Laatste jaar Swolgense Boys en TOP'27 Eerste oefenwinst SV Venray Sprankelend SVOC'01 scoort nog te weinig r Stewards houden publiek in de gaten Swolgense Boys lijkt niet klaar voor competitie Ysselsteyn verliest PEEL EN MAAS Programma veldvoetbal Hoofdklasse B Tweede klasse H Vierde klasse G Vijfde klasse F Zesde klasse E SV Ysselsteyn jeugd Merselo fors onderuit Finaleraces BRL Programma De Peelkorf: SVOC'01 korfbal Donderdag 3 september 2009 - Pagina 31 Voetbalclubs kijken uit naar fusie Lake Valley verliest Venrayse derby: 7-1 Voortvarende competitiestart tricolores met Castenrayse kermis: 3-1 Kwetsende leuzen niet getolereerd bij Volharding-SSS'18 Programma zaterdag 5 september JVC Cuijk-OSS'20 (19.30) Programma zondag 6 september Venray-OJC Rosmalen Papendrecht-DESK Schijndel-Gemert Meerssen-UNA Baronie-EVV Dijkse Boys-UDI'19 Programma zaterdag 5 september Volharding-SSS'18 (18.00) PSV'35-Wilhelmina'08 (18.00) Programma zondag 6 september Nulandia-HVCH NWC-Herpinia Margriet-Achates Venlosche Boys-SVC 2000 Programma zondag 6 september SVEB-Estria Leunen-Stormvogels Odiliapeel-Swolgense Boys Olympia'18-Montagnards Juliana Mill-HBV Boekel Sport-Hapse Boys Programma zondag 6 september Bavos-DEV Arcen Holthees-Resia Meterik-TOP'27 Oostrum-Milheezer Boys SV United-Melderslo MVC-Excellent Uitslagen Lottum-Handel 0-3 Sambeek-De Willy's 4-2 SVOC'01-Menos 3-1 HRC'27-Merselo 4-1 Astrantia-EWC'46 2-4 Fiducia-Ysselsteyn 2-0 Elsendorp vrij Stand HRC'27 1-3 (4-1) Handel 1-3 (3-0) EWC'46 1-3 (4-2) Sambeek 1-3 (4-2) SVOC'01 1-3 (3-1) Fiducia 1-3 (2-0) Elsendorp 0-0 (0-0) Astrantia 1-0 (2-4) De Willy's 1-0 (2-4) Menos 1-0 (1-3) Ysselsteyn 1-0 (0-2) Merselo 1-0 (1-4) Lottum 1-0 (0-3) Programma zondag 6 september HRC'27-Menos SVOC'01-Astrantia Merselo-Fiducia Lottum-Elsendorp EWC'46-De Willy's Handel-Sambeek Ysselsteyn vrij Programma dinsdag 8 september (18.30) Handel-HRC'27 Menos-Ysselsteyn EWC'46-Sambeek Merselo-Elsendorp SVOC'01-Lottum De Willy's-Fiducia Astrantia vrij Uitslagen zaterdag 29 augustus. Liessel A1-Ysselsteyn A1 5 - 1 Ysselsteyn B1- Liessel B1 3 - 1 Liessel C2- Ysselsteyn C1G 2 - 15 Programma zaterdag 5 septem ber. RKPVV- Ysselsteyn A1 14.30 Liessel B1- Ysselsteyn B1 14.30 Someren B6- Ysselsteyn B2 15.30 Stiphout Vooruit C1- Ysselsteyn C1G 14.30 Helenaveen C1- Ysselsteyn C2G 13.30 Liessel D1- Ysselsteyn D1 11.30 Deurne D3- Ysselsteyn D2 11.30 Ysselsteyn D3- MULO D3 12.00 Ysselsteyn E1- NWC E2 09.00 NWC E4- Ysselsteyn E2 10.30 MULO E5- Ysselsteyn E3 10.15 Ysselsteyn E4- NWC E7G 09.00 Deurne F1- Ysselsteyn F10 930 Ysselsteyn F2- Deurne F4 10.15 Ysselsteyn F3- Someren F10 10.15 SVOC'01 MF1-2- Ysselsteyn MF1-2 10.00 Programma woensdag 9 septem ber Deurne C2- Ysselsteyn C1G 18.30 (beker) Merselo maakte dinsdag een slech te start in de zesde klasse E. Uit bij titelkandidaat HRC'27 verloren de geel-zwarten royaal met 4-1. De ploeg uit Afferden degradeerde afgelopen seizoen uit de vijfde klasse. De eerste helft was duidelijk voor de thuisclub. Het spel van Merselo was te slap. In de 26e minuut opende HRC'27 de score (1-0) en nog voor rust viel de 2-0. Na de pauze bood Merselo beter tegenstand en Joris van Els scoorde al na vijf minuten de aansluitingstref fer: 2-1. Vier minuten later verruimde HRC'27 de marge weer: 3-1. Daarna was het verzet van Merselo gebroken, elf minuten voor tijd viel de 4-1. In het weekeinde van 24 en 25 oktober worden in Assen op het TT- circuit de finaleraces van de BRL gereden. Oorspronkelijk zouden de races in het Duitse Meppen plaats vinden, maar door omstandigheden kunnen die races niet doorgaan. De BRL neemt dat weekeinde deel aan het evenement 'Dutch Supercar Chal lenge Finals'. Zondag 6 september De Peelkorf 3- Lottum 2 12.30 De Peelkorf 4- Vitesse (E) 10.30 Woensdag 9 september De Peelkorf 6-Oostrum 2 20.00 Zaterdag 5 september aspiranten C1- De Maaskorf 14.30 Woensdag 9 september De Peelkorf 6 - Oostrum 2 20.00 Swolgense Boys en TOP'27 beginnen komende zondag aan hun allerlaatste seizoen als zelf standige voetbalclub. Alhoewel er nog geen besluit is genomen, is het zo goed als zeker dat er medio 2010 een fusie komt. Wie zijn oor bij beide clubs te luister legt, weet dat iedereen een samensmelting op zo'n kort mogelijke termijn toejuicht. Door Henk Willemssen Swolgense Boys, opgericht op 1 mei 1920, bestaat in 2010 negentig jaar. De voorbereidingen voor het jubileum zijn al in volle gang. Het wordt tevens het afscheidsfeest van de roemruchte rood-zwarte club. TOP'27 viert op 15 april 2010 zijn 83e verjaardag. Ook in Tienray valt vlak daarna het doek voor de voetbalvereniging. De besturen van beide clubs heb ben steeds uitgesproken dat er pas een fusie komt zodra het nieuwe sportpark klaar is. Zoals bekend wordt het Swolgense sportpark Ker- kebos uitgebreid en vernieuwd om straks onderdak te bieden aan de nieuwe club. Op 9 oktober neemt de gemeenteraad van Meerlo-Wans- sum een besluit. De plannen liggen klaar en als alles meezit dan kunnen komend voorjaar de werkzaamheden van start gaan. Voordat de gemeente raad zich uitspreekt, is het eerst nog het woord aan de leden van beide verenigingen. Swolgense Boys houdt de vervroegde ledenvergadering op donderdag 10 september en TOP'27 twee dagen later. Het nieuwe sportpark zal bij de start van het nieuwe seizoen in augus tus 2010 niet klaar zijn. De werkzaam- SV Venray-Lake Valley 7-1 (3-1). Doelpunten: 2. Jeffrey Geurts 1-0; 5. Egon Claessen 2-0; 8. Mehmet Gurbuz (eigen doel) 3-0; 26. Mehmet Gurbuz 3-1; 30. Frits Lucassen 4-1; 31. Egon Claessen 5 1; 32. Frank Brands 6-1; 38. Appie Benrida 7-1. Scheidsrechters: Azarfane en Bos. Toeschouwers: 100. Gele kaart: Dick Saamena en Jeffrey Geurts (Venray). Venray: Michels; Benrida, F. Brands, Claessen, Geurts, Lucas sen, Saamena en Tahsini. Lake Valley: Schatorjé; Van den Bekerom, Conjaerts, Gurbuz, Hermsen, Van de Kerkhof, Lin- ders, Litjens, Seiffedine en Ver meer. SV Venray behaalde vrijdagavond zijn eerste overwinning in de oefen campagne. In de Venrayse derby tegen eerstedivisionist Lake Valley was de debutant in de topdivisie duidelijk het sterkste: 7-1. Coach Jos van Ger- ven kon voor het eerst bijna over een complete selectie beschikken. Alleen Ruud Brands ontbrak nog vanwege vakantie. Bij Lake Valley moest Mark Blenckers geblesseerd toekijken. Vanaf de aftrap domineerden de rood-witten het duel. Lake Valley werd continu onder druk gezet. Het team van coach Paul Janssen kon aan vallend weinig uitrichten. Voor rust kwam Lake Valley niet verder dan enkele speldenprikken die nauwelijks Zaterdagavond om zes uur klinkt op sportpark Soetendaal de aftrap van de nieuwe voetbalcom petitie. De aartsrivalen Volhar- ding-SSS'18 ontmoeten elkaar in 'de derby van de eeuw'. De bestu ren van beide clubs willen abso luut geen herhaling van de onver kwikkelijke gebeurtenissen van zondag 26 april. Toen gingen sup- portersgroepen van beide kam pen verbaal met elkaar in de slag, waarbij de fatsoensnormen ver werden overschreden. "Het moet zaterdag een voetbalfeest wor den", zegt SSS-voorzitter Frank Huisman. Thuisclub Volharding zet stewards in om het publiek in de gaten te houden. Door Henk Willemssen Ruim vier maanden geleden hadden de Overloonse supporters het hoogste woord in het hol van de leeuw. Gedu rende de gehele wedstrijd scandeerde de fanatieke aanhang 'Alle Bèkse zijn homo's'. Voorzitter Huisman is stellig. "Nee, deze leuzen zullen we nu niet meer tolereren. We gaan er ook op toezien dat er geen andere discrimine rende teksten worden geroepen. Dit soort leuzen kunnen gewoon niet." Het bestuur van SSS'18 heeft dit aan de supportersvereniging duide lijk kenbaar gemaakt. Huisman: "We hebben in een gesprek het bestuur van de supportersvereniging hierop aangesproken. Er mogen best leuzen worden geroepen, maar dan alleen op een ludieke wijze. We gaan ervan uit dat onze supporters zich hieraan houden." heden zijn dan nog in volle gang. Maar dit betekent niet dat de fusie nog een jaar moet wachten. De bouwplannen zijn in een zo ver gevorderd stadium, dat het geen belemmering meer hoeft te zijn. De koppeling van de fusie aan de oplevering van het sportpark is destijds bewust gedaan, om bij de gemeente druk op de ketel te houden. Swolgen (1280 inwoners) en Tienray (1110 inwoners) hebben geleerd van de netelige situatie bij SV United. In 2005 fuseerden de voetbalclubs van Meerlo en Wanssum. Voorzitter Arie Janssen sprak toen de hoop uit bin nen twee jaar het nieuwe sportpark te kunnen betrekken. Want langer moest de club niet heen er weer geslingerd worden tussen twee accommodaties. Het zou afbreuk doen aan de saam horigheid tussen de leden. Inmiddels zijn er alweer vier jaar verstreken. SV United begint al aan zijn vijfde seizoen. En er is nog niet eens een beslissing gevallen over het nieuwe onderkomen. In Swolgen verliep het voortvaren der en de eindstreep is in zicht. De aloude rivaliteit tussen Swolgen en Tienray bestaat ook vrijwel niet meer. De jeugd speelt al vele jaren samen tot ieders tevredenheid. De meeste tegenstanders zijn te vinden bij de oudere leden en de veteranen. Uitge rekend de veteranen spelen vanaf dit seizoen al samen. Noodgedwongen door een spelerstekort. Alleen de seni orenelftallen - beide verenigingen beschikken over drie teams - opere ren nog zelfstandig. In beide dorpen is iedereen ervan overtuigd dat dit het allerlaatste seizoen is. Eigenlijk had de fusie er nu al moeten zijn, valt in het gevaar opleverden voor doelman Mar tin Michels. Eenmaal werd de Venray- se sluitpost echt op de proef gesteld bij een verraderlijk schot in de krui sing van Richard van de Kerkhof, maar Michels keerde het gevaar. Al in de tweede minuut werd de nieuwe aanwinst Jeffrey Geurts vrij gezet voor het doel: 1-0. Venray bleef komen en keer op keer was het gevaarlijk voor het doel van Arjan Schatorjé. Uit een ingestudeerde vrije trap van Frank Brands schoot Egon Claessen, de andere nieuweling, koeltjes de 2-0 binnen. In de achtste minuut verscheen de 3-0 al op het scorebord. Een mislukt schot van Frank Brands zou naast zijn gegaan, maar via het been van Mehmet Gur- buz verdween de bal alsnog in het doel: 3-0. Als Venray in dit tempo was doorgegaan, dan waren de dubbele cijfers op het scorebord verschenen. Gaandeweg herstelde Lake Valley zich enigszins, terwijl de tegenstander wat gas terugnam. Daardoor werd in het verdere verloop van de eerste helft niet meer gescoord. Na de hervatting probeerde Lake Valley er nog een echte wedstrijd van te maken. Mehmet Gurbuz liet zijn aanvallende kwaliteiten zien. Na een mooie actie verscheen hij vrij voor het doel en hij verschalkte Martin Michels met een diagonale schuiver: 3-1. Ver der liet SV Venray het niet komen. In het laatste kwart van de wedstrijd drukten de manschappen van coach Een veel kleiner aantal jeugdige Volharding-aanhangers bezondigde zich op 26 april aan het maken van oerwoudgeluiden zodra de donkere SSS-speler Joey de Bouville aan de bal was. Volharding-voorzitter Frans Ker sten keert vandaag (donderdag) terug van vakantie in Bulgarije. Secretaris Herman Denen zegt dat hij en zijn medebestuursleden de discrimineren de geluiden niet hebben gehoord."Het was die middag zo'n kabaal op het sportpark dat we er helemaal niets van hebben meegekregen. Anders hadden we zeker ingegrepen", zegt Denen. Verslaggevers van De Gelderlander en Peel en Maas stonden in de hoek waar het gebeurde. Frank Huisman verwijt de pers dat er achteraf in de krant melding van is gemaakt. "Als jul lie zoiets horen, dan kunnen jullie ons daar tijdens de rust toch op aanspre ken. Ik vind het wat zwak om er niets tegen te doen en er wel over te schrij ven.Hoe dan ook, zaterdag zal het allemaal niet meer voorkomen. Dat hopen althans de besturen van SSS'18 en Volharding, die al geruime tijd gele den samen om de tafel hebben geze ten om afspraken te maken. De thuis club treft ordemaatregelen. Binnen de omheining komen twaalf stewards te staan die het publiek nauwlettend in de gaten houden. Als supporters zich misdragen, dan worden ze daar direct op aangesproken. Herman Denen: "De stewards kunnen ook het bestuur waarschuwen. Ook wij zullen de men sen op hun gedrag aanspreken. Als dit niet voldoende is, dan zullen we er niet voor schromen om iemand van het sportpark te verwijderen. We heb- Swolgense kamp te beluisteren. Want zowel de hoofdmacht van Swolgense Boys als die van TOP'27 kampt met een te krappe selectie. Er zijn club mensen die het afscheid van 'hun' club betreuren, maar de realiteit toont aan dat een samensmelting de enige oplossing is. De 38-jarige Swolgense doelman Gert Custers is begonnen aan het laatste jaar van zijn mooie, succes volle loopbaan. "Zolang er in Swolgen een voetbalclub is, ga ik door. Bij ons zijn nu jammer genoeg twee jongens gestopt. Maar ik vind dat je het dorp niet in de steek kunt laten. Wij kunnen eigenlijk niemand missen. Als de fusie rond is, dan kan ik gerust een stapje terugdoen", zegt Custers, die geen zelfstandige toekomst meer ziet. "Voor Tienray geldt precies hetzelfde. Ook daar zijn een paar jongens gestopt. Als we zo doorgaan, dan is het over een paar jaar afgelopen met het prestatief voetbal. Dan gaan we Geijsteren en BVV achterna." TOP'27 en Swolgense Boys heb ben de afgelopen jaren nog aardige successen geboekt. Zeven jaar gele den vertoefden beide clubs nog in de zesde klasse. De Swolgenaren wisten met een talentvolle lichting de vierde klasse te bereiken. De rood-zwarten zullen alle zeilen moeten bijzetten om dit niveau vast te houden voor de fusieclub. TOP'27 is na een eenjarig uitstapje naar de vierde klasse weer teruggekeerd in de vijfde klasse. De twee hoogbejaarde verenigingen zijn dringend toe aan een samengaan. Dat is inmiddels tot in alle geledingen doorgedrongen. Zelfs de meest fer vente tegenstanders zien in dat het niet meer anders kan. Jos van Gerven het overwicht verder in doelpunten uit. Frits Lucassen tilde de stand naar 4-1. Een minuut later knalde verdediger Egon Claessen via de binnenkant van de paal raak: 5-1. Weer een minuut later was het Frank Brands die uit een hoekschop van Frits Lucassen de 6-1 binnenschoot. Appie Benrida bepaalde twee minu ten voor tijd de eindstand op 7-1. Komende zaterdag sluit Venray de oefenperiode af met een toernooi in de sporthal van Heerenveen, naast het Abe Lenstra-stadion. Hier komen de twaalf clubs uit de topdivisie in actie. Het toernooi begint om elf uur. 's Och tends om acht uur vertrekt de spelers bus al uit Venray. Naast de teams pre senteren zich die dag ook de officials, bestuurders, scheidsrechters, coaches en KNVB-coaches. Het evenement wordt geopend met onder meer een toespraak van de nieuwe bondscoach Marcel Loosveld.. De finale wordt rond 17.00 uur afgewerkt. Om 19.00 uur wordt de Supercup gespeeld, tus sen landskampioen FC Marlène 1 en bekerwinnaar FC Marlène 2. Op zaterdag 12 september maakt Venray zijn debuut in de topdivisie met de uitwedstrijd tegen FCK De Hommel in Den Bosch. Lake Valley start de competitie op vrijdag 11 september met de thuis wedstrijd tegen Schaesberg, de kam pioen uit de hoofdklasse. De Zuid Limburgers maken hun debuut in de eerste divisie. ben de gebeurtenissen van de vorige keer ter harte genomen." Vorig seizoen troffen de buurdorpen elkaar voor de allereerste keer in competitieverband. De primeur was op een herfstachtige zondag 16 november in Overloon. Voor 1200 toeschouwers wonnen de Vierlingsbekers met 0-1. "We hadden gerekend op zeshonderd supporters. Het werden er dubbel zoveel", zegt Huisman. "Wij als bestuur kunnen ook niet alles inschatten." Op 26 april trok de derby in een zonovergoten Vierlingsbeek 1600 toeschouwers. Sinds dertig jaar was het niet meer druk geweest op Soe- tendaal. Volharding won opnieuw met 1-0. "We dachten het goed voor elkaar te hebben", zegt Denen. "Maar wat toen gebeurd is, is beslist niet meer toelaatbaar. We gaan daarom meteen ingrijpen. Ik weet het, het is een heel speciale wedstrijd, maar we doen er alles aan de zaken in het gareel te houden." In de nacht van 25 op 26 april huur de Volharding een hondenclub in om toezicht te houden op het sportpark. Het bestuur denkt dat het dit week einde niet nodig is. Denen: "Omdat we nu op zaterdagavond spelen. Over dag is de hele dag de jeugd aan het voetballen. Ludieke acties zijn tot daar aan toe, maar we mogen er toch van uitgaan dat er geen vernielingen wor den aangericht." Ook Frank Huisman hoopt en verwacht dat er niets ver velends voorvalt. "Nee, nogmaals het moet zaterdag een feest worden voor iedereen. En dat SSS ditmaal maar eens mag winnen." SVOC'01-Menos 3-1 (1-0). Doelpunten: 31. Tom Strijbos 1-0; 46. Maikel Wismans 2-0; 65. Ralph Sommers 2-1; 89. Arjan Tijs- sen 3-1. Scheidsrechter: Jongkind (Bergen). Toeschouwers: 80. Rode kaart: 79. Ron Engels (Menos) vanwege wegduwen tegenstan der. Gele kaart: Ruud Roodbeen (Menos). SVOC'01: Freek Steeghs; Emonts (33. Roy van de Ven), Büddiger, Dirk van de Ven en Jenneskens; Classens (84. Kuijpers), Strijbos en Velthuyzen; Dinghs, Wismans en Erwin Steeghs (Tijssen). Door Jan Leijsten Uitgerekend met Castenrayse ker mis beleefde SVOC'01 een voortva rende competitiestart tegen Menos in de zesde klasse E. Waarbij de cijfers (3 1) slechts de halve waarheid vertellen. Immers de 1-0 ruststand was gezien de krachtsverhouding wel erg aan de America-Swolgense Boys 2-2 (2-0). Doelpunten: 9. Ruud van den Munckhof 1-0; 22. Jens Kleuskens 2-0; 68. Robin Tissen 2-1; 73. Mar- tijn Christians 2-2. Scheidsrech ter: Gielens (Meerlo). Toeschou wers. 100. Kaarten: geen. Swolgense Boys: Custers; Kerst- jens, Tissen, Kursten en Lemmen (77. Mike Rutten); Ramon Rutten (33. Heldens), Christians, Kleven en Martens; Thijssen en Heijnen (82. Tom Rutten). Door Henk Willemssen Swolgense Boys lijkt nog niet klaar voor de competitiestart. Zaterdag avond behaalde de vierdeklasser een moeizaam 2-2 gelijkspel tegen Ame rica, dat twee klassen lager speelt. De Swolgenaren kampen met perso nele problemen. Vooral in aanvallend opzicht is het puzzelen voor trainer Henk de Bijl. Zoals bekend is topscorer Kevin Tissen gestopt. Zijn broer Robin heeft tijdens de drie bekerduels als laatste man gespeeld. Tegen America ontbrak ook John Thijssen, die voor zijn werk in Polen verbleef. Pas in het laatste halfuur, toen Robin Tissen voorin ging spelen, wisten de rood-zwarten pas echt dreigend te worden. De bles- suregevoelige Tissen kan geen heel seizoen in de voorhoede spelen. Als libero heeft hij het spel voor zich en hoeft hij niet de harde confrontaties met de vijandige verdedigers aan te gaan. Voor aanvoerder Sjoerd Kerst- jens, sinds jaar en dag de vaste libero, moet dan een nieuwe plek worden gevonden. Maar duidelijk is dat Kerst- jens als laatste man het beste functi oneert, terwijl Robin Tissen voorin eigenlijk onmisbaar is. Trainer De Bijl denkt er ook zo over, maar hij is er nog niet uit. "We gaan er deze week nog eens goed over praten. Samen met de jongens wil ik het erover hebben wat de beste oplossing is. Persoonlijk zie ik Robin ook het liefste voorin. Maar als ik hem veel wedstrijden moet mis sen vanwege blessures, dat schiet ook niet op." De Venlose oefenmeester had door de late vakanties zijn team pas sinds 18 augustus compleet op de training. "De voorbereidingsperiode is erg kort geweest. Je ziet dat sommige spelers het balgevoel nog missen. Er moet nog heel wat verbeteren. Of de competitiestart te vroeg komt? Ach, dat weten we zondag pas. Als we win- magere kant. De gasten uit Landhorst mochten met het 3-1 verlies niet eens klagen. Hoewel nog pril in het sei zoen, gaf de fusieclub na de prima bekerreeks opnieuw blijk van pro gressie. Trainer Marcel Lenssen lijkt in zijn derde SVOC-jaar een degelijke rol met zijn ploeg te gaan spelen. Na tien minuten nam de thuisclub het heft in handen om het nooit meer los te laten. Uit een voorzet van Gijs Dinghs strandde centrale middenvelder Tom Strijbos, al direct offensief, op Maikel Nabuurs in het gastendoel. Dinghs was actief in deze fase en hij ging op snelheid langs Maurice Dekkers. Wederom toonde goalie Nabuurs zich solide op de zompige grasmat. Uit een vrije trap van Maike Wismans knalde Bart Jenneskens over het doel. Terwijl op links nieuweling Gordon Velthuy- zen al schietend een corner afdwong. nen, dan zijn we er toch klaar voor geweest. Een slechte generale kan ook een goed voorteken zijn", hoopt De Bijl. Na overwinningen op Lottum (3 0) en Melderslo (2-1) was Swolgense Boys al zeker van het bereiken van de tweede bekerronde. Wellicht dat daardoor het duel met America wat lichtvaardig werd opgevat. In de vijfde minuut hadden de Swolgenaren op voorsprong kunnen komen. America- doelman Niels Hesp trapte slecht uit, precies in de voeten van Sander Thijs- sen die vanaf 25 meter de bal direct retourneerde, maar het schot vloog een meter over. Vlak daarna joeg Ruud van den Munckhof uit een vrije trap de bal fraai in de kruising: 1-0. Vanaf de aftrap dook een America-aanvaller vrij voor Gert Custers op die knap redde. Halverwege de eerste helft werd de ervaren sluitpost verrast door een prachtige boogbal van Jens Kleuskens: 2-0. De thuisploeg bleef het meeste gevaar stichten. Pas vlak voor rust werden de rood-zwarten dreigend, maar Michel Kleven zag zijn inzet van de lijn gehaald. "We hebben in de eer ste helft veel te weinig kansen gecre- eerd", vindt Henk de Bijl. "Het voetbal lukte niet en we leden veel balverlies. America was ook veel fanatieker. Het zal onderschatting zijn geweest." Na rust leefden de Swolgenaren even op, maar de beste kansen waren opnieuw voor de thuisploeg. Na bal verlies achterin kreeg Jens Kleuskens een riante kans die hij miste. Even later kwam Swolgense Boys opnieuw goed weg toen de binnenkant van de paal redding bracht. Inmiddels had Robin Tissen zijn positie achterin verlaten. Ineens kwam er meer lijn en dreiging in het aanvalsspel. Martijn Christians werd vlak buiten het strafschopgebied neergelegd. Tissen schoot de vrije trap onberispelijk laag in de hoek: 2-1. Vijf minuten later waren de rollen omge draaid. Ditmaal werd Tissen op zo'n twintig meter van het doel gevloerd. Martijn Christians nam de vrije trap, die even van richting werd veranderd waardoor de thuisclubdoelman kans loos was: 2-2. "Robin maakte voorin inderdaad het verschil", aldus De Bijl. "Met het vertrek van Kevin hebben we aanvallend en qua scorend vermo gen toch veel ingeboet." Allrounder Niels Heijnen, die herstellende is van een beenbreuk, is voorlopig ook nog niet inzetbaar. Mogelijk dat hij pas in de winterstop terugkeert. De van Geijsteren afkomstige Velthuy- zen viel geenszins uit de toon en hij is zeker bruikbaar in de selectie van Lenssen, die achttien tot twintig namen telt. Na twintig minuten einde lijk een wapenfeit van de Brabanders met een kopbal die het doel miste. Uit een vrije trap was Ron Engels even later gevaarlijk, maar keeper Freek Steeghs werd in tweede instantie de glibberige bal meester. Laatste man Paul Büddiger vocht heel wat verbe ten duels uit met aanvoerder Robbie de Bruin. Na een halfuur viel de ope ningstreffer. Uit een hoekschop van Gordon Velthuyzen kopte captain Tom Strijbos met een uitstekende timing de 1-0 in het net. Een dikverdiende voorsprong. Paul Büddiger had even verzorging nodig toen Ron Engels te fors op hem inging. Ondertussen haalde Lenssen verdediger Emonts naar de kant voor Roy van de Ven. De opgelapte Büddiger bleef staan en toonde zich weer een toonbeeld van inzet. Nog voor rust had Velthuyzen zijn debuut met 'goud' kunnen bekro nen. Uit een voorzet van Gijs Dinghs trof hij echter de binnenkant van de paal. Met een solide keepende Freek Steeghs kwamen de tricolores niet in de problemen. Nadat arbiter Jong kind de kemphanen Bart Jenneskens en Ruud Roodbeen op het matje had geroepen, brak de rust aan. De thee had SVOC'01 goed gedaan Fiducia-Ysselsteyn 2-0 (1-0). Doelpunten: 39. Marijn Verheg gen 1-0; 93. Max Hendriks 2-0. Scheidsrechter: Kilic (Helmond). Toeschouwers: 110. Gele kaart: Stefan van der Heijden, Henri Ploegmakers (Fiducia) en Ronnie Peeters (Ysselsteyn). Ysselsteyn: Rob Berkers; Clas sens (60. Van de Pas), Bovee, Thijs Berkers en Alders; Sanders, Peeters, Hendriks en Jeurissen; Marcellis (75. Christiaens) en Ver- steegen. Door Henk Willemssen "Wat een stelletje houtakkers", roept een boze Ysselsteynse suppor ter als Fiducia weer eens de botte bijl hanteert. Ysselsteyn gaat dinsdag in de zesde klasse E na een veelbelovend begin kopje onder tegen de fysiek sterke Brabanders: 2-0. Na de mislukte ouverture druipen de Ysselsteyners ontgoocheld af. "Het hots-knotsvoet- bal heeft helaas gezegevierd", berust de verliezende trainer Fred Donkers. "Laat het voor ons een goede les zijn. We weten nu hoe er gevoetbald wordt aan de Brabantse kant." Ysselsteyn wil dit seizoen hoge ogen gooien en daarom moest de Peelderby in De Rips drie punten opleveren. Ondanks dat Boy Geerets en Jeffrey Versteegen vanwege vakan tie ontbraken. Bovendien waren San der Peeters en Jeroen Sanders gebles seerd en was Stan van Dijck evenmin inzetbaar na het trekken van een verstandskies. Met Ronnie Bovee als gelegenheidslibero en routinier Bart Marcellis in de aanvalslinie beginnen de Ysselsteyners hoopvol. Het schut terende Fiducia bakt er aanvankelijk helemaal niets van. Als Ysselsteyn in het openingskwartier wat doortas tender was geweest, dan had het de derby al heel vroeg kunnen beslissen. Halverwege de eerste helft onder schept rechtsback Richard Classens een aanval. Ruud Sanders gaat door over de rechterflank en uit zijn voor zet knalt Phil Versteegen op de paal. Uit de tegenaanval wordt Fiducia voor en volgde een uitmuntend kwartier. Maikel Wismans scoorde al snel de 2-0 uit een assist van Gijs Dinghs. De aangever was uitstekend aan de bal en dreigde vaak naar binnen. Zo schoot Dinghs via de lat over waarbij hij wel de vrijstaande Roel Classens over het hoofd zag. Even later had Gijs Dinghs nog een keer de 3-0 op zijn schoen maar de bal vloog naast. Het gedisciplineerde SVOC'01 hield het spel breed maar verzuimde de dolende opponent de genadeslag te bezorgen. Bijna viel de treffer aan de overkant toen Johan Janssen na een dekkingsfout vrij voor Freek Steeghs opdook. Ralph Sommers had vlak daarna geen moeite de 2-1 te scoren nadat doelman Steeghs de bal losliet. De natrappende Ruud Roodbeen werd mild bestraft met een gele kaart. Toch incasseerde Menos nog rood toen Ron Engels puur uit frustratie Tom Strijbos opzichtig wegduwde. Met de numerieke meerderheid wist de thuisploeg in zoverre wel raad dat invaller Arjan Tijssen een voorzet van Velthuyzen op waarde schatte: 3-1. "We hadden het na rust eerder moeten beslissen", vindt de winnende trainer Marcel Lenssen. "Maar we creë ren kansen genoeg. Het was vandaag een goede teamprestatie. Waarbij Gor don Velthuyzen, die nog geen training heeft gemist, me heeft overtuigd." Met de thuisduels tegen Astrantia en Lot- tum voor de boeg heeft SVOC'01 dé kans er een daverende seizoensope ning van te maken. het eerst dreigend. Vijf minuten later heeft Phil Versteegen weer alle pech als hij vanaf 25 meter opnieuw op de paal schiet. Geheel tegen de verhou ding in nemen de Brabanders in de 39e minuut de leiding. Het begint met balverlies op het middenveld. Fiducia zet een aanval op over de rechterkant. Doelman Rob Berkers kan de lage voorzet niet pakken waarna Marijn Verheggen de openingstreffer binnen schiet: 1-0. Gaandeweg gaat Ysselsteyn op het middenveld kopje onder. De licht gewichten Thijs Hendriks en Ruud Sanders zijn niet opgewassen tegen het krachtvoetbal. Aan de linkerkant blijft daardoor ook Paul Jeurissen onder de maat. Op slag van rust treft Ruud Sanders met een afzwaaiende bal nog de bovenkant van de lat. Na de hervatting wordt het er niet beter op. Fiducia gooit nog meer de beuk erin en Ysselsteyn komt niet meer aan voetballen toe. "In het eerste twin tig minuten speelden we nog goed", vindt Fred Donkers. "Daarna laten we ons meesleuren in hun spel. Wij heb ben een voetballende ploeg maar dat kwam er helemaal niet meer uit." De Ysselsteyn-trainer verwijt arbiter Kilci een te lankmoedig optreden. "Als ik zie wat voor een grove overtredin gen er zijn gemaakt. Fiducia schopt gewoon maar raak. Paul en Phil wor den zowat op kniehoogte afgezaagd. Met deze scheidsrechter kunnen we zo'n wedstrijd nooit winnen. Het is schandalig dat Ficudia mag doen en laten wat het wil." Ysselsteyn gaat tot het einde op jacht maar de gelijkmaker zal niet meer vallen. Ver in de blessuretijd valt aan de overzijde ook nog de 2-0. Fidu- cia-trainer Noud Janssen is uiteraard in zijn sas met de winst. "Maar over het spel kan ik niet tevreden zijn. We moeten het veel te veel van het fysiek hebben en hanteren te vaak de lange bal. Voor rust komen we twee keer heel goed weg. Fiducia is gewoon een stugge ploeg. Ik wil er wel meer voet bal in zien te krijgen. Maar dat lukt niet binnen een paar weken." Sportnieuws -info Tom Strijbos (links) kopt de openingstreffer van SVOC'01 tegen Menos in de touwen.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 31