Gemeente Venray Automatisch naar prettige en goedkope Openbare bekendmakingen 'Zo houden we grip op griep' Vacatures Deze week Evenementen Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 10 september 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Raadhuisplein BICouden Leeuw Blekersveld Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) is een voorlichtingscampagne gestart over de maatregelen die u zelf kunt nemen om de kans op besmetting met het griepvirus te verkleinen. De campagne 'Zo houden we grip op griep' bestaat onder meer uit spotjes op radio en tv, maar er zijn ook posters en brochures. Die kunnen worden opgehangen of neergelegd in de sportkantine, het gemeenschapshuis of het verenigingslokaal. Verenigingen, bedrijven en instellingen kunnen posters en brochures gratis bestellen of downloaden via de websites www.grieppandemie.nl en www.postbus51.nl. Vergaderingen Bouwplannen Wet geluidhinder Wet milieubeheer Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Consulent MD (WWB) - Planeconoom - Administratief juridisch medewerker handhaving - Integraal handhaver milieu MBO - Juridisch medewerker handhaving HBO - Juridisch medewerker handhaving WO - Medewerker openbare orde - Senior beleidsmedewerker Wonen en Werken - Beleidsadviseur sociale veiligheid/ districtelijke projecten. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl Vacatures. 11 t/m 13 sept. - Kermisfeesten Oostrum 12 sept. - Speelgoed- en kledingbeurs, peuterspeelzaal 't Ukkenest Leunen 12 t/m 15 sept. - Kermis Oostrum 17 sept. - Pelgrimage voor Britse veteranen, Overloonseweg en Hoenderstraat Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van het raadspresidium op maandag 14 september 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van het raadspresidium van 9 juni 2009 3. Ingekomen stukken en mededelingen a. Lijst majeure projecten b. Jaarverslag 2008 Provincie Limburg en persoonlijk jaarverslag 2008 van de CvK Provincie Limburg c. Toekomstbus VNG d. Uitbreiding raadzaal 4. Evaluatie raadsvergadering van 30 juni 2009 5. 'Limburg trekt zijn grens' een provinciebreed alternatief voor het huidige softdrugsbeleid 6. Vaststelling Fractievergoedingen 7. Behandeling van rekenkameronderzoek 're-integratie' 8. Ontwerpvergaderschema 2010 (uitgaande van huidige zes weken cyclus) 9. Vaststelling raadsagenda voor de vergadering van dinsdag 29 september 2009 10. Rondvraag en sluiting. Aangevraagd Bouwvergunningen - Eijkenhofweg 5c - bouwen van een vleesvarkensstal fase 2 (nr. ba090318) - Puttenweg 67 - vergroten van bedrijfsruimte (nr. ba090319) - Ossendijk 90 - bouwen van een woning met uitbouw (nr. ba090320) - Pinksterbloem 37 - bouwen van een berging (nr. ba090321) - Roland 2 - vergroten van de varkensstal (nr. ba090322). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Achterom 8 - bouwen van een woning met garage (nr. ba090115, verzenddatum 04/09). De desbetreffende stukken liggen van 11 september tot en met 22 oktober 2009 (zes weken) ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Horsterweg 1a - verbouwen van een bedrijfspand, gedeeltelijk t.b.v. detailhandel (nr. ba090182, verzenddatum 04/09). De desbetreffende stukken liggen van 11 september tot en met 22 oktober 2009 (zes weken) ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Vrijstellingen - Kempweg 70 - vergroten van de buitenschoolse opvang (nr. ink0803211). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Kijk voor meer informatie over het indienen van een beroepschrift onder Bouwplannen, Verleend, Bouwvergunningen. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Besluit hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 51 dB(A) vastgesteld voor: - Overbroekseweg 14 - woning (nr ink0901336, verzenddatum 2 september 2009). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 11 september tot en met 22 oktober 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. J.T.P. van de Sande, Meerloseweg 7 te Oirlo voor een varkenshouderij met zoogkoeien en een container-/krattenwasserij voor derden (MM090091). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 11 september tot en met 22 oktober 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Vredeweg 20 Vredepeel - een oprichtingsvergunning te verlenen aan V.O.F. van Vijfeijken, Bleekweide 13 te Erp voor een geitenhouderij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM090053) - Rouwkuilenweg 43a Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan G.E.P. Sikes, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn voor een champignonkwekerij met 2 verwerkingshallen (MM090049). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 11 september tot en met 22 oktober 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Venray heeft sinds kort een parkeerroute informatiesysteem (PRIS). Door middel van VOL/ VRIJ- signalering wordt u automatisch naar een beschikbare parkeergelegenheid geleid. De borden staan langs de hele binnenring van het centrum. Het systeem is medio juli in gebruik genomen en heeft sindsdien een aantal tegenslagen gehad. Zo heeft er een aanrijding plaatsgevonden op de Raadhuisstraat, een aantal displays werkte niet goed en enkele borden konden niet van voeding worden voorzien. Deze en enkele kleinere problemen worden op korte termijn opgelost. Dichtbij en goedkoop Via het PRIS worden automobilisten real-time (rijtijden worden ingecalcu leerd) naar de beschikbare grote parkeerterreinen en de nieuwe parkeer garage Gouden Leeuw geleid. Deze parkeergelegenheden (Blekersveld, Raadhuisplein en parkeergarage Gouden Leeuw) liggen het dichtst bij het centrum en kennen het goedkoopste tarief van Venray: 1,10 euro per uur. Bij deze parkeerterreinen loop je dankzij de slagboom-installatie geen risico op een parkeerbon, je betaalt achteraf en dus nooit te veel. Het is dus de meest prettige manier om goedkoop en dicht bij het centrum te parkeren. Achter de schermen Minder zichtbaar maar niet minder belangrijk is het feit dat het PRIS achter de schermen veel informatie biedt. Gegevens over parkeergedrag, parkeerduur en bezettingsgraden worden vanuit het parkeerbureau in de Gouden Leeuw nauwlettend in de gaten gehouden. Ook is er vanuit het parkeerbureau een intercomverbinding naar de terreinen, cameratoezicht en aansturing van de slagbomen op afstand. Bovendien kan de gemeente voor het opstellen van toekomstig parkeerbeleid gebruik maken van diverse rapportagemogelijkheden van het PRIS. Samen met leerlingen van basisschool De Hommel hebben wethouder Patrick van der Broeck en Geert Derks van GGZ NML op dinsdag 8 september het fietspad op de Servaashof in gebruik genomen. Daarmee kunnen de scholieren voortaan via een veilige verbinding van de wijk Antoniusveld naar school. GGZ NML heeft inmiddels alle fiets- en voetpaden op het Servaasterrein voorzien van opsluitbanden en een zwarte toplaag. De fietsverbinding tussen Antoniusveld en de Hommel wordt op termijn op dezelfde manier uitgevoerd. Op de Servaashof tegenover de school moeten echter nog appartementencomplexen worden gebouwd. Met de afwerking wordt daarom gewacht totdat deze klaar zijn. Bouwvergunningen - Bosweg 3 - vergroten van de woning (nr. ba090297, verzenddatum 04/09) - Laagriebroekseweg 30 - vergroten van de bedrijfswoning (nr. ba090296, verzenddatum 04/09) - Energieweg 16 - plaatsen van een pompkamer met reinwatertank (nr. ba090212, verzenddatum 04/09) Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Meerloseweg 7, 9 en 11 Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 10 september 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17