Korte winterstop zesdeklassers Businessclub SV Venray wenst alle teams van SV Venray veel succes in het nieuwe voetbalseizoen! ÉHHSH SV VENRAY DE HOENDER PEEL EN MAAS Gijs Dinghs: "We mogen niet tevreden zijn over afgelopen seizoen" SVOC'01 Verwachting van het team Alles wat we de afgelopen jaren geleerd hebben uitbouwen met onze nieuwe trainer, zodat we nog doelge richter worden. Titelfavoriet Moeilijk te zeggen, waarschijnlijk BIO of NDZW Henk Lammen in het eerste elftal. Hij maakte gestaag vorderingen en in meerdere opzichten groeide de 1,96 meter lange middenvelder in SVOC's vaandelteam. Trainer Ruud Vermeer gaf hem een vaste basisplaats. "Ja, het ging toen wel snel. Ik heb weinig aan passing nodig gehad. Wat is die fusie tussen Castenray en DIS toch prachtig verlopen. Van groepjesvorming of aan de oude club gehechte spelers heb ik nooit iets gemerkt. Toch ben ik blij dat ik de sfeer van SV Castenray nog even geproefd mag hebben." Donderdag 3 september 2009 - Pagina 23 Linkerspits van Merselo hoopt op plek bij beste vijf Elisa van Knippenberg droomt van een profcarrière Rookverbod trainers Af ge za kt SVOC'01 hunkert naar prestaties Ook op sportpark De Heesakker was het al vroeg verzamelen. Op 26 juli stonden de rood-wit-blau- wen al klaar voor de eerste trai ning. Zes weken voor de competi tiestart. Zo'n lange voorbereiding en dat bij een zesdeklasser, daar moet ambitie wel de drijfveer voor zijn. "Over het afgelopen seizoen mogen we zeker niet tevreden zijn", zegt Gijs Dinghs. "De negen de plaats in de eindstand was voor ons te weinig." Typerend dat de 24-jarige student aan de hogere agrarische school (has) 'ons' zegt. Hij had ook 'hun' kunnen zeggen. Immers door stages voor zijn studie stond hij slechts de eerste zes duels plus de laatste competitiewed strijd in het veld. De uit Castenray afkomstige Gijs Dinghs maakte als A-junior zijn de debuut onder trainer Sport Korfbal Plaats Oirlo/Castenray Sportpark De Heesakker Opgericht 2001 Klassering vorig seizoen Middenmoot in de overgangsklasse Huidige klasse Overgangsklasse Trainer/coach Meine Jonkers Vertrokken Niemand Selectie Kim Dircks, Debbie Wismans, Astrid Classens, Yvonne Classens, Noortje Philipsen, Klaartje Philipsen, Linda Claessens, Loes Hellegers, Anke Wen- nekers en Kelly Wismans. Verwachting van de trainer Hij wil graag bovenin meedoen en hogerop komen. Hij wil dat het team met lef en flair speelt, maar ook tech nisch verzorgd korfbal laat zien. Van 6 november 2008 tot 22 april 2009 verbleef hij in het buitenland. Voor zijn studierichting tuin- en land- schapsmanagement moest hij zelf op zoek naar een buitenlands stageplaats. Die vond hij in Nieuw-Zeeland. Daar mee sloeg hij de Nederlandse winter over om aan de andere kant van de aardbol in de zomer terecht te komen. "Nieuw-Zeeland heeft me altijd aange trokken. Nee, van voetbal is daar wei nig terechtgekomen. Ik ben op zoek geweest, maar de dichtstbijzijnde club lag op een afstand van 175 kilometer. Wel heb ik er een bal gekocht om mezelf wat bezig te houden. De uitsla gen en standen van de eredivisie ston den in de krant. Terwijl mijn neef San der wekelijks de uitslagen van SVOC sms'te. Ooit wil ik nog eens terug naar dat prachtige land, waar rugby net zo populair is als het voetbal hier. Maar eerst richt ik me op mijn studie die ik volgend jaar wil afronden. En dat moet lukken." Gijs is een veelzijdig baasje. Toen de verslaggever contact met hem zocht voor een interview, was hij aan het vissen. Hij is bevriend met Peelkorf-korfbalster Loes Gommers. Zij is de zus van Venray-aanvoerder Wout. "Inderdaad, ook in mijn privé- leven neemt de sport een voorname plaats in. Het is prettig dat er aandacht en begrip is voor elkaars sporten en prestaties." SVOC'01 en prestaties, hoe zit het daarmee? Na de degradatie in 2008 lijkt het niet eenvoudig om snel het verloren terrein weer goed te maken. "Nogmaals de negende plek was te weinig. Maar de groep is nog vrij jong. Iedereen blijft terwijl vanuit de jeugd Tim Rijbroek en van Geijste- ren Gorden Velthuyzen overkomen." Ook trainer Marcel Lenssen heeft zijn contract verlengd en begint aan zijn derde seizoen. "Een goede zaak", vindt Gijs. "Marcel is ervaren en gedreven. Hij en assistent-trainer Maikel Wen- nekers hebben er veel voor over." Een periodetitel? "Je weet nooit hoe het loopt. Het zou wel leuk zijn. Ik ben ervan overtuigd dat ons groeiproces nog niet voltooid is. Je proeft de drang naar presteren." In het begin van de voorbereiding werd er drie keer per week getraind. Gijs Dinghs: Over het afgelopen seizoen mogen we zeker niet tevre den zijn.' Terwijl de vakanties nog volop bezig waren, verschenen er toch vijftien, zes tien man op de trainingen. Dit recht vaardigt enig optimisme. Alhoewel het qua tegenstanders een ongewis avon tuur wordt met onbekende clubs als De Willy's, Menos of het Fiducia van Noud Janssen. "Van Fiducia had ik zelfs nog nooit gehoord. Maar we spelen ook tegen streekgenoten als EWC en Lottum. En ik verheug me nu al op de derby's tegen Merselo en vooral Yssel- steyn. Vorig jaar hadden we alles in de buurt. Persoonlijk speel ik graag tegen Brabantse clubs. Ze laten je meer voet ballen terwijl de echte derby's nogal eens rommelig verlopen. Hopelijk blij ven we net als vorig jaar bespaard van veel blessures. De gedegen voorberei ding zal daar zeker toe bijdragen." Alhoewel Gijs Dinghs als midden velder regelmatig het net weet te vin den, scoort hij - ondanks zijn lengte - merkwaardig genoeg nooit koppend. "Inderdaad, daar staat tegenover dat bij het terugverdedigen en bij de hoekschoppen tegen mijn lengte wel goed van pas komt." Met vier competi tieduels binnen dertien dagen als start zullen de tricolores al vlug ervaren hoe de vlag ervoor staat. Dirk de Brouwer: "We moeten meer gaan scoren" Vooruitstrevendheid kan de Merselose bestuurders niet wor den ontzegd. De jeugdafdeling werkte een paar jaar samen met SSS'18 om het spelerstekort in enkele leeftijdscategorieën aan te vullen. Bij de senioren werden afgelopen winter zelfs twee trai ners tegelijk aangesteld. De Venlo- naren John Buksak en Henk Lam men, beiden gepokt en gemazeld in het amateurvoetbal, namen tus sentijds de trainersstaf over van de door de KNVB fors geschorste Bonny Refwutu. Mocht het op het eerste gezicht een noodgreep lijken, alras bleek dat het klikte tussen spelersgroep en beide trainers. Zodat contractverlenging wel haast vanzelfsprekend was. De twin tigjarige Dirk de Brouwer: "Als speler houd ik me niet bezig met beleidsza ken. Maar dat we blij zijn met dit trai nersduo mag duidelijk zijn", aldus de student commerciële economie aan de HAN (hogeschool Arnhem Nijme gen). Hij is een echte clubman en was de laatste twee seizoenen ook leider bij de B1 die afgelopen jaargang kam pioen werd. De jeugdafdeling - inmid dels weer helemaal zelfstandig - kent enkele talentvolle lichtingen. "Ja, over goede aanwas hebben we niet te kla gen. Merselo heeft een prima jeugdop leiding. En ik ben beslist niet de enige die soms wel zes dagen per week op sportpark de Vloet te vinden is." Voor Dirk de Brouwer zal het dit sei zoen wat minder worden. "Ik blijf thuis wonen en neem de fiets naar het stati on voor de trein naar Nijmegen. Naast het trainen bij het eerste elftal zal er ook nog gestudeerd moeten worden." De talentvolle linkerspits begint al aan zijn vierde seizoen in de geel-zwarte hoofdmacht. "Ik verwacht een leuke competitie. We moeten proberen de stijgende lijn van de tweede seizoens helft door te trekken. Toen hebben we nog maar weinig punten verspeeld. Ik vind het wel fijn met Buksak en Lam men. Ze zijn altijd als duo aanwezig en zo kan er ook meer specifiek worden getraind. Beide trainers hebben dezelf de opvattingen over voetbal, dat merk je ook aan de wedstrijdbesprekingen." Maar is het soms niet verwarrend om aanwijzingen te krijgen van twee trai ners? "Nee, daar hebben we helemaal geen hinder van. Niemand van de twee is ook de baas. We vormen met z'n allen een team en met de sfeer lukt het ze ook aardig. We zijn met veel ple zier al vroeg begonnen met trainen. Er wordt veel aandacht aan de techniek besteed. Maar onze doeltreffendheid kan inderdaad nog beter. Vijfentwin tig doelpunten in twintig wedstrijden is gewoon te weinig. Ook daar wordt vanaf de bank flink op gehamerd", zegt Dirk de Brouwer, die met zes tref fers afgelopen seizoen de clubtopsco rer was. De laatste jaren ontbreekt het bij Merselo aan een spits die er tien of meer inschopt. De routiniers bij Merselo zijn Bas Litjens, Mark Maassen, Roy Swinkels en Wim van Tilburg. Het zijn de enige vier overgebleven spelers van de kam- pioensploeg die in 2005 promoveerde naar de vijfde klasse. Een jaar later degradeerden de geel-zwarten weer. De Brouwer is samen met verdedi ger Joost Cornelissen de enige link- spoot in het team. Het aanvalsspel kan nog verbeterd worden. "Op snelheid moet ik meer switchen met de andere aanvallers Joris van Els en Kevin van Rooy. Aanwijzingen vanaf de kant hel pen daarbij. Wat afgelopen seizoen nog wel eens probeersels waren, moe ten nu automatismen worden. Het seizoenslot gaf al beter aanvalsspel te zien." Afgelopen jaargang was Mer- selo de enige Limburgse club in een Brabantse klasse. "SIOL en St. Hubert staken er met kop en schouders bovenuit. Voor de rest was er weinig verschil tussen de clubs. Ik vind het wel jammer dat we nu minder Bra bantse tegenstanders treffen. Ik ben in Stevensbeek naar school gegaan en ook uitgaan doen we meestal in Bra bant. Aan de andere kant zijn de echte derby's tegen SVOC en Ysselsteyn wel iets om naar uit te kijken." Vader Cees en moeder Tilly staan zondagmiddag steevast langs de lijn. Zijn jongere broer Daan is voorlopig uitgeschakeld door een kruisbandbles sure. "Het contact met de supporters is altijd leuk", vindt Dirk. "We kijken al uit naar de competitie. We hebben het wel niet zo getroffen in het bekertoer nooi met drie pittige tegenstanders. De zesde klasse E speelt tussen nieuwjaar en carnaval twee com plete wedstrijdronden. Op zondag 31 januari 2010 staan onder meer de duels Ysselsteyn-De Willy's, HRC'27- SVOC'01 en Astrantia-Merselo op het programma. Op zondag 7 febru ari worden EWC-Ysselsteyn, Mer- selo-Sambeek en SVOC'01-Elsendorp afgewerkt. De zesde klasse E telt dit seizoen dertien clubs. De KNVB moet daarom vier extra speeldagen inplan nen. Op dinsdag 1 en 8 september staan al twee wedstrijdronden op de rol. Na carnaval (zondag 14 februari) wordt de competitie op 21 februari in alle klassen hervat met een inhaalpro gramma. Op zondag 28 februari gaat de competitie weer volledig van start. Op zondag 3 en 10 januari wordt Dirk de Brouwer: "We moeten pro beren de stijgende lijn van de tweede seizoenshelft door te trekken Maar dit kan ons wel eens goed van pas komen omdat we ook zo'n zware competitiestart hebben met vier duels binnen dertien dagen. Dan is een goede voorbereiding nooit weg." er zeker niet gevoetbald. Vanaf zon dag 17 januari bestaat de kans dat er inhaalwedstrijden of bekerduels wor den ingepland. Of de KNVB hiervan gebruikmaakt, hangt af van hoe vlot de competitie verloopt in het najaar. Trainers mogen vanaf dit seizoen niet meer roken tijdens de wedstrijd. De KNVB heeft in de Ordemaatrege len opgenomen dat het voor perso nen die zich in de dug-out bevinden, of in de directe omgeving ervan, ver boden is te roken. De voetbalbond meent dat sport en roken, ook langs het veld, niet samengaan. "Ik ga De 16-jarige Elisa van Knip penberg uit Venray is uitgenodigd voor het KNVB talententeam in Amsterdam. Voor de jonge voet balster van SV Venray gaat daar mee een droom in vervulling: de kans op een profcarrière. Vorige week vertrok ze naar Amsterdam om daar samen met een groep van zeventien andere talentvolle meiden dagelijks met voetbal bezig te zijn. "Toen ze een jaar oud was, liep ze al achter een bal aan", zegt moeder Renee, de trouwste fan van dochter Elisa, niet zonder trots. "Ze was altijd met de bal bezig." "Dat klopt, lacht Elisa, "Toen ik klein was, voetbalde ik al hier achter op de veldjes. Op mijn zevende heeft mijn moeder me aange meld bij SV Venray. Ik speelde met een meisjes F-team alleen tegen jongens. Het leuke was dat we heel vaak won nen." "Een echte verdedigster, niemand kwam er langs", vult moeder aan. Elisa van Knippenberg doorliep vervolgens het normale traject. Van de F-jes naar de E-, D- en C-groep. Ze was pas twaalf jaar toen ze al de eer ste invalbeurten had bij het tweede damesteam van SV Venray. Twee jaar later werd ze definitief overgeheveld naar de senioren. "Het was wel even wennen. De oudste speelster was tien jaar ouder dan mij. Maar het ging me meteen goed af. Ik heb eigenlijk nooit aanpassingsproblemen gehad." Het stekkie achterin had ze inmid dels verlaten. Elisa speelt nu meestal voorin of het middenveld. Op alle posities komt ze goed uit de verf. "Scoren en voorzetten geven waaruit gescoord wordt, is natuurlijk het leuk ste. Verdedigen vind ik eigenlijk niet meer zo leuk." Hoewel ze nog nooit in vertegenwoordigende jeugdelftallen had gespeeld, werd ze met dank aan Venray-speelster Janine Rongen ont dekt voor het districtsteam van Zuid II (Limburg en Brabant, red.). Toen ging het in een keer heel hard. "Na enkele wedstrijdjes met het district heb ik in mei meegedaan aan het Nederlands kampioenschap voor districten. In de buurt van Heerenveen. Dat was een prachtige ervaring." Meer dan dat zelfs, want de 16-jarige Venrayse had zich met haar spel nadrukkelijk in de kijker gespeeld van de scouts van de nationale voetbalbond (KNBV red.). Niet lang na het NK viel een brief op de deurmat met een uitnodiging voor er helemaal voor" het KNVB talententeam. Het was wel even schrikken voor de Havo 4-leer- linge, maar meteen een ultieme kans om haar droom waar te maken: prof voetbalster worden. "Toen ze klein was, zei al vaker dat ze profvoetballer wilde worden. Dat zat er al vroeg in", lacht moeder Renee. Een droom die nu werkelijkheid kan worden, al is de weg nog heel lang. Vorige week verhuisde ze naar Amsterdam om zich te onderwerpen aan het strakke regime van het talen tenteam. "We zijn met achttien mei den. Samen met een ander meisje uit Limburg ben ik de jongste. Ik woon nu met andere speelsters van het talententeam in een appartement." Ze lacht opnieuw: "Ja, nu moet ik alles zelf doen. Wassen, koken, poetsen. Dat zal niet meevallen, maar dat komt wel goed." Het wordt geen makkelijk leventje. 's Morgens gaat ze naar school, ze zit in het eindexamenjaar van de havo, en in de middaguren wordt er getraind. Vier dagen per week, trainingsses sies van drie uur. "Het zijn niet alleen groepstrainingen, maar ook individu ele trainingen om jezelf te verbete ren, tactische trainingen, conditie- en krachttraining, fitness. We gaan eigen lijk leven en werken als een prof." Ze geniet als ze die woorden uitspreekt. "Ja, want dit is wat ik altijd gewild heb. Ik ga er dan ook helemaal voor." Na een zware week in Amsterdam is ze in de weekenden weer terug in venray. Op zondag speelt ze in het tweede damesteam van Venray. "Dat is de afspraak met de KNVB. Ik moet zoveel mogelijk speelminuten krijgen. In dames een zal dat een stuk moeilij ker worden, daarom speel ik in ieder geval iedere zondag in het tweede team." Ze zal haar moeder missen, evenals haar zus Marijntje en haar vriend Dirk. Dat neemt ze op de koop toe in de Elisa van Knippenberg is een van de achttien speelsters van het KNVB talententeam. wetenschap dat ze er heel veel voor terugkrijgt. "Ik zie dit als een hele goede leerschool, een springplank naar een eredivisieclub." Ze is enorm leergierig, weet ook heel goed wat er nog te verbeteren valt aan haar spel. "Ik heb een goed inzicht en mijn schot is ook goed. Maar ik ben puur rechtsbenig, dus ik zal moeten werken aan mijn linkerbeen. En feller worden in de duels, nog meer leren om mijn lichaam te gebruiken." Spelen in nati onale teams of in dit geval het KNVB talententeam heeft zo zijn voordelen. Haar eerste snoepreisje heeft ze al binnen. "We gaan in oktober met het talententeam naar Curacao om het vrouwenvoetbal in dat land te pro moten. En de kindjes daar voetballen leren. Dat is toch prachtig. Je komt niet iedere dag in Curacao." K'I [W l-

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23