De Zwaluw 100 jaar Afscheid van Jan Koonings Van Ham en Engels nieuwe koplopers Peter Willems verdedigt Nederlandse eer Motorcrossers regio Venray Nobel Oostrum ATV Koersbalclub De Ronde Bal PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 32 BC Venray BC Harten Drie BC Doublet Vijftiende kroegentocht voor bridgers Overloonse Bridgeclub Dartclub De Piëlhaas PDV De Zwaluw PDV De Maasvogels Wanssum. NK motorcross Well Mike Teunissen in Nederlandse selectie Kampioenschappen triatlon ATV Venray LK tennis in Venray Ysselsteynse motorcrosser aan de start tijdens landenwedstrijd in Boekel Op de eerste speelavond van het nieuwe seizoen waren het met name de nieuwe leden die hun visitekaartje wilden afgeven. Drie lijnen van twaalf paren probeerden de draad na de rust periode weer op te pakken. In de groe ne lijn waren Ann Peetjens en André Poels de winnaars, gevolgd door Maja v.d. Wee met Frans van Lieshout. Adri Kock met Margriet Mater en Jeanny met Hein Willemsen werden gedeeld derde. In de rode lijn eindigden Ron van Gaal en Piet van Genugten als eerste, gevolgd door Joan Hinssen met Luc Tijssen en Wil Gielen met Frans Seuren. In de gele lijn wisten Gerrit Boekholt en Herman Verheijen het zoet van een overwinning te proeven. Zij werden op korte afstand gevolgd door Annie Boekholt met Jaqueline v.d. Slik en Miets Bisscheroux met Wim Vervuurt. Donderdagavond begint men een half uur eerder, in verband met de jaarvergadering met aansluitend de bloemendrive. Na de goed bezochte algemene leden vergadering zijn er nog zes ronden met drie spellen gebridged. Dit als opwarmer voor de clubkampioen schappen die volgende week maan dag beginnen. De uitslag: Geel: 1. Hans Aerts en Jac Huijs 58.75% 2. Hannie Keijsers en Joke Peeters 55.42% 3. Sjef Fiers en Wim Manders 55.00% Rood: 1. Aike van Glabbeek en Jacqueline v.d. Slik 59.17% 2. Clazien Baak en Mieneke Menheere 57.50% 3. Annie v.d. Munckhof en Jan Simons 53.33% Na de korte zomerstop wordt het lustrumjaar geopend met de algemene ledenvergadering. Veel leden hadden zich afgemeld. Een belangrijk punt van de lange agenda was de verkiezing van Piet van de Ven als nieuwe voorzitter. Mogelijk dat hij de manier vindt om de teruggang van het ledental een halt toe te roepen. De bekers voor de club kampioenen werden uitgereikt. Alge meen clubkampioen werden Corrie Hartong met Jan Heinekamp. In de B lijn hadden Riny Mommen met Lilian Linders de meest constante vorm. De slemtrofee was voor Annie Clermonts en Mia Koopmans en de laddercom petitie werd gewonnen door Trudy Jeurissen en Ans van Hooft. Na de vergadering werd er een ver korte bridgewedstrijd gespeeld. Janny Jungslager werd met Sjef de Vocht eerste met 62%, Tweede Dorre Dries- sen met Fieke Messemaekers op de voet gevolgd door Corrie Hartong met Joan Hinssen. Volgende week wordt de fruitdrive gespeeld daarna start de eerste wedstrijd in de competitie. BC Doublet houdt voor de vijftien de keer de bridgekroegentocht, die plaatsvindt in twaalf horecagelegen heden in het centrum van Venray. De deelnemers beginnen 's mor gens om 9.00 uur met inschrijven in Dansschool Jansen en van daaruit gaan de 400 deelnemende bridgers naar een van de twaalf locaties. Daar aangekomen worden ze ontvangen met een kop koffie/thee en gebak en dan begint het bridgen. Na vier spel len gespeeld te hebben, gaan ze naar een andere locatie om de volgende vier spellen te spelen. In totaal wor den er die dag 32 spellen gespeeld. Om 13.00 uur krijgen alle deelnemers een lunch aangeboden en vervolgens wordt er weer gebridged tot 17.00 uur. Na afloop gaan de deelnemers weer terug naar Dansschool Jansen. Daar worden de gespeelde spellen in de computer verwerkt. Rond 18.00 zal de uitslag bekend zijn. Vanwege het derde lustrum is wethouder Patrick van der Broeck aanwezig bij de prijs uitreiking. Op de tiende zomeravonddrive zijn de drie beste paren in lijn 1: 1 Bert Nelly Vloet 61.98 2 Wim Mia Henckens 56.77 3 Piet Nelly Botden 55.21 In lijn 2 waren de volgende drie paren het sterkst: 1 Wim Luus van Son 63.02 1 Chris Barten Thea Waterreus 63.02 3 Theo Annie Louwers 61.46 In de 3e lijn scoorden de volgende drie paren het hoogst: 1 Hans Aerts Jac Huijs 71.74 2 Frans van Lieshout &Wim Manders 57.14 3 Mien Kuenen Riet Dobbe 56.35 Nu de zomerdrive voorbij is de balans: De vijf hoogst geplaatsten paren met het beste gemiddelde zijn: 1 Wiel Miny Verhoeven 60.55 2 Harry Riet Willems 60.09 3 Bert Nelly Vloet 59.88 4 Hans Aerts Jac Huijs 59.72 5 Ber Poels Annie Siroen 58.81 Op vrijdag 4 september wordt in café de Piëlhaas de finale van de zomeravondcompetitie gehouden. De zestien spelers die geplaatst zijn, waren bekend. De uitslag van de laat ste zomeravond: Winnaarsronde 1 Johan van Hoof 2 Maikel Piertzak 3 Edwin Schattevoet 4 Paul Hendrix 5 Ruud Tijssen 6 Frank van den Munckhof 7 Mohamet Diraa. Verliezersronde 1 Perry Bus- sers 2 Roy Troisfontaine 3 Mat Jans sen 4 Camile Peters 5 Marco Nus 6 Thorsten Gooren 7 John Tebarts 8 Frank Coumans. Er werd 180 gegooid door Frank van den Munckhof en Mohamet Dir- raa, de hoogste finish was voor Maikel Piertzak. Op zaterdag 5 september wordt er weer het whiskeydarten gehouden. Idereen die hieraan deel wil nemen, kan zich tot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefo nisch via telefoonnummer 582187. De aanvang van het toernooi is om 20.30 uur In september 1909 namen enkele duivenliefhebbers het initiatief om in Venray een duivenvereniging op te richten. De naam van deze vereni ging werd de Zwaluw. In de loop der jaren groeide het ledenaantal tot ver boven de honderd. Momenteel telt de vereniging nog 45 spelende leden. Nu, in september 2009, is het precies 100 jaar geleden dat de vereniging is opge richt. Dit heugelijke feit wil de ver eniging uiteraard niet onopgemerkt Leden PDV de Zwaluw Venray fotografie: Jos Faessen voorbij laten gaan. In het weekend van 3 en 4 oktober zijn er de volgende activiteiten gepland: zaterdag 3 oktober is er een recep tie van 19.00 - 20.30 uur, zondag 4 oktober staat er een feest voor de leden en partners op het programma. Beide activiteiten vinden plaats in het clublokaal, Eindstraat 17a te Venray. Handboogtrainer Jan Koonings stond vrijdagavond voor de laat ste maal op de banen van Ons Genoegen in Ysselsteyn. Tijdens zijn laatste uren als trainer van Ons Genoegen bracht hij een groep van 22 jeugdige en begin nende jongens en meisjes de fijne kneepjes van het handboogschie- ten. Ruim 43 jaar was dit een vast ritueel op de vrijdagavond van half 7 tot 8 uur. Daarna was het de beurt aan de gevorderde sporters die graag de tips en aanwijzingen van Jan ter harte namen om hun prestaties te verbe teren. Niet alleen de leden van Ons Genoegen waren vrijdagsavonds van de partij, maar sporters uit de hele regio (tot ver in Brabant) wisten de weg naar Ysselsteyn te vinden om deel te nemen aan de open trainin gen. Veel jaren deed Jan de jeugdtrai- ningen samen met zijn vrouw Jo, die niet alleen eveneens gediplomeerd trainster was, maar de jeugd ook vaak begeleidde naar wedstrijden en kam- De jeugdschutters bedanken Jan Koonings tijdens de afscheidsavond. pioenschappen en vaak niet zonder succes. In een dankwoord memoreer de erevoorzitter Mart van Hoof aan de onderschatte rol die Jan Koonings in al die jaren vervulde binnen de ver eniging. Niet alleen als trainer was hij actief, maar ook was hij jarenlang bestuurslid en penningmeester. Maar vooral was hij tot twee keer toe die gene die het bestuur aanspoorde tot de bouw van nieuwe banen omdat de accommodatie te klein werd. Met alle successen, individueel en in team verband, heeft de bijdrage van Jan de vereniging op een zeer hoog niveau gebracht in alle disciplines van het handboogschieten. Enkele maanden terug gaf Jan aan dat hij vanaf sep tember het stokje over ging dragen aan de jongere garde. Hij sprak in zijn dankwoord het vertrouwen uit in de nieuwe trainersgroep die onder supervisie van verenigingslid en hand boogtrainer Mart Philipsen uit Venray de trainingen voortaan zal verzorgen. Na de vijftiende speeldag van mid- getgolfclub Venray heeft nu iedereen zijn of haar uitgestelde wedstrijd(en) ingehaald, waardoor de situatie in de stand nu overzichtelijker geworden is. De grote winnaar van deze dag was Jan Engels, die met 69 slagen opnieuw dicht in de buurt van het onlangs gerealiseerde record van 68 slagen kwam. Desondanks moest hij drie punten toestaan aan een zeer gecon centreerd spelende Theo Litjens, die brutaal de eerste ronde op zijn naam schreef met 23 tegen 25 slagen. De tweede ronde was een gemakkelijke prooi voor Engels, die met 20 slagen het clubrecord op Servaashof van Huub Straatman evenaarde. De laatste ronde knokte Litjens zich echter weer naast zijn opponent (24-24) en pakte zo drie belangrijke punten, maar door de lagere score van Engels (69) won de laatgenoemde de partij met 4 - 3. Huub Straatman, met 78 slagen en 25 als laagste ronde, liet zich met 2 - 4 verrassen door Jan Litjens, die met 76 slagen, waarvan 24 en 25 en waarmee Litjens twee ronden op zijn naam wist te schrijven. Henk van Leeuwen (81) speelde weliswaar geen slechte wed strijd tegen Gerrit Vermeulen (72), maar laatstgenoemde was elke ronde net iets beter, vooral de eerste twee ronden van 23 waren van zeer goed gehalte. Daarom is de 6 - 0 zege van Vermeulen wel verdiend. Een weer eens ouderwets spe lende Leo Wilms, met 77 slagen en 24 als laagste ronde, bleek met 6 - 0 veel te sterk voor Fieke van Ham, die na de eerste ronde wel beter in haar spel kwam, maar Wilms geen enkel moment kon bedreigen. Gerrit Jans sen (80) moest in zijn partij tegen Karel van Ham alleen de eerste ron den één slag toestaan (28 - 27), alvo rens hij met 23 slagen een flink gat slag en vervolgens in de laatste ronde geen tegenstand meer bleek te onder vinden, waardoor Janssen met 4 - 2 de winst naar zich toe trok. Koploper bij de heren Harrie Lenssen speelde tegen de koploper bij de dames Miet Clevers, waarbij Clevers niet bij mach te was om Lenssen ook maar een stro breed in de weg te leggen, zodat Lens- sen met 78 slagen en 23 als laagste ronden met 6 - 0 aan de winnende hand bleef. Bets Wilms (92) bleef tegen Piet van der Elst (95) de eerste twee ronden fier overeind, alvorens Van der Elst de laatste ronde op zijn naam wist te schrijven, maar toen had Bets Wilms de wedstrijd al met 4 - 2 op zak. Hoewel het verschil in score in de partij tussen Jan van Dijk (82) en Ton Hendriks (86) niet erg groot was, kwam Hendriks elk ronde net iets te kort (2 - 1 - 1 slagen), waar door Van Dijk met 6 - 0 de gelukkige winnaar werd. Truus van Dijk speelde tegen Jo Litjens geen onverdienstelij ke wedstrijd, maar Jo bleek elke ronde sterker, al was het in de tweede ronde met één slag (30-31) kantje boord. Met 91 slagen en een 6 - 0 overwinning op zak, was Jo Litjens de beste speel ster van de dag. De laagste ronde bij de dames werd gerealiseerd door Miet Clevers en Bets Wilms, beiden met 28 slagen. In de stand vonden zelfs twee wisselingen aan de kop van de rang lijst plaats. Jan Engels veroverde de leiding op Harrie Lenssen door een betere gemiddelde verbetering (4,00 tegen 3,60 percent). Beiden staan op 4 punten. Leo Wilms heeft 10 punten nog steeds de derde plaats in handen. Theo Litjens is nu vierde met 15 pun ten. Bij de dames greep Fieke van Ham de leiding, eveneens door een betere gemiddeldeverbetering (5,08 tegen 2,77 percent). Beiden hebben 16 pun ten. Bets Wilms staat met 21 punten als derde gerangschikt en zal de res terende twee competitiewedstrijden waarschijnlijk niet bedreigd worden Door Jo Litjens, die met 28 punten de vierde plaats in handen heeft. Op een toernooi in Afferden (Gld) heeft Jan Engels een verrassend goede prestatie geleverd door na de bar rage als tweede te eindigen. Met 124 slagen een superronde van 27 slagen, de laagste van de dag, op deze bog- nibaan eindigden zowel de thuisspe- lende Koos van Breugel als Engels op een gedeelde eerste plaats, waarna Van Breugel de barrage in zijn voor deel besliste. Uitslag N14 Epehy (jong); 23 deelnemers, 462 duiven. 1,2,8,11,13,15,16,18,23 H. Strijbosch. 3,12,17 C. van Vught. 4,5,10 J. Sijbers. 6,20 Van Haren - Stiphout. 7,22 J. Kerstens. 9 J. van Kessel. 14 M. Basten. 19 M. Voesten en dochter. 21 P. van Zwamen. 24,25 W Bouten. Uitslag N04 Epehy (oud); 20 deel nemers, 285 duiven. 1,4,16 Chr. Ger- rits. 2,6,12,18,21,25 P Loonen. 3,14 H. Peeters. 5,19 Reijnders - Cuijpers. 7,8,13 M. Basten. 9 P van Houdt. 10 W Bouten. 11 H. Litjens. 15 H. Arts. 17 M. Voesten en dochter. 20 A. Janssen. 22 Comb. Verdellen. 23 Hendriks - Arts. 24 J. Basten. Uitslag wedvlucht Epehy (jonge duiven) dd 29/8-09 315 duiven: 1, 6, 13, 16, 18, 19 Bert Verhoeven. 2 Fred dy Textor. 3, 17 Jan Kuijpers. 4, 5, 9, 10, 15 Wiel Theeuwen. 7, 12, 14, 23 Theo Kleeven. 8, 11, 20, 21, 22, 24, 25 Harry Francken. Uitslag wedvlucht Epehy (oude duiven) dd 29/8-09 96 duiven. I, 3, 14, 17, 18, 20, 21 Jan Kuijpers. 2, 4, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 23 Freddy Tex- tor. 5, 8, 19 Toon Roosen. 7, 15 Sraar Francken. 22, 24 Harry Francken. Motorcrossvereniging Well houdt in het weekeinde van 5 en 6 september onder auspiciën van MO Nederland een motorcrosswedstrijd. Zaterdag zijn de jeugd, veteranen en liefheb bers van de partij. Zondag starten de junioren MX1 en 2, senioren MX2, nationale MX3, en voor de punten om het Nederlands Kampioenschap rijden de inters MX1 en MX3. Op zaterdag verschijnen verschillende jeugdige crossers uit de omgeving aan de start, evenals bij de veteranen en de liefhebbers. Op zondag staan als eersten de junioren MX1 aan de start met de gebroeders Henk en Stan IJzendoorn uit Heijen. Maikel Relouw uit Lottum staat op de tweede plaats voor het kampioenschap, en kan nog steeds de eerste plaats bemachtigen. Bij de junioren MX2 starten Den nis Fransman uit Wellerlooi en Sven Hazenbosch uit Velden op hun Honda en Yahama. Bij de MX3 nationalen gaan Wesley Tassenaar uit Nijmegen, Marcel Ruyten uit Venray en Oliver Gotbehut uit Udem in Duitsland er een spannende manche van maken. Paul Eickmans uit Wellerlooi gaat in de klasse MX1 tegen verschillende rijders uit de streek rijden, van wie Emile Cox uit Wanssum op de eerste plaats staat. Als laatste vertrekken de inters MX3. In deze klasse gaat Kevin Tassenaar uit Velden, die momenteel op de zevende plek voor het NK staat, en zijn thuiscircuit op zijn duimpje kent, de nodige punten voor het NK proberen binnen te halen. Martijn Romviel, die na een zware blessure in het voorjaar, weer helemaal terug is, gaat het Erwin Robbeins Someren en Heiki van de Berg uit Oosterhout, die de eerste twee plaatsen bezetten, erg moeilijk maken. De wedstrijden gaan op beide dagen om 11.30 uur van start op circuit De Goede Hoop aan de Wezerweg. Mike Teunissen, de 17-jarige wiel renner uit Ysselsteyn, is door bonds coach Thorwald Venenberg opgeroe pen om van vrijdag 4 september t/m zondag 6 september deel te nemen aan de GP Ruebliland in Zwitserland. Nederland doet met zes renners mee aan deze internationaal hoog aange schreven wedstrijd. Deze uitnodiging is een bekroning voor zijn uitsteken de wegseizoen in het afgelopen jaar. Na een rustige periode bereidt Mike zich momenteel voor op het komende veldritseizoen, dat voor hem begint op 4 oktober met de wereldbekerwed strijd in het Italiaanse Treviso. Ook voor deze wedstrijd is hij inmiddels door de bondscoach van het veldrij den, Johan Lammerts, geselecteerd. ATV Venray houdt op zaterdag 5 september het open clubkampioen schappen triatlon. Dit evenement is voor iedereen toegankelijk en start om 18.30 uur bij het zwemwater aan de Kasteelse Bossen in Horst. De clubkampioenschappen zijn dusdanig opgesteld dat iedereen kans maakt om te winnen: wie het dichtst in de buurt komt van zijn of haar vooraf opgege ven tijd is de winnaar. Dit geldt voor alle leeftijdsklassen, dus ook de jeugd is van harte uitgenodigd. Iedereen die interesse heeft om eens aan de triatlonsport te proeven is van harte welkom. Het evenement vindt plaats op het traditionele parcours, dat zich rondom de zwemvijver afspeelt. De afstanden zijn 700 meter zwemmen, 19 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Voor de jeugd tot 16 jaar is dit 200 meter zwemmen, 7 kilome ter fietsen en 1,25 kilometer lopen. In overleg met de organisatie is het ook mogelijk een aangepaste afstand te doen. Aanmelden kan bij GTARein- tjes@hetnet.nl. Op zaterdag 29 augus tus om 10.00 uur bestaat de mogelijk heid om het parcours te verkennen. Vertrek is vanaf de startlocatie bij het zwemwater aan de Kasteelse Bossen in Horst. Kijk voor meer informatie op www.atv.nl. De prijsuitreiking voor niet-clubleden vindt plaats na afloop van het evenement. ATV-leden blijven in spanning tot zaterdag 12 september wans dan wordt de uitslag bekendgemaakt bij het ATV feest op de atletiekbaan in Venray. Op zaterdag 5 en zondag 6 sep tember worden op het park van Tennisclub Venray wederom de Lim burgse kampioenschappen driekwart- tennis gehouden. Beide dagen wordt er gespeeld tussen 11.00 en 16.00 uur door kinderen uit heel Limburg. De nummers een en twee uit de poule van zaterdag gaan door naar de fina ledag op zondag. Op zondag, bij de prijsuitreiking, is wethouder Patrick van der Broeck aanwezig. Sportnieuws -info Motorcrosser Peter Willems uit Ysselsteyn vertegenwoordigt Nederland op zaterdag 12 sep tember in het 60+ team tijdens de Classic Motocross des Nations, die wordt verreden op het loodzware zandcircuit Bezuidenhout te Boe- kel. (Door Marcel Hermans) Op 11 juli werd Peter Willems gekroond tot Europees kampioen in de Classic Motocross 60+-klasse op het legendarische circuit van Hawks- tone Park in Engeland. De inmiddels 63-jarige crosser behaalde in totaal Peter Willems uit Ysselsteyn. Foto: Marcel Hermans. vier mancheoverwinningen en één tweede plaats in deze sterk bezette Europese competitie, verreden in de landen Duitsland, Zweden en Enge land. Nadat hij twee jaar geleden in het Nederlandse Lochem door pech de Europese titel verloor in de laatste honderd meter, bleek zijn vertrouwde Lindström (1964) van Zweedse make lij dit keer wel voldoende bestand tegen de zware klappen. Door deze uitslagen is Willems tevens geselec teerd om Nederland te vertegenwoor digen in de 60+- klasse, samen met onder meer Jan Keizer uit Doetin- chem. Daar waar ze samen precies 39 jaar geleden ook met succes streden in deze prestigieuze landenwedstrijd met de grootmeesters Gerrit Wolsink en Pierre Karsmakers in het Italiaanse Maggiora. Willems verwacht de mees te tegenstand uit de Scandinavische landen Zweden en Finland, die elk jaar sterk presteren op de diverse cir cuits. De Classic Motorcross des Nati ons is een wedstrijd waar rijders uit totaal tien landen strijden om de eer. Er wordt gereden in drie verschil lende klassen, te weten de 35+ klasse (leeftijd 35 jaar en ouder), 50+ klasse (leeftijd 50 jaar en ouder) en de 60+ klasse (leeftijd 60 jaar en ouder). De motoren dienen voor 1972 te zijn gebouwd of eerder, naar gelang de leeftijdscategorie. De trainingen vin den zaterdag plaats om 09.00 uur en de wedstrijden gaan om circa 12.00 uur van start. Op zaterdag wordt er tevens een geringe entree gevraagd worden. Op zondag 13 september is er op hetzelfde circuit nog een Classic motocross gepland voor het Nederlands kampioenschap. De trai ningen beginnen om 0930 uur en de wedstrijden om 12.00 uur. De entree op zondag is gratis. Afgelopen zaterdag en zondag werd op het circuit d'n Hoek van MBC de Zeven Heuvelen een felle strijd gele verd om een plaats op het erepodium. Er hadden zich voor deze wedstrijd 237 rijders aangemeld voor de zater dag- en 170 voor de zondagwedstrij denBij de 50 automaten werd Kim- berley van der Aa beide keren op een negende plek afgevlagd, wat de jonge dame uit Oirlo ook een negende plaats opleverde in het dagklasse ment. Een zevende plek bij de 85 klei ne wielen B kwam op naam te staan van Timo Broere, die in de manches op een zesde en een zevende plek werd afgevlagd. Bij de 85 kleine wie len A wist Jules Deenen een negende plek in het dagklassement veilig te stellen, nadat hij de manches op een elfde en een negende plek wist af te sluiten. Pech was er voor Bart Pij pers, hij moest in de eerste manche de strijd wegens problemen opgeven. Bij de MX 2 jeugd was de 31e plek voor Lynn Hubers weggelegd, nadat ze op een 31e en een 26e plaats de eindstreep wist te passeren. De 32e plek was voor Jop Koopmans, hij ein digde op een 30e en een 31e plek in de manches. Een zesde plek bij de MX 2 Nationaal kwam op naam te staan van Rick Simons, hij wist een achtste en een zevende plek in de manches veilig te stellen. Bij de MX 3 junioren werd Jan Kuenen twintigste door in de manches een 19e en een 21e plaats voor zich op te eisen. Jarenlang kon er geen wedstrijd verreden worden te Bergharen bij MC de Zandduivels. Er hadden zich 173 rijders aangemeld. Na een verbeten strijd bij de MX 3 Inters werd de vierde plek opgeëist door Maarten van der Aa, die de beide manches op een vierde plaats wist af te sluiten. Bij de MX 3 junioren werd Jan Kuenen twintigste. Hij werd in de manches 19e en een 21e. De tweede beker bij de MX 1 Senioren werd vei liggesteld door Koen Heldens, die in de manches een derde en een tweede plek voor zich opeiste. Met een vierde en een negende plek maakte Dennis Kuenen de top vijf vol. De hoogste trede van het erepodium was voor Wilco Lindner, nadat ook hij de beide manches winnend had weten af te sluiten, Luuk Simons nam de vierde beker mee huiswaarts met een vijfde en een zesde plek in de reeksen. Met een elfde en een dertiende plek in de reeksen was de twaalfde plek in het dagklassement voor Thijs Hubers, ter wijl Rob Jacobs met een 21e en een 22e plaats beslag wist te leggen op een algemene 22e plek. Koen Pijpers eindigde op een 24e plek en Jeffrey Janssen eindigde beide keren op een 25e stek, wat hem een 25e plaats opleverde in het dagklassement. Ook nu reed Bryan Kersten een sterke wedstrijd bij de MX 2 Junioren. Hij wist zowel de manches en de vijfde beker op zijn naam te schrijven. Den nis Fransman wist een 34e plaats in het algemeen klassement veilig te stellen. Komend weekend rijden de jeugdrijders zaterdag te Well en zon dags te Gemert, en organiseert Well een nationale wedstrijd op het circuit de Goede Hoop. Zaterdag 29 augustus werden de Nederlandse kampioenschappen voor pony's verreden in Ermelo. De kers verse Limburgs kampioene Klinte de Rijck vertegenwoordigde Limburg samen met haar schimmel Omira in de hoogste klasse DE-Z2. In de och tend reed de combinatie een net afge werkte en gecontroleerde nationale FE-I landenproef, waarvoor ze beloond werden met een puntentotaal van 700 punten. Hiermee behaalden zij een vijfde plaats waardoor zij zich selec teerden voor de afkampronde die later die dag plaats zou vinden. De nationale FEI individuele dres- suurproef werd aan het eind van de middag verreden door de beste tien combinaties uit de ochtend. Was de concurrentie 's morgens in de eerste proef al flink aan elkaar gewaagd, 's middags barstte bij het overkampen de strijd pas echt los. De top van dit deelnemersveld bestond veelal uit amazones die absoluut niet voor elkaar onder deden en er was dan ook niet aan te twijfelen dat het niveau van de beste tien amazones van Nederland uitzonderlijk hoog lag dit In de afkampronde waren Klinte en Omira scherper en gretiger dan 's ochtends en reden een gedurfde proef. Helaas werd Omira bij het achterwaarts wat gespannen en ging Klinte even de fout in bij de tweede galopwissel, gelukkig werd de proef verder gekenmerkt door sterke dra fonderdelen en een mooi totaalbeeld, waardoor zij dik tevreden de ring kon den verlaten. De jury beoordeelde de proef met een een puntentotaal van 743 punten, waarmee zij net onder het nationaal team op een mooie zesde plaats eindigden. Klinte en Omira hebben zaterdag met een mooi resultaat en een tevreden gevoel hun succesvolle sportcarrière samen afge sloten. Klinte bereikt over een maand namelijk haar 16- jarige leeftijd en dan zit haar (inter)nationale 'pony- tijd' erop en gaat haar zusje Luca verder met Omira en gaat Klinte over naar de paarden. Op vrijdagavond werd er in de Mortel een dressuurwedstrijd voor paarden georganiseerd. Jaimy Muijsers starrte haar paard Archibalt voor de eerste keer een klasse hoger en zij mochtten gelijk een mooie 3de prijs in ontvangst nemen met 192 punten in de klase L1. Vanaf woensdag 9 september wor den de baantrainingen voor de pupil len hervat. Woensdag van 18.00 tot 19.15 uur en op zaterdag van 11.00 tot 12.15 uur. Voor de cd-junioren: zie www. atvvenray.nl. Op zaterdag 12 septem ber houdt ATV Venray voor de eerste keer een verenigingsdag. Voor de jeugd, geboren voor 1995, is er een zeskamp die om 14:00 uur begint. Voor de rest van de leden is er een hardloopwedstrijd. Aanvang: 18:30 uur. De dag wordt afgesloten met een gezellige barbecue. Verdere informatie en het aanmeldingsformulier staat op de website onder de link wedstrijden. Zoals eerder vermeld vinden de tria- thlonclubkampioenschappen niet op 6 september, maar op zaterdagavond 5 september plaats. De start is om 18.30 bij de Kasteelse bossen in Horst (inschrijven kan tot 18.00 uur Op dinsdag 22 september 2009 start er weer een beginnersgroep voor lopers bij ATV Venray.Aanvang: 19.00 uur.Per- sonen die conditie willen opbouwen, op peil houden of verbeteren door middel van een op verantwoorde en verstandige wijze van hardlopen onder leiding van deskundige ervaren en gediplomeerde trainers, zijn wel kom. Het streven is om binnen een aantal maanden minimaal een half uur aan een stuk te lopen. Men kan zich nu al aanmelden met een mail naar: info@atvvenray.nl of op 22 september 2009 zich melden bij het clubhuis van: ATV Venray, Sportlaan 1, 5801AH Ven- ray, telefoonnummer 0478-585522. Tijdens het NK voor jeugd en junio ren in Aalsmeer werden Vera Wismans (dames 10) en Finn Timmermans (heren 10) gekroond tot Nederlands kampioen. Uitslagen: Triatlon Aalsmeer NK jeugd/juni- oren 250 m zwemmen-10 km fiet- sen-2,5km lopen Dames 10: Vera Wismans eerste in 37:32 minuten, Tessa Jerzykowski derde in 42:22 minuten. Heren 10: Finn Timmermans eerste in 34:19 minuten. 750 m zwemmen-20 km fietsen-5 km lopen. Dames 14: Rinske Becks derde in 1:18.50 uur; Imke v.d Munck hof vierde in 1:19 57 uur; Mieke Rein- tjes zevende in 1:27.20 uur, Nicky Teu nissen achtste in 1:29.03 uur. Heren 14: Stan Gorree derde in 1:05.47 uur, dames 16: Anne Reintjes zesde in 1:25.01 uur, heren 16: Maikel Wismans vijftiende in 1:14.02 uur. Agenda: zaterdag 5 september: club kampioenschappen Triatlon, zaterdag 12 september: verenigingsdag ATV, zondag 20 september: NK Duatlon, zondag 20 september gebiedsfinale competitie pupillen in Venray, zondag 27 september scholierenatletiekdag in Venray Lopersgroepen alle niveaus dins dag 19.00 - 20.30 uur, donderdag 19.00 - 20.30 uur Voor de laatste informatie omtrent trainingen kijk op de website. Tele foon tijdens trainingen: 0478-585522. Iedere zaterdag van 09.00 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen Kulutweg. Nadere infor matie: tel. 583529 of 582842. Nieuws over triatlon doorgeven: mariell- scheres@live.nl of telefonisch:077- 3985235 of b.g.g 0654-283879. Informatie over ATV Venray: e-mail: info@atvvenray.nl, website:www.atvvenray.nl, ledenad ministratietelefoon telefoonnummer 0478-582842. Het seizoen 2008-2009 is afgesloten met de volgende uitslagen: wisselbe ker dames: Mia v.d. Zanden gemiddeld 25.0, wisselbeker heren Hans Montijn gemiddeld 25.5 en de soepballenbo- kaal werd gewonnen door Peter Ver- zeilberg met 269.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 32