Tom Rutt (Swol Marcel Lenssen: Ysselsteyn verkeerde winnaar •SVen ray Venray wint Limburgse prestigestrijd Sportnieuws -info Ysselsteyn breekt winnende reeks van SVOC'01 Venray hoopt eindelijk op succes tegen Gemert w//7/7 Summa Topschutters] Klassement SUêSëKMËBÊ FLE> TRONICS PEEL EN MAAS De Schijnwerper op: top inn town SPORT2000 BVV'27 SV Venray TV op Kabelkrant Venray EVV in eigen huis overklast door superieure Venraynaren: 1-4 Ysselsteyners scoren in derby op cruciale momenten: 2-0 Eerste puntje Volharding Kraker in hoofdklasse zaterdag om 19.30 uur op De Wieën Donderdag 1 oktober 2009 - Pagina 22 De redactie van Peel en Maas zet ook in het voetbalseizoen 2009-2010 w ke- lijks een speler of trainer van een amateurvereniging uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in de schijnwerpers. Ook spelers van SSS'18, Volharding en Holthejeworden in de rubriek 'De Schijnwerper op...' aan de tand gevoeld. De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuws blad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gespeeld worden. Zijn de voorspel lingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal voor de jeugdafde ling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport- Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De Schijnwerper: Tom Rutten, verdediger van Swolgense Boys. Naam:Tom Rutten Leeftijd: Ik ben woensdag 21 jaar geworden Woonplaats: Swolgen Partner: Ik ben vrijgezel Beroep/ studie: Student aan de Pedago gisch Technische Hogeschool Eindhoven Club: Swolgense Boys Positie:Voorstopper Hoogtepunt: Mijn debuut, vorig seizoen, in het eerste team Dieptepunt: De degradatie met het tweede elftal Beste trainer: Henk de Bijl en Jan van Aken Slechtste trainer:Laat die vraag maar weg Beste boek/tijdschrift/krant: Voetbal International Andere hobby's: Uitgaan Mooiste vrouw: Paris Hilton Favoriete club: VVV Favoriete speler: Honda Favoriete tv-programma: Studio Voetbal Favoriete vakantieland: Spanje Wie wordt kampioen in jullie klasse?: Boxmeer Wie wordt laatste in jullie klasse?: HBV Tom redactie Venray-Gemert 2-1 1-1 Volharding-PSV'35 2-0 1-1 SSS'18-HVCH 0-1 2-0 SVEB-Swolgense Boys 0-1 2-1 Leunen-Boekel Sport 2-1 2-2 Bavos-TOP'27 2-0 1-2 SV Oostrum-Excellent 1-1 2-1 Holthees-MVC 1-2 1-1 SV United-Meterik 0-2 3-1 SVOC'01-De Willy's 3-0 2-0 Nick van Hoek (Leunen) was geen partij voor Peel en Maas-redacteur Henk Lammen. Van Hoek kwam met zijn voorspellingen uit op drie punten, Lammen behaalde er maar liefst zeven. Dus ook deze keer geen bal voor de jeugdafdeling van Leunen. Nick van Hoek bezet met drie punten voorlopig de tweede plaats in het klassement. De stand: 1) Daan Geenen (SV Venray) 4 punten 2) Ales Jurcik (SsS'18) en Nick van Hoek (Leunen) 4)Dave Hendriks (Volharding) 1 punt 3 punten Dé voetbalspeciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2009-2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement blijft SVOC'01 met veertien doelpunten koploper, maar Ysselsteyn nadert nu Maatwerk In financiële zekerheid met dertien treffers. Swolgense Boys staat derde met tien goals. In het individuele klassement blij ven Maikel Wismans (SVOC'01 en Paul Jeurissen (Ysselsteyn) samen aan kop met vijf treffers. Teamklassement 1) SVOC'01 14 2)Ysselsteyn 13 3) Swolgense Boys 10 4) SSS'18 8 5) Venray en Leunen 7 7) Oostrum, Holthees en Merselo 6 10) SV United en Volharding 3 12) TOP'27 2 Individueel klassement 1) Maikel Wismans (SVOC'01 en Paul Jeurissen (Ysselsteyn) 5 3) Stan van Raaij (SSS'18), Arjan Tijs- sen (SVOC'01) en Sander Thijssen (Swolgense Boys) 4 6) Stan van Dijck (Ysselsteyn) en Bas Heijnen (Swolgense Boys) 3. De successenreeks zal hem toch niet verblind hebben? Daar is Marcel Lenssen immers toch te ervaren voor. Toch stelde de ver liezende SVOC-trainer na afloop van de derby tegen Ysselsteyn onomwonden vast: "De punten gaan naar de verkeerde ploeg." Door Jan Leijsten Duidelijk is dat de 'winnaar' in Lens- sen moeite had met de eerste neder laag (2-0) van het seizoen. Dat is ook niet zo verwonderlijk, want de eerste helft was voor de tricolores. Ander zijds, voor een Ysselsteynse zege valt ook wel het een en ander te zeggen. Zoals teamspirit en felheid, waarbij de manschappen van Fred Donkers nooit de regels van het onbetamelijke overschreden. Trainer Donkers was uiteraard in zijn nopjes: "Zeker, die vroege goal gaf ons zelfvertrouwen. En achterin stond de organisatie als een huis." Ook de jonge arbiter Jeroen van den Hazelkamp uit Venray kan tevre den terugblikken. Hij leidde de derby uitstekend in goede banen. Nog geen jaar actief als scheidsrechter was hij, keurig in het pak zittend, opvallend onopvallend aanwezig. De beide doel mannen hadden zich in hetzelfde gele tenue gestoken. Na afloop zochten de sluitposten elkaar, zoals gewoonlijk, even op. Freek Steeghs was het minst spraakzaam. Niet zo verwonderlijk zo vlak na de eerste verliespartij. "Onze mooie zegereeks is helaas afgebroken. Bovendien vond ik de penalty nogal een zware straf." Rob Berkers had meer woorden in petto. Waarbij opviel dat de vorige week verloren wedstrijd tegen mede koploper Handel (4-3), voor hem aan de basis stond van de derbywinst. "Daar in Brabant waren wij de bete re ploeg", vindt Berkers. "We willen graag omhoog en daarom mocht de achterstand tot de top niet groter worden. En dat het vandaag is gelukt tegen een koploper, daar kunnen we alleen maar tevreden over zijn. Het geeft hoop voor de komende wed strijden." MEMBERS VAN Hoofdsponsors: Kledingsponsors: Special Member: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie Ambassador Member: Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens Golden Members: Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V Peka Kroef B.V Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij -'tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timer Hirsi Europe BV Time2Paint Van Dijck Bouw en Industrie Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis Adviseurs Ingenieurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs Uitslagen Hegelsom 2 -BVV'27 4-0 BVV'27 2-Sambeek 3 1-5 BVV'27 DA1-VCH DA1 9-0 Programma zaterdag 3 oktober Swolgense Boys vet- SV United/ BVV'27 vet 16.30 Programam zondag 4 oktober Melderslo 2-BVV'27 11.00 America 4-BVV'27 2 10.30 Hegelsom DA1-BVV'27 DA1 11.30 Op donderdag 1 oktober is op Kabelkrant Venray de tweede afleve ring van SV Venray TV te zien. In deze televisie-uitzending is er aandacht voor de talentvolle voetbalster Myrthe Moorrees, de vier nieuwe aanwinsten van dames 1, de jonge verdediger Rick Linders en een reportage over de mini F-jes van de Venrayse voetbalvereni ging. De uitzending op Kabelkrant Venray is vanaf donderdag 1 oktober 19.00 uur tot vrijdag 2 oktober 23.00 uur ieder uur te zien. EVV-Venray 1-4 (1-2). Doelpunten: 4. Bas Joosten 0-1; 9. Bas Joosten 0-2; 19. Laszlo Mes- zaros 1-2; 60. Freek Thoone 1-3; 91. Nick Bronzwaer 1-4. Scheids rechter: Franssen (Brunssum). Toeschouwers: 400. Rode kaart: 48. Joep Op den Kamp (EVV) na grove charge. Gele kaart: Jeroen Evelein, Kristof Aelbrecht (EVV), Tom van Bergen, Bas Joosten en Hans Custers (Venray). SV Ven ray: Nabbe; Linders (46. Geenen), Ooms, Lenders en Custers; Van Bergen, Willemse, Crooij (70. Bronzwaer) en Hlimi (75. Plu- gers); Joosten en Thoone. Door Henk Willemssen Venray toonde zaterdagavond in sportpark In de Bandert aan dat de vorm groeiende is. De Lim- burgse prestigestrijd tegen EVV besliste de ploeg van Jan Poels dikverdiend in zijn voordeel: 1-4. Als Venray de kansen beter had benut, dan was de afstraffing nog veel groter geweest voor de ploeg uit Echt. Na afloop trakteerden de Venrayse supporters hun favorieten op een waarderend applaus bij het verlaten van het veld. De stemming was uiteraard opperbest na de klin kende 1-4 overwinning. "Wij staan bovenaan", jubelde doelman Peter Nabbe. "Ik maak dadelijk een foto van teletekst." Toch bedierf de oorlogstaal van EVV-trainer Dominik Vergoossen enigszins de sfeer. De technische lei ding van Venray reageerde na afloop geschrokken op de onsportieve en ontoelaatbare uitlatingen van Vergoos- sen tijdens de rust. Ex-Fortunees Joep Op den Kamp voegde direct de daad bij het woord, met een grove charge puur gericht op de benen van Freek Thoone. Elders in deze krant meer over het onverkwikkelijke incident. Jan Poels trad op een mooie nazo meravond in Echt met dezelfde basis opstelling aan als in de laatste twee weken. Venray was aanvankelijk niet goed bij de les. De openingsminuten waren duidelijk voor EVV De handige Roel Schirra glipte al snel door de Venrayse afweer maar zijn schot vloog over. In de vierde minuut verscheen Venray voor het eerst voor het Ech ter doel en direct was het raak. Het begon met een actie op links van Kha- lid Hlimi die werd vastgepakt. Freek Thoone nam de vrije trap waarna Bas Joosten met een mooie omhaal het net vond: 0-1. Vijf minuten later glipte de excellerende Thoone langs libero Op den Kamp. De Venray-captain trok de bal scherp voor het doel waar Bob Crooij en Bas Joosten present waren. Het was Joosten die het karwei afrondde: 0-2. Twee kansen, twee doel punten. Een welhaast ongekend ren dement. Zeker na de kansenmisserij van een week eerder tegen DESK. Het duurde even voordat EVV die klappen te boven was. De thuisclub zocht tel kens de gevaarlijke spitsen Evelein en Aelbracht. De jonge rechtsachter Rik Linders legde Evelein neer vlak buiten de zestien. Laszlo Meszaros (ex-prof van Fortuna Sittard) krulde de bal over de muur in het doel: 1-2. Venray moest op zijn hoede zijn. Peter Nabbe voorkwam met een knappe reflex de gelijkmaker. Het was duidelijk dat Ven- ray tegen deze geduchte opponent de buit nog lang niet binnenhad. De opruiende taal van de EVV-trainer in de pauze had een averechtse uitwer king. Want al in de 48e minuut moest de thuisclub met tien man verder. Dat kwam het spelniveau niet ten goede. Het mooie voetbal uit de eerste helft veranderde in een rommelige derby met veel overtredingen. Arbiter Frans- sen moest kordaat optreden om het duel in de hand te houden. Bij Venray had routinier Daan Geenen halver wege Rik Linders afgelost. Jan Poels: "De coaching verliep niet altijd goed achterin. Daan zorgde voor een bete re organisatie." Toch ontsnapte Venray aan de 2-2 toen de buitenspelval niet op tijd dicht klapte. Jeroen Evelein kon alleen op het doel afgaan maar de topscorer had zijn avond niet en de bal verdween naast het domein van Nabbe. Tot grote opluchting van de Venraynaren. Vlak daarna verruimde Venray de voorsprong. Uit een diepe bal van Koen Ooms kreeg Freek Thoo ne vrije doortocht: 1-3. Thoone kon direct daarna weer alleen op avontuur gaan maar hij wilde ook nog doelman Berghuis omspelen en dat was net een station teveel. Venray kreeg steeds meer ruimte om het duel helemaal in het slot te gooien. Arbiter Franssen annuleerde een treffer van invaller Wesley Plugers vanwege buitenspel. Aan de overzijde trof Roel Schirra nog de lat. Toch kwam Venray nog aan zijn vierde treffer. De mooie aanval begon op links bij Thoone en met Joosten als tussenstation verscheen invaller Nick Bronzwaer vrij voor Jort Berghuis: 1-4. "Een overtuigende overwinning", stelde Jan Poels tevreden vast. Toch was hij niet helemaal content over de tweede helft. "Tegen tien man moeten we het beter uitspelen. We moeten dan veel meer de bal rond laten gaan. Op het onrustige begin na speelden we wel een heel goede eerste helft. Ik zie wekelijks vooruitgang. We zijn klaar voor zaterdag tegen Gemert." Ysselsteyn-SVOC'01 2-0 (1-0). Doelpunten: 2. Ronnie Pee- ters 1-0; 80. Thijs Berkers (straf schop) 2-0. Scheidsrechter: Van den Hazelkamp (Venray). Toe schouwers: 150. Gele kaart: Freek Steeghs (SVOC'01). Ysselsteyn: Rob Berkers; Van de Pas, Bovee, Thijs Berkers en Alders; Hendriks (33. Phil Verstee- gen), Jeffrey Versteegen, Peeters (74. Christiaens) en Jeurissen; Geerets en Van Dijck (83. Clas sens). SVOC'01: Freek Steeghs; Kuij- pers (83. Roy van de Ven), Büd- diger, Dirk van de Ven en Jen- neskens (46. Emonts); Classens (75. Maas), Strijbos en Velthuy- zen; Dinghs, Wismans en Erwin Steeghs. Door Jan Leijsten SVOC'01, lijstaanvoerder in de zesde klasse E, heeft het moeten bezuren. Een geconcentreerd spe lend Ysselsteyn maakte de tricolo res in de derby de eerste punten afhandig: 2-0. De thuisclub had de daarbij de ruggesteun van een heel vroege treffer van Ronnie SVOC-aanvaller Gijs Dinghs (links) wordt de weg versperd naar het Yssel- steynse doel door zijn bewaker Bart Alders en doelman Rob Berkers. Peeters. Trainer Fred Donkers toonde zich voor aanvang optimistisch. Hij kon over een bijna voltallige selectie beschikken. "Op Ruud Sanders na, die nog op vakantie is, zijn we compleet." Zijn collega Marcel Lenssen sprak vooraf niet als een ongeslagen koplo per. "Het is weer hopen. Het is iedere week weer kijken hoe het ervoor staat. Vandaag mis ik voorin Arjan Tijs- sen." Om vervolgens positief te mel den. "Naar deze prestaties hebben we al twee jaar naar toe gewerkt. Maar het wordt vandaag niet gemakkelijk. Ysselsteyn is een stugge ploeg." Het openingsdoelpunt ontstond na een misverstand tussen Strijbos en Velthuyzen op het rood-wit-blauwe middenveld. Ronnie Peeters kreeg een vrij veld voor zich en vanaf twintig meter afstand liet hij doel man Freek Steeghs kansloos: 1-0. Gijs Dinghs antwoordde aan de overzijde met een schot vanaf links waardoor goalie Rob Berkers direct lekker in de wedstrijd zat. Jeffrey Versteegen versierde een vrije trap want hij werd absoluut niet geraakt door Tom Strij- bos. Enkele minuten later een prach tige vrije trap van SVOC'er Bart Jen- neskens die door Rob Berkers even subliem net onder de lat vandaan werd gehaald. Aan de overzijde kopte René van de Pas, tussen drie verdedi gers in, rakelings naast. SVOC'01 was onmiskenbaar meer aan de bal. De opkomende linksachter Bart Jennes- kens verscheen op twaalf meter vrij voor het doel maar opnieuw redde goalie Berkers prachtig. Middenvelder Thijs Hendriks kreeg de bal hard in de maagstreek en hij ging neer. Gordon Velthuyzen trapte de bal - derby of niet - sportief over de lijn. Even later moest Hendriks naar de kant. Phil Versteegen, die de aanval versterkte, was zijn vervanger. Versteegen werd direct pittig welkom geheten door zijn opponent Thijs Kuijpers. Met alleen een vrije trap tegen kwam de SVOC-verdediger er coulant vanaf. Ysselsteyn moest steeds meer terrein prijsgeven. Waarbij de veel meters makende Ronnie Peeters het verzet vanaf de middellijn organiseerde. De constatering van Marcel Lenssen ('de punten gaan naar de verkeerde ploeg') stoelde op deze fase waarin het betere spel van de tricolores nooit in zuivere kansen werd omgezet. Na de hervatting schoot Ronnie Peeters al snel vanuit de draai over het doel van Freek Steeghs. De warmte begon zijn tol te eisen want waar de bal niet was, stonden de spelers steeds vaker stil. De Vlies-bewoners schenen er het minste last van te hebben. Peeters gaf de bal snel door aan Paul Jeurissen die binnen de zestien schuin over het doel schoot. De Ronnie's hielden bij de thuisclub hun team steeds bij de les. Met Bovee als organisator en de onvermoeibare Peeters, die ook op eigen helft zijn team steunde. Twintig minuten voor tijd strandde Roel Classens op de attente doel man Berkers. Terwijl Paul Jeurissen nog eens het doel rakelings miste. Ondanks de zuivere pass van cen trale middenvelder Tom Strijbos viel de lijstaanvoerder terug. Elf minuten voor tijd schreeuwde de uitkomende Freek Steeghs 'los' op een lange bal. Maar de SVOC-doelman misrekende zich op de snelheid van Phil Verstee- gen die ten koste van een overtreding werd gestuit. De strafschop werd door Thijs Berkers feilloos benut: 2-0. Daar mee was de derby definitief gelopen. Wilhelmina'08-Volharding 1-1 (0-0). Doelpunt Volharding: Dave Hendriks. Volharding heeft op de vierde speeldag van de competitie eindelijk zijn eerste puntje binnen. Met dank aan een uitstekend keepende Daan de Bruin behaalden de roodwitten op bezoek bij Wilhelmina'08 in Weert een 1-1 gelijkspel. De eerste helft in Midden-Limburg was van een bijzonder matig niveau. Beide ploegen speelden niet al te gedurfd waardoor er voor de goals weinig te beleven viel. In de 17e minuut ontstond er voor het eerst doelgevaar. Pieter op den Kamp draaide zich namens de thuisclub vrij van aanvoerder Rob Branje, maar zijn inzet werd door Volharding goalie Daan de Bruin met de benen gekeerd. In de tegenaanval paste scheidsrechter Maarten van Hout uit Sittard de voordeelregel niet toe toen Erik Ermers alleen op het Wilhelmina- doel kon afgaan na een dieptepass van Johan Speijcken. De arbiter floot af omdat Speijcken bij zijn lange trap onderuit werd gehaald, waardoor een mogelijke goal van Ermers er helaas voor Volharding niet kwam. Halver wege het eerste bedrijf kreeg Volhar ding opnieuw een mooie kans op voorsprong te komen. Roel Gerrits speelde het aan de rechterkant ech ter bijzonder slecht uit. In plaats van de bal mee te geven aan de helemaal vrij staande Johan Vullings schoof hij de bal in de voeten van een tegenstan der. Vlak voor rust ging Erik Ermers opeens gestrekt nadat hij buiten het gezichtsveld van arbiter Van Hout een kopstoot zou hebben gekregen van Wilhelmina-verdediger Mohammed Derkaoui. Ermers werd weer opgelapt en Derkaoui mocht op het veld blij ven staan. Na de thee kreeg het incident Ermers-Derkaoui nog een staartje. Erik Ermers was nog dermate opge fokt over het gebeuren voor rust dat hij in een duel met Derkaoui de ver dediger op de hakken trapte waar voor de spits een terechte gele kaart kreeg van Van Hout. Volharding-coach Stephan Sijbers nam daarna een ver standige beslissing door Ermers direct uit het veld te halen ten faveure van Dave Hendriks. Het bleek een gouden wissel, want met zijn eerste balcon tact zorgde de invaller voor een Vier- Venray speelt de kraker in de hoofdklasse B tegen titelkandi daat Gemert op zaterdagavond. Om half acht klinkt het eerste fluitsignaal van een beladen ont moeting. Medekoploper Venray was nog nooit eerder succesvol tegen de Brabanders. Gemert heeft na een stroeve start de weg omhoog ingeslagen. Venray- trainer Jan Poels zag hoe Gemert afgelopen zondag vrij eenvoudig Meerssen met 5-2 aan de kant zette. Gemert liep vorig seizoen op het nippertje het kampioenschap mis aan Baronie. Deze jaargang onderne men de Brabanders een hernieuwde poging. Beide ploegen delen geen historie met elkaar. Pas in het voor bije seizoen troffen de twee groot machten elkaar voor het eerst. Op 14 december werd het in Venray 0-1. Op 10 mei, de slotdag van de compe titie, trok Gemert opnieuw aan het lingsbeekse voorsprong. Een voorzet vanaf links door een andere invaller Chris van Duijnhoven werd door Hen driks bij de eerste paal binnen getikt: 0-1. Na ruim een uur spelen moest de weer prima spelende Ben Verberkt zich geblesseerd laten vervangen waardoor Volharding de controle op de wedstrijd vrij snel kwijt raakte. Dit leidde in de 79e minuut tot de gelijkmaker van Bairke Wassenberg: 1-1. Daarna lag het achterin open en had Volharding de wedstrijd ook nog gemakkelijk kunnen verliezen, maar een drietal magnifieke reddingen van doelman Daan de Bruin zorgden ervoor dat de Vierlingsbekenaren uit eindelijk toch het eerste puntje van het seizoen konden bijschrijven. langste eind: 4-3. Zes weken geleden kwam Gemert naar Venray voor een pouleduel in de eerste bekerronde. En wederom beten de rood-witten in het stof: 0-2. Bij weer een Brabantse zege, wordt Gemert een ware 'angstgegner' voor Venray. Zover willen de manschappen Jan Poels het niet laten komen. De vorm is groeiende bij de rood-witten die samen met Dijkse Boys en Baro nie aan de leiding gaan. Gemert volgt op drie punten en wil dolgraag bij de kopgroep horen. Dan zal er zaterdag eerst afgerekend moeten worden met Venray. Het belooft in elk geval een enerverend voetbalgevecht te wor den. Trainer Jan Poels zal zijn forma tie grotendeels intact laten. Naar ver wachting keert Daan Geenen terug in de basis. Dat zal ten koste gaan van de jonge verdediger Rik Linders. Venray moet beducht zijn op de gevaarlijke spits Bas van der Reijken die tegen Meerssen liefst vier keer scoorde. In de tweede klasse H is SSS'18 plotseling medekoploper geworden. De lijstaanvoerders NWC en Herpinia verloren zondag terwijl SSS'18 korte metten maakte met Achates: 4-0. Zon dag staat op sportpark De Raaij al een prille topper op het programma. De Overloners ontvangen de nummer één HVCH dat een iets beter doel saldo heeft dan SSS'18. De ploeg die wint wordt alleenheerser in 2H. Vol harding is op zoek naar herstel na een zwakke start. Bij Wilhelmina'08 werd het eerste puntje gepakt. Terwijl zon dag vijf kilometer verderop in Over- loon de topper wordt gespeeld, daar vindt op sportpark Soetendaal het kelderduel plaats tussen Volharding en PSV'35. Ook op sportpark 't Klaverblad in Leunen staat een topontmoeting op het programma. Lijstaanvoerder Leu nen krijgt in de vierde klasse G ach tervolger Boekel Sport op bezoek. De Brabanders staan slechts een punt achter de oranje-witten. De ploeg van trainer Henk Langstraat grossiert in kleine overwinningen die veelal pas heel laat tot stand komen. Voor Swol- gense Boys geldt het omgekeerde. De rood-zwarten kregen tot nu toe in alle drie de verloren duels in de slot minuten de doelpunten om de oren. Zondag wacht in Broekhuizenvorst de derby tegen de nummer drie SVEB. Holthees heeft in de vijfde klasse F de slechte start al volledig weg gepoetst. Na twee zeges klommen de blauw-witten van de twaalfde naar de vijfde plek. Zondag krijgt de ploeg van trainer Hans Winkelhag een zware dobber aan het hooggeklasseer- de MVC. De club uit De Mortel geldt als een van de grote titelfavorieten. Oostrum blijft voorlopig in de mid denmoot steken. Thuis tegen laagvlie ger Excellent moet weer eens de volle buit worden binnengehaald. TOP'27 hoopt na het eerste winst punt snel uit de onderste regionen weg te komen. Maar dit weekeinde zal er in het Brabantse Bakel weinig te halen zijn voor de Tienraynaren. Bavos neemt ongeslagen de koppositie in. SV United treedt in Wanssum aan tegen nieuwkomer Meterik. In de zesde klasse E kan SVOC'01 zich herstellen van de eerste neder laag. De club uit Oirlo-Castenray krijgt hekkensluiter De Willy's op bezoek. Ysselsteyn kijkt omhoog na de der byzege op SVOC'01. Uit tegen Lot- tum liggen er weer winstkansen voor de Ysselsteyners. Merselo is zondag vrij. k^fsLECTBt re ofwrzisffj

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22