Plek bij de beste vijf Programma vierde klasse G Extra promotie door komst topklasse Paspoorten tweede klasse H "Ik ben een hele ervaring rijker" Sx-Ven ray seizoen Niets! ff ff PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 3 september 2009 - Pagina 20 Trainer John Thijssen wil van SSS'18 stabiele tweedeklasser maken ||!l Paspoorten Vierde klasse G LEUNEN SWOLGENSE BOYS SSS'18 VOLHARDING Volharding raakt opnieuw aanwinst kwijt Wat gebeurt er als U niet adverteert Ex-trainer Jaap Litjens verdedigt weer het doel van Leunen Donderdag 3 september vanaf 19.00 uur tot en met vrijdag 4 september 23.00 uur SV Venray TV op Kabelkrant Venray. I Hij kijkt uit naar de start van het seizoen. John Thijssen (38), die aan zijn tweede seizoen als hoofd coach van tweedeklasser SSS'18 begint, is benieuwd hoe zijn ploeg dit voetbaljaar gaat presteren in de tweede klasse H. "Als promoven dus hebben we het vorig seizoen boven verwachting gedaan met een vierde plaats. Maar, om maar even een cliché te gebruiken: aan de top komen is makkelijker dan aan de top blijven. We moeten na vorig jaar niet te optimistisch wor den. Als we in de top 5 eindigen, hebben we het dit seizoen goed gedaan. Het doel is nog steeds om een stabiele tweedeklasser te wor den." Is de titel geen reële doelstelling? John Thijssen begint te lachen."Natuur- lijk wil je altijd het hoogste, maar het is ook belangrijk om met beide benen op de grond te blijven staan. De vierde plaats van vorig seizoen, daarvoor zou den we vooraf getekend hebben. En natuurlijk is het zo dat de selectie kwa litatief in de breedte is gegroeid. Maar de eerste klasse zou op dit moment mijns inziens nog een niveau te hoog zijn voor dit team." Maar je weet nooit hoe het balletje gaat rollen, weet de in Cuijk woon achtige trainer-coach als de beste. "Als we een periodetitel kunnen pak ken, dan zullen we dat natuurlijk niet nalaten. En als we kampioen kunnen worden, dan zou dat prachtig zijn. Maar ik denk dat de tweede klasse H met Brabantse ploegen als Herpinia, HVCH en Margriet kwalitatief een stuk sterker is geworden. En ook de kansen van Volharding schat ik hoog in. Het is belangrijk om goed aan het seizoen te beginnen. Dat voetbalt de rest van de competitie een stuk makkelijker." SSS'18 zag Serge van den Berg (Woezik), doelman Paul Claes (lager elftal) en Marijn Muijsers (lager elftal) vertrekken. Nieuw zijn Roy Hendriks (JVC Cuijk), Stephan Janssen (Ven- ray) en Ales Jurcik (Venray). "Met Ales hebben we er een goede en ervaren keeper naast Bram Dekkers bij", zegt Thijssen tevreden. "In de voorberei ding hebben die twee om en om een wedstrijd gekeept. Ja, beiden zijn zeer gedreven en willen eerste keeper wor den, ze ontlopen elkaar niet veel en houden elkaar scherp. Wie eerste kee per wordt, zal pas vlak voor de wed strijd tegen Volharding bekend worden gemaakt. Natuurlijk zal ik een van hen teleur moeten stellen, maar daar moet je als trainer niet voor weglopen. We weten wat we aan elkaar hebben en hoe gedreven we zijn. Ik vind het veel belangrijker dat ik twee goede keepers in mijn selectie heb. Een gezonde con currentiestrijd, zowel tussen keepers als voetballers, tilt het niveau van heel de selectiegroep omhoog." John Thijssen, die als vestigings manager van Sportcentrum Laco De Sprank in Venray de kost verdient, denkt dat vooral Margriet, HVCH, Her- pinia en Volharding gaan strijden om de titel. "Volharding tip ik bij de beste twee. Die ploeg heeft veel ervaring en is er na de tweede plaats van afgelo pen seizoen alleen maar sterker op geworden. Het is mooi om de compe titie te beginnen met dé derby. Spelen in zo'n ambiance, met twee voetbal lende ploegen, op het scherp van de snede, dat is reclame voor beide clubs. John Thijssen: "Er zit nog veel pro gressie in de selectie Vorig jaar verloren we twee keer nipt van Volharding, dat moet dit seizoen anders. Ik wens mijn oude club alle goeds, maar wil toch graag van ze win nen", grijnst Thijssen De oud-Vierlingsbekenaar, die onder meer trainde bij Volharding (jeugd), SV Spero (Elst), SV Hatert, JVC Cuijk, SV Woezik, SV Angeren en wederom JVC Cuijk en in het bezit is van het diplo ma trainer-coach I, is tevreden over de voorbereiding op het seizoen 2009 2010. "We gaan technisch en organi satorisch steeds beter voetballen en ook hebben zich enkele talenten uit de A-jeugd gemeld die zich snel ont wikkelen. Ja, ik ben tevreden over de selectie en het vertoonde spel van de afgelopen weken. Natuurlijk, het kan altijd beter, maar stapje voor stapje gaan we vooruit. Het is belangrijk om de stijgende lijn van het afgelopen sei zoen door te zetten en daar heb ik alle vertrouwen in. Want er zit naar mijn gevoel nog veel progressie in de selec tie van SSS'18." Indeling Hapse Boys-Leunen Stormvogels-Boekel Sport Boekel Sport HBV-SVEB Olympia'18-Leunen Estria Estria-Odiliapeel HBV-Hapse Boys Hapse Boys Montagnards-Odiliapeel HBV Zondag 4 oktober Juliana Mill SVEB-Swolgense Boys Zondag 15 november Leunen Leunen-Boekel Sport Olympia'18-Estria Montagnards Stormvogels-Estria Juliana Mill-Montagnards Odiliapeel Olympia'18-Hapse Boys Boekel Sport-HBV Olympia'18 Juliana Mill-Odiliapeel Leunen-SVEB Stormvogels Montagnards-HBV Odiliapeel-Stormvogels SVEB Hapse Boys-Swolgense Boys Swolgense Boys Zondag 11 oktober Odiliapeel-Leunen Zondag 22 november Zondag 6 september Hapse Boys-SVEB beker en inhaal SVEB-Estria HBV-Stormvogels Leunen-Stormvogels Boekel Sport-Olympia'18 Zondag 29 november Odiliapeel-Swolgense Boys Swolgense Boys-Montagnards SVEB-Olympia'18 Olympia'18-Montagnards Estria-Juliana Mill HBV-Odiliapeel Juliana Mill-HBV Montagnards-Leunen Boekel Sport-Hapse Boys Zondag 18 oktober Swolgense Boys-Boekel Sport SVEB-Boekel Sport Stormvogels-Juliana Mill Zondag 13 september Leunen-Juliana Mill Estria-Hapse Boys Hapse Boys-Odiliapeel Stormvogels-Swolgense Boys HBV-Leunen Olympia'18-Odiliapeel Zondag 6 december Montagnards-SVEB HBV-Estria Estria-SVEB Swolgense Boys-Juliana Mill Montagnards-Hapse Boys Stormvogels-Leunen Stormvogels-Olympia'18 Swolgense Boys-Odiliapeel Estria-Boekel Sport Zondag 25 oktober Montagnards-Olympia'18 beker en inhaal HBV-Juliana Mill Zondag 20 september Hapse Boys-Boekel Sport SVEB-Stormvogels Zondag 1 november Leunen-Swolgense Boys Juliana Mill-Olympia'18 Zondag 13 december Odiliapeel-Boekel Sport Boekel Sport-Montagnards Odiliapeel-Hapse Boys Olympia'18-HBV Swolgense Boys-HBV Leunen-HBV Juliana Mill-Hapse Boys Odiliapeel-SVEB SVEB-Montagnards Montagnards-Estria Hapse Boys-Stormvogels Juliana Mill-Swolgense Boys Estria-Leunen Olympia'18-Stormvogels Zondag 27 september Boekel Sport-Estria Boekel Sport-Juliana Mill Zondag 8 november Swolgense Boys-Olympia'18 SVEB-Juliana Mill Zondag 20 december Stormvogels-Montagnards Swolgense Boys-Estria beker en inhaal De invoering van de topklasse, die in het seizoen 2010/11 van start gaat, werpt in de komende voetbaljaargang zijn schaduw vooruit. Eenmalig zijn er in alle klassen extra promotieplaatsen, terwijl het aantal degradanten beperkt is. Uit de hoofdklasse B promoveren de bovenste vier clubs rechtstreeks naar de nieuwe topdivisie. De num mers vijf en zes uit de hoofdklassen A (west), B (zuid) en C (oost en noord) spelen beslissingsduels om drie extra plaatsen in de topklasse die zestien clubs gaat tellen. Een plek is vrijgehou den voor de degradant uit de eerste divisie. Uit de hoofdklasse degradeert alleen de nummer laatst rechtstreeks. De nummer dertien speelt nog nacompetitie voor klassenbehoud. Uit de tweede klasse H promoveren de nummers een, twee en drie naar de eerste klasse. De drie periode kampi oenen spelen met de nummer elf uit de eerste klasse D om een extra plek in de eerste klasse. Alleen de nummer laatst (twaalf) degradeert. De nummer elf moet nog nacompetitie spelen. In de vierde klasse G promoveert alleen de kampioen direct naar de derde klasse. De periodekampioenen hebben verruimde promotiekansen in de nacompetitie. Voorheen ging de periodestrijd om vier plekken in de derde klasse. Komend seizoen zijn er tien promotieplaatsen te vergeven. De ploeg die als laatste eindigt degradeert naar de vijfde klasse. De nummer elf handhaaft zich. In de vijfde klasse F promoveert de kampioen naar de vierde klasse. De drie periodekampioenen spelen in de nacompetitie. De winnaars pro moveren terwijl de nummers twee nog extra promotieduels spelen. Het gaat om acht clubs (uit 5A tot en met 5G) die strijden om twee plekken in de vierde klasse. Alleen de nummers twaalf degraderen naar de zesde klas se. In de zesde klasse E promoveert de kampioen naar de vijfde klasse. De drie periodewinnaars spelen in de nacompetitie. De nummers een en twee promoveren naar de vijfde klasse. Uit de zesde klasse E degradeert niemand. Sportpark 't Klaverblad (Leunen). Opgericht 7 december 1962. Klassering vorig seizoen Tiende plaats in vierde klasse G. Trainer Henk Langstraat (Venlo) 1e seizoen. Nieuwe spelers René Geurts (weer begonnen), Jaap Litjens (FC Eindhoven) en Willem Koenen (Nijmegen). Vertrokken Roel Custers (Montagnards), Luuk Goumans (Venray), Joris van Lierop (gestopt), Frits Lucassen (zaalvoet bal), Martin Michels (zaalvoetbal) en Wout Smits (lager). Selectie Roel Biezenaar, René Geurts, Guus Gielens, Koen Gielens, Roel Gielens, Tom Hendriks, Nick van Hoek, Juul Janssen, Roy Keijsers, Willem Koenen, Jaap Litjens (keeper), Nick Litjens, Thomas Litjens, Rob van Ool, Ruud van Ool en Mark Weijs. Verwachting Elftalleider Hayke Hendrix: "We gaan beter presteren dan vorig seizoen. Wellicht kunnen we om een periode- titel meedoen." Titelfavorieten Olympia'18 en Stormvogels. Sportpark Kerkebos (Swolgen). Opgericht 1 mei 1920. Klassering vorig seizoen Negende plaats in vierde klasse G. Trainer Henk de Bijl (Venlo) 3e seizoen. Nieuwe spelers Tim Heldens, Mike Rutten en Tom Rutten (eigen jeugd). Vertrokken Kevin Tissen (voorlopig gestopt). Selectie Bas van Aken, Martijn Christians, Gert Custers (keeper), Marcel Custers (keeper), Bas Heijnen, Niels Heijnen, Tim Heldens, Sjoerd Kerstjens, Michel Kleven, Paul Kursten, Niek Lemmen, Joop Martens, Mike Rutten, Ramon Rutten, Tom Rutten, John Thijssen, Sander Thijssen en Robin Tissen. Verwachting Trainer Henk de Bijl: "Eerder in vei ligheid zijn dan vorig seizoen. We hopen een goede middenmoter te worden." Titelfavorieten SVEB, Montagnards en Olympia'18. 9 Sportpark De Raay (Overloon). Opgericht 18 juli 1918. Klassering vorig seizoen Vierde plaats in tweede klasse H. Trainer John Thijssen (Cuijk) 2e seizoen. Nieuwe spelers Roy Hendriks (JVC Cuijk), Stephan Janssen (Venray) en Ales Jurcik (Ven- ray). Vertrokken Serge van den Berg (Woezik), Paul Claes (lager) en Marijn Muijsers (gestopt). Selectie Joey de Bouville, Koen van Bree, Teun van Bree, Bram Dekkers (keeper), Niels van Driel, Roy Hendriks, Coen Janssen, Hans Janssen, Luc Janssen, Paul Janssen, Rob Janssen, Stephan 2e seizoen Janssen, Wout Janssen, Paul Joosten, Ales Jurcik (keeper), Freek Mathey, Stan van Raay, Marcel Rooymans, Mark Verbeek en Jan Verheijen. Verwachting PR-man Piet Jeuken: "Na een subliem seizoen wordt het tweede jaar lastiger. We zijn tevreden met een plek in de subtop en met een periodetitel zijn we helemaal gelukkig." Titelfavorieten Margriet, Nulandia en Volharding. Nieuwe spelers Thijs van Gent (JVC Cuijk), Dave Hen driks (Venray) en Epi Lamers (Hapse Boys). Sportpark Soetendaal (Vierlingsbeek). Opgericht 14 juli 1914. Klassering vorig seizoen Tweede plaats in tweede klasse H. Vertrokken Gijs Ermers en Erik Hubers (gestopt). Selectie Mark Blenckers, Rob Branje, Daan de Bruin (keeper), Chris van Duijnhoven, Jasper van Elferen, Erik Ermers, Hen drik Ermers, Thijs van Gent, Roel Ger- rits, Nermin Hamzic, Dave Hendriks, Bram Jacobs, Patrick van Kempen, Epi Lamers, Pierre van Lin (keeper), Frank Ohoilulin, Sander Oudenhoven, Johan Speijcken, Ben Verberkt, Jaap de Vlam, Johan Vullings en Jan Willemse. Verwachting Secretaris Herman Denen: "We gaan voor een klassering in de top drie." Trainer Titelfavorieten Stephan Sijbers (Nistelrode) SVC 2000 en Margriet. Nog voor het beginsignaal voor de competitie heeft geklonken, is Volharding al twee van zijn nieuwe aanwinsten kwijt. Nadat half juli Mark Daamen van Vianen Vooruit zijn over schrijving weer introk, besloot vorige week Mark Sommers het bijltje erbij neer te gooien. Sommers (20) was overgekomen van Olympia'18. Vanwe ge zijn lesrooster bij de politieschool kan hij weinig trainingen bezoeken. De voetballer uit Boxmeer besloot daarop terug te keren naar zijn oude club. Spits Mark Daamen (20), vorig sei zoen goed voor twintig doelpunten bij vijfdeklasser Vianen Vooruit, voelde zich nog niet rijp voor een overgang naar Volharding. Hij meende op het niveau van de tweede klasse niet vol ledig tot zijn recht te komen. Na een afwezigheid van twee jaar keert Jaap Litjens (24) weer terug onder de lat bij Leunen. Het avontuur bij profclub Eindhoven is afgesloten, evenals zijn bewo gen periode als interim-trainer bij Leunen. De oranje-witten bleven na een turbulent seizoen behou den voor de vierde klasse. Onder trainer Henk Langstraat maakt Leunen een nieuwe start. Voor Jaap Litjens was het in het begin even wennen om weer gewoon speler te zijn. "Ja, het is nu inderdaad heel anders. Je pakt je tas en gaat rus tig naar de training toe. Vorig jaar was ik drie kwartier van tevoren al op de club. Terwijl de jongens nog in het kleedlokaal zaten, had ik alles al klaar staan. Het voorbereiden en het evalu eren van de trainingen kostte veel tijd. Maar ik ben blij dat ik het heb gedaan. Ik ben een hele ervaring rijker gewor den. Als mijn keepersloopbaan straks voorbij is, wil ik zeker als trainer ver dergaan." Een jaar geleden begon Litjens als assistent van de nieuwe trainer Paul Cuppen. Op 1 november stapte Cup pen vanwege gezondheidsklachten plotseling op. "Het was op een zater dag toen Paul mij belde. Ik moest het daags erna tegen Vitesse overnemen." Leunen speelde met 2-2 gelijk tegen de latere kampioen. Het bestuur zocht naar een tussentijdse opvolger, maar dat lukte niet. Jaap Litjens zou het tot de winterstop overnemen. En uitein delijk kon hij het seizoen ook afma ken. "Nee, ik zou er geen problemen mee hebben om weer een stap terug te doen. Ik was tenslotte begonnen als assistent." Toch nam Litjens een risico om als hoofdtrainer bij zijn club aan de slag te gaan. Zijn broer Thomas speelt in het eerste, evenals zijn vrienden Koen en Roel Gielens en Roy Keijsers. "Nou, daar hebben we van tevoren goede afspraken over gemaakt. Iedereen stond er positief tegenover en heeft de situatie geaccepteerd. Nee, het heeft verder geen enkel probleem opgeleverd. Ik kon iedereen wisselen wanneer ik het nodig vond. Zonder scheve gezichten, ook al was het een goede vriend." Door enkele mindere resultaten verspeelde Leunen zijn positie in de middenmoot. Na het dramatische ver lies tegen Sparta'18 (2-3) belandden de oranje-witten zelfs onder de rode streep. Leunen speelt al 34 jaar in de vierde of zelfs derde klasse. Degra datie naar de vijfde klasse zou een kleine ramp zijn en tevens een smet op de nog prille trainersloopbaan van Litjens. "Dat afbreukrisico heb ik goed beseft. We zijn inderdaad in zwaar weer terechtgekomen. Maar ik heb het beste voor met de club en zal nooit weglopen voor moeilijkheden. Ook toen het zo tegenzat, heb ik er vertrouwen in gehouden. Die thuis wedstrijd tegen Sparta was tekenend voor het hele seizoen. Ik kende de kwaliteiten van het elftal. Dat zag je op de trainingen, alleen zondag kwam het er niet uit. Toch heb ik altijd naar de jongens uitgestraald dat we het zouden redden." Het zat Leunen in die moeilijke fase ook flink tegen met enkele hoogst ongelukkige nederlagen. De omme keer kwam op 22 maart toen uit bij SVEB met 2-3 werd gewonnen. "Ook toen misten we weer een strafschop. Maar we hebben veerkracht getoond. Daarna wonnen we nog twee keer en waren we grotendeels uit de zorgen. De verschillen zijn in deze klasse heel klein. Het was ook in ons voordeel dat Venhorst zo'n geweldige terugval kende en uiteindelijk degradeerde. Het was inderdaad een grote opluch ting toen het seizoen voorbij was." NIEUWE TRAINER Inmiddels is Jaap Litjens weer gewoon speler. "Er staat nu iemand anders voor de groep. Ik ben altijd een voortrekker geweest, maar ik weet mijn plaats. Ik zal de nieuwe trainer echt niet voor de voeten lopen. Ik ben blij dat ik weer lekker iedere zondag kan keepen." De eerste indrukken van de ervaren Henk Langstraat zijn positief "Henk weet goed wanneer hij boven of juist tussen de groep moet staan. Hij is dui delijk, eerlijk en recht voor zijn raap. Hij weet ook dat deze jonge groep fysiek nog veel kan winnen." Met het vertrek van Joris van Lierop is alle routine weggevallen. De oudste speler is 26 jaar en de selectie is eigenlijk te smal. Aanvulling uit de jeugd valt op korte termijn niet te verwachten, ter wijl het tweede elftal is gedegradeerd. Staat Leunen opnieuw een zwaar seizoen te wachten? Of kan de club net als twee jaar geleden zomaar om de titel meestrijden? "We hebben een groep van dertien, veertien spelers. We zijn dus kwetsbaar in de breedte. Nee, ik denk niet dat we om het kampioen schap gaan meedoen. De titelstrijd zal gaan tussen Olympia, Stormvogels, Montagnards en SVEB. Maar ik ver wacht ook niet dat we weer in degra datiegevaar komen. We hebben een gretige en leuke groep. Maar het kan soms raar lopen. Dat is vorig jaar wel gebleken." Afgelopen seizoen ontbra ken bepalende spelers als Ruud van Ool en Koen Gielens langdurig van wege blessures. Beiden zijn nu weer Jaap Litjens: "Mijn ambities al keeper moeten even in de ijskast fit. Uit het derde elftal, met veel oud spelers uit de hoofdmacht, kan niet worden geput. "Nee, we zullen het op eigen kracht moeten doen. Vorig sei zoen is Rob Willems nog even terug gekomen. Hij is nog altijd de beste linksachter van Leunen." Jaap Litjens heeft de ambitie om op een hoger plan te keepen. Er was belangstelling van Deurne, Dijkse Boys en een aantal Eindhovense clubs. Ook had hij een gesprek met SSS'18. Sinds 1 juli is hij fulltime in dienst bij de gemeente Venlo als sportconsulent. Hij houdt zich vooral bezig met de Tegelse voetbalclubs Sportclub Irene en TSC'04. "Het betekent dat ik vaker 's avonds moet werken. Het lukt me niet om drie keer per week te trainen. Daarom ben ik niet naar een hoofd klasser gegaan, omdat ik dan toch niet echt de concurrentie kan aangaan. Ik heb nu een proefjaar en kies voor mijn maatschappelijke carrière. Mijn ambities als keeper moeten even in de ijskast." (Herhaling om het uur) USTtR^

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20