Ingezonden "Ik zal geen grote keien in de vijver gooien" Molen Merselo in sfeer najaar '44 Koren op de Molen Fotowedstrijd fietsvierdaagse ■creatieve iedereen DE KANDIDATEN mondZorg r ve niers Venray Merselo Blitterswijck Leunen Ysselsteyn Veulen Wanssum PEEL EN MAAS Donderdag 1 oktober 2009 - Pagina 9 Frans Duyts, René Schuurmans, DJ Daroon en Helemaal Hollands op de planken Vervolg voorpagina Waals Dialectmis Veldeke Vrijwilligersprijs 2009 Ovivo presenteert cadeaupakketten Grip op je dip Fibromyalgie Dorpsradenoverleg Dementie Informatieavond gelaatkunde Anders Sterk FNV Bouw gezondheidscentrum dit jaar van start ho i teuten van loon Carla Brugman Jack Gardeniers Toon Kerkhoff Jonas Vergeldt Hans Teunissen Tiny Grebenjak Richard de la Roy Tom van den Hoek Joop van de Laar Martijn van der Putten Geert Craenmehr Victorine Derks Leo Everaerts Mark Schapendonk Ans van Oers Jan Zanders Theo Francken Herman Kusters Anne-Marie Berkhout Harrie Francken Leonie O'Garró Theo Olde Daalhuis Ton Beterams Kees Molenaar niet op de foto Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl Peter Timmermans Oostrum Mart Kessels ns programma kunt u downloaden van www.pptwee.nl CENTRUM Patersstraat 16 Venray Tel. 514468 www.centrum-mondzorg.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventile ren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Holland Party in Vierlingsbeek Als Marokkaanse vrouw wilde ik graag reageren op de uitspraak van burgemeester Jos Waals dat 'Venray last heeft van zo'n tachtig kut-Marok- kanen en -Kosovaren'. U zult zelf begrijpen dat deze uitspraak uiterst ongepast is. U heeft een kwetsende en, in mijn ogen, discriminerende opmerking gemaakt. U als burgemees ter heeft een voorbeeldfunctie. Zulke uitlatingen zijn verwerpelijk en onge past, zeker in uw functie. Er is keihard aan gewerkt en er wordt nog steeds aan gewerkt om de allochtonen in Venray, maar ook in Nederland, te betrekken bij de Nederlandse samen leving. Door uw opmerking motiveert u de allochtonen absoluut niet om deel te nemen aan de maatschappij. Ook wij willen de probleemjongeren helpen aan een betere toekomst (lees: niet aanpakken, maar helpen!). Daar is steun van het College van Burge meesters Wethouders voor nodig en geen burgemeester die de burger van zulke soort etiketten voorziet. Het meest schokkend is uw uitspraak in het AD, ik citeer: 'Mij was verzekerd dat het een besloten bijeenkomst was'Het was duidelijk niet uw inten tie om dit uit te laten lekken. Besloten In het kader van de week van de geschiedenis herleeft ook in de molen van Merselo de periode rondom de bevrijding in het najaar van 1944. De molen vervulde meerdere rollen in de oorlogsjaren. In de molen en het bij behorende pakhuis werden geregeld onderduikers voor korte tijd opgevan gen en werd accommodatie geboden voor honderden evacués uit de omge ving. Een geheel andere rol vervulden de molenwieken, die in een bepaalde stand gezet werden om de onderdui kers bij de boerderijen in de omgeving te waarschuwen voor dreigend gevaar. Ook vervulde de molen clandestien haar oorspronkelijke functie door 's nachts vele kilo's graan te malen ter aanvulling van het gerantsoeneerde voedsel. Maar het is vooral de jonge molenaar, Frans Michels, wiens rol het meest tot de verbeelding spreekt. Hij De Limburgse Molendag wordt gehouden op zondag 4 oktober. Deze dag staat de Merselose molen weer in het teken van Koren op de Molen. Daarnaast wordt op deze dag, net voor de start van de kinderboeken week, het kinderboek Ontsnapt per ballon! van Monique van der Zanden gepresenteerd. Van der Zanden vond de geschiedenis over de legendari sche reis per ballon in januari 1871 van Parijs naar Merselo zo bijzonder, dat ze er een avonturenboek voor kinderen vanaf acht jaar over schreef. Het boek is gebaseerd op historische feiten, met één uitzondering: er vaart een jongetje, Luuk genaamd, mee. De molen van Merselo is een belangrijk gegeven in het boek. Het bestuur van stichting Nooit Gedacht is er trots op dat het kinderboek in de molen gepresenteerd wordt. Om in de sfeer van Koren op de Molen te blijven is er een liedjeswedstrijd uitgezet voor alle Ter gelegenheid van de jubileu meditie, het 25- jarig bestaan van Fietsvierdaagse Venray, werd een foto wedstrijd gehouden. De inzenders van de foto's maakten kans op 'wereldse' pakketten, beschikbaar gesteld door Zenith Venray. De winnaars zijn Stien en Jos Peeters met hun medefietsers. of niet besloten, zulke uitspraken zijn ongepast. Dit is namelijk niet de eerste keer dat u een onbedachte opmerking maakt, die de Marokkaanse samen leving raakt. Venray heeft inderdaad last van veel probleemjongeren, van verschillende etnische achtergronden. De opvoedondersteuning waar u het over heeft, geldt ook niet alleen voor Marokkaanse gezinnen. Ik ben van mening dat men het dan niet over een specifieke groep moet hebben, Marok kanen of Kosovaren. Er is een woord voor: probleemjongeren, ongeacht welke achtergrond. Om meer kans te maken op 'herstel' is het hard nodig om de steun van de samenleving, autochtoon en allochtoon, te krijgen. Zulke opmerkingen werken alleen maar tegen en zal het vertrouwen absoluut schaden. De omgeving van de jongeren is erg belangrijk, daarom is het belangrijk om de allochtone vrouw en man hierin te betrekken. Ik, als Marokkaans-Nederlandse vrouw, spreek namens mijn gezin. Ik zeg hier bij het vertrouwen in u op en ik denk dat er velen achter mijn standpunt staan. U heeft inderdaad duidelijk uw ambtstermijn bereikt en ik nodig u dan van harte uit om plaats te maken voor een nieuwe frisse start in Venray. N.Assakkali,Venray. was actief in het verzet en schroomde niet opdrachten uit te voeren met gevaar voor eigen leven. Toen Mer- selo een paar weken bevrijd was ging Frans op pad voor de uitvoering van een 'line cross' opdracht voor het Brit se leger. Helaas kwam er door vijande lijke kogels een einde aan zijn leven. Al deze rollen worden in de week van de geschiedenis belicht in de molen. De molen wordt verduisterd en er worden bedden neergelegd, om een indruk te geven van hoe het verblijf tij dens de bange dagen in het najaar van 1944 geweest moeten zijn. Ook wordt de betekenis van de wiekenstanden gedemonstreerd. Ten slotte wordt er een kleine tentoonstelling ingericht over Frans Michels. De molen is open op zaterdag 17 oktober van 11.00 uur tot 16.30 uur. kinderen uit Merselo vanaf ongeveer acht jaar. Juf Fleur, juf Liset en juf Bea van de basisschool hebben met de kinderen een aantal liedjes gemaakt, die op zondag 4 oktober gezongen worden. Een jury gaat de liedjes beoordelen. Later in de middag gaan de koren Happy Sound uit Merselo en GZN (Groep Zonder Naam) uit Ven- ray optreden. Het programma begint om 11.00 uur met de schrijfster van "Ontsnapt per ballon!" met een inlei ding waarin zij uitlegt hoe ze tot het schrijven van het boek kwam. Daarna is de liedjeswedstrijd. Omstreek 13.00 uur is de prijsuitreiking en worden boeken verkocht en door de schrijf ster gesigneerd. Om 15.30 uur treedt Happy Sound op die ook vorig jaar de Limburgse Molendag opluisterde. Om 14.30 uur treedt GZN op. GZN bestaat uit leden van het Venrays Man nenkoor die bekende nummers vanaf de jaren '50 arrangeren en zingen. De winnaars werden door Zenith verrast met een zogeheten 'Amerika'- pakket. De prijzen werden maandag uitgereikt door Marloes van Dijck bij Zenith. Een impressie van deze prijs uitreiking kunt u bekijken op site www.fietsvierdaagse-venray.nl en www.zenithevents.nl. Frans Duyts, René Schuurmans en het duo Leo en Carlo, beter bekend onder de naam Helemaal Hollands, staan op zaterdag 28 november op de planken in Con- cordia in Vierlingsbeek. Speciaal voor de Holland Party wordt het zalencentrum door de jubileren de, 55-jarige carnavalsvereniging De Keieschieters omgetoverd tot een waar feestpaleis voor jong en oud. Aanvang: 20.00 uur. Feest-dj en -presentator DJ Daroon, bij de insiders bekend als beden ker van de hit De Jodeljump van de Zware Jongens, heeft de rode draad tijdens dit muziekspektakel stevig in handen. Hij verzorgt de muziek tussen de optredens door en zal op geheel eigen wijze de Holland Party feestelijk openen en afsluiten. De eerste artiest die het podium beklimt, om circa 21.30 uur, is Frans Duyts. Begonnen als vertolker van de hits van André Hazes, is Frans Duyts inmiddels een grote jongen geworden in de Neder landse muziekwereld. Zijn bekendste liedjes tot nu toe zijn 'Je denkt maar dat je alles mag van mij' en 'Lieveling'. Na optredens bij Muziek op het plein en in de Wereld draait door is Frans Duyts als zanger van het Nederlands talige levenslied in een jaar tijd echt doorgebroken. Leo en Carlo, beter bekend onder de naam Helemaal Hol lands, beklimmen na het optreden van Frans Duyts, om 23.00 uur, het podium. Overal in het land oogsten deze beide heren successen met hun Nederlands talige medleys. Hun optredens zijn één groot feest door de grote herken baarheid - en 'meezingbaarheid' - van hun liedjes. De medleys van Helemaal Hollands bestaan uit een verzameling van oude en moderne hits. Na Leo en Carlo is het tijd voor René Schuur- mans, die rond de klok van 01.00 uur zal optreden. Deze zanger met de gou den stem brengt tijdens de Holland party in Vierlingsbeek onder meer Frans Duyts (l), René Schuurmans en Leo en Carlo treden op in Vier lingsbeek. zijn grootste hits 'Hela Hela Ho', 'De handen in de lucht' en 'Diep in mijn hart ten gehore'. DJ Daroon sluit na het optreden van René Schuurmans de avond af. Kaarten voor deze avond kosten in voorverkoop 15 euro en zijn verkrijgbaar bij cafetaria De Zwaan, supermarkt Plus Verbeeten (Vierlings beek en Overloon) en The Phone House (Boxmeer en Venray). Ook zijn twee spaarkaarten van de Plus goed voor een entreekaart. Voor meer infor matie: www.dekeieschieters.nl. "Venray komt voor mij precies op het juiste moment", zegt Gilissen. "Twee jaar geleden zou ik niet heb ben gesolliciteerd. Dat was nog te vroeg. Ik ben nu bijna zes jaar hier. Niet dat ik het moe ben in Laarbeek. Zeker niet, ik had hier best kunnen blijven. Maar het Peelgebied, mijn geboortestreek, dat blijft toch trekken. Venray is een mooie regiogemeente met zorg, industrie en cultuur. Er zijn veel voorzieningen. Een heel interes sante gemeente met ook een groot buitengebied en veel dorpen." Medewerkers van de gemeente, die Gilissen nog kennen als collega, ver tellen dinsdag na afloop van de raads vergadering dat hij eigenlijk niets is veranderd. "Oh, dat vind ik leuk om te horen. Een mooi compliment. Ik pro beer inderdaad altijd mezelf te blijven. Dat lukt blijkbaar ook." Het waren enkele hectische dagen. Terwijl dinsdag in Venray de gemeen teraad vergaderde, zat Gilissen samen met de fractievoorzitters bijeen in het gemeentehuis van Laarbeek. "Het pre sidium vergaderde en mijn herbenoe ming stond op de agenda. Ik heb toen mijn vertrek bekendgemaakt. Hoe ze reageerden? Ze vonden het jammer, maar ook wel fijn voor mij. Ik zal ze ook missen. We waren onderling dikke vrienden." Hans Gilissen wil geen oordeel geven over zijn voorganger Waals, die vaak bewust de confrontatie opzocht om de zaak op scherp te zetten. "Nee, ik ben niet iemand die grote keien in de vijver zal gooien. Noem mij gerust meer diplomatiek. Bij een conflict zal ik juist proberen de scherpe randen ervan af te halen. Ik sta ook graag mid den in de samenleving. Ik ben geen deftige burgemeester in een driedelig pak met een hoge hoed." Zijn komst op 1 januari valt samen met het aantreden van een nieuw col lege. Tevens is Venray dan uitgebreid met drie nieuwe dorpen. "Dat vind ik een voordeel. We kunnen dan met z'n allen een frisse start maken. Nee, ik Veldeke Venray verzorgt op zater dag 3 oktober vanaf 19.15 uur een plechtige heilige mis in de Venrayse streektaal in de Grote Kerk in Venray. Oud-Venraynaar deken Henk Janssen gaat deze mis weer celebreren. De lezingen en de vaste gebeden zijn in het Venrays vertaald. De mis wordt opgeluisterd door koor Ars Musica onder leiding van dirigent Jos Ardts. Het koor wordt op orgel begeleid door organist Theo Hes. Verder wordt de kerk door een werkgroep in de bloemen gezet. Voorafgaand aan de dienst wordt aan de bezoekers het tekstboekje overhandigd. Deze dienst heeft als thema 'broeder Franciscus'. Wie niet in de gelegenheid is de mis bij te wonen, kan op zondag 4 oktober tussen 930 en 10.30 uur via de lokale omroep deze dialectmis volgen. De vrijwilligersprijs 2009 wordt op zaterdag 21 november uitgereikt. De jury heeft het aantal kandidaten voor die prijs teruggebracht van 34 naar zes. De organisaties die na een stevige selectie overgebleven zijn: Stichting Afasie Noord Limburg, Gehandicapten Platform Venray,Jeugdbeweging Wans- sum, Open Jongeren Centrum Jera, Sint Nicolaas Gilde en Venrays Arbeidsprac- ticum. Het heeft de jury,bestaande uit vertegenwoordigers uit de sportwe reld, zorg en dienstverlening, kunst en cultuur dorps en wijkraden en een vertegenwoordiger van Match veel hoofdbrekens gekost om tot deze keuze te komen. De volgende fase is dat de jury zich verder verdiept in deze organisaties om te komen tot de laatste drie genomineerde kandidaten. De winnende organisatie mag een cheque van 500 euro mee naar huis nemen. De zes genomineerden van nu maken allen ook kans om de Publieks prijs te winnen. Alle aanwezigen op de Dag van de Vrijwilliger 2009 gaan op 21 november samen beslissen wie de cheque ter waarde van 250 euro in ontvangst mag nemen. Onlangs presenteerde Marlies Jans sen van Ovivo Streekproducten in Meerlo de nieuwe lijn van cadeaupak ketten 'Horst aan de Maas'. In deze lijn van cadeaupakketten worden de fraaie manden gevuld met streek producten die uit het nieuwe gebied van de gemeente Horst aan de Maas komen. "Onze nieuwe gemeente heeft een schat aan prachtige streek producten die door enthousiaste ondernemers gemaakt worden", aldus Marlies Janssen van Ovivo Streekpro ducten. De variatie is geweldig; jam, sap, honing maar ook bier en pasta met pastasaus, vruchten en groenten in glas. Van de ijsboerderij kan er een hoorntje met een tegoedbon in het 'Horst aan de Maas'- pakket. Er zijn een aantal samenstellingen gemaakt, maar in de winkel aan de Heesweg in Meerlo kunt u ook zelf uw pakket samenstellen. Voor de openingstijden kijk op www.ovivo.nl De cursus Grip op je dip is speciaal ontwikkeld voor volwassenen van 18 tot 55 jaar die last hebben van gevoe lens van somberheid en die hier actief verandering in willen brengen. Tijdens de cursus leert men vaardigheden om sombere gevoelens te verminderen waardoor men zich beter kan gaan voelen en weer plezier krijgt in het leven. De cursus start op maandag 5 oktober in Venray. Aanmelden of meer informatie is verkrijgbaar bij Informa tiecentrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e mail igg@ggznml.nl. zal me niet bemoeien met de vorming van de nieuwe coalitie. Formeel staat de burgemeester daar ook buiten. Het is aan de politiek. Ik zal het respectvol aanschouwen." Gilissen is gehuwd met Wilma Bovee. Zij werkt bij de manage ment ondersteuning van het Canisius- Wilhelmina ziekenhuis in Nijmegen. Ze hebben twee kinderen: Hilde (21) en Pieter (18). "Ze zijn allebei is Zwol le geboren. Ze waren nog hummeltjes toen we naar Venray verhuisden. Ze hebben nog op de Dr. Poelsschool gezeten." Hilde woont in Tilburg, maar ze studeert kunstgeschiedenis in Nij megen. Pieter woont op kamers in Delft waar hij ruimtevaart- en lucht vaarttechniek studeert aan de Techni sche Universiteit. Carnaval is een andere hobby van hem. "Dat heb ik van huis uit mee gekregen." Hij is een jaar of vijf vorst geweest van carnavalsvereniging Bom- bakkes in Gennep. "Toen de Piëlhaas 66 jaar bestond, zijn we in Venray naar de receptie geweest. Ik heb ze toen nog feestelijk toegesproken", zegt hij met glinsterende oogjes. Hij loopt naar de grote kast op zijn kamer. "Kijk dit ouderwetse ambtskostuum heb ik op de kop weten te tikken. Speciaal voor carnaval. Vind je het niet prachtig? Dat draag ik straks bij de sleuteloverdracht. Het moet wat cachet hebben. Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. (RVV) houdt op maandag 5 okto ber een informatieavond over fibromy- algie. De avond wordt verzorgd door dokter Hans Cats, gespecialiseerd in fibromyalgie bij de Sint Maartenskli niek in Nijmegen. Hij gaat uitgebreid in op wat fibromyalgie is, hoe ermee om is te gaan en welke behandel methoden er zijn. Ook beantwoord hij de vragen van de aanwezigen. Aanmelden kan bij Nelly Stoffele via telefoon (0485)518077 of via e-mail nelly_peter@hotmail.com. De infor matieavond wordt gehouden in De Kemphaan aan de Kennedylaan in Venray van 19.30 tot 22.00 uur. In gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg in Heide wordt op maandag 5 oktober een vergadering gehouden door de Stichting Dorpsra- denoverleg Venray. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de toekomstvisie Venray 2020 en de nota Dorpen onder druk. Maandag 5 oktober wordt in Dia logen rondom Dementie ingegaan op het herkennen van dementie. Psycho loge dr. Inez Ramakers, verbonden aan de vakgroep psychiatrie en neuropsy chologie van het Maastricht Univer sitair Medisch Centrum (MUMC+) bespreekt de laatste wetenschappelij ke ontwikkelingen op het gebied van herkenning van dementie. Dialogen rondom Dementie vindt plaats om 19.30 uur in het Auditorium van Vie- Curi Medisch Centrum aan de Tegelse- weg in Venlo. Aanmelden is niet nodig. Wat zegt de vorm van je neus, mond, ogen en oren? Waarom zit je haar elke dag anders? Romy Jongmans laat tij dens een informatieavond bij BiblioNu Venray door middel van theorie- en praktijkvoorbeelden zien hoe iemands lichamelijke, geestelijke en emotionele karakterstructuur af te leiden is uit de vorm van de schedel (met of zonder haren) en uit verkleuringen in het gelaat. De informatieavond vindt plaats op dinsdag 6 oktober vanaf 19.30 uur. Reserveren is gewenst via aanmeldin- gen@biblionu.nl. Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problematiek,zoalsAD(H)D,autis- me en aan autisme verwante stoornis sen. Op woensdag 7 oktober organi seren zij een oudercontactavond. Het betreft een algemene thema-avond. Tijdens de oudercontactavond zijn infostands aanwezig van de vereniging Balans en Informatiecentrum MEE. De bijeenkomst vindt plaats in restaurant De Tambourin, Stationsweg 46 in Ven- ray, van 19.30 tot 21.30 uur. Entree: gratis voor de doelgroep, aanmelden is niet nodig. Nadere informatie: info@ anderssterk.nl, website: www.anders- sterk.nl. Op woensdag 7 oktober houdt de FNV een regionale bijeenkomst tegen de voorgestelde verhoging van de AOW leeftijd naar 67 jaar. Het kabinet heeft deze verhoging voorgesteld om daarmee structureel vier miljard euro te besparen. Volgens de FNV maakt het kabinet misbruik van de economische crisis om verslechteringen in onze ver zorgingstaat door te voeren. De mani festatie begint om vijf voor twaalf op het grasveld aan de Karbindersstraat in Venlo. Samen werken aan een betere zorg In het laatste kwartaal van dit jaar gaat de schop de grond in en wordt het voormalige restaurant Buitenlust gesloopt om plaats te maken voor een nieuw gezondheidscentrum. "Of de naam Buitenlust gehandhaafd blijft, is nog niet duidelijk. Wel duidelijk is dat diverse zorgverleners in het centrum samen willen werken aan een betere zorg", vertelt Wim de Schryver van de Escura apotheken in Venray. De Venrayse Escura apotheken zijn een van de initiatiefnemers van het nieuwe gezondheidscentrum. De opkomst van gezondheidcentra is het logische gevolg van de veranderingen in de zorg. Venray kent al gezondheids centra in Antoniusveld en Veltum. Ook daar zijn de Escura apotheken bij betrokken. "Maar het niet alleen een initiatief van de apotheken", onder streept De Schryver. "Juist de com binatie van disciplines is essentieel voor een goed gezondheidscentrum. Huisartsen, therapeuten en specialis ten kunnen samen bijdragen aan de verbetering van de zorg." Vooral de rol van huisartsen is belangrijk. Zij zijn de eersten waar patiënten met klachten naartoe gaan. Dan is het alleen maar goed als je als apotheek of therapeut vlak bij die huisarts zit. Goed voor hen, maar ook goed voor de patiënt die nu op een plek voor veel zorg terecht kan." Daarnaast is voor de Venrayse apothekers de 24-uurs zorg, zoals die nu wordt gegeven, erg belangrijk. "Dat blijven we doen, ook met de realisatie van dit centrum zodat we optimaal rekening kunnen houden met de zorg voor de patiënt." Naast Escura apothe ken verhuist ook de huisartsenpraktijk aan de Prins Hendrikstraat, met de huisartsen Coenen, van Loon, Jansen en van Straaten, naar de locatie Bui- tenlust. Ook deze huisartsen zijn van mening dat zij een centrale rol in de zorgverlening vervullen en willen zorg bieden die van hen verwacht wordt. Daarom heeft de praktijk, naast vier huisartsen, ook een speciale dia- betesverpleegkundige in dienst en een praktijkondersteuner die patiënten met hart- en vaataandoeningen, en in de nabije toekomst ook met long aandoeningen, zal ondersteunen en begeleiden. Daarnaast kunt u op deze praktijk tegenwoordig ook terecht voor een hartfilmpje of een longfunc- tieonderzoek. Voor deze steeds uitge breidere zorg heeft de huisartsenprak tijk meer ruimte nodig. De realisatie van het gezondheidscentrum past in de toekomstplannen van de praktijk. Hetzelfde geldt voor de fysiotherapie- praktijken van Jan van den Berg en Cees van Leeuwen enerzijds en Ewald Overbeek anderzijds. Beide praktijken werken al een aantal jaren op diverse gebieden samen. Hun gezamenlijke ambitie is om in de regio Venray een vooraanstaande rol te spelen op para medisch gebied in samenwerking met andere disciplines. "Toen zich de mogelijkheid voordeed te participeren in een nieuw op te zetten gezond heidscentrum, samen met een aantal huisartsen, hebben wij ons aangeslo ten bij dit initiatief. Het sluit aan op onze visie ten aanzien van het bieden van hooggekwalificeerde paramedi sche zorg. Uitbreiding naar een nieuw pand op een geschikte locatie met alle voorzieningen die daarbij passen, in de gedachte dat binnen één pand door velen gewerkt wordt aan de gezond heid van iedere cliënt, wordt gezien als een uitdaging." De fysiotherapeuten denken daarbij tevens aan samenwerking met andere zorgverleners op het gebied van acu punctuur, chiropractie, haptonomie, logopedie en Maatkracht. In de toe komst zal het oefenen in grotere groe pen, gericht op specifieke klachten, ook speciale aandacht krijgen. Te den ken valt dan aan mensen met overge wicht, suikerziekte en andere gezond- heidsbedreigende klachten. Binnen de fysiotherapie is dit een hot item, met name vanwege de preventieve kracht van dergelijke programma's. De bestaande Fysiofitness, al 15 jaar één van de pijlers van de praktijk die nu nog aan de Helfrichstraat is gevestigd, zal uiteraard ook gecontinueerd en uit- gebreid worden. Het nieuwe pand zal daarvoor een veel grotere en beter uit geruste trainingsruimte gaan bieden. Verder denken de fysiotherapeuten aan zorgverbetering door certificering om zo bij te dragen aan een gezond Venray. Een van de sterke punten van het nieuwe gezondheidscentrum is de grote parkeercapaciteit. "Alle zorgver leners die zich hier gaan vestigen, zijn nu nog midden in het centrum geves tigd. Parkeren is daarbij een groot pro bleem. Op deze locatie niet meer." Wel zal met de komst van het gezondheidscentrum apotheek St. Oda in de Passage verdwijnen. "Ven- ray heeft vier apotheken en een extra vestiging is niet interessant. Daarom is gekozen om de apotheek in het win kelcentrum te sluiten. Voor de oudere centrumbewoners die minder mobiel zijn blijven we echter zorg verlenen en kunnen bijvoorbeeld medicijnen aan huis bezorgd worden." Naast de genoemde disciplines zijn de initiatiefnemers nog in gesprek met een aantal potentiële zorgverleners. Diverse units binnen het gebouw zijn hiervoor nog beschikbaar. "Uitgangs punt is het vestigen van zorggerela teerde instanties, maar ook voor ande re ondernemers is er ruimte binnen het complex van het zorgcentrum", besluit De Schryver. 1 1 /A Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl www.pptwee.nl Kronen/Bruggen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9