Prijswinnaar actie Kapsalon Leo Nooijen Italiaanse sfeer aan Julianasingel STELT ZICH VOOR f: www. pptween l Met plezier wonen in Venray PI Laat Tesco spreken! Buitenschoolse opvang in Ysselsteyn Kletske Extra prijs kermisloterij Ingezonden PEEL EN MAAS Donderdag 17 september 2009 - Pagina 9 Liesbeth Grootendorst is de derde prijswinnaar van de make- overactie van kapsalon Leo Nooij en. Liesbeth kreeg onlangs de prijs overhandigd door een van de medewerkers van de kapsalon.. Tijdens de herinrichting van het Henseniusplein maken alle klan ten maandelijks kans op deze prijs. Het enige wat ze moeten doen is een bezoek brengen aan de kapsa lon aan het Henseniusplein. Ristorante Botticelli open .4 Wij zijn een nieuwe, onafhankelijke, lokale politieke partij. PP2 is plaatselijk. Wij staan dichtbij de mensen. PP2 is progressief. Wij zijn vernieuwend. PP2 is in het kwadraat, omdat we meer zijn dan een optelsom van twee oude lokale partijen. GroenLinks en D66 ondersteunen ons. Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl PEEL EN MAAS "Shop till you drop, is een inzending die we meerdere malen binnenkregen. Tim Branje was een van de inzenders en hij krijgt namens Venray Centraal een leuke attentie. Tesco, het kunstwerk dat al heel wat reacties heeft losge maakt, spreekt dus opnieuw. Ook afgelopen week kwamen tal van reacties binnen. Het idee komt van de ondernemersvereniging Venray Centraal. "Je kunt en mag over het kunstwerk zeggen wat je wilt. Maar we kunnen het kunst werk ook zelf wat laten zeggen", Boete jagers Bij een gezamenlijke controle van het regionaal milieuteam van de politie Brabant Noord en de Algemene Inspectiedienst (AID), donderdagavond rond 21.00 uur aan het Maarsven en omgeving in Vierlingsbeek, werd van drie jagers hun jachtakte ingenomen. De mannen (48 en 72 jaar uit de gemeente Boxmeer en 67 jaar uit Venray) werden betrapt toen ze, bij een sloot tussen een akker en een weiland, ruim na de toege stane tijd op eenden aan het jagen waren. Het is namelijk voor deze jachtaktehouders slechts toege staan te jagen tot maximaal een half uur na zonsondergang. De politie en AID waren in actie geko men na meerdere klachten uit de omgeving over de illegale jacht- praktijken. Bij de mannen wer den totaal drie jachtgeweren, drie dozen hagelpatronen en dertien wilde eenden in beslag genomen. Tegen het drietal is proces-verbaal opgemaakt. stelt Maja Kateman-van Opbergen, bestuurslid van Venray Centraal. Samen met Peel en Maas en vooral u als lezer wil Venray Cen traal Tesco aan de praat krijgen. U kunt via de mail een mooie, leuke, toepasselijke, uitdagende, flauwe kreet of zin verzinnen die de komende weken bij Tesco in de mond wordt gelegd. Laat uw fantasie spreken en maak kans op een leuke attentie. U kunt uw reactie mailen naar info@venraycentraal.nl PLUS goedkoopste spellenwinkel Bij PLUS Supermarkt kan men sinds 7 september sparen voor populaire gezelschapsspellen zoals Monopoly, Risk en Dokter Bibber. Het gaat om een langduri ge actie van maar liefst elf weken, die loopt tot de feestdagen. Het actiemechanisme is simpel. Bij besteding van elke 10 euro aan boodschappen krijgt de klant een spelzegel. Een spaarkaart is vol met 50 spelzegels. Met één of twee volle spaarkaarten en een bijbetaling van slechts 5 euro kan men uit meerdere originele spellen kiezen bij PLUS. Er zijn in totaal tien spellen: Jenga, Twis ter, Vier op een rij, Dokter Bibber, Cluedo, Onderuit, Mikado, Mono poly (wereldeditie), Trivial Pursuit en Risk. Er zijn wekelijks extra actiepakkers geselecteerd waarbij men een extra Spelzegel ontvangt (gratis). Dus pak die kans. Ga niet langs start maar ga snel naar PLUS. Na de nodige voorbereidin gen is in Ysselsteyn de nieuwe buitenschoolse opvang Bso Het 100 Bunderbos gestart. Om de openstelling mogelijk te maken, is een creatieve oplossing bedacht voor een huisvestingsprobleem. Sinds november 2002 biedt kin derdagverblijf Poeh-beer in Yssel- steyn kinderopvang aan voor kin deren van 0 tot 4 jaar. De laatste twee jaar ontving de organisatie steeds vaker geluiden van ouders die aangaven dat zij met een pro bleem geconfronteerd worden op het moment dat hun kinderen naar de basisschool gaan. Monique Arts-Brouwers, oprichtster van kin derdagverblijf Poeh-beer, verklaart dit als volgt: "Wij vangen kinderen op vanaf het moment dat zij tien weken oud zijn, totdat ze naar de basisschool gaan. Met onze ope ningstijden van 7.30 tot 18.00 uur hebben ouders alle mogelijk heden om de dag in te vullen op de manier die zij willen. Zo kun nen beide ouders een balans zoe- Italiaanser kan het niet. Een espressobar, een ijssalon en een fraai Italiaans restaurant. Een inrichting die de Italiaan se sfeer uitademt. Dat is Risto- rante Botticelli, dat deze week zijn deuren aan de Julianasin- gel opende. Alles oer-Italiaans? Nee niet alles. Hoewel de meeste medewer kers uit de Italiaanse provincie Calabrië komen, heeft de Venrayse Judith Hendriks de dagelijkse lei ding over het restaurant. Judith kwam in contact met Giovanni Giorgi en Guiseppe Marando. Dit tweetal heeft een Ita liaans restaurant in Kevelaer. Het restaurant in Kevelaer trekt ont zettend veel gasten uit Venray en omgeving. Toen hen bekend werd dat in Venray een kwalitatief goed Italiaans restaurant ontbrak, was het idee snel geboren. De afgelopen maanden is hard gewerkt om het restaurant vorm te geven. Een heuse Italiaanse architect werd in de hand geno- Geen bladkorven Ieder jaar kijk ik weer uit naar het voorjaar. Ik geniet van de mooie, jonge, groene bladeren die weer aan de bomen verschijnen. Wanneer ik in de tuin vertoef, kijk ik uit op die prachtige bomen waarvan de stammen bedekt zijn met mooie groene klimopplanten. Behalve dit jaar. Wat is er aan de hand? Welnu, vroeg in het voor jaar heeft de gemeente Venray gemeend om de klimop vlak boven de grond af te knippen. Dat zou beter voor de bomen zijn? Wat er dan gebeurt, laat zich wel raden. De groene bladeren van deze plant veranderen van kleur en worden bruin. Met andere woorden: ze sterven af. Dat dit niet fraai uitziet, moge duidelijk zijn. Maar ook kenmerkend voor afstervende bladeren is, dat ze dan beginnen los te laten. De westen wind zorgt er vervolgens voor dat de bladeren zich netjes bij mij op het gazon nestelen. Het hele jaar herfst dus. Wanneer je het gazon gemaaid hebt en alle bladeren zijn Drukwerk? www.vandenmunckhof.nl ken tussen werk en privé die zij als prettig ervaren. Na vier jaar, op het moment dat hun kind naar de basisschool gaat, krijgen de ouders met de schooltijden te maken. De basisschool begint pas om 8.30 uur en is al een stuk eerder uit, met als gevolg dat de ouders een oplossing moeten zoeken voor de opvang buiten deze tijden. Tot op heden waren ouders hierdoor al snel gedwongen om minder te gaan werken, of bij familie of vrienden aan te kloppen voor opvang van hun kinderen." Omdat het niet altijd gemakke lijk is om in de eigen omgeving structurele opvang te regelen, ver zochten ouders steeds vaker kin derdagverblijf Poeh-beer om een bso te starten. Echter, doordat een passende locatie ontbrak, was het eerder niet mogelijk om ook daad werkelijk een bso te starten. Voor dit probleem heeft de organisa tie nu een oplossing gevonden. Gemeenschapshuis De Smelehof in Ysselsteyn was bereid om de ruimte die in gebruik is als peuter- men. De inrichting is grotendeels gerealiseerd met Italiaanse materi alen en is een en al Italië. Wie binnenkomt kan aan bar een espresso bestellen en, zoals dat in Zuid-Europa gebruikelijk is, staande nuttigen. Wie Italië zegt, zegt ook ijs! Italiaans ijs zoals alleen Italianen dat maken. Daarvoor kunt u bij Ristorante Botticelli, overigens vernoemd naar de vermaarde schilder, terecht. Zowel binnen als buiten, want passanten kun nen aan het ijsloket terecht. Bin nen in de ijssalon kan men terecht voor fraaie ijscoupes die als ware kunstwerken worden opgemaakt. Het ijs wordt op speciale wijze vervaardigd in wat de eigenaren het 'eislabor' noemen. Wie Italië zegt, zegt ook pizza. Ristorante Botticelli is uitgerust met een authentieke Italiaanse steenoven, opgebouwd in het res taurant. "Daar zijn we heel trots op", zegt Judith Hendriks. "Ook onze kok is zeer in zijn nopjes opgeruimd, zie je daar na enkele uren niets meer van, en dan kan het bladruimen opnieuw begin nen. De groene afvalcontainer zetten we dan maar een keer extra langs de straat. Maar wat lees ik in de Peel en Maas van vorige week? De gemeen te is van plan om geen bladkorven meer langs de weg te plaatsen. Nu de "echte" herfst eraan komt, kun nen we ook de bladeren van de eiken en berken, die overigens op de gemeentegrond staan en die eveneens door de westenwind worden aangevoerd, niet meer kwijt. Of moeten we die ook in de groene container deponeren? Dat gaat niet lukken, want deze container wordt slechts eenmaal per twee weken geledigd. En dan praten we nog niet eens over de kosten die daarmee gepaard gaan en dus voor eigen rekening zijn. Wanneer ik dan in de Peel en Maas lees dat nogal wat lokale partijen tegen het afschaffen van de bladkorven zijn en waarvoor ook goede argumenten worden aangedragen, dan hoop ik maar één ding: gemeente Venray (wet houder Van der Broeck), herzie uw beslissing en plaats gewoon die korven! Hans Arts speelzaal in gebruik te verhuren voor de nieuwe bso. Vervolgens zijn er met het bestuur en de leid sters van peuterspeelzaal De Cali- mero's afspraken gemaakt over het gemeenschappelijk gebruik van deze ruimte. "Dankzij deze prettige samenwerking is er een mogelijkheid gevonden om ook in een relatief kleine kern als Yssel- steyn buitenschoolse opvang te realiseren. We zijn er blij mee ook ouders van kinderen op de basis school de mogelijkheid te kunnen bieden om gebruik te maken van professionele kinderopvang. Met deze Bso is er nu in Ysselsteyn een volledig aanbod kinderopvang voor alle kinderen van 0 tot 12 jaar. Dat geeft ouders de mogelijkheid om de opvang van hun kinderen zo in te richten dat deze precies aan sluit bij hun wensen en per soonlijke situatie", aldus Monique Arts-Brouwers. Nadere informatie: Kinderdagverblijf Poeh-beer Bso Het 100 Bunderbos, Lovinckplein 12, 5813 CC Ysselsteyn Telefoon: (0478) 569706 (tijdens kantoor uren). met deze bijzondere oven." Bij Botticelli kan men terecht om pizza's te halen of te laten brengen, maar niets is mooier dan een pizza, een antipasti, Itali aans hoofdgerecht, salade, noem maar op te nuttigen in het fraaie restaurant. "Het restaurant biedt plaats aan negentig mensen. Wij presenteren een brede kaart met voor elk wat wils, ook vegetarisch. Daarnaast is het restaurant ook geschikt voor partijen en zelfs kin derfeestjes." Naast een voortreffe lijke keuken voert Ristorante Bot ticelli een mooie wijnkaart met, naast goede gangbare wijnen, ook een aantal echte Italiaanse top pers. Ristorante Botticelli is dage lijks geopend vanaf 10.00 uur, dus ook voor een lunch bent u hier aan het goede adres. Ristorante Botticelli is gevestigd aan de Julianasingel 33, 5802 AT Venray. Voor meer informatie tel: 0478-513562, www.ristorante-bot- ticelli.nl of info@ristorante-botti- celli.nl Bewoner Kempweg krijgt planschade vergoeding Een bewoner van de Kemp- weg heeft met succes een planschadeclaim ingediend bij de gemeente Venray. De bewo ner stelde dat zijn woning, als gevolg van het project Gou den Leeuw, in waarde zou zijn gedaald. Een onafhankelijk adviesbureau heeft de claim onderzocht. Uit dat onderzoek blijkt dat een waardevermindering van 5000 euro kan worden teruggevoerd op aspecten van woongenot. Door het hoge gebouw ontstaat met name een vermindering van de visuele privacy. De woning ligt op 50 meter afstand van de woonto ren. De bewoner krijgt naast de 5000 euro een rentevergoeding en een door hem betaald drempelbedrag van 300 euro door de gemeente op zijn rekening gestort. Volgens wethouder Teunissen zijn, voor zover hem bekend, geen andere claims bij de gemeente ingediend. Of er claims binnenko men valt niet te zeggen, maar het wordt ook niet uitgesloten. In de planvorming is wel een budget opgenomen voor het uitkeren van eventuele planschade. niet ontvangen? Bel 582877! Cursus ontspanning en meditatie Op donderdagavond 24 sep tember gaat weer een cursus 'Ont spanning en Meditatie' van start. De cursus wordt in een kleine groep gehouden. U kunt zich tot 21 september aanmelden. In de cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen, ademoefenin- gen, meditatieve bewegingsoefe ningen en mantra's afkomstig uit Tibetaanse (yoga en meditatie) en Westerse (biorelease) scholen. De oefeningen helen lichaam en geest en brengen hun energieën samen zodat ze kalm en soepel kunnen functioneren. Het accent in de cursus ligt op stilte en meditatie. Het doel van de oefeningen is het ontwikkelen van gewaarzijn door middel van ontspanning. Je leert gevoelens tijd, ruimte en aandacht te geven. De oefeningen brengen een inner lijke massage op gang. Lichaam, adem en geest ontspannen zich en de energie kan weer vrij stromen. Nieuwe keuzemogelijkheden ont staan en geleidelijk komt er meer plaats voor vreugde en lichtheid in het dagelijkse leven. De groep is een mix van begin nende en al langer oefenende deelnemers. Wanneer je nieuw bent is het oefenen meer gericht op ontspannen en nieuwsgie rig worden naar wat er precies in je gebeurt. Je ontwikkelt ver trouwen in je lichaam en in je natuurlijkheid. Wanneer je langer oefent, raak je diepere lagen van energie en gevoelens aan. Je leert te luisteren naar de subtiele bood schappen van het lichaam zodat je blokkades kunt ontdekken en loslaten. De cursus wordt gegeven op Koningskaars 24 in Venray. Van 24 september t/m 17 december zijn er 12 donderdagavonden van 19.45 tot 21.30uur. Voor inlichtin gen en aanmelding: Jan Houwen 0478-587364 of www.dorje.nl. Oranje Fonds reikt buurtcadeau uit Het Oranje Fonds, het groot ste fonds op sociaal gebied, verraste Stichting Jeugdcen trum De Springplank met het Oranje Fonds Buurtcadeau ter waarde van 3.000 euro. Dit is het eerste buurtcadeau dat het Oranje Fonds uitreikt in Venray. In buurten waar de straatprijs van de Nationale Postcode Loterij valt, verblijdt het Oranje Fonds een organi satie met het buurtcadeau. Zo hebben ook alle omwonenden langdurig profijt van de prijs. Buurten zijn de haarvaten van de samenleving. Lokale organisa ties waarbij buurtbewoners elkaar ontmoeten zijn van grote waarde voor de samenhang en veiligheid van Nederland. Vandaar dat het Oranje Fonds extra wil investeren in de buurt. Het fonds doet dit op allerlei manieren. Het is betrokken bij Burendag en investeert in acti viteiten en accommodaties. Daar naast verrast het Oranje Fonds in de buurten waar de straatprijs valt, een lokale organisatie met het Oranje Fonds Buurtcadeau. Binnen de doelstelling van deze organisatie krijgen zij 3.000 euro te besteden. In Venray zijn ze erg blij met het buurtcadeau. "Wij gaan het geld besteden aan een basket op het speelveld naast ons clubgebouw', aldus Will Hoezen, secretaris van De Springplank. "Ook zullen wij een afdak aan ons gebouw plaat sen, dat gebruikt kan worden bij buitenactiviteiten. Dit bestedings plan is in overleg met de wijkraad tot stand gekomen." De Venrayse makelaars zijn dinsdag gestart met een ludie ke actie onder het motto 'Ik woon met veel plezier in de nieuwe gemeente Venray'. Aan het college van B en W wer den T-shirts uitgedeeld en de eerste poster van deze ludieke actie overhandigd. "We willen het wonen in Ven- ray, het nieuwe Venray van 2010, bij de mensen gaan promoten. Dat doen we via deze posteractie", vertelt Huub Janssen namens de Venrayse makelaars. In het weekeinde van 24 en 25 oktober worden deze posters in het centrum van Venray uitge deeld. Dat gebeurt door de make- laars met enkele leden van het college. De bedoeling is dat de mensen deze poster thuis achter het raam hangen. Elke week in november zal een fotograaf een woning met poster fotograferen. Deze foto wordt gepubliceerd in het nieuwsblad Peel en Maas. Voor de desbetreffende bewoner heb ben de makelaars een mooie prijs beschikbaar gesteld. De eerste poster werd dinsdag aan het college overhandigd. Bur gemeester Waals en wethouder Teunissen, die wonen in zijn por tefeuille heeft, sprongen meteen op de actie in door de poster bij de voordeur van het gemeente huis op te hangen. Mijn vader zaliger kon het zich nog herinneren: hoe hij - in de jaren dertig - als kind op een dag terugkwam van school en er thuis elektrisch licht bleek te zijn aangelegd. Je draaide aan die zwarte knop en - o wonder - er was licht. Een wonder? Nou ja, wij vin den elektriciteit zo gewoon dat we ons een leven zonder niet meer zouden kunnen inden ken. Een tijdje geleden viel de stroom in een deel van Venray uit. Ook in de pastorie was dat het geval. Het duurde niet lang: één, twee uur hooguit. Maar het was genoeg om een heerlijk besef van rust te krijgen: geen computer die 'pling plong' meldt dat er weer mails zijn die op antwoord wachten en geen tirannieke telefoon die - trr- rring - alleen al door zijn geluid alle aandacht voor zich opeist. Gewoon rust, omdat de stekker er uitlag. De mogelijkheden die de moderne techniek ons biedt, jagen ons ook op. Rust wordt daardoor schaars. Zo schaars zelfs dat het weer heel gewild wordt. Plekken die garant staan voor rust, zoals kloosters, hebben hun gastenverblijf al maanden tevoren volgeboekt door mensen die op zoek zijn naar een plek waar de stekker er even uitligt. Even weg van werk en wereld. De kerk is ook zo'n plaats om even alleen te zijn in de rust waar Jezus ons toe uitnodigt. De druk van buiten valt even weg, zodat we weer tot onszelf kunnen komen. Even de stekker eruit.Er zijn collega's die zich afvragen waarom mensen in de kerk toch zover uit elkaar gaan zitten of liefst achteraan in een bank schuiven. Misschien dat het daar wel mee van doen heeft, met een moment van rust zoeken en ervaren. Even niemand die iets van je moet, een uur om tot jezelf te komen. Je hoeft niet te onthou den wat er gebeden of gezongen wordt, of welke misdienaar een looping maakte met het wierook vat of zelfs niet waar de preek over ging. Het is een plek, een tijd, een uur om gewoon te ervaren dat we er mogen zijn, dat het ons goed doet om Christus' vrede in te ademen. Augustinus zei het tref fend: "Onrustig is ons hart, tot het rust vindt bij U." In een wereld die ons onrustig maakt, mag de kerk de plek zijn om tot rust te komen. Even de stekker eruit op een plek waar we ons veilig weten. Tussen anderen in, je toch even alleen weten met de Heer, die ons zijn rust en vrede wil geven opdat we daarmee het leven weer in kun nen en aankunnen. Deken Smeets, Venray. Reisbureau Vice Versa heeft een extra prijs beschikbaar gesteld voor diegenen die tijdens de trek king van de kermisloterij achter het net gevist hebben. De geluk- kige winnares van een prachtige koffer is Marij Bexkens. Onlangs werd deze prijs aan haar door Maja Kateman-van Opbergen van Vice Versa overhandigd. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. "SHOP TILL YOU DROP!" Cheque 125,- vrijdag tussen 9.00-17.00 uur vyt-V'

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9