Fietspad Swolgen-Tienray Rommelmarkt de Vöskes Startsein inspraak gebiedsplan Ingezonden Nieuwe dorpen op site Venray Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 1 oktober 2009 - Pagina 13 Europese release 'Nothing About Us' in Griekenland Kerk wordt 's avonds weer in het licht gezet Coalitiepartijen CDA, PvdA en GP'94 in brief aan B en W sportpark Noord niet ontvangen? Bel 582877! Meerlo's Oratoriumkoor Loket bevolking open tot en met 18 december Gemeente beloont bijzondere inzet met pluim Platform gehandicapten Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30-17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost tel: 0900-0101 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishandeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Internationale aandacht voor filmmaker Poels Woensdag 23 september ging in de Griekse stad Drama de docu mentaire 'Nothing About Us' van de Swolgense Filmmaker Marijn Poels onder grote belangstelling in première. Dat gebeurde tijdens het jaarlijkse internationale film festival in deze stad. Het was de officiële Europese release van de film die Poels vorig jaar maakte in Ethiopië. Daar volgde hij tien Nederlandse jongeren met een lichamelijke handicap die afreis den naar Addis Ababa om daar met hun lotgenoten weerbaar heidtrainingen te gaan doen. De première in Griekenland werd geopend door burgemeester mr. Tho mas Margaritis van de stad Drama, waarna de zestig minuten durende film startte. Het publiek werd geboeid en keek een uur lang ademloos naar het grote doek waarop de Noord-Lim- Marijn Poels: "Ik hoop dat deze film bijdraagt aan het verbreken van het clichébeeld dat gehandicapten minderwaardig zijn" burgse productie werd gedraaid. De uit Swolgen afkomstige film maker was uitgenodigd door Antonis Samaras, de minister van Cultuur. Jaar lijks wordt door de organisatie van het festival een bijzondere productie bin nengehaald. Dit jaar viel het oog op de aangrijpende film van Marijn Poels. Vlak voor de première richtte Poels zich tot het publiek. "Ondanks het feit ik een mooi verhaal heb willen vertel len met gehandicapten in de hoofdrol, wilde ik tevens op indringende wijze aandacht vragen voor de schrijnende positie van gehandicapten over de hele wereld, maar in het bijzonder in ontwikkelingslanden. Jammer genoeg worden de mensen gezien als de laagste kaste van de maatschappij en tellen ze veelal niet mee in het dage lijkse leven. Terwijl juist deze mensen zoveel te bieden hebben. Ik hoop dat deze film bijdraagt aan het verbreken van het clichébeeld dat gehandicap ten minderwaardig zijn." Hij sprak de hoop uit dat deze film voor gehan dicapte een inspiratie zal zijn om te blijven strijden voor hun rechten. De film riep heftige emoties op bij de aanwezigen. Een aangeslagen Aglaia Katsigianni van I.R.C. (International Relations Consultant) verwoordde na afloop de mening van velen: "Het is een prachtig verhaal over Neder landse jongeren die met veel moed en vol hoop Afrika bezochten en daar worden geconfronteerd met de ver schrikkelijke werkelijkheid. Het laat zien hoe hard en vaak machteloos gehandicapten in ontwikkelingslan den moeten knokken voor hun leven." De meeste bezoekers liepen het the- ater uit met tranen in de ogen. Veel gasten spraken de Nederlandse film maker aan met lovende kritieken. Het Grieks ministerie van onderwijs ver aste de filmmaker met de mededeling dat ook Griekenland deze film wil gaan gebruiken op de Griekse basis scholen. Ook in Nederland wordt deze film vanaf januari 2010 op basisscholen ingezet als educatieve film. Poels is blij met de internationale aandacht voor zijn film. "Hij wordt de komende maanden nog op enkele filmfestivals vertoond en ik hoop dat de film daar net zoveel teweegbrengt als in Neder land en Griekenland." Op 3 oktober is 'Nothing About Us' te zien op het grote doek in Lelystad tijdens het film festival 'De kracht van...' De filmma ker is daar ook zelf van de partij om de film in te leiden. Kaarten zijn te bestellen via: www. dekrachtvan.nu. Opknapbeurt centrum Blitterswijck in 2009 Het centrum van Blitterswijck krijgt in 2009 nog een opknap beurt. Dat beloofde wethouder Mathieu Emonts vorige week woensdagavond tijdens de pre sentatie van het Dorpsontwikke lingsplan (DOP) in het gemeen schapshuis. De dorpsraad heeft samen met BTL Advies plannen opgesteld om het dorpsplein en de entrees te verfraaien. Namens de dorpsraad presenteerde Riky Rutten de plannen aan veertig belangstellende dorpsbewoners. Het is een uitwerking van speerpunten uit het DOP, dat vorig jaar is opge steld. "Het DOP is een prachtig boek geworden, maar het belangrijkste is dat het ook tot uitvoering komt", zei dorpsraadvoorzitter Toon van Heesch vooraf. De opzet is dat de vier dorpsen trees (Beeteweg, Ooijenseweg, Oude Heerweg en Langstraat) een uniforme uitstraling krijgen met zuileiken die geplant worden in lange hagen. Aan weerszijden van de weg komen ook ronde welkomstborden die ontwor pen zijn door dorpsbewoner Henk Wolters. Rechts komt een bord met de naam Blitterswijck en op het bord aan de linkerkant staan symbolen die ken merkend zijn voor het dorp. Vanwege bomen en andere aan plant die er nu al zijn, lukt het niet om alle toegangsstraten op dezelfde wijze aan te kleden. Bijvoorbeeld aan de Beeteweg staan aan de kant van Wijnhoven al veel bomen en struiken. De nieuwe aanplant komt hier alleen aan de andere zijde. Vanwege de ver keersveiligheid mogen de hagen niet te groot worden. Een bewoner vindt veertig centimeter hoog genoeg. Maar ook zestig of tachtig centimeter werd door enkele aanwezigen geopperd. Aan de Oude Heerweg verdwijnen de rozenperken. De Langstraat benadert het 'ideaalbeeld' het meest met aan beide kanten lange hagen met eiken bomen. Het dorpsplein kan met enkele ingrepen gezelliger en mooier wor den, bijvoorbeeld door de aanplant van enkele leilindes. De St.Annaschool ligt nu grotendeels verscholen ach ter de bomen. "Het mooiste stuk van de school is nu niet goed zichtbaar", vindt Riky Rutten. "De bomen staan ook te dicht tegen elkaar en over een paar jaar wordt het pikdonker in de school. Enkele bomen worden gekapt en vervangen door leilindes." Ook komen er bankjes aan de voorzijde en op het schoolterrein komen struiken met bodembedekkers. "Het aanzicht van het gemeen schapshuis schreeuwt om een aan kleding", zei Rutten. "Het ziet er niet mooi uit met een vies stuk muurtje en verschillende bestrating." Het muurtje verdwijnt en maakt plaats voor een haag met leilindes. Er komen op het plein enkele bloembakken met de Japanse sierkers, die het hele zomer seizoen door bloeit. De kerk wordt in de avonduren weer in het licht gezet. Vroeger is er al ooit een 'aanstraling' geweest. Het kerkbestuur heeft ermee ingestemd en zal ook de kosten betalen. De St. Annakapel wordt met een haag fraai aangeplant. Dat zou ook met het huisje van nutsbedrijf Essent moeten gebeuren. Riky Rutten: "We moeten nog eerst met Essent gaan praten of het bedrijf dat ook wil. Het ziet er nu rommelig uit, maar de strui ken staan op hun eigen terrein." Wethouder Emonts reageerde enthousiast. "Het zijn fantastische plannen. Het mooie is dat de bewo ners zelf bepalen wat er in hun dorp gebeurt. Ik vind het vele groen bij de entrees mooi. Er ontstaat zo een lanenstructuur bij binnenkomst van het dorp", aldus Emonts, die beloofde dat binnenkort de werkzaamheden kunnen beginnen. "De plannen zijn klaar, het geld is er. Dus het kan alle maal in 2009 gerealiseerd worden." Een dorpsbewoner vroeg zich af wie het groen gaat onderhouden. Bovendien zorgen de vele bomen voor nogal wat bladval. "Hoe moet dat nu de gemeente Venray de bladkorven heeft afgeschaft?", vroeg iemand zich af. Francois Heesen van de gemeen te Meerlo-Wanssum meldde dat de gemeente Venray geen eigen buiten dienst heeft. "Ze heeft dit werk uitbe steed bij NLW. Dit bedrijf zorgt voor de groenvoorziening." Henk Verstegen van de gemeente Venray meldde dat het weghalen van de bladkorven bete kent dat de straten en pleinen vaker geveegd zullen worden. Bovendien kunnen de mensen hun groenafval gratis naar het milieustation brengen. Een nieuwe bewoner woont aan het plein, pal naast de glasbak. "Ik woon er net een maand. En komen er straks nog andere containers bij te staan? Er ligt nu al vaak rommel en kapot glas." Toon van Heesch meldde dat de dorpsraad op zoek is naar een nieuwe plek voor de afvalcontainers. "Maar die hebben we nog niet gevon den. Ze hoeven ook niet per se in het centrum te staan. Als iemand een goed idee heeft, dan kan ie zich mel den bij de dorpsraad." 'Verhoog grensbedrag startersleningen' CDA, GP'94 en PvdA willen dat het grensbedrag voor het verkrij gen van een starterslening wordt verhoogd. Dat hebben de coali tiepartijen het college van B en W per brief laten weten. Momenteel ligt deze grens in Meerlo-Wanssum op 170.000 euro. In de fusiegemeenten Horst aan de Maas en Venray liggen de grensbedragen momenteel behoorlijk hoger. Om in aanmerking te komen voor de starterslening mogen in Horst aan de Maas de verwervingskosten van een woning niet hoger zijn dan 207.200 euro voor bestaande bouw en 199.800 voor nieuwbouw. In Ven- ray mag de koopsom van een woning niet meer bedragen dan 200.000 euro. Als meer starters in de gelegenheid worden gesteld om een woning te kopen, dan geeft dat ongetwijfeld een impuls aan de momenteel stagneren de woningmarkt, stellen de coalitie partijen in de brief. De lening overbrugt het verschil tussen de aankoopkosten van een woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de nor men van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). "Doel van de star- terslening is om voor huishoudens met beperkte financiële mogelijk heden de ruimte te vergroten om een woning te kopen. Deze leningen zijn de eerste drie jaren rentevrij. De hoogte van de lening bedraagt maxi maal 30.000 euro, of maximaal 25 procent van de aankoopprijs", legt raadslid Ger Verstraelen (CDA) uit. De coalitiepartijen vragen het col lege om van zijn bevoegdheid gebruik te maken en het bedrag aan te pas sen. Bij aankoop van een woning in de dorpen Meerlo, Swolgen en Tien- ray zou het grensbedrag gelijk kun nen zijn aan de huidige norm in de gemeente Horst aan de Maas, en voor de dorpen Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck aan de norm die momen teel in Venray geldt. Verder vragen de partijen aan B en W om voldoende publiciteit te geven aan de gewenste verhoging zodat potentiële gegadigden op de hoogte zijn van de wijziging. Mocht het op bezwaren stuiten dat in de gemeente Meerlo-Wanssum met twee grensbedragen wordt gewerkt, dan willen CDA, GP'94 en PvdA dat het college het grensbedrag van of Venray of Horst aan de Maas als maatstaf te neemt. 'Wij zijn van mening dat in de hui dige crisistijd ook voor gemeentebe sturen een verantwoordelijkheid is weggelegd om alles in het werk te stellen om de woningmarkt weer in beweging te krijgen', aldus de coalitie partijen in de brief. Meerlo-Wanssum Er komt een halfverhard fietspad tussen de kern van Swolgen naar het fietspad Nieuwe Baan in Tienray, dat deel uitmaakt van de populaire knooppuntenroute. Voor de aanleg trekt het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum 14.000 euro uit. De plaatselijke dorpsraad betaalt 3000 euro uit het potje dat bedoeld is voor het realiseren van projecten uit het Dorpsomgevings- programma (DOP). De DOP's zijn gefaciliteerd en deels gefinancierd door de gemeente. Het fietspad Nieuwe Baan loopt vanaf de kern Tienray richting Broek- huizenvorst en Lottum. De huidige zandweg tussen de twee dorpen is voor fietsers vrijwel onbegaanbaar en wordt niet of nauwelijks gebruikt. Met het besluit van het college gaat de wens van de dorpsraad eindelijk in vervulling. In het verleden werd deze wens al eens kenbaar gemaakt, maar vanwege bezuinigingen niet ingewil ligd. Zondag 4 oktober houdt carna valsvereniging de Vöskes voor de vijftiende maal haar jaarlijkse rommelmarkt in sport- en zalen complex 't Brugeind in Meerlo. Meer dan duizend artikelen wor den aangeboden. De Meerlose rom melmarkt staat bekend als een goed gesorteerde rommelmarkt. Alle elek trische apparaten bijvoorbeeld zijn van tevoren uitgetest. De carnavals- vereniging heeft de beschikking over drie grote zalen, waar de goederen overzichtelijk uitgestald staan. Ook dit jaar kan de bezoeker rekenen op een keur van artikelen. Om 13.00 uur gaat de zaal open voor het kopen van klei ne artikelen. Om 14.00 uur start de verkoop bij opbod, waarbij de waar devolle goederen de hamer passeren. De entree is een euro en kinderen hebben natuurlijk gratis entree. De colleges van B&W van Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas gaven op 22 september hun goedkeuring aan het Gebiedsplan Ooijen-Wanssum. Dat is tevens het startsein voor de inspraak. De gemeenten nodigen hun burgers uit om hun reactie op het gebieds- plan te geven. Dat kan schrif telijk, via internet of op twee inspraakavonden. Het gebiedsplan is een plan op hoofdlijnen dat de komende jaren nog gedetailleerder wordt uitgewerkt in onder andere bestemmingsplan nen. Daarom is de vaststelling ervan een belangrijke mijlpaal. De gemeen ten nodigen hun burgers uit om hun reactie op het gebiedsplan te geven. Inspraak is mogelijk van 8 oktober tot en met 3 november 2009. Inspreken kan via internet, door een inspraakre actie te schrijven of door uw reactie te geven op één van de twee inspraak avonden. De inspraakavonden zijn gepland op 8 oktober in de Zandhoek te Wanssum en op 22 oktober in kas teel Camping Ooijen te Broekhuizen- vorst. De avonden beginnen om 20.00 uur. Aanmelding is niet nodig. Tijdens de inspraakavond zijn de verantwoordelijke wethouder(s) aan wezig evenals een vertegenwoordi ger van de provincie. Leden van het projectbureau zijn aanwezig voor de beantwoording van inhoudelijke vragen. Het gebiedsplan beschrijft belangrijke maatregelen zoals het weer meestromen van de Oude Maas- arm bij hoogwater, de aanleg van hoogwatergeulen bij Ooijen en bij Wanssum en de aanleg van de rond weg rond Wanssum. Na een periode van onderzoek en consultatie van betrokkenen heeft het projectbu reau Ooijen-Wanssum alle maatrege len in één gebiedsplan beschreven. Het gebiedsplan is te downloaden op www.ooijen-wanssum.nl en ligt ter inzage in het gemeentehuis van Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Venray. In de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum hebben de col leges van B&W deze week een posi tief besluit genomen. Behalve bur gers moeten ook het bestuur van het Waterschap Peel en Maasvallei, de gemeenteraden, Gedeputeerde Staten en de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat zich nog over het plan bui gen. Voor meer info kunt u terecht bij het Projectbureau Ooijen-Wanssum op telefoonnummer 0478-699285. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventile ren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Een paar vragen. Werd al niet veel eerder gewaarschuwd dat de gemeen telijke financiën ontoereikend waren en deze locatie in combinatie met motorcrossactiviteiten tot proble men in kader van bestemmingsplan etc. zou leiden? Werden vanwege die waarschuwing niet een paar wet houders de laan uitgestuurd? De wet houder acht deze locatie desondanks reëel. Pas op: uit de feiten in het arti kel spreekt het tegendeel. Houdt de wethouder, belanghebbende vereni gingen, SV United voorop, niet een worst voor? Vooral volhouden tot de verkiezingen, daarna gaat men nergens meer over. Hoelang laten de leden van United zich nog schof feren door de stuurgroep die bij her haling aangeeft dat United met 550 leden niet in staat is een eigentijdse accommodatie te realiseren zonder de medewerking van MAC Wanssum? Of is het draagvlak binnen United inderdaad zo klein? Zo ja, blijft de vraag: hoe verantwoordt deze investe ring met een jaarlijkse exploitatielast van 80.000 euro wel is? De gekozen oplossing zal de financiële problemen van United alleen maar vergroten en men bereikt precies het tegenoverge stelde van wat men wilde, namelijk een sterke, duurzame en financieel krachtige sportvereniging. De uitspra ken van CDA-lijsttrekker Leon Litjens van Horst aan de Maas richting Venray is een kwestie van pure verkiezings retoriek. Waarschijnlijk weet hij niet met welke financiële risico's hij Uni ted opzadelt. Of is Horst aan de Maas bereid zowel in de investeringsfeer alsook in een gezonde exploitatie zijn deel bij te dragen? Een antwoord op deze vraag zal wel nooit verkregen worden! Leo Beterams, bezorgd lid van SV United. De dorpen Blitterswijck, Geijste- ren en Wanssum worden per 1 janu ari 2010 toegevoegd aan de gemeente Venray. Vooruitlopend op die formele samenvoeging hebben de dorpsra den de onderlinge samenwerking al opgezocht. Dat gebeurt niet alleen via deelname aan het dorpsradenoverleg, maar ook door deelname aan de web site www.dorpenvenray.nl. Net voor de zomervakantie hebben de dorps raden van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum besloten aan te sluiten bij de gezamenlijke website van de Ven- rayse dorps- en wijkraden. Vervolgens zijn de webmasters opgeleid en nu al zijn de websites gevuld en kunnen ze live gaan. Natuurlijk gebeurt dat met enig ceremonieel vertoon. De lance ring van de websites van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum vindt plaats op woensdag 30 september 2009. Het officiële sein tot lancering wordt een gezamenlijke handeling van de wethouders leefbaarheid in de huidige gemeenten Meerlo-Wanssum en Venray: Mathieu Emonts en Elly van Dijck. Overigens is ook de dorpsraad van Leunen sinds 1 juli van dit jaar toegetreden tot de gezamenlijke web site. Dat betekent dat vanaf 30 sep tember 2009 alle dorpsraden van de nieuwe gemeente Venray zijn aan gesloten bij www.dorpenvenray.nl. Het is de bedoeling dat in het laatste kwartaal van 2009 ook de plaatselijke verenigingen en organisaties van Blit- terswijck, Geijsteren en Wanssum de mogelijkheid krijgen om te worden aangesloten. De website www.dor- penvenray.nl bestaat sinds 30 novem ber 2004 en heeft sinds die dag een enorme groei doorgemaakt. Aanvan kelijk werd gestart met negen dorps raden en het dorpsradenoverleg. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Het onlangs in het leven geroepen korenproject Meerlo's Oratorium koor begint binnenkort aan zijn eer ste project, dat bestaat uit het meest geliefde kerstrepertoire bij zowel de koorzanger als het publiek. Werken van John Rutter, John Leavitt en ande re hedendaagse componisten zijn zeer geliefd bij de amateurzangers en -zangeressen. Daarnaast wordt er een unieke versie van het alom bekende 'Stille Nacht, Heilige Nacht' uitgevoerd. Dit wordt een combinatie tussen de allereerste versie (Gruber en Mohr) en een hedendaagse verras sende bewerking van dirigent/arran geur Marco Mariën, die het project muzikaal zal leiden. 'Stille Nacht, Hei lige Nacht' werd vorig jaar uitgevoerd door een ander koor: De MuziekShop- pers, waarna een opname van deze nieuwe versie werd aangeboden aan Reinier Thiesen, die inmiddels dui zenden versies van deze eeuwige klassieker aan zijn verzameling heeft weten toe te voegen. Het projectkoor zoekt nog zangers en zangeressen die vanaf half oktober tot half december op maandagavond mee willen werken aan de opluistering van een mogelijk kerstconcert en van de feestelijke hei lige mis is in de Joannnes de Doper- kerk in Meerlo op eerste kerstdag. De repetities worden ondersteund door oefenmateriaal, dat digitaal wordt aangeleverd. Zo kan iedereen op zijn of haar eigen tempo zich thuis mees ter maken van de te zingen partijen. De repetities starten op 12 oktober en vinden plaats in repetitiezaal De Speulplats aan de Mgr Jenniskens- straat te Meerlo. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van Meerlo's Oratoriumkoor, e-mailadres: mgkoor@hotmail.com of per tele foonnummer: (0478) 69 19 02 van Chris Volleberg of (0478) 69 14 30 van Ina de Schipper. Met ingang van 1 oktober 2009 concentreert de fusiegemeente Horst aan de Maas de dienstver lening van Meerlo-Wanssum op het gemeentehuis in Horst. In Meerlo-Wanssum blijft het loket bevolking, voor onder andere aangiftes en paspoorten, open tot en met 18 december 2009. Ook voor belastingzaken kan men tot die tijd nog op het gemeen tehuis terecht. Voor de overige dienstverlening maakt men een afspraak via het gemeentehuis in Horst. Dit geldt bijvoorbeeld voor vergunningen, uitkeringen en zorgaanvragen. Door een afspraak te maken kan de gemeente haar inwoners op maat van dienst zijn. Zij worden dan geholpen op het moment dat het hun uitkomt. Voordeel is dat men weet wanneer men aan de beurt is en dat men niet meer aan de balie hoeft te wachten. De afspraken zullen meestal op het gemeentehuis in Horst plaatsvinden, maar kunnen in bepaalde gevallen ook thuis of op het bedrijf gebeuren. Deze aanpak vanaf 1 oktober 2009 is een proefproject van de nieuwe gemeente na 1 januari 2010, gericht op verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening. Vanaf de fusieda tum van 1 januari 2010 moeten de inwoners van de kernen Tienray, Swol- gen en Meerlo voor alle diensten naar de fusiegemeente Horst aan de Maas. Inwoners van Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren maken dan deel uit van Venray. Het gemeentehuis van Meerlo- Wanssum is vanaf die datum gesloten voor publiek. Het loket Bevolking op het gemeentehuis van Meerlo-Wans- sum is iedere werkdag open van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Welke persoon of vereniging mag het gemeentebestuur volgens u in het zonnetje zetten? Inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum mogen kandidaten voordragen, die zich voor langere tijd en belangeloos hebben ingezet voor de gemeente en daar voor een pluim verdienen. Geselec teerde personen en/of verenigingen worden op 7 december 2009 tijdens de laatste raadsvergadering van het zelfstandige Meerlo-Wanssum geëerd. Uw voordracht inclusief een schrifte lijke motivatie kunt u tot en met 30 oktober 2009 indienen bij de gemeen te Meerlo-Wanssum. U gebruikt hier voor een kandidaatstellingsformulier dat u kunt downloaden van de web site van de gemeente www.meerlo- wanssum.nl. Hier vindt u ook meer informatie over de selectiecriteria en de verdere procedure. Door het opheffen van de gemeen te Meerlo-Wanssum per 1 januari 2010, komt er ook een eind aan ruim vijftien jaar Platform Gehandicap ten Meerlo-Wanssum. Op vrijdag 16 oktober worden mensen met een beperking uit de gemeente Meerlo- Wanssum voor een gezellige middag verwacht in zaal Wilhelmina in Swol- gen, van 14.00 tot 17.00 uur. Ook hun partner, vriend of begeleider is welkom. Er zijn tijdens deze bijeen komst onder het genot van een hapje en een drankje optredens van het duo Um UM en troubadour Peter van de Water. Voor meer informatie: platform- gehandicapten.meerlo@hetnet.nl of telefoon 0478-691662. EHBO: Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www. synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30 12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschappelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouwwerk of de Vrijwilligerscentrale.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13