I Sport-inn Venray Henseniusplein 5c 5801 BB Venray Tel. 0478-550099 PEEL EN MAAS Korfbalster Kelly Wismans wil met SVOC'01 hogerop Paspoort SVOC'01 Verwachting van het team Alles wat we de afgelopen jaren geleerd hebben uitbouwen met onze nieuwe trainer, zodat we nog doelge richter worden. Titelfavoriet Moeilijk te zeggen, waarschijnlijk BIO of NDZW Paspoort De Peelkorf Erwin Dijkstra Verwachting van de trainer Oranje-Wit Dames 1 Paspoort DES Nieuwe speelsters Verwachting Donderdag 3 september 2009 - Pagina 26 Sanne Koopmans (DES) kijkt uit naar seizoen in eerste klasse Summa/Red Stars richt zich volledig op eigen jeugdopleiding Summa/Red Stars Heren 1 Dé voetbalspeciaalzaak van Venray "We gaan met een goed gevoel de competitie in" Kelly Wismans (19) uit Casten- ray heeft gedurende 14 jaar alle geledingen van respectievelijk korfbalvereniging SV Castenray en, na de fusie in 2001, SVOC'01 doorlopen: van de welpen, naar de jeugd en uiteindelijk naar seni oren 1. Het jonge talent scoort makkelijk. "Ik heb mezelf nooit als talent gezien, maar beschouw het wel als een groot compliment als mensen dat over mij zeggen." Ook zus Debbie en een nicht spelen in de hoofdmacht van SVOC'01, dat uitkomt in de overgangsklasse. Nog wel. Want promotie is het doel. "We willen hogerop." Je wordt gezien als een talent. Wat vind je daarvan? "Het is een compliment, maar ik heb dat zelf nooit zo gezien. Ik doe gewoon mijn best." Beschrijf je team eens. "We hebben een gezellig team met weinig leeftijdsverschil. De jongste is 16 jaar en de oudste 25 of 26. Naast mijn zus en ik spelen er nog twee keer twee zusjes in het team. Eens per jaar hebben we een feestdag, dat is altijd erg leuk." Zijn jullie klaar voor het nieuwe seizoen? "Ja, we zijn al hard aan het trainen en oefenwedstrijden aan het spelen. En we hebben een nieuwe trainer. Ik denk dat we van hem veel kunnen leren. We gaan met een goed gevoel de competitie in." Wat is jullie doel voor dit seizoen? "Afgelopen jaar zijn we zowel binnen als buiten in de middenmoot blijven steken. Dit jaar zetten we hoog in en gaan we proberen bovenaan te eindi gen. Het mooiste is natuurlijk om te promoveren. Dat is het ultieme doel dit seizoen: we willen hogerop." Wat is de kracht van het team? "We hebben veel verschillende typen speelsters in ons team. Iedereen heeft zo haar eigen specialiteit. Dus we blinken nergens in uit, maar zijn in de breedte wel sterk." Hoe lang korfbal je al? Ik korfbal al sinds mijn vijfde, dus dat is nu 14 jaar. Sinds vorig seizoen kom ik uit voor dames 1Waarom korfbal? Veel vriendinnen van mij en mijn zus korfbalden, dus heeft mijn moeder mij ook maar bij het korfbal aangemeld. Het beviel me zo goed, dat ik nog steeds korfbal. Veel van mijn vriendin nen spelen nog steeds bij SVOC'01. Samen met je vriendinnen sporten, dat maakt de sport extra leuk." Je zus en nicht korfballen in het zelfde team. Kom je uit een echte korfbalfamilie? "Nee, eigenlijk niet. Buiten mijn zus, nicht en een ander nichtje, doet er in onze familie verder niemand aan korf bal." Wat is er zo leuk aan korfbal? "Het leuke aan korfbal vind ik dat je moet samenspelen om een teampres tatie neer te zetten. Dat is bij andere Kelly Wismans: "Ik heb mezelf nooit als talent gezien, maar beschouw het wel als een groot compliment als mensen dat over mij zeggen." sporten ook, maar korfbal is gewoon een leuk spel. De uitdaging is niet alleen om te rennen, maar ook inzicht te krijgen in het spel. Wat is het mooiste dat je tot nu toe in het korfbal hebt bereikt? Zo'n vijf of zes jaar geleden zijn we met de B-jeugd drie keer op rij kam pioen geworden. Daar ben ik wel trots op." Plaats Oirlo/Castenray Sportpark De Heesakker Opgericht 2001 Klassering vorig seizoen Middenmoot in de overgangsklasse Huidige klasse Overgangsklasse Trainer/coach Meine Jonkers Vertrokken Niemand Selectie Kim Dircks, Debbie Wismans, Astrid Classens, Yvonne Classens, Noortje Philipsen, Klaartje Philipsen, Linda Claessens, Loes Hellegers, Anke Wen- nekers en Kelly Wismans. Verwachting van de trainer Hij wil graag bovenin meedoen en hogerop komen. Hij wil dat het team met lef en flair speelt, maar ook tech nisch verzorgd korfbal laat zien. Plaats Ysselsteyn Sportpark De Vlies Opgericht 1965 Klassering vorig seizoen 3e plaats in binnen- en buitencom petitie Huidige klasse Hoofdklasse Trainer/coach Vertrokken Lonneke Hendriks gaat in een ander team bij De Peelkorf korfballen. Selectie Ellen Smits, Linda Verlijsdonk, Lisa Verlijsdonk, Loes Elbers, Kim Kus- ters, Stefanie Romme, Sharon Wis mans, Paula van Veghel, Nicole Tielen, Moniek Peters, Mayke van Ass, Sandra Smits en Marianne Potten. In de buitencompetitie in de top 2 eindigen en in de binnencompetitie kampioen worden. Titelfavoriet DDW Plaats Leunen Sportpark 't Klaverblad Opgericht 1973 Klassering vorig seizoen Op het veld in de hoofdklasse in de middenmoot, in de zaal in de over gangsklasse net de promotie gemist Huidige klasse Op het veld hoofdklasse, in de zaal overgangsklasse Trainer/coach Rinus Ceelen Nieuwe speelsters Yvonne Theunis en Aniek Drabbels Vertrokken Inge Smits en Linda van Deurzen Selectie Kristie Ambrosius, Rian Derikx, Petra vd Haghen, Kim Hendrix, Linda Hou- ben, Loes Kateman, Caroline Michels, Yvonne Theunis en Aniek Drabbels Verwachting van trainer en team We willen in de veldcompetitie zo hoog mogelijk in de hoofdklasse eindigen en in de zaal kampioen worden om naar de hoofdklasse te promoveren. Titelfavoriet Geen idee Plaats: Vierlingsbeek Sportpark: Soetendaal Opgericht 1937 Klassering vorig seizoen Kampioen in de tweede klasse (bin nen), tweede in de tweede klasse (buiten) Huidige klasse: eerste klasse Trainer/coach Loek Flentge uit Roermond (tweede jaar) Geen. Vertrokken Niemand Selectie Petra Branje, Marloes Broeren, Patricia Broeren, Sandra van Buijtene, Sanne Koopmans, Wendy Kuijpers, Laura Lamers, Kelly Lensen, Eva Rijbroek, Sanne Rijbroek en Wendy Rouwens. Sanne Koopmans: "Een plek in de top 3 zou mooi zijn." Titelfavorieten: Sanne Koomans: "Dat is lastig te zeg gen. Ik ken niet alle teams. Maar als ik een titelfavoriet moet noemen, denk ik DOT. Zij hebben vorig jaar over gangsklasse gespeeld." SV Merselo: broedplaats voor nieuwe koppels Angela van Tilburg (23) korf balt sinds haar zeventiende bij het damesteam van SV Merselo. De hechte ploeg krijgt dit sei zoen versterking van twee nieuwe speelsters en er treedt een nieuwe trainer aan. Nieuw elan kan de korfbalploeg wel gebruiken, want afgelopen seizoen eindigden de Merselose meiden in de onderste regionen. Voor Angela van Tilburg krijgt het nieuwe seizoen een extra dimensie. Want ze trouwt in oktober met Bas Litjens, een voet baller van SV Merselo. Het is niet altijd alleen maar korf bal geweest voor Angela van Tilburg. "Ik heb toen ik jonger was een tijdje gehandbald, maar ik ben uiteindelijke toch bij korfbal gebleven. Ik vind het een heerlijke sport. Bij korfbal kan ik me echt uitleven en mijn agressie kwijt. Ik ben iemand die er voor 100% voor gaat. En het is heerlijk om wed strijden te spelen. Want dan gaat het om winst en verlies." Voor kinderen die in Merselo wil len sporten, is de keuze snel gemaakt. In ieder geval was dat zo in de tijd dat Angela van Tilburg wilde gaan spor ten. "Het was heel eenvoudig: meiden gingen korfballen, jongens voetballen. Verder waren er geen sporten in het dorp, daar is Merselo te klein voor. Beide sporten werden en worden nog steeds gespeeld bij SV Merselo. Zo ben ik er ook terechtgekomen. Mijn vriendinnetjes gingen korfballen, dus ik ook. Ik denk dat ik vijf of zes jaar was." Angela van Tilburg heeft het goed naar haar zin bij SV Merselo. "De ver- eniging bestaat uit een klein, vast groepje. Dat komt ook omdat Merselo een klein dorpje is, waar alles dicht bij elkaar ligt. Iedereen kent elkaar." Dat SV Merselo een hechte vereni ging is, blijkt wel uit de relaties die eruit voortkomen. Angela van Tilburg leerde bij SV Merselo haar verloofde Bas Litjens kennen, die er voetbalt. Op 23 oktober gaat het sportieve koppel trouwen. Al is het damesteam een gezellige club, de resultaten bleven afgelopen seizoen wel achter. Het team eindigde in de onderste regionen. Dit seizoen beginnen de meiden met frisse moed. Er komt versterking van nieuwe speel sters en een trainer. Het team telt ver schillende typen speelsters. Angela van Tilburg: "Over het algemeen zijn we fysiek wat minder, maar we heb ben een paar hele snelle dames. Ons sterke punt is dat wij er echt voor gaan. We geven ons helemaal tijdens een wedstrijd." Als het aan Angela van Tilburg ligt, Angela van Tilburg: "Bij korfbal kan ik me echt uitleven en mijn agressie kwijt." blijft ze korfballen. "Ik blijf korfballen tot het niet meer gaat. Ik vind op zich dat het wel goed gaat met het korfbal in Nederland. Er zijn voldoende ploe gen. Sommige teams doen het heel goed, andere wat minder. Zelf waren we afgelopen seizoen ook niet in ons beste doen. Maar dat willen we graag rechtzetten." "Plek in top 3 zou mooi zijn" "Tafeltennis is veel meer dan een balletje slaan" Tafeltennisvereniging Summa/ Red Stars focust zich op haar toe komst. De club ziet de noodzaak in van het ontwikkelen van goede jeugdspelers om hier ook later profijt van te hebben. De afgelo pen tijd is het ledenaantal geste gen. Met man en macht wordt gewerkt om alle jeugdspelers minstens twee keer per week een training te geven. Huub Thijssen (58), al meer dan 40 jaar lid van Summa/Red Stars, is trots op zijn club. "Wij maken een positieve ontwikkeling door." Verwachting van trainer en team Heren 1 verwacht weer mee te doen voor de titel en te promoveren naar de 1e divisie Titelfavoriet Summa/Red Stars en het ervaren team van Arnemuiden uit Zeeland Ja, ze heeft alle vertrouwen in het nieuwe seizoen. En waarom ook niet? Natuurlijk, de eerste klasse is weer een trede hoger, maar Sanne Koopmans (21) is ervan overtuigd dat het vaandel team van korfbalvereniging DES niet onder hoeft te doen voor ploegen als Merselo, Lottum en Gazelle. "Tegen die teams heb ben we zeker een kans. Gazelle is een oude bekende van ons. Die ploeg kaapte vorig jaar het kam pioenschap op het veld voor onze neus weg. Twee keer verlies tegen Gazelle, dat moet dit jaar zeker anders. We willen dit seizoen lek ker meedraaien in de eerste klas se A. Een plek in de top 3 zou erg mooi zijn." De Vierlingsbeekse zegt het met een grijns, maar toch zit het missen van de titel in de tweede klasse van de veldcompetitie haar nog steeds een beetje dwars. Het tekent het fanatis me van Koopmans, die vanaf de start deel uitmaakt van het huidige eerste team van DES, dat vanuit de jeugd aan een opmars begon en vorig jaar in de tweede klasse van de veldcompetitie - achter Gazelle - op een tweede plaats eindigde. In de zaal kende de ploeg onder leiding van de Roermondse trai ner Loek Flentge, die aan zijn tweede seizoen als trainer van de selectie van DES begint, een topjaar: DES werd glansrijk kampioen in de tweede klas se C. Het gevolg: een seizoen korfbal in de eerste klasse. Zowel in de zaal als de veldcompetitie. Want doordat de KNKV een nieuwe indeling heeft gemaakt, 'promoveerde' DES als twee de beste verrassend ook naar de eer ste klasse van de veldcompetitie. Sanne Koopmans, die net haar hbo- diploma voeding en diëtetiek op zak heeft en momenteel werkt als diëtiste voor Thuiszorg Pantein, is al jaren kind aan huis bij de Vierlingsbeekse korfbalclub. Op jonge leeftijd meldde ze zich aan bij DES. "Wendy Rouwens woonde bij ons in de straat en ook zij ging op korfbal. Ja, zo gaat dat. Met Wendy speel ik nu ook samen in het eerste team." Het eerste team. Het is een vriendinnenploeg, wordt vaak gezegd. "De kern bestaat uit meiden die al jaren met elkaar korfballen en die geregeld met elkaar omgaan, ook buiten het korfbal. Met dit team zijn we in de jeugd vaak kampioen gewor den." Wat haar sterke punten zijn? Sanne Koopmans, die sinds enkele jaren ook secretaris is van DES, moet even nadenken. "Dat vind ik een moeilijke vraag. Ik ben de kleinste van de groep, maar ben, al zeg ik het zelf, toch wel redelijk goed als afvang. Zowel verde digend als aanvallend. Nee, scoren doe ik niet zo erg veel. Dat is sowieso ons probleem, hoewel dit nu steeds beter Sanne Koopmans aan de bal tij dens de kampioenswedstrijd van afgelopen seizoen tegen Oostrum. gaat. We creëren veel kansen, maar weten ze lang niet altijd te benutten. Daarop hebben we het afgelopen jaar veel getraind en dat heeft zeer zeker resultaat opgeleverd. In de eer ste klasse zullen we zeker ploegen tegenkomen die erg gemakkelijk sco ren. Dat is het verschil met de tweede klasse. Ja, van mij mag het seizoen beginnen." "Het afgelopen jaar was een 'nor maal' jaar voor onze vereniging," vertelt Huub Thijssen, lid van de technische commissie, trainer bij de jeugd en begeleider van het landelijk meisjesteam. "We hebben gewoon getafeltennist en geen uitzonderlijke prestaties geleverd. We zijn ons in het afgelopen seizoen wel wat meer op de jeugd gaan concentreren. Dat heeft al resultaat opgeleverd. Zo zijn er veel kinderen bij de vereniging gekomen en daarop is met enthousiasme gerea geerd door de Technische Commissie, die nieuw was geformeerd met voor een deel jonge trainers." Huub Thijssen legt uit waarom de aandacht voor de jeugd zo belangrijk Sport Tafeltennis Plaats Venray Sportpark Kiosk 1A in 't Brukske Sinds Heren 1 sinds 1989 Klassering vorig seizoen 2e plaats in 2e divisie Huidige klasse 2e divisie Trainer/coach Huub Thijssen Selectie Heren 1: Ronald Bogaard, Frank van der Vleuten, Patrick Zwiers en Robert van de Bosch Heren 2: Peter Frey, Tom Thijssen, Maurice Achten en Sander Renkens is. "Kinderen die je nu goed kunt ont wikkelen, kunnen later goede presta ties leveren voor de club. We hebben nu al jeugdspelers die zowel voor de jeugd als voor de senioren uitkomen. We zien ook jonge spelers met een groot talent voor tafeltennis. Als we hen goed ontwikkelen, kunnen ze in de toekomst iets leuks opleveren. Maar met kinderen weet je het nooit. De ene dag doen ze tafeltennis, de andere dag willen ze voetballen. De stabiliteit van jeugdspelers blijkt pas na enkele jaren." Red Stars heeft nu vier trainings groepen voor de jeugd met elk 14 tot 16 kinderen. De jongste spelers krijgen per week twee keer anderhalf uur training, de iets oudere spelers wekelijks twee keer twee uur onder leiding van twee of drie trainers uit de eigen vereniging. De beste jeugdspe lers trainen ook mee met de senioren en kunnen wekelijks indien ze willen en kunnen in totaal vier keer twee uur trainen. "Om dit te kunnen bol werken, zetten veel vrijwilligers zich voor de club in. Het damesteam is in verband met personele problemen teruggetrokken uit de landelijke com petitie en de overgebleven speelsters zijn verdeeld over de heren senioren- teams in de afdelingscompetitie. Tafeltennis is veelal een individu ele sport, maar er wordt competitie gespeeld in teams. Naast de compe titie zijn er verschillende ranglijst- toernooien en de Limburgse Jeurgd- masters. Huub Thijssen: "Door de ranglijsttoernooien en de masters zie je de individuele capaciteiten van spe lers Ook de ontwikkelingen van de jeugd zijn daardoor goed te volgen. Ons doel voor de jeugd is om in de komende twee jaar weer meer dan een team in de landelijke competitie te krijgen." Zelf slaat Huub Thijssen nog maar sporadisch een balletje. "Toevallig gisteren nog even. Ik heb er geen tijd meer voor om vaker te tafeltennissen. Toch is het goed voor de jeugd om senioren te zien spelen. Dat motiveert. Ik tafeltennis zelf al meer dan veertig jaar. Ooit heb ik aan voetballen en wielrennen gedaan, maar als je een maal met het tafeltennisvirus wordt besmet dan kom je er niet meer van af. In de tijd dat ik bij de club ben, heb ik veel leden zien komen en gaan. Nu komt nog wel eens een oud-lid terug met zijn of haar eigen kinderen. Altijd Huub Thijssen:"Als je eenmaal met het tafeltennisvirus wordt besmet dan kom je er niet meer van af." leuk om een bekend gezicht te zien." Huub Thijssen vindt dat de tafelten nissport in Nederland van een redelijk niveau is bij de jeugd. We willen graag weer enkele leden naar dat niveau opleiden. In vergelijking met veel lan den in Europa moeten we nog veel werk verzetten om deze te benade ren en dit geldt voor zowel de jeugd als de senioren. Wij zijn nu bezig om kinderen op scholen te laten zien dat tafeltennis een sport is waar je hard voor moet werken. Het is veel meer dan een balletje slaan. Voetbal bijvoor beeld is gemakkelijker vanuit de basis, want de bal ligt op de grond, je loopt er naar toe, je trapt de bal weg en je bent in principe aan het voetballen. Bij tafeltennis is de bal altijd snel en variabel in de lucht onderweg. En het ruimtelijk inzicht naast het inschatten van de snelheid, richting, effect en het kiezen van de juiste techniek vergen een veel sneller reactievermogen. Dat maakt het mentaal een harde sport en voor kinderen lastig te leren, maar wel erg leuk."

Peel en Maas | 2009 | | pagina 26