'Metaalbedrijfje niet in Smakt' Meeregeren doel van Samenwerking w l SV Venray op Peel en Maas TV "Te grote verschillen tussen lokale partijen" Record Den Brok en Millen H&M in Venray woensdag open 1 SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Wh G uithoek ook voor uw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 3 Sierteeltkweker Frank Strijbos moet machines weghalen van gemeente Tuinbouwer Frank Strijbos uit Kronenberg runt sinds 1998 een sierteeltbedrijf aan de Pelgrimslaan in Smakt. Vanaf 2001 houdt hij zich op kleine schaal ook bezig met metaalbewerking. Daarvoor heeft hij in de loods een wand aangebracht om het agrarisch bedrijf af te scheiden van zijn nevenactiviteit. De gemeente ontdekte de 'illegale muur' en de machines. Strijbos kreeg een last onder dwangsom opgelegd. Dinsdag diende de kwestie in de commissie bezwaarschriften. Toen ambtenaren van het hand- havingsteam een paar maanden geleden binnenvielen, had de sierteeltkweker zojuist enkele tweedehands machines van Flex tronics gekocht. Die mochten er niet staan, geeft ook Strijbos toe. "Ik heb ze allemaal weer door ver kocht, op eentje na." Het metaalbe- werkingsbedrijf staat volgens zijn raadsman Hans van der Zee volle- dig in dienst van de sierteelt van vetplanten, wat de hoofdactiviteit is. Strijbos vertelde dat hij in de eerste acht maanden van dit jaar 15.200 euro heeft verdiend met zijn metaalbedrijf. Terwijl de sier teelt in dezelfde periode 93.300 euro opbracht. Volgens Van der Zee hoefde er voor de scheidings wand helemaal geen bouwvergun ning te worden aangevraagd. "Het gaat om een niet ingrijpende ver andering. Die is vergunningvrij." De gemeente denkt er anders over. Want door het aanbrengen van de muur was het mogelijk de ruimte te splitsen, waardoor er ruimte kwam voor twee bedrijven. Ambtenaar G. Zoet zei dat het metaalbedrijfje niet past in het buitengebied. "Het is in strijd met het bestemmingsplan. Zo'n activi teit hoort thuis op een bedrijven terrein maar niet daar." Commissie voorzitter Jan van Roessel wist dat bij vrijwel ieder agrarisch bedrijf er wel een werkplaats is waar machines gerepareerd worden of gereedschappen worden gemaakt. In het nieuwe bestemmingsplan buitengebied, dat nog in procedu re is, zouden ook ruimere moge lijkheden komen voor neven acti viteiten naast het hoofdbedrijf. Volgens Zoet is er sprake van een volledig ingerichte werk plaats voor metaalbewerking. Het bedrijf staat ook ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder de naam Strijbos Tool Design. "Het is dus een volledige bedrijfsmatige activiteit. Daaraan wil de gemeen te in het buitengebied geen mede werking verlenen. Want ieder bedrijf wil groeien. Er zijn voor beelden genoeg waarbij het heel kleinschalig is begonnen. En later lopen we tegen de problemen aan. Daarom wil de gemeente dit niet meer toestaan." Frank Strijbos legde uit dat hij de machines gebruikt als toepas sing in de tuinbouw. Zo kan hij nu zelf betonelementen storten die worden gebruikt voor de afvoer van water en het bevestigen van containerdoeken. "Ik heb offer tes bij bedrijven opgevraagd. Nu ik dit zelf kan, bespaar ik 45.000 euro op de investeringsuitgaven." Hij heeft ook een haspel gemaakt waarmee hij achter de tractor onkruid kan bestrijden met che micaliën. "Tevens ben ik bezig om tunnelbogen zelf te ontwikkelen en te bouwen, waarbij de folie tot aan de nok kan worden opgerold. Ook wil ik een voorraadsysteem voor producten maken, zodat er veel minder tijd verloren gaat aan het interne transport. Ik heb zelf de kennis is huis en die wil ik graag benutten." Voorzitter Jan van Roessel zocht naar een weg zodat 'knutselaars' als Strijbos toch de kans krijgen voor hun nevenactiviteiten. "Het gaat hier om een eenmanszaak. Dezelfde persoon runt ook het tuinbouwbedrijf. De omzetcijfers zijn toch ook niet zo wereld schokkend", vindt Van Roessel. Maar de gemeente wil van geen wijken weten. Strijbos kan naar een bedrijventerrein verkassen of anders moet hij zijn metaalbedrijf je opdoeken. Raadsman Van der Zee legde uit dat dit niet mogelijk is. "Want de werkzaamheden zijn gerelateerd aan het hoofdbedrijf. De heer Strij- bos is een tuinbouwer in hart en nieren. En dat zal hij altijd blijven. Maar hij wil zijn ervaring ook op een andere manier inzetten. En op basis van het nieuwe bestem mingsplan is dit straks goed inpas baar", meent Van der Zee. Strijbos vindt dat hem onrecht wordt aangedaan als hij zich niet verder mag ontplooien. "Kijk maar eens hoeveel succesvolle onder nemers er nu op de bedrijventer reinen zitten. Velen zijn ooit heel klein aan huis begonnen. Mijn omzet is veel te laag om te ver huizen naar een industrieterrein. Dat is voor mij gewoonweg niet te bekostigen. Als de gemeente niet meewerkt, dan staak ik mijn nevenactiviteit. Maar de machi nes blijven er wel staan. Want die heb ik toch nodig." De commissie bezwaarschriften brengt binnen een paar weken advies uit aan het college. Campagneleider Martin Leenders: "Het wordt een geel gekleurd najaar' Samenwerking staat in Ven- ray welhaast synoniem voor de grootste oppositiepartij. Daar moet na de verkiezingen van 18 november 2009 maar eens verandering in komen. De lokale partij vindt dat het de hoogste tijd is om deel uit te maken van het college. In 2002 en 2006 werd Samenwer king door het tandem CDA- PvdA buiten de boot gehouden. Lijsttrekker Ike Busser is niet bang dat zijn partij opnieuw wordt afgewezen. "Nee, want de verhouding met de coalitie partijen is nu veel beter. Niet alleen met het CDA, maar ook met de PvdA, waarmee we in het verleden toch vaak in de clinch lagen." Busser wil geen voorkeur uit spreken voor partijen waarmee Samenwerking het liefste in zee gaat. "Inderdaad zitten we met het CDA vaker op dezelfde lijn. Maar we sluiten geen enkele partij uit, ook de SP niet. Het draait om een werkbare meerderheid. Met de nadruk op werkbaar. Als we tot een goed programma met duide lijke afspraken kunnen komen, dan kunnen we met iedereen regeren." Ike Busser denkt dat het moge lijk is dat het nieuwe college er al op 1 januari 2010 zit. Maar het is kort dag. Bovendien is op 4 janu- ari de installatie van de nieuwe burgemeester. De wisseling van burgemeester hoeft volgens Bus- ser geen belemmering te zijn. "Want de nieuwe burgemeester krijgt buiten zijn wettelijke taken geen echte politiek inhoudelijke functie. Hij moet vooral boven de partijen staan. Alles zal afhan gen van de verkiezingsuitslag. Het wordt spannend hoe het politieke landschap er straks uitziet. Als de kiezers duidelijk hebben gespro ken, dan kan er vrij snel een coali tie worden gevormd. Die moet bij voorkeur bestaan uit drie partijen met een breed draagvlak, zowel politiek als maatschappelijk", aldus Busser, die zelf wethouders kandidaat is. LIJST Zaterdag in zaal Thielen pre senteerde Samenwerking het pro gramma en de kandidatenlijst. Op het eerste gezicht lijkt er weinig veranderd. De vijf zittende raads leden bezetten de top vijf. Van de dertig namen zijn er 24 hetzelfde als in 2006. Maar Busser haast zich te zeggen dat de zes nieuwkomers allemaal jongeren zijn. Alia Achour, actief in de Marokkaanse gemeen schap, en maatschappelijk werk ster Femke Direks - zij vierde zaterdag haar dertigste verjaardag - hebben als respectievelijk num mer acht en tien een hoge plek gekregen. Het leidende trio Ike Busser-Gerrit Verkoeijen-Theo Mulders is al voor de derde verkie zingen op rij hetzelfde. Toch vrij uniek. Na de andere raadsleden Tineke Lamers en Martin Leen- ders staat Martin Wijnhoven op de zesde plaats. Wijnhoven viel in 2006 net buiten de boot, maar hij hoopt zijn raadszetel weer terug te krijgen. De nummer zeven Ber- nie van Lierop, al jarenlang actief in het commissiewerk, aast ook op een van de 27 stoelen in de nieuwe raad. Busser: "Ik ben trots op deze lijst. We hebben een aanzienlijke verjonging doorgevoerd, 35 pro cent van de kandidaten is jonger dan veertig jaar. Daarmee hebben we de politieke toekomst op mid dellange termijn veiliggesteld. Dat er weinig verandering is aan de top van de lijst, duidt op de sta biele koers die we varen." Tachtig dagen voor de verkie zingen heerst er optimisme bij de lokale partij. "We gaan er een geel gekleurd najaar van maken", zei campagneleider Martin Leenders. Bij de laatste twee verkiezingen behaalde Samenwerking telkens vijf zetels. Busser gokt op zetel winst, alhoewel het een tegenval ler is dat er geen kandidaten uit Geijsteren, Blitterswijck en Wans- sum op de lijst staan. "We hebben ons ingespannen om in deze dor pen kandidaten te werven. Helaas heeft het niet het gehoopte resul taat opgeleverd. Pluspunt is wel dat het enkele nieuwe leden uit de nieuwe dorpen heeft opgele verd", aldus Ike Busser. Tineke Lamers, voorzitter van de programmacommissie, presen teerde 'Venray voor elkaar.' De slo gan van Samenwerking 'Het moet anders en het kan anders' is de subtitel van het partijprogramma. "We willen dat in alle dorpen de basisscholen, zo lang als het kan, behouden blijven", aldus Lamers, die zei dat Samenwerking ook voorstander is van het hanteren van een lagere grondprijs, vooral in de kleinere dorpen. Ike Busser lichtte toe dat er een strakkere regie moet komen op de gemeentelijke organisatie. "Tegen lagere kosten zijn er betere resul taten te behalen. Resultaten die beter zijn afgestemd op de maat schappelijke behoefte." Samen werking wil deel uitmaken van het college omdat zo de doelen van de partij het beste te realise ren zijn. "In de oppositie kunnen we alleen achteraf wijzigingen doorvoeren. Binnen het college sturen we vooraf op de inhoud van de stukken." Verkiezingslijst 1. Ike Busser 2. Gerrit Verkoeijen 3.Theo Mulders 4. Tineke Lamers 5. Martin Leenders 6. Martin Wijnhoven 7. Bernie van Lierop 8.Alia Achour 9. Justine Janssen 10. Femke Direks 11. Cor Vervoort 12. Jacques Lamers 13.Wendy Busser 14. Peter van der Velden Theo Mulders (l), Ike Busser en Gerrit Verkoeijen. 15. Niek Poels 16. Lam Classens 17. Jan van Goch 18. Bert Willems 19. Boy Janssen 20. Jan van Daal 21.Toon Millen 22.Ad Hijl 23. Hub de Bruijn 24. Leo Willems 25. Math van den Bekerom 26.Tiny Leenders 27.Wendy van Ool 28. Toon den Brok 29. Harry Terhaag 30. Joris van der Velden 'Secretaris geen struikelblok' Samenwerking Venray hoopt na de verkiezingen in het college te komen. Lijsttrek ker Ike Busser is ook de eerste wethouderskandidaat van de lokale partij. In de afgelopen periode uitte Samenwerking herhaaldelijk kritiek op het functioneren van gemeentese cretaris Piet Lucassen. Mocht de fractie straks deel uit maken van B en W, dan krijgt ze dagelijks met Lucassen te maken. Volgens Busser hoeft dit echter geen struikelblok te zijn. "Want in het college zitten we er zelf heel dichtbij. Dan kunnen we ook stu ren en veel meer invloed uitoefe nen." Busser vindt dat Lucassen tekort schiet in het aansturen van de ambtelijke organisatie. Bovendien is het Samenwerking een doorn in het oog dat hij voor halve dagen in dienst is bij de Regio Venlo. "Dat kan niet als intern de zaken niet goed lopen. Er doen zich te veel missers voor. Hij is hiervoor, als hoogste baas van de ambte naren, verantwoordelijk", aldus Busser. Burgemeester: één vrouwelijke sollicitant De kans is klein dat de gemeente Venray voor het eerst een vrouwelijke burge meester krijgt. Bij de 21 sol licitanten zit namelijk slechts één vrouw. Dat heeft gouver neur Frissen van de provin cie Limburg bekendgemaakt. Zeven kandidaten zijn lid van de PvdA, zes van het CDA, vijf van de VVD en een van D66. Van twee sollicitanten is de politieke gezindheid niet bekend. Vanaf dinsdag 1 september is Jos Waals waarnemend burgemeester van Venray geworden. Hij blijft dit tot 1 januari 2010. Waals begon op 1 september 1991 in Venray. Hij heeft er nu drie termijnen van zes jaar opzitten. De gemeente raad heeft ermee ingestemd dat er voor deze korte periode van vier maanden geen externe waarne mer wordt aangezocht. Op maan dag 4 januari 2010 is de installa tie van de nieuwe burgemeester. Half november wordt bekend wie het is. Samenwerking voetbalclub en uitgever SV Venray en Van den Munckhof BV hebben samen het initiatief genomen voor SV Venray TV. Maandelijks zal Van den Munckhof een tv-pro- gramma voor de plaatselijke voetbalvereniging maken en uitzenden op het kanaal van Kabelkrant Venray. Vandaag, donderdag 3 september, is de eerste uitzending om 19.00 uur. Met het programma wil het bestuur van SV Venray de vereni ging onder de aandacht van de inwoners van Venray brengen. "SV Venray is een vereniging met meer dan 1500 leden", vertelt Wendy Linders. "Er is dus iedere week veel te doen en te beleven. Uiteraard zijn de eerste elftallen het boegbeeld van de club, maar er is veel meer. Met SV Venray TV willen we maandelijks laten zien wat er daadwerkelijk allemaal gebeurt in en rondom sportpark De Wieën." SV Venray is inderdaad meer dan alleen de standaardelftallen. De club heeft een van de groot ste jeugdafdelingen van Neder land. Maar ook het damesvoetbal en het gehandicaptenvoetbal zijn een essentieel onderdeel van de vereniging. Vorig jaar kwam daar, met succes, het zaalvoetbal bij. "Komend seizoen spelen we zowel in de zaal als bij de heren op het veld op het hoogste niveau." SV Venray TV zal de komende maanden elke eerste donderdag en vrijdag van de maand op het kanaal van Kabelkrant Venray te zien zijn. De uitzending wordt vanaf donderdagavond 19.00 uur elk uur herhaald tot vrijdagavond 23.00 uur. ADVOCAAT DUUR? Wij lossen uw probleem op! Julicher Meijer Samenwerking kiest voor zelfstandige koers In het afgelopen jaar zijn enkele pogingen ondernomen om tot een samenvoeging te komen van de vijf lokale partij en in Venray (inVENtief, Lokaal Aktief en Samenwerking) en Meerlo-Wanssum (GP'94 en PK). Uiteindelijk heeft dit alleen geleid tot een huwelijk tussen Lokaal Aktief en de PK, die samen verdergaan als PP2. Samenwerking - de grootste van de vijf - had het liefst gezien dat er vanaf 2010 één grote lokale partij was gekomen in de nieuwe gemeente Venray. "We hebben gesprekken gevoerd, maar het blijkt dat de onderlinge verschil len te groot zijn", zegt Ike Busser, partijleider van Samenwerking. Lokaal Aktief en de PK zijn beide afsplitsingen van de Partij van de Arbeid. "De PK is wel erg links. Nog veel meer dan Lokaal Aktief", vindt Busser. "Dat sluit niet aan bij een middenpartij als Samenwerking. Je ziet nu ook dat Lokaal Aktief al bijna helemaal is overgenomen door de PK." GP'94, de andere lokale partij uit Meerlo-Wanssum, wordt opge heven. Blijft over inVENtief waar mee Samenwerking meer op een lijn lijkt te zitten. "Maar inVENtief kampt met interne partijperike len. Hun frontman Gerard Thijs- sen is gedegradeerd tot lijstdu wer." InVENtief, met één zetel de kleinste partij in de gemeenteraad, heeft afgelopen najaar het initia tief genomen om met alle partijen gezamenlijk in gesprek te gaan. Uiteindelijk heeft dit niets opge leverd. "Het lijkt op een muis die brult", aldus Busser. "Voorwaarde voor ons is dat het beeldmerk van Samenwerking overeind blijft. We hebben met fractie en bestuur alles goed afgewogen. De conclu sie was dat we het beste zelfstan dig kunnen doorgaan. Dat wil niet zeggen dat we andere partijen uit sluiten. Ze kunnen meedoen, maar dan wel onder onze identiteit." .rWo e* Ae^ De lijst van Samenwerking Venray telt van oudsher enkele oudgedienden die als lijstduwers fungeren. Voor Toon den Brok (82) en Toon Millen (73) worden het op 18 november 2009 alweer de elfde verkiezingen waaraan ze deelnemen. Dit is een record voor Venray. Toon Millen staat vanaf 1970 onafgebroken op de lijst van Samenwerking. Hij heeft nooit op een verkiesbare plaats gestaan, maar hij is altijd nog goed voor zo'n honderd stemmen. Toon den Brok sloot zich voor de verkiezin gen van 1978 bij Samenwerking aan. In 1970 en 1974 was hij lijst- trekker van de plaatselijke groe pering Opbouw'70, die na acht jaar opging in Samenwerking. Den Brok was 22 jaar lang raadslid, van 1970 tot 1992. Den Brok vervulde een spilfunctie bij de doorstart van Samenwerking in 1982. In dat jaar maakte het CDA zijn opwachting in de Venrayse politiek. Negen van de tien raadsleden van Samenwer king stapten toen over naar het CDA.Alleen Den Brok bleef Samen werking trouw. Samen met Harry Theunissen kwam hij in 1982 terug in de raad. Tot 2002 telde de lokale partij twee of hooguit drie zetels. In 2002 maakte Samenwer king de sprong naar vijf zetels. Dat aantal werd in 2006 geëvenaard. Woensdag 9 september opent de Venrayse vestiging van H&M de deuren in Venray. Ruim twee jaar geleden werd bekend dat het populaire Zweedse modeconcern in Venray een vestiging ging rea liseren op de locatie waar voor heen boekhandel Van den Munck- hof en onder meer de redactie van Peel en Maas waren geves tigd. Beleggingsmaatschappij Van den Munckhof heeft op deze locatie de bestaande panden aan Grotestraat en Schouwburgplein gesloopt om plaats te maken voor een geheel nieuw winkelpand. H&M huurt in Venray 600 m2 win kelvloer op de begane grond. De bovenverdieping is ingericht als winkelruimte met daarnaast een facilitaire ruimte. Aan de zijde van het Schouwburgplein heeft Van den Munckhof nog winkelruimte in de verhuur. De Venrayse vestiging richt zich op de verkoop van dames- en kin dercollecties en accessoires. De winkel opent woensdag 9 sep tember om 10.00 uur met diverse acties. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Vrouw gewond Donderdagmiddag is een 57- jarige fietsster uit Vierlingsbeek gewond geraakt nadat zij door een 51-jarige vrouw uit St. Anthonis werd aangereden met haar auto. De fietsster reed over de Vierlings- beekseweg komende uit de rich ting van Overloon toen zij door de auto, die over de Holthesedijk reed in de richting van de Rondweg, werd aangereden. De automobilist zag het slachtoffer over het hoofd. beÊjtfc Onze ■silt: www.gi.inhoek.nl m Venniy De Hoveniers PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl Vraag naar de voorwaarden INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3