V Venray traint op vliegbasis «J seizoen Sx-Venray ff PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 24 Keepster Linsey Philipsen gaat het zesde seizoen in met de dames van SV Venray s x y Voetbaldames Volharding mikken op plek in top 3 Kleine degradatiekans uit topdivisie Paspoort Eerste divisie D Vijfde plaats in eerste divisie D. Paspoort Topdivisie Indeling zaalvoetbal SV Venray Dames 1 Volharding Dames 1 SV Oostrum Dames 1 Donderdag 3 september vanaf 19.00 uur tot en met vrijdag 4 september 23.00 uur SV Venray TV op Kabelkrant Venray. (Herhaling om het uur) "Concurrentie houdt me scherp De dameshoofdmacht van SV Venray telt dit seizoen vier nieu we speelsters, onder wie een nieuwe doelvrouw. Versterkin gen voor het team, vindt keepster Linsey Philipsen (20). Zij is een vertrouwd gezicht onder de lat bij SV Venray. Dat ze er een con currente bij heeft gekregen, deert haar niet. "Concurrentie houdt me scherp. Ik zal meer mijn best moeten doen om aan te tonen dat ik de beste ben." Linsey Philipsen voetbalt sinds haar zesde en komt al zo'n 14 jaar uit voor de Venrayse voetbaltrots. Ze begint aan haar zesde seizoen bij de dames. Linsey Philipsen combineert dat met de opleiding verpleegkunde aan de HAN in Arnhem. "Van jongs af aan kreeg ik altijd al de bal in mijn handen gedrukt," vertelt de studente. "Veel familieleden, zoals mijn vader, voetbal len. Bij ons in de buurt woonden ook veel jongens die voetbalden. Toen ik klein was, speelde ik veel met onze buurjongens. Daarom ben ik op mijn zesde bij SV Venray gaan voetballen. Eerst met de jongens, later in meisjes- en damesteams. Nog steeds vind ik het een leuk spelletje en keep ik met veel plezier." Het damesteam van SV Venray werd afgelopen jaar zesde. Linsey Philipsen: "Ik heb veel zin in het nieuwe seizoen. We hebben vier nieuwe speelsters in het team, onder wie een keepster. Zij zijn volgens mij échte versterkingen. Ik vind het niet erg dat ik concurren tie krijg van een andere keepster. Het houdt me scherp. Als je geen concur- rentie hebt, kun je jezelf ook niet ver gelijken. Nu moet ik mezelf bewijzen door zo goed mogelijk te presteren." FEESTJE Dames 1 van SV Venray traint twee keer per week. De trainer wil toewer ken naar drie trainingen per week. De komende tijd gaan de dames eens per maand een extra avond trainen. Lin sey Philipsen vindt gezelligheid ook belangrijk. "We denken niet alleen aan presteren, maar kunnen op z'n tijd ook een feestje bouwen. Lol is belang rijk voor de sfeer in een team. Ook tijdens wedstrijden zijn we er voor elkaar. Als iemand een slechte dag heeft, blijft de rest van het team voor elkaar vechten." Linsey Philipsen denkt dat het damesvoetbal in Nederland meer Linsey Philipsen: "Ik zal meer mijn best moeten doen om aan te tonen dat ik de beste ben bekendheid heeft gekregen door de in 2007 gestarte eredivisie voor dames. "Meer mensen gaan nu denken: kun nen vrouwen ook voetballen? Ik merk wel dat er nog steeds vooroordelen zijn over damesvoetbal. Vooral man nen zeggen vaak dat het niets voor stelt. Die conclusie trekken ze dan na het zien van een damesteam uit een lagere klasse. Natuurlijk is het niveau van een lagere klasse minder, maar dat is bij de mannen net zo. Ik denk wel dat het niveau van de dames hoger wordt. Het Nederlands elftal van de dames heeft het EK bereikt. Toch blijft damesvoetbal ondergewaardeerd. En dat is heel onterecht." Loes van Osch: wennen tussen de dames van SV Oostrum Voetbalster Loes van Osch (18) is vanuit de jeugd doorgestroomd naar de hoofdmacht van SV Oostrum. Voetballen bij de jon gens in de jeugd of bij de dames in de hoofdmacht, het is even wennen voor Loes van Osch, die nu haar draai begint te vinden. "Voetballen bij de dames betekent voor mij meer 'werk', omdat ik bij de jongens toch 'minder' hoefde te doen als meisje." Hoe ziet jullie team eruit? "Het is in verhouding een jong team, met veel nieuwe speelsters. Het was in het begin behoorlijk wennen, maar de dames zijn allemaal heel plezierig om mee te voetballen." Hoe vind je het om in een dames team te gaan voetballen? "Ik vond het eerlijk gezegd in het begin wel een beetje eng, omdat het toch anders is dan bij de jongens. Maar nu ik een paar keer met de dames in Oostrum heb gevoetbald, valt het eigenlijk allemaal heel erg mee. Het blijft anders, maar het is wel een hele leuke ervaring." Verwacht je grote verschillen tussen het damesteam en de jon gens? "Ja, het zal minder fysiek worden - wat ik niet erg vind - en voor mij meer 'werk' betekenen. Omdat ik als meisje bij de jongens toch 'minder' hoefde te doen dan nu bij de dames." Hoe vonden de jongens het dat je het team ging verlaten? "Het was eigenlijk mijn eigen keuze. Ik heb vijf jaar bij de jongens gevoetbald en ik vond het voor mijzelf fysiek te zwaar worden. Ik merkte dat ik steeds minder goed mee kon. Ik blijf wel nog verzorgster van mijn oude team, dus helemaal weg ga ik daar niet." Ken je veel mensen uit het dames team? "Ik weet nu wel ongeveer wie wie is in het team. Bovendien kende ik al een paar meiden van het korfballen." Wat zijn de sterke punten van jul lie team? "Ik kan dat tot nu toe nog niet echt goed zeggen, omdat ik nog maar één wedstrijd heb gespeeld. Tijdens die wedstrijd kwam ik er wel achter dat we goed als team voetbalden." Reageren dames anders op elkaar dan jongens? "Oh ja hoor. Dames reageren meer met woorden en minder met fysiek gedrag dan dat jongens dat doen." Is er niveauverschil tussen de jon gens A en het damesteam? "Bij de dames ligt het tempo iets lager en het gaat er ook iets minder 'lomp' aan toe. Het is gewoon anders, niet echt te vergelijken." Is het team klaar voor het nieuwe seizoen? "Het is voor iedereen wennen dat we met achttien vrouwen zijn. Dat is een heel hoog aantal, waardoor er elke wedstrijd minimaal twee vrouwen zijn die niet mogen spelen. Maar we maken er met z'n allen het beste van." Hoe vaak trainen jullie? "Twee keer in de week, op dinsdag en donderdagavond." Waarom heb je destijds voor voet- Loes van Osch: "Ik heb vijf jaar bij de jongens gevoetbald en ik vond het voor mijzelf fysiek te zwaar wor den" bal gekozen? "Omdat ik het heel leuk vond om te doen." Wat is het mooiste dat je in de sport hebt bereikt? "Dat ik met de B1 kampioen ben geworden." Hoe vind jij het gaan met het damesvoetbal in Nederland? "Ik vind het goed dat er ook een prof competitie voor vrouwen is gekomen. Daardoor komt er ook steeds meer meisjesvoetbal bij de jeugd, waardoor het damesvoetbal bekender en groter word. Daardoor verdwijnen ook voor oordelen over damesvoetbal." Wat doe je in het dagelijks leven? "Als opleiding doe ik MBO Laboratori umtechniek niveau 4 in Nijmegen en als bijbaantje werk ik bij de Jan Lin- ders." RT m Trainersduo hoopt op afscheid in stijl li 1 s Een plek in de top 3. Dat is de doelstelling die het eerste dames team van Volharding zich heeft gesteld voor aanvang van de nieuwe competitie. De Vierlings- beekse ploeg denkt dit seizoen mee te kunnen doen in de top van de vijfde klasse D. "Als het gaat lopen, kan het een heel mooi voetbaljaar voor ons worden. We mikken op een plaats bij de beste drie, maar hopen stiekem op het kampioenschap", zegt trainer Luc Cuijpers (31) aan de vooravond van de start van de nieuwe com petitie. Cuijpers staat al vijf jaar voor de groep. De laatste drie seizoenen vormt hij een hecht en gedreven trainers duo met Arjan Spee. "Arjan verzorgt in principe de trainingen en ik coach de dames op zondag. Maar tijdens de voorbereiding hebben we eigenlijk alles samen gedaan. Ja, het is wel lek ker dat je met z'n tweeën bent. Als de een niet kan, kan de ander wel. Maar het belangrijkste is dat we elkaar goed aanvoelen, het klikt gewoon. We heb ben dezelfde ideeën over voetbal." Die 'klik' heeft het trainersduo zeker ook met de voetbalsters, van wie het grootste deel al jaren deel uitmaakt van de selectie. Volharding begon vijf seizoenen geleden voor het eerst met een damesteam. "Een groot deel van de meiden van toen voet balt nog steeds", weet Luc Cuijpers als de beste. "Dat kun je nu ook wel merken, want ze hebben de afgelopen jaren een hoop ervaring opgedaan en zijn in ieder geval een stuk beter gaan voetballen. Stapje voor stapje is de ploeg tactisch en technisch beter geworden. Ja, ik heb alle vertrouwen in de ploeg én het nieuwe seizoen. Het kampioenschap zou voor Arjan en mij toch wel een erg mooi afscheid zijn. Aan het eind van dit seizoen stop pen we er namelijk allebei mee, het is tijd om het trainersstokje aan iemand anders door te geven." VERSTERKINGEN De selectie van Volharding is ster ker geworden, denkt Cuijpers. "Met Sanne Poels uit Venray en Mandy Stevens uit Merselo hebben we twee aanwinsten mogen begroeten", zegt hij. Lachend: "Sanne heeft weliswaar nog nooit gevoetbald, maar tijdens de trainingen zagen we al snel dat zij talent heeft. Sanne is een vriendin van onze keepster Corine Pijnenburg en is onder meer om die reden bij ons komen voetballen. En Mandy is een speelster die bij Venray en Oostrum veel ervaring heeft opgedaan op een hoger niveau. Vorig jaar speelde ze nog in de derde klasse bij Oostrum. Mandy is een vriendin en collega van Jolien Verbeeten en vanwege de druk ke personele bezetting bij Oostrum komt zij ons team versterken." De Vierlingsbeekse coach blikt tevreden terug op het afgelopen sei zoen. "Van tevoren hadden we als Het trainersduo Luc Cuijpers en Arjan Spee (midden links) neemt aan het eind van dit seizoen afscheid van het eerste damesteam. doelstelling een plek bij de eerste vijf. Dat is gelukt, we zijn als vijfde geëindigd. Maar eigenlijk hadden we hoger moeten eindigen, want we hebben erg veel punten laten liggen tegen lager geklasseerde ploegen. We hebben moeite om het spel te maken, maar 'het' ligt ook aan de mentaliteit van een aantal dames.Wil je kampioen worden, dan mag je niemand onder schatten. Ook voor die wedstrijden moet je jezelf kunnen oppeppen. Dat hebben we de ploeg in de voorberei ding ook duidelijk verteld." Welke ploegen zijn volgens Cuij- pers de andere kanshebbers op de titel? "We beginnen de eerste wed strijd thuis tegen Resia. Dat is een van de concurrenten, denk ik. Na dat eerste duel weten we meteen hoe we ervoor staan. Maar ook de kansen van SV United, Toxandria en SSS'18 schat ik hoog in. Het is belangrijk om goed te starten en meteen het goede gevoel te pakken te krijgen. Als trainersduo hopen we in ieder geval op een gezel lig en succesvol jaar." Lachend: "Dat eerste gaat zeker lukken, maar voor dat tweede moeten we wel wat doen. Ondanks dat wij op tijd begonnen zijn en wij een tot dusver voorspoe dige voorbereiding hebben, is de weg nog lang..." De KNVB gaat de topdivisie in het zaalvoetbal geleidelijk uitbreiden van twaalf naar veertien clubs. Komend seizoen geldt daarom een beperkte degradatieregeling. Alleen de nummer twaalf maakt kans om een stap terug te moeten doen naar de eredivisie. De hekkensluiter uit de topdivisie speelt samen met de kampioenen van de eredivisie A en B om twee plaatsen in de topdivisie. In het seizoen 2010/11 telt de hoogste zaalvoetbalklasse der tien clubs. Een jaar later zijn het veer tien teams. De bovenste vier clubs van de topdivisie spelen in de play-offs om het kampioenschap van Neder land. Uit de eerste divisie D - waarin Lake Valley uitkomt - promoveert de kampioen naar de eredivisie B. De periodekampioenen strijden in de nacompetitie om extra promotieplaat sen. De nummer twaalf degradeert rechtstreeks naar de hoofdklasse. De nummer elf moet nacompetitie spe len voor klassenbehoud tegen de peri odekampioenen uit de hoofdklasse. LAKE VALLEY Thuiswedstrijd Vrijdag 20.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Coach Paul Janssen (Malden) 4e seizoen. Nieuwe spelers Tim van den Bekerom (Venray), Mehmet Gurbuz (RZVVeghel), Richard van de Kerkhof (Klein Arsenal) en Jaap Litjens (ZVV Leunen). Vertrokken Sjoerd van der Coelen, Paul Rutten en Ron Spruit (gestopt). Selectie Kevin Beerkens, Tim van den Beker- om, Mark Blenckers, Luciën Conjaerts, Mehmet Gurbuz, Niels Hermsen, Len- nard Jansen, Richard van de Kerkhof, Bart Linders, Jaap Litjens (keeper), Pim Litjens, Daniël Peters, Arjan Scha- torjé (keeper), Haisam Seifeddine en Ruud Vermeer. Verwachting Teamleider Jeroen van Stokkem:"Beter dan vorig seizoen. We gaan voor een plaats in de top drie." Titelfavoriet TFH/Omnisport. Venrayse zaalvoetballers wijken dit seizoen uit naar vliegbasis De Peel in Vredepeel. De KNVB stelt als eis dat clubs uit de topdivisie vier keer per week trainen. In de beide Venrayse sporthallen is onvoldoende ruimte in de avonduren. SV Venray gaat op maandag en woensdag dubbele trai ningen afwerken, van 19.00 tot 22.00 uur. De sportaccommodatie van de vliegbasis is volgens coach Jos van Gerven uitermate geschikt. Naast de sporthal kan tevens gebruik worden gemaakt van de fitnessruimte. Er is ook een sauna en kantine bij. De spe lers reizen op eigen gelegenheid naar Vredepeel, op een kleine tien kilome ter van Venray. De maandagtraining begint met een uur fitness. Na een halfuur pauze volgt een technisch-tactische training van anderhalf uur. Op woensdag bestaat het eerste gedeelte uit een conditie training. De thuiswedstrijden worden zoals gewoonlijk in sporthal De Wetteling gespeeld. De aftrap is om 20.45 uur. Het tweede team, dat promoveerde naar de eerste divisie, verruilde maan dag voor vrijdag als vaste speeldag. Het reserveteam speelt om 22.00 uur, direct na afloop van de wedstrijd van de hoofdmacht. De club heeft nog geprobeerd het tweede team vóór het eerste te laten spelen. Maar dit bleek niet haalbaar omdat de basketballers van Jumpers'76 op vrijdag tot 20.30 uur de zaal bezetten. SV VENRAY Thuiswedstrijd Vrijdag 20.45 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Kampioen in eredivisie B. Coach Jos van Gerven (Venray) 4e seizoen. Nieuwe spelers Egon Claessen en Jeffrey Geurts (Amicitia), Eloy Linke en Daniël Saa- mena (eigen jeugd), Samir El Ghoul (SV United) en Dennis Snijder (TFH/ Omnisport). Vertrokken Tim van den Bekerom (Lake Valley) en Freek Thoone (gestopt). Selectie Appie Benrida, Jeroen de Block, Frank Brands, Ruud Brands, Vincent Buijs- sen, Egon Claessen, Samir El Ghoul, Jeffrey Geurts, Nick van Hoek, Joy Koenen, Thijs Lenders (keeper), Eloy Linke, Coen Linskens, Frits Lucassen, Martin Michels (keeper), Gijs Moo- ren, Daniël Saamena, Dick Saamena, Dennis Snijder, Gert-Jan Spee, Mah- bod Tahsini en Eric Troisfontaine. Verwachting Coach Jos van Gerven: "Handhaving staat in ons debuutjaar voorop." Titelfavorieten FCK De Hommel, FC Marlène, CFE/ VDL Groep en Hovocubo. Topdivisie Avanti (Stiens) CFE/VDL Groep (Eindhoven) FCK De Hommel (St.Michielsgestel) Hovocubo (Hoorn) KW (Veldhoven) Leekster Eagles (Leek) Malabata (Breda) FC Marlène (Heerhugowaard) FCW/Event Plaza (Rijswijk) Ter Beek (Amsterdam) Veerhuys/Desko (Purmerend) SV Venray (Venray) Eerste divisie D Amicitia (Heel) Fermonia Boys 2 (Roermond) 't Kesjotje (Swalmen) Klein Arsenal (Helmond) Koutenveld (Brunssum) Lake Valley (Venray) ODV Yerna (Maastricht) Roerdalen (Melick) Schaesberg (Landgraaf) TFH/Omnisport (Helmond) SV Venray 2 (Venray) ZV Weert (Altweerderheide) Eerste klasse A 't Brökske (Nederweert) BZVV (Swalmen) De Gastronoom (Neer) FC Kroënekraan (Sevenum) Lake Valley 2 (Venray) ZVV Leunen (Venray) TFH/Omnisport 2 (Helmond) Panningen (Helden) SV United (Meerlo) SV Venray 3 (Venray) Venrode (Venray) ZVCO (Overloon) ZV Weert 3 (Altweerterheide) Sportpark De Wieën Opgericht Sinds 1971 is er een damesteam Klassering vorig seizoen 6e plaats Huidige klasse 1e klasse Trainer/coach Otto Verheijen Nieuwe speelsters Colette van Aalst, Vivian van Wijk, Aniek Schepens en Ilse Hennen. Beau Nellissen is terug na een jaar in Amerika te zijn geweest. Selectie Op dit moment nog niet bekend Verwachting van trainer en team Zo hoog mogelijk eindigen en mee dingen naar het kampioenschap. Titelfavoriet 't Zand en SV Venray Sportpark: Soetendaal (Vierlingsbeek) Opgericht: 14 juli 1914. Klassering vorig seizoen: Vijfde in de vijfde klasse D Huidige klasse 5e klasse Trainers: Arjan Spee (Groeningen, derde sei zoen), Luc Cuijpers (Den Bosch, vijf de seizoen). Nieuwe speelsters: Sanne Poels uit Venray en Mandy Ste vens uit Merselo Vertrokken: Mariska van Loon, Laura Peeters, Susan Oudenhoven en Sharon Veen- brink Selectie: Laura van der Coelen, Mayke Gerrits, Loes de Groot, Karlijn Hendriks, Elke Houden, Lieke Koopmans, Mandy Kusters, Susan Nabuurs, Corine Pij nenburg, Sanne Poels, Ronella Schaef- fers, Nancy Sommers, Mandy Stevens, Femke van Tilburg, Nathalie Veen- brink, Jolien Verbeeten, Loes Winkel molen, Maud Zegers. Verwachting: Trainer Luc Cuijpers: "Top 3" Titelfavorieten: Trainer Luc Cuijpers: "Resia, Toxan dria, SSS'18 en sV United." Sportpark De Spar Opgericht Team in 1997 Klassering vorig seizoen 6e plaats in de 3e klasse Huidige klasse 3e klasse Trainer/coach Gerrit Broeren Nieuwe speelsters Geertje de Klein, Laura Steeghs, Car- lijn Nohlmans, Loes van Osch en Lori Peeters Vertrokken Petra Arts. Maud Willems is vanwege een blessure leidster van Dames 1 geworden. Selectie Seray Cremers, Brandy van Dijck, Yvonne Verhoeven, Susan Frederix, Loes Heldens, Ellen Janssen, Janet Jeuken, Sabine Kamphorst, Sharon v.d. Kerkhof, Lynn van Kessel, Yvette Luijkx, Geertje de Kleijn, Carlijn Nohlmans, Loes van Osch, Lori Pee- ters, Jessie Pelzer, Laura Steeghs en Renske Verhaegh. Verwachting van trainer en team Veel van elkaar leren en successen boeken Titelfavoriet Festillent

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24