Muzikale middag jeugd Ingezonden Platform gehandicapten ja X Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Opnieuw extra geld De gemeente Meerlo-Wans- sum en de sportverenigingen, samenwerkend in de Werk groep Sportpark Zuid, zijn het unaniem eens geworden over de uitbreiding en renovatie van het sportpark in Swol- gen. Als de gemeenteraad de plannen goedkeurt, komt er een nieuw multifunctioneel centrum annex kantine, een nieuw voetbalveld en een nieuw tenniscomplex. Ook wordt er groot onderhoud gepleegd aan enkele bestaande velden. Naar verwachting is het nieuwe sportpark medio 2011 klaar. Dinsdag 6 oktober besloot het college van B en W om de gemeenteraad te vragen een kre diet van ruim 1,75 miljoen euro vrij te maken om de plannen te realiseren. De gemeenteraad besluit 2 november over het col legevoorstel. De sportverenigin gen Swolgense Boys, TOP'27 en 't Löbke zijn de belangrijkste gebrui kers van het sportpark. Samen met sportwethouder Mathieu Emonts (PvdA) sleutelden zij lange tijd aan de herinrichting van het sportpark. De uitkomst was een totale make-over van het sportpark waarbij de tennisbanen van het midden naar de westkant van het terrein verhuizen. Het nieuwe multifunctionele centrum annex kantine komt tus sen de tennisbanen en de voet balvelden in te liggen. Het plan is in goed overleg met de fusie gemeente Horst aan de Maas tot stand gekomen. Naast de voetbal lers, korfballers en tennissers gaan ook andere groepen gebruik van het nieuwe multifunctionele cen trum maken. De ruimtes worden benut door ouderen voor gym nastiek, koersbal, volksdansen en kaarten. Ook een koor, de redactie van het Swolgense dorpsblad De Haverkist, de naschoolse opvang en 't Raayke (crisisdagopvang van kinderen) gaan het nieuwe pand gebruiken. In grote lijnen gaat het om de aanleg van een nieuw hoofdvoet balveld, de renovatie van trai ningsvelden (inclusief korfbal), het verleggen en uitbreiden van de tennisbanen en de aanleg van een nieuw parkeerterrein voor zo'n 75 auto's. Als de gemeente raad de plannen goedkeurt, komt het eigendom en het beheer van het gebouw in handen van de Stichting Beheer Sportpark Zuid in oprichting. Deze zal vooral bestaan uit bestuursleden van de deelnemende verenigingen. KOSTEN De totaal geraamde kosten bedragen ruim 2,1 miljoen euro. Hiervan had de gemeenteraad in zijn vergadering van 6 juli 2009 reeds 1.450.000 euro goedge keurd. De overige 650.000 euro zijn gedekt uit de inbreng door de verenigingen zelf (220.000 20.000 euro), een toevoeging uit de algemene reserve van de gemeente (310.000 euro) en een externe subsidie (100.000 euro). De gemeenteraad besluit op 2 november over het voorstel van het college van B en W. De verga dering vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Meerlo en begint om 20.00 uur. Tijdens kermis Tienray OJC Gaellus houdt in het week end van 9 t/m 11 oktober de jaar lijks terugkerende 'Alt Tienderse kermis'. De aftrap van dit spekta kel wordt verzorgd door de band Idiot Proof. Deze rockformatie bijt vrijdag- avond rond 22.00 uur de spits af. Zaterdag 10 oktober staat de formatie Clockop op de planken. Deze band is beïnvloed door bands en artiesten als de Foo Figh ters, Fiction Plane, Lenny Kravitz en Chris Cornell. Als derde band is Project A aan de beurt. De muziek van Project A is energiek en rauw en dat zie je terug in de liveoptre dens van de band. De laatste band doe optreedt, is Ten Page Pilot. Deze rockformatie heeft in haar korte bestaan al met een groot aantal bekende namen De band Project A. opgetreden. Aanvang: 20.30 uur. Zondag 11 oktober vindt het open podium plaats. Een zestal bands betreedt tijdens deze dag het podium. De eerste band staat rond 17.00 uur op de planken. Op zaterdag 10 oktober houdt de VNK (Verenigde Nederlandse Korenorganisaties) en de NBKZO (Nederlandse Bond voor Katho lieke Zang- en Oratoriumvereni gingen) in het Dendron College in Horst de eerste Noord-Limburgse editie van het kinder- en jeugd- korenevenement De Muziek Doe Middag (DMDM), een leuke, muzi kale middag voor alle kinderen die graag zingen. MuziekMakerij Meerlo-Wanssum tekent voor de muzikale invulling van dit project. Onder deskundige begeleiding worden een twee tal liedjes uit bekende musicals ingestudeerd, waarna met een heuse choreografie de liedjes worden doorgeoefend. Dit jaar is gekozen voor liedjes uit Ciske de Rat en Annie. Als afsluiting wor- den deze liedjes uitgevoerd voor ouders en genodigden, waarna de kinderen weer naar huis gaan. DMDM wordt al enkele jaren in Voerendaal georganiseerd en werd door veel jeugdige Noord Limburgse zangers en zangeres sen bezocht. Door een reorgani satie moest DMDM Zuid dit jaar echter naar een kleinere locatie, terwijl het aantal aanmeldingen bleef groeien. De organisatie, de VNK en NBKZO, heeft MuziekMa- kerij Meerlo-Wanssum als partner gevonden om samen een editie Noord te organiseren. Dankzij de medewerking van bedrijven en twee gemeentes lukte het de orga nisatie om in korte tijd deze noor delijke variant in dezelfde periode te plannen als DMDM Zuid. Voor meer informatie: www.nbkzo.nl of mail naar dmdm-noord@live.nl. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Sportpark Noord Antwoord aan dhr. Beterams, naar aanleiding van zijn ingezon den brief, d.d. 1 oktober 2009. Het bezorgd lid van SV United stelt vragen, maar roept zijn vereniging vooral op afstand te nemen van de stuurgroep en te breken met het MAC (motorcross Hij verwacht dat het initiatief voor een sport accommodatie op de Helling wel moet mislukken, maar biedt geen enkel alternatief. Dat is toch wel treurig omdat zowel SV United, als de zogeheten aanpalende ver enigingen, zoals het MAC, in de problemen zijn gekomen door het beleid van deze ex-wethouder, omdat zij de bestaande locaties, de Broekberg en Bergsbos, moes ten opgeven. Bovendien was er gedurende drie of vier raadsperi oden nooit een reserve aangelegd om verplaatsing te bekostigen. Pas in de laatste termijn is men daar voorzichtig mee begonnen. Te wei nig dus. De gemeenteraad heeft unaniem gevraagd om een onder zoek naar de haalbaarheid van een sportaccommodatie op de Hel ling. Dus ook de PK. Waarom niet het resultaat van dit onderzoek afwachten, alvorens het eigen gelijk weer op tafel te leggen? Verdeeldheid zaaien zal de oplos sing niet dichterbij brengen. Het behoud van de verenigingen is van levensbelang voor de leefbaarheid van Wanssum en Meerlo. Daarom is eensgezindheid de grootste kracht, waarbij de verenigingen gezamen lijk nog eens 1 miljoen euro wil len inbrengen door zelfwerkzaam heid. Het is bovendien niet zo dat betreffende wethouders van de PK in de vorige periode vanwege de sportlocatie zijn weggestuurd, maar omdat zij het vertrouwen van de gemeenteraad hadden verloren, vanwege een soort staatsgreep. De PK alleen in het college, met een minderheid in de raad. Dat vond de raad al te bar. Na het onderzoek spreken wij verder. Sylvia Gielens, Ben Mincken, PvdA Meerlo-Wanssum. Gemeentelijke korenavond Vrijdag 25 september vond de allerlaatste jaarlijkse gemeentelijke korenavond plaats in de feesttent van het kermisvierende Swolgen. De zes gemengde koren brachten enthousiast de door hen ingestu deerde composities ten gehore, waarbij deze keer liedjes van ABBA centraal stonden. Bijna 200 zangers en zangeressen met hun fans genoten van deze bijzondere avond die door het gemengde koor van Swolgen perfect was georgani seerd. Aan het einde van de avond werd door alle aanwezigen samen het bekende nummer van Abba - I had a dream gezongen En ze droomden dat een vertegenwoor diger van het college van B en W van de fuserende gemeente Meer- lo-Wanssum voor de laatste keer de korenavond zoals gewoonlijk met een dankend en opbeurend woord zou sluiten... Helaas zijn Dromen Bedrog, zong Marco Bor- sato in betere tijden. Het college schitterde door afwezigheid. Ger Elbers, Geijsteren Onderzoek explosieven van start Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum trekt 15.000 euro uit voor het uitvoeren van een onderzoek naar explosieven uit de Twee de Wereldoorlog aan De Hel ling, de beoogde locatie voor de bouw van een nieuw multi functioneel sportpark. Voor dit onderzoek is een vijftal bedrijven gevraagd om een offerte uit te brengen. De vier grondeige naren hebben de gemeente inmid dels toestemming gegeven voor het uitvoeren van het onderzoek in het gebied, dat tussen de dor pen Meerlo en Wanssum in ligt. Een aantal van hen zal de gewas sen, met name maïs, vroegtijdig moeten oogsten om de bodemstu die mogelijk te maken. Zij worden hiervoor door de gemeente scha deloos gesteld. Voor hen heeft het college van B en W 10.000 euro gereserveerd. Het onderzoek is deze week gestart en duurt twee weken. De resultaten van de stu die worden in week 43 bekend gemaakt. De politiek wil tijdens de raadsvergadering van maandag 2 november de knoop definitief doorhakken. Dan zal duidelijk worden of het ambitieuze plan voor de bouw van een multifunc tioneel sportpark aan De Helling doorgaat of niet. Themadag voor mensen met een beperking In het Blariacum College in Blerick wordt op zaterdag 17 oktober een themadag voor mensen met een verstandelij ke beperking gehouden. Centraal thema is of mensen met een beperking voldoende toegerust zijn om deel te nemen aan de komende gemeenteraads verkiezingen die in november in Noord-Limburg worden gehou den. Mensen met een beperking willen graag meedoen, meepra ten, maar wat hebben ze daarvoor nodig en hoe kunnen zij dit duide lijk maken aan de politiek? En wat is de positie en verantwoordelijk heid van de (gemeentelijke) over heid? Om antwoorden te krijgen op deze en andere vragen wordt deze interactieve dag gehouden in het Blariacum College aan de Drie Decembersingel in Blerick. De dag duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Door het opheffen van de gemeente Meerlo-Wanssum per 1 januari 2010, komt er ook een eind aan ruim vijftien jaar Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum. Op vrijdag 16 oktober worden mensen met een beperking uit de gemeente Meerlo-Wanssum in het kader van de Landelijke week van de Toegankelijkheid, die in het teken staat van het landelijke thema Kunst en cultuur, voor een gezellige middag verwacht in zaal Wilhelmina in Swolgen, van 14.00 tot 17.00 uur. 'Stapsgewijs naar een nieuwe gemeente', zo luidt het motto van de bijeenkomst. Platform Gehandicapten Meerlo- Wanssum wil al deze mensen iets extrais bieden. Partner, vriend of begeleider zijn eveneens uitgeno digd voor een gezellige middag om samen te praten, te zingen en te luisteren met vlaai en koffie, een drankje en een hapje. Ook hun partner, vriend of begeleider is welkom. Er zijn tijdens deze bijeenkomst onder het genot van een hapje en een drankje optre dens van het duo Um UM en troubadour Peter van de Water. Voor meer informatie: platform- gehandicapten.meerlo@hetnet.nl of telefoon 0478-691662. Dronken Maandagavond is een 21-jarige man uit Tienray aangehouden op de Kloosterstraat in Horst, voor openbare dronkenschap en het verstoren van de openbare orde. Even voor half twaalf werd er melding gemaakt dat een dronken man voor veel overlast aan het zorgen was, door op een agressie ve manier mensen te benaderen. Toen agenten ter plaatse kwamen en de man aanspraken, bleek dat hij inderdaad onder invloed van alcohol te zijn. De man is overge bracht naar het politiebureau. Containers in 'nieuwe' dorpen Op vrijdag 9 oktober plaatst de gemeente Venray in Blit- terswijck en Wanssum boven grondse containers voor kunststof verpakkingsafval, melk- en sappakken en blik. Vooruitlopend op de grenswij ziging krijgen de 'nieuwe' ker nen dezelfde afvalinzamelmo- gelijkheden als de gemeente Venray. In Blitterswijck zijn de contai ners te vinden in de Jan Frans- senstraat en in Wanssum op de parkeerplaats bij de C1000. In Geijsteren komen geen containers, omdat in het dorp te weinig men sen wonen voor het volume van de containers. In kleine Venrayse kernen als Vredepeel, Heide, Veu len en Smakt staan ook geen con tainers. Er komen drie containers. Eén voor blik, één voor melk- en sappakken en één voor kunststof verpakkingsafval. Ledenvergadering vogelvereniging Vogelvereniging De Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op maandag 12 oktober haar ledenvergadering in zaal 't Brugeind te Meerlo. Aanvang 20.00 uur. Er wordt onder meer gesproken over de uitnodigingen voor deelname aan verschillende vogelshows in de regio en de eigen gecombineerde show van 8 en 9 november. Deze show wordt samen gehouden met zusterver eniging De Huisvriend uit Venray. Burgemeesters tennissen De vier nieuwe tennisbanen van TV De Gagel worden op zater dag 17 oktober officieel geopend. Tijdens deze feestelijke bijeen komst wordt niet alleen een cli nic verzorgd door Tennisschool Maascourt, ook spelen de drie 'fusieburgemeesters' Joep Hahn, Jos Waals en Kees van Rooij een tiebreak. Zij strijden vanaf 15.00 uur om de punten. Om 13.30 uur begint de clinic voor jong en oud, om 15.30 uur is er een informeel samenzijn met een hapje en een drankje en om 18.00 uur start het Red Court Toernooi. De vier nieuwe 'red court'-banen heeft de vereniging dankzij bijdragen van diverse sponsoren, zelfwerkzaam heid en een gemeentelijke subsi die aan kunnen leggen. PEEL EN MAAS Een foto van de Meerlose familie Thiesen-Keyzers uit 1933. Staand van links naar rechts: Amalia, Piet, pater Gerard en Nella. Zittend Bartelemeus Thiesen en Jacoba Keyzers. Pater Gerard Thiesen, pater van de H.H. Har ten, zag het levenslicht op 26 september 1908, hij werd tot priester gewijd op 30 juli 1933 en stierf op 7 juli 1969 in Rio de Janeiro. Een jaarabonnement kost u slechts Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30-17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost tel: 0900-0101 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishandeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschappelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouwwerk of de Vrijwilligerscentrale. Donderdag 8 oktober 2009 - Pagina 21 Kogel door de kerk voor sportpark in Swolgen Muziekspektakel OJC Gaellus Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling Meerlo-Wanssum een abonnement waard Familiefoto postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) utKSümimurit} VMiHMW Bwwotiwrw «ïlïlÜJtflffirin

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21