Gemeente Venray Buitengebied: plan binnenkort opnieuw ter inzage i Jeugdevenement Splash geslaagd Openbare bekendmakingen Collectes Stookbeleid: meer aandacht voor veiligheid en milieu Aangifte van geboorte Inzameling textiel Kijk ook op www.venray.nl Deze maand Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 1 oktober 2009 - Pagina 20 Gemeentehuis Openingstijden In een ontspannen sfeer genoten meer dan 1000 jongeren van verschillende leeftijden en diverse achtergronden vorige week vrijdag van Venrays talent tijdens het jeugdevenement Splash. Ze genoten van talent op het gebied van muziek met dj's en bands en talent op het gebied van sport zoals pannavoetbal. Het evenement was voor en door Venrayse jongeren georganiseerd, omdat een grote groep jongeren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar aangegeven heeft dat er te weinig voor hen te doen is. In totaal hebben ongeveer vijftig jongeren enthousiast meegeholpen om het evenement tot een succes te maken. Het evenement is de start om samen met jongeren een impuls te geven aan activiteiten voor deze doelgroep. Want, zoals veel jongeren vrijdag zeiden: "hopelijk was dit het begin van een jaarlijks spetterend feest voor en door de Venrayse jeugd!" Op woensdag 7 oktober zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. Grijze en groene containers kapot of niet opgehaald? Bel de gratis afvalinfolijn 0800 - 023 33 99. Leges Beleidsregels Bouwplannen Bouwvergunningen Overeenkomsten grondexploitatie Uitwegvergunning Besluit Wet milieubeheer 7 okt. - Textiel Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 40 Begin vorig jaar heeft de gemeente Venray een herstart gemaakt met het opstellen van een bestemmingsplan voor het buitengebied van Venray. Bin nenkort wordt het plan voor de tweede keer ter inzage gelegd. In 2007 zette de Raad van State een streep door het bestemmings plan dat in 2005 werd vastgesteld. Hierdoor is het 'oude' plan uit 1981 weer gaan gelden. Dit plan is sterk gedateerd en voldoet niet meer. De afgelopen anderhalf jaar is daarom hard gewerkt aan het opstellen van een nieuw plan. Aanpassingen De inwoners van de gemeente Ven- ray hebben tot nu toe al twee keer kunnen reageren op het concept bestemmingsplan. De laatste gele genheid was een officiële inspraak ronde afgelopen zomer. Binnenkort is er een derde mogelijkheid, dan wordt het ontwerpbestemmings- plan namelijk opnieuw ter inzage gelegd. Voor die tijd worden de 253 ingekomen inspraakreacties beoor deeld en verwerkt in het plan. Niet alle inspraakreacties leiden tot een aanpassing van het plan. In de in spraaknotitie wordt ingegaan op de ingekomen reacties en de redenen om wel of geen wijzigingen door te voeren. Daarnaast is er intensief overleg met de maatschappelijke organisaties en de klankbordgroep van vertegenwoordigers uit het buitengebied. Verder worden de re sultaten van de Plan-MER verwerkt in het ontwerpplan. De Plan-MER is een studie naar de effecten van de uitbreidingsmogelijkheden van intensieve veehouderij op natuur en (leef)milieu. De Plan-MER wordt als bijlage bij het ontwerpbestemmings- plan ter inzage gelegd. Vaststelling Mensen die eerder een inspraak reactie hebben ingediend, worden binnenkort persoonlijk op de hoogte gesteld over waar en wanneer het plan en de inspraaknotitie kunnen worden ingezien. Uiteraard wordt dit ook aangekondigd in de Peel en Maas. Nadat het ontwerpplan zes weken ter inzage heeft gelegen en iedereen in de gelegenheid is ge steld daarop te reageren, wordt het plan vastgesteld door de (nieuwe) gemeenteraad. Dit gebeurt naar verwachting rond de zomer van 2010. Op 1 oktober start het nieuwe stookseizoen. Met ingang van het nieuwe stookseizoen veranderen er een aantal zaken rondom het stoken van ondermeer snoei- en sprokkelhout. Zo wordt de eigen verantwoordelijkheid van de stoker voor de gevolgen van het verbranden van snoei- en sprokkelhout nog meer benadrukt. Daarnaast zijn de voorschriften die verbonden worden aan een ontheffing van het stookverbod nog beter toegesneden op de brand veiligheid en de bescherming van het milieu. Naast meer aandacht voor veiligheid en het milieu, benadrukt de gemeente het belang van het vooraf melden als mensen gaan stoken. Een ontheffing betekent niet dat er zomaar gestookt kan worden zonder melding vooraf. Het vooraf melden van het stoken voorkomt namelijk het onnodig uitrukken van de brandweer. Per 1 januari 2010 geldt het nieuwe stookbeleid ook voor inwoners van Blitterswijck, Geysteren en Wanssum. Controles Uiteraard ziet de gemeente toe op naleving van de stookontheffing en de daaraan verbonden voorschriften. Daarbij wordt onder andere gekeken of er geen afvalstoffen worden verbrand waarvoor geen ontheffing is verleend en of de afstand van de stookplaats tot bijvoorbeeld de openbare weg en bosjes wordt nageleefd. Bovendien controleert de gemeente of het stoken van afvalstoffen vooraf bij de gemeente gemeld is. De leges voor het verlenen van een ontheffing van het stookverbod worden per 1 januari 2010 verhoogd. Een ontheffing kost dan geen 17,40 euro meer, maar 25,05 euro. Deze verhoging is noodzakelijk omdat de leges op dit moment niet kostendekkend zijn voor de gemeente. Onderzoek De gemeente start binnenkort met een onderzoek naar de mogelijkheden van alternatieve toepassingen voor het verwerken van snoeihout en gerooid hout. Denk hierbij bijvoorbeeld aan het gebruik van houtsnippers in speel tuinen en bij de aanleg van paden in parken en plantsoenen. Binnen drie dagen na de geboorte van een kind moet vader of moeder bij de gemeente een geboorteakte op laten maken, met uitzondering van zaterdag en zondag. De geboorteakte dient te worden opgemaakt in de gemeente waar uw kind is geboren. Direct bij aangifte regelt de ge meente de inschrijving. De aangifte moet persoonlijk gebeuren. Neem hiervoor uw geldig legitimatie bewijs mee en, als u getrouwd bent, ook het trouwboekje. Bent u niet getrouwd maar heeft u het kind tijdens de zwangerschap erkend, neem dan ook het afschrift van de erkenningakte mee. Naast de vader of de moeder mag de geboorteaangifte ook gedaan worden door een ander persoon, mits die bij de geboorte aanwezig was. Let op de juiste spelling Bij de aangifte wordt een geboorte akte opgemaakt. Deze akte is een authentiek bewijs van de geboorte en vormt de basis voor de per soonsadministratie. Bij de aangifte geeft u de namen van het kind op. Als de akte is ondertekend kunnen deze niet zomaar worden Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Burgemeester en wethouders hebben de volgende beleidsregel geactualiseerd en vastgesteld: - Ontheffingenbeleid op het verbod om afvalstoffen te verbranden 2009. Hiermee wordt invulling gegeven aan artikel 10.63 tweede lid van de Wet milieubeheer en artikel 5.5.1 uit de A.P.V. om een ontheffing te verlenen op het verbod om afvalstoffen te verbranden. De beleidsregel treedt op 1 oktober 2009 in werking. U kunt het stookbeleid van 2 oktober tot en met 12 november 2009 (zes weken) inzien. Aangevraagd Bouwvergunningen - Matthiasstraat 15 - tijdelijk plaatsen van een woon/slaapcontainer (nr. ba090336) - Montgomerystraat 13 - bouwen van een tuinhuisje (nr. ba090337) - Keizersveld 91 - plaatsen van reclame (nr. ba090338) - Timmermannsweg 98 - veranderen van de kinderopvang (nr. ba090339) - Moerslag 16 - bouwen van een tuinhuis (nr. ba090340) - Oude Oostrumseweg 20 - renoveren van het dak (nr. ba090341) - Nobelstraat 10-14 - plaatsen van een communicatiemast (nr. ba090342) - Passage 6 - wijzigen van de voorpui (nr. ba090343) - St. Jozeflaan 54 - veranderen van het kerkgebouw (nr. ba090344) - Henseniusstraat 47 - wijzigen verleende bouwvergunning ba080394 (vergroten café-bar/ woning) (nr. ba090346). Sloopvergunningen - Lovinckplein 15 - slopen van opslagruimte (nr. slp090042) - Leunseweg 20 - slopen van bijgebouwen (nr. slp090043) - Veulenseweg 57 - verwijderen van asbesthoudende golfplaten (nr. slp090044) - Eikenlaan 48 - verwijderen van een rioolbuis (nr. slp090045) - Oude Oostrumseweg 20 - sloop3werkzaamheden t.b.v. het vernieuwen van het dak (nr. slp090046) - Vliegert 4 - verwijderen van golfplaten (nr. slp090047). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Veulenseweg 57 - vergroten van de ligboxenstal (nr. ba090279). U kunt de betreffende stukken van 2 oktober tot en met 15 oktober 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Vicarieweg 38 - bouwen van een overkapping (nr. ba090331, verzenddatum 24/09) - Lovinckplein 15 - bouwen van een garage/berging (nr. ba090334, verzenddatum 24/09) - Puttenweg 3 - veranderen van het pand (nr. ba090227, verzenddatum 24/09) - Keizersveld 91 - plaatsen van reclame (nr. ba090338, verzenddatum 24/09) - Timmermannsweg 74 - veranderen van de woning (nr. ba090316, verzenddatum 24/09) - Grotestraat 15 - vervangen van reclame (nr. ba090335, verzenddatum 24/09) - Hoenderstraat 119 - bouwen van een woning fase 2 (nr. ba090197, verzenddatum 22/09) - Oirloseheide 1 - bouwen van een varkensstal fase 2 (nr. ba090303, verzenddatum 24/09). Sloopvergunningen - Puttenweg 3 - gedeeltelijke sloop van het pand (nr. slp090025, verzenddatum 24/09). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Maasheseweg 76 - bouwen van een medisch centrum met kantoren (nr. ba090302, verzenddatum 24/09). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en Wethouders zijn op 14 september 2009 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van de bouw van een woning. De overeenkomst heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie V nummer 92, gelegen aan Zwarteklef 43 a te Venray. Ook zijn Burgemeester en Wethouders op 17 september 2009 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van de bouw van stal. Deze overeenkomst heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie Y nummer 295 geheel en nummer 322 gedeeltelijk, gelegen aan Kempkensberg te Ysselsteijn. U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomsten van 2 tot en met 29 oktober (vier weken) inzien. - Lovinckplein 15 - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 2 oktober tot en met 12 november 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen, Verleend, Sloopvergunningen. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Eijkenhofweg 18 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan H. Baetsen, Eijkenhofweg 18 te Veulen voor een pluimveehouderij (MM090044). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 oktober tot en met 12 november 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. 1 oktober 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray gewijzigd. Het is dus belangrijk dat u de juiste (spelling van de) namen laat opnemen. Kijk daarom de geboorteakte even goed na voordat u deze ondertekent. Uittreksel van de geboorteakte De aangifte zelf is kosteloos; op uw verzoek geven wij een afschrift of uittreksel van de geboorteakte tegen betaling van de kosten: 11,10. De gemeente Venray heeft vergunning verleend of is van plan die te verlenen aan de onderstaande evenementen. Op www.venray.nl vindt u een complee overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 3,4 okt. - Samengestelde wedstrijd, Ysselsteyn 3, 4, 17, 24 okt. - Fraay Venray Woon Event, Venray 11 okt. - AutoCrossClub 't Veule, Ontginningsweg/ Timmermansweg Ysselsteyn 17 okt. - Week van de geschiedenis, Grote Markt Venray 23 t/m 25 okt. - Zomaarpop muziekfestival, gemeenschapshuis De Linde Oirlo 25 okt. - Tentoonstelling/ hobbymarkt, De Witte Hoeve Venray 28 okt. - Braderie Schouwburgplein, Henseniusplein 27 sept. t/m 3 okt. - Fonds verstandelijk gehandicapten 4 t/m 10 okt. - Dierenbescherming 11 t/m 17 okt. - Brandwonden stichting 13 okt. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 40.indd 20 30-09-2009 16:31:29

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20