O «J seizoen PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 25 Coach Jos van Gerven hoopt te overleven bij debuut in topdivisie Doelman Arjan Schatorjé bezig aan tweede jeugd bij Lake Valley Lisa en Linda Verlijsdonk INTERLAND Houdt Venray zich staande in nationale top? Als een komeet zijn de Venray- se zaalvoetballers doorgestoten naar de nationale zaalvoetbaltop. Komend seizoen behoort Ven- ray in de topdivisie tot de twaalf beste clubs van Nederland. Coach Jos van Gerven begint vol ver trouwen aan een ongetwijfeld lastig seizoen. "Wij kunnen ons niet meten met de bovenste zes, zeven clubs", vindt Van Gerven. "Als je ziet welke versterkingen de echte topteams binnenhalen, dat is voor ons onhaalbaar. Als we geen laatste worden, dan hebben we het goed gedaan. Dan spelen we nog een jaar langer topdivisie. De wens is om langzaamaan door te groeien. Dat betekent ook meer financiële armslag. Dat is nodig voor een langer verblijf op het allerhoogste niveau." Na twee kampioenschappen op rij is Venray in het walhalla van het zaal voetbal beland. De Venrayse voetbal liefhebbers worden getrakteerd op spraakmakende teams als Marlène, Malabata en FCK De Hommel. De rood-witten zullen zich moeten wape nen. In de afgelopen twee jaar won Venray 35 van de 42 competitieduels. Deze voetbaljaargang zijn de rollen omgedraaid. Van Gerven: "Inderdaad, we komen veel meer onder druk te staan. We treffen kwalitatief betere ploegen, die ook sneller en fysiek ster ker zijn We zullen onze speelwijze dan ook aanpassen. Meer defensief en gebruikmakend van onze snelheid voorin. Het spel was voorheen veelal afgestemd op Freek Thoone. Hij is er nu niet meer bij. Het zal niet gemak kelijk worden. We waren gewend aan tegenstanders die zich terugtrokken en ons het spel lieten maken." Jos van Gerven is nu tweeënhalf jaar hoofdcoach. Halverwege het seizoen 2006/07 volgde hij het ver trokken duo Edward Linskens-Leon Vievermans op. Hij werd weggeplukt bij de jeugdafdeling die hij samen met Hans van den Bekerom op poten had gezet. Sindsdien werd de weg omhoog ingeslagen. De coach moet het dit sei zoen wel stellen zonder zijn assistent Gert-Jan Wismans, die zich gaat toeleg gen op de jeugdafdeling. "Het vertrek van Gert-Jan is een aderlating. We vul den elkaar heel goed aan. Hij had een goede band met de spelers, maar hij kon ook de knuppel in het hoender hok gooien als het nodig was." Bij de thuisduels zal Lesley de Sera, coach van het tweede team, als assistent gaan fungeren. Van Gerven heeft hoge verwachtingen van de nieuwe aan winsten Egon Claessen (20) en Jeffrey Geurts (21). "Ik ken beide spelers uit mijn periode als districtscoach. Jeffrey is snel en hij scoort gemakkelijk. Egon is een verdedigende linkspoot. Hij is aanvoerder geweest van Jong Oranje. Ik ben tevreden met deze selectie. Het is een gretige groep die kan door groeien." Spelbepaler Frank Brands is het gewend van de eerste tot de laat ste minuut te spelen. Hoogst zelden werd hij gewisseld. De tegenstand wordt zwaarder en het tempo gaat omhoog. "Het is daarom niet reëel om van Frank te verwachten dat hij weer alles speelt. Egon, Mahbod, Eric of Coen kunnen ook op die positie uit de voeten." De trainingsintensiteit gaat flink omhoog. De KNVB stelt vier trainin gen per week verplicht, verspreid over ten minste drie dagen. De voet balbond geeft de clubs 12.000 euro als tegemoetkoming voor de extra kosten, zoals de zaalhuur. Venray heeft het opgelost met dubbele trainingen op maandag en woensdag. Van Ger- ven verwacht dat de voetbalbond niet moeilijk zal doen. Op bijna alle fronten voldoet de club aan de stren ge licentievoorwaarden. De spelers mogen niet meer op het veld uitko men. Venray heeft geen A-jeugd - wat wel verplicht is - maar wel een B1, C1 en D1. "Onze A-spelers zijn verdeeld over het tweede en derde team. We kunnen wel een A-team formeren, maar er is in ons district geen compe titie voor." Bekeken wordt of met de vier Limburgse eredivisieclubs Arcan, Fermonia Boys, FSG en ZVVM/Cam- pus toch een wedstrijdenreeks wor den opgezet. Jos van Gerven heeft gemengde gevoelens over de eisen die de voet balbond stelt. "Het Nederlandse zaal voetbal is internationaal behoorlijk afgezakt. Het kan natuurlijk niet dat clubs op topniveau nauwelijks trainen. Dat is ook bij andere sporten ondenk baar. Maar de KNVB zou vooral moe ten stimuleren in plaats van eisen te stellen", vindt Van Gerven, die de ver plichte keuze tussen veld- en zaalvoet bal afwijst. "Dat moet je spelers niet verbieden. Door goede afspraken te maken, is het te combineren. Boven dien zijn de veldvoetballers doorgaans fit en fysiek in orde. Nu ben ik ver plicht om in de trainingen veel meer aan kracht en conditie te doen." De KNVB hoopt dat het zaalvoetbal eindelijk een volwassen sport wordt. Maar de clubs zijn en blijven kwets baar. Ze zijn vaak afhankelijk van een beperkt groepje sponsors. Zo kan het gebeuren dat afgelopen seizoen kop loper en regerend landskampioen FC BLOK halverwege plotseling ver- Jos van Gerven: "We kunnen ons meten met de vijf onderste clubs. Maar qua geld en kwaliteit leggen we het af tegen de echte top dwijnt uit de competitie. Omdat de sponsor er plotseling de brui aan gaf. In Venray fuseerde een jaar geleden TV/Sportijn met SV Venray. Jos van Gerven noemt het een heel goede stap. TV/Sportijn kampte met een aflopend contract met de hoofdspon sor. Door de samenvoeging met de veldvoetbalclub werden de financi- ele problemen in een klap opgelost. Opvallend is dat SV Venray een van de weinige clubs is met zowel een zaal als veldvoetbaltak. "Qua organisatie zijn we er enorm op vooruitgegaan. Er ligt nu een stabiele basis. Dat is een absolute voorwaarde om op top niveau te blijven spelen." Van Gerven vindt dat aan veel randvoorwaarden is voldaan. "Alles bij de club is prima geregeld. We beschikken over een goede staf. Daarbij trekken we veel publiek. Nu we topdivisie spelen, zal het nog meer gaan leven. Het is onze ultieme uitdaging om erin te blijven. Dat moet lukken. We staan pas aan het begin. We kunnen ons meten met de vijf onderste clubs. Maar qua geld en kwaliteit leggen we het af tegen de echte top." "Lekker potje voetballen bij gezellige club" Recreatiepark het Meerdal is de bakermat van Lake Valley. Twaalf jaar geleden richtten enkele medewerkers een zaalvoetbalclub op. De broers Geert en John Kem- melings, respectievelijk voorzit ter en secretaris, zijn de mannen van het eerste uur. Lake Valley is inmiddels opgeklommen tot de tweede zaalvoetbalclub van Ven- ray. Doelman Arjan Schatorjé is nog de enige werknemer van het Meerdal die uitkomt in het eerste team. Lake Valley moest in 1997 helemaal onderaan beginnen, in de toenmalige vijfde klasse. "Een jaar na de oprich ting ben ik lid geworden", vertelt Schatorjé. "We werden ook in ons tweede jaar kampioen. Het was toen vooral recreatief. We wilden met een stel collega's gewoon lekker een potje voetballen." In de loop der jaren verwaterde de hechte band met het Meerdal. Lake Valley werd steeds meer een open vereniging. Arjan Schatorjé, afkomstig uit Bel- feld, maakte na een paar jaar de over stap naar FCD Alfass uit Roermond. "Die club was net gedegradeerd uit de hoofdklasse. Ze wilden zo snel mogelijk op dat niveau terugkomen. Dat is ook gelukt. Het waren ontzet tend goede voetballers, individueel sterk maar het was geen hecht team. Dat kwam ook door de vele spelers wisselingen." Schatorjé bleef drie jaar in Roermond. Het laatste jaar speelde de club in de wijk Donderberg. "De sfeer was er niet echt lekker. Op een gegeven moment trok er iemand uit het publiek een pistool. Toen was voor mij de maat vol. Het moet wel leuk blijven. Ik ben teruggegaan naar Lake Valley om in het tweede team te spelen. De contacten met de club zijn altijd gebleven." Schatorjé keepte in de beginjaren ook op het veld in het eerste elftal van Belfeldia. Echte zaaltraining heeft hij eigenlijk nooit gehad. "Bij Alfass trainden we soms met coach John Scott. Maar tactisch gezien stelde het allemaal weinig voor." In 2006 maakte coach Paul Janssen zijn opwachting bij Lake Valley. Arjan Schatorjé ging toen ook weer in het eerste team spe len. "Zo'n goede trainer als Paul had ik eerder moeten tegenkomen." Lake Valley klom op van de eerste klasse naar de hoofdklasse. Daarna volgde de overstap naar de landelijke eerste divisie. Het niveau lijkt voor de ervaren doelman weinig uit te maken. Hij is nog altijd een pure liefhebber, zoals hij ooit bij Lake Valley begon. Al is het niveau van elf jaar geleden totaal niet meer te vergelijken met dat van nu. Hij heeft ook geen probleem met het reizen. Belfeld ligt toch 35 kilometer van Venray af. "Ach, via de snelweg ben ik er zo. Dat maakt me niks uit. Het allerbelangrijkste is dat we een fijn team hebben met een leuke sfeer. Ik kom naar Venray om een lekker potje te voetballen. Want dat is het allermooiste." Ook de spelersgroep veranderde. Vaste krachten als Sjoerd van der Coelen, Paul Rutten en Ron Spruit zijn weggevallen. De drie nieuwe aan winsten zijn Tim van den Bekerom, Mehmet Gurbuz en Richard van de Kerkhof. "Maar de sfeer is niet veran derd. We hebben nog steeds dezelfde lol in het kleedlokaal", zegt Schatorjé, die een druk bestaan heeft met zijn onregelmatig werk als manager van het zwembad in het Meerdal. Hij zit ook nog in het bestuur van Belfeldia, geeft keeperstraining en heeft een gezin met twee jonge kinderen: doch ter Joëlla van vijf en zoontje Djes die twee jaar is. Hij heeft dit jaar concurrentie gekre gen van Jaap Litjens die overkwam van ZVV Leunen. "Ik zie Jaap helemaal niet als concurrent. Hij is een teamge noot. Samen kunnen we elkaar juist beter maken. Het is aan Paul om te kiezen." Schatorjé vindt dat het einde van zijn loopbaan nog niet in zicht is. "Ik wil altijd winnen. Op welk niveau dan ook. De club heeft de laatste jaren enorme progressie geboekt. Ik vind het mooi om daarin mee te groeien en te kijken waar mijn top ligt. We hebben nu aanvallend een sterker team. Vorig jaar misten we toch een scorende spits. En, zoals ik al zei, de sfeer is zo belangrijk. We komen hier bij elkaar om samen iets heel leuks te doen en te presteren. Bij Lake Valley is alles geweldig goed geregeld. Als je ziet wat er allemaal voor ons wordt gedaan, dat vind je niet gauw bij een Doelman Arjan Schatorjé: "Ik wil altijd winnen. Op welk niveau dan ook andere club." Schatorjé zou nog graag een keer met Lake Valley kampioen worden. Zoals in zijn allereerste jaar, toen de titel werd gepakt in de vierde klasse. Dan zou de cirkel rond zijn. Inmid dels speelt de club vijf klassen hoger. "Ik bekijk het gewoon van seizoen tot seizoen. Ik kan een ernstige blessure krijgen en dan is het voorbij. Maar daar wil ik niet aan denken. Ik heb er nog veel te veel lol in. Sjoerd en Ron zijn gestopt omdat ze verder willen als trainer op het veld. Maar zij zullen het zaalvoetbal enorm gaan missen. Dat weet ik zeker. Vier, vijf jaar gele den heb ik het wel eens over stoppen gehad. Maar nu niet meer. Ik speel nu lekker relaxed. Alleen als ik merk dat ik niet meer goed meekan, dan is het moment daar. Tot die tijd wil ik alleen maar genieten van dit mooie spelle tje." RT Bij De Peelkorf zijn we meer medespeelsters dan tweelingzusjes" De 18-jarige tweelingzusjes Lisa en Linda Verlijsdonk uit Yssel- steyn komen beiden uit voor de hoofdmacht van De Peelkorf. Al jaren korfballen ze in hetzelfde team. Dat was bij de jeugd al zo, dat is bij de senioren ook het geval. Vreemd vinden ze het niet meer. "We zijn tijdens het korf ballen meer medespeelsters van elkaar dan zusjes." De Peelkorf eindigde afgelopen seizoen als derde in de zaal en op het veld. Daarmee voldeed de ploeg aan de doelstellingen. De zusjes leggen de lat voor komend seizoen voor zichzelf hoger. "Het zou mooi zijn als we kampioen worden." Beschrijf jullie team eens. Linda: "Het is gezellig, zowel tijdens de trainingen als bij de wedstrijden. We willen altijd een zo goed mogelijk resultaat behalen. De speelsters van De Peelkorf 1 gaan 's zondags vaak naar de wedstrijd van De Peelkorf 2 kijken en andersom is dit ook het geval." Lisa: "We hebben een team met een redelijk groot leeftijdsverschil. Het is een jonge selectie met een aantal ervaren speelsters. Iedereen is gemo tiveerd. Ook al is er concurrentie, het blijft gezellig." Is het vreemd om met twee zusjes samen in één team te spelen? Linda: "Nee. De trainer bepaalt wie waar staat, dus vandaar dat we in het zelfde team staan." Lisa: "We zijn even oud, dus de kans is dan groter om samen in een team te spelen." Linda: "Ik ben niet anders gewend. Vanaf het begin dat we korfballen, spelen we in hetzelfde team. Dat is nog steeds zo." Lisa: "Ik vind het niet vreemd, want in de wedstrijd is mijn zus gewoon een medespeelster." Zijn er meer korfbalsters in jullie familie? Linda: "Ja, een aantal korfbalt en eigen lijk is het merendeel van de familie wel sportief. In ons gezin zijn wij de enige die korfballen, maar dat is ook niet vreemd want we hebben verder geen broers of zussen." Lisa: "We hebben nog vier nichtjes die korfballen en twee van onze tan tes hebben ook gekorfbald. Ze spelen niet allemaal bij De Peelkorf." Praten jullie veel over korfbal als jullie elkaar zien? Linda: "Als we thuis zijn na de wed strijd praten we er nog even over na, maar het is niet zo dat het altijd alleen maar over korfbal gaat." Lisa: "Het scheelt ook dat we samen nog een jeugdteam trainen, dus de trainingen bespreken we samen." Zijn jullie kritischer op elkaar dan op andere teamleden? Linda: "Nee, eigenlijk niet.Alleen tegen Lisa zeg ik eerder dat ze de bal nog wel kan hebben." Lisa: "Niet zozeer kritischer, maar ik erger me er wel eerder aan als ze er niet voor gaat." Wat zijn de sterke punten van jul lie team? Linda: "Het positief coachen. Iedereen geeft opbouwende kritiek." Lisa: "We hebben collectief een goed team. We zijn aan elkaar gewaagd. Iedereen heeft zijn eigen kwaliteiten en dit moet op de juiste manier wor den samengebracht." Hoe lang korfballen jullie al? Linda: "Ongeveer 11 jaar." Lisa: "Ja, we zullen ongeveer 7 a 8 jaar oud zijn geweest toen we begonnen." Waarom hebben jullie voor korf bal gekozen? Linda: "We wilden graag gaan spor ten. Een teamsport leek me leuker dan een individuele sport. De keuze in Ysselsteyn was beperkt en korfbal leek me wel wat." Lisa: "Een echte reden ervoor heb ik niet, maar heel veel van onze vrien dinnen speelden toen al korfbal en zij vonden het allemaal heel leuk." Wat maakt korfbal zo leuk? Linda: "De gezelligheid is een reden waardoor het korfbal leuk blijft. We hebben iedere wedstrijd weer een uitdaging, omdat we vaak toch een van de jongste speelsters zijn en we meestal tegen ervaren speelsters uit komen." Lisa: "Meestal is het gewoon heel gezellig en je hebt veel afwisseling in een wedstrijd. Je mag aanvallen en verdedigen. Je hoeft dus niet de hele wedstrijd hetzelfde te doen." Is De Peelkorf klaar voor de com petitiestart? Linda: "Hier en daar kunnen er nog wat dingen beter, maar door wat oefenwedstrijden krijg je wedstrijd ritme en raak je op elkaar ingespeeld. Dus ik denk dat we er zullen staan als de competitie begint. Ik ben redelijk kritisch, want voor mezelf kan het vaak nog beter." Lisa: "Het is nu wel lastig dat de vakan tie zo laat valt, want we zijn eigenlijk pas een week voor de competitie start compleet. Maar daar hebben alle teams last van, dus dat moet geen pro bleem zijn." Wat is het hoogtepunt tot dusver geweest in jullie korfbalcarrière? Linda: "Het NK met de B1 was een hoogtepunt, maar ook het mee kun nen draaien in de hoofdklasse bij de junioren." Lisa: "Het NK in de B1, al wisten we de finale net niet te halen. Dat was wel jammer, maar toch een mooi Lisa (l) en Linda Verlijsdonk: "Het zou mooi zijn als we kampioen worden." moment." Wat is de doelstelling van De Peel- korf dit seizoen? Linda: "Ik wil het hoogst haalbare bereiken, dus ik hoop dat we kampi oen kunnen worden." Lisa: "In ieder geval vorig seizoen eve naren of verbeteren. Kampioen wor den zou mooi zijn." Wat doen jullie in het dagelijks leven? Linda: "Ik volg de opleiding sport, gezondheid en management aan de HAN in Nijmegen. Ik begin aan mijn tweede jaar." Lisa: "Ik ben afgelopen jaar geslaagd voor het atheneum op het Raayland College en ga dit jaar beginnen aan een HBO-studie. Ik ga sport, economie en communicatie (speco) studeren in Tilburg." Verwachten jullie nog lang te zul len korfballen? Linda: "Ik heb er nog steeds plezier in. Als ik dat blijf houden, denk ik dat ik nog wel een tijdje zal blijven korfbal len. Verder vind ik sport interessant en leuk om zelf te doen." Lisa: "Ja, ik denk het wel. Zolang ik er plezier in blijf houden en alles kan combineren, wil ik graag blijven korfballen. Bovendien vind ik het ook belangrijk om te blijven bewegen." Jeugdinternational Aniek Drabbels op prijzenjacht met Oranje-Wit Aniek Drabbels (16) uit Heide is een van de jeugdige talenten van Oranje-Wit, de korfbalvereniging van Heide, Veulen en Leunen. Afgelopen seizoen speelde ze in de A1 en in het tweede deel van het jaar kwam ze ook uit voor de hoofdmacht van Oranje-Wit. Daarnaast werd ze geselecteerd voor het Nederlands jeugdteam. Met succes, want Aniek Drabbels mag zich nu jeugdinternational "Ik ben nog in afwachting in welk team ik bij Oranje-Wit mag spelen," vertelt Aniek Drabbels. "We zijn nu intern bezig met selectietrainingen. Op basis hiervan wordt er een verde ling gemaakt over de drie senioren teams. Ik wacht nog even af waar ik ingedeeld word, maar ik ga natuurlijk voor dames 1 De resultaten van Oranje-Wit gaven afgelopen seizoen reden genoeg om trots te zijn. De A1 werd in de zaal kampioen in de eerste klasse en de senioren grepen indoor net naast pro motie in de overgangsklasse. Ze ein digden op het veld in de middenmoot van de hoofdklasse. Aniek Drabbels heeft ook veel waardering voor de sfeer in het team. "Het is een super leuke groep meiden. We leren heel veel van elkaar. En het is altijd gezellig. Toen ik geselecteerd werd voor het Nederlandse jeugdteam, kreeg ik van iedereen leuke reacties." Korfballen doet Aniek Drabbels al sinds haar zesde. "Mijn moeder korfbalde al. We zijn met drie zusjes lid geworden van de vereniging. Het is bij ons altijd wel druk met al die trainingen en wedstrijden. Ik korfbal heel graag. Toen ik vorig jaar werd gevraagd deel te nemen aan selectie trainingen voor het Nederlands team, hoefde ik geen seconde na te den ken. Ook dit seizoen ga ik mijn best doen om bij de selectie te blijven. Het is leuk, omdat ik veel meemaak. Zo hebben we een interland gespeeld tegen Duitsland. Daardoor zie je hoe in andere landen wordt gespeeld en dat is leerzaam. Doordat ik speel met meiden van andere clubs, leer ik veel. Daar heeft ook Oranje-Wit uiteindelijk weer voordeel van: mede door het nationale team ontwikkel ik me." Tot nu toe kan Aniek Drabbels school en sport goed combineren. "Ik begin nu aan mijn vijfde jaar op het gymnasium van het Raayland College. De trainingen van het Neder lands team zijn op maandag. Dat komt goed uit, omdat ik met Oranje-Wit op dinsdag en donderdag train. Voor het Nederlands team trainen we niet iedere week, tenzij er iets op de plan ning staat zoals een interland of selec tietrainingen. Daarnaast ben ik lid van Jeugdclub Heide. En ik heb een bij baantje. Soms best druk allemaal, maar het is wel te doen." Het mooiste wat Aniek Drabbels tot nu toe heeft bereikt in de sport is zon- Aniek Drabbels:Dit jaar is het doel van de A1 om in de hoofdklasse te blijven. Het eerste seniorenteam zet in op promotie naar de hoofdklasse. Genoeg uitdagingen voor mij dus der twijfel het kampioenschap met de A1 afgelopen jaar. "De zaal zat tot de nok toe vol. Dat gaf een geweldige sfeer. Dit jaar is het doel van de A1 om in de hoofdklasse te blijven. Het eer ste seniorenteam zet in op promotie naar de hoofdklasse. Genoeg uitdagin gen voor mij dus."

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25