www.mijndierenspeciaalzaak.nl M0NDZ0RG n dermalogica® Open dagen bij Laco De Sprank Besparing op energiekosten ondernemers Niets! Algemene Tandheelkunde Implantologie Paradontologie Prothesen Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten "Rookverbod voor trainers tijdens voetbalwedstrijden PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Bestuursvoorzitter Max Visser verwacht in week 44 en 45 piek grieppandemie Donderdag 3 september 2009 - Pagina 5 even vanachter de computer een leuke klimpaal voor mijn kat bestellen VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg houdt er rekening mee dat op loca tie Venray een aantal minder spoedeisende afdelingen tij delijk moet worden gesloten als gevolg van de Mexicaanse griep. Het personeel op die afdelingen zal op de Venlose locatie nodig zijn om met name de spoedeisende zieken huiszorg te kunnen bieden. Bovendien sluit bestuursvoor zitter Max Visser niet uit dat er ook in Venray afdelingen moeten worden vrijgemaakt om griep- patiënten op te vangen. Hij ver wacht in week 44 en 45 de piek van de grieppandemie. Dan zou 30% van de mensen ziek zijn. Om de continuïteit en kwaliteit van de dienstverlening van VieCuri te waarborgen, heeft het ziekenhuis een uitgebreid continuïteitsplan opgesteld. De Mexicaanse griep begint de publieke discussie steeds meer te beheersen. Nederland telt de eerste doden en veel bedrijven en organisaties maken zich op voor een mogelijk grote uitbraak van de Mexicaanse griep, oftewel Nieuwe Influenza A (H1N1). Prog noses wijzen uit dat het griepvi rus ingrijpende gevolgen kan heb ben voor de maatschappij en het bedrijfsleven. Groot ziekteverzuim kan een organisatie en samenle ving immers stilleggen. Ook Vie- Curi bereidt zich minutieus voor op een grote uitbraak. VieCuri vervult daarin twee rollen: die van werkgever en die van ziekenhuis. Max Visser: "Wij moeten maatrege len treffen om de continuïteit van onze zorg te kunnen waarborgen. Het mag niet zo zijn dat wij door een groot ziekteverzuim en dus personeelstekort niet meer de vereiste ziekenhuiszorg kunnen bieden. Met name de spoedeisen de zorg moet gewoon doorgaan, zonder dat we concessies aan de Laco De Sprank houdt van 6 tot en met 20 september de open dagen. Tijdens die open dagen kunnen bezoekers terecht voor gratis proefles sen en om de sfeer te komen proeven. En voor iedereen die zich tijdens de open dagen inschrijft als nieuw lid van Laco, liggen mooie acties en prijzen in het verschiet. Onder de noemer 'Check je in bij Laco, dan check je ook in voor een minivakantie in Europa!' kondigt Laco De Sprank de open dagen aan. Iedereen kan zich tus sen 6 en 20 september aanmelden voor gratis proeflessen en tegelij kertijd profiteren van de mooie acties als hij zich inschrijft als lid. Iedereen die zich tijdens de open dagen inschrijft voor een Laco- membercard of het Laco Zwem ABC ontvangt een Hotel bon® Voucher t.w.v. 40 euro. Dit betekent drie gratis overnachtin gen voor twee personen in een van de 3000 hotels in Europa. Wie zich met drie personen tegelijk Geen nominatie kunststad Venray behoort niet tot de tien gemeenten die geno mineerd zijn voor de titel Kunststad van het jaar 2010. Dat heeft het organiserende Kunstweek bekendgemaakt. Venray had zich, samen met twintig andere gemeenten, inge schreven voor deze wedstrijd. Uit die inschrijvingen heeft de jury uiteindelijk tien gemeenten geno mineerd. Dat zijn de gemeenten Amersfoort, Bergen NH, Delft, Dinkelland, Gilze en Rijen, Gorin- chem, Haarlem, Utrecht, Vlissingen en Wijk bij Duurstede. De selectie heeft plaatsgevonden op basis van de antwoorden die zijn gegeven op de vragen die in de eerste ver kiezingsronde aan alle aan de ver kiezing deelnemende gemeenten zijn voorgelegd. De beoordeling was geen sinecure: het toetsen van de antwoorden aan de gestelde normen, het vergelijken en wegen van de antwoorden was volgens de jury bepaald geen gemakkelijke taak. Bij de beoordeling zijn de cri teria, waarbij de focus onverbidde lijk op beeldende kunst ligt, strikt aangehouden. In november wordt bekendgemaakt welke gemeente deze eretitel krijgt. kwaliteit doen. Daarom hebben we een uitgebreid continuïteits plan opgesteld. Daarin staat onder meer beschreven hoe wij ziekte verzuim opvangen. In het uiterste geval kunnen we ook mensen inhuren van andere ziekenhuizen." VieCuri zal geen speciale grieppo- li openen. "Dat heeft voor Noord Limburg geen meerwaarde, omdat de eerstelijnszorg in deze regio goed is georganiseerd." HOOGSTE PRIORITEIT De bestuursvoorzitter sluit niet uit dat op de locatie Venray bepaalde afdelingen moeten wor den gesloten, omdat artsen en verplegend personeel in Venlo nodig zijn. "Op onze locatie in Venlo wordt de spoedeisende hulp geboden. Bij een groot ziek teverzuim ligt de hoogste prio riteit bij de patiënten die acuut zorg nodig hebben. Bovendien zullen we in Venlo een afdeling inrichten om patiënten met de inschrijft ontvangt een Hotelbon® Jaarkaart: een jaar lang onbeperkt gratis overnachten voor twee per sonen! Daarnaast ontvangen deze inschrijvers voor 3000 euro aan kortingsbonnen voor bekende recreatieparken, musea, dierentui nen en andere leuke bestemmin gen. Nieuwe inschrijvers maken tevens kans op de prachtige hoofd prijs die tijdens de open dagen verloot wordt: een achtdaagse zon vakantie voor vier personen! Er is voor bezoekers van alles te doen tijdens de open dagen. Laco De Sprank organiseert onder andere Zumbalessen, clinics Nordic Wal king, proeflessen duiken, aqua-jog- ging/aqua-robbics, trimzwemmen en andere demonstraties, schmin ken voor de kinderen en popcorn, vanaf 10.00 - 15.00 uur recreatief zwemmen. De deelname aan de open dagen en aan de gratis proef lessen is vrijblijvend. Iedereen is welkom. Meer informatie over de open dagen en de acties staat op de website www.laco.eu. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenover- leg vergadert op maandag 7 sep tember in gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg 72 in Heide. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: opening en mededelin gen, vaststelling agenda, inspraak publiek, bespreking verzekering voor kunstwerken op de dorpen, voortgang contactgroep woning bouw kerkdorpen notulen ver gadering 8 juni 2009, rondvraag en nieuws uit de dorpen, ingeko men en uitgaande stukken, ver slag commissies en werkgroepen: klankbordgroep WMO, platteland in uitvoering en website, sluiting. Dorpsraad Oostrum De openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum is op dinsdag 8 september in D'n Oes terham. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda: voordracht van Anne- miek Mols van de politie Limburg Noord over de werkgroep com municatie, gebiedsgericht werken, afvalcontainers, werkatelier Sta tionsomgeving, stand van zaken bodemsanering losplaats NS, verkoop huurwoningen Wonen Venray, onderhoud bomen dorps plein, voortgang dorpsnaam in perkvorm Mgr. Hanssenstraat en de kermis. Mexicaanse griep te behandelen. Ik kan eveneens niet uitsluiten dat de pandemie een dergelijke omvang aanneemt, dat we ook in Venray grieppatiënten moeten gaan opvangen. Al die scenario's zijn uitgewerkt en vastgelegd. Dus hoe groot of klein de uitbraak van de Mexicaanse griep uiteindelijk zal zijn: VieCuri is erop voorbe reid." Max Visser verwacht dat in Noord-Limburg in totaal ruim 200 mensen zo ziek worden van de Mexicaanse griep, dat ze moeten worden opgenomen bij VieCuri. De piek wordt in week 44 en 45 verwacht, eind oktober en begin november. Het ziekenhuis heeft al een aantal patiënten die besmet waren door de Mexicaanse griep, behandelt. Ook hebben medewer kers van VieCuri de griep opgelo pen. Max Visser verzoekt mensen die vermoeden dat ze besmet zijn Voor Venrayse ondernemers is het sinds kort mogelijk om fors op energiekosten te besparen. De Stichting Park- management Venray heeft daartoe recent een samenwer kingsovereenkomst met Ener gie Makelaar BV ondertekend. De beide partijen verwachten, gebaseerd op succesvolle erva ringen opgedaan bij vergelijkbare inkoopcollectieven, een kostenbe sparing op energie te kunnen rea liseren van 10 a 15%. Dit voordeel wordt behaald uit het clusteren van inkoopvolumes, een goede timing van inkoop en het analyse ren en controleren van contracten en facturen. De Stichting Park- Braderie in Horst Lm Events is een jong, dyna misch bedrijf dat sinds dit jaar gevestigd is in Venray. De onder neming houdt zich bezig met het organiseren van braderieën op unieke locaties en wil zich onder scheiden van andere collegabe- drijven. De eerste braderie van Lm Events vindt plaats op zondag 6 september van 10.00 tot 18.00 uur bij de kasteelruïne in Horst aan de Maas. De entree bedraagt 1 euro. Het doel van Lm Events is om iets anders neer te zetten dan een standaard braderie in een winkelcentrum. Het is een brade rie met zoveel mogelijk verschil lende producten en een rommel-/ kindermarkt. Ook staan er diverse attracties voor kinderen. Bedrijven uit de omgeving krijgen tevens de gelegenheid om zich te presen teren. Kwantun Venray doet dat door middel van het uitdelen van kortingsbonnen, die in te leveren zijn bij zijn filiaal in Venray. Man krijgt klappen Een 44-jarige man uit Venray is zondag rond 23.30 uur in Venray mishandeld door een groepje jon geren op scooters. De jongeren waren op de Kruidenlaan met hun scooters aan het crossen. Dat zorgde voor geluidsoverlast. Toen de Venraynaar daar wat van zei, kreeg hij een schop tegen zijn hoofd. De jongeren gingen er ver volgens vandoor. Het slachtoffer is met een wond onder zijn oog en een bloedneus naar de eerste hulp overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar het groepje scooterrijders. Bestuursvoorzitter Max Visser: "Wij zetten alles op alles om de ziekenhuiszorg te garanderen." om vooral niet uit eigen beweging naar de huisarts of naar het zie kenhuis te gaan. "Neem svp telefo nisch contact op met de huisarts, loop vooral geen wachtkamer bin nen." HYPE Wat Max Visser ook bezighoudt, is of de grieppandemie ons land daadwerkelijk deels gaat stilleg gen, of dat het een hype blijkt, aangejaagd door de media. "Bij de 'uitbraak' van de Mexicaanse griep heeft de overheid één ding onderschat: het geven van ade quate en objectieve informatie over dit griepvirus. Over wat de griep is, de verschillen tussen de Mexicaanse en de reguliere griep, hoe dit griepvirus voorkomen kan worden en wat je het beste kunt doen als je het opgelopen hebt, management Venray behartigt de belangen van Venrayse onderne mers door het ontplooien van ini tiatieven op het gebied van collec tieve beveiliging, revitalisering en inkoop van facilitaire diensten en goederen. Onder dit laatste onder deel valt onder meer afval, tele fonie en energie. Energie Make laar is een onafhankelijk bureau gespecialiseerd in het adviseren en begeleiden van afnemers in industrie en de tertiaire sector op het gebied van energie inkoop, als ook het optimaliseren van kosten het transport en de aansluiting. De ondernemers op Keizersveld en Smakterheide worden binnen kort door het parkmanagement benaderd. Beschermheer St. Oda overleden Op vrijdag 28 augustus om 18.45 uur overleed drs. Th. Adriaansens, de zeer gewaar deerde en gerespecteerde beschermheer van fanfare St. Oda Merselo-Vredepeel. Volgens het bestuur van de fan fare is met de dood van Theo Adri- aansens 'een markante, respect volle persoonlijkheid van ons heengegaan'. In 1972 nam hij het beschermheerschap van fanfare St. Oda op zijn schouders en die functie vervulde de Merselonaar met grote deskundigheid. Voor St. Oda is hij van onschatbare waar de geweest. Met zijn ervaringen, wijsheid, mensenkennis, relative ringsvermogen en het feit dat hij altijd openstond voor verande ringen, heeft Adriaansens St. Oda altijd met raad en daad bijgestaan. 'We zullen hem blijven eren voor alles wat hij voor St. Oda bete kend heeft. Hij was een man die we graag in ons midden hadden. Bij St. Oda zullen dan ook de vele mooie en dierbare herinneringen aan onze beschermheer voortle ven. Wij zullen hem gedenken als een bekwaam man en een integer mens', aldus het bestuur. Wat gebeurt er als U niet adverteert heb je de overheid lange tijd niet gehoord. Het resultaat is dat de media de informatievoorziening hebben overgenomen. Het waren cijfers van aantallen besmettingen en 'griepdoden' in Mexico, Argen tinië en de Verenigde Staten die de krant of het journaal haalden. De consequentie was een onge ruste bevolking, een massale run op ontsmettingsproducten en onnodige telefoontjes naar huis artsenpraktijken. Pas sinds enkele weken verschijnen er deskundi gen met informatie over de status en de gevolgen van de griep in de media. Dat had veel eerder moe ten gebeuren." De Mexicaanse griep verschilt volgens Max Visser in essentie niet veel van de reguliere winter- griep. "Ook bij de reguliere griep kunnen veel mensen ziek wor den en overlijden er mensen aan de gevolgen van zo'n griep. Net zoals bij de gewone griep kun je besmetting met de Mexicaanse griep voorkomen door je handen vaak te wassen en bijvoorbeeld je neus te snuiten in een papieren zakdoekje. Wat de Mexicaanse griep echt anders maakt dan de 'wintergriep' is dat jongeren een verhoogde kans hebben op het krijgen van de griep. Eigenlijk is er verder niks nieuws onder zon. Maar waarom treffen we dan toch zoveel maatregelen? Omdat 30% van de bevolking in een relatief korte tijd ziek kan worden. Dat heeft een enorme impact op onze samenleving. Daar moéten we ons als ziekenhuis serieus en gedegen op voorbereiden. Wij zetten alles op alles om de ziekenhuiszorg te garanderen. Wij kunnen ons toch maar beter op het ergste voorbe reiden dan achteraf denken, had den we maar. Een ziekenhuis heeft daarin geen keuze. En mocht het achteraf toch meevallen, dan heb ben we hoe dan ook veel geleerd door de voorbereidingen die we nu treffen." OM eist jaren cel tegen twee Venrayse mannen Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond heeft jaren lange gevangenisstraffen geëist tegen twee Venraynaren. Het OM beschuldigt het tweetal van onder meer inbraak, diefstal met geweld, afpersing en bedreiging. De officier van justitie vroeg de rechtbank om de 20-jarige H.A.S. een gevangenisstraf van 36 maan den, waarvan 12 voorwaardelijk, op te leggen. Tegen de 25-jarige medeverdachte O.B. eiste zij een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 4 jaar. Opvallend is dat de rechtbank tijdens een eerdere zit ting, in juli, instemde met het ver zoek van advocaat Nijboer om de hechtenis van H.A.S. voorlopig op te heffen. Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Venraynaren van het gezamenlijk plegen van drie feiten. Om te beginnen een inbraak in Gennep in augustus 2008, waar bij een TomTom werd ontvreemd. In november 2008 werd geweld gebruikt om geld en een mobiele telefoon te stelen in Venray. En in de nacht van 22 op 23 februari 2008 werd in Roermond een man met geweld bedreigd om zijn gou den sieraden, mobiele telefoon en geld af te geven. Beide verdachten ontkennen dat zij de feiten hebben gepleegd. H.A.S. wordt verder ver dacht van afpersing en bedreiging in oktober 2004 in Milsbeek en van bedreiging in juni 2007. O.B. wordt verdacht van vier andere feiten: een inbraak in 't Brukske in Venray in maart 2004, een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel in juni 2008, bedreiging in november 2008 en een inbraak in oktober 2008. De rechtbank doet op 9 september uitspraak. Diefstal sieraden In Venray is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken bij de Kijkshop aan de Grotestraat. Daarbij is voor enkele duizenden euro's aan sieraden gestolen. De inbrekers kwamen binnen door de ruit van de toegangsdeur in te slaan. Binnen vernielden ze de vitrines. Volgens getuigen gin gen de inbrekers er na de inbraak op twee scooters vandoor.De daders waren allemaal in het don ker gekleed met jacks en/of shirts met capuchons en reden op don kere scooters zonder kentekenpla ten. De politie is een onderzoek gestart en vraagt eventuele getui gen, of mensen die deze nacht iets verdachts hebben gezien of gehoord, met haar contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. Mensen kunnen ook anoniem tips doorgeven via Meld Misdaad Anoniem, telefoonnum mer 0800-7000. Eis: 15 maanden cel voor bedreiging en diefstal Het Openbaar Ministerie (OM) heeft tegen de 20-jarige N.J. uit Venray een celstraf van 15 maanden geëist. De man van Irakese afkomst zou zijn slachtoffer hebben gedreigd te vermoorden en bovendien een inbraak hebben gepleegd. Dat ontkent hij. Tot verbazing van het OM besloot de rechtbank in Roermond N.J. in afwachting van de uitspraak al op vrije voe ten te stellen. Dat betekent dat hij hoogstwaarschijnlijk geen lange straf krijgt opgelegd of dat de rechtbank van mening is dat hij al lang genoeg vastzit. De verdachte werd op 28 mei dit jaar opgepakt. Het OM beschuldigt N.J. ervan dat hij eind vorig jaar samen met een andere, minderjarige jongen iemand heeft gedreigd te vermoor den. Hij zou een pistool tegen het hoofd van het slachtoffer hebben gezet, een mes op de keel en met dat mes een snijdende beweging hebben gemaakt. Ook zou hij in de woning van het slachtoffer een hoeveelheid beddengoed in brand hebben gestoken. In dezelfde woning zou hij ook goederen heb ben vernield, waaronder een spie gel, televisietoestel, beddengoed, een ruit en een toiletdeur. Justitie ziet in N.J. ook één van de inbrekers die op 5 januari dit jaar met grof geweld hebben inge broken bij de Aldi aan de Kiosk in Venray. Daarbij werden sigaretten, computers en fotocamera's buit gemaakt. De overval is door bevei ligingscamera's geregistreerd. Het OM is van mening dat de fei ten dusdanig ernstig zijn, dat een gevangenisstraf van 15 maanden gepast is. De rechtbank doet op woensdag 9 september uitspraak, maar zal waarschijnlijk niet mee gaan in de eis van het OM. niet ontvangen? Bel 582877! Venraynaar verdacht van brandstichtingen De rechtbank in Roermond heeft de strafzaak tegen de 19- jarige P. den H. uit Venray voor onbepaalde tijd aangehouden, omdat de zogeheten dubbel- rapportage over hem nog niet klaar is. De man wordt ver dacht van meerdere pogingen van brandstichting in Venray. De branden en de pogingen tot brandstichting zorgden voor grote maatschappelijke onrust. Het Openbaar Ministerie (OM) verwijt de jongeman dat hij opzet telijk branden heeft gesticht bij GGZ NML aan de Stationsweg in Venray, bij een Chinees restaurant aan het Kennedyplein in Venray en bij een Chinees-Indisch restau rant aan de Kiosk in Venray. Ook zou hij op oudejaarsdag vorig jaar een personenauto in brand heb ben gestoken. De verdachte heeft telkens eerst met een of meerdere stenen de ruiten ingeslagen en vervolgens flessen met brandende vloeistof naar binnen gegooid. Daarmee bracht hij het leven van meerdere personen in gevaar. Het OM verdenkt P. den H. er ook van dat hij in een supermarkt aan De Bleek in Venray en in een cafetaria aan de Hoenderstraat in Venray brand heeft willen stich ten. Ook op deze locaties werden ruiten ingeslagen, waarna werd geprobeerd om met behulp van flesjes met een lontje, doekjes en brandstof brand te stichten. Dat lukte echter niet. Man gewond Een 26-jarige automobilist uit Ysselsteyn is in Deurne gewond geraakt toen hij met zijn auto tegen een boom botste. De man raakte zondagnacht met zijn auto in de berm, wilde dat corrigeren maar kwam aan de andere kant van de weg terecht tegen een boom. Door de klap brak de auto in tweeën.De man werd naar het ziekenhuis gebracht. Daar weiger de hij een bloedproef. VENRAY Oogstdankviering in Vredepeel Zoals elk jaar organiseert de LLTB in Noord-Limburg een oogst- dankviering. Dit jaar wordt deze viering gehouden op zondag 13 september in de loods van het akkerbouwproefbedrijf van PPO, Vredeweg 1c in Vredepeel. Aan vang: 10.30 uur. Het thema van de viering is 'God danken is rijk oogs ten'. De oogstdankviering van dit jaar heeft een extra feestelijk tint je. Het bisdom Roermond bestaat in 2009 namelijk 50 jaar en van uit het bisdom zal vicaris-generaal mgr. Snackers samen met kapelaan Crasborn in de dienst voorgaan. De dienst wordt verder opgeluisterd door het kerkkoor van Vredepeel, dameskoor Cantate en de fanfare uit Merselo. Zijactief Vredepeel draagt zorg voor de aankleding en versiering van de loods. Zoals gebruikelijk is er na de viering een gezellig samenzijn. Iedereen is van harte welkom. Voor vragen kunt u terecht bij Toon van Hoof, telefoonnummer 06 20253044. Venrayse verongelukt in Well Bij een auto-ongeluk op de rijks weg N271 in Well zijn in de nacht van zaterdag op zondag een dode en een gewonde gevallen. De auto botste door nog onduidelijke oor zaak tegen een boom. De 27-jarige bestuurster uit Venray kwam om het leven. Haar passagier, een 25- jarige man uit Well, raakte zwaar gewond en is met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De vrouw reed volgens de politie vanuit Bergen richting Well. Door nog onbekende oorzaak raakte haar auto van de weg en botste tegen een boom aan de linkerkant van de weg. Het ongeluk gebeurde rond kwart over drie. De 25-jarige man uit Well raakte bekneld. Hij is door de brandweer uit het totaal vernielde voertuig bevrijd. Het Bureau Forensische Opsporing van de politie stelt een onderzoek in naar de exacte toedracht van het ongeval. Daarbij wordt ook gekeken of er drank in het spel was. De weg was urenlang afgeslo ten. Het verkeer werd omgeleid. SKIN CARE CENTER Hand- en nagelverzorging Patersstraat 16 Venray 0478-514468 www.centrum-mondzorg.nl Van 6 tot en met 20 september Mexicaanse griep: afdelingen VieCuri Venray mogelijk gesloten vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5