Gemeenteraadsverkiezingen Venray 2009 Een dorpsraad voor klein en groot... Fotowedstrijd nieuwe gemeentegids Vraag van de maand Gemeente Venray Gemeente Meerlo-Wanssum Kijkt u ook eens op www.van4naar2.nl •v? Venray, focus op mensen PEEL EN MAAS Donderdag 10 september 2009 - Pagina 11 Hoe zit het met paspoorten? Wordt dit duurder nu Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum bij Venray komen? "Op het moment dat ik iets toezeg, ga ik er ook echt voor", aldus Arie Vullings. Hij is sinds een jaar voorzitter van de jongste dorpsraad die de (toekomstige) gemeente Venray rijk is, namelijk de dorpsraad van Wanssum. GRENZEN verleggen Nee, dit is niet het geval. Zowel de gemeente Meerlo-Wanssum als de gemeente Venray hanteren het landelijke tarief voor paspoorten. Vanaf 1 januari moeten inwoners voor het aanvragen en afhalen van paspoorten bij de balie Publieksdien sten van de gemeente Venray zijn. Huidige openingstijden Meerlo-Wanssum Maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur en donderdag van 17.00 - 19.00 uur Openingstijden gemeente Venray Maandag van 12.00 - 20.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 13.00 uur In deze rubriek plaatsen we vragen en antwoorden rondom de grens wijziging. Heeft u vragen, geschikt voor deze rubriek, mail ze naar gemeente@venray.nl, ter attentie van Team Communicatie. Op 18 november 2009 vinden in Venray de gemeenteraads verkiezingen plaats. In de rest van het land zal dit in maart 2010 zijn, maar omdat de nieuwe gemeente Venray door de grenswijziging boven de 40.000 inwoners komt, vinden de verkiezingen hier eerder plaats. Door het overschrijden van de grens van 40.000 inwoners komen er namelijk twee zetels in de gemeenteraad bij. Nu telt Venray 25 zetels, dit worden er 27. Hoe kunt u stemmen? U kunt in elk stemlokaal in de gemeente uw stem uitbrengen, van 7.30 uur 's ochtends tot 21.00 uur 's avonds. Denkt u eraan dat u naast uw stempas ook uw identiteitsbewijs meeneemt. Voor de inwoners van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum wordt het eenvoudiger om te stemmen. Ook u kunt namelijk in de hele (nieuwe) gemeente Venray stemmen, in elk stemlokaal. De stemlokalen in Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum zijn de volgende: - Blitterswijck: café de Zwart - Geijsteren: gemeenschapshuis tegenover de kerk - Wanssum: de Zandhoek Let wel op: het is niet meer mogelijk om in het gemeentehuis van Meerlo- Wanssum te stemmen; dit is immers het grondgebied van de toekomstige gemeente Horst aan de Maas. Nieuwe politieke partijen? Nieuwe partijen die mee willen doen aan de gemeenteraadsverkiezingen in november 2009 moeten zich eerst laten registreren bij de gemeente Venray. Op www.venray.nl vindt u hier meer informatie over. Hier vindt u bovendien alle beschikbare informatie over de verkiezingen. "Onze dorpsraad houdt zich bezig met allerlei onderwerpen die van belang zijn voor de leefbaarheid in het dorp. Dit kunnen grote projecten zijn zoals het Dorps Ontwikkelings Plan, maar ook kleine. Zo hebben we onlangs onze inwoner John Wijers gehuldigd, die op de World Transplant Games in Australië maar liefst drie keer goud en één keer een bronzen medaille heeft gewonnen bij het onderdeel zwemmen. Hier zijn we trots op en we vinden het belangrijk hier aandacht aan te besteden." Maar het ontwikkelen van het Dorps Ontwikkelings Plan, dat is een heel ander verhaal. "Momenteel leggen we hier de laatste habd aan, samen met bureau BRO. In dit plan wordt besproken waar we met het dorp naar toe willen, de wensen en plannen van inwoners zijn hierin meegenomen." Een levendig centrum voor Wanssum "Eén van de speerpunten is het verplaatsen van het centrum. De aanleiding hiervoor is de dakrenovatie van het gemeenschapshuis. Dit is noodzakelijk, maar we denken eigenlijk aan een mooi, nieuw multifunctioneel gemeenschapshuis op een andere locatie, namelijk op de grote parkeerplaats bij het huidige sportpark. Mét uitzicht op ons mooie beekdal en de jachthaven. Ook enkele winkels zouden zich hier kunnen vestigen, zodat Wanssum een bruisend centrum krijgt". Verleggen van de weg door het dorp "Een ander punt is de weg door Wanssum; hij geeft namelijk veel overlast; qua geluid maar ook qua veiligheid. En nu de activiteiten bij de haven geïntensiveerd worden, wordt dit alleen maar erger. Er is al jaren sprake van het verleggen van die weg. En dit heikele punt hebben we ook meegenomen in ons plan. Maar waar de toename van activiteiten in de haven overlast geeft, bieden deze ontwikkelingen ook kansen voor het daadwerkelijk verleggen van die weg. De haven kan namelijk groeien op het moment dat er een goede weg naar toe leidt. En het is nu eenmaal een trend dat er steeds meer goederen vervoerd worden over het water. Er wordt op dit moment gewerkt aan de uitbreiding van de containerhaven. Wanssum wordt dan een belangrijk logistiek knooppunt, waar de Venrayse bedrijven hun voordeel mee kunnen doen. Ook de omgeving van de haven kan doorontwikkeld worden en dit is een kans voor Venray om haar bedrijvenpark uit te breiden. Economische kansen volop dus. Hoe je het ook wendt of keert, het omleggen van die weg is niet alleen van belang voor de ontwikkeling van de haven, maar ook van cruciaal belang voor de leefbaarheid in het dorp. En daar is iedereen het eigenlijk ook wel over eens. En ik denk ook wel bij de gemeente Venray." U heeft misschien al gehoord of gelezen over de fotowedstrijd die de gemeente Venray heeft uitgeschreven. De foto's zijn bedoeld voor de nieuwe gemeentegids. Maar ook de grenswijziging is aanleiding voor deze fotowedstrijd. Want met een mooie foto kunt u aan de inwoners van Venray laten zien hoe mooi de dorpen zijn die er per 1 januari bijkomen. En andersom geldt dit natuurlijk ook! Dus, heeft u in de (nieuwe) gemeente Venray een plekje waar u trots op bent en dat u vast wil leggen, doe dan mee. Maar doe dat wel snel, want op 14 september sluit de inzendingstermijn. Stuur uw foto, naam en adres naar gemeente@venray.nl t.a.v. 'fotowedstrijd gemeentegids'. Spelregels - U mag meedoen wanneer u inwoner bent van Venray, Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum; medewerkers van de gemeente Venray en Meerlo-Wanssum zijn uitgesloten. - De foto's (maximaal twee) moeten genomen zijn in de gemeente Venray, Blitterswijck, Geijsteren of Wanssum. - Als u personen fotografeert, is het verstandig om hen vooraf toestemming te vragen voor publicatie van de foto's. - U levert de foto's digitaal aan, in JPEG/JPG formaat met een minimale resolutie van 300 dpi of minimaal 1,2 MB. - Bij deelname geeft u toestemming aan de gemeente de foto's te gebruiken in de gemeentegids, op de gemeentelijke website, folders, flyers, brochures en nieuwsbrieven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Colofon Deze pagina is een uitgave van de gemeente Venray, in samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum. Overnemen van de artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray Fotografie Gé Hirdes, Venray Vormgeving Studio Accent, Venray De presentatie van het Dorps Ontwikkelings Plan vindt later dit jaar plaats. Kortom, de dorpsraad ondersteunt veel plannen en belangrijke ontwikkelingen voor Wanssum. "Daar zullen we ons ook altijd hard voor maken. Ook wanneer Wanssum bij de gemeente Venray gevoegd wordt". Maar Arie heeft er veel vertrouwen in. "Wij zijn sowieso al georiënteerd op Venray, het is een grotere speler die veel voor Wans sum kan betekenen en als er al scepsis is over de grenswijziging dan kan deze worden weggenomen door zaken te realiseren. Niet meteen en acuut, maar in de toekomst. En de plannen die er liggen zijn realistisch; ze sluiten aan bij bestaande visies. En voor de kleine, belangrijke zaken in onze gemeenschap, daar houden we oog voor. Dus ik heb alle vertrouwen in de toekomst."

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11