'In Venray staan nog bouwkranen' MONDZORG BEDRIJFSONGEVAL? Algemene Tandheelkunde Advocaten Toekomst van "Droom van Venray" steeds onzekerder! I HAVE A PREAffl... F=W}) Gun hoek ook voor uw tuin www.dekaaskenner.nl Verkiezing Dorpsraad Leunen VAN DER PUTT THAT ONE PAV, ALL CHILPREN CAN 60 TO ObIE SCHOOL IN VENRAV.' Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg CENTRUM Patersstraat 16 Venray Tel. 514468 www.centrum-mondzorg.nl PEEL EN MAAS De Droom van Venray wordt gefaseerd ingevoerd. De oor spronkelijke plannen om van De Toverbal een expertisecam pus te maken waar normaal en speciaal onderwijs gebundeld worden, zijn aangepast. Na het bekend worden van de plannen ontstond er nogal wat onrust onder de ouders van leer lingen van de Toverbal. "Er was onder de ouders onvoldoende draagvlak voor het project", stelt PvdA-wethouder Twan Jansen. "Er ontstond onrust en ouders brach ten zelfs kinderen op een andere school onder. Daarom is nu geko zen voor een gefaseerde invoer." De eerste stap is om diverse vor- men van speciaal onderwijs naar Venray te halen. Een paar weken geleden maakte wethouder Jansen al bekend dat de Stichting Speci aal Onderwijs (SSO) in Venray in 2010 een dependance wil openen voor zo'n 70 leerlingen. Waar die dependance gaat komen, is nog niet bekend. "We blijven echter in de Droom van Venray geloven", laat wet houder Jansen verder weten. De volgende stap is dan ook een 'gebouwelijke' samenvoeging van normaal en speciaal onderwijs, zodat een concept ontstaat dat passend is voor ieder kind, of dat nu een leerstoornis heeft of hoog begaafd is." De bestuurders van SPOVenray en SSO zijn verheugd dat het spe ciaal onderwijs al op korte termijn naar Venray kan komen. Het col lege van B en W van Venray heeft hiertoe besloten. "Wij hielden er rekening mee dat het speciaal onderwijs in 2011 of 2012 naar Venray zou komen. Nu de gemeente toegezegd heeft om dit al eerder mogelijk te maken, moet het bestuur van het speciaal onderwijs onderzoe ken of dit haalbaar is. Hiermee blijven we aan de Droom van Venray bouwen om het beste onderwijsaanbod voor elk kind waar te maken." Yvonne Raaijma- kers (SPOVenray) en Huub Platz- beecker (SSO)maken een onder scheid tussen de vernieuwing in het onderwijs en de nieuwbouw. "De Droom van Venray is vooral een vernieuwend onderwijscon cept. Daarmee gaan we gewoon verder en staat los van de besluit vorming over de nieuwbouw. In de meest optimale situatie wordt het onderwijsconcept toegepast in één gebouw. Daar streven we ook naar, maar dat zit er voorlo pig in Venray niet in. Dus gaan we De Droom vooralsnog realise ren vanuit meerdere locaties. Dat vergt meer organisatie, maar het gedachtegoed blijft hetzelfde. De Droom verrijkt het onderwijs en dat willen we kinderen en hun ouders niet onthouden. Het gehe le onderwijs in Venray gaat van De Droom profiteren." SPOVenray en SSONML geven op de ouderavond voor de ouders van De Toverbal en Focus op woensdag 14 okto ber een toelichting op de verdere ontwikkeling van De Droom van Venray. "We zullen onder meer ingaan op de fasering nu het spe ciaal onderwijs eerder naar Venray kan komen. We zullen ook vertel len hoe we De Droom zien als we vanuit meerdere locaties werken." In de Droom van Venray partici peren basisschool De Toverbal, de school voor speciaal basison derwijs Focus, de scholen voor speciaal onderwijs het Poortje, de Wijnberg en de Vijverhofschool, de peuterspeelzaal, kinderopvang van 0-4 jaar en buitenschoolse opvang voor 4-12-jarigen. Donderdag 8 oktober 2009 - Pagina 5 Molen Nooit Gedacht in Mer- selo stond afgelopen zondag tijdens de Limburgse Molen dag weer in het teken van Koren op de Molen. Op deze fraaie, met zon overgo ten herfstdag, net voor de start van de kinderboekenweek,presenteer- de Monique van der Zanden (foto) haar kinderboek Ontsnapt per bal- lon!. Monique vond de geschiede nis over de legendarische reis per ballon in januari 1871 van Parijs naar Merselo zo bijzonder, dat ze er een avonturenboek voor kinde ren (vanaf 8 jaar) over schreef. Het boek is gebaseerd op historische feiten, met één uitzondering: er vaart een jongetje, Luuk genaamd, mee. De molen van Merselo is een belangrijk gegeven in het boek. Om in de sfeer van Koren op de molen te blijven, was er een lied jeswedstrijd uitgezet voor alle kin deren uit Merselo vanaf ongeveer 8 jaar. Juf Fleur, juf Liset en juf Bea van de basisschool hebben met de kinderen een aantal liedjes gemaakt, die zondag gezongen werden. Een jury beoordeelde de liedjes en het winnende groepje ontving een leuk kinderboek van Monique. Bovendien kregen alle groepen een exemplaar van Ont snapt per ballon voor in de klas. Daarna begon de boekenverkoop en in een mum van tijd was Moni que door haar voorraad heen. Later in de namiddag traden twee koren op, namelijk Happy Sound uit Merselo en GZN (Groep Zon der Naam) uit Venray. GZN bestaat uit leden van het Venrays mannen koor die bekende nummers vanaf de jaren '50 arrangeren en zingen. Happy Sound, dat ook vorig jaar de Limburgse Molendag opluisterde, was de afsluiter met onder andere op Afrikaans geïnspireerde num mers. Koren op de Molen werd goed bezocht: ruim 150 mensen vonden hun weg naar Merselo. Opnieuw PvdA-wethouder in de problemen door welzijnsaccommodaties Ruim een jaar geleden sneu velde Mathieu Emonts over Match en het Moedercentrum. Het waren de bekende drup pels die de emmer deden overlopen. De PvdA-wethou- der slaagde er jarenlang niet in enkele lastige dossiers over welzijnsaccommodaties tot een goed einde te bren gen. CDA en Samenwerking, gesteund door de VVD, waren het getreuzel meer dan zat en dreigden Emonts naar huis te sturen. De PvdA'er was zijn tegenstanders voor en stapte, daags voor de raadsvergade ring, op. Martin Leenders (Samenwer king) had het vorige week in de raadsvergadering over een 'déja vu'. Want ook Emonts' opvolger Twan Jansen, die zo voortvarend uit de startblokken schoot, dreigt verstrikt te raken in het web. John Michels (CDA) stelde vragen en dreigde zelfs al met een motie. "We hebben er geen goed woord voor over, hoe er met de vereni gingen worden omgegaan." Het draait om drie accommodaties. De bouw van een overdekte jeu- de- boulesbaan (Bouledrome), de uitbreiding van de turnhal van St. Christoffel en de nieuwbouw van Euterpe en MMSK St. Petrus Ban den aan de Zuidsingel. Volgens de CDA'er gebeurt en weinig tot niets en worden de verenigingen van het kastje naar de muur gestuurd. Vertegenwoordigers van Euterpe (Sjef Raedts: 'We zijn weer terug bij af') en St. Christoffel (Jan van Daal) deden een dringend beroep op de gemeenteraad om snel kno- pen door te hakken. Na een zoektocht zou de Boule- drome onderdak krijgen in tennis- hal De Schaapskooi aan de Kemp- weg. Vanwege de steeds beter worden 'all-weather'-buitenbanen wordt er steeds minder in de hal getennist. John Michels kreeg een brief van de stichting Bouledrome over de vorderingen. "Het schetst een onthutsend beeld", aldus de CDA'er. "In plaats van een snel en eenvoudig te realiseren voorstel is het een ingewikkelde, tijdrovende en nauwelijks haalbare variant geworden." Wethouder Jansen reageerde dat er een kink in de kabel is geko- men.Want de exploitant stopt over drie jaar met De Schaapskooi. De hal wordt daarna helemaal afge stoten door de tennisvereniging. "Om de continuïteit te waarbor gen bekijken wij of de gemeente De Schaapskooi kan verwerven", vertelde Jansen. "Dit betekent wel een forse gemeentelijke bijdrage. We zoeken daarom ook naar andere partners of verenigingen die de plek van de tennisvereni ging kunnen innemen. We moeten eerst een garantie hebben voor continuïteit, voordat we de Bou ledrome kunnen realiseren. Er lopen verkennende gesprekken. Ik verwacht in oktober of novem ber met een oplossing te komen." En dan de uitbreiding van de voormalige gymzaal aan de Lan- geweg. Gymnastiekvereniging St. Christoffel wil het gebouw uitbrei den en renoveren tot een moder- ne turnhal, die aan alle eisen vol doet. Volgens de wethouder was er aanvankelijk sprake van een investering van 450.000 euro. "Het bedrag is later opgelopen naar een miljoen euro. We hebben samen met St. Christoffel gekeken naar besparingen en hoe een en ander slimmer kan worden aan gepakt. De investering bedraagt nu nog ruim negen ton", aldus Twan Jansen. St. Christoffel draagt 170.000 euro bij en rest komt voor rekening van de gemeente. John Michels vertelde dat de gemeente een beoordelingsfout heeft gemaakt waardoor er eerst een dure en tijdrovende bestem mingsplanprocedure moest wor den gevolgd. Voorzitter Jan van Daal bevestigde dat: "Het kost ons ook 10.000 euro extra." Toch hoopt Van Daal dat eind dit jaar de schop in de grond kan. Begin dit jaar presenteerde de stichting Odeon (Euterpe en MMSK St. Petrus Banden) vol enthousiasme het nieuwe repeti tielokaal. Het wordt gebouwd aan de Zuidsingel, op de plek waar nu de skatebaan ligt. Om het finan cieel haalbaar te maken, zou de bovenverdieping verhuurd wor den aan een (commercieel) bedrijf of instelling. Maar de potentiële verhuurder heeft zich terugge trokken en ook een tweede kan didaat is inmiddels afgehaakt. Dit maakt het financieel heel wankel. "De basis onder het concept is daardoor weggevallen", conclu deert wethouder Jansen. "Het hele bouwplan moet worden herover wogen. Maar ik ga er nog steeds van uit dat het op die plek komt." De nieuwbouw kost 1,5 mil joen euro. Naast een bijdrage van de gemeente en de opbrengst uit de verhuur, moeten ook de provincie en allerlei fondsen hun steentje bijdragen om de finan ciering rond te krijgen. "Het valt voor de verenigingen niet goed meer te handelen", zei de wet houder. "Ze hebben de gemeente verzocht de regie over te nemen. Wij zijn bereid onze expertise in te zetten. Dit leidt wellicht tot een tempoversnelling. Want er is nu een heel smalle onderbouwing. Het overlegt loopt door." CDA en Samenwerking komen in de com missievergadering Maatschappe lijke Diensten van 15 oktober op de kwestie terug. "Er moet actie komen. De rek is er wat ons betreft uit", waarschuwde Michels. Ook Leenders zette de zaak op scherp. "De wethouder zegt wel dat er hard aan gewerkt wordt, maar er moet nu toch echt iets gebeuren." 1 btVLiek oiliie site: wwv'.gi.in h (je-k.nl Venray De Hoveniers munm Stichting BiblioNu gecertificeerd De stichting Certificering Open bare Bibliotheken heeft in juni 2009 de stichting BiblioNu doorge licht en is tot het besluit gekomen om BiblioNu, de bibliotheekorga nisatie voor Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Venray, het predicaat 'gecertificeerde biblio theek' toe te kennen. BiblioNu is op 114 punten doorgelicht en scoorde maar liefst 94 x goed, 13 x voldoende, 6 x nvt en 1 x onvol doende. BiblioNu blijft hiermee ruim boven de door de stichting Certificering gestelde normen. Zo heeft BiblioNu een duidelijke mis sie en visie die zijn vastgesteld in beleids- en werkplannen. BiblioNu levert een goede dienstverlening. Er is een ruim en geschakeerd aan bod voor verschillende doelgroe pen. Ook wordt er met diverse instellingen samengewerkt. De vestigingen voldoen aan de eisen met betrekking tot de openings tijden. Bij de bezochte vestigingen voldoet de toegang voor invaliden aan de gestelde regels. De website voldoet aan de geldende accessibi- lityregels. Op de gebruiksvriende lijke website (www.biblionu.nl) is uitgebreide informatie over het aanbod te vinden. In alle vestigin gen is er toegang tot digitale infor matiebronnen en kunnen bezoe kers gebruik maken van internet en tekstverwerkingsprogramma's. Het collectiebeleid scoort een vol doende, maar is nog in ontwikke ling. Het collectieprofiel zal afge stemd worden op de collecties van andere bibliotheken. Om de collectie vraaggericht in te zetten zal gebruik worden gemaakt van marktonderzoek. Het personeels beleid scoort goed en is gericht op de realisatie van missie, visie en strategie. Klantgerichtheid staat bij BiblioNu hoog in het vaandel. Voor BiblioNu is dit resultaat een grote stimulans om het gevoerde beleid onverkort door te zetten. Ysselsteyn bouwt grote pannakooi Ysselsteyn krijgt binnenkort een grote pannakooi van twintig bij tien meter. De kooi wordt in eigen beheer vervaardigd bij het plaatselijke lasbedrijf Stevens. "We hoeven alleen de materialen te betalen", zegt dorpsraadvoorzit ter Sieb Nijssen. De voetballende jeugd van Ysselsteyn vindt de hui dige pannakooi bij jongerencen trum Jera te klein. "Daar kunnen ze maar met twee spelers tegelijk in." Volgens Nijssen valt een pan- nakooi niet onder het attractie- besluit. "Het hoeft dus niet door gecertificeerd bedrijf gemaakt te worden." De dorpsraad ziet er wel op toe dat de kooi geen geluids overlast veroorzaakt. Kieslijst SP bekend De SP doet in Venray voor de tweede keer mee aan de gemeen teraadsverkiezingen. De huidige raadsleden Elianne Sweelssen en Ronald van Hal staan op de hoog ste twee plaatsen. De volledige verkiezingslijst: 1. Elianne Sweelssen 2. Ronald van Hal 3. Chris Hendriks 4. Raymond Troch 5. Linda Weijs 6. Huub Rademacher 7. Monika Troch 8. Dré Flos 9.Wil Gommans 10. Mieke Evers 11Hans Evers 12. Albena van Rousseva 13. Jan Hendriks 14. Sjef Rambags 15. Joke Brands 16. Henri Blankers 17. Steve Troch 18. Marlies Vermeulen 19. Geert-Jan Raaymakers 20. Babu Ehamparam 21. Fred Pelzer 22. Bert Vermeulen "In Venray staan nog bouw- kranen." Die opmerking maakte wethouder Heldens naar aanlei ding van de voortgangsrappor tage majeure projecten. In deze rapportage wordt de stand van zaken besproken van grote pro jecten zoals De Blakt, de Gouden Leeuw, het masterplan Brukske en nog achttien andere projec ten. Heldens wilde daarmee aan geven dat Venray ook wat doet met het geld dat door de raad beschikbaar is gesteld. "Er wordt nog fors gebouwd en er worden wel degelijk woningen verkocht", aldus de wethouder. "Wel is het zo dat de verkoop minder snel gaat en kopers vaak wachten totdat de bouw gereed is." Volgens bur gemeester Waals zijn er nauwe lijks stuwmeren. In het verleden klaagde met name Samenwer king dat de raad veel geld voor grote projecten beschikbaar had gesteld, maar dat die projecten op de plank bleven liggen. "Dankzij een betere planning, een goede bedrijfsvoering en coördinatie is daar nu nauwelijks sprake van." Wilt u ALLES weten van De verkiezing van Dorpsraad Leunen vindt plaats op woensdag 18 november. Iedere inwoner van Leunen van 18 jaar of ouder kan zitting nemen in de dorpsraad. In principe voor een periode van vier jaar (dus tot de volgende verkiezingen). Kandidaten voor de dorpsraad kunnen zich tot en met zondag 18 oktober melden bij de leden van de verkie zingscommissie. Het verkiezingsreglement en het aanmeldingsformu lier zijn te vinden op de website www.dorpsraadleunen.nl en verkrijg baar bij de leden van de verkiezingscommissie: voorzitter Jeroen van de Leur, vicevoorzitter Herman Holtackers of secretaris Ed Stevens. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M.ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Bel (088) 850 00 00 proteion Expertisecampus Venray voorlopig van de baan Koren op de Molen CDA en Samenwerking zeggen Jansen de wacht aan KAASfc hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5