Gemeente Venray Vrachtwagens parkeren veilig aan Ambachtstraat 0 Dienstverlening Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum steeds meer vanuit Venray Geen maatregelen tegen geluids overlast A73 Bladkorven verdwijnen uit straatbeeld MEE Kruispunt Westsingel- Merseloseweg wordt rotonde College akkoord met Gebiedsplan Ooijen-Wanssum Kijk ook op www.venray.nl Venray millenniumgemeente PEEL EN MAAS Donderdag 8 oktober 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Vanaf 1 oktober is het publieksloket in Meerlo-Wanssum alléén nog open voor burgerzaken, denk aan aangiftes en paspoorten. Ook voor belastingzaken kunnen inwoners van Meerlo-Wanssum tot eind 2009 nog in hun eigen gemeentehuis terecht. Voor de overige dienstverlening moeten inwoners van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum al naar het gemeentehuis in Venray. Daar is echter wel een uitzondering op: voor Werk, inkomen en zorg moet men tot 1 januari nog naar Horst aan de Maas, omdat die deze taken al uitvoerde voor de gemeente Meerlo-Wanssum. Vanaf de fusiedatum 1 januari 2010 moeten de inwoners van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum voor alle diensten naar het gemeentehuis in Venray. Het gemeentehuis van Meerlo-Wanssum is vanaf die datum gesloten voor publiek. Vragen? MEE helpt mensen met een beperking, zodat zij goed en zo zelfstandig mogelijk mee kunnen doen in de samenleving. Iedere woensdag van 9.00 uur tot 13.00 uur heeft MEE spreek uur in het gemeentehuis. Afspraak maken? Bel 077 - 3961515. in 2015 in 2015 in 2015 in 2015 in 2015 in 2015 in 2015 Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 41 Sinds enkele jaren ontvangt de gemeente Venray met enige regelmaat klachten over geluids overlast van de A73. Veel men sen ervaren meer geluidsover last omdat de A73 drukker is geworden. Hoewel bij de aanleg van deze rijksweg uitgebreid on derzoek is gedaan naar geluid, was toen nog niets bekend over de A73-zuid, het doortrekken van de A50 en de A74. Daarom heeft de gemeente Venray adviesbureau Peutz opdracht gegeven om onderzoek te ver richten naar de geluidsniveaus nu én in de toekomst. Uit het onderzoek blijkt dat het geluid luider is dan waar bij de realisatie van de A73 vanuit werd gegaan. Op een aantal plaatsen is sprake van een overschrijding van de voorkeursgrenswaarden. De maximale grenswaarden worden echter nergens overschreden. De gemeente heeft op initiatief van Parkmanagement Venray op het bedrijventerrein Smakter- heide parkeervakken voor vrachtwagens aangebracht. Parkmanager mevrouw Kainama kwam vorige week persoonlijk een kijkje nemen bij de werk zaamheden. Op het bedrijventerrein Smakter- heide geldt een parkeerverbod zone. Dit betekent dat er alleen in aangewezen vakken of op eigen terrein mag worden geparkeerd. In de praktijk is echter gebleken dat vrachtwagens soms al uren voor- dat zij hun lading kunnen laden of lossen aankomen op het bedrijven terrein. Voorheen parkeerden ze ergens op of langs de weg totdat ze bij een bedrijf terecht konden. Het lange wachten of zelfs overnachten gaf naast verkeersveiligheids- problemen ook andere problemen. Er waren immers geen openbare toiletten en afvalbakken. Tijdelijke oplossing Op initiatief van Parkmanagement Venray heeft de gemeente daarom besloten om op het wegdek van de Ambachtstraat tijdelijk parkeer vakken voor vrachtwagens aan te brengen. Daarnaast worden er ook op drie plaatsen faciliteiten aan gebracht. Deze faciliteiten bestaan uit een verhard gedeelte met een picknickset, een afvalbak en een toiletvoorziening. De plekken krijgen eigen verlichting en lage begroeiing rondom de faciliteiten vanwege de sociale veiligheid. Hiermee hebben de chauffeurs een goede plek om veilig te wachten. De parkeervakken zijn een tijdelijke oplossing. De gemeente zoekt samen met Park management Venray en de onder nemers naar een goede definitieve oplossing voor het parkeren van vrachtwagens. De openbare ruimte in Venray wordt nog opgeruimder. Het hele jaar door gaan medewerkers aan de slag met bladblazers en -zuigers. Ze ruimen bovendien op meer plekken dan voorheen het gevallen blad. De bladkorven kunnen daarom verdwijnen uit het straatbeeld. De bladkorven in het najaar zijn al jaren een vertrouwd beeld. Een aannemer zuigt het bladafval van de weg, en de burger harkt de bladeren van de stoep en deponeert ze in de bladkorf. De dagelijkse praktijk is echter anders. Venrayse burgers gebruiken de korven niet alleen voor bladeren. Tuin- en snoeiafval, maar ook ander soort afval wordt erin gegooid. Met als gevolg dat de bladkorven in korte tijd vol zitten, problemen bij het leegzuigen tot aan kapotte apparatuur toe. Plus natuurlijk klachten van burgers. Nieuwe werkwijze Een nieuwe werkwijze kan voor de oplossing zorgen. Sinds dit jaar werkt de gemeente voor het schoon houden van de openbare ruimte met zogenoemde beeldbestekken. Er wordt een foto van de gewenste onderhoudstoestand gemaakt en de aannemer moet er voor zorgen dat het er altijd zó uitziet. Dat betekent onder meer dat niet meer slechts acht keer per jaar de straat wordt geveegd, maar het hele jaar door. Bovendien worden niet alleen straten, maar ook stoepen, open baar gazon en groen meegenomen. Die aanpak maakt bladkorven overbodig. Gratis naar milieustation Daarnaast kunt u van 1 oktober tot en met 31 december 2009 uw tuinafval gratis bij het milieustation aanbieden. Ook blad dat in uw tuin is gevallen kunt u tot het einde van dit jaar gratis aanbieden. Denkt u er wel aan dat u bij het milieustation uw afvalpas moet laten zien. Als u het blad echt niet kunt brengen, bijvoorbeeld vanwege een handicap, dan belt u de gemeente. De gemeente zoekt dan individueel naar een oplossing. Geen maatregelen Omdat Rijkswaterstaat als weg- beheerder verantwoordelijk is voor de A73, heeft de gemeente Venray de resultaten van het geluidsonder- zoek aan deze organisatie voorge legd. Daarbij verzocht de gemeente om maatregelen te treffen. Rijks waterstaat onderneemt echter geen actie, omdat "er geen wettelijke plicht bestaat om overschrijdingen ongedaan te maken". Dit fenomeen blijkt overigens in heel Nederland, maar vooral in de Randstad, veel voor te komen. Nieuwe wet Recent heeft de Tweede Kamer een wet aangenomen waarmee zoge naamde geluidsproductieplafonds worden vastgesteld. Deze wet regelt dat voor woningen langs wegen waar sprake is van zeer hoge geluidsniveaus, geluidsmaatregelen moeten worden getroffen. Hoewel de geluidsproductieplafonds nog niet definitief zijn vastgesteld, is het vrij wel zeker dat de situatie in Venray hiervoor niet in aanmerking komt. Inklinken en snoeien Enkele mensen die overlast onder vinden, stelden vragen over het inklinken van de aarden wal en over de geluidseffecten na het groot schalig snoeien van groen. Uit hoogtemetingen van de afscherming is gebleken dat de aarden wal nog dezelfde hoogte heeft als bij de realisatie. En het snoeien van groen heeft geen effect op de geluids afscherming. Geluid is complexe materie. Het is dan ook niet mogelijk om alle details in dit artikel te beschrijven. Heeft u na het lezen van dit artikel nog vragen? Neem dan contact op met de gemeente Venray op telefoon nummer (0478) 52 33 33. Woensdag 14 oktober organiseert de gemeente Venray een informatieavond over de reconstructie van de Westsingel fase 2. Het gaat hierbij om het kruispunt Westsingel-Merseloseweg dat wordt omgebouwd tot een rotonde. U bent vanaf 19.30 van harte welkom in De Witte Hoeve. Tijdens de informatieavond vertelt de projectleider van de gemeente Venray u meer over de werkzaamheden, de planning, de huisvuilophaaldienst, de bereikbaarheid van uw pand en waar u kunt parkeren tijdens de werk zaamheden. De aannemer die het werk gaat uitvoeren is ook uitgenodigd voor deze avond. Omleidingen De gemeente Venray start deze maand met de reconstructie van de Westsingel fase 2. Fase 2 van de reconstructie betreft het kruispunt Westsingel-Merseloseweg; dit kruispunt wordt omgebouwd naar een rotonde. Het kruispunt is vanaf maandag 19 oktober afgesloten voor het verkeer. De werkzaamheden duren tot ongeveer maart 2010. Het doorgaand verkeer wordt omgeleid via de singels. Verkeer van en naar het ziekenhuis wordt omgeleid via de singels en de Hoenderstraat. Meer info De tekeningen van de reconstructie Westsingel fase 2 liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Burgemeester en Wethouders van Venray stellen de gemeenteraad voor in te stemmen met het Gebiedsplan Ooijen-Wanssum. Het college wil wel graag nog enkele punten geregeld zien. Het Venrayse college staat volledig achter de plannen voor het gebied Ooijen-Wanssum. De integrale aanpak van bescherming tegen hoog water en een aantal ruimtelijke opgaven in het gebied, biedt de beste kans van slagen, menen B en W. Onderdelen van het Gebiedsplan zijn het aanleggen van hoogwatergeulen in de oude Maasarm als bescherming tegen hoog water, de aanleg van een noordelijke rondweg om Wanssum, woningbouw en revitalisering van de industriehaven en het bedrijventerrein. B en W hebben nog wel enkele vragen over het gebiedsplan. Die hebben betrekking op zekerheid over de bescherming van Wanssum tegen hoog water. Ook over de financiële inbreng van alle partijen wil het college in het vervolg van het traject nog antwoord krijgen. Inspraakavonden Het gebiedsplan kunt u downloaden op www.ooijen-wanssum.nl en ligt ter inzage op het gemeentehuis. U kunt van 8 oktober tot en met 3 november reageren op het Gebiedsplan Ooijen-Wanssum. Dat kan schriftelijk, via internet en tijdens twee inspraakavonden. De inspraakavonden zijn op donderdag 8 oktober in Wanssum (De Zandhoek) en donderdag 22 oktober in Broekhuizenvorst (kasteel Camping Ooijen). In september 2000 kwamen de politieke leiders van 189 landen in VN-verband bij elkaar voor de Millenniumtop. Er werd afgesproken om gezamenlijk te vechten tegen armoede en honger, ongelijkheid tussen man en vrouw, milieuverontreiniging en HIV/AIDS en om in te zetten op verbetering van de toegang tot onderwijs, gezondheidszorg en schoon water. Deze beloften zijn samengevat in acht Millenniumdoelen, waarvan je hieronder de symbolen ziet. De doelen moeten in 2015 gehaald zijn. De acht Millenniumdoelen zijn: 1. Armoede en aantal hongerigen is tot de helft verminderd 2. Alle jongens en meisjes gaan naar school 3. Mannen en vrouwen hebben dezelfde rechten gekregen 4. Kindersterfte is sterk afgenomen 5. Minder vrouwen sterven door zwangerschap 6. De verspreiding van ziektes als AIDS en malaria is gestopt 7. Er leven meer mensen in een duurzaam leefmilieu 8. Er is meer eerlijke handel, schuldverlichting en hulp. zij* utranaam M m i» MM De gemeente Venray is één van de 124 gemeenten in Nederland die zich millenniumgemeente mag noemen. Dat houdt in dat wij actief bezig zijn met de millenniumdoelen en dit ook willen uitdragen. Wethouder Bestuurlijke Vernieuwing en Leefbaarheid Elly van Dijck: "Ondanks de huidige kredietcrisis wonen wij in Venray in een prettige omgeving. Voor de toekomst is het belangrijk dat we onze prettige omgeving in stand houden en dat de verschillen wereldwijd kleiner worden. We streven na dat iedereen het goed heeft." Met name millenniumdoel 7, een duurzaam leefmilieu, krijgt veel aandacht bij de gemeente Venray. Er wordt hard gewerkt aan een nieuw beleid energie en klimaat en waar mogelijk wordt gebruik gemaakt van duurzaam materiaal. Zo heeft de gemeente samen met andere Venrayse partijen in juli nog een nieuwe weg geasfalteerd met duurzaam asfalt. Ook veel inwoners van Venray zijn betrokken bij maatschappelijke vraagstukken die over onze grens spelen. Als gemeente willen we dergelijke initiatieven graag ondersteunen. De Stichting Mondiaal Platform Venray werkt hierbij nauw samen met de gemeente. adv week 41.indd 19 07-10-2009 16:36:23

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19