Open dag dierenopvang 1 ir J SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN MA Gunhoek - ook voor uw tuin Donderdag 1 oktober 2009 - Pagina 3 PEEL EN MAAS Gemeente Venray onder voorbehoud akkoord met Gebiedsplan Ooijen-Wanssum Vervolg voorpagina EVV-trainer verklaart Freek Thoone vogelvrij Smakt en Holthees herdenken hun oorlogsslachtoffers Ongeval Heide Presentatie sportplatform Vliegoefening Huurgeschil? Uithuiszetting? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg linmy De Hoveniers m?h-s7im Castenray eert Nico van Melo 'Zekerheid over bescherming Wanssum en financiën' Het college van B en W van de gemeente Venray staat volle dig achter de plannen voor het gebied Ooijen-Wanssum. Wél wil len burgemeester en wethouders graag nog enkele punten geregeld zien. Zo moet de provincie Lim burg duidelijkheid geven over het bedrag van 13,5 miljoen euro dat ze eerder beloofde uit te trekken voor het miljoenenproject. "Wat ons betreft staat dat bedrag vast. We gaan ervan uit dat de provincie haar belofte nakomt", verklaart wethouder Lei Heldens (CDA, Eco nomische Ontwikkeling). Ook wil het college zekerheid over de bescherming van Wanssum tegen hoog water. "De veiligheid van de mensen moet gewaarborgd zijn. We willen de garantie dat de kades en dijken die nu aanwezig zijn rond om de bebouwing en de haven in Wanssum parallel aan de realisatie van het gebiedsplan op voldoende hoogte worden gebracht. Dat is op dit moment nog niet het geval. Wans- sum moet, conform de planning die hoort bij de uitvoering van het gebiedsplan, beschermd zijn tegen een overstromingsrisico van eens in de 250 jaar." Verder wil Venray met de partners harde afspraken maken over de aanleg van de rondweg. "Die rondweg moet de eerste stap zijn. Het is belangrijk voor de leefbaarheid van Liefst negen kandidaten dingen dit jaar naar de twee Venrayse ondernemersprijzen die op 7 januari 2010 uitgereikt worden. Dit jaar is het thema Ondernemen met Vakmanschap. De kandidaten zullen jury en publiek proberen te overtuigen dat zij in hun eigen vakgebied daar het beste mee presteren. De voorzitters van de Venrayse ondernemersverenigingen presenteer- De gemeente Venray bezit na de herindeling per 1 januari 2010 over meer dan voldoende mede werkers. De formatie telt dan zelfs 4,4 fulltime banen (fte) meer gemiddeld. Toch wordt op veel afdelingen geklaagd over de te hoge werkdruk. Uit het onderzoek van bureau Berenschot blijkt dat de werkverdeling vaak niet klopt. Er zijn te weinig ambtenaren die het uitvoerende werk doen, terwijl te veel medewerkers zich bezig houden met beleidsmatige taken. Berenschot vindt dat het totale ambtenarenbestand niet verder mag groeien. Er moet eerst een verschui ving plaatsvinden voordat nieuwe medewerkers worden aangetrokken. De formatie voor uitvoerende taken is in Venray 14 procent kleiner dan gemiddeld. De werkdruk wordt mede veroorzaakt door drie grote projecten die momenteel spelen. De renovatie van het gemeentehuis, de herindeling en de komst van de 'elektronische gemeente'. In het gemeentehuis zijn te veel Wanssum dat, voordat andere zaken worden opgepakt, die rondweg er is", legt Heldens uit. Het Venrayse college heeft net als het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum onder voorbehoud ingestemd met het Gebiedsplan Ooijen-Wanssum. Het plan om de oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum te reactiveren moet ervoor gaan zorgen dat bij een hoogwatergolf niet het hele gebied onder water komt te staan. Duidelijk is dat met een combinatie van maat regelen, waaronder de aanleg van hoogwatergeulen bij Ooijen en Wans- sum (onder de brug van de Maas) en reactivering van de Oude Maasarm, een substantiële waterdaling kan wor den bereikt. Wel moeten in dat geval enkele kades en dijken in het gebied worden opgehoogd, waaronder die in Wanssum. En er moeten bijvoorbeeld ook oplossingen op maat worden gerealiseerd voor bedrijven en enkele woningen die verplaatst moeten wor den of belemmerd worden in hun ontwikkeling. Door de aanleg van de rondweg zal er ook gekeken moeten worden naar de positionering van de winkels en bedrijven die nu aan de doorgaande weg in Wanssum liggen. De integrale aanpak van bescher ming tegen hoog water en een aan tal ruimtelijke opgaven in het gebied den deze week de volgende kandida ten: Geert en Mariet Janssen van Jans sen Boerderij Automatisering, door Agribusiness Groep Venray; Martin en Lianda Valckx van Jachthaven 't Leu ken en Valkx Watersport, door MKB afdeling Grens en Maas; Frank Arts van Argowil, door Business Vision Venray; Carel Feijen van Carel Fijen, Makelaar dij, door MKB Venray; Rien Min van Cafe 't Upke, door Koninklijke Horeca Venray; Henk en Jolanda Jenniskens, van Kalkoenbedrijf Jenniskens op juristen, secretaresses en communica tiemedewerkers. Terwijl er bij finan ciën, bestuurszaken en de facilitaire dienst juist een tekort is. De invulling van een vacature moet elders bij een overbezette afdeling worden gecom penseerd, stelt Berenschot voor. Onderzoekers van het adviesbureau hielden interviews op alle afdelingen. Het ondersoek geeft een nogal wisse lend beeld te zien. De afdeling Wonen en Werken kampt met een grote werk last. Er zijn veel externen ingehuurd om al het werk gedaan te krijgen. Maar er liepen op een gegeven moment zoveel ingehuurde krachten rond, dat de leiding het overzicht kwijtraakte. 'Sturing was bijna een onmogelijke opgave', meldt het rapport. De inhuur is inmiddels teruggebracht van 41 naar 26 contracten. De herindeling levert voor Wonen en Werken veel extra werk op, op het gebied van grondzaken, ver gunningen, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Toch oordeelt Beren schot dat de formatie voldoende is. Er moet kritischer gekeken worden naar de manier van werken en sommige werkprocessen kunnen efficiënter. Dit biedt de beste kans van slagen, menen de colleges van B en W van Venray en Meerlo-Wanssum. Onderdelen van het gebiedsplan zijn het aanleg gen van hoogwatergeulen in de oude Maasarm als bescherming tegen hoog water, de aanleg van een noordelijke rondweg om Wanssum met een vaste brug, woningbouw rond de jacht haven en revitalisering van de indu striehaven en het bedrijventerrein. Het gebiedsplan biedt kansen voor nieuwe ontwikkelingen, zoals natuur en landschap, toerisme, wonen, ver keer en economie. De beide colleges hebben nog wel enkele vragen over het gebiedsplan. Die hebben betrek king over de bescherming van Wans- sum tegen hoog water. Ook over de financiële inbreng van alle partijen (provincie, gemeenten, waterschap Peel en Maasvallei, Maaswerken en Rijkswaterstaat) willen de colleges in het vervolg van het traject een antwoord krijgen. Op basis van een kosten-batenanalyse wordt de finan ciële paragraaf momenteel verder uitgewerkt. "Die analyse zal de basis vormen voor onderhandelingen tus sen partijen over de verdeling van de kosten. Op basis daarvan zal de finan ciële bijdrage vanuit de gemeente Venray definitief worden afgespro ken", aldus Heldens. Venray gaf eerder aan de twee miljoen euro te besteden aan het havenproject Het Nieuwe Wanssum, dat in het plan is gekop- Verriets Hoeve, door LLTB Venray; Bert en Geert Pelzer van De Uitmarkt, De Rooijerie en Uitzendbureau Pelzer, door Venray Centraal; Geert van Gas- sel van Bakkerij van Gassel, door De Vereniging van Zelfstandige Onderne mers uit Heide, Leunen, Merselo, Veu len, Vredepeel en Ysselsteyn en Bart Beune van NTS Hermus, door Indu striële Club Venray. De kandidaten bereiden zich vanaf nu voor op een presentatie aan de jury en aan het Venrayse onderne- geldt overigens voor bijna alle andere afdelingen. Bij de afdeling Openbare Ruimte slokt de burgerparticipatie veel tijd op. Er zijn overleggen met dorps- en wijk raden, klankbordgroepen en bewoners worden steeds vaker betrokken bij de inrichting en het beheer van hun straat of wijk. De afdeling ervaart dan ook een hoge werkdruk. Berenschot vindt dat veel beleidsmedewerkers het verkeerde werk doen. Ze blijken niet goed in staat beleidsmatig te werken. Daardoor moeten nota's en andere beleidsstukken eerst door de manager en coördinatoren worden gecontro leerd, voordat ze het politieke circuit in kunnen. Met als gevolg dat het management te weinig tijd overhoudt voor leidinggevende taken. De afdeling Veiligheid en Handha ving blijkt niet goed te functioneren. Een van de redenen is dat de afdeling geen plek heeft in het gemeentehuis, maar huist in een kantoorpand op Kei- zersveld. Door de afstand (circa twee kilometer) kan geen beroep worden gedaan op ondersteuning van facilitai re zaken, automatisering of publieks- peld aan de heringebruikname van de oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum. De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum hebben voor de ont sluiting van de haven en het industrie terrein van Wanssum aan Europa, het Rijk en de provincie Limburg onlangs tevens een subsidie van 1,7 miljoen euro gevraagd. Zelf moeten Venray en Meerlo-Wanssum samen een half mil joen euro investeren om de subsidies te verwerven. Venray tekent voor drie ton. HAVEN BELANGRIJK De haven van Wanssum speelt een belangrijke rol in het gebiedsplan én bij de distributie van grondstoffen en producten voor bedrijven uit de regio, onder meer op de bedrijventerreinen in Venray. Het belang van de binnen vaart en daarmee de binnenhavens als logistieke knooppunten zal de komen de jaren verder toenemen en daarmee de behoefte aan 'nat' bedrijventerrein en overslagfaciliteiten. Om die rol te kunnen blijven vervullen moet er veel gebeuren aan de haven en het omlig gende bedrijventerrein. De eerste stap is het verleggen van de Geijsterseweg, waardoor het mogelijk wordt de indu striehaven te vergroten en het natte bedrijventerrein uit te breiden en te ontsluiten. De bestaande haven moet ook worden uitgediept, zodat grotere schepen toegang hebben. Ook de havenmond moet worden aangepast. merspubliek. De jury voor de Loek Nelissenprijs bezoekt in november alle kandidaten op het bedrijf en ont vangt ze vervolgens voor een jurypre sentatie op 16 december Op 7 januari maakt de jury de winnaar van de Loek Nelissenprijs bekend. Burgemeester Jos Waals van Venray maakt dit jaar voor het eerst geen deel meer uit van de jury. Voorzitter is nu Harry Loozen. De vacature in de jury is opgevuld door Wilma Manders en bestaat ver der uit Harry Clevis en Jan Thomas- diensten. Daardoor zijn de medewer kers veel extra tijd kwijt, wat ten koste gaat van het reguliere werk. Ook gaat er veel tijd verloren met het op en neer reizen naar het gemeentehuis. Het grote personeelsverloop zou een gevolg te zijn van de hoge werkdruk. Berenschot constateert een onderbe zetting bij de uitvoerende taken. Ter wijl er bij de beleidstaken brandweer en rampenbestrijding juist een overbe zetting is. Er moet ook hier een betere verdeling komen. Bij Maatschappelijke Diensten kla gen de medewerkers eveneens over de hoge werklast. Er waren grote ach terstanden bij het sportbeleid, kunst en cultuur en WMO. Vanaf 2006 is een inhaalslag gemaakt. Het verloop op de afdeling is groot en vacatures kunnen niet direct worden ingevuld. Zo is er momenteel niemand die zich bezig houdt met het minimabeleid. Beren schot vindt dat de formatie ontoerei kend is om alle beleidsplannen in een keer op te stellen. Dit zou gefaseerd moeten gebeuren. De totale formatie van de afdeling is voldoende, maar het werk kan efficiënter gebeuren. Zo Voor dit deel van de plannen heeft Meerlo-Wanssum eerder bij provincie, Rijk en Europa een subsidie van 1,1 miljoen euro aangevraagd. Zelf trok Meerlo-Wanssum 560.000 euro uit. En dan is er nog de rondweg zelf, die het dorp moet verlossen van het drukke (vracht)verkeer. Dit onderdeel wordt verder opgepakt in het kader van de Gebiedsontwikkeling Ooijen-Wans- sum. Wethouder Heldens spreekt over 'een ingewikkelde puzzel'. Een puz zel die stukje voor stukje gemaakt moet worden. "Het is een omvangrijk en ingewikkeld verhaal waarbij veel partijen betrokken zijn. Zaak is nu om aan de slag te gaan en de afspraken tussen alle partijen snel en schrif telijk te verankeren. Het plan is van groot belang om de veiligheid en leef baarheid in het gebied te waarborgen, maar er moeten zowel inhoudelijk als procesmatig nog wel enkele zorgpun ten opgelost worden." Burgers kunnen van 8 tot en met 3 november reageren op het Gebieds- plan Ooijen-Wanssum. Dat kan schrif telijk, via internet en tijdens twee inspraakavonden, donderdag 8 okto ber in Wanssum en donderdag 22 okto ber in Broekhuizenvorst-Ooijen. De gemeenteraad van Venray bespreekt het collegevoorstel in de vergadering van 3 november. De gemeenteraad van Meerlo-Wanssum buigt zich op 2 november over het plan. sen. De winnaar van de Rabobank Publieksprijs wordt op 7 januari door het publiek in de schouwburg geko zen. Volgens Gé Peterink, voorzitter van de Venrayse Ondernemersprijzen, is Ondernemen met Vakmanschap een thema dat dicht bij de mensen staat. "Het spreekt de mensen aan. Kwaliteit wordt belangrijk gevonden. Eigenlijk een thema dat voor zich spreekt." Meer informatie is ook te zien op www.vop.nu, de nieuwe website van het Venrays Ondernemers Platform. is het te tijdrovend dat een jurist alle beleidsnota's vooraf controleert. Het team Personeelszaken kampt niet alleen met krapte, maar bij de medewerkers is ook een gebrek aan kennis en tevens zijn de dossiers niet op orde. Er werken veel parttimers, wat ten koste gaat van de continuïteit. Er wordt vanuit andere afdelingen vaak een beroep gedaan op de medewer kers die moeilijk 'nee' kunnen zeggen. Daardoor komen de eigen planning en werkzaamheden in het gedrang. De afdeling Informatisering en Auto matisering heeft de handen vol aan het Informatiebeleidsplan dat moet leiden tot een 'elektronische gemeen te'. Ook de herindeling en de digitali sering van het archief kosten veel tijd. Berenschot vindt het niet goed dat de afdeling decentraal georganiseerd is, waardoor 'eilandvorming' ontstaat. Per 1 januari 2010 wordt de forma tie uitgebreid met 22,1 fte door de komst van drie dorpen van Meerlo- Wanssum. De totale formatie neemt dan toe van 303,9 naar 326,1 fte. Het aantal inwoners van de gemeente Ven ray stijgt met 3518 naar 42.745. Komend weekend staat Casten ray geheel in het teken van Nico van Melo. Dan krijgt deze legenda rische trekpaardhengst een per manent aandenken in Castenray in de vorm van een monumen taal beeld. De onthulling van het beeld, dat door kunstenaar Martin Ooink uit Venray gehouwen is uit blauw hardsteen, vindt plaats op zaterdag 3 oktober. Ruim een jaar lang heeft de Ven- rayse beeldhouwer, verbonden aan de Kunstwerkplaats op het St. Anna- terrein, met hamer en beitel de steen bewerkt. Het uiteindelijke resultaat is een prachtig beeld dat op een ruw gehakte hardstenen sokkel aan de Horsterweg in Castenray een defini tieve plek vindt. De middag begint met een ontvangst om 13.00 uur in gemeenschapshuis De Wis aan de Matthiasstraat te Castenray. Om pre cies 13.30 uur staat Fanfare Dorps klank klaar en vertrekt het hele gezel schap naar de locatie, waar het beeld onthuld wordt. Dit gebeurt door Ria Daelman-Verstraaten uit de gemeen te Hulst en door Toon Rambags uit Meterik. Ria Daelman is de dochter van Emiel Verstraaten, de fokker van Nico van Melo. Deze woonde bij de geboorte van Nico van Melo in 1935 in Graauw in Zeeuws-Vlaanderen en was eigenaar van Frieda van Melo, de moeder van de beroemde hengst. Toon Rambags is een zoon van Piet Rambags. Deze was in Castenray aan de huidige Lollebeekweg stalhouder Dierenopvang Op de Smakterheide in Smakt houdt zondag 4 oktober van 12.00 tot 16.00 uur een open dag. Op deze dag is er gelegenheid om de die renopvang te bezichtigen. Tevens zijn er allerlei activitei ten, zoals een Jack Russel-race, een demonstratie met politiehonden en schminken. Ook is er een optreden van Clown Japie, staan er stands en kunnen kinderen een ritje maken op een pony en zich uitleven op een springskussen. Speciale aandacht is er voor de opvang van seniorenhonden, een activiteit waar de dierenopvang tien jaar geleden mee is gestart. Op dierenopvang Op de Smakterheide in Smakt worden veel oude honden opgevangen. In samenwerking met de bond tot bescherming van honden is in 1999 begonnen met de perma nente opvang van oude honden. Deze honden komen uit geheel Nederland en zelfs ook uit andere landen. Het is een uniek project. Inmiddels zijn er ruim 200 honden hergeplaatst bij mensen. Het is een bewuste keuze om een oudere hond in huis te nemen. De meeste honden die op de seniorenop- vang verblijven, zijn gekomen omdat "Nee, ik zag hem niet. Maar ik wist dat hij zou komen. Ik voelde het gewoon. Daarom sprong ik al op. Hij raakte me op de enkel, maar ik was gelukkig net los van de grond. Dan kan het nooit echt hard gaan. Maar als ik was blijven staan, dan was ik er bij zonder slecht vanaf gekomen. Het was voor vierhonderd procent een rode kaart." Thoone merkt dat er dit seizoen extra op hem wordt gelet. "Ja, nog meer dan in het afgelopen jaar. Maar ik ga ervan uit dat ze niet allemaal zo gek zijn als bij EVV. Dat de tegenstan ders gewoon op een normale, faire manier de duels ingaan." Voorzitter Henk Delissen van EVV heeft niets van het incident meege kregen. "Nee, want ik ben tijdens de rust naar huis gegaan." Wedstrijdse cretaris Jan Levels krijgt het verhaal na afloop in de bestuurskamer van Jan Poels te horen. "Poels had het van een journalist gehoord, vertelde hij me. Wij betreuren ten zeerste dat dit is gebeurd. We zullen er onze trainer zeker op aanspreken. Nee, ik weet nog niet of we maatregelen treffen. Maar we verwachten wel dat dit in de toekomst niet meer voorkomt." Levels deed navraag bij technisch manager Jos Klingen. "Jos was erbij in het kleedlokaal. Hij bevestigde inder daad dat Dominik niet de juiste woor den heeft gebruikt. Blijkbaar was de trainer nogal gefrustreerd. Maar nog maals wij betreuren dit enorm. Het kan nooit de bedoeling zijn een speler bewust uit de wedstrijd te schoppen. Het brengt de club EVV in diskrediet. En natuurlijk is het helemaal fout van zo'n ervaren speler als Op den Kamp, dat hij het ook nog uitvoert. Daarmee dupeert hij de hele club. Hij zal onge twijfeld een behoorlijke straf krijgen, terwijl wij hem met zijn routine ach terin niet kunnen missen. Over die nederlaag komen we wel heen, maar wat er verder gebeurd is, dat telt veel zwaarder." van de Hengstenassociatie 'Vooruit gang' Venray-Horst-Sevenum e.o., van 1939 tot 1953 eigenaar van Nico van Melo. De leden van de Toneelvereni ging Vondel uit Castenray geven met een ludieke act een vrolijk tintje aan het geheel. Bij de onthulling worden toespraken gehouden door onder meer Herman Verstraaten, Henk van der Pols als voorzitter van de Konink lijke Vereniging 'Het Nederlandse Trekpaard en de Haflinger' en door wethouder Patrick van der Broeck van de gemeente Venray. Tijdens een van de muzikale intermezzo's brengt een ensemble van de Castenrayse fan fare de Trekpaardmars ten gehore. Na de onthullingsceremonie trekt de stoet met paarden en koetsen weer naar het Castenrayse gemeen schapshuis, waar de presentatie van het boek 'Trekpaardfokkerij in het land van Nico van Melo' plaatsvindt. Deze presentatie wordt voorafgegaan door een optreden van Zanggroep De Balkers uit Sevenum. Zij zingen een aantal dialectliederen, waaronder een lied over Nico van Melo. De eerste exemplaren van het boek over de historie van de Hengstenas- sociatie 'Vooruitgang' en Nico van Melo worden aangeboden aan burge meester Jos Waals van de gemeente Venray, burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Horst aan de Maas, burgemeester Joep Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum en loco burgemeester Huub Dinghs van de gemeente Sevenum. De burgemees ter van Venray houdt een toespraak, hun baasjes door omstandigheden niet meer voor hen konden zorgen. Het zijn allemaal honden die door de leeftijd moeilijk zijn te herplaatsen in normale dierenasielen. De honden verblijven in groepen van ongeveer zes tot tien honden in een huiskamer inclusief bank. Ze hebben een perma nente uitloop en vloerverwarming. De kamers zijn diervriendelijk. Verder is er ook een trimsalon aanwezig. De wekelijkse boswandeling vinden ze geweldig. Ondertussen zijn er al veel mensen die de oudjes een warm hart toedragen. Mensen kunnen een hond maandelijks adopteren of als vrijwillig ster komen helpen tijdens de uitlaat- rondes. Dierenopvang Op de Smakter- heide is gelegen aan de St. Jozeflaan 2 in Smakt, telefoon 06-54285764. Sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog zijn 65 jaar verstreken. Een periode die lang genoeg is om te vergeten. Dat geldt niet voor de inwo ners van Smakt en Holthees. In deze dorpen is het gebruikelijk om iedere vijf jaar de slachtoffers te herdenken die in en door de Tweede Wereldoor log om het leven zijn gekomen. Meer dan twintig slachtoffers in zo'n kleine gemeenschap is erg veel. Zondag 4 oktober is daarom een herdenking gepland die om 11.00 uur begint met een heilige mis in de St. Jozefkerk in Smakt. Vervolgens gaat de stoet naar het nabijgelegen oorlogsmonument dat door de Venrayse kunstenaar Jan Driessen is ontworpen. Hier zullen afgevaardigden van de gemeente Boxmeer en Venray een krans leg gen. Namens de dorpsgemeenschap zal voorzitter Peter Koenen een krans leggen. Naast het herdenken van de slachtoffers is het ook een eerbe toon aan de soldaten die hier hebben gevochten voor de vrijheid. Dit wordt gesymboliseerd door het hijsen van de Engelse vlag. De verworven vrede wordt gesymboliseerd door het hij sen van de Nederlandse vlag. De her denking wordt afgesloten in Zaal Het Trefpunt. Aan deze herdenking wordt medewerking verleend door de fanfa re, het Gilde, het zangkoor en kinderen van de basisschool. Speciaal aan deze herdenking is dat de aandacht niet alleen gaat naar de Tweede Wereldoor log. Holthees en Smakt hebben drie inwoners die hebben gediend in Irak, Bosnië en Afghanistan. In samenwer king met de school zullen deze drie ex-militairen aandacht geven aan hun missies. Wat het betekende voor hen als militair, voor de familie en kennis sen die hier in spanning achter bleven of voor de inwoners en kinderen in de landen waar ze gediend hebben. De dorpsraad, die deze herdenking verzorgt, hoopt op veel belangstel ling. Voor verdere informatie kunt u terecht bij Peter Koenen van de dorpsraad, telefoon 0478-636878. Bij een verkeersongeluk in Heide zijn vrijdagavond twee mannen gewond geraakt. Een 41-jarige man uit Deurne botste op de Deurnese- weg frontaal met zijn auto tegen die van een 24-jarige Duitser. Die was op de verkeerde weghelft terechtgeko men. De man uit Deurne is met nog onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. De Duitser werd alleen ter observatie een nachtje opgenomen. waarna de voorzitter van de Casten- rayse Dorpsraad het officiële gedeelte afsluit. Na de boekpresentatie volgt weer een optreden van De Balkers en vervolgens bestaat tot 18.00 uur de mogelijkheid een grote expositie in de Dorpszaal en de Patronaatszaal te bezichtigen. Deze expositie kan ook bezichtigd worden op zondag 4 okto ber van 11.00-17.00 uur. Op die dag vindt ook een toertocht van 23 km plaats voor trekpaarden en Haflingers. Het vertrek is om 10.30 uur vanuit een weiland tegenover Lollebeekweg 25 te Castenray. Gepauzeerd wordt bij de historische boerderij 'De Gort- meule' in Horst en bij het Castenrayse gemeenschapshuis. Daar vindt in de pauze om 13.00 uur een hengsten- monstering plaats. Degenen die een boek besteld heb ben, kunnen dit op zaterdag 3 oktober na de boekpresentatie of op zondag 4 oktober afhalen in gemeenschapshuis De Wis. Woensdag 7 oktober vindt tijdens het derde sportcafé de aftrap plaats van het sportplatform én worden de drie nieuwe sportconsulenten gepre senteerd. Het sportcafé ontstond twee jaar geleden op initiatief van de gemeente Venray. Met de sportnota in ontwikkeling ontstond de wens om alle verenigingen die Venray rijk is met enige regelmaat bij elkaar te brengen om samen in te gaan op alles wat er leeft in de Venrayse sportwereld. Van uit het sportcafé ontstond het mooie idee om het totale sportaanbod in Venray met al zijn verenigingen en betrokken instanties structureel één gezicht te geven: het Venrays sport- platform was geboren. Na twee jaren voorbereiding zal woensdag 7 oktober het bestuur zijn start krachtig neerzet ten. Vanuit de landelijke regeling 'com binatiefuncties' zijn er daarnaast sinds september drie sportconsulenten aan het werk binnen de gemeente. Werk zaam bij Synthese, aangestuurd door de gemeente Venray en in goed over leg met onderwijs en sport. Woensdag 7 oktober zijn alle belangstellenden van harte welkom om 1930 uur in de Witte Hoeve. Boven luchtmachtbasis De Peel vinden in de periode van 6 tot en met 9 oktober vliegactiviteiten plaats in verband de oefening Basic Windmill. De vliegbewegingen worden gehou den van dinsdag tot en met donder dag van 09.00 uur tot 16.30 uur. Op vrijdag wordt gevlogen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De oefening Basic Windmill heeft als doel het opleiden van zogenaamde Forward Air Control lers, militairen die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvliegtuigen over de precieze locatie van de aan te vallen doelen. INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching IjezoA otvae site: fvWtY&tiolioelUli Negen kandidaten voor ondernemersprijzen Te weinig ambtenaren die het echte werk doen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3