Montessorischool in Venray mag doorgaan Geslaagde jubileumtaptoe Van der Kruijf verlaat de raad "Er wordt niets aan woningbouw gedaan Leegloop dorpsraad Castenray Elianne Sweelssen lijsttrekker SP Julianasingel beste locatie voor markt Voedselbank verhuist m SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN ff PEEL EN MAAS Donderdag 10 september 2009 - Pagina 3 De Raad van State heeft woensdag goedkeuring gege ven aan de vestiging van een basisschool voor montes- sorionderwijs in Venray. De komst van de school werd aangevochten door de Stich- ting Primair Onderwijs Venray (SPOV), dat de huidige basis scholen in Venray en omstre ken exploiteert. Volgens de stichting heeft Ven ray te maken met een dalend leerlingenaantal. Door de komst van de nieuwe school volgen er waarschijnlijk ontslagen voor de leerkrachten op de bestaande basisscholen. De gemeenteraad van Venray besliste desondanks dat er ruimte moet zijn voor een montessorischool. De staatssecre taris van Onderwijs ondersteunt dit plan. De stichting die de mon tessorischool gaat exploiteren, ondersteunde zijn verzoek met een prognose voor het aantal leer lingen op de nieuwe school voor de komende 20 jaar. SPOV meent dat die prognose niet deugt. Maar de Raad van State concludeert dat de prognose wel aannemelijk maakt dat er in de toekomst vol doende leerlingen naar de nieuwe school komen. MMSK St. Petrus Banden bestaat dit jaar 50 jaar. De ver eniging heeft dit jubileumjaar zondagmiddag op een gewel dige manier afgesloten. Voor het eerst in dertien jaar was er weer een taptoe in Venray. Ruim 2000 mensen genoten onder een stralende zon van een middag vol muziek en show. MMSK St. Petrus Banden mag trots zijn op het verloop van de drukbezochte jubileumtaptoe. In gloednieuwe uniformen toonde het jubilerende korps zijn nieuwe Marco Borsato Show. Er was veel voor geoefend en het resultaat mocht er dan ook zeker zijn. Het publiek was zeer enthou siast. Jachthoorn- en Trompetterkorps Gemert bracht zijn show Grata Novitus en de Concord Pipe Band uit Hengelo bracht een combina tie van typisch Schotse muziek en dans. De 22 jonge muzikanten van de Drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht hadden een show vol dansstijlen, zoals de bolero, tango, cha-cha-cha, wals, quickstep en rumba. Show- en Marchingband Amigo uit Leiden bracht een ode aan Tom Jones, en als laatste korps bracht Jubal Drum and Bugel Corps uit Dordrecht zijn nieuwe show Tovenaars en Geesten, een geweldig spektakel om te zien en te horen. Tijdens de finale stonden alle korpsen op het veld en werd door de Koninklijke Luchtmacht Kapel het Koraal gespeeld. Daarna speelde MMSK het alom bekende Rooi mien dorp, dat uit volle borst door het publiek meegezongen werd. Na het taptoesignaal werd onder leiding van dirigent Joop Derks door alle korpsen samen het Wilhelmus ten gehore gebracht, waarna aan deze muzikale middag een einde kwam. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Venraynaar maakt amok in Rosmalen Een man (27) uit Venray is zater dagavond in Rosmalen aangehou den voor het vernielen van een ruit van een pand voor geestelijke gezondheidszorg. Toen de politie bij het gebouw arriveerde, meldde de man zichzelf. Een nacht eerder vertelde hij op het politiebureau dat hij een ruit van een arbeidsbe middelingsbureau had ingegooid. Daar werd echter niets aange troffen. De Venraynaar is overge bracht naar het bureau. VVD-fractieleider houdt niet van het politiek spel De VVD wordt bij de ver kiezingen van 18 november aangevoerd door raadslid Ingeborg de Barbanson. De lijsttrekker van 2006, Frans van der Kruijf, stelt zijn zetel beschikbaar. De huidige frac tievoorzitter houdt het na een raadsperiode al voor gezien. De VVD'er is uitgekeken op de politieke spelletjes. De fractie van de VVD heeft de laatste jaren nogal wat wisselingen ondergaan. Bij de verkiezingen van 2006 viel de partij terug van drie naar twee zetels. De nieuw komers Van der Kruijf (eerste) en De Barbanson (vierde) kwamen in de raad. Terwijl de zittende raads leden René Francken en Leonie Cals, toen op respectievelijk twee en drie, het niet redden. Frans van der Kruijf (61) ging in 2006 met vervroegd pensioen bij Flextronics, waar hij manager communicatie was. De Venraynaar ontpopte zich in de raad als een duidelijke spreker, die zich in korte tijd de materie goed eigen maakte. Maar zodra het politieke gekisse bis de kop opstak, paste de immer correcte VVD'er steeds vaker. "Dat klopt. Ik hield me vaak buiten het politieke spel. Dat vind ik verloren energie. Al helemaal als het spel juist om het spel wordt gespeeld. Ik heb het kunstje gezien.Voor mij is de uitdaging weg. Ik kan mijn tijd op een andere manier wel beter besteden. Een halfjaar jaar geleden gaf Van der Kruijf binnen de partij al te kennen dat hij er per 1 januari 2010 mee zou stoppen. In 2006 was hij helemaal nieuw in de poli tiek. "Samen met Ingeborg kwa men we als nieuwelingen in de raad.We hebben het eerste halfjaar nodig gehad om ons in te werken. Daarna hebben we geprobeerd ons goed op de inhoud profileren. Frans van der Kruijf En ik denk dat wij daarin geslaagd zijn. Als tweemansfractie hebben we toch wel wat bereikt." Van der Kruijf is nu eenmaal geen 'politiek dier'. En dat wil hij ook niet worden. Zijn partij voert ook geen harde oppositie. De libe ralen zoeken net zo gemakkelijk aansluiten bij een coalitiepartij als bijvoorbeeld de SE De VVD'er heeft genoeg andere interesses waar hij zijn tijd liever aan besteed. "Gemiddeld ben ik vijftien uur per week met de politiek bezig. Ik heb daarvoor inderdaad wel de tijd, maar de politiek bepaalde toch grotendeels mijn agenda. Daar lag de prioriteit en de andere bezigheden moest ik daarop aan passen. En dat was privé wel eens vervelend." De Venraynaar wil weer gaan studeren. Bij HOVO kunnen senio ren academisch onderwijs volgen en een collegekaart aanvragen waarmee ze terecht kunnen op universiteiten en hogescholen. "Daar heb ik veel belangstelling voor. Ik ben van plan enkele cur sussen te gaan volgen, zoals op het Boze dorpsraad Castenray stelt ultimatum aan college De dorpsraad van Castenray is het wachten beu. Al jaren lang onderhandelt de gemeen te zonder zichtbaar resultaat met loonbedrijf Hendrix Smits. Op de bedrijfslocatie aan de Lollebeekweg moet de nieuwe uitbreidingswijk van Castenray komen. Het loon bedrijf heeft verderop aan de Lollebeekweg al een nieuwe plek gevonden. De dorpsraad heeft deze week een boze brief naar het college gestuurd waarin hij zijn 'woede en verontwaardiging' uitspreekt. Voor 1 januari 2010 moet er duidelijk heid komen. Zo niet, dan moet de gemeente op zoek gaan naar een andere plek voor woningbouw. "Er is nu al drie jaar niets meer gebouwd", zegt dorpsraadvoorzit ter Ben van der Sterren. "Terwijl er in Castenray vooral onder de jongeren veel behoefte is om in het geboortedorp een woning te betrekken. Je ziet nu al dat er steeds meer mensen uit Castenray vertrekken. Daarom is het noodza kelijk dat er snel gebouwd wordt." De dorpsraad vindt dat wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) zich te passief opstelt en te weinig actie heeft ondernomen. Het vertrou wen in het college is inmiddels tot het nulpunt gedaald. Van der Sterren wijst erop dat in het verleden vanwege stankcir kels al gedurende een periode van tien jaar geen woning is gebouwd. De dorpsraad wil per se voorko men dat het nu weer dezelfde kant opgaat. Dit zou funest zijn voor de leefbaarheid en het ver enigingsleven in het dorp dat bijna 800 inwoners telt. "Er wordt al drie jaar gepraat, maar ondertus sen gebeurt er helemaal niets. We vinden het nu de hoogste tijd om eens druk op de ketel te zetten bij de gemeente." Op de plek van het loonbedrijf kunnen dertig tot veertig wonin gen worden gebouwd. "Daarmee kunnen we tien, vijftien jaar voor- uit. Bovendien is het een prachtige locatie dicht bij de dorpskern. Wij hoeven er in Castenray niet zoals in Merselo ineens tachtig wonin gen bij. Als we zo'n drie kavels per jaar kunnen uitgeven, dan voldoet dat aan de behoefte in het dorp", denkt Van der Sterren. Om de daadwerkelijke behoef te te peilen, houdt de dorpsraad nog deze maand een onderzoek naar de woningbehoefte. Daarbij worden ook alle Castenrayers, die inmiddels buiten het dorp zijn gaan wonen, betrokken. "Dan krij gen we ook de juiste getallen in beeld." Mocht de beoogde plek aan de Lollebeekweg toch onhaalbaar blijken, dan moet er snel werk gemaakt worden van alternatieven. Een mogelijke optie is het gebied in de driehoek Horsterweg-Lol- lebeekweg-Steegkamp. Ook zou het gebied aan de Rietweg verder ontwikkeld kunnen worden, maar dit ligt vlak bij de Casselse vennen dat een beschermd natuurgebied is. "Het maakt ons niet zoveel waar de huizen komen, als er maar snel gebouwd kan worden", aldus de dorpsraadvoorzitter. Wethouder Teunissen heeft afge lopen dinsdag de brief ontvangen. Hij vindt het schrijven 'wat zwaar aangezet'. Woensdag (gisteren) zou er een afrondend gesprek zijn met het loonbedrijf, maar dit is nu weer uitgesteld. Dat het zolang duurt, heeft onder meer te maken met het aantal bedrijfswo ningen dat op de nieuwe locatie gebouwd kan worden. Teunissen heeft nog steeds goede hoop dat er snel een oplossing komt. "Dit gaat zeker lukken voor 1 januari. Alle inspanning is gericht op de locatie van het loonbedrijf. Dat is de beste plek voor woningbouw in Castenray." Mocht er onver hoopt toch een kink in de kabel komen, dan zijn er volgens Teunis- sen genoeg alternatieven in beeld. "Daar zijn we ook al mee bezig", aldus de wethouder. De dorpsraad van Castenray raakt binnenkort vier van zijn zeven leden kwijt. Ben van der Sterren legt per 1 januari de voorzittershamer neer. Hij is dan twee jaar voorzitter geweest als opvolger van Louis Vroe- men. Eerst was Van der Sterren waarnemend voorzitter. Dat beviel hem zo goed, dat hij besloot definitief de hamer over te nemen. Namens de dorpsraad zit hij ook in het dagelijks bestuur van het dorpsradenover- leg. Al deze functies legt hij over een paar maanden neer. "Ik heb het gewoon te druk met mijn werk", zegt Van der Sterren, die werkzaam is bij de gemeente Boxmeer. "Als ik iets doe, dan wil het ook goed doen. Nee, ik ga ook niet meer als gewoon lid in de dorpsraad zitten. Dat lijkt me niet goed als je voorzitter bent geweest." Ook Sepp Willemsen stopt vanwege drukke werkzaamheden. Mieke Seijkens vindt het na negen jaar welletjes, terwijl Délène Steeghs onlangs naar Horst is verhuisd. Met Michel Derix is er alvast één nieuw lid binnengehaald. Van der Sterren hoopt dat voor de jaarwisseling de dorpsraad weer op volle sterkte zal zijn. "We gaan binnenkort met alle voorzitters van de ver enigingen rond de tafel zitten. Zij hebben veel connecties binnen het verenigingsleven.We hopen dat we zo nieuwe leden kunnen werven." VVD waardeert 'grapje' Waals niet De VVD kwam maandag in de commissie Stedelijk Beheer in aanvaring met burgemees ter Waals. Commissielid John Niessen was het totaal oneens met de burgemeester over de zogeheten antidiscriminatie verordening. Niessen, die bij de komende ver kiezingen tweede op de VVD-lijst staat, gaf het niet zomaar bij. Toen gooide Waals het over een andere boeg. "U mag dan wel hoog op de lijst staan. Maar het vak moet u nog wel leren." Die opmerking viel helemaal verkeerd bij Niessen. "Bedankt voor het vertrouwen", reageerde hij boos. Waals bood even later zijn excu ses aan, weliswaar met een kwink slag. "Je moet soms ook humor hebben in dit vak." Ingeborg de Barbanson nam het op voor haar fractiegenoot. "Sommige grapjes zijn helemaal niet leuk." Venraynaar aangehouden Een automobilist (19) uit Venray is in Nijmegen aangehouden nadat hij een botsing had veroorzaakt. De man, een beginnend bestuur der, reed in de nacht van zondag op maandag met zijn beschadigde auto door de stad. De Venraynaar had zes keer meer gedronken dan hij als beginnend bestuurder op mag hebben. Hij moest zijn rijbe wijs inleveren. Mishandeling in Leunen De politie heeft vrijdagavond rond 19.00 uur op de Achterom in Leunen een 38-jarige man uit Leu nen aangehouden op verdenking van vernieling en mishandeling. De man zou na een woordenwis seling een 54-jarige plaatsgenoot hebben geslagen. Daarbij zou hij ook een mes hebben gebruikt. Tevens vernielde hij de ruit van de deur van de woning van het slachtoffer. Elianne Sweelssen is door de ledenvergadering gekozen als lijsttrekker van de SP bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 november. Tweede op de lijst staat raadslid Ronald van Hal. In 2006 deed de SP voor het eerst mee aan de verkiezingen in Venray. De partij debuteerde met twee zetels in de raad. Afgelopen voorjaar ontstond er een con flict tussen fractieleidster Jolanda Dijkema en Sweelssen. Dijkema besloot zich per direct terug te trekken uit de politiek. Commis sielid Roland van Hal nam de vrij gekomen raadszetel in. In de ledenvergadering van 31 augustus is ook het verkiezings- programma vastgesteld. Veel SP- leden meldden zich spontaan aan om mee te helpen bij de ver kiezingscampagne. De komende weken zal de partij zichtbaar zijn op de weekmarkt en in het cen trum van Venray. Niet alleen om te folderen, maar ook om vragen van kiezers te beantwoorden. De SP hoopt bij de komende verkie zingen zetelwinst te boeken. De Julianasingel is de beste tijdelijke locatie voor de week markt. Dat vindt het college van B en W van de gemeente Venray. De Julianasingel sluit aan bij het centrum en is bij het publiek al bekend als alter natieve marktlocatie. Tijdens de kermis wordt de week markt hier ook opgesteld. De Julianasingel, tussen de uitrit van het busstation tot en met de kruising met de Wilhelminastraat, werd eerder al genoemd als tijde lijke plek voor de weekmarkt. De marktkramen kunnen naar ver wachting tot eind van het jaar niet terecht op het Schouwburgplein en Henseniusplein omdat die plei nen opnieuw worden ingericht. Over het alternatief kwamen opmerkingen binnen, waarna de gemeente een aantal andere loca ties heeft onderzocht. Ook gingen medewerkers van de gemeente met marktkooplui, omwonenden en ondernemers praten over de alternatieven en verbeterpunten. Bekeken werden onder meer de parkeerterreinen bij De Gou den Leeuw en Blekersveld. Ook de mogelijkheid van een gedeel telijk overdekte markt in en om het busstation werd onderzocht. De overdekte markt werd tijdens de informatieavond door burge meester Waals geopperd. Aan alle alternatieven zitten echter grotere bezwaren dan aan de Julianasin- gel. Er gaan te veel parkeerplaat sen verloren of de locaties liggen te ver van de eigenlijke marktplei nen verwijderd. Bovendien is de locatie op aangeven van omwo nenden op een aantal punten ver beterd en zijn afspraken gemaakt over het schoonmaken van de straat na afloop van de markt. Omwonenden, marktkooplui en ondernemers kunnen zich nu vin den in de tijdelijke locatie. Uiterlijk donderdag 1 okto ber verhuist de Venrayse voedselbank van het gebouw 't Zonnelied in het centrum van Brukske naar een van de gebouwen van de NLW aan de Smakterweg. Daar zijn meer faciliteiten en is tevens veel meer ruimte beschikbaar. Ver der kan de uitgifte van voed selpakketten vanuit dit pand discreter verlopen. Momenteel wordt door de orga nisatie, die louter bestaat uit vrij willigers, hard gewerkt aan het opknappen en inrichten van de nieuwe locatie. Verder wordt gezocht naar sponsors voor de noodzakelijke investeringen, die de voedselbank nodig heeft om te kunnen groei en, mede gezien de toenemende maatschappelijke problemen in Nederland. Voor investeringen zoals een koel-/vriescel, een twee dehands bestelbus en inrichtings- en opslagmaterialen ontbreken echter de financiële middelen. Tij delijke financieringen kunnen op korte termijn oplossingen bieden, maar verhogen de vaste lasten die de voedselbank eigenlijk niet kan dragen. Op donderdag 8 oktober om 13.30 uur wordt de nieuwe locatie van de voedselbank door wethou der Twan Jansen van de gemeente Venray officieel geopend. Op 17 oktober is het Wereld Armoede Dag, uitgeroepen door de Verenig de Naties (VN). Die dag wordt aan gegrepen om meer bekendheid te geven aan de armoede in de direc te omgeving en om de drempel te verlagen voor mensen die nog geen gebruikmaken van de voed- selbank, maar daarvoor wel in aan merking kunnen komen. Mensen die meer informatie willen over de voedselbank en/of het verkrijgen van voedselpakket ten, kunnen contact opnemen met telefoonnummer 06-50860418. Particulieren of bedrijven die de voedselbank willen ondersteunen, kunnen bellen met telefoonnum mer 06-21523322. gebied van cultuur en filosofie." Toch heeft Van der Kruijf geen afkeer van de politiek gekregen. "Nee, ik ben er vier jaar geleden helemaal blanco ingestapt. En ik vond het boeiend om eens in de keuken van de gemeente te kij ken en soms in de pot te mogen roeren. Ik was afkomstig uit het bedrijfsleven, waar processen nu eenmaal veel sneller gaan. Toch heb ik respect voor raadsleden gekregen die dit in hun vrije tijd erbij moeten doen. De raad is toch het belangrijkste orgaan binnen een gemeente en je neemt veel zwaarwegende beslissingen. Het meeste gaat ook goed. Maar wat minder goed gaat, wordt vaak in de raad te veel opgeblazen. En daar ergerde ik wel eens aan." De VVD'er vindt het ook jammer dat er zo weinig jongeren te porren zijn voor de politiek. "Terwijl, als je goed bent, je heel snel carrière kunt maken. De gemeenteraad kan een mooie opstap zijn naar de landelijke politiek." Frans van der Kruijf zal mogelijk nog meedoen in de steunfractie, maar zijn actieve rol is straks uitge speeld. Hij hoopt wel dat de VVD met drie zetels in de raad terug komt. "Dat zou ook een mooie beloning zijn voor ons werk in de afgelopen periode." Tweede op de lijst staat John Niessen, die al vele jaren com missiewerk verricht. Voormalig politieman Trinus Dijkstra staat derde. Hij doet voor het eerst mee aan de verkiezingen. Na ex-raads lid Leonie Cals staat op de vijfde plek Dienny Kroos van der Meij uit Wanssum. De lijst telt slechts twaalf namen. De laatste drie zijn allemaal ex-lijsttrekkers en oud fractieleiders van de partij. Verkiezingslijst VVD 1. Ingeborg de Barbanson 2. John Niessen 3.Trinus Dijkstra 4. Leonie Cals 5. Dienny Kroos van der Meij 6. Harrie van Oosterhout 7. Jeu de Wit 8. Dominique Melskens 9. Fran Janssen 10. Frans van Hooft 11. Leo Janssen 12. Frans van der Kruijf Afkoopregeling? Functiewijziging? Concurrentiebeding? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3