Madame Butterfly in schouwburg i Rock Girl Remix bij OJC Jera'70 Nieuwe theatershow Oker Promsconcert Made in Holland PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 8 oktober 2009 - Pagina 13 De tragische opera Madame Butterfly van comonist Gia- como Puccini is te zien op 12 oktober in de Schouwburg Venray. De voorstelling begint om 20.00 uur. De componist Giacomo Puccini, inmiddels wereldberoemd door zijn opera's Tosca en La Boheme, voltooide ruim honderd jaar gele den (1904) zijn nieuwe werk. Deze versie werd geen succes en Puccini werkte er opnieuw aan en twee jaar later was de wereld hit 'Madama Butterfly' geboren. Het veroverde de harten van het publiek, waar ook ter wereld. Ook in Nederland is men goed bekend met het verhaal over de onvoor waardelijke liefde van de Japanse geisha Cio-Cio-San (Butterfly) voor de Amerikaanse marineoffi cier Pinkerton en de dramatische afloop. Op 12 oktober is deze hart verscheurende Italiaanse opera, door De Staatsopera van Tatarstan, te zien in de schouwburg te Ven- ray. Pinkerton is een Amerikaanse marineofficier wiens schip in de haven van Nagasaki ligt. Pinkerton huwt de 15 jaar oude Japanse gei sha Cio-Cio-San, die hij Butterfly noemt. De onschuldige Butterfly neemt het huwelijk echter erg serieus, terwijl officier Pinkerton het als tijdverdrijf opvat. Wan neer Pinkertons dienstreis naar Japan voorbij is, en hij terugkeert naar de Verenigde Staten, belooft hij Butterfly terug te keren. Drie jaar later ontvangt Butterfly een brief waarin staat dat Pinkerton gehuwd is met een Amerikaanse. Butterfly kan niet lezen en gelooft dat in de brief alleen maar een uit drukking van zijn liefde voor haar staat geschreven. Wanneer haar de waarheid wordt verteld, wei gert ze dit te geloven. Als bewijs dat zij de echte vrouw van Pin- kerton is, showt ze haar blonde kind. Wanneer Pinkerton aankomt in Japan vertelt hij tegen de die nares gescheiden te zijn van But terfly en nu gehuwd is met Kate. Kate wacht Butterfly op en vraagt om vergiffenis en belooft voor het kind te zorgen als ze het aan Pinkerton wil afgeven. Butterfly luistert met apathische kalmte. Daarna zegt ze haar kind vaarwel en blinddoekt het. Ze neemt haar vaders dolk en omhelst haar kind voor de laatste keer en zakt op de vloer. Pinkerton komt aangesneld en ziet haar sterven. De officier roept Butterfly's naam vol pijn. Giacomo Puccini wordt beschouwd als een van de beste operacomponisten aan het eind van de 19e eeuw en begin 20e eeuw. De Italiaanse componist werd vrijwel meteen op handen gedragen door het publiek, maar moest lang wachten op erkenning van critici en kenners. In OJC Watjang?!? wordt in het weekeinde van 24 en 25 oktober voor de 24e maal het Zomaarpop festival gehouden. Zomaarpop is inmiddels bekend in de regio en omstreken. Al vele grote namen hebben op het podi um in Oirlo gestaan, zoals: Krezip, The Sheer, Rowwen Hèze, Candy Dulfer, de Heideroosjes, Dread- lock Pussy, en de Opposites. Ook dit jaar heeft men weer een grote naam weten te strikken, namelijk de Nederlandse band The Madd. The Madd is de hoofdact op de eerste dag van het festival. Samen met Dio besteeg de band met het nummer Baby de hitlijsten. Daarnaast hadden de muzikan ten hits als Jump Now! en Je Suis Parti. Vorige week presenteerde The Madd het nieuwe album The Madd Are Pretty Quick. Het album bevat vijftien melodieuze powerpopsongs. De laatste maan den werkten de mannen van The Madd samen met de Amsterdamse rapper Dio. Met dit circus doen ze dit seizoen festivals als Oerol, Metropolis, Valtifest en Lowlands aan en waren ze onlangs al te zien bij Matthijs van Nieuwkerk in De Wereld Draait Door. Ook Giel Bee- len merkte The Madd op, waarna ze meerdere keren te gast waren in zijn ochtendprogramma. Begin 2009 kwam de video Jump Now! Uit. Naast The Madd zijn er maar liefst nog vijftien acts/bands te beleven op het festival. Twee hier van werden afgelopen zaterdag bekendgemaakt tijdens de Bat tle Of The Watjang?!?. Vier bands (All Seasons Remain, True Citizen, Profuna Ocean en Derelict Dan dies) gingen de strijd met elkaar voor een plek op Zomaarpop. In totaal werden er twee winnaars gekozen. De band Derelict Dan dies werd uiteindelijk door de vakkundige jury uitgeroepen tot beste band van de avond en mag daarom het festival openen op de 'Main Stage', op de tweede festi valdag. Op de tweede plek ein digde Profuna Ocean, deze band mag de 'Soos Stage' openen op de zondag. Alle andere bands/act en informatie zijn te vinden op www.zomaarpop.nl. De Zomaar pop-organisatie heeft ervoor geko zen om geen voorverkoop te laten plaatsenvinden. Kaarten kunnen alleen gekocht worden tijdens de twee festivaldagen, zaterdag 24 en zondag 25 oktober, aan de dag kassa. De kunst van het ontdekken De Leunse Paes is een natuur gebiedje dat ligt aan de rand van Leunen. De kronkelende Oostrumse Beek stroomt als een levensader door het landschap. Het gras is er ruig. Een bever heeft er zijn burcht gebouwd en reeën hebben zich verstopt tussen het struikgewas. Op zondag 11 okto ber kunnen belangstellenden onder begeleiding van de kunste naars Pepijn de Jonge en Marije Freriks dit gebiedje tussen 12.00 uur en 17.00 uur bezoeken. De kunstenaars hebben het natuur gebied voor een middag omge- toverd tot een museum. Centraal staat de kunst van het ontdekken. Het natuurgebied De Leunse Paes is gelegen aan de rand van Venray, in de hoek tussen de autobaan (A 73) en de Deurneseweg/Wans- sumseweg. Met de fiets is het gebied bereikbaar via het fietstun- neltje in Brukske of via Leunen, richting Oirlo links aanhouden op de Beemdweg. Ingang is de hoofd poort aan de Baggerweg. niet ontvangen? Bel 582877! Venrods Tijdens de presentatie van het spreekwoordenboek van Veld- eke hield een van de samenstel lers, Frits Linssen, een betoog over het uitsterven van streektaal. Daarin stelde Frits, uiteraard in het Venrays, dat "goed Nederlands spreken in woordkeus en juiste uitspraak, heel veel moeilijker is dan het Venrays praten". Onze verslaggever heeft de woorden van Frits echter omgedraaid en stelde dat het Venrays veel moei lijker was dan het Nederlands. Als geboren en getogen Venraynaar had hij kunnen weten dat hij fout zat. "Venrods spraeke is inderdaad veul mekkeleker." Kinderwens op tv iClean Carwash Technologies (een divisie van Saarloos Automo tive Equipment in Venray) heeft meegewerkt aan het populaire tv-jeugdprogramma de BZT-show van de NCRV. Deze show is een programma waarin hilarische kinderwensen in vervulling gaan tijdens een semi-liveshow (het wordt in een keer opgenomen alsof het live is). Een wens van Remco (13) was om met een cabrio door een automatische car- wash te gaan. Het programma wordt zaterdag 10 oktober uitgezonden bij de NCRV op Ned3, tussen 17.00 en 18.00 uur. Op zaterdag 10 oktober wordt het weer genieten geblazen bij jongerencentrum Jera'70 in Yssel- steyn. Maar liefst twee topacts uit de regio betreden deze avond het podium. Allereerst is het de beurt aan The Ducktapers. Dit relatief jonge bandje uit Venray is ontstaan vanuit de plaatselijke muziek school. De vier jongens spelen naast covers ook eigen num mers. Deze worden geschreven door frontman Stef Classens. Stef vergaarde afgelopen jaar enige bekendheid door zijn deelname aan het tv-programma Popstars. In de uitzendingen die nu op tv komen, is hij nog steeds in de race voor een felbegeerde finaleplek. Hoe dit allemaal af gaat lopen, weet niemand. Na The Duckta- pers is het de beurt aan Rock Girl Remix. Deze band bestaat, zoals de naam wellicht doet vermoe den, niet alleen uit meiden. Naast een zangeres bestaat de band uit een gitarist, bassist en een drum mer. Met leden uit de band V-male zit er veel talent in deze formatie. Rock Girl Remix speelt een eigen Sandra is bekend als zangeres van V-Male, maar maakt ook deel uit van Rock Girl Remix. creatie van allerlei rock-, punk-, ska- en reggaenummers. De deu ren gaan om 20.00 uur open en de entree bedraagt 5 euro. 5® Zang- en theatergroep Oker uit Overloon presenteert de nieu we theatershow Oker bekent kleur. Oker is een enthousiaste groep mensen van ongeveer 60 zanger(s)(essen) en een band van tien muzikanten. Zij delen een passie: muziek maken in een the ater. In deze show neemt Oker de bezoekers mee op reis door een breed scala van kleuren. Het verhaal in de show gaat over een 'grijze muis', een man die in het alledaagse leven niet zoveel beleeft. Er is werkelijk niets dat enige kleur aan zijn leven geeft. Misschien kan de paradijsvogel hier verandering in brengen? En wie is eigenlijk de rode vrouw. Voel en ervaar hoe kleuren je leven kunnen inkleuren. Vele kleu ren vertaalt zich ook vele vormen van muziek Niet alleen Engelsta lig, maar ook Nederlands en zelfs Frans en Afrikaans. De muzikale leiding is in handen van Sjraar Klaassens en de regisseur is Erica Verbeeten. Op zaterdag 17 okto ber is de première in de schouw burg in Venray. Daarna volgt op zondag 1 november een optreden in de schouwburg van Cuijk. Voor meer informatie zie de website www.oker-overloon.nl Kaartver koop bij de kassa en internetsites van de schouwburgen. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober vindt in sporthal de 7-Sprong in Maashees een muziek spektakel plaats. Een avondvul lend programma met Neder landse muziek. Dat wil zeggen: Nederlandstalige muziek die door Nederlandse artiesten gespeeld en of gezongen wordt en muziek die op een bepaalde manier gelinkt kan worden aan Nederland. Het publiek wordt getrakteerd op een gevarieerd muzikaal pro gramma. Van Guus Meeuwis tot André Rieu, van The Golden Ear ring tot Ciske de Rat en van Carel Kraayenhof tot Anouk. Fanfare St. Cecilia uit Maashees is al maan den bezig met de voorbereiding van dit grote muziekfeest. Zan gers en zangeressen die bekend zijn in de hele regio treden samen met fanfare St. Cecilia op. Zo zal Roel Verheggen in de huid van onder andere Marco Borsato krui pen, vertolkt Mindy Broeren hits van onder meer Anouk en zal de Maashese diva Marlies Driessen iedereen laten genieten van een indrukwekkend nummer van Wit hin Temptation. De fanfare wordt ondersteund door Smartlappen koor De Harde Kern uit Boxmeer, dat bij de echte feestnummers vocale ondersteuning zal bieden aan de solisten. Ook is er een combo samen gesteld dat de fanfare versterkt, bestaande uit Robert Lemmens (toetsen), Willem van Gemert (gitaar), Nico Jans (bas-gitaar) en Math Collaris (drums). Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een geweldige muzikale show die gepresenteerd wordt door niemand minder dan Stella Gom- mans, presentatrice bij RTL. De hele avond staat onder leiding van Robbie Snoek. Kaarten zijn ver krijgbaar via 06-15360643 of bij Stella Gommans Plein 27 in Maashees. De prijs in de voorverkoop is 10 euro en aan de kassa 12,50 euro. André Rieu naar Venray Het is weer een tijdje geleden dat André Rieu in Venray te zien was, zeker nu deze Limburgse megaster in de grootste zalen ter wereld op de planken staat. Voor één keer maakt Andre Rieu echter een uitzondering. Op 16 okto ber is André Rieu live te zien in de bioscoop van Venray. Live, vanuit Sydney Australië, waar André Rieu optreedt vanuit het Acer Arena. "Uiteraard zijn wij supertrots dat wij, als kleine onafhankelijke bios coop in Venray, de rechten hebben om deze voorstelling live te verto nen in Nederland. Samen met ons zijn er slechts een handjevol ande re theaters waar de mensen deze voorstelling kunnen zien", aldus J. Cattoir van Luxor Theater Venray. "Wij hebben afgelopen jaar fors geïnvesteerd in onze projecto ren. We blijven naar de toekomst kijken en mede daardoor is het mogelijk dat we dit kunnen doen. Na opera is dit het tweede grote live-event in de bioscoop van Ven- ray. In de nabije toekomst zal dit alleen maar meer worden." Deze livevoorstelling wordt slechts éénmalig wereldwijd ver toond. Daarna zal hij via harde schijf, op high definition, te zien zijn in meerdere bioscopen in Nederland. "Ook bij ons, maar zover is het nog lang niet." Zoals gezegd, op vrijdag 16 oktober 2009, is Rieu in de bioscoop van Venray. Omdat deze voorstelling live is, en er een behoorlijk tijds verschil met Australië is, begint de voorstelling om 11.00 uur 's och tends. Een entreekaartje voor de voorstelling kost 22,50 euro p.p., inclusief een kopje koffie bij bin nenkomst. Reserveren kan via de site www.luxorvenray.nl Tevens kunt u hier meer informatie vin den over deze bijzondere voor stelling. Na de voorstelling bent u van harte welkom bij Bubbels, het grand café beneden de bioscoop. Venrayse drumband succesvol Zondag nam de drumband van de schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray deel aan het muziekconcours, georganiseerd door de schutterij Sint Paulus uit Roggel. In de derde divisie sectie A2 werd begonnen met het con- certwerk Sound Waves van Frans Rademakers en als marswerk werd First Opinion van Jo Cor- stjens ten gehore gebracht. Bij de prijsuitreiking bleek dat de drumband een eerste prijs had behaald met 81,48 punten. Vanuit het jurykorps kreeg de drumband het compliment dat het voor een dergelijk korps een wereldpres tatie is om een dergelijk pun- tenaantal te behalen en dat de gemeenschap zeer trots mag zijn op de drumband van de schutte rij. Het muziekkorps bestaat uit Huub Stevens (tamboermaitre), Giel Krijnen,Hans van Rhee, Pas cal de Klein, Ron Linders, Lisanne Stevens, Bianca Krijnen-de Klein, Jeannet Krijnen, Bianca van Dor- restei, Peter Henssen, Arie Jacobs en Ria de Klein-Peters, de dirigent is Wiel Peeters. De schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Ven- ray mag komend jaar drie nieu we jeugdtamboers verwelkomen. Deze tamboers hebben in het afgelopen jaar de interne oplei ding tot tamboer gevolgd en zijn klaar om ook het korps te gaan uitbreiden. Voor meer informatie: Giel Krijnen, telefoonnummer 0478 - 51 63 36. De schutterij is voor het exercitiepeloton ook op zoek naar nieuwe leden. Voor meer informatie: voorzitter Ber- nie van Lierop, telefoonnummer 0478-510400 of via www.zandak- ker.nl. Uitwisseling Bij Jera in Ysselsteyn wordt op donderdag 13 oktober een informatieavond gehouden over het jongerenuitwisselingspro- ject Boundaries. Zes jongeren uit Ysselsteyn en Deurne hebben afgelopen zomer meegedaan aan Boundaries. Ze zijn een week lang samen geweest met jongeren uit Finland, Bulgarije, Turkije en Grie kenland bij het JOC Ysselsteyn bij de Duitse militaire begraafplaats. De jongeren willen iedereen laten zien hoe dit project is geweest en wat de mogelijkheden zijn voor andere jongeren uit de omgeving die graag aan een uitwisselings project mee willen doen. De infor matieavond begint om 19.30 uur. Er wordt een fotopresentatie en film gehouden en er zijn drankjes en hapjes uit verschillende landen. JOC Ysselsteyn geeft informatie over het meedoen of begeleiden van een uitwisselingsproject via het Youth in Action programma. een abonnement waard The Madd op festival Zomaarpop ^sf vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13