Alle politieke partijen maken werk van millenniumdoelen KBO Blitterswijck viert vijftigste verjaardag "Niet netjes hoe wij zijn behandeld' AbrahamArt blijft op Annaterrein Max Boon terug in Nederland Laat Tesco spreken! verstandelijk thuiszorg noord-limburg PEEL EN MAAS Donderdag 10 september 2009 - Pagina 7 Op zaterdag 27 september houdt het Mondiaal Platform alweer zijn zevende Wereld dag. Op die dag presenteren Venrayse organisaties die actief betrokken zijn bij ontwikke lingslanden hun projecten en wordt aandacht besteed aan de zogenaamde 'millenniumdoe len'. Dat zijn afspraken die 189 wereldleiders bij de aanvang van het nieuwe millennium hebben gemaakt om de wereld in 2015 een betere wereld te laten zijn. Op acht gebieden zijn afspraken gemaakt en ook heel concrete doelen geformuleerd. De vorig jaar gehouden Wereld dag leverde het initiatief op om binnen de gemeente meer aan dacht te geven aan deze millen niumdoelen. B&W zijn ook druk doende met het nemen van maat regelen die ertoe moeten leiden dat ook Venray een zogenaamde millenniumgemeente gaat worden. Om die titel te verwerven, moet de gemeente laten zien dat er actief wordt gewerkt aan de mil lenniumdoelen. Dat door de her inrichting van het Henseniusplein de Werelddag dit jaar niet daar, maar op het terrein direct voor het gemeentehuis wordt gehou- den, is dus misschien een beetje symbolisch. In het kader van de voorbereiding van de Werelddag heeft Mondiaal Platform Venray de plaatselijke politieke partijen bij twee millenniumdoelen gevraagd naar hun denkbeelden. In concre- to werd gevraagd naar hoe de ver schillende partijen dachten over de vraag hoe Venray zonder veel extra financiële middelen toch een duurzamer leefmilieu (millennium- doel 7) zou kunnen realiseren en hoe binnen Venray 'eerlijke handel' (millenniumdoel 8) meer zou kun nen worden bevorderd. Die onderwerpen spraken ken nelijk aan. Van alle partijen werd een reactie ontvangen. Hieronder de hoofdlijnen. Samenwerking Venray wijst in dit verband op het eigen initiatief om samen met andere millen niumgemeentes uit de regio een samenwerkingsverband aan te gaan met een regio in een ontwik kelingsland om zodoende de hier aanwezige kennis over riolering, waterleiding, onderwijs, zorg en gezondheidszorg te gaan delen met ontwikkelingslanden. Nu al werkt de gemeente Venray met haar inkoopbeleid hard aan 'fair trade', terwijl het afvalstoffenbe leid en het bouwbeleid mede zijn gericht op meer duurzaamheid. De suggestie wordt gedaan om voort aan in alle gemeentelijke beleids stukken een aparte paragraaf op te nemen over de vraag of en waar door het beleid aansluit bij de mil lenniumdoelen en de doelen 7 en 8 in het bijzonder. Samenwerking Venray gaat daar in de komen de raadsperiode werk van gaan maken. PP2 meent dat de gemeente in haar eigen inkoopbeleid méér rekening kan houden met de millenniumdoelen Daarnaast zegt PP2 bereid te zijn meer geld beschikbaar te stellen (bijvoor beeld naar rato van het aantal inwoners) aan het Mondiaal Plat form en SOS Meerlo-Wanssum om langs die weg meer bij te dragen aan projecten die het leefmilieu in ontwikkelingslanden pogen te verbeteren. De VVD laat weten dat duur zaamheid en 'fair trade' echt ver ankerd dienen te worden in het inkoopbeleid van de gemeente. De raad zou de uitvoering daarvan moeten controleren. Die veranke ring acht de VVD beter dan het uitdelen van aalmoezen, want met 'fair trade' kan er werkelijk iets structureel(s) veranderen. Het CDA noemt het 'cradle tot cradle - principe' (C2C) belang- rijk voor de realisering van een duurzaam leefmilieu. Volgens dat principe wordt alles wat een mens gebruikt tussen zijn geboorte en zijn dood, weer hergebruikt. Zo wil het CDA woningen realiseren die volledig energieneutraal zijn en waarvan het materiaalgebruik duurzaam is. Ook bij de revitali sering van bedrijventerreinen wil het CDA rekening houden met dat principe. Eén van de wethouders zou de verantwoordelijkheid moe ten krijgen voor duurzaamheid in de breedste zin van het woord. Het CDA steunt de Floriade en het plan om het Wereldpaviljoen als een permanent educatief centrum wereldoriëntatie voor leerlingen van basisscholen en voortgezet onderwijs uit heel Nederland. Voor de PvdA staat solidariteit, ook internationale solidariteit, voorop.. De PvdA noemt de ste denband of partnerschap een belangrijke peiler van interna tionale samenwerking op lokaal niveau. De gemeente moet onder nemers actief blijven betrekken bij klimaatvraagstukken en doelstel lingen die zijn gesteld, niet alleen op het gebied van energie- en waterbesparing, maar ook als het gaat om het bevorderen van maat schappelijk verantwoord onder nemen (MvO). De PvdA zou graag zien dat er een gemeentelijke prijs en/of subsidie wordt toegekend aan organisatie die op de beste manier maatschappelijk verant woord onderneemt of subsidie maatregelen. InVENtief vindt het gewenst dat alles wat de gemeente doet mede wordt getoetst op de aspecten duurzaamheid en eer lijke handel. Concreet zou inVEN tief graag zien dat geldzaken zo veel mogelijk verlopen via op duurzaamheid gerichte financiële instellingen en is voorstander van een jaarlijkse themavergadering van raadscommissie of gemeente raad over de vraag of de criteria duurzaamheid en eerlijke handel in het gehele Venrayse gemeente lijke beleid werkelijk worden toe- gepast.Met kleinere initiatieven als het gebruik van spaarlampen of de auto laten staan voor kleine stuk jes komen we er niet, meent de SP. Er zijn heel wat grotere maat regelen nodig om het milieu niet verder aan te tasten. Met de VVD is de SP van mening dat Fair trade een van de meest effectieve instru menten om de armoede in grote delen van de wereld te bestrijden. De SP steunt projecten die ervoor zorgen dat mensen zichzelf kun nen ontwikkelen en daardoor in staat zijn om in hun eigen levens onderhoud te voorzien. De Blitterswijckse afdeling van de Katholieke Bond van Ouderen viert in het weekend van 19 en 20 september haar gouden jubileum. Er zullen gedurende dit weekend meer dere festiviteiten plaatsvinden in Blitterswijck, waarbij stil gestaan wordt bij de vijftigste verjaardag van de plaatselijke afdeling. Er wordt een recep tie en een diner georgani seerd, dat toegankelijk is voor alle leden van de KBO die zich hiervoor hebben aangemeld. Door Daniël de Swart Het is niet de eerste keer dat de Blitterswijckse KBO jubileert. Eerder stond men stil bij het twintigjarig bestaan en daarna werd het veertigjarig jubileum gevierd. Jeu Theeuwen is voorzit ter van de KBO: "Het feestweek end zal op zaterdag starten in het gemeenschapshuis. De ontvangst geschiedt met koffie en vlaai. Later op dag wordt er feestelijk vergaderd en worden enkele jubi larissen in het zonnetje gezet. Na de receptie is er een voortzetting voor de aanwezigen met ontspan ning en entertainment." De KBO in Blitterswijck telt 160 leden. Ruim 100 leden heb ben zich tot dusverre aangemeld voor de georganiseerde festivitei ten. De leden kunnen op zondag gezamenlijk een plechtige hoog mis bezoeken in de plaatselijke kerk. Na de mis wordt het pro gramma voortgezet bij restaurant het Roekenbosch. "Wij zullen met alle aangemelde leden een diner nuttigen in het restaurant", aldus Theeuwen. JUBILARISSEN Naast de organisatie jubileren enkele leden. Na de ontvangst in het gemeenschaphuis zullen op zaterdag Net Kreutz, Anneke Fleuren en Dien Kleeven worden gehuldigd voor hun jarenlange lidmaatschap. De dames zijn res pectievelijk 25 jaar of langer lid van de KBO. De festiviteiten die door de vereniging georganiseerd worden zullen de normale gang van zaken niet ontregelen in Blit- Een delegatie van het Blitters wijckse KBO bezoekt het Euro pees Parlement in Brussel. terswijck. "Wij hebben onze acti viteiten bekendgemaakt in het dorpsblaadje en via persoonlijke brieven aan leden en betrokkenen. Daarnaast hebben we de plaat selijke verenigingen uitgenodigd voor de receptie. Ons jubileum zal geen groot dorpsfeest worden", vertelt Jeu Theeuwen. KBO Blit- terswijck. De afdeling van de KBO werd vijftig jaar geleden opgericht door een groep Blitterswijckers. Aanvankelijk noemden zij zich de bejaardensociëteit van het Maas dorp. Later veranderde de naam tot KBO. Inmiddels is de organisa tie, die 160 leden heeft, op voet balclub BVV '27 na, de grootste vereniging van het dorp. Iedere week worden er acti viteiten rondom de vereniging georganiseerd. Wekelijks worden er activiteiten verricht zoals het spelen van kaartspellen, volks dansen, ouderengymnastiek en jeu de boules. Theeuwen vertelt: "Sinds kort hebben wij ons eigen verenigingslokaal naast soos DIM. Volledig ingericht met nieuw meubilair en een nieuwe keuken. Sinds begin van dit jaar is er ook de mogelijkheid voor de liefheb bers om te biljarten." Maandelijks organiseert de KBO-afdeling een activiteit voor de leden. Deze activiteiten varië ren van fietstochten tot complete excursies. "We hebben bijvoor beeld de Molen in Blitterswijck bezocht en op een ander moment zijn we naar het Europees Parle ment geweest in Brussel", aldus Jeu Theeuwen. Naast de excur sies verzorgt de KBO, in samen werking met andere organisaties, voorlichtingen die aansluiten bij de interesses van de leden. "Wat sta je daar te kijken, heb ik soms iets van je aan?" is de inzen ding van Harrie Zegers. Hij krijgt namens Venray Centraal een leuke attentie. Tesco, het kunstwerk dat al heel wat reacties heeft losge maakt, spreekt dus vanaf deze week. Na de eerste oproep kregen we al veertig leuke, aardige, gees tige maar ook serieuze reacties binnen. Het idee komt van de onderne mersvereniging Venray Centraal. "Je kunt en mag over het kunst werk zeggen wat je wilt. Maar we kunnen het kunstwerk ook zelf wat laten zeggen", stelt Maja Kate- man-van Opbergen, bestuurslid van Venray Centraal. Samen met Peel en Maas, en vooral u als lezer, wil Venray Cen traal Tesco, door sommige al Mage re Hein genoemd, aan de praat krij gen. U kunt via de mail een mooie, leuke, toepasselijke, uitdagende, flauwe kreet of zin verzinnen die we dan de komende weken bij Tesco in de mond leggen. Laat uw fantasie spreken en maak kans op een leuke attentie. U kunt uw reactie mailen naar info@venraycentraal.nl Ondernemers minimarkt Henseniusplein boos op gemeente De verkopers van vis, loem pia's en kebab zitten met de handen in het haar. Ze zijn hun vaste standplaats op het Henseniusplein kwijt, terwijl er geen goed alternatief is. Het plein wordt momenteel onder handen genomen in het kader van 'Centrum op de schop'. In april kregen ze de toezegging van de gemeente dat ze tijde lijk terecht zouden kunnen op de Grote Markt. Maar dat ging op de valreep toch niet door. De andere ondernemers van de minimarkt - die geopend is op donderdag, vrijdag en zaterdag - hebben een plek toegewezen gekregen in De Bleek. De drie ver kopers van etenswaren zijn boos en ze lopen met de ziel onder de arm. Want ze hebben momenteel geen geschikte standplaats. Wiske Koster (CDA) stelde maandag de kwestie aan de orde in de com missie Stedelijk Beheer. De kebab- kraam heeft even in de Wilhelmi- nastraat gestaan, en heeft nu een plek in de Marktstraat bij vrijwil- ligerscentrale Match. "Dat is een vreselijk slechts plaats", vindt Kos ter. "Die man lijdt een omzetver lies van meer dan vijftig procent. De drie ondernemers zijn zeer verbolgen. Ik vind het een kwa lijke zaak. We moeten die mensen een betere plek geven. We mogen die kramen niet zomaar wegstop pen in een hoekje." De verkoper van de Vietnamese loempia's heeft nog wat langer vakantie genomen. Maar ook hij moet dadelijk naar de Markt straat toe. Terwijl Peter Thielen zijn mobiele kraam voorlopig helemaal niet van stal haalt. De visverkoper vindt de gemeente onbetrouwbaar. "In april hebben we een gesprek gehad met amb tenaar Helmi Reen. Zij kwam zelf met het idee van de Grote Markt. Daar zijn wij toen mee akkoord gegaan. Maar in augustus kreeg ik vijf voor twaalf ineens een tele foontje van de gemeente dat het niet doorging. Terwijl wij adver tenties hadden geplaatst en aan onze vaste klanten hadden verteld dat we naar de Grote Markt zou den gaan." Thielen vraagt zich ook af of het horecaplein de Grote Markt wel zo'n geschikte plek is tussen alle terrassen. De visverkoper heeft echter geen zin om naar de Markt straat te verhuizen. "Nee, want dat is een dooie plek. Daar komt geen volk langs. We moeten een flinke pacht betalen en dan moeten we toch ook wat kunnen verkopen. Ik zing het de komende weken zo wel uit. Als de gemeente mij over deze periode het pachtgeld maar terugbetaalt. Het is niet net jes hoe wij zijn behandeld. Ik vind sowieso dan de verstandhouding met de gemeente de laatste jaren te wensen overlaat." De werkzaamheden aan de plei nen duren tot 1 december. Het Henseniusplein is al eerder klaar. Wethouder Van der Broeck (CDA) vertelde maandag in de commis sievergadering dat de minimarkt wellicht al half oktober kan terug keren op het plein. "Ik ben hier ook niet gelukkig mee. Het is voor de ondernemers een vervelende situatie", aldus de wethouder. "Ik zal contact met ze opnemen en dan kijken we of we er een mouw aan kunnen passen." Thielen zou het een goed idee vinden om de kebab- en de loempiakraam tijde lijk een plek te geven in de Gro testraat, voor de winkel van Miss Etam. "Daar staan nu altijd een hoop fietsen. Die kramen kunnen daar mooi staan", zegt Thielen, die er schuin tegenover zijn visspecia- liteitenzaak heeft. Grip op je dip De cursus Grip op je dip is speciaal ontwikkeld voor volwas senen van 18 tot 55 jaar die last hebben van gevoelens van som berheid en die hier actief veran dering in willen brengen. Tijdens de cursus leert men vaardigheden om sombere gevoelens te vermin deren waardoor men zich beter kan gaan voelen en weer plezier krijgt in het leven. De cursus start op maandag 5 oktober in Venray. Aanmelden of meer informatie is verkrijgbaar bij Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e mail igg@ggznml.nl. Kinderbeurs Leunen Op zaterdag 12 september is het weer tijd voor de halfjaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs in Leunen, van 10.00 uur tot 11.30 uur in de Schakel aan de Kapel- weg 4 in Leunen. Tijdens de beurs wordt kinderkleding (in de maten 80 t/m 164) aangeboden. Ook babybenodigdheden zijn aanwe zig, zoals boxen, maxi cosy's, fiets- stoelen en heel veel speelgoed. De entree voor de beurs bedraagt 1 euro. Feestelijke opening Stichting Peuterspeelzalen Ven- ray en stichting KinderWereld Venray hebben iets te vieren. Na maanden van hard werken, ver bouwen, inrichten en opstarten worden de nieuwe onderkomens van peuterspeelzaal de Hummel- tjeshoek en het kersverse kin derdagverblijf Piccolo officieel geopend. Op vrijdag 11 september kun nen ouders, kinderen en andere belangstellenden een kijkje komen nemen naar het resultaat aan de Bachstraat 14a en 14b. Ze zijn welkom tussen 15.00 en 18.00 uur. Om 15.30 uur opent wethou der Twan Jansen beide locaties officieel, samen met een paar klei ne 'bewoners' van de Hummeltjes- hoek en Piccolo. Natuurlijk is er de gelegenheid om alle ruimtes te bekijken en voor de kinderen is er ook van alles te zien en te doen. Collecte Fonds gehandicapten Het Fonds verstandelijk gehan dicapten vraagt in zijn komende collecteweek aandacht voor de verslechterde positie van mensen met een verstandelijke beperking. Door toenemende bezuinigingen wordt het voor hen steeds moei lijker om naar een gewone school te gaan, om werk te vinden of om te sporten bij reguliere clubs. Het fonds houdt zijn jaarlijkse collec teweek in de week van 27 sep tember tot en met 3 oktober. De opbrengst van de collecte gaat onder meer naar projecten die deelname van verstandelijk gehan dicapten aan de maatschappij sti muleren. Een overzicht hiervan is te vinden op www.fondsverstan- delijkgehandicapten.nl. Collecte Prinses Beatrix Fonds Het Prinses Beatrix Fonds bestrijdt spierziekten en bewegingsstoornissen door wetenschappelijk onderzoek te financieren. Kinderen en spierziekten staan dit jaar cen traal. Van 13 tot 19 september col lecteert het Prinses Beatrix Fonds om spierziekten te kunnen bestrij den. In totaal zijn er naar schatting 200.000 spierziektenpatiënten in Nederland. Mensen met een spierziekte of bewegingsstoornis zijn vaak ongeneeslijk ziek, soms invalide en kunnen in bepaalde gevallen binnen een paar jaar na de diagnose overlijden. Om zijn belangrijke werk te kunnen voort zetten heeft het Prinses Beatrix Fonds de bijdrage van de bevol king nodig. Het Prinses Beatrix Fonds besteedt meer dan de helft van zijn inkomsten aan weten schappelijk onderzoek naar spier ziekten. Kijk voor meer informatie over het Prinses Beatrix Fonds op www.prinsesbeatrixfonds.nl. Alzheimer Café Venray Op maandag 14 september 2009 is het Alzheimer Café Venray weer open. Het café is een maan delijkse informele bijeenkomst waar mensen met dementie, fami lieleden, hulpverleners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ont moeten om ervaringen uit te wis selen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Er is een aangepast programma in verband met vakantie, een dvd of video gericht op dementie. Het Alzhei mer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Ven ray. Inloop is vanaf 19.00 uur en het programma begint om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk om 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis.Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatie centrum Geestelijke Gezondheid, telefoonnummer (0478) 527066. Collecte Nierstichting In heel Nederland gaan van 20 tot en met 26 september zo'n 80.000 vrijwilligers van de Nier stichting van deur tot deur tijdens de Nationale Collecteweek. Het thema van de collecteweek is 'Alvast bedankt'. De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan, maar dat kost geld. Daarom doet zij aan de voor avond van de Collecteweek aan iedereen een oproep een gulle bij drage te leveren. De Nierstichting roept iedereen op zich via www. nierstichting.nl als collectant aan te melden en in de derde week van september met een collec tebus van deur tot deur te gaan: alleen, met een vriend, vriendin of familielid. Galerie en Kunstuitleen AbrahamArt mag op het St. Annaterrein blijven. De com missie bezwaarschriften heeft de bezwaren van Jan Maes- sen, eigenaar van kunsthandel Amba in Venray, van de hand gewezen. Jan Maessen voert actie tegen de kunstgalerie, die volgens hem oneerlijke con currentie bedrijft. Hij wil dat de gemeente Venray op korte termijn handhavend optreedt tegen Bram Reijnders, eigenaar van AbrahamArt op het Anna- terrein aan de St. Annalaan in Venray. Maar dat is het college van B en W niet van plan. Burgemeester en wethouder van Venray nemen het advies van de commissie bezwaar schriften over. En dat advies valt in het voordeel van Reijnders uit. Volgens de juristen is onvol doende duidelijk dat Maessen te lijden heeft onder de concurrentie van AbrahamArt. De ondernemer heeft volgens hen namelijk 'slechts een beperkt concurrentiebelang gesteld, dat hij overigens niet, bij voorbeeld met cijfers, heeft onder bouwd'. TOONAANGEVEND 'AbrahamArt is een toonaan gevende kunstonderneming van culturele, economische, sociale en maatschappelijke waarde voor de regio Venray en het Annater- rein', oordeelde de rechtbank van Roermond eerder. Het bedrijf is een culturele trekpleister voor de regio waar elk weekend vele kunstliefhebbers uit het zuiden van Nederland naartoe komen. Kunstgalerie AbrahamArt vestig de zich in 2004 op het terrein van GGZ NML, in de onder rijksmonu menten geplaatste grote voorma lige boerderij in het Annapark in Venray. AbrahamArt groeide uit tot een goedlopende galerie,maar haar voortbestaan op de huidige locatie werd onzeker. Er mag namelijk geen detailhandel op het terrein plaatsvinden. Maar met het globaal stedenbouwkundig plan voor het St.Annaterrein willen de gemeente en GGZ NML ook de functie van kunstgalerie borgen. Hiervoor zal een bestemmingsplanherziening komen. Het GSP is opgesteld in samenspraak met GGZ NML. Bin nen het GSP passen verschillende functies op het terrein, ook de functie van kunstgalerie. Daarom wil de gemeente meewerken aan het huidige gebruik. Enerzijds door het vaststellen van het GSP, ander zijds door dit gebruik door middel van een bestemmingsplanherzie ning ook daadwerkelijk mogelijk te maken. AbrahamArt presenteerde al in 2007 zijn ambitieuze plannen aan GGZ en B en W over uitbreiding van de galerie tot 2200m2 expo sitieruimte, het creëren van een creatief centrum voor bedrijven, ateliers en volledig herstel van de onder rijksmonumentenzorg geplaatste boerderij. Dit zou Abra- hamArt in afmeting een van de grootste kunstgalerieën van Europa maken. Hierop heeft de gemeente gereageerd met een aanpassing van het globaal stedenbouwkun dig plan (GSP) voor het Annater- rein waarin plaatsgemaakt wordt voor eventuele verdere ontwik keling van de kunstonderneming. Twee van de potentiële kopers van het St. Annaterrein hebben volgens Reijnders al laten weten de galerie graag te behouden. Het kunstbedrijf heeft volgens hem veel tijd en geld geïnvesteerd in de voor vandalisme gevoelige boer derij, deze van binnen en van bui ten opgeknapt en verder in stand gehouden. Vrijdagmorgen is oud-Ven- raynaar Max Boon gearriveerd in Nederland. Boon werd op 17 juli zwaargewond bij een terroristische aanslag op het Marriott Hotel in Jakarta. Ver volgens is hij in Singapore behandeld. Daar zijn onder andere zijn beide onderbenen geamputeerd. Verder is zijn huid over 60% van zijn lichaam verbrand. Zijn situ atie is nog steeds ernstig, maar de artsen vonden zijn toestand vol doende stabiel voor repatriëring naar Nederland Max werd op zijn reis door een medisch team en zijn zuster Gaby bijgestaan. Max Boon heeft in Nederland nog een lange medische weg te gaan. Allereerst moet hij aan zijn hart geopereerd worden om een bomscherf uit zijn hartspier te ver wijderen. Daarna wordt de medi- De zwaargewonde Max Boon tijdens zijn verblijf in het zieken huis van Singapore. sche behandeling in Nederland voortgezet. Vanaf de aankomst in Nederland wordt de behandeling van Boon onder het Nederlandse zorgsysteem voortgezet. De bui tenlandse verzekeringsmaatschap pij, waarbij Max Boon was aange sloten, vergoedde maar een klein deel van de zorgkosten. Daarom werd onlangs het Max Boon Fonds opgericht door Boons werkgever Castle Asia en de Indonesia- Net herlands Association (INA). Het fonds is opgericht om de kosten voor verpleging, chirurgie en ver zorging in Jakarta en Singapore, alsmede andere, eventueel niet gedekte of te verhalen kosten in de toekomst, voor Max te kun nen betalen. Voor meer informatie www.maxboon.nl "Wat sta je daar te kijken, heb ik soms iets van je aan?" proteion hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7