Terugkeer oud-spelers versterkt ActiveRooy Praten over volleybal aan de keukentafel "Handbal is een mooie en fanatieke sport "Ik zou nu niet graag afscheid willen nemen" seizoen ff PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 27 Paspoort ActiveRooy Heren 1 Sport Plaats Nieuwe spelers Verwachtingen van het team Paspoort ActiveRooy Dames 1 Sport Plaats Nieuwe spelers Verwachting van trainer en team Zo hoog mogelijk eindigen en het liefst kampioen worden Loes, Anne en Lieke Vervoort Het eerste damesteam van Acti- veRooy herbergt drie zussen: Loes (20), Anne (19) en Lieke (17) Ver voort. Na het trainen en voor en na de wedstrijd is volleybal hét gesprek aan de keukentafel van de familie Vervoort. Ook beide ouders hebben gevolleybald. De zussen zijn soms kritischer op elkaar dan op andere ploegge noten. Maar er is ook veel reden voor positieve gesprekken. Want het team is in drie jaar tijd door gestoten naar de top van de pro motieklasse. Mannen handbalvereniging Manual leggen de lat hoog HV Manual Heren Sport Plaats Nieuwe spelers Verwachting van trainer en team HV Manual Dames senioren 1 Sport Verwachting van de trainer Verwachting van het team Ankie Billekens wil vervelende blessureperiode afsluiten Leon Langenhuizen (33, foto beneden) en Roel van Hooft (20) keren na een uitstapje van enkele jaren bij VC Avance terug naar heren 1 van ActiveRooy. De Sambeekse club VC Avance was voor het tweetal een uitgelezen kans om op nationaal niveau te spelen. Dit betekende wel drie keer per week op en neer rijden naar Sambeek. Afgelopen seizoen degradeerde VC Avance en pro moveerden de mannen van Acti- veRooy. Het verschil tussen de beide herenteams werd zo klei ner. Reden genoeg voor Roel van Hooft, die dit jaar afstudeert als leraar basisonderwijs, om over te stappen naar zijn oude club. Ook Leon Langenhuizen wilde graag terug naar zijn oude club. Voor Leon Langenhuizen werd het lastig om het volleybal in Sambeek te combineren met de zorg voor zijn jonge zoontje en het onregelmatige werk van zijn partner. "Nu ik weer in Venray speel, kan ik overal met de fiets naartoe en kan ons zoontje nog eens naar papa komen kijken. Eén van de doorslaggevende rede nen voor Roel van Hooft om weer in Venray te gaan volleyballen, was de terugkeer van Leon Langenhuizen. "Samen met hem heb ik bij VC Avance gevolleybald, dus ik wist dat met zijn inbreng het niveau in Venray meteen een stuk zou stijgen. Toen er ook nog andere nieuwe spelers bijkwamen en enkele sterke spelers besloten om Volleybal Venray Sportpark Op dinsdag in Sporthal de Weert Op donderdag en de wedstrijden in Sporthal de Wetteling Opgericht 1957 Klassering vorig seizoen Het toenmalige team (in bijna geheel andere samenstelling) is tweede geworden in de eerste klasse Huidige klasse Promotieklasse Trainer/coach Rudi Kun Kuti is hoofdtrainer en coach Hans Hendriks is assistent-coach Leon Langenhuizen (VC Avance), Bas Bastiaans (VC Avance), Roel van Hooft (VC Avance), Peter de Jong (MVC) en Joris Arts (MVC) Vertrokken Verschillende spelers die vorig jaar in Heren 1 speelden, gaan dit seizoen Heren 2 versterken. Selectie Leon Langenhuizen, Bas Bastiaans, Roel van Hooft, Sef Teeuwen, Rik Wienen, Bjorn Emonts, Wouter Heb- bink, Joris Arts, Pedro Janssen, Jürgen Marti en Peter de Jong. Verwachtingen van de trainer Moet nog besproken worden. Strijden om het kampioenschap in de promotieklasse. Titelfavoriet DKJO en ActiveRooy Volleybal Venray Sportpark De Wetteling Opgericht 1957 Klassering vorig seizoen 3e in promotieklasse Huidige klasse promotieklasse Trainer/coach Trainer: Rudi Kun Kuti Coaches: Ton Voermans en Elly Swin- kels Er zijn twee jeugdspeelsters bijgeko men: Iris Janssen en Daphne Knoops Vertrokken Edith Janssen versterkt komend sei zoen Dames 2 om de afstand tussen Dames 1 en Dames 2 te verkleinen. Selectie Spelverdeling: Sofie Manders en Lieke Vervoort Diagonaal: Bianca van Dor- restein Middenaanval: Susan v/d Putten, Iris Janssen, Stepha nie Hartog en Loes Vervoort Passer/loper: Yvonne Robben, Daphne Knoops en Anne Vervoort Titelfavoriet Hovoc uit Horst door te gaan bij ActiveRooy, heb ik de keuze gemaakt om terug te keren. Natuurlijk had ik ook wel enige heim wee." KLIKT PRIMA Bij heren 1 van ActiveRooy zijn dit jaar wat wijzigingen geweest. Een andere oud-speler van VC Avance, Bas Bastiaans, stapt over naar ActiveRooy. Roel van Hooft en Leon Langenhui- zen hebben zin om weer te beginnen in het team. Roel van Hooft: "Het is een gezellig team, met spelers die er komend seizoen voor de volle 100% voor willen gaan. Ondanks de nieu we samenstelling klikt het prima, en was de sfeer meteen vanaf het begin goed." De nieuwe spelers in heren 1 ver sterken het Venrayse volleybalteam. Gezelligheid staat hoog in het vaandel, maar hard werken doen de mannen ook, weet Leon Langenhuizen."Onze sterke punten zijn de mix van ervaring en plezier in het spelletje. We hebben op iedere positie een goede bezetting en sommige spelers kunnen op meer dere posities worden ingezet." "Iedereen gaat 100% voor het resul taat," vult Roel van Hooft aan. "Dat is goed terug te zien tijdens de trainin gen en in wedstrijden. Iedereen kent zijn plek in het team, de spelers vul len elkaar goed aan." Met Leon Langenhuizen en Roel van Hooft haalt ActiveRooy heel wat volleybalervaring in huis. Roel van Hooft's familie van beide kanten vol leybalt graag. Hij was al van kleins af aan te vinden in de sporthal. Toen hij op zijn achtste de kans kreeg om te gaan volleyballen, was de keuze snel gemaakt. Leon Langenhuizen begon op latere leeftijd: hij was 18 jaar en had na 12 jaar genoeg van voetbal. "Ik ben in die tijd een keer naar een vriendschappelijke volleybalinterland van Jong Oranje in Overloon geweest en was meteen verkocht." PROMOVEREN Het nieuwe seizoen staat voor de deur. Beiden zijn het er over eens dat er nog wat moet gebeuren voordat de competitie begint. Roel van Hooft: "Met vijf nieuwe spelers in het team is het logisch dat er erg veel op elkaar ingespeeld moet worden. Gelukkig begint de competitie pas eind sep tember, en hebben we daarvoor nog veel oefenwedstrijden en trainingen waarin we ons helemaal klaar kun nen stomen voor de competitie. Het doel voor dit seizoen is promoveren naar de regiodivisie. Alle support is welkom, dus kom gerust eens binnen lopen." Afgelopen seizoen werd afgesloten met een derde plek in de promotie klasse. Dit seizoen hopen de dames te promoveren of zelfs kampioen te worden. En dat het liefst met mooie en leuke wedstrijden, als het aan de zussen ligt. Het team is versterkt met twee jeugdspeelsters. Er wordt al hard gewerkt aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, met oefenwedstrijden tegen teams uit hogere klassen. Loes Vervoort: "Onder leiding van onze trai ner Rudi Kun Kuti leren we nieuwe en moderne technieken en tactieken. We trainen twee keer twee uur per week." Anne Vervoort: "We gaan nog op trainingskamp in Luxemburg, waar we ons extra goed kunnen voorberei- den op het nieuwe seizoen." ZUSSEN De zussen vinden het heel normaal dat ze met hun drieën in één team spelen. "Onze tantes en moeder speel den ook samen in het eerste van toen nog VC Rooy en Rooyse VK. Dus ook een team met drie zussen. Eén van onze tantes, Elly, gaat ons komend sei zoen coachen. Verder zijn we gewoon teamleden, net als alle andere meiden. Al zijn we soms net iets kritischer op elkaar dan op anderen. We kunnen goed met elkaar overweg, dus dat is geen problemen. We spreken alles door: wat er goed en slecht ging en wat er moet veranderen." Het team waarin de zussen spelen, telt een aantal volleybalsters die al vele jaren samenspelen. "Dat maakt het team hecht, ook buiten het veld. Het klikt goed, we doen ook naast de trainingen en wedstrijden leuke din gen samen. Op stap gaan, een week einde weg. We hebben ook allemaal hetzelfde sportieve doel: dit seizoen proberen te promoveren en kam pioen worden. Die motivatie bindt ons. We kunnen ons niet voorstellen dat volleybal leuker zou zijn met een ander team." De zussen volleyballen alle drie vanaf hun tiende jaar. Volgens Loes Loes (l), Anne (m) en Lieke. Vervoort is die keuze niet heel bewust gemaakt. "Het is eigenlijk zo gegroeid. We komen natuurlijk uit een volleybal familie. Mijn zusjes zijn het volleybal weer ingerold doordat ik volleybalde. We hebben een sterk team, dat werkt motiverend. Goede spelverdeling en slagkracht in de aanval zijn onze spe cialiteiten. We zijn ook een relatief lang team. Onze verbeterpunten lig gen op het gebied van creativiteit en verdediging." STUDIE Lieke Vervoort is de jongste van de drie Venrayse zussen. Ze begint nu aan haar tweede jaar in dames 1 van ActiveRooy. In tegenstelling tot haar zussen heeft ze niet actief meebeleefd dat het team promoveerde naar de eerste klasse, het jaar daarop meteen kampioen werd en vervolgens weer eindigde in de top van de promotie klasse. Dit seizoen gaat ze keihard werken voor een basisplaats als spel- verdeelster. Buiten het volleybalveld volgt Lieke Vervoort de opleiding MBO Verpleegkundige. De middel ste zus Anne Vervoort studeert HBO communicatie en de oudste zus Loes Vervoort studeert HBO laboratorium techniek. PfiWT 'A Handbalvereniging Manual uit Venray gaat het nieuwe seizoen in met twee herenteams. De defini tieve selectie is nog niet bekend. Heren 1 wordt gebouwd met het oog op de toekomst. Het team wordt in ieder geval ingevuld met zes sterke spelers uit de A-jeugd. In het tweede team komen spe lers die zich daar verder kunnen ontwikkelen. Patrick van den Broek weet nog niet wat het voor hem gaat worden: het eerste of het tweede. "Ik hoop natuurlijk op de hoofdmacht. Met de spelers uit de jeugd erbij hebben we genoeg mensen om twee teams te vullen. Daar moeten we gebruik van maken. Als we slechts één herenteam zouden houden, komen sommige jongens nooit aan spelen toe. En als iemand goed presteert in het tweede, is de overstap snel gemaakt. Beide teams gaan in de tweede klasse spe len, al heeft heren 1 wel een moeilij kere poule." "Manual boeit en bindt," vindt Patrick van den Broek. "De leeftijden van de spelers van het herenteam variëren van 18 tot 45 jaar. Er heerst Handbal Venray Sportpark De Wetteling en De Weert Opgericht 1975 Klassering vorig seizoen Onderin in de 3e klasse Huidige klasse Door samenvoeging van de 2e en 3e klasse zijn er dit seizoen in de 2e klas se drie competities met ieder onge veer 10 teams. Heren 1 van Manual speelt in de 2e klasse A en Heren 2 speelt in de 2e klasse B. Trainer/coach Thijs Geurts Maarten Lucassen (nieuw), Jeroen Hamann en Martijn Schütte (terug van weggeweest) Selectie Nog niet bekend Proberen zo goed mogelijk mee te draaien - het eerste jaar in de mid denmoot - en van de groep een zo compleet mogelijk en hecht team te maken. Titelfavoriet Niet bekend Handbal Plaats Venray Sportpark De Wetteling en De Weert Opgericht 1975, al is er niet altijd een dames team geweest Klassering vorig seizoen 8e plaats in klasse 2A Huidige klasse Klasse 2A Trainer/coach Twan Rongen en Antoine Hawinkels Nieuwe speelsters Vanuit de A-jeugd zijn keepster Lana Moss en speelsters Lynn Kersten, Joy Jakobs en Annemarie Schütte erbij gekomen. Vanuit het tweede damesteam is Michelle Deenen door gestroomd. Daarnaast zijn er twee speelsters bijgekomen die al eerder hebben gehandbald bij HV Manual: Nicole Bouten en Jennifer Arends. Vertrokken Michelle van Stokkem en Laura Spee (gestopt), Harma van Kreij (Eurotech Bevo 2). Selectie Jennifer Arends, Ankie Billekens, Moniek Boosten, Nicole Bouten, Michelle Deenen, Loes van Dijk, Joy Jakobs, Bo Kersten, Lynn Kersten, Lieke Manders, Lana Moss, Annema- rie Schutte en Conny van Tilburg. Handhaven Vanwege de nieuwe samenstelling van het team en veel nieuwe, ervaren tegenstanders is het moeilijk om een concrete prognose te geven. Het zal in ieder geval een spannend en uitda gend seizoen worden. Titelfavoriet Eurotech Bevo 2 altijd een ontspannen sfeer. Iedereen kan het goed met elkaar vinden en problemen worden meteen uitge praat. Helaas ging het afgelopen sei zoen niet denderend. We zijn in de onderste regionen geëindigd. We had den een slechte start, waarbij we een reeks wedstrijden verloren. Door de slechte resultaten was de wil om door te zetten gebroken. Dat is niet goed. Uiteindelijk zijn we net niet laatste geworden. Dat moet komend seizoen in alle opzichten beter." SPECIAAL ONDERWIJS Patrick van den Broek handbalt al zo'n tien jaar bij de heren. "Vanwege mijn studie ben ik er wat jaartjes uit geweest, maar ik had al snel weer het gevoel dat ik wilde terugkomen. Handbal is een mooie en fanatieke sport. Bij handbal ben je 60 minuten continu bij het spel betrokken en moet je dus alert zijn. Je bent name lijk zowel aanvaller als verdediger, dit in tegenstelling tot voetbal. Verder is het veld kleiner en het spel sneller. Het mooiste wat ik met het team heb bereikt, is het kampioenschap in de derde klasse." Als Patrick van den Broek niet sport, staat hij voor de klas. "Ik ben leer kracht in het speciaal basisonderwijs in Helmond.Afgelopen jaar heb ik met een vriend een scheidsrechterscursus gevolgd. Dit seizoen hoop ik een aan tal wedstrijden te kunnen fluiten. Ik wil nog lang op hoog niveau kunnen blijven handballen, maar als het niet meer lukt, kan ik nog altijd wedstrij den gaan fluiten." PITTIGE OPGAVE Patrick van den Broek en de andere mannen van Manual staan te popelen om weer te beginnen. De looptrai ningen zijn al begonnen en daarnaast trainen de handballers twee keer per week één tot anderhalf uur. Vanaf dit Patrick van den Broek (wijzend): "Het doel voor heren 1 is zo goed mogelijk mee te draaien (eerste jaar in de middenmoot) en van de groep, oud A-spelers en oud-senioren spelers, een zo compleet mogelijk en hecht team te maken jaar wordt de derde klasse opgeheven en spelen beide teams van Manual in de tweede klasse. Patrick van den Broek: "Ik ben benieuwd hoe de nieuwe klassen voor ons uitpakken. Ik heb echt zin om weer te beginnen. Ik merk ook dat iedereen er klaar voor is. Het doel voor heren 1 is zo goed mogelijk mee te draaien (eerste jaar in de middenmoot) en van de groep, oud A-spelers en oud-senioren spelers, een zo compleet mogelijk en hecht team te maken. Hierbij staan snelheid, conditie en tactiek zowel in de aanval als verdediging bovenaan. Dat is een pittige opgave, we hebben de lat voor onszelf hoog gelegd." Vraag Ankie Billekens (20) van handbalvereniging Manual hoe het gaat met haar knie, en ze zal waarschijnlijk een keer diep zuchten. Al drie maanden kan ze amper sporten vanwege een geïr riteerde peesaanhechting in de knie. Toch is ze weer voorzichtig in training gegaan. Het handbal lonkt immers. Ze kan niet wach ten om aan de slag te gaan. Te meer omdat er heel wat wisselin gen zijn geweest in dames 1 van Manual. Ankie Billekens wacht nog op de uitslag van het onderzoek naar haar knie. "Aangezien er op de MRI-scan geen beschadigingen in de knie te zien waren, denkt de huisarts dat de blessure zal moeten genezen met behulp van een steunzool of een optimale schoen. Met deze eventu ele steunzool zal ik gewoon kunnen sporten. Ik ga er stiekem al van uit dat het (sport)podologisch onderzoek een oplossing zal opleveren voor mijn blessure en dat ik binnenkort dan ook hersteld ben van het ongemak. Ik hoop immers nog een hele tijd te kunnen handballen. Het is een harde en intensieve sport. Het leuke vind ik dat je zowel aanvallend als verdedi- gend bezig bent. Nee, ik zou nu niet graag afscheid willen nemen van het handbal." Afgelopen seizoen eindigde het eerste damesteam van Manual als achtste in de klasse 2A. Eind septem ber beginnen de wedstrijden van het nieuwe seizoen weer. Ankie Billekens hoopt snel volop te kunnen trainen en spelen. "Het stilzitten vind ik niks. Mijn blessure is herstellende, dus ik kan weer beginnen. Ik ben benieuwd hoe het gaat. Is toch weer wennen als je er even uit bent geweest. Maar door de zomerstop hebben de andere meiden natuurlijk ook niet zoveel gehandbald." In dames 1 zijn dit jaar enkele wijzigingen doorgevoerd. Een aantal speelsters is gestopt en er zijn enkele jeugdspeelsters bijgekomen. Ankie Billekens: "Verder hebben we er wat andere tegenstanders bij gekregen. Al die veranderingen zorgen voor extra motivatie om weer te begin nen. Bovendien hebben we een leuk team met veel vriendinnen die elkaar niet alleen op het veld zien, maar ook privé. Er is een klein leeftijdsverschil tussen de meiden. We kunnen goed met elkaar overweg en gaan regelma tig samen stappen." Ankie Billekens handbalt al bijna negen jaar. Net voordat ze naar de Ankie Billekens: "Mijn blessure is herstellende, dus ik kan weer begin nen" brugklas ging, verruilde ze turnen voor handbal. Ze kende veel meiden die aan handbal deden. Inmiddels speelt ze anderhalf jaar in dames 1 van Manual. Sporten is niet alleen vrije tijd voor de Venrayse. Ze studeert sport, gezondheid en management aan de Hogeschool Arnhem Nijmegen. Naast haar studie en bijbaantje bij Miss Etam zit ze als afgevaardigde van de jeugdcommissie in het bestuur van de handbalvereniging. Het mooiste wat ze met handballen heeft meegemaakt, is het kampioen schap in 2006-2007 met de A-jeugd. "Toen was er groot feest bij Manual." Ze denkt na over de sterke pun ten van haar team. "Ik denk dat onze schotkracht en de break-out goed zijn ontwikkeld. We hebben een paar hele snelle meiden in het team. Nu gaan we weer beginnen aan het nieuwe seizoen. We moeten nog veel trainen, maar we hebben nog even voor de wedstrijden beginnen. We trainen twee keer per week. En er staan nog wat oefenwedstrijden op de rol. Kortom: we gaan goed voorbereid het nieuwe seizoen in."

Peel en Maas | 2009 | | pagina 27