Dauwtrappen Annies en Ciskes genieten I 'Go for Africa' TT 21 Nieuwe kansen woningmarkt Trendwatcher bij Corpaint H mooier door maatwerk F=^ Gunhoek - ook voor uw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 15 oktober 2009 - Pagina 11 Kiwanisclub Rooyse Ladies houdt op zondag 25 oktober voor de zesde keer de Wande ling voor het Goede Doel en steunt daarmee het St. Nico- laasgilde in Venray. Na het succes van voorgaande jaren, waar de opbrengst geschon ken werd aan verschillende goede doelen in de regio, is dit keer gekozen om het St. Nicolaasgilde in Venray te ondersteunen. Het St. Nicolaasgilde verzorgt jaarlijks met ongeveer vijfhonderd vrij willigers de Sinterklaasintocht van Venray en allerhande andere activiteiten waaronder het Sinter klaashuis en de aanwezigheid van pieten tijdens de koopavonden, zaterdag en de koopzondag rond 5 december. Onder leiding van een tiental gidsen vanuit de Venrayse groengroeperingen start men om 8.00 uur bij de parkeerplaats van het voetbalveld van Geijsteren om ongeveer vijf kilometer te dauw- trappen door het parkbos. Deze gidsen laten alle mooie dingen van de natuur op de vroege mor gen laten zien en uitleggen. Ieder een is welkom. De dames zorgen voor de inwendige mens. Ook ligt er een leuke presentie voor ieder een klaar. Verder wordt er voor de kinderen een wedstrijd gehouden. Inschrijven kan via www.kiwanis- derooyseladies.nl. tot 21 oktober. Afgelopen zaterdag rond het middaguur stroomde het Den- dron College in Horst vol met bijna 200 zangertjes en hun begeleiders. Samen met vier dirigenten en een choreografe werkten zij de hele middag aan de presentatie van twee bekende musicalliedjes, die de leden van dit immense kinder koor aan het slot van de mid dag ten gehore brachten aan hun papa's en mama's. Het bijzondere aan deze Muziek- Doe-Middag is dat ook het the atrale aspect volop de aandacht kreeg. Als Ciske de Rat zongen de kinderen over de uitzichtloze situatie waarin deze straatjongen het 'in z'n eentje moest klaren'. Maar ook de liedjes van Annie uit de gelijknamige musical, over de hoop en kansen die elke nieuwe dag te bieden heeft, passeerden de revue. Woede, teleurstelling en wanhoop versus optimisme en vrolijkheid. De kinderen scha kelden naadloos over van het ene karakter naar het andere, en veel ouders pinkten een traantje weg. De Muziek-Doe-Middag (kortweg DMDM) is een aantal jaren gele den als initiatief van kinder- en jeugdkoor Eige Wies uit Nuth in het leven geroepen. Een aantal overkoepelende korenorgani saties, zoals de VNK (Verenigde Nederlandse Korenorganisaties) en de NBKZO (Nederlandse Bond van Katholieke Zang- en Oratori- Het kinderkoor in actie in het Dendron College. umverenigingen), voorzagen in een eigen activiteitendag voor kinder-en jeugdkoren in Limburg. Deze succesvolle DMDM's wer den altijd in Voerendaal gehouden, en zat dit jaar al vrij snel vol. Zo kwamen Marco Mariën (Muziek- Makerij Meerlo-Wanssum), René van Rens (NBKZO) en Richard Griffijn (VNK) op het idee om DMDM naar Noord-Limburg te halen, om ook de kinderen die niet meer geplaatst konden wor den toch hun eigen DMDM te bezorgen. In twee maanden tijd werden de gemeentes Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum en een aantal bedrijven in de regio bereid gevonden om een bijdrage te leveren in de kosten van deze noordelijke variant. Projectleider Marco Mariën: "Het is hartverwar mend dat zoveel mensen bereid waren om deze kinderen een onvergetelijke dag te bezorgen. Wij zijn al onze sponsors dan ook ontzettend dankbaar." Ook het personeel van het Dendron Colle ge heeft assistentie verleend. Vol gend jaar wordt in de eerste helft van oktober weer een DMDM- Noord georganiseerd. "Moeten we nu nog een heel jaar wachten tot de volgende Muziek-Doe-Middag?" Het kind dat aan het einde van de dag deze vraag stelde, gaf de orga nisatie hiermee het grootste com pliment. Op 7 februari 2010 is het zover. Dan vertrekken de leer lingen Alex Pranger (Nuenen) en Jelle Classens (Blitterswijck) vanuit het ROC Ter Aa in Hel mond richting de hoofdstad van Gambia: Banjul In juni 2008 werd vanuit het ROC besloten om mee te doen met het project 'Go for Africa' (GFA). Op het ROC is een extra opleiding die automotive heet. Automotive is een opleiding die studenten kunnen doen naast hun reguliere opleiding. Eén dag per week vol gen ze deze lessen op het PDE-ter- rein in Helmond. De leerlingen die voor deze zogenaamde minor heb ben gekozen, konden kiezen uit verschillende projecten, waaron der 'Go for Africa'. Het project zou oorspronkelijk in februari 2009 plaatsvinden, maar wegens tijdge brek is het project een jaar opge schoven. Tijdens het project gaan de leerlingen beginnen met een reis vanuit Bakel naar Banjul; een reis van 7500 kilometer in totaal. Na deze reis van drie weken is het de bedoeling dat ze zeven weken stagelopen bij een project in Afri ka. Deze projecten zijn van tevo ren uitgekozen door de stichting Van links naar rechts: Alex Pranger, Stefan Rensen en Jelle Classens. Go for Africa. "Jan Huizinga (het hoofd van de stichting) legt con tacten met vooral scholen en zorgt ervoor dat je samen met je team een project kunt uitvoeren. Bij deze projecten geef je les over een bepaald deel van een auto of iets dergelijks. Er zijn dit jaar ongeveer 100 projecten, een deel van deze projecten zijn reeds verdeeld over de veertien teams die zich nou hebben opgegeven voor reis van 2010", laat Jelle Classens weten. Er is dus veel voorbereiding nodig aan de auto en aan sponsoring. Gelukkig wordt het team versterkt door Stefan Rensen (Helmond). Hij volgt ook de opleiding automo tive en helpt mee met de voorbe reiding van het project. De leerlin gen zijn nu naarstig op zoek naar sponsoren om dit ambitieuze pro ject te bekostigen. "Samen met de begeleider Chris van der Zanden wordt gekeken hoe we dit kosten plaatje rond kunnen krijgen", aldus Classens. Lijkt het u wat dit project zelf te sponsoren, dan kunt u even kijken op de site van het project www.teraaforafrica.web-log.nl. De kleine expositie die in het weekend van 24 en 25 oktober wordt gehouden in Swolgen, mag al voor het begin als 'unu sual' worden bestempeld. Niet alleen de combinaties van de kunstenaars onderling, maar ook het werk en de stijlen zijn raar, ongewoon, tegenstrijdig aan elkaar. Op de eerste plaats de kunste naars. Gerry Franken en Anouk Cruijsberg zijn tante en nicht van elkaar. Ze werken al jaren samen en staan ook vaak samen op beur- zen en kunstmarkten. Ze krijgen in Swolgen gezelschap van Willie en Doris Alaerds en ook die twee zijn tante en nicht van elkaar. Dan de kunst. Willie en Doris leggen zich toe op kinderkamer kunst. Ze zijn weg van kinderver halen en sprookjes. Maar waar Doris zich in die sprookjesstijl helemaal het hoofd op hol laat brengen door elfjes en andere lief lijke wezens, is Willie gefascineerd door de heksen. Dat zijn in haar ogen overigens niet alleen enge, maar ook vrolijke, kleurrijke en zelfs hippe wezens. De schilderij- tjes, verfraaid met kralen, kantjes en pailletten, zijn mooie decora ties voor kinderkamers en doen het goed als cadeau's bij kraamvi sites. Sprookjesachtig, maar dan in heel andere betekenis, is ook de kunst van Gerry en Anouk. Al een aantal jaren maken zij schilderijen in combinatie met keramische objecten en ook die samenhang is ongewoon. Het maakt hun schil derkunst driedimensionaal en heel fraai als woningdecoratie: een schilderij met bijbehorende vaas of keramisch beeld. De werken zijn enerzijds uitbundig van kleur, Van links naar rechts: Anouk Cruysberg, Willie Alaerds, Gerry Franken en Doris Alaerds. anderzijds ingetogen in aardetin- ten die ontstaan door het 'raku stoken' van de fijne chamotteklei, een oude Japanse techniek. Daar naast zijn Anouk en Gerry ook in de abstracte kunst met lijnen en vlakken gedoken. De tentoonstelling op 24 en 25 oktober vindt plaats op het adres Donkstraat 4 in Swolgen en is beide dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. In de sportzalen van de wijk Brukske is maandag het project Sportcarrousel Brukske offici eel van start gegaan. De opzet is dat kinderen uit minder draag krachtige gezinnen op een leuke manier in aanmerking komen met verschillende zaalsporten. Het project is een samenwerking tus sen vier basisscholen en even zo vele sportverenigingen. Inmiddels hebben zich ruim dertig kinderen Sportcarrousel Brukske is fees telijk geopend! aangemeld voor het sportproject. Woon Event Zaterdag 17 oktober Het Woon Event staat zater dag in het teken van een tweede open-huizen- dag. Daarnaast hebben tal van woninginrichters diverse activiteiten en demonstraties georganiseerd. De tweede open-huizen-dag van het Woon Event staat in het teken van woningen die via Wonen Ven- ray/Horst te koop aangeboden worden. Hauzer Partners make laardij, Intermakelaars en Peelrand makelaardij verzorgen de open dag en de verkoop van de wonin gen. Deze dag is een uitgelezen kans om geheel vrijblijvend een kijkje te nemen in ruim 40 ver koopwoningen in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. In elke woning is een makelaar of woonadviseur aanwezig die uw vragen kunnen beantwoorden. De verschillende panden staan op afwijkende tijdstippen open dus het is zaak goed te letten op de aangegeven tijden in de adverten ties of op www.wonenlimburg.nl. U kunt dus uw eigen route kiezen binnen uw eigen prijssegment. De Venrayse woninginrichters, bouwmarkten, doe-het-zelfzaken en keuken- en badkamerleveran ciers houden in en bij hun win kels acties die zeer interessant zijn voor de klanten. Bij EEF Wonen en Slapen kunt u zaterdag advies krijgen van een interieurstyliste op het gebied van woninginrichting. Hebt u belang stelling? Meldt u dan even aan via 0478-585552. Overigens kunt u op vrijdag 23 oktober bij EEF Wonen Slapen terecht voor een profes sioneel advies door een styliste van SunWay Zonweringsystemen. Bij Corpaint ontvangen de eerste 50 betalende klanten op zaterdag 17 oktober een heerlijke taart. Dat is een mooie attentie om in het weekend, in een opge frist interieur en bij een gezellige kop koffie, nog meer te kunnen genieten. Op maandag 19 oktober geeft trendwatcher Alex Speelman een lezing over de interieurtrends 2010-2011. Als u daar belangstel ling voor hebt, kunt u zich aan melden in de winkel van Corpaint of via 0478-522810. Misschien doet u tijdens het bezoek aan een van de woningin richters één of meerdere ideeën op naar aanleiding van wat u ziet. De woninginrichters zullen u graag adviseren hoe u met het idee om kunt gaan. Een nieuw meubel stuk kan in combinatie met een herindeling van de ruimte, een andere stoffering of kleurgebruik voor een totaal nieuw verassend effect zorgen. De woninginrich ters adviseren u graag welke stijl het beste bij u past. Ook lokale en regionale kunstenaars expose ren nog steeds in de etalages van meer dan vijfentwintig winkels in het centrum van Venray. De geëxposeerde kunstwerken blijven de hele maand oktober hangen. De prachtige kunst is een wandeling door het sterk ver fraaide centrum van Venray meer dan waard. Het 'Rondje kopen van Wonen' vormt de opmaat naar alweer het slotweekend van Woon Event 2009, met een spetterende woonmodeshow op zaterdag 24 oktober en de ballenactie en prijs uitreiking van de loterij op zondag 25 oktober. KEUKEN INTERIEUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL Per juli is de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) omhooggegaan van 265.00 naar 350.000 euro. Het betreft een tijdelijke verhoging, tot 1 januari 2011, die de woning markt een extra impuls moet geven. De maatregel heeft tot gevolg dat méér consumenten in aanmerking komen voor een hypotheek met de voorde len van NHG. Marcel Bax van Bax Financieel Advies legt uit. "NHG wordt gege ven door de Stichting Waarborg fonds Eigen Woningen. Deze stich ting staat garant voor het betalen van een eventuele restschuld die ontstaat bij een gedwongen ver koop van een woning. Bijvoor beeld als gevolg van een scheiding, werkloosheid of arbeidsonge schiktheid. Dit is de zogenaamde Woonlastenfaciliteit." Naast deze Woonlastenfaciliteit biedt een hypotheek met NHG nog meer voordelen. Omdat ook de geldver- strekker de garantie heeft dat de hypotheek wordt afgelost, biedt deze een gunstiger tarief op hypo theken met NHG. Dit kan oplopen tot honderden euro's voordeel per jaar. Marcel Bax voegt hier aan toe dat de consument met een lening onder NHG er bovendien zeker van is dat deze lening verant woord is. "Een van de voorwaar den is namelijk dat men voldoet aan de inkomennormen zoals die zijn opgesteld door het NIBUD. Deze geven aan dat er maximaal een bepaald percentage van het inkomen aan woonlasten mag worden uitgegeven. Consumenten die een normaal uitgavenpatroon hebben, zullen dan voldoende financiële ruimte houden om ook andere lasten te kunnen blijven betalen." De verhoging van de zoge naamde NHG-norm betekent in de praktijk dat het gemakkelijker wordt om een duurdere woning te kopen. "Het kabinet gaat ervan uit dat deze maatregel een positief effect heeft op de stagnerende woningmarkt. Geldverstrekkers verlenen makkelijker een lening wanneer hierop NHG van toe passing is. In de gesprekken die wij met klanten over hypotheken voeren, nemen wij NHG altijd mee. Wij kunnen, afhankelijk van de situatie waarin de klant zich bevindt, precies aangeven of men in aanmerking komt voor de voor delen hiervan" zegt Marcel Bax. Het kan in ieder geval de moeite lonen om advies in te winnen over dit onderwerp. Venrtty De Hoveniers wnt-airn Op maandag 19 oktober houdt trendwatcher Alex Speelman twee lezingen bij Corpaint Verf Wand, over de woontrends van 2010 2011. Corpaint biedt zijn klanten een unieke gelegenheid om deze lezingen bij te wonen en zo te horen en te zien welke trends er de komende jaren op woongebied allemaal te verwachten zijn. Alex Speelman (1951) volgde in Amsterdam de opleiding inte rieurarchitectuur. Na onder ande re zeven jaar werkzaam te zijn geweest als interieurarchitect bij Stoutenbeek in Beverwijk, startte hij in 1980 zijn eigen bureau voor productontwikkeling onder de naam Alex Speelman. Twintig jaar geleden kwam Alex Speelman in dienst als Designer bij B&C Inter national; destijds een goede klant van hem. B&C is een vooraanstaan de fabrikant en leverancier van Weggegooide vuilniszak met gevolgen Eigen initiatief wordt niet altijd gewaardeerd. Vooral niet bij het opsporen van (kleine) criminele activiteiten. Dat ondervond een Venrayse burger, die onlangs zijn beklag deed bij burgemeester Waals. De Venraynaar reed in zijn auto achter een busje van een bedrijf uit Venray. De chauffeur wierp al rijdend een volle vuilnis zak in de berm. De Venraynaar zag het en maakte er een foto van met zijn mobieltje. "De man besloot niet naar de politie of de burge meester te gaan", vertelde Waals maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Nee, hij ging zelf naar dat bedrijf toe en liet de foto's zien." Volgens Waals is de betreffende chauffeur daarop ontslagen. Maar de 'klokkenluider' kwam er ook niet zonder kleerscheuren vanaf. Want hij vond zijn auto, die voor het huis op de oprit stond, op een ochtend ernstig beschadigd terug. "De auto zag er 's ochtends heel anders uit dan de avond ervoor", aldus Waals. "Dit zijn heel nare din gen. Het kan blijkbaar gebeuren als burgers hun eigen verantwoor delijkheid nemen." raamdecoratie, zoals rolgordijnen, horizontale jaloezieën, verticale jaloezieën, plisségordijnen, vouw- gordijnen en paneelgordijnen. De B&C collectie met raamdecoratie- producten maakt deel uit van de veelzijdige collectie van Corpaint. Corpaint is al ruim 20 jaar specia list op het gebied van verf, behang, raamdecoratie, gordijnstoffen en tapijt. Daarbij staat het bieden van een persoonlijk professioneel advies voorop. Bovendien vindt de klant bij Corpaint alles om de woonomgeving zonder problemen aan te kleden in de stijl die hem of haar aanstaat. Naast zijn werk als Creative Director is Alex Speelman altijd bezig met de trends van het wonen. Op een creatieve, innova tieve en inspirerende wijze is Alex continu op zoek naar de nieuwste trends. Om een voedingsbodem voor nieuwe ideeën te krijgen, bezoekt Alex Speelman de groot ste beurzen en shows in Europa. Maar ook ontwerpers van meu bels, kleding, make-up en geuren worden bezocht, evenals kunstga leries en musea. Ook maakt Alex Speelman al ruim twintig jaar deel uit van een internationaal ontwer persteam, de Kreatief Kreis. En is hij een zeer gewaardeerd bestuurs lid van het Nederlands Interieur Instituut (NII). Ieder jaar presen teert Alex Speelman zijn gespotte trends aan uiteenlopende belang stellenden. Deze keer dus special voor de klanten van Corpaint. Een unieke gelegenheid om kennis te maken met deze vooraanstaande trendwatcher en met de trends van 2010-2011, die uiteraard ook allemaal te zien zijn in de collec ties van Corpaint. Ongewone combinaties op expositie Swolgen Sportcarrousel Brukske gaat draaien Activiteiten bij Wonen en woninginrichters KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN Uvof.k Óii^e dtf: www.gi.inlKJEk.nl FRANK SCHAErrcRS Renovatie Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken Velux vensters 0478-511094 Stationsweg 124B Venray-Oostrum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11