshuizen en Syn these. Aanmelden kan tot uiterlijk 23 oktober. Jubileum op St. Oda Marja Stiphout-Verheyen van basisschool St. Oda in Ysselsteyn viert op vrijdag 16 oktober haar 25-jarig onderwijsjubileum. Er wordt deze dag een feestdag voor de kinderen uit haar groep gehou den en als afsluiting is er een gezellige avond met alle geledin gen van de school. Op zaterdag 24 oktober opent Driessen Dierenspe ciaalzaak de deuren aan de Raadhuisstraat 36a te Venray. Venray is, naast Mill, de twee de dierenspeciaalzaak van Frank en Marly Driessen-de Haart. Met deze opening gaat een wens van het Oostrumse ondernemerspaar, een bedrijf in Venray, in vervulling. Bijna tien jaar geleden start ten Frank en Marly Driessen een dierenspeciaalzaak in Mill. Bij de vorige werkgever van Frank werd wel aandacht aan dierenbenodigd heden besteed maar Frank zag in dat het anders en beter kon. In Mill heeft hij samen met zijn echtgenote Marly een goede zaak opgebouwd. Maar als Oostrums echtpaar bleef de wens om in Venray een bedrijf te starten, nog altijd levendig. Die gelegenheid kwam er dit jaar, toen bekend werd dat Leo Hendriks met zijn doe-het-zelfzaak aan de Raadhuisstraat wilde stop pen. "Voor ons een uitstekende locatie. Mooi aan de rand van het centrum en voldoende gratis par keergelegenheid bij de winkel", stelt Frank. Dat laatste is voor een dierenspeciaalzaak volgens Frank heel belangrijk. Laco Recreatie met meer dan 40 sportcentra in heel Nederland organiseert van maandag 26 okto ber tot en met zondag 1 november 2009 zijn jaarlijks terugkerende Week van Laco Vitaal. Laco sport centrum De Sprank doet ook mee. Bewegen is gezond voor jong en oud. Zeker als de jaren gaan tellen is het belangrijk de ledematen zo soepel mogelijk te houden. Vanuit deze gedachte organiseert Laco jaarlijks de Week van Laco Vitaal. Tijdens deze week kunnen niet- leden vrijblijvend kennismaken met het Laco Vitaal fitprogramma. Gezellig fit worden en fit blijven. Het fitprogramma is helemaal afgestemd op de actieve senior. In een ontspannen sfeer en in hun eigen tempo werken deelnemers aan hun conditie. Dat kan gezellig in een groep of individueel, vol gens een persoonlijk programma. Elke Laco-accommodatie biedt in de Week van Laco Vitaal een eigen fitprogramma. Ook Laco sportcentrum De Sprank. Geïnte resseerden kunnen zich behalve voor het fitprogramma ook aan melden voor een gratis Vitaaltest en ontdekken hoe vitaal ze op dit moment zijn. Bij inschrijving voor een Laco Vitaal jaarlidmaat schap in de Week van Laco Vitaal ontvangen nieuwe leden 100% instapkorting en een maand gratis lidmaatschap. Het fitprogramma bekijken en aanmelden voor de gratis Vitaaltest kan via www.laco- vitaal.nl. Aanmelden kan ook tele fonisch bij de accommodatie. Wonen Venray viert dit jaar zijn 90-jarig jubileum. Dat doet de woningcorporatie samen met 90 uitverkoren huurders op donderdag 15 oktober in partycentrum De Witte Hoeve. De 90 huurders die willekeu rig zijn geselecteerd, worden door Hassan Najja, directeur ad interim, in het zonnetje gezet. Aan de oorsprong van Wonen Venray staat woningvereniging St. Oda. De vereniging werd op 11 juli 1919 om 19.30 uur opgericht in het alcoholvrije lokaal aan het Henseniusplein in Venray. Direct na de oprichting werden twee bouwterreinen aangekocht waar de eerste woningen konden ver schijnen. Aan de Maasheseweg was plek voor 24 woningen en de locaties Willemstraat en Broekweg waren geschikt voor 14 wonin gen. In november 1920 betrokken de eerste bewoners hun wonin gen voor gemiddeld 4,13 gulden per week aan huur. Het bieden van woonruimte voor mensen die daar zelf moeilijker in konden voorzien, was toen het streven. Nu, een flinke bewogen periode later, is dit streven nog precies zo. Het woningbestand van Wonen Venray is fors gegroeid met onge veer 5000 huurwoningen, ver spreid over de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. Na een korte terugblik in het verleden, is het van belang om ook een blik op de toekomst te werpen. Hassan Najja: "Er staat de komende jaren veel op stapel. Een aantal grote projec ten waar we echt onze schouders onder gaan zetten. Dan noem ik ParcVelt, het circusterrein en niet te vergeten Brukske en nog meer. We blijven ons inzetten om men sen een woning te bieden in een prettige omgeving waar ze zich thuis voelen." Aan de Raadhuisstraat beschik ken Frank en Marly over een ruime winkel waar het gehele assortiment op het gebied van honden, katten, knaagdieren, vogels en aquariums gepresen teerd kan worden. ADVIES "We werken wel anders dan de mensen gewend zijn. Onder het motto 'Voor een eerlijk advies en échte service' hebben we in de regio rondom Mill een goede naam opgebouwd. Dat willen we in Venray doorzetten", aldus Frank. "Daarnaast gaan we heel veel samenwerken met andere onder nemers op het gebied van dieren. Denk daarbij aan de dierenartsen praktijk De Oude Melkfabriek en de Hondenschool Martin Gaus Venray. Samen kunnen we iets voor elkaar en voor de klanten betekenen." Het assortiment is heel breed. "Op het gebied van dierenvoe- ders voeren we tal van bekende merken waaronder ook Royal Canin. Daarbij is een goed advies van kundig personeel belangrijk. Het gaat er ons om dat een klant tevreden naar buiten loopt, ook als de klant niets gekocht heeft. Hoe dat laatste kan? Gewoon door de mensen attent te maken op bepaalde zaken die ze voor hun huisdier beter kunnen doen. Diverse beeldschermen in onze winkel verschaffen bovendien extra informatie aan de klant." Naast diervoeders worden de accessoires steeds belangrijker. "Een huisdier, en zeker een hond, vormt steeds meer een onderdeel van het gezin. Dat heeft ook zijn weerslag op de inrichting van een woning. Daar is, naast de traditio nele dierenspeeltjes, steeds meer voor verkrijgbaar. En hier aan de Raadhuisstraat hebben we vol doende ruimte om dat allemaal aan de klanten te laten zien." OPENING Driessen Dierenspeciaalzaak opent op zaterdag 24 oktober haar deuren. De opening wordt om 13.00 uur verricht door Mar tin Gaus die samen met diens zoon Serge naar Venray komt. Tij dens de openingsdag zijn er tal van acties en activiteiten. Zo zal Martin Gaus vragen van klanten beantwoorden en demonstreert Serge Gaus blindengeleidehon den. Verder is er een voedings deskundige aanwezig van Royal Canin en zijn er acties met mede werking van de Hondenschool Martin Gaus Venray en dierenarts praktijk De Oude Melkfabriek. Zo kunnen klanten hun hond meene men en deelnamen aan behendig heidsoefeningen, verzorgd door de hondenschool. Ook kunt u uw huisdier laten fotograferen. De opbrengst van deze fotoactie gaat naar een goed doel. U bent van harte welkom aan de Raadhuis straat 36a. Voor meer informatie kunt u terecht op www.dieren- speciaalzaakdriessen.nl De donkere dagen breken weer aan, Dit is vaak de tijd om het in - en rondom het huis weer sfeervol aan te kle den en in te richten. Vanaf 10 oktober is de sfeer-/ interieur-/ Kerstshow 2009 bij Intratuin Venray van start gegaan. De trendwatchers van Intratuin doen inspiratie op en signaleren trends tijdens hun bezoeken aan internationale beurzen. Volgens hen is één van de ontwikkelin gen dat mensen met kerst extra geborgenheid, warmte en sfeer in en rondom eigen huis zoeken. Een andere ontwikkeling die zich al enige jaren voortdoet, is dat de kerstboom steeds rijker wordt gedecoreerd. Niet alleen met kerstballen en slingers maar ook met ornamenten, zijden bloemen en zelfs poppen. Vazen en potten worden in kerstsfeer gebracht met kwasten, kettingen of slingers. Dit jaar zijn er vier belangrijke trends herkenbaar te weten Warm Earth, Misty Morning, Exotic Win ter, Black Blues. Deze thema's zorgen voor een warme sfeervolle decoratieve aankleding in en rond om uw huis. U vind de thema's bij Intratuin terug in de winkelpre sentaties met daarbij de behoren de artikelen en accessoires. Naast de kerstsfeer in het interieur, is er veel aandacht voor de buitenkerst. In de tuin worden alle soorten bomen aangekleed met kerstver lichting. Gevels en hekwerken worden hierbij niet vergeten. Staat er een tuintafel op het terras, dan wordt deze gedecoreerd met lan taarns, kransen, planten en lichtjes. De najaarscollectie met de nieuw ste vazen, potten, kandelaren, kus sens en andere interieurartikelen, is ook nu al volop aanwezig. Op dinsdag 3 november zal er een demodag gehouden worden bin nen ons bedrijf Op de diverse afdelingen zullen de allernieuwste trends worden gedemonstreerd. U kunt gratis inschrijven voor de ochtendsessie (de middagsessie is volgeboekt) via de klantenservice van Intratuin. Als extra service is Intratuin Venray op de zondagen 29 november, 6, 13 en 20 decem ber geopend op van 11 uur tot 17 uur. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit... VENRAY'S MANNENKOOR Een vereniging 100 jaar te laten bestaan is op zich geen verdienste. Een vereniging 100 jaar, inclusief crescendo's en decrescendo's, een prominente plaats te geven in een gemeenschap en daarbuiten is dat wel. Toen het Venray's Mannenkoor nog niet eens bestond en de toekomstige leden nog de kern vormden van kaartclub 'Harte Vrouw, werden er tijdens feest avonden 'komische voordrach ten ten beste gegeven en werd er lustig gezongen' staat vermeld in de vergeelde verslagen van deze kaartclub. Zo te lezen is er weining veranderd maar niets is minder waar. In de loop van de 100 jaar is het VMK erin geslaagd zich voortdurend te vernieuwen, nieuwe en vooral jonge leden aan zich te binden en op allerhande gebieden zich te uiten. Voor de oorlog werd er buiten het in koor verband zingen ook deelgenomen aan revues en operettevoorstel lingen. Na de oorlog werd veel creativiteit gestoken in deelname aan concoursen en wat later via het Hofcoor werd aan de viering van carnaval door het VMK een nieuwe dimensie toegevoegd. De twee zondagochtendconcerten in de foyer voorafgaand aan carnaval waren traditiegetrouw bomvol. Door de voordtdurende vernieu wingsdrang sliep het VMK niet in. Buiten het zingen was er de kaart- wandel- vis- fiets- en joeks- kapelclub. In VMK verband wer den vele buitenlandse reizen on dernomen. Onder andere Rome, Wenen, Budapest, Praag, Glou cester, Straatsburg en Barcelona werden zingend bezocht. De or ganisatie van het Paalzitten in de jaren 70 bleek op een regelrechte kaskraker uit te draaien en van het bijeengezeten kapitaal werd een fonds gevormd waaruit met name buitenlandse reizen voor de leden een aantrekkelijk prijs kaartje kregen. Maar het binden de element bleef vanzelfsprekend het zingen in het huidige manage- mentjargon: de 'corebusiness' Zingen op een zo hoog mogelijk niveau. Of het VMK in een kerk of op een podium concerteert al tijd staat de muziek voorop. Door het op hoog niveau muziekmaken volgt vanzelf de goede sfeer en de kameraadschap onder de le den. En daar is in 100 jaar geen verandering in gekomen. Het VMK onder leiding van dirigent Ton Kropivsek die met het man nenkoor Oranje de eerste plaats van Nederland bezet en met het VMK de tweede, een prestatie van formaat.. De uitdaging voor het VMK is niet moeilijk te raden. JUBILEUMAGENDA 20 DECEMBER 2009 VMK VERJAARDAG HOOGMIS RECEPTIE 15 16 JANUARI 2010 JUBILEUMCONCERT 4 T/M 6 JUNI 2010 VMK TRAKTEERT 17 JULI 2010 RÖDS MUZIEKFESTIVAL 20 T/M 22 AUG 2010 INTERN. KORENFESTIVAL 18 DECEMBER 2010 VMK GALACONCERT Zondag 18 oktober kun nen aanstaande bruidsparen elkaar alvast een betoverend jawoord geven. Dan vindt in Hotel Riche in Boxmeer 'Trouwplan 2010' van Huis tot Stadhuis plaats. Een exclu sieve bruidsbeurs waar alles op het gebied van trouwen te vinden is. Een spectaculair bruid- en bruidegomspektakel met het allernieuwste op het gebied van trouwmode. Voor beide huwelijkspartners, maar ook voor familieleden. In een fascinerende show zul len professionele modellen de allernieuwste collectie 2010 tonen. Met zo'n 200 verschillende creaties zal Bruidshuis Diana in samenwerking met Jansen Jan sen gelegenheidskleding en Vent- nove exclusieve damesmode alles op het gebied van design, kleu ren en stoffen aan u voorbij laten gaan. Tijdens deze shows maakt u ook nog eens kans op het win nen van een gratis bruidsjapon en een gratis trouwkostuum. De bruidsmode anno 2010 wordt in vele opzichten weer wat uitbun diger. Naast de bestaande bekende merken showt Bruidshuis Diana ook de veel geroemde collectie van Ian Stuart, veelvoudig design winner uit Engeland. Een van de hoogtepunten op de bruidsshows is de bruidsverkiezing van de leukste en meest originele bruid. Het gaat bij deze uitverkiezing om een aantal specifieke elemen- ten zoals de manier van het ten huwelijk vragen, een beschrijving van de droom(bruids)jurk en een bijzondere foto van de aanstaan de bruid. Let wel, het gaat om de meest oorspronkelijke bruid en absoluut niet om een missverkie zing. De winnares mag een van de showmodellen zijn, nadat ze tot in de puntjes is verzorgd door een visagiste. Ook ontvangt de winnaar een leuke cadeaumand. Alle aanstaande bruiden kunnen voor deze verkiezing een inschrijf formulier aanvragen of ophalen bij Bruidshuis Diana of via www. bruidshuisdiana.nl. De inschrij ving voor de bruidsverkiezing sluit maandag 12 oktober. Naast de bruidsshow, is er een complete trouwbeurs. Een aparte manifesta tie waarin werkelijk alles te zien is wat met het huwelijk te maken heeft. Van sieraden en ringen tot lingerie en exclusieve videopro ducties en fotografie. Van feestkle ding en bruidsboeketten tot de aankondigingskaart en de droom auto, de trouwlocatie, visagie en haarmode en natuurlijk de feest gelegenheid zullen niet ontbre ken. Kortom van Huis tot Stadhuis. Meer informatie is te vinden op: www.trouwplan.info. Trouw plan 2010 start 18 oktober a.s. om 10.00 uur in Hotel Riche in Boxmeer. De shows beginnen om 11.00 en om 14.00 uur. De beurs sluit om 17.00 uur. Reserveren kan via tel. 0485-578752 of via www.trouwplan.info. In het kader van 'Ontdek het beroepsonderwijs', één van de evenementen in de week van de 6-Daagse Beroepsonder wijs, verloot Gilde Opleidin gen vijf workshops met Lange Frans. De keuze voor Lange Frans is niet voor niets: hij bewijst dat je succesvol bent als je kiest wat bij je past. "Ik denk dat het heel belangrijk is dat je iets leert in het leven. Dat maakt het gemakkelijker om je dromen te verwezenlij ken. Je zou dom zijn om niet af en toe op te letten. Want het leven is één groot leerproces", aldus Lange Frans. De vijf winnaars gaan samen met Lange Frans een rap schrij ven en opnemen. Lange Frans is de coach in het creatieve proces. "Ik werk mee omdat de jeugd me heel erg aan het hart gaat. Vooral in deze tijd waarin de jeugdwerk loosheid stijgt. Een opleiding is belangrijk, want op een bepaald moment krijg je zelf verantwoor delijkheden. En als je zelf een bedrijf wilt beginnen - zoals een kapsalon, een glazenwasserij of een studio - dan heb je basisken nis nodig." De actie loopt tot 1 november 2009. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via www. gildeopleidingen.nl. Van vrijdag 9 tot en met donderdag 15 oktober 2009 is de 6-Daagse Beroepson derwijs, met op zaterdag 'Ontdek het beroepsonderwijs'. Gedu rende de week zijn er evenemen ten die de diverse aspecten van het beroepsonderwijs belichten. De 6-Daagse Beroepsonderwijs is bedoeld om het belang van beroepsonderwijs over te brengen bij een breed publiek. Het middel baar beroepsonderwijs is nogal onbekend ondanks de 500.000 studenten in het mbo. Hiermee is het mbo de grootste onder wijsvorm binnen Nederland, het primair onderwijs niet meegere kend. De miljoenen Nederlanders met een mbo-opleidingen leveren bovendien een belangrijke bij drage aan het draaiende houden van de Nederlandse economie. Gilde Opleidingen is hét regionaal opleidingencentrum (ROC) voor beroepsonderwijs en volwasse neneducatie in Noord- en Midden Limburg. Jeugdigen en volwasse nen kunnen bij een van de dertien grote en een aantal kleinere vesti gingen van Gilde Opleidingen in Roermond, Venlo, Weert, Venray en Geleen terecht voor ruim 180 beroepsopleidingen. Zo'n 13.000 studenten volgen een opleiding of cursus bij Gilde Opleidingen. De 1.200 medewerkers streven naar een kwalificatie en een goede aansluiting op de (Eu)regionale arbeidsmarkt voor ieder van hen. Ook dit jaar is er bij de Stof- felhoeve weer hard gewerkt om u tijdens de 'oktober woonmaand' te inspireren. U kunt daar terecht voor alles op het gebied van meubels en inrichting, maar ook neemt het bedrijf deel aan 'de kunst van het wonen', onderdeel van het Woon Event. Op initiatief van Venray Cen traal heeft ook de Stoffelhoeve in de showroom ruimte beschikbaar gesteld voor kunst van Stichting Kunstwerkplaats Venray Dit is een stichting die mensen met een GGZ-achtergrond de mogelijkheid biedt zich verder te ontplooien op kunstzinnig gebied. Hiervoor heeft de Stoffelhoeve werken van Twan van Rens uitgekozen. Twan is elke morgen actief en laat zich vooral inspireren door de natuur lijke materialen. Enkele prachtige ruimtelijke kunstwerken zijn hier van het resultaat, te zien bij de Stoffelhoeve in Oostrum. Een aan tal kunstwerken is zowel binnen als buiten te gebruiken. Verder worden er schilderijen van Dorien van der Sterren geëxposeerd. Dorien heeft jaren lessen gevolgd in tekenen en schilderen op de Vrije Academie in Venray en is inmiddels 4 jaar zelfstandig bezig met schilderen, waarbij ze steeds verder haar eigen stijl ontwikkelt. Deze stijl is verrassend en gevari eerd. Niet alleen in kleurgebruik maar ook door het toepassen van verschillende materialen en tech nieken. De Stoffelhoeve onder scheidt zich door haar prachtige collectie ecologisch verantwoord de meubelen in teak en eiken hout, robuust van uitstraling, zowel blank als bewerkt. Meubels De traan, een kunstwerk van Twan van Rens. kunnen natuurlijk ook op maat en kleur gemaakt worden. Om op uw gasrekening te besparen, de energiecrisis te lijf te gaan u een aangename en gezonde stralings- warmte in huis te geven, hebben ze voor u de collectie Zwitserse Tegelkachels weer aangevuld met prachtige exemplaren. Om uw inrichting compleet te maken is er een ruime sortering sfeervolle binnenverlichting, woondecora tie, cadeau-artikelen en uiteraard kunst. Loop gerust eens bij de Stof- felhoeve binnen. Op koopzondag 25 oktober is de Stoffelhoeve ook geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Verder mag u tijdens het Woon Event bij al uw aankopen door het gooien van twee dobbelstenen zelf uw korting bepalen. Maximaal 12% dus! Nieuwsgierig geworden? Kijk al vast op www.Stoffelhoeve. nl. Dierenspeciaalzaak Driessen ook in Venray STICHTING 100 JAAR H

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13