Rene en Cindy eigenaar T For Telecom Bjorn wint Bikepointer Open dag 't Hofse Veld /N Zumba Burgemeester wint fiets 9 centraal! a mm Open huis De Peel Informatie over Parc Velt L KflREL DEKKERS Bike, TWEEWIELERS ftaaH m Ingezonden PEEL EN MAAS Donderdag 10 september 2009 - Pagina 9 Sinds 3 augustus zijn René Kivits en zijn partner Cindy Schoenma kers samen eigenaar van de T For Telecomvestiging in De Bleek. De telecomwinkel is al tien jaar gevestigd in Venray, eerst als Primafoon, later als Tell Me en sinds 2005 als T For Telecom. T For Telecom heeft 300 winkels in Nederland. De Venrayse vestiging telt drie fulltimers en twee part timemedewerkers. Bij T For Tele com is alles verkrijgbaar op het gebied van telefoon, aansluitingen, internet en tal van accessoires. Het bedrijf richt zich zowel op de particuliere als zakelijke markt. René Kivits is al enkele jaren fran chisenemer van de Venrayse vesti ging en sinds kort is zijn partner Cindy ook toegetreden tot het bedrijf. Het winkelend publiek zal haar ongetwijfeld herkennen als verkoopster bij Camps juwelier. Cindy volgt momenteel een trai ningsprogramma om voldoende vakkennis op te doen. Vorige week woensdag vond de prijsuitreiking plaats van de prijs vraag uit de Blz. zomerfolder. Klan ten van de Blz.-boekhandel Van den Munckhof maakten onder andere kans op het boek Klassieke fietsrondjes Bikepointer. Bjorn Gijsberts was, met landelijk een derde plaats, winnaar van dit pak ket. Blz. is een samenwerkings verband van ruim 80 zelfstandige boekhandels. Boekhandel van den Munckhof in de Hofstraat is bij deze organisatie aangesloten. Op 12 september opent de praktijk voor fysiotherapie 't Hofse Veld van 11.00 uur tot 15.00 uur haar deuren voor iedereen die de praktijk wil bekijken, of kennis wil maken met de fysiotherapeuten en hun werk. De dag zal ook een actief karakter hebben middels diverse workshops van de verschillende cursussen die er gegeven worden. De praktijk bestaat uit een samen werkingsverband van Wilma van Osch en Bart Zwiers. Daarnaast bestaat het team uit Melissa Ger ritsen Leonie Heynen en Mar lies Wilmsen (administratief medewerkster). Het samenwer kingsverband van Wilma en Bart dateert uit 1998, toen nog geves tigd in de St. Vitusstraat in Well en Rijksweg-Zuid in Wellerlooi. Na enkele verhuizingen is de praktijk neergestreken aan de Kasteellaan 17 in Well, beter bekend als huis artsenpraktijk 'de Grote Schuur'. Daar bevindt zich nu hun praktijk op de eerste etage. "De keuze om te verhuizen naar deze locatie was snel gemaakt", aldus Wilma en Bart. "Het betreft hier een locatie die meer mogelijkheden geeft om te werken met oefengroepen en om medische trainingstherapie/ fysio-fitness op te zetten. Verder kan op deze manier de samenwer king met de huisartsenpraktijk nog meer gestalte krijgen." Momenteel worden naast het fysio-en manueeltherapeutische werk cursussen Pilates, ontspan ningsoefeningen, en medische trainingstherapie gegeven. Het is de bedoeling om in oktober een groep voor reumapatiënten en patiënten met vaatlijden op te starten. Verder wordt er een zogeheten 'lage rug beweegpro- gramma' opgezet. Tijden de open dag kan iedereen dus zien wat er al gebeurt binnen de praktijk en wat de nieuwe ontwikkelingen zijn. Wilma en Bart geven aan het belangrijk te vinden dat de praktijk een laagdrempelig karakter heeft, waarin de patient zich op zijn gemak voelt en serieus genomen wordt. Om dit te bereiken wordt er getraind in kleine groepen. Elke groep heeft zijn eigen fysiothera peut. Hierdoor is er sprake van kwalitatief voldoende individuele aandacht en het overzicht door de fysiotherapeut blijft gewaarborgd. Op deze manier kunt u veilig trai nen en desgewenst de hulp van de fysiotherapeut inschakelen. Ook zorgt de fysiotherapeut ervoor dat uw individuele programma op tijd wordt aangepast, zodat u effectief blijft trainen. De praktijk kent diverse specificaties zoals manuele therapie, Oedeemthera pie, McKenzie therapie, Mulligan, (medical) taping, centraal neuro logische aandoeningen, sportgere- lateerde klachten, bekkenbodem- therapie en perifeer vaatlijden. Tijdens de open dag kunt u onder genot van een hapje en/of drankje kennismaken met de prak tijk en diverse workshops zoals Perfect Pilates (11.30 uur), Lage rug beweegprogramma (11.45 uur), bewegen met reuma (14.00 uur) en ontspanningsoefeningen (14.15 uur). 't Hofse Veld is geves tigd aan de Kasteellaan 17 te Well. Een bijzondere geboorte op een bijzondere dag: 9 september 2009 (9-9-9). 's Nachts om 4.10 uur zijn Noor, Sien en Cato Basten gebo ren! De gelukkige papa en mama van de drieling zijn Harm en Linda Basten. De drie dames hebben ook twee trotse grote zussen: Vera en Saar. Noor weegt 2120 gram, Cato 2221 gram en Sien 1960 gram. De trotse vader meldde, nogal onder de indruk van de hele gebeurte nis in het ziekenhuis rondom de bevalling van de drieling: "Wat een teamprestatie en cool hoe artsen dit allemaal kunnen." De meiden maken het goed. De foto's zijn door de trotse papa met de mobiele telefoon gemaakt. Jorianne Janssen, van het alom bekende danscentrum in Venray, is afgelopen week naar Orlando in Florida geweest voor het behalen van de classificatie officieel zum- bakids- en goldinstructor.Als enige in de wijde regio beschikt dans centrum Janssen momenteel over deze classificatie. Voor Jorianne een overweldigende ervaring, ze was de jongste van de 2500 deel nemers uit de hele wereld. Tijdens deze conventie heeft ze zich ook kandidaat kunnen stellen voor Zumbatomic ZES. Dit houdt in dat ze in de Benelux mensen kan gaan opleiden voor het certi ficaat Zumbatomic (Kids). Gedu rende het vijfdaagse gebeuren werd tevens een zumbamarathon gehouden, waar iedereen gedu rende drie uur in beweging was. Mensen die nu al zumba doen, weten wat dit inhoudt voor vijftig minuten, dus laat staan voor drie uur. Jorianne kwam moe maar vol daan terug, met heel veel nieuwe inspiratie waarvan men zeker tijdens de lessen het nodige zal gaan ervaren. Danscentrum Jans sen heeft ook als enige in de regio zeven dagen per week deze les sen, zodat u altijd een les vindt die bij u past, zowel 's morgens als 's avonds. Vanaf 1 oktober wordt er zumba gold gegeven. Dit is voor degenen die graag aan zumba doen, maar niet willen springen en wat meer aangepaste bewegin gen willen maken. Informeer naar de tijden. Programma EVA Op zondag 13 september viert moedercentrum EVA de opening van een nieuw seizoen. Tijdens deze middag wordt het nieuwe activiteitenprogramma voor het seizoen 2009-2010 gepresenteerd. Aanvang: 14.00 uur. De toegang is gratis. Er is gelegenheid om ken nis te maken met de mensen die een workshop of lezing verzorgen in het nieuwe seizoen. Er wordt een voordracht verzorgd en er is muziek. Voor een hapje en drankje wordt gezorgd. Het nieuwe pro grammaboekje staat boordevol informatie over wat het moeder centrum doet en welke activi teiten in het nieuwe seizoen te verwachten zijn. Het gevarieerde programma bestaat onder meer uit de workshops bloemschik ken, fietstechniek, buikdansen, schminken en nog veel meer. Alle workshops worden verzorgd door vrouwen. EVA is voor alle vrouwen, autochtoon en alloch toon uit de gemeente Venray en omgeving. In het centrum kunnen vrouwen activiteiten organiseren of er aan deelnemen. Het moeder centrum kent geen lidmaatschap. Elke vrouw kan vrijblijvend bin nenlopen. Sinds de oprichting in 2006 hebben al veel vrouwen de weg naar het moedercentrum gevonden. Om taal- of computer lessen te volgen, voor deelname aan activiteiten, voor ontmoeting en gesprekken tijdens de open inloop of om zelf actief te zijn als vrijwilliger. Seniorservice De vakanties zijn voorbij, en dus is er weer volop bedrijvigheid aan de Prins Bernardstraat 12a in Venray. Naast de 35 verschillende activiteiten van voorgaande jaren, heeft Seniorservice Gilde Venray dit seizoen twee gloednieuwe dis ciplines aan zijn programma toe gevoegd: patchwork en quilten. Onder leiding van Greet Bonte en Pauline Winants worden aller lei soorten en kleuren lapjesstof verwerkt tot een warme deken, babysprei of wandkleding. Ook tassen en jassen worden ervan vervaardigd. Ook is nieuw het werken met kralen. Adrie Kock is erg bedreven in het maken van sieraden en met kralen bestaande kleding opfleuren. Ook kralen in bloem- kerst- of paasstukjes komen aan bod. Belangstellenden kunnen zich voor meer informatie wenden tot Seniorservice Venray, Prins Bernardstraat 12a, telefoon nummer 0478-512139, of kijken op de website www.seniorservic- evenray.nl, email: sen-ser@home. nl. Bij het stoelenmatten en hout snijwerk plus houtmodelbouw zijn ook nog enkele plekken vrij. Kinderproject Guatemala Het kinderproject van Los Ninos 'Semilla de esparanza y amor' in San Mateo Guatemala kan uiteindelijk een donatie van 7.300 Euro verwachten. Dit fantas tische bedrag, met name voor de opbouw van de school, zal volgen de week door Alda Haegens en Jan Hendriks worden meegenomen. Voor Alda en Jan is het de droo- minvulling van hun huwelijksreis. Op woensdag 09-09-2009 zijn zij getrouwd Met deze donaties kun nen zij alle door de school in San Mateo gewenste en noodzakelijke verbeteringen en aanvullingen ter plekke realiseren. Omdat er veel meer donaties zijn binnengeko men dan de begroting van 'Semilla de esparanza y amor' aangaf, heb ben Alda en Jan al een project van uit Venray kunnen realiseren. De stichting Los Ninos werd in Gua temala geconfronteerd met een familie, waar zojuist het zevende jongetje was geboren, na zeven maanden zwangerschap. Deze mensen hadden nog geen deken tje om dit kleine kindje warm te houden en leefden onder golf kartonnen platen in de modder, aangezien het regenseizoen was begonnen. Vanuit Venray is 1100 euro overgemaakt voor de bouw van een klein stenen huis, zodat de familie in ieder geval droog kan wonen. Ondertussen is dit huis al gereed en kan de familie erin wonen. Door de stichting Los Ninos zijn Alda en Jan bijna dage lijks op de hoogte gehouden van de vorderingen van de bouw en zij zullen op maandag 14 septem ber met eigen ogen de officiële opening van deze woning mogen meemaken. Het verbeteren van de woon- en leefomstandigheden van de arme bevolking in San Mateo is naast het verzorgen van een schoolopleiding een van de andere speerpunten van de stich ting Los Ninos. Alda en Jan had den in hun stoutste dromen niet verwacht dat zij, middels de vele donaties, ook daar al een bijdra ge aan zouden kunnen leveren. Natuurlijk realiseren Alda en Jan zich terdege dat een en ander niet mogelijk zou zijn geweest als er niet ontzettend veel mensen dit kinderproject gesteund hadden. Ze denken daarbij vooral aan de grote bijdrage van Share4More, de opbrengst van de 'dag van de fooi', de verkoop van kunstwerkjes op OBS De Landweert, de verkoop van de boeken, de fooienpotjes die maanden lang bij medisch-fitness- centrum De Keyzer, bij babyspe ciaalzaak Little Kids en bij de huiskapster Ylva gestaan hebben. Informatie: aldahaegens@home. nl, telefoonnummer 06-10292205. Alda en Jan zijn tijdens hun reis te volgen op Aldajan.waarbenjij.nu. Het was allemaal mooi gere geld afgelopen zaterdag. In het kader van de de Duchenne Heroes, een mountainbike- tocht van zeven dagen door vier landen, was door een aan tal leden van De Mudhunters een loterij georganiseerd. Bij de trekking zou burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wans- sum aanwezig zijn. Dan zou de trekking eerlijk verlopen. Laat nu uitgerekend Joep Hahn met de hoofdprijs, een fraaie fiets, aan de haal gaan. Heeft hij na 1 januari in ieder geval een hobby erbij. Vijf leden van De Mudhunters besloten begin dit jaar mee te doen met Duchenne Heroes, een zware mountainbiketocht waar van de opbrengst naar het goede doel gaat. Vier van hen, Pedro van Vegchel en MichelVerstappen uit Oostrum, Marcel van de Vorst uit Venray en Rob Krebbers uit Wanssum, gaan 13 september in Luxemburg van start. De vijfde, Ruud Verhaegh, is onlangs vader geworden en heeft op het laatste moment verstek moeten laten gaan. De loterij kende een opbrengst van 3250 euro. Naast de fiets, een Batavus mountainbike beschik baar gesteld door Dekkers Twee- wielers, waren er nog diverse andere prijzen. De overige prijzen vielen op de volgende lotnum mers: fitnessapparaat Joy Sport nr. 0650; CO2 pomp nr. 1153; Co2 pomp 0486; handpomp nr. 1284; gereedschapset nr. 0470 en een reparatieset nr. 0348. Prijswin naars kunnen zich melden bij Dek kers Tweewielers of Rob Krebbers (telefoonnummer 533183). Job Smits vierde woensdag 9 september 2009 zijn negende verjaardag. Job woont aan de Put- tenweg in Ysselsteyn en houdt van voetbal, autosport, compute- ren en, net zoals zijn vader, geniet hij van het rijden op een quad. Op dag negen van de negende maand in 2009 werd hij negen jaar. Lize Wolters is een vlotte en gezellige meid uit Oirlo. Ze zit in groep 6 van basisschool Maria en als hobby doet ze aan korfbal. Ze is geboren op een erg warme dag op 9 september 2000. Nu, negen jaar later, is ze zich er wel van bewust dat het heel bijzonder is dat ze op dag negen van de negende maand in 2009 negen jaar is geworden. Op de foto staat ze tussen broer Dirk en zusje Mette in. Deze foto is genomen tijdens de vakantie op Texel in augustus dit jaar. De geleide wapens maken dit jaar 50 jaar deel uit van de Koninklijke Luchtmacht. Dit wordt op zaterdag 19 septem ber gevierd met een open huis op luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel. De poorten zijn die dag geopend voor iedereen die een kijkje wil nemen in de wereld van de geleide wapens. Het open huis wordt georga niseerd door de Groep Geleide Wapens die tevens haar derde lus trum viert op luchtmachtbasis De Peel. Gedurende de dag kunnen bezoekers diverse grondgebon den luchtverdedigingssystemen van Defensie bekijken waaronder het Patriot- en Nasamssysteem. Verder worden demonstraties gegeven door de rijschool en het bureau militaire sport. Naast een staticshow vinden gedurende de middag diverse vliegdemonstra- ties plaats, waaronder van de F- 16 Solo Display. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in een baan bij de Koninklijke Luchtmacht, is een speciale wervingstent inge richt. In deze tent kunnen jon geren informatie krijgen over de diverse carrièremogelijkheden. De drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt tijdens de dag op het terrein tweemaal een optreden. Om 15.00 uur staat een spetterend optreden van zangeres Do op het programma. Bezoekers met auto worden door middel van borden naar par keerplaatsen in de omgeving van de basis geleid. Mensen die reizen met het openbaar vervoer kunnen gebruikmaken van gratis pendel bussen die van NS-station Deurne en Venray vertrekken. De bussen rijden elk half uur van 09.30 uur t/m 17.00 uur. Het open huis is voor iedereen vrij toegankelijk en duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met staf voorlichting Groep Geleide Wapens, telefoonnummer 0493 59 80 45. Voor klachten kan eveneens worden gebeld met het gratis tele foonnummer 0800 022 60 33. Donderdagavond bij Rabobank De nieuwbouw in Veltum vordert gestaag. Nadat in juni 2008 is gestart met de eerste sloopwerkzaamheden, zijn nu de contouren van het nieuwe winkelcentrum al duidelijk zichtbaar. In het afgelopen jaar zijn de cafetaria, bakker en sportschool gevestigd in het nieuwe gedeelte van het winkelcentrum. De overige commerciële ruimtes zijn nog in aanbouw en worden eind 2009 in gebruik genomen door onder meer de Aldi. In het winkelcentrum worden twaalf koop- en zestien huurwo ningen gerealiseerd. De woningen zijn inmiddels waterdicht en wor den na afbouw in december 2009 opgeleverd. De prachtige appartementen zijn ruim van opzet en door de grote ramen lekker licht van bin nen. Tijdens de afbouwfase wordt het buitenterrein geheel opnieuw ingericht en voorzien van vol groeide bomen. Via een centrale entree is het complex toegankelijk en daarnaast hebben alle bewo ners de mogelijkheid om veilig ondergronds hun auto te parke ren. Mettertijd zijn in de directe nabijheid ook zorgvoorzieningen beschikbaar. Vanavond, donderdag 10 sep tember, wordt er om 19.30 uur in samenwerking met de Rabo bank Venray een informatieavond gehouden. Tijdens de informa tieavond, in het gebouw van de Rabobank aan de Merseloseweg, wordt u geïnformeerd over de mogelijkheden op hypothecair gebied. Ook zal u uitgebreid wor den geïnformeerd over het totale plan inclusief het inrichtingsplan van het openbaar groen. Ook worden de eerste foto's van een geheel ingericht appartement getoond. Na afloop is dit appar tement voor geïnteresseerden te bezichtigen. Circuit De Peel Rellen, vechtpartijen, politie- en ME-inzet bij diverse voetbal wedstrijden met gewonden of nog erger. Politie- en ME-inzet bij dancefestijnen, piratenfeesten en ga zo maar door. Wij genieten, samen met duizenden liefhebbers, bijna elke zondag van autosport. Van de spanning, sensatie, spekta kel en crashes bij het autospeed way. Politie-inzet? Als er al politie- inzet is, is dit om het publiek na afloop weer veilig de weg op te loodsen. Circuit De Peel in Venray moet blijven! Tiny de Vlam, Sambeek. Kermis Veulen Al sinds wij ons kunnen heugen is er elk eerste weekend van sep tember kermis in ons dorp Veulen. Wat een geweldige planning van de gemeente Venray om net een paar dagen voor de kermis te be ginnen met het 'verkeersveilig' maken van ons buitengebied. Dat ze daarbij vergeten om alle aan liggende bedrijven hiervan op de hoogte te stellen? Dat een omlei dingroute, als je navraag doet bij de gemeente, te duur is? Zouden we voortaan ook minder gemeen tebelasting hoeven te betalen? Zouden we dan bij de gemeente ook vergeten worden? Of zou den ze dan wel op tijd wakker geschrokken zijn? Familie Reintjes, Veulen. Lekkerder in je vel Heb je genoeg van 'klachten' zoals stress, onrust, neerslachtig heid, gebrek aan zelfvertrouwen, angsten, ontevredenheid etc., heb je een hulpvraag in de relationele sfeer of loopbaangericht en/of wil je tijd en aandacht besteden aan jezelf dit najaar. Monique van der Veen van Praktijk Bewust -Helen start dit najaar weer met een aantal trainingen waarin persoonlijke ontwikkeling en groei centraal staan. Zo worden er trainingen zelfbewustwording en omgaan met stress gegeven. Ook kun je kennismaken met mindfulness, een ontspanningsmassage leren of een cursus volgen waarin je leert hoe je je zelfvertrouwen kunt vergroten. De groepsgrootte is maximaal acht personen zodat er voldoende ruimte is voor per soonlijke inbreng. De cursussen worden gegeven in Sint Anthonis of Venray. Natuurlijk behoort een persoonlijk consult ook tot de mogelijkheden. Kijk gerust eens rond op www.bewust-helen.nl. Voor meer informatie, telefoon nummer 06-40193253. Kindermarkt in Veltum Op zondagmiddag 20 septem ber houdt Wijkvereniging Veltum voor de kinderen uit Veltum een kindermarkt. De markt duurt van 11.00 tot 15.00 uur en vindt plaats op het schoolplein van Coninxhof aan de Goudsmidstraat 9A. Deelname is gratis. Bij slecht weer wordt de markt afgelast. Tevens worden de bewoners van Veltum uitgenodigd om bij deze gelegenheid een kijkje te komen nemen in het nieuwe onderko men van de wijkvereniging in de compleet gerenoveerde kelder van Coninxhof. Jeugdzeskamp in Veltum Tot voor kort organiseerde de wijkvereniging in Veltum elk jaar een zeskamp voor volwassenen en jeugd. Ook Jong Nederland hield jaarlijks een spellenmiddag voor de jeugdleden. Door een unieke samenwerking tussen beide organisaties keert het zeskampgebeuren voor de jeugd in een ietwat gewijzigde opzet weer terug. Op 13 septem ber wordt voor de jeugd in Venray een zeskamp gehouden met leuke en spannende spellen. Te denken valt aan sponsgooien, op skilatten lopen en dergelijke Tevens is er een zeephelling aanwezig waarop de deelnemers zich uit kunnen leven. Dit zal zeker voor de nodige hilariteit zorgen en een nat pak opleveren. Deze activiteit wordt gehouden in en om de Blokhut van Jong Nederland Venray aan de Kempweg. De entree is vrij en iedereen in de leeftijd vanaf 5 jaar kan aan (ook individueel) deze activiteit deelnemen. Om 13.00 uur is de inschrijving en om 13.30 uur start het spelcircuit, waarna omstreeks 16.30 uur het eindsig naal volgt. Bij slecht weer gaat de zeskamp niet door. Jong Neder land is een jeugdvereniging die zich ten doel stelt de jeugd in Ven- ray op een leuke manier bezig te houden. Ze doet dit op wekelijkse bijeenkomsten in en om de blok hut. Deze bijeenkomsten staan in het teken van buitenleven, sport en spel en creativiteit en zijn bedoeld voor kinderen in de leef tijd van 5 tm 17 jaar. Wijkvereni- ging Veltum beoogt een positieve bijdrage te leveren aan de leef baarheid in de wijk Veltum. Zij tracht dit doel te bereiken door het organiseren en uitvoeren van concrete activiteiten voor jong en oud. Op dit moment zijn ruim 400 huishoudens lid van de wijkver- eniging. Beide organisaties organi seren daarnaast ook gezamenlijk de jaarlijkse Sint -Maartensoptocht door de wijk Veltum. Bijzondere geboorte

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9