Nieuwe uitdaging hockeyheren Venray s ■J Biljartbond Horst-Venray seizoen PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 28 Trainer-coach Tristan Lamers van Bueren vol vertrouwen Jumpers '79 Heren 1 Sport Plaats Nieuwe spelers Een nieuwe uitstraling bij de hockeyclub Kampioen begint vol vertrouwen aan avontuur in vierde klasse Komend seizoen weer dameshockey in Venray Handhaven parool voor promovendus Jumpers Tristan Lamers van Bueren (35) is trainer-coach van heren 1 van Jumpers en reservespeler van dat team. Jumpers maakt zich op voor een moeilijk maar uitdagend seizoen in de overgangsklasse B, Basketbal Venray Sportpark De Wetteling Opgericht 1976 Klassering vorig seizoen 3e in 1e klasse Rayon Huidige klasse Overgangsklasse Trainer/coach Jan Kraus en Tristan Lammerts van Bueren Sebastiaan Wijnen, Dirk Laurensse, Emiel Viersma, Quincy Smits en Moustafa Baidouri. Daarnaast zijn we nog met 2 spelers uit Venlo bezig. Vertrokken Loek Claessen en Mikke Leenders Selectie Andrea Penco, Maarten Wijnen, Bart van Dijk, Wim Tebarts, Erik Scheffers, Robbie Wijnhoven, Mirko Antheu- nisse. Bankspelers: Sebastiaan Wijnen, Dirk Laurensse, Emiel Viersma, Quin- cy Smits, Moustafa Baidouri, Mikel Lammerts van Bueren, Tristan Lam- merts van Bueren, Marc Deegens en Abe Bram Palmen. Verwachting van trainer en team Handhaven Titelfavoriet Quo Vadis uit Gemert en Deurne Pio niers Sinds afgelopen seizoen is Hoc keyclub Venray in handen van een vernieuwd bestuur. Onder leiding van het voorzittend duo Paul Loo- man en Bas Buytendijk worden er grote stappen voorwaarts gemaakt. Met de komst van verlichting op het tweede kunstgrasveld heeft de club meer mogelijkheden om s'avonds te trainen. Bert van Meijel is aangesteld als trainingscoördinator om trainers te ondersteunen, met als doel om het jeugdig talent in Venray beter te kunnen begeleiden. Tevens gaat Van Meijel het eerste herenelftal trainen en coachen. Op 1 juli 2009 heeft de hockeyclub de MHCV-nieuwsbrief geïntroduceerd. Doelman Wouter Born, tevens student aan de opleiding Sport, Economie en Communicatie te Tilburg, verzorgt maandelijks de digitale nieuwsbrief. Diverse vaste onderdelen komen maandelijks aan bod, zoals de sponsor van de maand, trainer van de maand en de maandelijkse agenda. Deze MHCV-nieuwsbrief is niet alleen voor iedereen gratis te downloaden op www.mhcv.nl, maar tevens ontvangen alle clubleden deze per e-mail. Vanaf aankomend seizoen gaat er gespeeld worden in een nieuw club tenue. Tijdens de laatste algemene- ledenvergadering is een besluit aan genomen om custom-made polo's aan te gaan schaffen. De oranje polo's, voorzien van het logo op de borst, zijn typerend voor de stijgende lijn waarin de hockeyclub verkeert. Zo zijn er vanaf komend seizoen ook op zonda gen hockeydames te bewonderen in Venray. Bjorn van Rijn, voorzitter van de technische commissie, heeft samen met enkele vrijwilligers veel gedaan om het dameshockey in Venray van nieuw elan te voorzien. Op zondag 13 september 2009 presenteren beide eerste elftallen het nieuwe clubtenue in hun eerste competitiewedstrijd. na de promotie afgelopen jaar. Doelstelling voor de promoven dus: handhaven. "En genieten", voegt Tristan Lamers van Bueren, die een aantal vaste krachten zag vertrekken, toe. "Maar we hebben ook enkele goede jeugdspelers erbij gekregen." Hoe ziet het team eruit waarmee je dit seizoen in de overgangsklas se start? "We hebben een opbouwend team, waarbij we gebruik maken van enkele jeugdspelers. De sfeer zit er in ieder geval al goed in na een aantal trainin gen. De sterke punten van ons team? Snelheid en werklust. We trainen twee keer per week en tot dusver ben ik tevreden over de beleving waarmee de spelers trainen. Het is jammer dat Loek Claessen en Mikke Leenders het team hebben verlaten. Maar we heb ben er leuke jeugdige spelers voor in de plaats gekregen. Ik heb alle ver trouwen in het team." Is het team al klaar voor de com petitie? "Nog niet helemaal. De selecties zijn nog niet afgerond." Doelstelling voor dit seizoen? "We zijn afgelopen seizoen derde geworden in de 1e klasse rayon en toch nog gepromoveerd naar de overgangsklasse. Dat is ook het mooi ste dat ik met dit team heb bereikt. Dit seizoen willen we ons handha ven en sportief gezien een leuk jaar Tristan Lamers van Bueren: 'Ik heb alle vertrouwen in het team tegemoet gaan." Wat doe je in het dagelijks leven? "Ik ben ondernemer, ik heb een eigen stucadoorsbedrijf." Hoe lang speel je zelf al basket bal? "27 jaar, waarvan 21 jaar bij Jumpers, 3 jaar bij PSV in Eindhoven op lande lijk niveau, 1 jaar in Deurne en 2 jaar in Cuijk. Ik ben destijds via een clinic op de basisschool in contact gekomen met basketbal. Met name de snelheid van het spel en de teamsport spraken mij aan. Zolang mijn gezondheid het toelaat, wil ik blijven basketballen." Het herenhockey staat aan de vooravond van het nieuwe sei zoen, waarin de kersverse kampi oen uit Venray zijn opwachting zal maken in de 4e standaardklasse van de KNHB. Onder leiding van de ervaren trainer-coach Bert van Meijel (foto) zijn de hockeyheren ondertussen alweer volop gestart met hun voorbereiding. Van Meijel, 55 jaar, is bij MHCV al eerder trainer-coach geweest van het eerste elftal (1993-1998). In zijn laatste jaar destijds promoveerde Venray naar de 2e klasse, daarnaast won de club in hetzelfde jaar het Limburgs kampioen schap voor 3e en 4e klassers. Na deze successen koos Van Meijel voor een nieuwe uitdaging, zo werd hij onder meer trainer-coach van Blerick, Weert, Geldrop en Basko (Veldhoven). "En nu weer terug in Venray, op ver zoek van het bestuur en Heren 1 zelf. Natuurlijk wilde ik dit ook zelf, want het gereis naar andere clubs werd steeds minder leuk." De coach ver telde waarom hij weer terug is geko men bij zijn 'oude liefde'. "De goede sfeer binnen Heren 1 in combinatie met het aanstormende elan binnen de organisatie van de hele club, heeft mij doen besluiten om met Venray, mijn eigen club, in zee te gaan." Van Meijel heeft een brede taakomschrijving aan genomen binnen de hockeyclub. Ten eerste is hij trainer-coach van het eer ste herenelftal, waarbij hij deels ook Jongens A zal trainen. Ten tweede is Van Meijel trainingscoördinator op de club: "Dat houdt in dat ik de trainers van MHCV opleid en begeleid. Ik voor zie ze ondermeer van een trainings plan met duidelijke oefenstof. Vervol gens zal ik hen regelmatig bijscholen op het gebied van traininggeven." Het laatstgenoemde ligt in het verlengde met zijn beroep als leraar. Momenteel is de gehele selectie in voorbereiding op het nieuwe hockey- seizoen. In een lastige wedstrijd tegen Horst (3e klasse) ging men strijdend ten onder, terwijl Mierlo (4e klasse) in eigen huis met 2-3 werd versla gen. Deze oefenwedstrijden waren de eerste kennismaking tussen de trainer-coach en zijn selectie. "Er is in dit team een enorme bereidheid om te leren, iets dat prettig is voor een coach. Verder is de teamgeest heel goed. Een hecht team dat op een hoger niveau wil komen en daarvoor bereid is hard te werken." Dat hockey een teamsport is blijkt uit de woorden van Van Meijel: "De individuele capaci teiten van de verschillende spelers is nogal divers. Een paar spelers sprin gen er iets boven uit qua capaciteiten en ervaring". In totaal speelt Venray zeven oefenwedstrijden, waarin de leergierige selectie stappen hoopt te maken. Het team heeft op verzoek van Van Meijel de gehele zomer wekelijks doorgetraind. Zo sprak de trainer- coach onder meer over de ambities voor aankomend seizoen: "Het door- trainen in de vakantie tekent de drive en ambitie om te presteren. Geza menlijk hebben wij een maximum en minimum doelstelling uitgesproken." De hockeyheren streven ernaar om komend seizoen minimaal op plek 5-6 te eindigen, waar er twaalf teams in de poule zitten. Indien alles naar wens loopt en er geen abnormale tegenvallers op hun weg komen, dan hoopt Van Meijel op een plaats in de top-drie. Vorig seizoen werd ex-aan voerder en routenier Leon Schellens opgevolgd door verdediger Jeroen Wijnhoven. Met de komst van een nieuwe trainer-coach is de functie van aanvoerder ongewis. "Tijdens de oefenwedstrijden zal ik een aantal spelers, waarvan ik denk dat ze daar voor in aanmerking komen, serieus bekijken en beoordelen. Pas na de laatste training in de voorbereiding zal hierover de beslissing vallen." Afgelopen twee seizoenen wisten de Venraynaren beide keren kampioen te worden. Deze zomer heeft de club zich naast een nieuwe trainer-coach ook weten te versterken met twee spelers. Balkunstenaar Ward Weijs is overgekomen van Horst, terwijl talent Diederik de Greef vorig seizoen nog actief was in de jeugd van hockeyclub Venray. Helaas missen de hockeyheren de eerste seizoenshelft hun spelmaker Freek Alkemade. De ervaren Alkemade werkt bij de Marechaussee en is op uitzending. Op zondag 13 september 2009 zal het seizoen starten met een thuiswedstrijd tegen Don Quishoot, afkomstig uit Eindhoven. RT m Lenneke Bouwmans "We hebben veel mogelijkheden" De afgelopen jaren was het beleid rondom dameshockey bij de Venrayse hockeyclub MHCV niet al te succesvol. Maar gelukkig zijn de tijden veranderd. Sinds er bij de hockeyclub een vernieuwd bestuur is aangesteld, zijn er vele positieve ontwikkelingen gaande. Eén van de meest positieve ont wikkelingen is de vorming van een nieuw eerste damesteam. Onder aanvoering van Bjorn van Rijn, voorzitter technische com missie, is er een nieuw dames team samengesteld uit oud-leden en jeugdspeelsters. Eén van de oud-leden is de 22-jarige Lenneke Bouwmans. "Ik ben begon nen in de D-tjes. Ik geloof dat ik toen een jaar of 8, 9 oud ben geweest. De reden was simpel, ik heb een keertje meegedaan met mijn nichtje, die toen al op hockey zat, en ik vond het met een leuk!" Ondertussen is de aanval lende middenvelder drie seizoenen geleden gestopt bij hockeyclub Venray, vanwege werk en studie. Destijds viel het damesteam uit elkaar door diverse redenen, waardoor enkele dames gin gen hockeyen in Horst. Bouwmans besloot vorig seizoen te gaan hoc keyen in Boxmeer. Uiteindelijk heeft de hockeyster besloten terug te keren naar haar oude hockeyclub. "Het moment dat ik hoorde dat men het had over een nieuw dameselftal, was voldoende voor mij om te besluiten terug te keren naar MHCV. Kiezen tus sen Venray en Boxmeer heeft mij geen enkel moment van twijfel gegeven. Bovendien is het ontzettend jammer dat een groot dorp als Venray geen damesteam heeft, er is namelijk poten tie genoeg om een sterk en gezellig team neer te zetten." Vanaf 2007 is er geen damesteam meer actief geweest in Venray. Mede door studie hebben veel kleinere verenigingen moeite om de doorstroom op gang te houden. "MHCV is een gezellige vereniging en daar hoort ook een dameseltal bij. We hebben talent genoeg en het is ontzettend jammer dat daar twee jaar lang onvoldoende voor gevochten is. Gelukkig is er nu weer dameshockey, mede dankzij het bestuurlijk initiatief." Door een mooie hockeygeschiedenis lopen er in de Venrayse omgeving vele oud-leden rond uit vroegere dameself tallen. Met de komst van dames 1 hoopt het bestuur een stijgende lijn in te gaan zetten, waardoor jeugdige leden in de toekomst in Venray kun nen blijven hockeyen. Het jonge dameselftal heeft veel mogelijkheden in de ogen van Bouwmans: "Een aantal meiden uit de nieuwe selectie heb ik in het verleden training gegeven en van hen weet ik dat ze over een goed hockeyvermogen beschikken. Het zijn allemaal meiden die al enige tijd op hockey zitten, dus ik verwacht dat we elkaar snel in ons spel zullen vinden." Clubman Karel van Soest zal de dames van training gaan voorzien, waarmee het dameselftal aankomend seizoen flinke stappen hoopt te gaan zetten. Bouwmans over haar ambities; "Priori teit één is continuering van dames 1. We gaan 4e klasse spelen, maar ik ver wacht dat we komend jaar een van de Lenneke Bouwmans is blij weer terug te zijn op het oude nest. sterkere teams kunnen worden in de poule. Derde klasse spelen is een van mijn ambities, puur omdat ik denk dat we dat aan gaan kunnen." Gezien de smalle selectie is er de hoop dat gedurende het seizoen nog een aan tal dames zich aan gaan sluiten bij de selectie. Samen met de hockeyheren zijn zij op zondagen te bewonderen bij Mixed Hockey Club Venray. De eer ste thuiswedstrijd is op 13 september, wanneer de dames spelen tegen het Eindhovense Don Quishoot. Verjongd Spio zet weer in op handhaven Gerrit-Jan Reurslag (27) komt met het waterpoloteam van Spio uit in de vierde klasse van de lan delijke bondscompetitie. De doel stelling is opnieuw handhaven. Geen gemakkelijke, maar ook geen onmogelijke opgave. Afge lopen seizoen eindigden de Ven- rayse waterpoloërs als negende van de twaalf teams. Aangezien de laatste twee ploegen degraderen, handhaafde Spio zich ternauwer nood. Het eerste mannenteam, waarin Gerrit-Jan Reurslag al tien jaar speelt, is op dit moment de derde club van Limburg. Spio weet zich al vijf jaar in de vierde klasse van de bondscompe- titie te handhaven. Ook dit jaar is klas- senbehoud het doel. Gerrit-Jan Reur- slag: "We gaan het iedere tegenstander zo lastig mogelijk maken. Afgelopen seizoen wisten we af en toe een gelijk spel te halen tegen de nummer 2 of 3 uit onze klasse. We kunnen voor posi tieve verrassingen zorgen. Verder gaan we het team versterken met jeugdspe lers, om degradatie af te wenden en om een fundament voor de toekomst te leggen." Spio focust zich meer en meer op haar jeugdopleiding. De club telt twee jeugdteams, die het allebei goed doen. "Deze jongens hebben potentie voor de toekomst." Naast de twee jeugd- teams heeft Spio drie mannenteams. De hoofdmacht gaat voor prestatie- sport. Het tweede team fungeert als podium voor de jeugd die ervaring wil opdoen om in het eerste te kun nen spelen. En heren 3 is voorname lijk bedoeld voor recreanten, die niet (meer) op hoog niveau willen mee draaien. Spio heeft geen damesteams. "Bij gebrek aan interesse en adequaat beleid is het damesteam een tijd gele den opgedoekt." De hoofdmacht bestaat uit mannen in de leeftijd van 25 tot 35 jaar, met een uitschieter naar 45 jaar. Volgens Gerrit-Jan Reurslag is het een voor deel dat de meesten in dezelfde leef tijdsgroep zitten. "Veel jongens heb ben nog in het jeugdteam gespeeld waarmee we destijds kampioen wer den. Dat schept een band. Verder zit iedereen in dezelfde levensfase, ik vind dat zoiets het spel ook ten goede komt. We begrijpen elkaar, in en bui ten het water." GEVREESDE TEGENSTANDER "Onze sterke kant is de verdediging en de omschakeling naar de aanval", legt Gerrit-Jan Reurslag uit. "We heb ben niet veel aanvallers, waardoor wij het spel anders aanpakken. We laten de tegenpartij denken dat ze de aanval succesvol kunnen inzetten en zorgen er vervolgens voor dat ze niet kunnen scoren en dat wij snel de aanval kun nen overnemen. Die tactiek pakt vaak goed uit. De spelers willen ook vech ten voor elkaar en zullen niet snel Gerrit-Jan Reurslag: "We gaan het iedere tegenstander zo lastig moge lijk maken hun kop laten hangen. Daarom is Spio al jaren een gevreesde tegenstander." Als kind was Gerrit-Jan Reurslag graag in het zwembad te vinden. "Ik heb aan wedstrijdzwemmen gedaan totdat ik alle diploma's had. Ik had het ook wel gehad met individueel zwemmen. Toen ik een jaar of 14, 15 was, heb ik voor waterpolo gekozen. Het is een teamsport én een balsport. Dat is voetbal ook, maar ik heb zwem men altijd leuker gevonden. Ik was toch wel op zoek naar een sport in het water. Waterpolo is een goede optie. En vergis je niet hoe intensief het is. Waterpolo is zwaar. Toch denk ik nog lang te kunnen spelen, omdat het geen blessuregevoelige sport is." Gerrit-Jan Reurslag, mchanical engineer van beroep, kijkt uit naar de start van het seizoen. "We zijn inmiddels weer in training. Onze eer ste wedstrijd van het seizoen wordt in het eerste weekend van oktober gespeeld. Het is nu belangrijk onze conditie weer op peil te brengen. De basisconditie blijft wel, maar na de vakantie ontbreekt het extra beetje uithoudingsvermogen. Daar zullen we de komende weken hard aan werken, zodat we fit aan de competitie begin nen. Dat is een goede basis." In week 37 gaat de biljartcompeti tie voor de verenigingen aangesloten bij de biljartbond Horst-Venray weer van start. In het competitiejaar 2009 2010 zullen er 89 teams deelnemen aan de competitie libre en 7 teams aan de driebandencompetitie. Dit is een toename van zes teams. De teams zijn onderverdeeld in 8 klassen. In de A-klasse speelt men minimaal 65 caramboles, de beste spelers spe len hier kader en maken dan maxi maal 270 caramboles in 20 beurten. In de B-klasse maakt men 50 caramboles in 25 beurten. In de C-klasse speelt men 25 beurten met een minimum van 40 caramboles. In de D-klasse maakt men 30 caramboles in 25 beurten. In de E- klasse maakt men 25 caramboles in 25 beurten. In de F-klasse maakt men 20 caramboles in 25 beurten. In de G-klasse maakt men 15 caram boles in 25 beurten en ten slotte in het driebanden maakt men minimaal 13 caramboles over 50 beurten. De beste driebanders spelen boven 1 gemiddeld. Na de reguliere competi tie wordt er nog een bandstoot com petitie georganiseerd. In het seizoen 2008-2009 is dit voor het eerst georganiseerd, wat bij de leden zeer goed ontvangen is. De uitslagen zijn te volgen via de Peel en Maas en de Echo. In het nieuwe seizoen zullen alle uitslagen en standen ook via het bil jartprogramma biljartpoint te volgen zijn. In dit programma zullen alle wij zigingen meteen door berekend wor den in de standen. Tevens zullen hier ook alle persoonlijke gemiddelden bijgehouden worden. Wie interesse heeft, kan kijken op www.biljart- point.nl. Bij de biljartbond Horst-Venray zijn 37 verenigingen aangesloten met in totaal 510 leden. Voor deze leden worden na deze competities nog de persoonlijke kam pioenschappen gehouden. Mochten er nog verenigingen zijn die informa tie willen, dan kan dat via de website: www. biljartbond-horst-venray. nl.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28